het gemeente-kampeerterrein te katwijk aan zee. I AM SUZANNE. „EEN NACHT IN VENETIË". LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 11 Augustus 1934 Derde Blad No. 22819 JS1" Jaargang VRAGENRUBRIEK. GEMENGD NIEUWS. De Heer C.W.Ch.Th. Visser I* O EEN AANTREKKELIJK PLEKJE IN DE ZUID-DUINEN! Foto Kruyt. Het Gemeente-Kampeerterrein in de Zuidduinen te Katwijk aan Zee, waarover wij reeds dikwijls schreven, mag zich op het oogenblik in een zeer druk bezoek ver- i heugen. Reeds zijn dit seizoen 830 kam- 1 peervergunningen uitgereikt, geldig voor niet minder dan 3300 personen! Momen teel bedraagt het aantal kampeerende per- sonen ruim 500. Aan den Zuidkant meer geleidelijk, ziet men aan den Noord- en Oostkant de duinen een tamelijk hooge barrière vormen, zoodat het kamp een grootendeels beschutte ligging heeft, ter wijl toch ook van de weldadige zonne warmte genoten kan worden. Roept deze verzameling tenten eenigs- lins het beeld op van een militair kampe neut, anderzijds is het verschil hiermede groot: in schilderachtige wanorde liggen deze kampeertentjes verspreid, sommige op een duinhelling, andere in de laagte, ter wijl grootte en vorm der tenten oneindig verschillen. Heerlijk zomerweer heeft het genot van dit buitenleven ten zeerste ver hoogd! Hoe heerlijk gevoelt ge U hier, te midden van deze vrije, vredige duinen- natuur! Een totaal andere sfeer dan in de dorpskom omgeeft u in deze omgeving. In innig verband met moeder aarde, slechts door wat stroo of een matras ge scheiden, brengt de kampeerder zijn nach ten door. Geheimzinniger en sterker klinkt er, vooral tegen den avond, de roep van de voorbij trekkende vogels. Een mooi, in donkergroenen vacht ge- aken duinlandschap omgeeft op verderen afstand in een wijden kring het kampeer- I Brein en lokt onwillekeurig tot een wan ting uit. Al leeft men hier in de vrije muur, aan alle gemakken ontbreekt het toch niet! Een Nortonpomp met twee kra nen, die tot 40 M. diepte in de duinbodem reikt, zorgt voor zuiver, frlsch drinkwater. Wordt eiken dag, des avonds om halfnegen de post besteld, ook voor een telefoon- gesprek is de gelegenheid aanwezig. De kampwachter E. Paauw heeft dit kamp, dat het eerste jaar met slechts 23 tentjes begon, tot den tegenwoordigen omvang zien groeien. Ais gevolg van de ook in het buitenland zoo zwaar drukkende economi sche omstandigheden zijn dit seizoen slechts enkele buitenlanders aanwezig. Een buitengewoon gunstige factor voor den kampeerder is de onmiddellijke nabij heid van zee en strand. Een moeilijke klauterpartlj wordt ons daarbij bespaard: een plankier voert de helling van 't hoog- oprijzende duin op, terwijl voorts voor een begaanbaar pad naar strand en zee ge zorgd is. Stellig zullen nog velen, die na maanden van ingespannen arbeid, verpoozlng en ontspanning zoeken, op het Katwijksche kampeerterrein hun tenten opslaan! Want talloozen voelen zich tot dit buitenleven, waar de band der stijve conventie weg valt en wij in harmonie met de vrije natuur de uren slijten, in sterke mate aange trokken! Hierboven een aardig overzicht van een groot deel der ongeveer 100 tenten, die nu op het mooie terrein opgeslagen staan. J. v. d. L., te L. Zij moet u schade vergoeding geven. Wend u by weigering tot een advocaat en procureur. v. E., te L. Als omtrent het waardeloos worden der biljetten niets bepaald was, is de maatschappy gehouden u het betaalde bedrag te restitueeren. Zoo ge in zee baadt, blijft dan aan den kant. TREINONTSPORING TE HILVERSUM. Geen persoonlijke ongelukken. Gisteravond te 7 uur is op den spoor wegovergang aan den Hooge Laarderweg te Hilversum een rangeerende personen trein uit de rails geloopen. Er hadden geen persooniyke ongelukken plaats. De trein stond scheef over het emplacement, zoo dat het verkeer in de richting naar Bus- sum en Amsterdam geheel gestremd was en alle verbindingen moesten worden om gelegd, hetgeen groote vertraging gaf. Het ongeval is ontstaan, doordat de wis selwachter, zekere B., die reeds meer dan twintig dienstjaren heeft, per ongeluk een verkeerde handle overhaalde. De trein reed met een snelheid van ongeveer 5 K.M., aan welk feit het te danken is, dat slechts twee wagons uit de rails lie pen over een afstand van 20 meter. Er bevonden zich geen passagiers in den trein. Van de twee ontspoorde wagons werden eenige gegoten yzeren stukken afgerukt en de treeplanken beschadigd o HET VERLATEN ZEILJACHT. Het zeiljachtje, dat op het IJssehneer is gevonden en te Enkhuizen werd binnen gebracht, biykt te behooren aan den heer Scherpenhuizen te Haarlem. Een motor vrachtboot zou het van Elburg naar Am sterdam sleepen. Onderweg is het zooda nig beschadigd dat men den sleep heeft losgekapt. o AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 35-jarige gehuwde electricien J. Hes uit wyk aan Duin, die gisteren op het terrein van de hoogovens een schedel fractuur opliep by een ongeluk, is gisteren in het Roode Kruisziekenhuis te IJmuiden overleden. LAWAAIMAKERS BEKEURD. Naar wy vernemen heeft de politie in de gemeente Rheden enkele malen proces verbaal opgemaakt wegens overtreding van de bepalingen in het gewyzigde mo tor- en rywielreglement, waarby o.m. het geven van onnoodige signalen strafbaar is gesteld. Zoo is een autobestuurder be keurd, die door het geven van signalen met zyn claxon de aandacht van zyn meisje wilde trekken. Een andere auto- mobolist, die in plaats van de deurbel te gebruiken, door zyn electrischen signaal hoorn van zijn aanwezigheid deed blijken, kreeg eveneens een bekeuring.. Tel. o AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Gisteravond te half negen heeft op den Bosschenweg naby „Huize Gerra" onder Haren een ernstig verkeersongeval plaats gehad. De geneesheer dr. Lobach uit Uden- hout reed per auto in de richting Den Bosch. Bij zyn poging om een wielryder, die plotseling vanuit een zyweg den ryweg opreed, te ontwyken, reed hij tegen een boom op. Daarbij geraakte de wielryder tusschen de auto en den boom bekneld De auto werd geheel vernield. Dr. L. be kwam een ernstige hoofdwonde en inwen dige kneuzingen, terwijl de wielryder, zekere C. Smits uit Helvoirt, eveneens een zware hoofdwonde en andere blessuren opliep. Per auto werden beide slachtoffers naar het ziekenhuis te Tilburg overge bracht. Beider toestand is ernstig. DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Op den hoek van de Frederlk Hendrik straat en de Jan Willem Frisostraat te Utrecht heeft gisteravond een aanrijding plaats gehad tusschen een vrachtauto en een wielrijder. De wielryder, de P., is onder den auto geraakt. Door den geneeskundi gen dienst is het slachtoffer naar het St. Antonius-ziekenhuis vervoerd, waar hy kort daarna is overleden. VOOR TWEEDUIZEND GULDEN OPGELICHT. Zekere W. uit Finsterwolde heeft aan gifte gedaan dat hy voor ongeveer f.2000 is opgelicht. In verband met deze aangifte zyn giste ren te Groningen gearresteerd de 21-jarige G G. uit Winschoten, de 36-Jarige A B. en de 23-jarige S. R. T. beiden gewoond hebbende te Amsterdam, doch den iaatsten tijd te Groningen, en de 23-jarige H. S. uit Finsterwolde. Deze 4 personen hadden van W. geld geleend om een z.g. winstgevenden handel te beginnen, zy gebruikten het echter voor zich zelf. tot dat het slachtoffer dit be merkte en de politie er van in kennis stelde. o BUITENLANDSCH GEMENGD. ERNSTIG AUTOBUSONGELUK. Een autocar, welke by Barcelona een botsing met een andere auto wilde ver- myden en daarom plotseling uitweek, sloeg ojn. Een persoon werd daarby gedood en een twintigtal personen gewond, van wie meerdere ernstig. NA WEKEN DROOGTE WOLKBREUKEN Wolkbreukachtige regens hebben gis teren elndeiyk een groot deel van het door wekenlange droogte verdorde gebied in het Amerikaansche midden-Westen van de gloeiende hitte verlost. Er is een geweldige hoeveelheid water neergekomen. Op vele plaatsen waren overstroomingen er het gevolg van, daar talryke rivieren en beken buiten haar oevers traden. Op de landwegen staat het, water hier en daar een meter hoog. By Denver. In den staat Colorado, zyn ln een bergklooftalrijke personen door het water overvallen. Vier personen zijn verdronken verscheiden anderen worden nog vermist. o OVERVAL OP EEN LONDENSCH STATION Toen tegen middernacht de loket beambte van het Londensche ondergrond station Moorgate van de Metropolitan zyn kas wilde opmaken, vroeg een voorbij ganger hem, of hy een tien shilling-biljet kon wisselen. Terwijl de beambte het geld wisselde, werd hem door het loket een revolver voorgehouden en opende een tweede roo- ver de deur van het bureautje en dwong den beambte tegen den muur te gaan staan, waarna het luik van het loket door de indringers werd gesloten en de beambte werd gekneveld en gebonden. De roovers verzamelden het op tafel lig gende geld in een koffer, sneden de tele foonverbinding door, sloegen de lamp stuk en verdwenen met een buit van on geveer 12 pond sterling. Foto A v. Rooyen Alphen. Zooals wij gisteren reeds meldden is te 'sGravenhage in den ouderdom van 84 jaar overleden de heer C. W. Ch. Th, Visser, oud-burgemeester van Alphen, die zeer veel heeft bygedragen tot de onwikkeling dier gemeente. DE ELECTRIFICATIE VAN HET WOLGA-GEBIED. De regeering der Sovjet-unie heeft het eerste crediet ten bedrage van 3 milliard roebel toegestaan voor de electrificatie van het Wolga-gebied. De kosten der to tale electrificatie-werkzaamheden, die in 1940 voltooid zullen zyn, zullen naar schatting elf milliard roebel bedragen. o ERNSTIGE AANVARING BIJ NAPELS. Een kustwachtboot is by het eiland Pro- cida bij Napels in aanvaring gekomen met een pakketboot. Hoewel beschadigd, heeft de kustwacht boot haar reis toch voortgezet. Zü heeft evenwel drie dooden en zeventien gewon den aan boord. De paketboot heeft geen avery opgeloo- pen. ACHT PERSONEN GEDOOD. De trein van Louisville is by Memphis (V. St.) op een overweg tegen een auto gereden, waarin zich negen personen be vonden. Acht dier inzittenden werden gedood, de negende, een kind van zeven jaar, is zwaar gewond. VAH het Lilian Harvey temidden van Podrecca's b speelgenooten in de Fox-film „I am Suz! Hollywood-artisten, als Greta Garbo, Gary De Nederlandsche première van deze Lilian Harvey-film heeft reeds plaats ge vonden. Rowland V. Lee heeft de regie levoerd over deze Amerikaansche Lilian Harvey-film, haar derde by de Fox Film Corporation. De productieleider Jesse L. Lasky sloot een contract af met het be roemde Italiaansche marionettentheater van Podrecca, dat ln ons land reeds onder Hugo Helm is vertoond, en dat ook in het tomend winterseizoen nog eens in ons 'and zal optreden. ..LiHan Harvey is hier Suzanne, een ge- Ma Parijsch danseresje Haar partner is cane Raymond, in de r"'. var. den mario- M'ensnyder Tony. Marionetten en men den wisselen elkaar af; bekende num- iroemde Italiaansche marionetten, haar nne". Men zal in de poppen beroemde Cooper en Doug Fairbanks Sr. herkennen mers van Podrecca zyn ingelascht. Suzan ne danst in de gedaante van een marionet over het tooneel, maar Lilian Harvey als de levende danseres behaalt de overwin ning op het publiek en op het hart van Tony. Leslie Banks vervult een derde rol. Hij ls een Parijsch manager, die op on- eeriyke wyze zyn geld verdient. Nog nimmer zyn Podrecca's marionet ten op de film vertoond. De Parysche re vue, in styi en wezen geheel verschillend van de z.g. Amerikaansche show, dient hier als achtergrond. Drie songs van Friedrich Hollander, die onder contract by Fox is, worden hier gelanceerd. Het zyn: St. Moritz Waltz, Just a little Garret en Eski-o-lay-ll-o-mo. EEN ZONDAGMORGEN IN HOLLYWOOD. Ik ben geen schryfster, zoo vertelt Jeanette MacDonald die met Ramon Novarro in „The Cat and the Fiddle" en met Maurice Chevalier in „The Merry Widow" speelt. Maar een Zondag met half- mooi, half leeiyk weer, waarbij je juist buiten kunt zitten en het toch niet zoo heet is, dat de zon alle gedachten doet wegsmelten, wekt op tot een kleine be schouwing over mijn geachte collega's. Ik kom juist van mijn verplichte morgenrit met Captain" en „Stormy Weather" (dat zyn mün beide honden, één herdershond en één Skye-Terrier). Eerst langs het strand, dan naar Beverley HillsClark Gable ligt languit op het gras voor zyn villa. Uit de verte kan ik niet zien, wat hij uitvoert. „Clark!".... hy draait zich niet om. „Clark!"hy beweegt zich niet. Ik moet stoppen en uitstappen, „Captain" en „Stormy Weather" rennen met luid geblaf vooruit, ,,'n Oogenblik", bromt de anders zoo beleefde Clark eindeiyk, „ze hangt nog niet goed!" „Ze" is een miniatuurachtig iets, by nader beschouwen een doode vlieg, die Clark Gable met zorgvuldigheid aan de haak van zyn hengel vastmaakt. Einde- ïyk is het zoover. Clark staat op: „Excu- ser me, maar je weet, dat forellenvisschen myn grootste pleizier is.en dat moet je voorbereiden". Ik begryp het ten volle en stop na twee minuten al voor het vroegere keukenvenster van Marie Dressier.' Waar anders kon „tante Marie" zyn, dan by haar fornuis! Zy kookte er haar middag eten en had alleen Zondags daarvoor tyd. Koken was haar groote hartstocht.ze rammelde met de pannen, „Captain" en „Stormy" snuffelden dan met hun lange neuzen goeden morgen, Jeanette, riep zij door het raam en na twee minuten had ik de innig gewenschte uitnoodiging voor een middageten, dat waard zou zyn om er drie dagen honger voor te Ujden. Wallace Beery is met Carol Ann, zyn driejarig dochtertje, aan het ryden. De goede vader houdt een aardige Shettland- pony aan den teugel; zyn dochtertje „Carol Ann" heeft een echt Mexicaansch costuum aan, dat haar vader van zyn „Viva-Villa" filmreis heeft meegebracht, Wallace heeft een breede vliegbroek aan. Er gaat geen Zondag voorby, dat een rank sportvliegtuig van het vliegveld van Los Angeles opstygt en met opvallende snel heid aan de horizon verdwynt. Beery's eenige luxe, de hartstocht van zyn leven isvliegen Joan Crawford verzorgt de bloemen in haar tuin en brengt haar Zondagen in vrede door Zy houdt van huiselijkheid, stilten en bloemen. Zy is geheel anders dan de meeste menschen denken, die haar vluchtig kennen. Lionel Barrymore's villa is de eerste, waar ik niemand in den tuin zie. Ik ben te nieuwsgierig om voorby te kunnen ryden. Lionel heb ik absoluut noodig voor myn I Nieuwe filmnamen duiken onafgebroken op: hierboven Tina Eilers en Lizzy von Balla, die met den bekenden heldentenor Tino Pattiera deze week te zien zijn ln de film „Een nacht in Venetie". onderwerp: „Wat doen zy op Zondagmor gen?" Eigeniyk had ik het wel kunnen raden! Hy zit in zyn atelier, omringd door alle mogeiyke koper- en andere metalen platen en graveert prachtige ornamenten, doet het met zorg en liefde, als gold het 't winnen van den eersten prys. Ik weet, dat, wanneer hy niet zou graveeren, hij een wetenschappelyk werk zou bestudee- ren. Lionel Barrymore moet steeds wer ken. Bij Ramon Novarro moet ik niet eerst voorbyryden; ik weet. wat daar plaatst- vindt. Voor 's middags ben ik uitgenoodigd voor een voorstelling in „Theatre Intime", zyn privé-theater. Hij zal nu de laatste voorbereidselen treffen, zyn rol nog eens doorlezen, met het orkest repeteeren. Van middag zal ons duet uit „The Cat and the Fiddle" worden gezongen; ik ben van de repetitie vrygesteld, want van hetgeen wy filmen, kennen wy elke klank maar al te goed Verder dus met Jean Harlow Bij Jean weet men nooit, wat ze doet, ik twyfel er zelfs aan. of zy thuis is. Maar ze is thuis: zy zit op den rand van haar privézwem- bassin en voelt met den top van haar teen de temperatuur van het water. De platina blonde lokken zyn in een witte kap, zy draagt het verplichte sneeuwwitte cos tuum. Eigeniyk ziet zy er veel te aardig uit om heelemaal alleen te kunnen zyn! Deze toestand zal wel gauw veranderen, want meestal noodigt zy half Beverley Hills uit om te komen zwemmen. Twee vliegen in één klap: Een heer van de pers komt door de tuindeur, hy wil mij een interview afnemen. „Wat doet U op Zondagmorgen?" Ik kan hem myn „manuscript" toewerpen en hem zeggen: „Trekt U daaruit de consequenties: ik ryd en myn honden wandelen, ik bezoek mijn vrienden en ben hier en daar; want ik houd van menschen en drukte, en boven dien ryd ik heel graag auto. „Neen, paard- ryden doe ik 's Zondags niet, de paarden moeten óók een dag rust hebben. En zingen? Hoogstens voor mijn vrienden één of twee liedjes Zingen beteekent voor mij werken, hard, al is het dan ook heerlyk werken! En op Zondag ben ik lui!".. ja werkelijk. - dit artikel was al byna te veel werk voor een zonnigen Zondagmor gen!

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9