De ziüemkampioenschappen - Prins Starhemberg in Italië DE HEKS VAN WINSLEA f3»fc Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad v. Willy den Ouden Europeesch kampioene 100 Meter vrije slag. FEUILLETON. De Oostenrijksche Mussolini het „Campo J1AX SCIIMELING moet 26 Augustus tegen Neusel boksen. De bekende bokser met zijn echtgenoote Anny Ondra tijdens een weekend in Saarrow. DE ONTSPORING VAN DEN SNELTREIN GENEVEYINTIMILLE waar- bij 6 personen werden gedood. De omgevallen locomotief. „Arme James! Hij is een godvruchtig man en heftig in zijn gevoelens. Hij is dan toch mijn broer en dus wensch ik hem het beste toe in den strijd en in de liefde. En je wilt mij dus zoo komen opzoeken in het Roode Huis, Meggie? De nichtjes en neefjes zullen blij zijn je te zien. Ondanks de strenge wijze, waarop ze door oom ge kastijd worden, hebben ze nog niet veel van Puriteinen, en als hun vader maar de helft wist van de ondeugende streken, die zij uithalen, nu, danMaar weet je wat: kom morgen na het middagmaal. Eerder durf ik je niet vragen, want oom zou den schrik om het hart slaan als hij een Babylonische bij zich aan tafel zag!" Nu, een praatje met Janet Birley en een stoeipartij met een troep wilde kinderen kwam Marjorie altijd nog verkieslijk voor boven zoo'n wandeling, moederziel alleen, het terras op en neer, of een saai gevan gen zitten aan haar borduurraam. Dien volgenden dag begaf zij zich dus vroeg op weg en werd opgehaald door Janet en een half dozijn kinderen, aan wie het duidelijk te zien was, dat zij geen moeder hadden, onverzorgd in de kleeren als ze waren. De jongeren bleven verlegen bij Janet, maar Thomas, een jongen van bijna twaalf, stak haar gul de hand toe: „Vader zegt, dat alle goddeloozen ten onder zullen gaan, maar ik denk niet, dat hij dit van u zal meenen, ofschoon Janet toch zegt, dat u een aanhangster is van Karei Stuart". Janet trok het jongmensch eens bij de ooren voor deze misschien wat al te op rechte verwelkoming, maar toen de meisjes samen naar boven gingen, zei ze tot Marjorie: „Oom zou inderdaad hegl boos zjjp als hij wist, dat ik je vandaag hier genood had. Maar hij is uit en als we nu maar wat voorzichtig zijn, en ook Thomas be tracht de bescheidenheid, dan hoeft hij niets te weten van je bezoek!" Maar van het praatje, dat Marjorie's eigenlijke bedoeling was geweest, kwam weinig in, want niet zoodra waren de meis jes gezeten in Janet's kamer, of er klonk rumoer aan de deur. „U hebt ons beloofd om verstoppertje te spelen als die dame kwam. Dan komt u nu toch zeker, nicht Janet?" „Gaat jullie eens gauw weg, ondeugen- den. of je zult een standje krijgen!" Waarop Thomas vol overtuiging zei, dat zij dan eerder een standje zou krijgen als zijn vader hoorde dat een goddelooze zijn huis had bezocht. Er hielp niets aan en het was dan ook haar eigen schuld, want ieder moest toch wel het verschil in kleeding treffen van Marjorie Stapleton en de eenvoudige Puriteinsche dracht. Op het met lint versierde lijfje van haar blauwe japon droeg mistress Stapleton een breeden kanten kraag, zoodat zij er aller liefst uitzag en Thomas in het bijzonder zich tot haar cavalier opwierp, terwijl hij haar de mooiste plekjes wees, om zich te verstoppen, zóó listig bedacht, dat zelfs broer Harry er zich door zou laten ver schalken. „Kijk", zei Tom, „ik sta er voor in, dat niemand u vinden zal, maar dan moet u mij ook beloven, dat u niet te voorschijn zult komen, eer ik u haal!" Dit zeggende had hij haar bij een ladder gebracht en ging haar voor. „Nicht Janet zou hier niet durven op klimmen, omdat ze bang zou zijn, dat ze haar rokken vuil maakte, maar u is eon veel verstandiger meisje, die niet zooveel zal geven om een scheur of een winkel haak!" Marjorie lachte, want dit was blijkbaar de grootste lof. dien Tom haar ooit zou hebben toegezwaaid. Ze volgde hem dan ook, maar vond het een ware lijdensweg over die stoffige planken! „U moet voorzichtig zijn, dat u niet uit glijdt, want dan zoudt u wel eens door het plafond van vaders studeerkamer kun nen zakken en plompverloren op zijn schrijftafel kunnen terechtkomen". Marjorie ging gehurkt zitten, maar dat was anders een besluit, want aan alle kanten lag vuil, stof en spinnewebben; bovendien was het er heel donker en stik kend warm! „Je blijft toch niet lang weg?" vroeg ze dringend. „Neen, tien minuten op zijn hoogst!" antwoordde Tom geruststellend. Het leek haar echter, dat die tien minu ten al lang om moesten zijn; ja, het scheen wel een half uur, toen ze opge schrikt werd door het geluid van stem men. In het eerst dacht zij, dat Tom terug gekeerd was om haar uit haar gevan genschap te verlossen. Maar neenhet waren stemmen daar beneden Arme Janet! Wat zou zij er tegen loopen als master Pennerton onverwachts terug gekomen was in gezelschap van ande ren!Zij moest zich dan maar zonder hulp uit haar schuilplaats zien los te werken en in ieder geval het huis verlaten, eer haar tegenwoordigheid Janet in ongelegenheid zou kunnen brengen. En terwijl zij dus al pogingen in het werk stelde om de ladder af te dalen, trof fen baar dg woorden: „Het lijdt geen twijfel: Cromwell heeft volkomen verslagen het Schotsche leger, dat tegen hem afgezonden werd door de aanhangers van Karei Stuart". Die stem was die van James Birley! HOOFDSTUK XIV. Een luistervink. Met kloppend hart bleef Marjorie pre cies zoo zitten. Het Schotsche leger verslagen! Wat een vreeselijke tijding voor haar verloofde en de dappere verdedigers van Pontefract, als dit waar was! Alle gedachten aan persoonlijk gevaar werden vergeten in het overweldigend ver langen, om meer te hooren. Ze kon ieder woord verstaan, dat Birley zei, ofschoon de andere stemmen als omfloerst waren. Dat zijn tijding echter gunstig ontvan gen werd, bleek uit een gemompel van godsdienstige dankzegging, onderbroken door vurig belangstellende vragen. Toen verhief Birley andermaal zijn stem en sprak: „Langdale zit gevangen in Nottingham onder strenge bewaking. De verrader en samenzweerder kan er zeker van zijn, dat wij met onze straf, hem opgelegd, een voorbeeld zullen stellen!" „Langdale?" klonk het als een echo. „SIr Marmaduke Langdale, de vriend van prins Rupert?*). Prins Rupert was de derde zoon van Frederik V van de Pfalz; in 1642 trad hij in dienst van zijn oom, Karei I van Engeland, die hem den titel schonk van hertog van Cumberland. (Wordt vervolgd). S— DE AMERIKAANSCHE NEGER-VLIEGER - Ju lian die van New York naar Abessynië wil vliegen. DE CANADEESCHE VLIEGERS RE1D EN AYLING vlogen vorige week met hun toestel Trial of Caribou veilig over den Oceaan naar Engeland. Toen Reid een korte vlucht boven Hamble maakte stortte hét toestel neer en. werd vernield. De kampioene in Maagdenburg, handteekeningen aan bewonderaars schenkend. OPENING BLOEMEN- EN FRUIT-TENTO0 N- STELLING te Poeldijk. Burgemeester Kampschoer (rechts) bij 'het Westlandsche fruit. PRINS STARHEMBERG IN ITALIË. yice-kanselier bezoekt in gezelschap van Austria". naar het Engelsch vail May Wynne. 23) „En tante Penelope is zeker een lastige dame?" riep zij, op de makkelijke manier, waarop zij met haar nichte placht om te gaan, als haar broer er niet bij was. .Laten wij nu eens een uur afspreken, waarop wij eens gezellig met elkaar kunnen bab belen. Ik logeer bij mijn oom en de neefjes en nichtjes in het Roode Huis, even buiten de stad. Mijn oom is weduwnaar en is slechts van drie dingen vervuld; eerstens om voortdurend de deugden te prijzen van zijn overleden vrouw; tweedens om een troep bandelooze kinderen tot gehoor zaamheid te brengen en derdens om de zaak der gerechtigheid te bevorderen, zoo als dit door Olivier Cromwell werd voor- Besteld". Marjorie glimlachte, maar werd toen ernstig en vroeg: „..En je broer? Logeert die ook op het Roode Huis?" Janet lachte. „Neen, neen", zei ze. „James heeft het neel druk. Ik geloof, dat hij naar het Noorden gereden is. Maar hij kan wel Bauw terugkeeren!" „Als hij naar Schotland is gegaan, kan net toch nog een heelen tijd duren, eer hij «rug is: er zal daar wel wat te strijden Mlenl"

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 5