STRANDHOEDEN LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 11 Augustus 1934 UIT DE RIJNSTREEK. HOmCS BOUILLONBLOKJES thans 6 voor IOcL UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren; Cornelia, d. van W. van Dijk en B. Verkade; Jacoba Everdina, d. van R. Da velaar en J. Elbertsen; Petrus Cor nells, i. van J. J. l'Amie en A. J. Verwet); Maria Cornelia, d. van Nic. J. Verkleij en C. M. Suidgeest: Wietse Cornelia, d. van J. J. Bauer en M. W. Stapper; Maria Jo hanna, d. van A. H. Balk en E. C. van Noort; Geertje, d. van H. D. de Jong en G. Sneeuw; Aagje, d. van N. Reijneker en S. van der Vlist. Overleden: Mtjnsje Idenburg, oud 67 j., echtgen. van Willem van 't Wout; Johan nes Christiaan Corsel, oud 42 j„ echtgen. van Klaasje van Tol; Anthonia Wilhel- mina van Veen, oud 64 j„ wed. van Cor nells Verheul. Gehuwd: Cornelis Vermeijs, oud 24 J. en Martijntje Sophia Spruyt, oud 25 jTheo. dorus Jozef van Egmond, oud 33 j. en Theodora Christina van Hemert, oud 23 Loop der bevolking. Ingekomen: Maria A. Nieuwenhuizen, echtgen. van A. Nederhoff, Groeneweg 30, van Boskoop; Pietje van Roon, Pr. Hen drikstraat 35, van Aalsmeer; Jannetje J, Lamfers, Rozenstraat 5. van Utrecht; Alida P. van Leeuwen, Hoorn 298, van Leiden; Hendrik S. Schuurman en gez., Raadhuisstraat 235, van Bodegraven; Jo hanna C. Goedemondt, Leliestraat 6, van Stompwijk; Johanna W. Witteman, echt- genoote van J. G. Wortman, Hooftstr. 44, van Leiden; Arendje van der Metj, Hoorn 29, van Woubrugge; Johanna M. van de Werdt, wed. van P. Girmscheid, Pr. Hen drikstraat 69, van Velsen; Bernardus J. J. van der Pijl. van Dtjkstraat 2, van Am sterdam; Gerritje Heijns, wed. van J. Keizer, Leliestraat 4. van Waddinxveen. Vertrokken: Herderijntje J. Demoet, Willemstraat 42, naar Bodegraven, Noord- straat 52; Wiilemina de Jong, Steekter- weg 110. naar Naaldwijk, Moddermanpl. 3; Klasina S. Oppelaar, Hoorn 198, naar 's Gravenhage, Ten Hovenstraat 51; Ni- colaas A. Groen in t' Wout en gezin, Noordeinde 80, naar Nieuwkoop. Noorden B 38; Arie C. van Saane, Raadhuisstraat 137, naar Vlissingen, Clijverstraat 54; Haring J. van der Zee, Julianastraat 63, naar Breukelen, Nijenrode, Markstraat; Neeltje Verhet), Otweg 18, naar Nleuw- Lekkerland; Susanna Wolbers, Pr. Hen drikstraat 69, naar Dordrecht. Aanrijding. Op het nieuwe weggedeelte nabij Zwam- merdam werd in onze gemeente een 11- jarig meisje, wonende te Bennekom, doch logeerende bij den landbouwer A. D. te Zwammerdam aangereden door een En- gelsche personen-auto. Het meisje stak plotseling den weg over en kwam in bot sing met een spatbord van den wagen, waarop zij op den grond smakte en ver schillende verwondingen bekwam. Niet tegenstaande den chauffeur niet de minste schuld trof, was de inzittende Engelsche dame zoo coulant terstond een bedrag van 4 pond sterling te betalen, voor schade en eventueele dokterskosten. Ben andere autobestuurder fungeerde als tolk voor de juist passeerende politie en de eigenares van den wagen. Een aardig uitstapje. Door de leden van de Knapenver. Spr. 8 17. b. werd een aardig uitstapje ge maakt met een 2 tal autobussen van de Moda. Via Bodegraven en Gouda ging de reis naar Rotterdam, waar een bezoek aan het vliegveld Waalhaven werd gebracht. Reeds dit bezoek deed de Jongens bijzonder genieten. Vervolgens ging de reis naar Hoek van Holland, waar men zich langen tijd aan zee vermaakte. Langs het strand ging men naar Terheijden. Daarna werd de terugreis via het Westland aanvaard, waar bij men niet vergat zich heerlijk te goed te doen aan de druiven. Hoogst voldaan keerde men dan ook in onze gemeente terug Aan het politiebureau Julianastraat zijn inlichtingen te bekomen omtrent een onbeheerd gevonden heerenrijwiel. Gevonden voorwerpen1 overal, 2 por- temonnaie's met inhoud; 1 linnen zak met inhoud; 1 belastingplaatje en 2 melkbus sen. Inlichtingen politiebureau Juliana straat. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren; Johanna Alida Petronella, d. van S. van Tol en G. J. M. Disseldorp; Maria Christina, d. van T. de Koning en C.d e Leeuw; Maria Petronella. d. van J. Verlaan en C. M. Roos; Annigje, d. van A. v. d. Vliet en G. Hol. Gehuwd: L C. Hoogervorst, 39 jaar en D. Rijkaart, 33 jaar; J. J. Koole, 46 jaar en M. Vroege, 39 jaar. Loop der Bevolking. Ingekomen: P. de Groot, van 's Gra venhage; A. Hoogendoom. van Lekker- kerk: Wed. W. de Jong, van Rietveld: H. J. Demoet. van Alphen; M. A. Oskam, van Boskoop; A. Edelman, van Oude water; C. Tukker, van Alphen; D. Scheer en gezin, van Leiderdorp. Vertrokken: J. Verwelj. naar Woerden; C. Slingerland, naar Utrecht; H. S. Schuurman en gez., naar Alphen aan den Rijn; N. K. v. d. Boon, naar Maastricht; G. van Kruijl, naar Hilversum; J. M. Bos, naar Alphen aan den Rijn; M. J. Horts- man, naar Leiden; J. Goudkuil, naar Zwammerdam: P. C. Scheepmaker, naar Zwammerdam; L. C. Hogervorst, naar Zwammerdam; D. Rijkaart, naar Zwam- meTdam; W. Hoogenveen, naar Alphen aan den Rijn; J H. Heesen, naar UtTecht; D. P. v. d. Tholen, naar Goes. De a.s. Paardensportdag. As. Donderdag belooft onze gemeente ln samenwerking van de Harddraverijveree- niging en de „Boreftsche ruiters" een mooien sportdag te krijgen. Reeds 's mor gens om 9 uur begint de dag met Ruiter- oefeningen, wedstrijden enz. 's Middags volgen dan draverijen op de lange en de korte baan. 's Avonds een concert en vuur werk. Reeds talrijke ruiters uit verschil lende landelijke rijvereenigingen hebben hun medewerking toegezegd, terwijl voor RECLAME. 9744 de draverijen reeds 17 paarden zijn inge schreven. Het is thans 10 Jaar geleden dat hier de laatste Harddraverij werd gehou den De vereenlglng werd in 1918 opge richt en hield de eerste Jaren regelmatig goedgeslaagde draverijen. Later verslapte dat echter en hield men er mee op. De stichting der Rij vereenlglng heeft ook aan de draverijen weer nieuw leven Ingebla zen! Men verwacht zeer veel publiek; voor verdere bijzonderheden zie men de adver tentie in dit nummer. Ds. Haumerse pred. bij de Luthersche gemeenten van Woerden en Bodegraven heeft het beroep naar Kampen aange nomen. o HAZERSWOUDE. Vijf personen te water, doch gered. Gisteravond reed een personenauto van de richting Benthuizen, waarin vijf per sonen zaten ,aan de Hoogenbrug bij de Hoeve Valkenrouw een groote vrachtauto, uit de tegenovergestelde richting komend, tegemoet. De personenwagen stopte en haalde te ver naar rechts uit, waardoor deze kantelde en in het vrij diepe water terecht kwam. De landbouwer van de Hoeve Valkenrouw, de heer M. Noordam, die het ongeluk zag, had de tegenwoordig heid van geest zich onmiddellijk te water te begeven, trapte een ruit van het portier stuk en smaakte het genoegen alle vijf in zittenden uit hun netelige en natte positie te verlossen. Eén hunner, de heer C. Goedegebuure, was echter verwond aan het gezicht en oor; een andere inzittende had een flinke wond aan een zijner handen. Nadat door den dokter een voorloopig verband bij G. was aangebracht, is deze ter verdere behandeling naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. De overige personen zijn met den schrik en een nat pak vrijgekomen! Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt op Dinsdag 14 Augustus as. des v.m. te lO'/i uur in openbare vergadering bijeen. 1. Ingelymen stukken. 2. Verzoek om verbetering van den West zijde weg. 3. Verzoek om een bijdrage in de exploi tatiekosten van de Chr, HBB. te Alphen aan den Rijn. 4. Verzoek om subsidie voor een kinder feest, op 31 Augustus eJc. 5. Benoeming Ambtenaar van den Bur gerlijken Stand, vacature oud-Burgemees ter van der Meuien. Aanbeveling; Burge meester A, Wamaar. 6. Voorstel tot wijziging van de veld wachtersverordening 7. Aanvrage om gelden ten behoeve der Ned. Herv. School. 8. Overlegging van de gemeenterekening, dienst 1933. 9. Alsvoren van de rekening van het Waterbedrijf, dienst 1933. 10. Benoeming van een Commissie voor het onderzoeken dezer rekeningen. 11. Voorstel tot wijziging van het Raads besluit van 19 Juli 1933. 12. Voorstel tot verkoop van een per ceeltje grond en water aan de Provincie. 13. Voorstel inzake begraafplaats. 14. Voorstel tot wijziging der begrooting, dienst 1934. 15. Vaststelling suppletoir-kohier hon denbelasting en hetgeen verder door den voorzitter of de Leden mocht worden ter tafel gebracht. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana, d. van D. Kranen burg en N. Vonk. Ondertrouwd: G. C. Weppelman, 23 jaar en A. 't Jong, 22 jaar, wonende te Slie- drecht; D. Groenheijde, 25 jaar, wonende te Zoetermeer en M. J. van der Welle, 23 jaar. In hotel ..Het Vliegende Paard" werd onder de plaatselijke aannemers bij in schrijving aanbesteed het onderhoud van de kunstwerken van den polder. Inge schreven werd als volgt: P. Stam f 1585. P. Bodegraven f. 1517. J. Woerde f. 1490. S. H. van der Loo f. 1342, K. C. de Later f. 1290. De begTooting van den opzichter was f. 1544. Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. o NIEUWVEEN. Loop der bevolking. Gevestigd: M M, Grootenboer van Rot terdam H. J. Mulder van Amsterdam. Vertrokken: B. J. Koopman n. Haarlem. Burgerlijke Stand. Overleden: J. Mulder wed. Verschuur^, 85 jaar. Een flinke tippelaarster! Dezer dagen kreeg mej. de wed. R. al hier een bezoek van een Oostenrijksche jongedame, die in 1920 door middel van het R.K. Huisvestingscomité, bij haar ver pleegd was. Het bijzondere van dit bezoek is wel, dat zij loopende en zoo nu en dan eens meerijdend per auto van Weenen kwam. Zij is 6 weken op reis geweest, door Oostenrijk, Italië. Zwitserland, Duitsch- land, bereikte zij de Hollandsche grens bij Emmerik en kwam loopende in ons dorp aan. Dat de fam. R. verrast was door dit onverwachte bezoek, behoeft geen betoog. De jongedame denkt eenlge dagen hier te blijven en gaat dan weer aan den wandel: over Duitschland met een „omwegje" naar Helgoland en zóó weer naar Weenen te rug, waar zij in October hoopt aan te komen. Het is een sterk staaltje van on dernemingslust, om als „alleen-zijnde" dame zulk een lange reis te maken! Bij den agent der Arbeidsbemiddeling staan 14 werkloozen ingeschreven. TER AAR. Verbetering weg KorteraarKerkbuurt. Zooals reeds kortelings gemeld, besloot de gemeenteraad bot het in werkverschaf fing verbeteren van den grintweg Korte raarGemeentehuis. Het betreft hier een eigenaardigen vorm van werkverschaffing, daar de gemeente hier verbetering van een weg, in eigendom en onderhoud bij verschillende polders, ter hand neemt. Evenwel is het algemeen be lang bij een en ander ten nauwste betrok ken! De weg verkeert sedert jaren in desolaten toestand en kan eerder als kweekplaats van stof dan als behoorlijke verkeersweg worden aangemerkt. Naar wij vernemen, blijft het onderhoud ten laste van de polders. Bij de restauratie werkzaamheden stelt de gemeente werk krachten disponibel, terwijl de polders materiaalkosten enz. voor hun rekening nemen. Deze vorm van werkverschaffing, hoewel waarschijnlijk niet uniek, lijkt toch een bizonder geslaagde, daar alle partijen ermee gebaat zijn. Een gevaarlijk paard! Toen een knecht van den landbouwer S. in het land kwam om een paard op te halen, dat eerst eenlge dagen tevoren was aangeschaft, kwam het dier naar hem toe en liep hem omver, f Het woedende beest takelde den arbeider zoodanig toe, dat hij een schedeifractuur bekwam en niet ver voerd mocht worden. Alweer de Geerdjjk. Met de verkeersongevallen, in hoofd zaak te wijten aan den toestand, waarin de weg verkeert, begint het er, voor zoo veel den Geerdijk betreft, nog stéeds niet beter op te worden! Thans kantelde op de gevaarlijke plaats weer een personenauto met 4 personen ln de sloot. Hoewel tot nu toe vrijwel uitslui tend materieele schade werd toegebracht is toch te hopen dat de bevoegde autori teiten aandacht schenken aan dezen wan toestand. WADDINXVEEN. Raadsagenda. Dinsdagmiddag a.s. te 2 uur zal de Raad ter bespreking van onderstaande punten ln vergadering bijeen komen. 1. Verslag der vergadering van 26 Juli 1934. 2. Mededeellngen, ingekomen stuk ken enz. 3. Gemeenterekening over 1933. 4. Rekeningen der gemeentebedrijven over 1933. 5. Balans en winst- en verliesreke ning over 1933 van de woningbouwvere niging „Waddinxveen." 6. Voorstel tot in trekking der vergunning voor het maken van een weegbrug tusscheh de openbare school en de Nederlandsch Hervormde Kerk. 7. Voorstel totoaankoop eener in schrijving op de grootboeken der Natio nale werkelijke schuld. 8. Begrooting van het burgerlijk armbestuur voor 1935. 9. Verzoeken om ontheffing van schoolgeld wegens ziekte of vertrek. 10. Begrotings wijziging. Loop der Bevolking. Vertrokken: Ma. Langendam, n. Eind hoven Chr. Boer. n. Arnhem J. Ar- reman n. Moordrecht G. Heyns, n. Al phen a. d. Rijn P. C. Jasperse, n. Til burg. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Cornelis Johannes, z. v. P. Wesseling en C. M. H. Mol Geurt, z. v. J. Oskam en J. Krlege Carel Fer dinand, z. v. B. Versluis en H. C. Kerk hoven. Overleden: Joris van Dijk. Gehuwd: Willem Franciscus van Es en Maria de Heer. Subsidie Armbestuur. Blijkens de begrooting van het Burger lijk Armbestuur voor 1935 Is de gemeente lijke subsidie voor dit Jaar geraamd op f 18300. Voor het jaar 1934 was de subsi die geraamd op f. 29800. De aangevraagde subsidie voor 1935 ls gebaseerd op de uit gaven over het thans verstreken deel van het jaar 1934. Het Plaatselijk Crisiscomité. Het jaarverslag van het plaatselijk cri siscomité is ln druk verschenen en ge tuigt van de vele en doeltreffende werk zaamheden door de comité's A, B en C in den winter van 1933 en 1934 verricht. Ge durende de 2 jaren van zijn bestaan ls o.a. door het comité A ontvangen f. 10840,11 en uitgegeven f. 10316.01, speciaal aan den kleinen middenstand, die zeer onder de crisisomstandigheden leed. Bovendien werd naar schatting f. 2000 a f3000 aan goede ren in natura van het Nat. Crisiscomité ontvangen en verdeeld. Er ls thans nog f. 524.10 in kas. De secretaris van het comité baron Sloet tot Everloo, verzorgde het verslag op keurige wijze. Nog vernamen wij, dat de burgemeester, voorzitter van comité A, zloh genoodzaakt ziet als zoodanig ontslag te nemen. Het aantal zwembaden in het ge meentelijk zwembad genomen van Mei tot 1 Aug. j.l. bedraagt 10693. Over hetzelfde tijdvak in het vorige jaar bedroeg dit 8677. Alzoo een belangrijke vermeerdering! —Tot agent der arbeidsbemiddeling ls benoemd de heer F. Kuiper, commies ter secretarie alhier. Het aantal steuntrekkende werkloo zen bedraagt thans 100. WOUBRUGGE. De aanvankelijk uitgestelde autotocht voor Ouden van Dagen is thans vastgesteld op Donderdag 16 Augustus. Gereden zal dan worden over Leiden, Oegstgeest, Lisse, Hlllegom, Haarlem, naar Velzen en terug over Bloemendaal, Aerdenhout, langs den Duinweg. Bij aankomst te Hoogmade zal de tocht in een gezellig samenzijn in hotel Witteman worden besloten. Het vertrek is vastgesteld op 12.30 uur (Zomertijd) vanaf de Baan. AALSMEER. Raadsstukken. Naar aanleiding van voorloopige plan nen van de Chr. Ger. Gemeente alhier tot bouw eener nieuwe kerk met kosterewo- nlng, ln welk verband zij interesse heeft getoond voor het gemeenteterrein, gelegen in Plan Zuid, over de spoorlijn, aan het pleintje Ophellalaan-hoek Sportlaan, groot pim. 1600 M2„ schrijven B. en W. den raad o.m.: Dat voor dit terrein een koopprijs moest gelden van f. 5875. De kerkeraad dier gemeente heeft zich tot ons college gewend met verzoek voor dit terrein een sterk verlaagden prijs, zoo mogelijk gratis beschikbaarstelling, te willen bevorderen, waarbij de raad er op gewezen wordt, dat een kerkgebouw in Plan Zuid eveneens van beteekenis vóór de gemeente is, omdat dit plan als wooncentrum daardoor be langrijker wordt. Ook het college is van meening, dat de bouw eener kerk in Plan Zuid de exploi tatie van het uitbreidingsplan gunstig zal beïnvloeden, temeer, daar het terrein en de omgeving, zich voor een dergelijk gebouw bij uitstek leenen .In verband hiermee stellen B. en W. den raad voor, een spe ciaal gereduceerden prijs van f. 4000 vast te stellen. De meerderheid der commissie van het Grondbedrijf is, gelet op de conse quenties, welke daaruit voortvloeien, tegen het voorstel van B. en W. Naar aanleiding van een adres van een aantal caféhouders, stelt de meerderheid van B. en W. voor, de politieverordening zoodanig te wijzigen, dat het sluitingsuur voor alle café's gelijk is, en wel des Zater dags, inplaats van 11 uur op 11.30 wordt bepaald. Ledenvergadering oud-leerlingen der Tuinbouwschool. De ver. van leerlingen en oud-leerlingen der Rijks Tuinbouwschool alhier hield een ledenvergadering in het gebouw „De Oude Veiling". ,De voorzitter, de heer C. Eveleens Pz., opende en heette speciaal welkom den heer Buisma, directeur der Rijkstuinbouw- school. Vervolgens releveerde hij dan de oorzaak van deze vergadering; ln de jaar vergadering was het bestuur opdracht ge geven de mogelijkheid te onderzoeken om hier een tuinteekencursus te organiseeren. Bovendien moest de goedkeuring der sta tuten opnieuw aangevraagd worden. De secretaris, de heer J. van Leeuwen, las dan de notulen der vorige vergadering, die overeenkomstig werden vastgesteld. De voorzitter bracht in behandeling het punt: Aanvrage verlenging der statuten en even tueele wijziging hiervan. Behoudens kleine veranderingen ln enkele artikelen werd conform de oorspronkelijke redactie be sloten. Omtrent het organiseeren van een tuinteekencursus deelde de voorzitter mede, dat de rijkstuinbouwconsulent. de heer Koeman, over een dergelijken cursus op de vorige vergadering al uitgebreide inlichtingen had gegeven. De cursus loopt over 2 jaar en voor het eerste is een mi nimum aantal van 12 en voor het tweede jaar 10 leerlingen bepaald. Tot nu toe heb ben zich nog slechts 8 leerlingen aange meld en het bestuur durft geen verdere stappen te doen voordat het getal tot 15 is gestegen met het oog op eventueele uit vallers Getracht zal alsnog worden, het vereischte aantal bij elkaar te krijgen. De voorzitter leidde het punt: Eventueele op richting Berlitzcursussen in. Naast Fransch Duitsch, Engelsch, wordt hier, door uit breiding der handelsrelaties, de behoefte gevoeld aan andere talen, o.m. Italiaansch, Zweedsch, Deensch enz. Verschillende le den bleken met de idee van het bestuur te sympathlseeren. Het bestuur werd op gedragen in die richting zoo spoedig mo gelijk verdere stappen te doen. Na rond vraag volgde sluiting. De Chr. Harmonie „Sursum Corda" gaf een concert op het dorp, dat veel be langstelling trok! Aan P. Eekhof is de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen, ontzegd gedu rende een jaar, ingaande 29 Juli 1934. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodora Gerarda Hendrika, d. van Marimis van Leeuwen en Johanna Elizabeth Geertruide Groep Sara, d. van Hendrik Gljsbert van 't Hoog en Jannetje van Greumingen Overleden: Gerardus Overes, jm. 25 jaar (overleden te Leiden). Ondertrouwd; Maarten Cornelis Adriaan Tolk. J.m. 25 Jaar, te Apeldoorn en Petro nella Wientjes, J.d 24 jaar. Een fraai succes! De Chr. Zangver. „Zingt den Heere" al hier directeur de heer J. Coljee te Utrecht behaalde op het 3-daagsch concours te Soestdljk een eersten prijs in de afdeellng Uitmuntendheids Ernstige vechtpartij. Een 3-ital Boskoopers belandden in wat vroolljke en rumoerige stemming ln 't café Verhoef in den Tempel alhier, Toen de caféhouder hen geen bier meer wilde ver strekken, nam het 3-tal tegenover den reeds bejaarden man een dreigende hou ding aan. De inwonende zoon A. Verhoef bemoeide zich toen hiermee en elschte dat de heeren het café zouden verlaten. Dit zette al spoedig kwaad bloed en weldra was men ln een gevecht gewikkeld, waarhij eenige ruiten van het café het moesten ontgelden. De zoon van den café-houder werd door de glasscherven op ernstige wijze aan den linkerschouder gewond, zoo dat geneeskundige hulp van dr. B. moest worden ingeroepen Toen de inmiddels gewaarschuwde politie verscheen, waren 2 der belhamels reeds vertrokken De derde ls per auto naar de cel vervoerd. Na zijn ontnuchtering werd hij verhoord en proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Geslaagd uitstapje. De leden der Geref. Knapenver. „Obad- ]a" alhier hebben met hun leiders een autotocht gemaakt naar Nijmegen en om geving Prachtige wandeltochten werden gemaakt in de omgeving der Duitsche grens. HEDEN. „De Harmonie", Breestraat: Tentoon stelling Ned. Bond van Aquariumhoudets „De Natuur in Huis". Van 10 uur voorm. tot 10 uur nam. Zondag. „De Harmonie", Breestraat: Tentoon stelling Ned. Bond van Aquariumhouders „De Natuur ln Huis". Van 10 uur voorm. tot 10 uur nam. Jeruël, le Groenesteeg 16. Bijeenkomst nam. 6'/t uur. Leger des Hells: Bijeenkomsten v.m. io en nam. 8 uur. Vrije Ev. Gem.: Bijeenkomsten v.m. 10 en nam. 7 uur. Oud-Hortuszlcht: Concert „Werkmanj Wilskracht", 8 uur. Maandag. „De Harmonie", Breestraat: Tentoon stelling Ned. Bond van Aquariumhouders „De Natuur ln Huis". Van 10 uur voorm. tot 10 uur nam. Katwijk aan Zee: Gemeentezaal, Cllnge Doorenbos. 8 uur. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam, „Champagne bij kaarslicht". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 mir, Trianon Theater. Breestraat, 8 uur nam „Paniek in den Dierentuin". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat no. 62. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling; „El Lobo, de Vrij buiter". Casino-theater, Hoogewoerd 49. 8 u. n.m „20.000 jaren in Sing-Sing." Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde; Consultatiebureau vbor moeilijke kinderen. Half drie tot half vier.. Inenting tegen dlphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde: Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 6 tot en met Zondag 12 Aug. a.s. waargenomm door de apotheken: W. Pelle, Kort Rapen burg 12, telef. 594, en J. E. M ten Dijk, Haven 18, telef. 85. De geneeskundige Zondagsdienst te Lelden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Bruins Slot, de Graaff, Jager en Niemer. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekamp, Tel. 1916 RECLAME- 5709 In zeer vele kleuren 29, 14, 19 Ct. HAARLEMMERMEER. Een rijke tarweoogst! Met betrekking tot den in den Haar- lemmermeerjjolder in vollen gang zijnden graanoogst, vernemen wij, dat door som mige verbouwers reeds een partij tarwe Is afgedorscht en daarbij gebleken is, dat de opbrengst ook van dit hoofdproduct der gewassen dit jaar over 't algemeen bui tengewoon hoog zal zijn; 65 a 68 H.L. per hektare is thans geen zeldzaamheid. HILLEGOM. Arbeidsbemiddeling. Bij de arbeidsbeurs staan Ingeschreven: 2 fabrieksarbeiders, 1 snelpersdrukker, 1 boekdrukker, 2 grondwerkers, 7 metselaars, 1 halfwas-metselaar, 12 opperlieden. 2 mach. houtbewerkers, 8 timmerlieden, 1 loodgieter, 3 mandenmakers. 1 vloerlegger, 2 electriclens, 1 scheepmaker, 1 horlogema ker, 1 stoker, 1 monteur, 1 verwarmings monteur, 1 rijwielhersteller, 1 wasch- knecht, 4 bakkers, 188 landarbeiders, 18 bloemistarbelders, 2 boerenarbeiders, 3 tulnarbelders, 1 plantsoen-arbeider, 6 jeugd, landarbeiders, 1 handelsreiziger, 3 schippers, 1 halfwasschipper, 3 chauffeurs, 2 wegwerkers, 1 expeditieknecht, 1 verze keringsagent, 3 kantoorbedienden. 2 vr. kantoorbedienden (ben. 18 jaar), 32 losse arbeiders, 1 controleur. Totaal 322. Aanvragen 14, plaatsingen 13, terugge trokken 4, vervallen 2. Toestemming is door B. en W ver leend om een speldjesdag op 24 October te houden ten behoeve van het opvoe dingsgesticht voor Jongens, Valkenheid». 2-2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6