&ADI0N NCERLANDSCfl rABQlKAAl 15 VOOR ELKE WASCM PARAAÏ LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 15 Augustus BINNENLAND. Het betalingsverkeer met Duitschland. Verruiming verkoop op Zondag. RADIO-PROGRAMMA. OPGAAF TAN BIJ INVOER AAN DE DOUANE OVER TE LEGGEN DOCUMENTEN. Gelijk door ons ls medegedeeld, heeft de regeering een maatregel genomen be treffende de vereffening van schulden wegens van 15 Augustus af uit Duitsch land In Nederland Ingevoerde goederen. Mitsdien ls een leder, die op of na 15 Augustus goederen uit Duitschland her komstig. In Nederland Invoert, Ingevolge het Koninklijk Besluit van 5 Juli 1933 No 70 verplicht, by den Invoer aan de ambtenaren der invoerrechten en accijn zen de volgende documenten over te leg gen: 1. Een verklaring van dengene die de goederen ten invoer aangeeft opslag in entrepot daaronder begrepen vermel dende naam en woonplaats van den leve rancier i afzender) en van den ontbieder (geadresseerde) 2. Een verklaring van den ontbieder, houdende een verbintenis om hetgeen hy met betrekking tot de ingevoerde goede ren aan den leverancier verschuldigd is of mocht worden, af te dragen aan De Nederlandsche Bank, zonder zich op schuldvergeUjklng of andere kwyting te beroepen: 3. Een door den leverancier ondertee- kende kopiefactuur of ander stuk. ver meldende het bedrag van zyn vordering, den vervaldatum of de vervaldata en ver dere betallngscondltles, of, zoo nog geen vordering ls ontstaan, de omstandig heden en voorwaarden, waaronder de levering plaats heeft. Kan het onder 3 bedoelde document niet worden overgelegd, dan kan voorloo- plg worden volstaan met een verklaring van den ontbieder, welke dezelfde gege vens bevat. Het enkele feit, dat de betaling van den koopprys aan den invoer ls voorafgegaan, geeft geen vrijstelling van de overlegging en Inzending der verelschte documenten. De ontbieder zal desverkiezende by zyn verbintenis om het verschuldigde by de Nederlandsche Bank te storten, kunnen vermelden, dat en waarom hy meent, ter zake niets meer schuldig te zyn of te zullen worden. Het bovenstaande ls niet van toepas sing op: a. met vrydom van rechten Ingevoerde diplomatieke of Consulaire zendingen en kanselarijbenoodigdheden b. in het z.g. kleine grensverkeer voor de dageiyksche behoeften der grens bewoners ingevoerde, niet voor handel of bedryf bestemde goederen; c. als bagage ingevoerde goederen, voor zoover aannemeiyk ls, dat ten aanzien van deze goederen geen betalingsverplich tingen tegenover het in aanmerking ko mende land meer bestaan of alsnog zul len ontstaan; d. goederen, zooals in internationaal verkeer gebezigde vervoermiddelen met toebehooren, monsters zonder handels waarde of ten weder uitvoer bestemd, re tourzendingen, verhuisboedels, erfgoed, huwelyksgoed, met vrydom van rechten ingevoerde producten van of benoodlgd- heden voor grenslanderyen en dergelijke goederen. De voor de ingevoerde goederen ver schuldigde koopsom of, indien de goede ren by den invoer nog niet verkocht zyn, de uit den eersten verkoop ln Nederland verschuldigde koopsom moet worden over gemaakt aan de Nederlandsche Bank. Dit kan geschieden op de gewone wijzenover- schryving door middel van bank- of post rekening, storting ln contanten enz. Hierdoor ls de Nederlandsche debiteur rechtens van. zyn betalingsverplichting bevrijd. Het op andere wijze vereffenen of doen te niet gaan van vorderingen, waarop deze regeling van toepassing is, wordt als mls- dryf gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste zes maanden of geldboete van ten hoogste I. 10,000. De verplichting tot storting is onafhankeiyk van het feit of bovenbedoelde documenten al dan niet zijn overgelegd. Niet-overlegging der do cumenten wordt eveneens als mlsdryf ge straft. TegeUJk met de overmaking aan de Nederlandsche Bank moeten aan het Nederlandsch Clearlng-instltuut verschil lende gegevens worden medegedeeld onder gebruikmaking van het daarvoor voor geschreven formulier. Exemplaren van het formulier zullen van Vrijdag 17 dezer by de verschillende kantoren van de Nederlandsche Bank en de groote bankinstellingen, als mede bij het Nederlandsch Clearinginstituut te 's Gravenhage verkrijgbaar zyn. NOODTOESTAND IN GARNALEN- VISSCHERU. Maatregelen gevraagd tegen concurrentie. Door den sterk verminderden afzet naar het buitenland is de noodtoestand in de garnalenvisschery, bepaaldelijk te Stellen dam. hoogst précair geworden. In ver band daarmede heeft nu het Tweede Kamerlid de heer van Dis den minister van economische zaken gevraagd, of ZExc. bereid ls te bevorderen, dat zoo spoedig mogeiyk een regeling voor de consumptie garnalen wordt getroffen, waardoor aan de moordende concurrentie een einde komt en waarbij met de belangen der visschers wordt rekening gehouden opdat dezen voortzetting van het bedryf mogelijk wordt gemaakt. HET NEDERLANDSCH-BELGISCHE AUTOVERKEER. Ter aanvulling van het bericht betref fende tusschen Nederland en België ver legen overeenstemming over de vrijstel- ling van verkeersbelasting voor het auto verkeer tusschen beide landen, kan nog worden medegedeeld, dat de bestuurders van autocars verplicht zullen zyn, hun wagens aan de grens by aankomst en vertrek te doen inschrijven in een byzon- der carnet. WIJZIGING TREEDT 15 OCTOBER IN WERKING. Staatsblad 460 bevat de wet tot wijziging der Winkelsluitingswet. De wyzlglng is uitgegeven 14 Augustus en treedt twee maanden na den dag, volgende op dien harer afkondiging in werking zoodat de wyziging van kracht wordt 15 Oct. 1934 Zooals we reeds hebben gemeld, is in gevolge het bepaalde ln de artikelen 4 en 5 van genoemde wyzigingswet. de moge- ïykheid geopend, om van het tydstlp af, waarop deze wet in werking treedt, na- meiyk (behoudens voor wat betreft het bepaalde ln het 2e en 3e lid van art. 5) twee maanden na den dag, volgende op dien van haar afkondiging, ten aanzien van vyf catgorleën winkels, een regeling toepassing te doen vinden, waarby de bestaande verkoopgelegenheid op Zondag eenigermate wordt verruimd, resp. een dergeiyke verkoopgelegenheid ln het leven wordt geroepen. Bedoelde regeling zal slechts dan toepas sing kunnen vinden, indien en voor zoo ver de gemeenteraad verklaard heeft van oordeel te zyn dat de tegenwoordige bui tengewone omstandigheden daartoe aan leiding geven. STEUN AAN NOODLIJDENDE GEMEENTEN. De interventie-bevoegdheid der betrokken Ministers. Gisteren is een Staatsblad uitgegeven, bevattende een KoninkUjk besluit van 27 Juli 1934, tot vaststelling van den alge- meenen maatregel van bestuur, als be doeld in artikel 6 der wet van 22 Decem ber 1933 tot steun aan noodiydende ge meenten. Genoemd wetsartikel bepaalt, dat, indien de schuldenlast eener gemeente, na aftrek van de schulden der rendabele gemeente- bedryven doch met inbegrip van de leenin gen, waarvan de gemeente de betaling van rente en aflossing heeft gegarandeerd, zich volgens regelen, by algemeenen maatregel van bestuur te stellen, te ongunstig ver houdt tot de draagkracht der gemeente, de met de uitvoering van de wet belaste ministers aan het gemeentebestuur voor de vaststelling van de begrooting zullen mededeelen het maximumbedrag der uit gaven, dat naar hun meening in het begrootingsjaar ten laste van den kapl- taaldienst mag worden gebracht. Het thans afgekondigde Koninklyk be sluit is de algemeene maatregel van be stuur, waarvan in deze bepaling sprake ls. De methode, volgens welke in genoemde regelen de draagkracht wordt vastgesteld, ls, behoudens nuances, dezelfde als die, welke gevolgd is ln de kortingswet, in het wetsontwerp tot wyziging van de wet op de flnancleele verhouding en in de regeling van de Ryksbydragen in de werkloos heidslasten over 1933 en 1934. Voorts wordt de aandacht gevestigd op artikel 6, luidende: „1. De schuldenlast van elke gemeente wordt bepaald door de som van de niet afgeloste gedeelten van de door de ge meente gesloten geldleeningen en van de niet afgeloste gedeelten van de geldlee ningen, waarvan de gemeente de betaling van rente en/of aflossing heeft gegaran deerd, te verminderen met het niet afge loste gedeelte der geldleeningen, aange gaan ten behoeve van rendabele ge meentebedrijven en het aldus verkregen verschil te berekenen per inwoner. 2. Onder geldleeningen worden mede begrepen kasgeldleeningen al of niet in rekening-courant opgenomen by derden of by gemeentelyke spaarbanken, stor tings- en ophaaldiensten of giro- instellingen. 3. Als rendabele gemeentebedrijven wor den alleen die takken van dienst aange merkt, ten aanzien waarvan artikel 252 der Gemeentewet toepassing heeft gevon den, en welker exploitatie naar het oordeel van onze ministers van Financiën en van Binnenlandsche Zaken voldoende waar borgen oplevert, dat de rente en aflossing van het in die takken van dienst vast gelegde kapitaal uit de inkomsten van den tak van dienst kunnen worden bestreden, zonder eenige bydrage van de gemeente anders dan wegens betaling van door den tak van dienst, ten hoogste tegen het voor derden geldende tarief, aan de gemeente gedane leveringen of bewezen diensten". Nog wordt gewezen op artikel 10, lui dende: „Indien onze Ministers van Financiën en van Binnenlandsche Zaken, na het be trokken College van Gedeputeerde Staten te hebben gehoord, van oordeel zyn, dat het in artikel 7 bedoelde percentage in een gemeente te hoog moet worden geacht, doen zij zooveel mogelyk vóór 15 Augus tus aan het gemeentebestuur mededeeling van het maximumbedrag der uitgaven, dat naar him meening in het eerstvolgend begrootingsjaar ten laste van den kapi- taaldienst mag worden gebracht". Artikel 7 bepaalt, dat voor elke ge meente jaarlijksch de schuldenlast per inwoner wordt uitgedrukt in procenten van de draagkracht per inwoner. EEN MOOIE ORDER VOOR N. V. WERKSPOOR. Door de Directie der Ned. Spoorwegen zyn by de N.V. Werkspoor te Utrecht en Amsterdam 20 nieuwe Dieseltreinen be steld voor uitbreiding der Diesel Electri- sche tractie. DE NEDERLANDSCHE REISWEEK. De Noord-Zuld-Hollandsche Tramweg Mij., geeft gedurende de „Nederlandsche Reisweek" (20 tot en met 27 Aug.), dag abonnementen uit tegen halven prys. Op deze goedkoope dagabonnementen kan men op den dag van afgifte zooveel en zoo vaak reizen als men wil, naar de langs de tramiynen dezer Maatschappy gelegen plaatsen Scheveningen, Den Haag, Lelden, Katwyk, Noordwyk, Haarlem, Heemstede, Bloemendaal, Aerdenhout, Zandvoort, Amsterdam, Purmerend, Mar ken en Volendam. Meerdere aardige uitstapjes kunnen dus op zoo'n abonnement gemaakt worden. DE KWALITEIT VAN HET BLIKVLEESCH De enquête van het R.K. Werklieden verbond. wy hebben dezer dagen vermeld de resul taten van een enquête, welke het RK. Werkliedenverbond heeft ingesteld naar de bevindingen, welke de gebruikers van het crlsisbllkvleesch daarmee hadden op gedaan. De conclusies van deze enquête luidden om.: „dat de distributie van het bllk vleesch byna algemeen vlot geschiedt" en voorts: „dat de afname van het bllk vleesch inderdaad terugliep, waarvoor als voornaamste oorzaak kan gelden, dat de belanghebbenden het voor het vleesch be- noodlgde bedrag niet kunnen missen, dus dat zelfs ook het vleesch ln blik voor hen te duur moet worden geacht". Het „R.K. Slagersvakblad", dat het resultaat van deze enquête onder de loupe neemt, kan hier niet anders zien dan een zeer groote tegenspraak en het blad vervolgt dan o.m.: „Hoe het R.K. Werkliedenverbond er dan ook toe gekomen ls om zooveel tegen spraak in zoo weinig woorden neer te schrijven, is niet recht duldeiyk. Algemeen vlotte distributie was wel wat veel ge waagd om te beweren, want de Regeering zoekt zelf afzetgebieden in weeshuizen en de noodige instellingen van liefdadigheid, want veertien mlllioen blikken over is een heele berg en zoo maar niet weggegeten. En daarom werd even verder beweerd dat inderdaad de afname van het bllkvleesch terugliep. Wanneer we even een enkele conclusie uit de enquête aan de werkeiykheid toet sen, dan hadden we graag van het R.K, Werkliedenverbond antwoord op de vraag, hoe de distributie van het blikvleesch al gemeen vlot kan geschieden, als er 14.000.000 blikken vleesch met bederf wor den bedreigd, doordat de inhoud beslist onvoldoende wordt geconsumeerd. Dat op ds allereerste plaats. Dan, hoe 't mogeiyk is dat by een vlotte distributie van bllkvleesch, de afname van blikvleesch kan terugloopen? En tenslotte waarom als voornaamste oorzaak der mindere afname gelden moet, de prys van het blikvleesch. wy consta- teeren slechts dat, toen het blikvleesch voor het eerst beschikbaar werd gesteld, de afname niets te wenschen overliet. Waarom hadden de onderstand behoe- venden toen daarvoor wel geld over en nu niet? Hadden zy toen zooveel? Neen, toen werd het nieuwtje geprobeerd, maar omdat het een product bleek te zyn dat in een behoefte niet voorzag, werd het al spoedig losgelaten met als gevolg dat voor millioenen aan guldens in den vorm van bllkvleesch ligt te bederven, mits de regeering spoedig een andere bestem ming daarvoor vindt. Dat is de zaak en anders niets. Met al die enguêtes bereiken we niets, daar eten de werkloozen het blikvleesch niet mee op. En dan de kwaliteit is toch ook zoo prima? Meer dan drieduizend blikken vleesch moesten eenige weken geleden in Den Haag op 't abattoir worden verbrand; voor consumptie ongeschikt. En nog maar heel kort geleden liepen controleurs te Amster dam by de slagers alle blikken in beslag te nemen, die tot merk hadden S 1. Is dat soms ook geschied vanwege de prima kwaliteit? O NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN DANSLEERAREN. Driedaagsch congres te Utrecht. Gisteren is te Utrecht het driedaagsche jaarlyksche congres van de Nederlandsche Vereeniging van dansleeraxen begonnen. Het congres werd geopend met een be spreking over de centrale commissie van Nederlandsche dansleeraxen-organisaties, het lichaam, dat in contact staat met de bevoegde autoriteiten inzake het Konin klyk dansbeslult en de terzake genomen overheidsbemoeiingen. De bespreking had een vlot beloop, aangezien de leden geheel instemden met het door het bestuur ge voerde beleid. Op gecombineerde vergaderingen der or ganisaties werd besloten de vereenigings- secretarlssen als leden van de centrale commissie te doen fungeeren, hetgeen door de leden inmiddels ls goedgekeurd. De weg om zooveel mogelyk organisaties deel te doen nemen aan de centrale commissie werd de Juiste geacht, hetgeen hieruit biykt dat de centrale commissie in hare tegenwoordige samenstelling is erkend door den heer De Bree, hoofdinspecteur van het staatstoezicht op de volksgezond heid De centrale commissie streeft er krachtig naar. een zoo goed mogelyke op lossing te vinden voor alle moeiiykheden, welke er op het oogenbUk bestaan. Het bestuursbeleid werd goedgekeurd, Na ballotage werden als nieuwe leden toegelaten mej. Moressey en de heer J. de Boer. beiden te Amsterdam, en de heer C. Huynen te Delft. Als plaats voor het volgende congres werd Rotterdam aangewezen. Vervolgens gaf de heer Pierre 'n demon stratie van eenige dansen. NJRjCrt. o DE WERKLOOSHEID. De directeur van den Ryksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling deelt mede, dat in de week van 23 tot en met 28 Juli het aantal leden van ingevolge het Werkloosheidsbesluit 1917 gesubsidieerde vereenigingen bedroeg pl.m. 579.500, waarvan pl.m. 84.400 land arbeiders. In de maanden Mei tot en met; November worden geen gegevens aan gaande de werkloosheid van de vereeni gingen van landarbeiders ontvangen. De werkloosheid onder de overige 495.200 verzekerden bedroeg in genoemde periode 26.4»/p tgen 25,9»/» in de week 9 t/m 14 Juli. Ir de overeenkomstige verslagperiode van het vorige jaar bedroeg zij 24,3V.i. By 1060 organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 28 Juli 1934 in totaal 318.084 werkzoekenden ingeschre ven, waaronder 301.760 mannen. Hiervan waren werkloos 295.091 personen, waar onder 283.984 mannen. Op 14 Juli 1934 bedroeg het totaal aantal ingeschrevenen by een ongeveer gelyk aantal organen 316.972. Hiervan waren werkloos 294.458 personen, waaronder 283.895 mannen. Het aantal ingeschreven werkzoekenden is derhalve sedert 14 Juli 1934 toegenomen net 1112, het aantal werkloozen met 633. RECLAME- OPHEFFING 1STE KLASSE IN VERSCHILLENDE TREINEN. Naar wy vernemen zal met den a.s. Wlnterdlenst der Ned. Spoorwegen weer op verschillende baanvakken de 1ste kl. in verschillende treinen worden opge heven. o NEDERLANDSCHE JAARBEURS. Naar wy vernemen, zullen voor de Ne derlandsche Jaarbeurzen, die te Utrecht worden gehouden, de toegangsbewyzen ook verkrygbaar zyn aan alle stations van de Nederlandsche Spoorwegen. Dit heeft het groote voordeel, dat de zakenman tegeiyk met z'n spoorkaartje een jaarbeurskaart kan koopen, waarop 50»/o reductie wordt verleend op de terug reis. Het terugreisbiljet met de hierboven- genoemde korting wordt door de Neder landsche Spoorwegen afgegeven aan haar loket ln de hal van de jaarbeursgebouwen. Voor de Jaarbeurskaart betaalt men den zelfden prys als aan de Jaarbeursloketten. DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN ARNHEM. De nieuwbenoemde burgemeester van Arnhem de heer H. P. J. Bloemers, zal in een buitengewone raadsvergadering op Maandag 3 September als zoodanig worden geïnstalleerd. o BURGERWACHTEN NAAR SCHIPHOL. Op Koninginnedag zullen naar het Centrum meldt de Vrywilllge Burger wachten ln Nederland op Schiphol een wapenschouw houden. Alle geüniformeerde burgerwachten uit geheel het land zyn hiertoe ultgenoodigd. PAPEGAAIENZIEKTE. In verband met het feit, dat in den laatsten tyd wederom ernstige gevallen van besmetting van den mensch door zieke of gestorven parkieten of aanverwante papegaaiachtige vogels (de z.g. Psittaco sis) zyn voorgekomen, verzoekt de voor zitter van den Gezondheidsraad ons het volgende mede te deelen. Zij die behoefte gevoelen papegaaien of parkieten thuis te verzorgen, niettegen staande daar gevaar aan verbonden kan zyn, worden er op attent gemaakt, dat zij daarby de uiterste voorzichtigheid en ook groote zindeiykheld dienen in acht te nemen. Men rake bijv. de vogels zoo min mogelyk aan, vermijde elk onnoodlg con tact en houde ze nooit in een slaapvertrek In geval van twdjfel over het ziek zijn van een vogel, of als deze gestorven is over de oorzaak van den dood, in een woord by ieder verdacht verschijnsel, raadplege men een dierenarts.. In afwachting be denke men, dat ook de afvalproducten van ieder ziek of gestorven dier, zelfs uitge vallen veeren, de besmetting kunnen over brengen. Men regele zich verder omtrent hetgeen te doen valt geheel naar de voor schriften van den dierenarts, die de noo dige voorlichting zal geven. Daar de oorspronkelyke bron van be smetting in de kweekerijen of in de ver koopplaatsen van parkieten te vinden zou kunnen zijn heeft de Directie van het Veeartseny kundig Staatstoezicht reeds parkietenkweekerijen en vogelhandelaars bezocht om een onderzoek ln te stellen naar de hygiënische verhoudingen, waarin inzonderheid papegaaien en parkieten worden gehouden en wel te Tilburg, het voornaamste en vrijwel eenig centrum, waar bedoelde kweekery op grooten schaal wordt beoefend. In het algemeen werden de toestanden op hygiënisch gebied bevredigend gevon den; niettemin werden verschillende wen ken ter bevordering van den gezondheids toestand der vogels verstrekt. ZINKWITFABRIEK ZAL WORDEN GESLOTEN. Gisteravond is aldus het Hbld. aan de poorten van de fabrieken van de Maastrlchtsche Zinkwitmaatschap- py te Eysden, waar het hoofdkantoor is gevestigd, een bekendmaking aangeplakt, dat de belde fabrieken der onderneming voor onbepaalden tyd gesloten zullen wor den. Op de fabriek te Eysden werken een 500-tal menschen en op die te Maastricht ongeveer 300. Wanneer de sluiting in treedt. staat nog niet vast. Gelyk wU reeds hebben bericht, zou deze stopzetting reeds eerder zyn ingegaan, doch de di rectie heeft hiermede nog, in afwachting van hulpmaatregelen der regeering, ge wacht. Blijkbaar heeft men thans de hoop hierop laten varen. Eventueefe sluiting zou voor het dorp Eysden, waar het meerendeel der arbei ders van de fabriek is gevestigd, een zware slag beteekenen. VERSPREIDE BERICHTEN. In den ouderdom van 71 jaren is te Eindhoven overleden de heer J. Bruning president-directeur der N.V. Houtindustrie „Picus" aldaar. De gewone audiëntie van den minis ter van financiën zal op Maandag 20 Aug. aanstaande niet plaats hebben. VOOR DONDERDAG 18 AUGC8 Hilversum, 1875 M, - AVRO-ultzen 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Mo; wydlng 10.16: Gramofoonpl. Omroeporkest o. 1. v. N. Treep, m m E. Veen (plano) 12.30: Gramofoon' 1.30: Van Dyk's Origineele Volenda 2.30: Causerie door mevr. L. Pier- 3.003.45: Kamermuziek door het sche Trio 4.00: Voor zieken en van dagen 4.30: Gramofoonpl. Voor groote kinderen 6.30: Concert „Palermo" 8.30: Sportpraatje H lander 7.00: Orgelconcert J. Nlelanl 7.30: Pianorecital J. Wlldcrbeek - j Vaz Dias 8.05: Oude bekenden door Omroeporkest o. I. v. N. Treep, m. m de „Song Singers" 9.00: Zang door „Song Singers" 9.15: Omroeporked van N. Treep 9.45: Liedjes door Bandy 10.00: Omroeporkest o 1.1. Treep en Gramofoonpl. 11.00: Var" 11.10—12.00: Gramofoonmuziek. Huizen, 301 M. 8.00—9.15 KRO 1 NCRV., 11.00 KRO, 2.00—11.30 NCRV, 8.009.16 en 10.00: Gramofoonpl. |J Morgendienst o. 1. v, ds. C. J. Hoek 10.45: Gramofoonpl. 12.15: Or concert en Gramofoonpl. 2.00: door J. Meyer (bariton) m. m. v. H. hulzen (piano) 3.00—3.45: Gramoi platen 4.00: Bybellezlng ds. A C, Uehelen. M. m. v. bariton en orgel - i Cursus Handenarbeid v. d. Jeugd - s Amsterdamsch Salonorkest o. 1. v. D, H. Kiekens 7.15: Gramofoonpl. -l Journ. weekoverzicht 8.00: Concert: Hermann (vlooi) en L. Blaauw (orgel) 9.00: P. J. v. Mullem: De geluidslüa 9.30: A'damsch Dubbel-Mannenlc „Artl" o. I. v. A. Wolthers. Om 9.45: Dias 10.3011.30: Gramofoonmuzl Daventry, 1600 M. 10.35: Mor ding 12.20: Rutland Square and Victoria Orkest o. 1. v. N. Austin - Gramofoonpl. 2.20: Western 8 orkest o. 1. v. Donovan 3.20: Vespe: 3.50: L. Forrester (piano) en H. Cheeli (bariton) 4.35: Midland Studlo-wk o. 1. v. Cantell 5.35: Kinderuur -8 Berichten 6.50: Alfredo Campoll en orkest 7.35: Orkestenconcert o, 1. r J. Causley Windram 8.20: „Spend hour at Radlolympla", gevar. pro 9.20: Vario Trio 10.00: Berichten 10.20: Lezingen 10.40: Dansmuziek! pl.) 10.6012.20: Dansmuziek door J Jackson en zyn orkest. Parijs „Radio-Paris", 1648 7.20 en Gramofoonpl. 10.35: Orkestconcert 12.50: Pascal-orkest 7.05: Oramofv 8.20: Zang o. 1. v. Clerouc 10 50 muziek. Kalundborg, 1281 M. 12.20—2.20: C eert uit rest. „Wivex" 2.45: Planorec 3.055.05: Omroeporkest o. 1. van Mahler 8.20: Weensche muziek 0.1. Fritz Mahler 10.00: Zang en declsn 10.45: Sonateconcert (viool en pia 11.1012.50: Dansmuziek. Keulen, 458 M. 5.50: Gramofoonpl 6.45: Orkestconcert o. 1. v. Saam 10 Zang by de lult door H. Munk 12 Bioscoop-orgelconcêrt Hierna: Pia duetten 1.20: Gramofoonpl. 2.20 roepkwintet 4.20: We rag kam e r - 0 5.35: Zang door M. Engelmann-0 rath (sopraan) 7.20: Omroeporkest o. v. Topitz 8.30: Radiotooneel 9.35: kestconcert 10.50—12.20: Orkestcon' o. 1. v. Farberow. Rome, 421 M. 9.05: Orkestconcert causerie. Zang en orkestconcert. Brussel, 322 M. en 484 M. 322 M.: 12 I.302.20 en 5.20: Gramofoonpl. Symphonieconcert o. 1. v. Defauw 10 11.20: Dansmuziek. 484 M.: 12.20 e 1.302.20: Gramofoonpl. 5.20: Dansir. ziek 6.35Kamermuziek 7.20 en 8. Gramofoonpl. 8.50: Aansluiting met Schouwburg. Hierna tot 11.20: Dansrauzl Deutschlandsender, 1571 M. 8.30: CU serie met gramofoonplaten-illustratie 9.20: Concert uit Rome 10.20: Berlch 10.40: Bulgaarsch programma 110» Weerbericht 11.2012.20: Dansmuziek GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 16 Aug. lste programma: Hilversum van 8—2< 2e programma: Hulzen van 824 u® 3e programma: 8.0012.20: Keulen - 12.20—15.20: Londen Reg. 15.20—1T-» Kalundborg of Luxemburg 17.2020.50 Brussel Fr. 20.5022.50: Luxemburg 22.50afl.: Keulen. 4e programma: 8.20—8.50: Parijs R™< 10.35—11.50: Pary's Radio - 1220- 15.20: Daventry 15.2017.35: Lond Reg. 17.35—18.20: Een der Eng. „Nf nal" Zenders 18.20—18.50: Brussel VI.ri 18.50—20.20: Londen Reg. 20.20-ab. Daventry. De uitzending der R. O. V. geldt, nlri voor het locale Leidsche programma; de plaats hiervan omvat programma der R. O. V. den geheelen dag Davea«ï Wijzigingen voorbehouden. Baders gaat niet te ver in Ge waagt dan Uw leven en dat W Uw redders!

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10