Neem 'n "AKKERTJE" Thijs IJs en de gedienstige Geest LEJDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 13 Augustus 1934 GEMENGD NIEUWS. FAILLISSEMENTEN. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. AUTOCAR BOTST TEGEN PERSONEN AUTO. De reit ging verder niet door. Gistermorgen omstreeks halfaqjit heeft te Valkenswaard een auto-ongeluk plaats gehad, dat gezien de omstandigheden be trekkelijk gelukkig is afgeloopen. Op den spoorwegovergang van den Eindhoven- schen weg passeerden elkaar een auto-car- van de „Clto "-onderneming uit Eindhoven, welke car geheel bezet was met passagiers, welke een reis naar de Ardennen zouden maken, en een personenauto van de ga rage Vinken te Valkenswaard, bestuurd door den heer Knoop. Op de spoorrails slipte de personenauto. De chauffeur gooide het stuur om, doch kon niet ver hinderen dat het achtergedeelte van de auto tegen de passagiersauto aan sloeg. De slag was zóó hevig, dat de bestuurder van de auto-car, de heer Graat uit Eindhoven, de macht over zijn stuur verloor, en dien tengevolge reed de auto-car tegen de pa lissaden van de overwegboomen en ver nielde deze geheel. Gelukkig braken de oude dwarsliggers, waaruit deze palissaden zijn opgebouwd af, waardoor de schok niet zoo hevig was. De auto-car werd zwaar beschadigd. Alle ruiten werden vernield. De passagiers wa ren dooreen gegooid. Allen bekwamen min of meer ernstige wonden. Het ergst was er aan toe mej. v. d. Goor uit Eindhoven. Zij is, na door den dokter verbonden te zijn, naar het ziekenhuis te Eindhoven vervoerd. Vandaar kon zij naar haar wo ning worden gebracht. Haar toestand is ernstig, hoewel niet levensgevaarlijk. De chauffeur bekwam snljwonden. Een meisje, dat in de particuliere auto gezeten was, werd licht gewond. Dr. Van Roolj uit Valkenswaard heeft ile verschillende gewonden verbonden. De reis naar de Ardennen kon natuurlijk niet doorgaan. De spoorweg werd onmiddellijk ont ruimd. daar het verkeer anders gestremd zou zijn. „Mm." DE CORRUPTIE IN WESTERWOLDE. Drie personen op vrije voeten. Naar men ons mededeelt zijn de door de politie te Groningen gearresteerde J. K B„ korenmeter, D K.. graankleurder, en E. F., eveneens graankleurder, bij de Graancentrale, alle drie wonende te Gro ningen, welke in verband met de corrup tie te Westerwolde in de Mirechausseeka- zerne te Stadskanaal waren opgesloten, gistermiddag weer op vrije voeten gesteld. BEKNELD GERAAKT. Gistermorgen te 10 uur is in de Rubroek- straat te Rotterdam een ernstig ongeluk gebeurd. De groentenhandelaar Schurink had voor zijn pand zijn handwagen gelost. Het vierjarig dochtertje A. Schurink was daarna in de nabijheid van den wagen gaan spelen. Het kind is aan de kar gaan hangen, waardoor deze kipte en de kleine tusschen de handwagen en de straat bekneld raakte. Met ernstige inwendige kneuzingen is zij naar het ziekenhuis aan den Bergweg gebracht, waar zij is over leden. ZES HONDERD GULDEN TE TILBURG GESTOLEN. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is te Tilburg ingebroken in de woning van De B.. bestuurslid van den Noord-Bra- bantschen Bond van R.K. fabrieksarbei ders. Uit een linnenkast is een bedrag van ongeveer 600 gulden, toebehoorende aan den bond, ontvreemd. BRANDEN. Zaterdagmiddag om 1 uur brandde te Marla-Heide onder de gemeente Veghel de boerderij af van den landbouwer W. Ver kuilen. De brand, waarvan de oorzaak niet bekend is, ontstond in het schuurgedeelte van de varkenskooi en breidde zich snel uit. E>e nieuwe voorraad hooi, landbouw machines enz. gingen verloren; alleen het vee werd gered. Men had de brandweer in- tssschen gealarmeerd, maar deze moest onverrichterzake inrukken, omdat geen water ter beschikking was.De boerderij, die eigendom was van den heer H. Maussen te Veghel brandde dan ook totaal af. De be woner heeft een gezin van acht kinderen en voorloopig heeft men onderdak gekre gen in de schuur van een naburige boer derij. Huis en inboedel waren verzekerd. Gistermiddag even voor vijf uur ont brand in de bovenverdieping van hotel „St. Lambert", eig. P. Kuipers, aan de Markt te Helmond. Aangewakkerd door den feilen wind sloegen de vlammen spoe dig boven het dak uit. De Helmondsche brandweer was aanstonds met een motor- brandspuit en Magirusladder ter plaatse en bestreed met 5 stralen krachtig het vuur Het gelukte de brandweer den brand tot de bovenverdieping te beperken: te halfzes was het vuur bedwongen. Het ge bouw kreeg veel waterschade. Verzekering dekt de schade. BOTSING TUSSCHEN AUTOBUS EN TRAMWAGEN. Op de gevaarlijke kruising Andreas Benn- straatCamperstraat te Amsterdam heeft gistermorgen tegen half twaalf een ern stige aanrijding plaats gehad tusschen een Gemeentebus van lijn E en een tramwagen van lijn 6. De tram had even stil gestaan en de bestuurder bracht haar juist in be weging. toen de chauffeur van de bus voor langs wilde passeeren. Met een hevigen slag raakte de tram de linkerzijwand van de bus, die zwaar werd beschadigd, terwijl ook enkele ruiten braken en een gat in den benzinetank ontstond. Van de tram werd het voorbalcon ingedrukt en braken eveneens eenlge ruiten. De passagiers die door de beide wagens werden vervoerd waren uiteraard hevig geschrokken. Twee inzittenden van de bus, een vrouw en een inwoner van Hilversum, liepen snljwonden op. Na in het O. L. Vrouwengasthuis ver bonden te zijn, konden zij zich naar hun woningen begeven. De politie stelt een on derzoek in naar de schuldvraag. DIESELTREIN IN BRAND GEVLOGEN. De uit Arnhem komende Dieseltrein, die Zaterdagmorgen om ongeveer 8 uur aan het station Nieuwersluis-Loenen moest aankomen, is aan genoemd station onklaar geraakt, doordat de motor en motorwagen in brancl vloog. Alle passagiers moesten onmiddellijk uitstappen, waarna de trein met een locomotief, die toevallig aanwezig was, naar de naastbijzijnde waterpomp werd gesleept waar het vuur door het treinpersoneel, bijgestaan door het sta- tionspersoneel van het station Nieuwer- sluisLoenen werd gebluscht. Eenige mon teurs, die in den Dieseltrein aanwezig wa ren konden technische hulp verleenen. De passagiers werden met den volgenden trein vervoerd, die met een oponthoud van ongeveer een kwartier van het station Nieuwersluis-Loenen vertrok. Door deze stagnatie vertrok de voortrein die te 8.33 weer van het Weesperstation te Amster dam moest vertrekken om 8.43 en de daar opvolgende trein ging inplaats van om 8.38 te 8 47 van het Weesperpoortstation naar Utrecht. Vanaf Utrecht kwam terstond een Diesel treinstel, dat de wagons met den in brand geraakten motorwagen naar de werkplaatsen te Utrecht vervoerde. Bij dit ongeval deden zich gelukkig geen persoon lijke ongelukken voor. De oorzaak van den brand is tot nog toe onbekend. AUTO GESLIPT TE BERGEN OP ZOOM. Zaterdagmiddag reden nabij den Ant- I werpschen straatweg te Bergen op Zoom de heeren Keesink eniaman uit Amster dam per auto uit de richting Vlissingen. De auto werd bestuurd door den heer K. Ongeveer 200 meter voor den Antwerp- schen straatweg slipte de auto en vloog in de rechts van den weg gelegen greppel. De bestuurder kreeg een ernstige hoofdwonde doch de heer Laman, die met het hoofd door de voorruit is gevlogen, had ernstige verwondingen aan het gelaat. Na ter plaatse te zijn verbonden, zijn beiden pgr ziekenauto naar het algemeen burgergast huis te Bergen op Zoom gebracht. De heer K. kon na verbonden te zijn het gasthuis verlaten. De wonden van den heer Laman moesten worden gehecht. Hij is ter verdere verpleging in het gasthuis opgenomen. Zijn toestand is bevredigend. (N.R.Crt) DRIE PERSONEN BIJ AUTO-ONGELUK GEWOND. Tusschen Putten en Bijsteren is Zater dag een auto-ongeluk gebeurd, waarbij drie personen ernstig werden gewond. Een personenauto, bestuurd door den chauffeur van den heer Visser uit Rotter dam. moest uitwijken voor een uit een zij weg komende vrachtauto. De bestuurder verloor de macht over het stuur en botste tegen een boom. De chauffeur en de heer en mevrouw Visser, die achter in den auto zaten, wer den naar het ziekenhuis te Ermelo ver voerd. De auto is zwaar beschadigd. VERDRONKEN. Gistermiddag om kwart over vijf werd ten Zuiden van het tentenkamp te Zand- voort tusschen de palen 68 en 69 door kampeerders het lijk gevondenvan een ongeveer 70-jarigen geheel gekleeden man. Dr. C. A. v. Fraassen, die de lijkschouwing verrichtte, constateerde dat het lijk onge veer twee uren in het water heeft gelegen. Vermoedelijk liep de man langs het strand te wandelen, toen hij door een beroerte werd getroffen. Bij vloed is de man toen vermoedelijk in zee terecht gekomen en afgedreven en later aangespoeld. De iden titeit van het slachtoffer kon nog niet jvorden vastgesteld. DRAMA TE HOENSBROEK. Gisteravond heeft zich in een weide te Voerendaal bij Hoensbroek (L.) in de on middellijke nabijheid van Heerlen in een schuur, waar zoogenaamde spiritusdrin kers den naoht plegen door te brengen, een drama afgespeeld. Het daar iederen avond vertoevende gezelschap verkeerde reeds onder den invloed van sterken drank, toen zich bij hen voegde een ze kere Hoefnagels, die op een gegeven oogen- blik den splritus-drinkers te lastig werd. Zij besloten toen zich van den man te ontlasten. Een der mannen hield H. vast, terwijl een andere hem dwong, zooveel ge mengde brandspiritus te drinken totdat het slachtoffer geen levensteekenen meer gaf. Nadat de spiritusdrinkers reeds ver dwenen waren, werd de man door de po litie aangetroffen. Het lijk werd naar het lijkenhuisje te Voerendaal overgebracht. Kort daarop werden van de daders gear resteerd de bekende spiritus-drinker v. D. en de 17-jarige jongen van Heerlerbaan v. d. W. Zij werden beide opgesloten. (M.m.) o TEGEN EEN AUTO GEREDEN. De 50-jarlge motorrijder W. F. uit Gro ningen reed op den weg van Groningen naar Assen tegen een auto en werd ern stig gewond naar het ziekenhuis te Assen vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. Zijn 26-jarige zoon. die op de duo zat, werd ernstig gewond. BUITENLANDSCH GEMENGD. OUD KASTEEL DOOR BERGSTORTING VERNIELD. Het oude kasteel van Alcacer do Sal, aan den oever van de Sado (Portugal) is ten gevolge van een bergstorting zoo goed als geheel vernield. Een der zware muren werd ondermijnd en stortte onder donderend geraas naar beneden, verschillende beneden aan de rivier liggende hulzen werden door het zware gesteente vernield. RECLAME- 5808 uit zoo'n nieuw handig zakdoosje bij Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn. RUIM DERTIG GEWONDEN BIJ EEN STIERENGEVECHT. Op het marktplein van een dorp in de Spaansche provincie Granada is een stie rengevecht gehouden, dat ongelukkig af liep. De twee stierenvechters werden door een boosaardigen stier zoodanig gewond dat zij bulten gevecht gesteld waren. Hier op sprongen ongeveer dertig Jongelieden uit het publiek in de arena en begonnen den stier aan te vallen om hun geliefkoos de toreadores te beschermen. De stier wist echter ook tegen deze overmacht stand te houden en verwondde alle dertig dappe ren door horenstooten. DE HITTE IN AMERIKA. Uit de tot nu toe verzamelde mededee- lingen blijkt dat ln de afgeloopen week in het Midden-Westen der V. St. 53 menschen als slachtoffer van de hitte zijn gevallen. ERNSTIGE AUTO-ONGELUKKEN. Op den straatweg Berlijn—Breslau heeft ter hoogte van Neustaedel een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een van Berlijn komende autobus, waar in meer dan dertig personen waren geze ten, kwam ln botsing met een andere auto. Door de botsing raakte de autobus aan het slingeren en sloeg over den kop. Drie van de Inzittenden werden op slag gedood. Van de overige passagiers werden een jonge man en vijf vrouwen ernstig gewond. De overige inzittenden van den wagen kwa men met den schrik vrij. Kort na den start van den wegwedstrijd RoyanSt. Junion ls een auto in een groep renners gereden. 15 hunner werden min of meer ernstig gewond. Drie zijn in hoogst emstigen toestand naar het zieken huis overgebracht. Een auto, bestuurd door een ingenieur uit Parijs ls bij een spooroverweg door den trein gegrepen en geheel vernield. 3 der inzittenden zijn om het leven gekomen. Een autocar met kaatsers, hun vrouwen en supporters, uit Roeulx op weg naar 's Gravenbrakel (België) is bij Soignies toen de bestuurder voor twee fietsers wilde uitwijken, omgeslagen. Tien personen o.w. de chauffeur zijn ernstig gewond naar een ziekenhuis over gebracht, terwijl tien andere personen minder ernstig werden gewond. SPOORWEGONGEVALLEN. De sneltrein GenèveVentimiglla is gisternacht om 3.50 uur op het station van Avignon tegen een goederentrein aange reden. De sneltrein, die uit Genève kwam, reed met een snelheid van twintig kilo meter. Verscheidene wagons zijn ont spoord. Er zijn zes personen gedood en dertig gewond, van wie verscheidene ern stig. Het ongeluk schijnt veroorzaakt te zijn doordat de trein te hard over de wissels gereden heeft. De machinist beweert, dat door het bre ken van de as van den achter de locomo tief aangehaakten bagagewagen, het on geluk werd veroorzaakt. Nader wordt gemeld: In den loop van den middag is het aan tal dooden gestegen tot acht. Het aantal gewonden bedraagt 55. Hiervan zijn 30 zoo ernstig gekwetst, dat zij naar de zie kenhuizen van Avignon moesten worden vervoerd. De oorzaak van het ongeluk schijnt thans vast te staan De trein, welke vol gens voorschrift met een snelheid van slechts 20 K.M. per uur mag rijden, had bij het binnenrijden van het station een snelheid van 40 K.M.. De machinist en de conducteur beweren, dat de remmen heb ben geweigerd en dat zij daardoor de snelheid niet hebben kunnen verminderen. Gistermorgen om 7.35 is op het station Halle een vertrekkende trein met een bin nenkomende in aanrijding gekomen. De machinist van een der treinen en een reiziger werden gedood, en ongeveer 160 reizigers werden gewond, van wie zeven tien ernstig. De ernstig gewonden komen allen uit Saksen. Zij werden terstond ln het zieken huis te Halle opgenomen. De lichtgewon den kregen een noodverband en konden deels terugkeeren, deels hun reis voortzet ten. Volgens het voorloopig onderzoek moet het ongeluk veroorzaakt zijn door een fout van een der trelnbeambten. AANSLAG OP EEN SPOORTREIN. Op den personentrein MoekdenKirln (Mandsjoerije) is een aanslag gepleegd, welke de ontsporing van den trein ten gevolge had. De politie meldt, dat 16 per sonen zijn gedood en 20 gewond. DE TRAIL OF CARIBOU VERONGELUKT. Het vliegtuig Trail of Caribou, waarmede de Canadeezen Reid en Ayllng den Atlan- tischen Oceaan hebben overgevlogen, ls gistermiddag tijdens een oefenvlucht te pletter geslagen. Captain Reid, die be stuurde, werd licht gewond. Hij is per trein naar Londen vertrokken. In de week van 6 tot en met 11 Augus tus werden in Nederland 93 faillissemen ten uitgesproken. NAAR DE RIJKSWERKVERSCHAFFING. Hedenmorgen vertrokken weer met den eersten trein naar Utrecht een groot aan tal werkloozen uit Alphen aaii den Rijn, Woubrugge, Rijnzaterwoude, Leimuiden, Bodegraven, Katwijk, Uithoorn en Rijns burg naar Staphorst, die aldaar door de Rijkswerkverschaffing te werk gesteld zijn voor wegenaanleg. AALSMEER. Met Ingang van 20 Augustus a.s. wordt de groote Poellaan en het daaraan evenwijdig loopende gedeelte van den Lei- mulderdijk, thans behoorende tot de post bestelling Nieuw-Vennep, gevoegd bij de postbestelling Aalsmeer. In bedoeld ge deelte wordt met ingang van genoemden tatum een tweede bestelling (avondbestel ling) ingevoerd. Met ingang van 12 Augustus is over gegaan tot sluiting van het kantoor Aals meer voor den telegraafdienst op Zon- en feestdagen van 1314 uur. De openstelling op enkele feestdagen welke tot dusver was bepaald des morgens van 711 uur, wordt ln het vervolg gesteld van 710 uur. Bovengenoemde sluiting is ook van toe passing op het voeren van telefoon gesprekken van uit de publieke telefooncel HAARLEMMERMEER. De herdenking van den Koninginnedag. In verband met 't door den burgemees ter van deze gemeente naar aanleiding van een desbetreffende circulaire van den Minister van Binnenlandsche Zaken tot de besturen van de verschillende Oranjevereenigingen in deze gemeente, gericht verzoek om in verband met het overlijden van H. M, de Koningin-Moeder en Z.K.H. Prins Hendrik, geen leest te vieren ter gelegenheid van den verjaar dag van H. M. de Koningin, kan worden medegedeeld dat de Oranjevereenigingen in Hoofddorp, Nieuwvennep en Vijfhui zen besloten hebben alle feestelijkheden achterwege te laten, terwijl het Oranje comité in de Badhoevebuurt het besluit nam de viering in zeer beperkte mate te doen plaats hebben. Bij het samenstellen van programma's die er dit jaar als een gevolg van de genomen besluiten zeer sober zullen uit zien, zal men zich ln hoofdzaak be palen voor de kinderen tot een herden king op de scholen en voor de grooteren tot het organlseeren van een herdenkings avond. In Hoofddorp bestaat het plan een zoo- danigen avond te beleggen en een be kwaam spreker uit te noodigen voor het houden van een toepasselijke rede. De Hoofddorpsche Orkestvereeniging heeft voor afwisseling reeds haar medewerking toegezegd. Verwacht wordt dat ook in Nieuwven nep zulk een herdenkingsavond gehouden zal worden. Het comité Koninginnedag te Vijfhui zen, dat weliswaar het besluit nam om geen volks- en kinderfeesten te organl seeren en de Ingezamelde gelden op de Rijkspostspaarbank te plaatsen, zal toch wel niet achterwege blijven om 31 Augus tus een herdenkings-samenkomst te be leggen, In de Badhoevebuurt zullen ook in plaats van openbare feesten, ln hoofdzaak intiemere bijeenkomsten worden gehou den. Auto tegen een boom en te water. De bestuurder van een personen-auto, dr. B. uit Utrecht, raakte Zaterdagavond op den Hoofdweg nabij Nieuwvennep al hier, vermoedelijk door de gladheid van den weg en het slippen der wielen, de macht over 't stuur kwijt, met he gevolg dat de auto eerst tegen een boom botste, daarna over den kop sloeg en ten slotte in de wegsloot terecht kwam. De wagen werd grootendeele vernield, zoodat het den heer B. wel eenlge moeite kostte uit den chaos te komen; onbegrijpelijk was het, dat hij er met lichte kwetsuren afkwam. Terwijl hij zich met een andere auto huis waarts begaf, werd de vernielde wagen door een garagehouder uit Hoofddorp op het droge gebracht en weggesleept. Nog goed afgeloopen! Terwijl ln de Badhoevebuurt alhier een man zich boven in een paal van het elec- trisch net bevond, brak deze vermoedelijk vermolmde paal plotseling bij den grond af. waardoor hij met de daartegen ge plaatste ladder omver viel. De man, die zich het groote gevaar waarin hij ver keerde direct bewust was, slaagde er in HEDEN. „De Harmonie", Breestraat: Tentoon» stelling Ned. Bond van Aquariumhouders „De Natuur in Huis". Van 10 uur voorm tot 10 uur nam. Katwijk aan Zee: Gemeentezaal Clinge Doorenbos. 8 uur. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg, 8 uur nam. „Champagne bij kaarslicht". Woensdag en Zaterdag nam, 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Trianon Theater. Breestraat, 8 uur nam, „Paniek in den Dierentuin". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Roxy-Theater, Haarlemmerstraat no. 52 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door.! loopende voorstelling: ,31 Lobo, de Vrij buiter". t Casino-theater, Hoogewoerd 49. 8 n. n.m, „20.000 jaren in Sing-Sing." Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zondag 19 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 110, Telef. 406. een zoodanigen sprong te nemen, dat hij de onder stroom staande draden ontweek en ln den grasberm terecht komende, met den schrik vrij kwam. Inbraken en diefstallen. Van de rooftochten, die door eenige personen 's nachts ln den Haarlemmer- meerpolder worden ondernomen, is weer een 4-tal inwoners de dupe geworden, zoo wel door inbraken ln de op de erven staande schuren als door diefstallen van het land. Voornamelijk in het Noordelijk deel van deze gemeente hebben de onge- wenschte bezoekers thans weder hun i' geslagen. Bij den heer L. werd een rijwiel vermist en bij de heeren O. en G. een par tij aardappelen, terwijl ten nadeeie van mej. F. een taschje met eenig geld werd ontvreemd. o HILLEGOM. Tien man naar de werkverschaffing. Voor het eerst zijn van hier werkloozen uitgezonden naar de Rijkswerkverschaf fing, dus buiten deze gemeente. Heden vroeg n.l. vertrokken tien werk loozen ter plaatsing in het werkverschai- fingskamp „Rollecate" te den Hulst. Naar wij vernemen zullen zij daar lf dagen blijven en in de grlndwerken werk zaam zijn. Bollen inleveren voor de saneering. Heden is de uitvoering van saneerings- bollen weer aangevangen. Er zal lang met zoo veel gesaneerd worden als verleden Jaar. De overproductie is door te veel op- planten en door het goede gewas thans niet zoo groot. Het terrein voor de lnlevè- rlng dezer bollen .ligt aan den Loos- terweg L Rashond stierf aan ziekte van Weit Alhier werd een der mooiste rashonden van den heer van TilBroekhuizen, die water uit een sloot had gedronken, aange tast door de gevreesde ziekte van Weil, Hoewel direct de hulp van den dieren arts werd Ingeroepen stierf het dier na hevig lijden binnen 2 dagen. o LISSE. Een Oostenrljksch student, zekere A. L. kwam op zijn doortocht door Nederland ook door onze gemeente. Op den Heereweg reed hij echter met zijn voorwiel in de tramrails, met het gevolg dat zijn voor vork brak. Hij meldde zich op het politie bureau aan voor nachtlogies, daar hij zijn reis eerst den volgenden morgen kon ver volgen, Als werkzoekenden stonden ln de af geloopen week Ingeschreven: 172 personen, waarvan 127 landarbeiders. Totaal ln 1932: 145; ln 1933: 173, NOORDWIJK. Geslaagd te Utrecht voor het examen Fransch L. O. de heer D. Leenheer alhier. Geslaagd te den Haag voor 't examen Duitsch L. O, de heer S. W. Neefjes alhier. 12. In den ochtend bracht het spoor dan onze witte beer aan den oever van een heel groot meer. Daar blijft hij hoogst verwon derd staan en denkt: „Het lijkt alsof zij hier nu rechtstreeks in het water zijn gegaan ik moet en zal er achteraan. Hoe kom ik echter over 't water heen? Een veerboot ls er schijnbaar geen..,. 1-3

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6