Thijs IJs en de gedienstige Geest ISCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 11 Augustus 1934 KATWIJK AAN ZEE Avond Naai- en Knipcursus te geven door de Dames VIS KUNST EN LETTEREN. BUSLICHTINGEN. Burgerlijke Stand. IGeboren: Antonius Hubertus, z. van J, 1 van der Meij en A. Schoone; Maria fctronella Apolonia Anthonia, d. van H, 1. Meijer en O. J. A. Versteege; Geertrulj, l van W. Lagendijk en M. Cardol; Leo- irdus Anthonlus, z. van H. G. Hooger- ast en A. M. van der Plas; Johanna jlegonda Anna, d. van S. L. Lleverse en E, j. Berkhout; Hendrikus Gertrudls, ['van H. van Haaster en M. A. van Win Coenraad Joseph, z. van J. C. Veen jan en G. M. Vink. [getrouwd: H. A. Jonkers en A. J. M. lUcenende; A. M. Huisman en A. C. de (overleden: J. M. van der Wilden, d., 5 "gen; C. Seijsener, man, 62 Jaar. Loop der Bevolking. ievestigd: A. Advocaat en echtgen Jkenlaan 26; G. Diemei en gez., Oost- Lierlaan 38; W. Naber, Wllhelmlnalaan j- L. van der Niet, Hofstraat 42; A. L ilèmens, van Tetsstraat 9; A. F. Uitvlugt Jgetln, Leldschestraat 157. [Vertrokken: Th. J. van Dril, Lange Vjj', 2, Stad-Delden; D. Guldemeester T gezin, Venneperweg 418, Haarlemmer- Jeer; A. Pooyer, Doolhof, Wijk VII 327, llendam; C. Schilder en gezin, Giekstr. p VU 644. Volendam; C. Walraven, pjarnwouderstraat 4, Haarlem; Vr. de jorder,, wed. M. E. Verschuur, Duinlaan [Bennebroek; H. van der Zwan, Graaf Vislaan 4, Bloemendaal; G. v. Veen en ten., Raha Zo/Celebes, Eiland Moena; [Roeland, Via del Babuino 177, Rome; I c. M. van Nobelen, Rijksstraatweg 346, Lrlem; Th. Schouten Jr., Nieuwerzljds (sik 10, Amsterdam; H. Th. J. Tausch, naeushof 18, Amsterdam; J. Veen Jr. i Zuylen van Nijeveltstraat 240, Was- ar. KATWIJK. Verbouwing voormalig Raadhuis. |op het bureau van Gemeentewerken Ij de aanbesteding plaats van den ver- |oaw van het voormalig Gemeentehuis bewaarschool, politiepost en -woon- fe Er waren 17 biljetten Ingekomen, (uitslag was als volgt: Ia. S. Zwanenburg, k. a. Z. voor f. 7980; Haasnoot Kzn., K. a/d R., f. 8076; A. isnoot, K. a/d R, f. 8185; Jac. Rem- waal, K. a/d R„ f. 8286; Wed. J. Bek- ier, K. a/d R., f. 8321; T. Meijvogel, Fa Z„ f. 8830: Fa. Kort en v. d. Wiel, finsburg-Noordwijk, f. 8888; H. N. van 'ruwen. K. a. Z„ f. 8953; Fa. Verdoes iVooys, K.a.Z., f. 9040; A. de Best Kzn., (iZ, f. 9200; M. V. d. Plas, K.a.Z., f. 9330; rs. Slingerland, K. a/d R., f. 9363; v. d. Plas, K.a.Z., f. 9540; G. Haas- lol Azn., K.a.Z., f. 9540; Gebr. Verloop, f. 9786; G. de Best Jzn., K.a.Z., ||1I6; A. Haasnoot Gzn., K.a.Z., f. 10835. Loop der Bevolking. rstlgd: Pieterke Kooistra van Dockum Zeehospitium Cornelia Fr.j Mor- van Utrecht thans Zeehospitipm rrendina Nijhoff, van Den Haag thans [(hospitium Jeanne W. L. Scheltema. n Zwolle thans Zeehospitium Cornelia i Os, van Noordwijk thans Nw. Molen- iuw. 4 Zijtje de Best, van Voorburg 5 Adrianastr. 70 Maria M. L. Kuij- [rs, van Rotterdam thans Woonwagen- j> Abraham W. Boucherie, van Wor- rveer thans Nw. Commandeursl. 22 i Geertra. Meeuwse, van Wormerveer ins Nw. Commandeursl. 22 Wilhelmus a Deursen, van Wassenaar thans Wasse- luscheweg 25 Jahannes Kukler, van [den thans Mr. Fockstraat Huibertje f Jager, van Leiden thans Mr. Fock- lat. (Vertrokken: Christina H. Dreijer, van |ehospitlum naar Rotterdam, Coolsingel [ekenhuis Maria G. van Broekhoven, i Zeehospitium naar Amsterdam, Kin straat 349 Arle Maarleveld, van Zee- ïpltium naar Rotterdam, Oleanderstr. s Petronella A. Schaap, van Valken- igscheweg 16 naar Den Haag Roelofstr. f - Elise Kawalek, van Burgerdijkstraat naar Den Haag, Daendelstraat 27 Waan Trouw, van Nieuwsteeg 31 naar fdemblik. Kanaalweg 2 Gijsb. Eugster, i v. d. Piaskade 13 naar Oegstgeest, De puipenaerstraat 37 Neeltje Visser, van d. Piaskade 13 naar Oegstgeest, De fmpenaerstraat 37 Joha. Ha. Huur- ter, van Zeehospitium naar Eibergen, 1658, KATWIJK AAN DEN RIJN. Autobotsing. I Een auto-bestuurder van een perso- fcn-auto, reed achteruit het Comman- Vurspad uit met de bedoeling te draalen. Ndens dit experiment kwam een andere pto van de richting Wassenaarsche weg Wan de haastige bestuurder voor de terende auto, aan den verkeerden kant "i den weg wilde passeeren. Eerstbe- pelde bestuurder had hierin geen erg en 7 vooruit, met het gevolg een botsing, niet zoo zachtzinnig aankwam. De «seerende auto was zwaar beschadigd. e«oonlijke ongelukken kwamen niet wr, Procesverbaal werd opgemaakt. KATWIJK AAN ZEE. Het vuurwerk uitgesteld Wegens den halven Zuid-Westerstorm, den geheelen middag en des avonds ,oeli gepaard met nu en dan een flinke tgenbui, kon het vuurwerk gisteravond •'et worden aangestoken. Bij gunstig 'eer zal dit nu hedenavond afgestoken ™en om halfelf. Het muziekgezelschap J-N-I. zal van half 9 tot half 11 een con- «t geven in de muziektent op den Bou- ÏÏÏÏl'.en "el muziek, waarbij lustig ge- kan worden! O? fan het Duinfeest op het Noorder- '1''keerterrein ls niet veel terecht geko- ra. De voorzitter van K.S.S. de heer Van is, wist met het „rad van avontuur" nog tJff» menschen tot zich te trekken, djè ,lamnrer, dat het weer den laatsten tan wc? 'leeft meegewerkt. Het bestuur Ithr» was over den uitslag van de f'ch 'n?s' niet ontevreden, hoewel men bftt/k meer van had voorgesteld Het ti« 1 ?ra6 fA'r den bazaar kon nog Aanrijding. Op de Voorstraat had ter hoogte van de melkinrichting van P. een aanrijding plaats tusschen twee wielrijdsters. Mej. R. D. uit Duinoord reed ln de richting Boule vard rechts van den weg, toen zij werd aangereden door mej, A. V., wonende Voorstraat te Katwijk aan den Rijn, die naar links uitweek zonder signalen te geven. Mej. D. kwam te vallen en ver wondde zich aan haar linker enkel. Door een agent van politie werd zij de melk inrichting binnengedragen. Dr. Eikelen boom constateerde, dat er een spier ge scheurd was. Per auto van den heer Burg graaf! werd zij naar haar woning ver voerd. De duinkaarten. Dat aan het duinbezoek een veelvuldig gebruik gemaakt wordt, blijkt duidelijk uil de volgende cijfers. Op het politie bureau zijn dit Jaar reeds ruim 6600 duin- kaarten verkocht van 10 cent. recht ge vende tot toegang voor de Zuidduinen en 3500 duinkaarten van 20 cent, die toegang verleenen zoowel aan de Zuid- als aan de Noordduinen. De heer C. Bezemer heeft bedankt als lid van het bestuur van de Chr. Jeugd organisatie. De heer F. K. A. uit Oegstgeest deed bij de politie aangifte, van het feit, dat zijn zoon op het strand is- gebeten door een losloopenden hond van T. H. uit de Weeshuisstraat, waardoor de jongen aan rechterbovenarm en heup werd verwond en onder behandeling van dr. J. Eikelen boom werd gesteld. Jt v. R. uit de Louwestraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat van zijn land ln de Zuidduinen aardappelen zijn ontvreemd. In den afgeloopen nacht constateer de de politie, dat een drietal zwervers ver toefde in een in aanbouw zijnde woning aan den Drieplassenweg. ZIJ werden naar het bureau van politie overgebracht, waar zij het verdere gedeelte van den nacht hebben doorgebracht. Op het politiebureau ls te bevragen een heerenrijwiel, dat onbeheerd in de Noorderstraat ls aangetroffen. Door den belasting-ophaaldienst is over Juli aan den ontvanger der directe belastingen afgedragen de somma van f. 1283,74. v 5785 HaailesMD voor Halsjes boven 18 jaar. AANMELDEN: HAVENSTRAAT 7. LISSE. Excursie naar de „H.A.K.A." Uitgaande van de Coöp. Verbruiksveree- nlglng „Onderling belang door steun ver kregen" werd in een 8-tal auto-cars door ongeveer 240 dames een excursie gemaakt naar de „H.A.K.A." te Rotterdam. Na het gebouw en de geweldig groote graansilo bezichtigd te hebben, werd geluncht en een boottocht gemaakt door de havens van Rotterdam. Op den terugreis werd nog even „De Vink" bij Leiden aangedaan. Zeer voldaan keerde men weer huiswaarts, hoe wel het weer niet erg mooi was. Mej. G. Dankelman alhier slaagde te Den Haag voor de hoofdakte. tiet Medegedeeld worden. NOORDWIJK. De Dorpspomp in eere hersteld! Eergisteravond kwamen de aangeslote nen aan de waterleiding ln deze gemeen te tot de ontdekking, dat het water een zoodanige onaangename smaak had, dat 't voor de consumptie onbruikbaar geacht moest worden. Daardoor Jjwam de dorps pomp, die alleen nog maar de belangstel ling genoot van enkele vreemdelingen, weer goed te pas. Een soms onafgebroken rij waterhalers stond met emmers en kan nen de beurt af te wachten. Gisteren was het leidingwater weer bruikbaar. Naar wij vernemen lag de oorzaak in een technische storing bij het pompstation in het Langev.eld. Onderscheiding. De fa. Konijnenburg en Mark alhier, be haalde op de bloemenkeuring te Haarlem het door het Engelsche Gladiolus-Comité uitgeloofde certificaat voor den gouden medaille, voor de ingezonden variëteit Glad Star of Bethlehem. Van de 90 uitge brachte stemmen, verwierf dit soort er 85. Het ls een zuiver witte gladiolus. Zilveren jubileum. Op 18 Augustus a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn, dat onze plaatsgenoot, de heer J. de Groot, werd aangesteld als postbode alhier. Het zal den Jubilaris, die bekend staat als een plichtsgetrouw ambtenaar, dien dag zeker niet aan belangstelling ont breken. o NOORDWIJKERHOUT. Vergadering der R.K. Kiesvereeniging. De R.K. kiesvereeniging „Recht en Orde" vergaderde ln hotel Gouwenberg. De bij eenkomst was slecht bezocht, slechts een 20-tal leden was buiten het bestuur aan wezig. De voorzitter de heer H. Langeveld opende op de gebruikelijke wijze, waarop de notulen werden gelezen en vastgesteld. De voorzitter bracht verslag uit van de door hem bijgewoonde vergadering van de onlangs te Lelden gehouden kamercentrale De voorzitter deelde mede dat de pro pagandisten 120 nieuwe leden hebben aan geworven Hij feliciteerde de nieuwe aan wezige leden met hun toetreding tot de vereeniging. Wijze inning van contributie aan de orde. Besloten werd de contributie weder om te laten innen door de propagandisten leder ln zijn eigen wijk Bij de rondvraag werden eenige discus sies gevoerd over steunverlaging en de hooge salarissen, waarna sluiting volgde. Verbeteringen. De drukke 's Gravendamsche weg zal, nabij het station Noordwijkerhout belang rijk verbreed worden. De afbraak van eenige aldaar staande perceelen is daar toe noodlg. Ook zal de Piet-Gijzenbrug verbeterd worden, wat het drukke verkeer zeer ten goede zal komen. Vele huismoeders, die regelmatig haar winkelwaren betrekken van de coöperaite te Lisse, hadden een genoegelijken dag. Deze coöperatie verschafte n.l. aan talrijke vrouwen een gratis tocht per autobus naar Scheveningen en 't Westland. Allen werden onderweg rijkelijk onthaald en hebben veel genoten. NOORDWIJK AAN ZEE. Kunst-cabaret „De Tooverbal". In het Casino werd de eerste voorstel ling gegeven door het kunst-cabaret „De Tooverbal". Dit nieuwe Nederlandsche ge zelschap ls een vorm van literair cabaret met navolging van de Russische klein kunst. Het repertoire omvat een 20-tal scènes: levenswaarheden, humor en satire. De bekende acteur Adolf Engers, die in het buitenland zooveel succes oogstte, ver vulde zijn taak als conférencier op zeer talentvolle wijze en was inderdaad de brug tusschen zaal en podium! Verdere medewerking verleenden: Ceesje Speen- hoff. Tiny Visser, Helene Vink, Piet Rienks, Gustav Czopp en Bernard Haagmans. Deze tooverbal heeft hier een welver diend succes geoogst, met de 10 scènes die in 't Casino zijn opgevoerd. Uit elk tafe reel bleek dat, hoe sprekend de decors ook waren, en hoe verdienstelijk vaak het ac- teeren, het literaire de hoofdzaak was. Gezonde humor werd geboden, maar de satire voerde toch den boventoon! Klin kende en soms aangrijpende waarheden vloeiden uit den tooverbal al was dan ook niet alles nieuw. „De Vagebond", „De blinde Vink", „De Vrijheid" en „De Die rentuin" waren heel goed. Al deze scènes, op rijm gesteld, waren vlot geschreven en werden onberispelijk vertolkt. Uitbundig succes oogstte „Tragisch Moment" van Adolf Engers. Hoe tragisch de naam ook aandoet, het was een dolle klucht, waarbij Adolf Engers, Haagman en Rienks ar- tlsten van den eersten rang toonden te zijn! „De Tooverbal" beloofde nog eens terug te komen en dat zal zeer zeker op prijs worden gesteld! Strandwcdstrijden. Dinsdag a.s. zullen er, des namiddags te halfdrie, wedstrijden worden gehouden met kano's en surfplanken. Voor deel neming aan den kano-wèdstrijd is de leef tijd minstens 14 jaar.,voor den wedstrijd met surfplanken tot l'-f Jaar. Aangifte voor deelniQie moet geschie den bij den Badman van Hotel Hollan der. Surfplanken en kano's worden be schikbaar gesteld Het comité verwacht voor deze wedstrijden een groote deel name. Dinsdag a.s. zal het muziekgezelschap „De Echo der Duinen" een concert geven op den Noord-Boulevard, tegenover het Oranje-Hotel, gevolgd dbor een Lampion optocht. Het concert begint om hallr.egen. de lampioenoptocht. om halftien. Aan den lampion-optocht kan door ieder worden deelgenomen door zich met een lampioen of een verlicht transparant aan te slui ten. Voorafgegaan door „De Echo der Dui nen" wordt de volgende route gemaakt: Nooid-Boulevard, Oude Zeeweg, Huis ter Duinstraat, Zuid-Boulevard. Rembrandt- weg, Oude Zeeweg, Hoofdstraat, langs Pa- lacehotel naar Noord-Boulevard RIJNSBURG. Beroepen. Ds. N. de Jong alhier heeft een beroep ontvangen bij de Chr. Ger. Kerk te Ouder kerk a. d. Amstel. Door den belastingophaaldienst is over Juli aan den ontvanger der directe belastingen afgedragen de somma van f. 628,6. VEUR—LEIDSCHENDAM. Woensdag a.s. wordt een bloempjes dag gehouden ten bate van Santos, Tu berculosebestrijding onder de R.-K. Mid denstanders. VOORHOUT. GEMEENTERAAD. De salarissen van het gemeente-personeel herzien. Te ongeveer 8 uur opende de voorzitter, burgemeester G. Bulten, voor een voltalli- gen raad deze vergadering met gebed De notulen der vorige vergadering werden zonder op- of aanmerking vastgesteld. Ingekomen was een schrijven van Ged. Steaten waarbij zij hun goedkeuring ver leenden aan de verordening op de heffing van het vergunnlngs- en verlofsrecht, als mede een schrijven van datzelfde college, waarbij zij na een enkele opmerking goed keurden de tweede wijziging der gemeente- begrooting dienstjaar 1934 Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen; aan het verzoek van den Commissaris der Koningin om de beheersverordening van het Waterleidingbedrijf voor niet langer van kracht te verklaren dan 5 jaren, werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De voorzitter bracht dan ter sprake, dat in een vorige vergadering wel gesproken is over het salaris van den agent der ar beidsbemiddeling. doch dat deze functiona ris door den raad moet worden benoemd en stelde derhalve voor, den heer A. C, H. N. M. de Bekker als zoodanig te benoemen, op een wedde van f. 25 waartoe zonder hoofdelijke stemming wordt besloten. Vervolgens komt aan de orde een ver zoek van den heer G. van den Berg, slager alhier, om verlaging van het thans ver hoogde tarief van de waterleiding. De voorzitter zegde toe, dat deze aange legenheid opnieuw een punt van bespre king in de vergadering van B. en W. zal uitmaken, waarna conform het voorstel van B en W. werd besloten niet tot wijzi ging van het Reglement en Tarief over te gaan. Hierna kwam aan de orde het voorstel van B. en W. om de salarissen van het gemeente-personeel met ingang van I Juli 1934 definitief te korten met 10 "/o, waarin dan niet begrepen zijn de salarissen van hen. die minder dan f. 1000 per jaar ge nieten. Overigens werd voorgesteld de uni- formvergoeding voor den veldwachter te bepalen op f. 100 en de rij wiel vergoeding op f. 30. De heer Spierenburg kon onder de hui dige omstandigheden wel meegaan met het prae-advies van B. en W. Wethouder van der Laan voegde duide- lljkshalve hieraan nog toe. dat het den wil van den minister is, dat den veldwachter nog meer gekort wordt. De heer van Reijsen wees er op, dat steeds de autoriteiten naar de oogen moet worden gezien, om het gezag hoog te hou den en te eerbiedigen, meerdere malen hoorden we het vermanend woord van den voorzitter, dat wij bij-voorbeeld de gedrags lijn van den Commissaris der Koningin of den Minister moeten volgen. Ook nu wilde spr. dan met de richtlijnen van den Minis ter medegaan, waar deze een aanmerke lijke verlaging van den veldwachter voor stelt. Met hand en tand verdedigde de voor zitter 't prae-advies van B. en W.. wees er op dat de veldwachter zijn kleedlng- rij wiel- kinder- en vacantie-toelage, alsmede zijn huishuur-toelage enz enz. hard en hard noodig heeft en verwees hierbij meer dere malen naar den hoogen levensstan daard in Voorhout. Wethouder van der Laan en de heer Spierenburg resumeerden de diverse toe lagen. waarna de heer Spierenburg zich verplicht voelde mede te gaan met het voorstel Van Reijsen, om den gedragslijn van den minister te volgen, zulks mede in -het belang van de gemeente De heer Witteman, meende, dat f. 100 kleedmggeld te laag ls voor den veldwach ter om zich behoorlijk van te kleeden. Waarop de voorzitter bevestigd antwoord de en de heer de Groot sloot zich aan bij het voorstel van B. en W. Na deze zeer langdurige discussie, welke heel wat tijd ln beslag nam, was het slot- resultaat, dat B. en W, zegevierend uit den strijd te voorschijn kwamen; het. voorstel was n.l. aangenomen met 6—5 stemmen. Vóór stemden: de belde wethouders en de leden: de Groot, Angevaare. Van der Geer en Witteman. Hierna werd zonder hoofdelijke stem- 11. Thijs volgde steeds het spoor en Hep op die manier wel uren door heel langzaam viel de nacht. „O, hé", denkt hij, „ze hebben Sim vér weg gebracht. Waarom zou Iemand dat toch doen? Sim was toch wel een knaap met veel fatsoen; 'k geloof ook niet dat hij een vijand had. Zou het soms iets te maken hebben met de diamanten-schat? Maar daar wist niemand haast iets van, voor zoover ik mij herln'ren kan". Zoo denkend volgt hij steeds de sporen tot aan het ochtendgloren. min? bestoten. de sriarissen der ambten»» •ren definitief te korten met 10 B en W. hadden voorgesteld over te gaan tot conversie van verschillende geldleenin- gen. tegen 4'/: en 4 3/8 resp. bij de N.V. Bank voor Ned, Gemeenten te 'sGTa- venhage en de Mij. voor Gemeente-Crediet Na beantwoording van een vraag van den heer Spierenburg, werd dit voorstel zonder eenige discussie aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Hierna werd ter tafel gebracht de reke ningen van het Waterbedrijf en de Ge meenterekening over het dienstjaar 1933. Als eerste lid. tevens voorzitter der Com missie tot onderzoek van de gemeente rekening en der rekening van het water bedrijf over 1933 werd benoemd de heer G. K Spierenburg en tot leden de heeren van Reijsen en van der Geer. De begrotingswijziging? 1934 werd aan de orde gesteld, waarbij de heer Spieren burg de opmerking maakte, dat naar zijn oordeel f. 50.000 werkloozensteu-n te weinig is. daar over het eerste halfjaar f. 30.000 is geraamd De voorzitter, die het in prin cipe blijkbaar met den heer Spierenburg eens was, maakte de opmerking, dat altijd nog opnieuw een beg-rootingswljziging aan de orde kan worden gesteld. Na nog eenige discussie werd deze wijziging z. h. st. aan genomen. Bij de rondvraag vroeg de heer Spieren burg of door B. en W al stappen gedaan zijn. om werkloozen behulpzaam te zijn in de betaling van contributie van zieken fondsen. enz. enz. zulks naar aanleiding van een Ministerieel aanschrijven, waarop de voorzitter bevestigend antwoordde, en eraan toevoegde, dat de Hervormde Diaco nie goedgunstig op dit schrijven heeft ge reageerd. Waar niets meer aan de orde was, sloot de voorzitter deze vergadering zeer laat ln den avond en ging men nog over in be sloten vergadering. WARMOND. De rekening dezer gemeente dienst jaar 1933. zooals deze thans aan den Raad is aangeboden sluit voor wat betreft den gewonen dienst met een batig slot van f. 12.824 67 en in den kapitaaldienst met een batig slot van f. 6466,28. WASSENAAR. Gevonden voorwerpen; portemonnaie met inhoud, handfietspomp, verm. gou den ring, zwart badpak, dubbeltje, strand bal, fototoestel, huissleutel, ceintuur, da mesmantel,"padvindersmes, regenjas, hond damesbadpak, eenige moersieutels. Engel sche sleutel, broche, damesbeursje, vul potlood, sleutel, 2 paar dameshandschoe nen fototoestel, badhandoek, sleutel, zaic cement, wandelstok, dameshorloge, bad pak met handdoek Inlichtingen worden door de politie verstrekt. Aan J. C. Kuipers alhier is de be voegdheid om motorrijtuigen te besturen ontzegd gedurende zes maanden. Ingaande 11 Juli 1934. WEEKBLADEN. „De Groene Amsterdammer" opent met een artikel van mr. M. Kann: „Eenheid der Tegenstrijdigheden" of „Het verval der Natlonaal-Socialistische Beweging". Ten aanzien van de vervulling der direc teursvacature aan de Rijks-academie pu bliceert het blad de meening van de schilders Jan Sluyters en Huib Luns. Mr. Paul Lamberts Hurrelbrinek zet vervolgens het nut van auto- en motor-snelheidswed strijden uiteen. De „Haagsche Post" geeft onder het „Post Scripta" eenige herinneringen aan den overleden Duitschen Rijkspresident, terwijl Florestan schrijft over den een zamen man op Schloss Neudeck. Diplo maticus bespreekt onder den titel „Nieuwe hoop gewekt _bij de Habsburgers" den toestand in Oostenrijk en de vooruitzich ten op een herstel der monarchie. De „Wereldkroniek" brengt tal van fraaie foto's over de bijzetting in het Tannenberg-monument en bevat een uit voerig geïllustreerd artikel van Willem van der Baker „Drie Eeuwen Curacao". ARIE VAN DEN HEUVEL OVERLEDEN. Arie van den Heuvel, de bekende too- neelkunstenaar, Is plotseling overleden te Gent, waar hij algemeen regisseur was bij den Kon. Vlaamschen Schouwburg. Arie van den Heuvel was op 23 April 1860 te Rotterdam geboren. Het was bekend, dat van den Heuvel een paar maanden geleden ongesteld was geweest, doch niets deed vermoeden, dat reeds zoo spoedig het einde zou komen. Stationsplein en Perron H. S. M. Op werkdagen: Richting: Amsterdam 3. 10.30 13.30 15.20 16.15 17.40 22.— 22.45 Rotterdam 3.— 7.10 10.30 13.30 14.30 16.15 16.50 18.25 19.15 22.45 Utrecht 3.—* 15.40 16.40 20.40 Des Maandags en daags na een feestdag niet. Op Zon- en Feestdagen: 3.— 3— 3— 22.56 22 De trein van 22 uur 45 geeft aansluiting op de nachtposttrelnen. Station Heerensingel Bus aan den trein niet op perron Vertrek der posttreinen op werkdagen te 12.35 16.27 18.44 3—2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7