CORRESPONDENTIE. GOEDE OPLOSSINGEN Het kind: Klein vogeltje toch! Zeg, wat zit je daar droef, Met 't kopje zoo diep in de veeren! Zeg, heb je verdriet? Zing je daarom niet meer? Vertel me, wat kan je toch deren? Toe, kijk eens naar buiten, de zon schijnt zoo blij! De bloemetjes bloeien en geuren! Is dat juist geen reden om vroolijk te zijn? En toch zit je stil maar te treuren! Het vogeltjë: Ach kindlief! Hoe wil ie, dat 'k vroolijk nog Ja, 'k weet het, de wereld is mooi En graag zou ik zingen van bloemen en Maar 't kan niet, want 'k zit in een O, 'k sterf van verlangen naar vrijhe en Naar 't nestje, verscholen in 't 't Werd alles, 't werd alles m'ontnom mijn- Hoe konden de menschen het d< Nu zit ik gevangen! Ik lijd geen gebrek! Mijn voedsel, ik krijg het op tijd! Maar vraag je: „waarom dan zoo droef en zoo stil?" Mijn vrijheid, mijn VTijheid ben 'k kwijt! (Nadruk verboden). R. WINKI Alweer eenige mooie ansichten ontvan gen, ik zal maar beginnen met daar even voor te bedanken. Geertruida Blote, mooie kaart van Drie huis (Velsen). Jan de Graaf ansicht van uit Kollum (wat een mooi hotel logeerde je daar?). Lientje Oostveen, heel mooie kaart uit Ellecom, Rie en Klaas Oudshoorn uit Koudekerk, Francina de Wit uit Gouda. Aan allen vriendelijk dank dat zij op reis zijnde, aan de raadseltante hebben ge dacht, dat vind ik altijd erg hartelijk hoor. Ziezoo nu maar eenige aparte antwoor den. Vier zusjes Hartevelt, dat is zeker wel heerlijk als je vader vacantie heeft, zoodat ie allen met elkaar kunt uitgaan. Het regent hier volstrekt niet altijd, wel af en to° eens. en dat is ook erg noodig. S'entje Timmermans, natuurlijk is het goed als je af en toe overslaat in de vacan tie. Wat heb je mij een alleraardigste uit voerige beschrijving gegeven van de brui loft. het was een mooie feestdag en als al die kieken goed zijn gelukt, dan is dat een mooie herinnering. Truus de Graaf, ben jij ook mee geweest met die boottocht en vond je het in het bosch van Groenendaal niet prachtig, ik ben er vroeger ook dikwijls geweest. Bep en Wim Nieboer, het heeft hier Zon dag volstrekt niet den heelen dag gere gend, Maandag veel meer en toen ook on weer. Ik wensch Wim veel plezier in Rot terdam. Marie Brokaar, wat heb je een heerlij ken dag gehad met dat reisje van de naai school, wat hebben jullie veel gezien dien dag. Wat aardig dat je toen gekiekt bent, gezeten op een ezeltje. Rietje Trap, je hebt groot gelijk dat boomen, planten en bloemen de regen hoog noodig hadden. Geertruida Blote, zooals je in het begin der correspondentie kunt lezen, heb ik je ansicht ontvangen. Als je dit leest, is je verjaardag net voorbij en kom ik je nog hartelijk feliciteeren, ik hoop dat het een prettige feestdag was. Eempien en Jo Wassenaar, wat heeft E. mij aardig over die 2 kleine nichtjes ver teld, ik houd veel van zulke kleintjes. Ik wensch Jo een plezierige week in Voor schoten. Het regent dezen zomer heusch niet zoo veel, wat hebben we lang droogte gehad overal, zoodat de regen eindelijk heel welkom was. Hennie de l'Ecluse, je bent veel uitge weest hoor en nu deze week nog weer eenige dagen, wat een pret! Je raadsels zal ik plaatsen. Annie Sollie, dus je hebt een goeden verjaardag gehad. Is het een mooi boek? je hebt er zeker al in gelezen, nu je nog vacantie hebt. Annie van Weizen, dat vond je zeker wel heerlijk om op Katwijk te logeeren 14 da gen. Ja, ik heb al zóóveel buiten kunnen zitten met al die droge warme dagen. Jo en Tieleman van der Linden, jullie genieten zeker ook van de vacantie. Dat was natuurlijk een mooi gezicht, die vlieg tuigen te zien opstijgen. Bep Snik en Mien van der Linden, wie van de twee had den brief geschreven? Wie was het die zoo lang met de heele familie uit logeeren was geweest en over een jarig broertje vertelde? Sander Boot, wil je voortaan ook je naam onder de oplossingen schrijven, niet alleen op de enveloppe. Pietertje en Saartje Lagendijk, dus jullie gaan om beurten uit logeeren, heer lijk hoor, zoo in de vacantie uit logeeren te mogen. En nu deze week nog met de heele familie naar Katwijk? Conny van Vliet, ik zie wel, dat je een prettige vacantie hebt, een week in Haar lem gelogeerd en een nichtje bij jou te logeeren en eenige verjaardagen thuis, dat is altijd gezellig als die in de vacantie zijn. Marinus Lagas, je raadsels zal ik plaatsen. Nettie van Baak, als de raadsels die je stuurt geschikt zijn, bewaar ik ze en plaats ze voor en na. Francina de Wit, neen, ik ben in Lei den geboren, heb daar tot mijn 24e jaar gewoond en later o zoo veel gelogeerd, dus ik houd heel veel van Leiden. In Kloosterzande heb ik na mijn 24e jaar gewoond, gedurende 12 jaar. Zooals je in het begin der correspondentie kan zien, ontving ik je ansicht. Joop Hofstra, je had zeker wel een beerlijke week in Den Haag. Mientje Stikvoort, daar weet ik nu nog niets van, wanneer ik in Den Haag terug kom, dat zal ik later wel waarschuwen in de kinderkrant. Je anecdotes kan ik ge bruiken. Elsje en Robbie Berg, heeft Elsje zoo lekker poffertjes gebakken bij de tantes, nu ik deed het vroeger ook heel graag. Hoe oud is Robbie; ga je met September pas voor het eerst naar school? Neen toch, want nu schrijf je mij al een brief met inkt. Rietje Voorzaat, ben je uit logeeren geweest, dan mag je gerust overslaan met de raadsels. Wel aardig hoor, de eerste prijs bij het concours. Als A. C. liever niet meer wil, het hoeft heusch niet. Lilly v. d. Leeuw, ben je weer naar de Reeuwijksche plassen geweest, heb je er weer in een kano gevaren, zooals toen je mij die kiek er van stuurde. Viertal van Vliet, ik begrijp hoe heerlijk het was om met allen uit logeeren te gaan, dat trof mooi, dat je vader toen een week verlof had. Ja zeker, heb ik al veel van buiten zitten genoten, dat kan goed in zoo'n drogen zomer. Annie van der Valk, met een lange brief, die kon gelden voor vele brieven. Dus overgegaan met goed rapport, dat is prettig, daarna veel uitgeweest, ja je ansicht heb ik ontvangen en er toen voor bedankt. Je heot heel wat plaatsen ge zien en veel genoten en mij dat aardig verteld hoor. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN Kloosterzande ^Zeeland)., GOEDE OPLOSSINGEN DER RAAD! j ONTVANGEN VAN: r Sientje Timmermans, Lilly van a Leeuw, Gerard de Jong, Jo van der Lin Tieleman van der Linden, Henni i: l'Ecluse, Jacoba Johanna Sleyser, Fr i rika Sleyser (de namen ook voluit bl f raadsels schrijven, niet alleen op de ei loppe), Koos Nieboer (2 brieven, ook die der vorige week), Sietske de Jong - de Jong, Hans de Jong, Rietje Voon 1 Elsje Berg, Robbie Berg, Wim N< 1 Jaantje Braxhoven, Bep Braxhoven, A a van der Valk, Mientje Stikvoort, Joop I stra, Go Scheer, Riete Scheer, Nettie Baak, Francina de Wit, Marinus La 1 Aaltje van Vliet, Boukje van Vliet, Adri 1 van Vliet, Jacoba van Vliet, Pietertje gendijk, Sara Maria Lagendijk, Conny Vliet, Sander Boot, Adriaan Pison, Snik. Mien van der Linden, Luca Wieli 1 Bep Wielinga, Annie Bink, Lena ten W< Annie van Weizen, Annie Sollie, M Brokaar, Bep Nieboer, Wim Nieboer. Ti de Graaf, Jannie de Water, Frans de ter, Rietje Trap, Geertruida Blóte, Wassenaar, Eempien Wassenaar, Pi Hartevelt, Janny Hartevelt, Rie Harte Coot je Hartevelt. Later nog een mooie ansicht in d ontvangen van Marietje Laterveer Eindhoven. 0

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 12