N.R.M.-Leidsch Dagblad IEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Zaterdag 11 Augustus 1934 De Europeesche Roeikampioenschappen. ONZE BRIDGE-RUBRIEK. IIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIII IlilllllillllilillllllillllflIllililllIlUllllHIl" DE ARGO-TWEE IN DE FINALE. o ALLE ANDERE NEDERLANDSCHE PLOEGEN GESLAGEN Gistermiddag om twee uur zijn op de Rothsee, te Luzern onder begunstiging ▼an mooi, zonnig weer. de Europeesche roeikampioenschappen aangevangen met de voorwedstrijden Van de vier deelnemende Nederlandsche ploegen, heeft alleen de Argo-twee-met- stuurman zich in de finale weten te plaat sen. De ploeg werd tweede achter Italië, en Voor België en Spanje. De Nereusvler eindigde op de vierde plaats, achter Hon garije. Joego-Slavië en Duitschland en voor België en Spanje. De Laga vler-zon- der-stuurman werd derde achter Duitsch land en Hongarije en voor Polen De Njord-acht arriveerde als vierde achter Italië. Denemarken en Frankrijk en voor België en Spanje. Vier met stuurman. Begonnen werd met het nummer vier met stuurman, waarin startten: 1. Hon garije, 2 Nederland, 3 Duitschland. 4. Bel gië. 5. Spanje, 6. Joego-Slavië. De groote verrassing van deze eerste heat was. dat de favoriete Duitsche ploeg in den eindspurt werd geslagen. Joego-Slavië nam dadelijk na het ver trek de leiding en had bij 1000 Meter een voorsprong van een bootlengte voor onze Nereus-vler en Duitschland, die boord- aan-boord roeiden en een vinnigen kamp leverden. Bij 1500 Meter lag Joego-Slavië twee bootlengten voor op Duitschland. Op korten afstand volgden Nederland en Hongarije. Na de 1750 Meter zetten de Hongaren een schitterende eindspurt in. De Nederlandsche vier kon het tempo niet volgen en zakte af. Op de laatste honderd Meter slaagde de Hongaarsche ploeg er in Joego-Slavië. dat nog steeds aan den kop lag. voorbij te roeien en als eerste de finish te bereiken. De uitslag was: 1. Hongarije 7 min. 2.6 sec.; 2. Joegoslavië 7 min. 3.2 sec.; 3. Duitschland 7 min. 3.6 sec.; 4 Nederland 7 min. 16.4 sec.: 5. België 7 min. 18 see.; 6. Spanje, 7 min. 42.4 sec. De tweede heat van dit nummer werd gewonnen door Italië in 6 min. 55.6 sec.; 2. en 3. Zwitserland en Frankrijk 7 min. 1.4 sec.: 4 Polen 7 min. 12.8 sec., 5. Tsje- cho-Slowakije 7 min. 14.4 sec. Daarna volgde het nummer Skiff: le heat: 1. Zwitserland 7 min. 42 sec.; 2 Polen 7 min. 49.6 sec. 2e heat: 1. Duitschland 7 min. 42.6 sec.; 2. Frankrijk 7 min. 54.6 sec. Twee met stuurman. De uitslag van de eerste heat van het nummer twee-met-stuurman luidde: 1. Hongarije 8 min. 5 sec.; 2. Frankrijk 8 min. 7 sec.; 3. Polen 8 min. 17.8 sec.; 4. Zwitserland 8 min. 20 sec. De tweede heat ging tusschen: 1. Bel gië. 2. Spanje, 3. Nederland, 4. Italië. Na 250 Meter lagen Nederland en Italië boord-aan-boord, met België en Spanje een bootlengte daarachter Bij 500 Meter had de Argo-twee de leiding. De ploeg moest echter hard vechten om de voor sprong te behouden. Steeds spurtten de Italianen bij. Inmiddels was het verschil met België en Spanje reeds vier bootleng ten geworden. De vinnige strijd tusschen de Italianen en onze ploeg werd eindelijk in het nadeel der onzen beslecht en Italië nam de leiding. Toch duurde dit niet lang, want bij 1000 Meter spurtten de Wa- geningers weer bij en lagen zij tot 1500 Meter vrijwel gelijk met de Italiaansche boot. Toen gingen de Italianen er echter in geweldig tempo vandoor om tenslotte de race met een voorsprong van twee bootlengten te winnen. In den eindspurt werd Spanje door België ingehaald. De uitslag luidde: 1. Italië 8 min. 19.6 sec.: 2. Nederland 8 min. 36.8 sec.; 3. België 8 min 43.2 sec.; 4. Spanje 8 min. 45 sec. Vier zonder stuurman. Daarna kwam aan de beurt het num mer vier zonder stuurman. De uitslag van de eerste heat luidde: 1. Zwitserland 6 min. 41 sec.; 2. Italië 6 min. 42 sec.; 3 Frankrijk 6 min. 43.2 sec.; 4. Joego-Slavië 6 min. 51.2 sec. In de tweede heat roeiden tegen elkaar: 1. Hongarije. 2. Nederland, 3. Duitschland, 4. Polen. De Hongaren waren het snelste van start, gevolgd door Polen, Nederland en Duitschland. Zoo bleef de positie tot bij 500 Meter. Toen kwamen de Duitschers naar voren en bij 750 Meter hadden zij reeds met een halve bootlengte voorsprong de leiding voor Hongarije, dat ernstig door Nederland werd bedreigd. Tot 1250 Meter kwam er ln deze verhouding geen veran dering. Nederland spurtte daarna wat bij. De Duitsche boot lag echter onbedreigd vooraan, zoodat een Duitsche zege zeker was. Hongarije had het niet gemakkelijk tegen de Nederlandsche ploeg, maar bij 1800 meter hadden de onzen niets meer in te brengen en moesten zij met de derde plaats genoegen nemen. De uitslag was: 1. Duitschland 6 min. 418 sec.; 2. Hongarije 6 min. 49.8 sec.; 3. Nederland 6 min. 54 sec.; 4. Polen 7 min. 1 sec. Achtriemsgieken. Daarna verschenen de achtriemsgieken aan den start. De eerste heat ging tusschen: I. De nemarken; 2. Italië; 3. België; 4. Spanje; 5. Frankrijk; 6. Nederland. Het was een prachtig gezicht deze zes booten tegelijk van start te zien gaan. De Italianen namen direct de leiding, doch de Njordploeg liep goed door en slaagde er bij 250 Meter in, goed bij te komen. Bij 500 Meter liepen de Denen ln en ver overden zij de tweede plaats voor de on zen en Frankrijk. De voorsprong van de Italianen op de Denen was slechts gering. Tot bij 1000 Meter roeide Nederland op de derde plaats. Daarna zakten de Leide- naren tot de vijfde plaats af. Bij 1500 Meter lag Italië een bootlengte voor De nemarken, op kortep afstand volgden Frankrijk en Nederland. Bij 1800 Meter zetten Italië eh Denemarken gelijktijdig de eindspurt in. welke in het voordeel van de Italianen werd beslist. Frankrijk ver overde de derde plaats en Nederland kwam nog wat naar voren en eindigde als vierde. De uitslag luidde: 1. Italië 6 min. 126 sec.; 2. Denemarken 6 min. 15.6 sec.; 3. Frankrijk 6 min. 25.2 sec.: 4. Nederland 6 min. 31,4 sec.; 5 België 6 min. 34.6 sec.; 4 Spanje 6 min. 41.6 sec. De tweede heat van dit nummer werd gewonnen door Hongarije in 6 min. 10.4 sec.; 2 Zwitserland 8 min. 12.2 sec.. 3. Duitschland 6 min. 14 sec.: 4. Joego-Sla vië 6 min. 17 sec.; 5. Tsjecho-Slwakije 6 min. 21.6 sec. De nummers een en twee van elke heat komen in de finale. Heden vindt de herkansing plaats. LAWN-TENNIS. HET BADGASTEN-TOUKNOOI TE N OORD WIJK. De tweede dag. Op den tweeden dag van het jaariijk- sche en zeer dicht bezette badgasten- tournooi te Noordwijk zijn de volgende uitslagen verkregen. Heeren-enkelspel A, 1ste ronde: O. Koopman w.o.; R. Hesselink w.o.; L. Pie- ters sL J. E. van Wulften Palthe 61, 60; W. Marlnkelle sl. N. Dirkzwager 63 62; H. Lütjens w.o.: F. van Dompseler sL H. L. Maaldrink 62. 108; R. Schel ling sl. H. Lichtensteln 62, 810, 64; W. F. Weber sl. A. F. Kremer 61, 60; L. Nieuwenhuis sl. H. ten Cate 60. 86. Tweede ronde: Ketjen sl. Pieters 68, 61; Marinkelle sl. Jacobson 63. 63: v. d. Graaf sl. Bos 60. 63; Weber sl. Schelling 61, 60; Dreesman sl. van Dompseler 64, 61. Heeren-enkelspel B, 1ste ronde: Th. Damsté sl. W. A. Oudshoorn 63. 63; J. R. Voute w.o.; C. G. Pel w.o.; H. Strad- meyer sl. J. R. van Wulften Palthe 62, 36; J. v. d. Haar sl. J. Smulders 63, 62; H. ten Cate w.o.: H. G. van Oven w.o.; C. Calissl sl. J. L. van Heek 03, 6-1. Tweede ronde: Damsté sl. Meiling 60, 60; Voüte sl. Horn 64. 61; C. G. Pel sL Werkman 86. 64; Fuchs sl. Velte- naar 36, 75, 108; Leeksma sl. Chr. Stradmeyer 97, 64; Verhoef sl. H. Stradmeyer 63, 6—0; v. d. Haar sl. Noordman 62, 61; ten Cate sl. M. A. van Oven 61, 64; Jacobson sl. H. G. van Oven 6—0, 7—5; Ruittnga sl. Pel 6—0, 64; Callssi sl. V. Rijssel 63, 6I. Derde ronde: Damsté sl. Voüte 7—5, 62; Pieters sl. C. G. Pel 64, 64; Dirk zwager sl. Fuchs 61, 63; D. Pel slaat Leeksma 6—1, 6—3; Bos sl. Verhoef 6—4, 57, 62; v. d. Haar sl. Hoogstraten 26, 6—3, 7—5; Jacobson sl. ten Cate 6—0, 6-0. Dames-enkelspel A, 1ste ronde: mej. v. d. Wal sl. mej. P. v. Rossem 6—3, 7—5; mevr. Koopman sl. mevr. Kronenberg 6-0, 62; mej. de Vilder sl. mej. J. M. van Rees 6—1, 9—7; mej. E. Visser sl. mej. C. Jamin 60, 60. Tweede ronde: mevr. Boutmy sl. mej. E. B. Havelaar 6—0, 6—1; mej. A. Rooyaards en mej. T. de Jong w.o.; mej. L. Heyink sl. mej. Z. Kerckhoff 2—6. 6—4, 7—5; mevr. Joncquiere sl. mej. H. M. Boekwijt p2, 6—1; mevr. Koopman sl. mej. de Wal 6—7, 62, 64; mej. Visser sl. mej. de Vilder 63, 63; mej. G. Terwindt sl. mej. L. Broese van Groenau 62, 6—0. Derde ronde: mevr. Boutmy sl. mej, Rooyaards 62, fl1. Dames-enkelspel B. 1ste ronde: mevr. Kronenberg sl. mej. J. M. van Rees 6—3. 75; mej. A. Rooyaards w.o.; mej. L. Heyink sl. mej. C. Jurgens 60, 62; mej. L. Broese v. Groenou sl. mej. S. Galema 6-3, 1—6, 6—2. Tweede ronde: mej. T. Broese van Groe nou sl. mej. Jamin 6—1. 6—4; mevr. Kro nenberg sl. mevr. Verkley 6—3, 7—5; mej. Rooyaards sl. mej. ter Ktllle 60, 61 mej. S. Broese v. Groenou sl. mej. D. Als- bach 75, 64; mej. A. Moolenburgh sl. mevr. J. Grullemans 63, 46, 62. Derde ronde: mevr. Kronenburg sl. mej. Rooyaards 46, 75, 6—3. Dames-dubbelspel, 1ste ronde: mej. L. Heyink en mej. J. D. Alsbach sl. mej. C. Jamin en mej. S. Galema 6—3, 6—1; mej. T. Broese van Groenou en mej. A. Vreede sl. mej. J. H. ter Kuile en mej. M. ter Kuile 6—0, 62. Heeren-dubbelspel, 1ste ronde: A. F. Kremer en R. Hesselink sl. J. Smulders en J. v. d. Wal 8—2, 6—2; B. Ketjen en Th. Dreesmann sl. F. Hom en P. Ruitinga 63, 108; W. F. Weber en F. v. d. Graaff sl. R. A. Andriessen en F. Hollander 60, 6—1; H. Lichtensteln en A. R. Kreule sl. F. Stradmeyer en H. Stradmeyer 6—2, 64; R. Schelling en H. ten Cate w.o.; J. Hoogstraten en L. Pieters w.o. Tweede ronde: J. Hoogstraten en L. Pie ters sl. Schelling en ten Cate 64, 7—5. Gemengd dubbelspel, 1ste ronde: mej. J. v. d. Bergh en Th. Damsté sl. me], B. Thonus en E. C. Kettner 61, 60; mej. E. van Rossem en J. Hoogstraten sl. mej. Boots en G. J. Broekhuysen 61, 6—1; mej. F. Snijders en F. v. d. Graaff sl. mej. G. v. Rijssel en Th. van Rijssel 64, 63; mevr. de Bruin Kops en B. Kettjen sl. mej. 8. Broese van Groenou en H. G. van Oven 61. 46, 63. WANDELSPORT. WANDELSPORT-VEREENIGING. „LEIDSCHE TREKKERS De onlangs opgerichte Wandelsport- vereeniging „Leidsche Trekkers" heeft be sloten haar tralningsavonden te houden iederen Dinsdag te 8 uur; vertrek Korte Schoolsteeg. RECLAME- 5780 Maandagavond 7 uur: BESLISSINGSWEDSTRIJD OM DEN D.A.L.- BEKER op hit S. B. t. 0.-Terrein. Entree L 0.10 VOETBAL OM DEN D.A.L.-BEKER. De beslissingswedstrijd om den D.A.L.- beker tusschen NR.M en Leidsch Dagblad wordt a.s. Maandagavond te 7 uur gespeeld ojj het N.B.L.O.-terreln aan den Zoeter- woudsche Singel LD. zal vermoedelijk in de volgende opstelling uitkomen: Doel: Goddijn; achter: Zlerlkzee en Crama; midden: Dieben. Beijer en Kuiper; voor: Venema, v. Leeuwen. Brouwer, Fallaux en v Oosten. SERIEWEDSTRIJDEN ZUIDERKWARTIER Morgen worden gespeeld Zwaluwen b adsp.Lugd. b om lsten en 2den prijs. Aanvang 10 uur. Lugd. A jun.Alphen Jun. Aanvang 11.30. WEDSTRIJD QUICK BOYS. Hedenavond te zes uur speelt een Quick Boys en II combinatie een wedstrijdi tegen het Looman-elftal uit Dordrecht, waarin o.a. een viertal spelers uit D.F.C, I in meespelen. Terrein Nieuwe Duinweg. HEROPENING GEM. SPORTTERREIN TE LISSE. Het Gemeentelijk Sportterrein te Lisse heelt een grondige verbetering ondergaan. OngeveeT 3 maanden was het gesloten, doch naar wij vernemen zal hedenavond de eerste wedstrijd tusschen de twee plaatselijke voetbalvereenigingen weer ge speeld worden, welke wedstrijd door mu ziek wordt opgeluisterd. o WEDSTRIJDEN TE NIEUWYEEN, De Nicolaas B. n spelen morgenmiddag te 4 uur tegen Zevenhoven n te Zeven hoven. De Junioren van N B. gaan naar Nieuwkoop tegen de V. V. N.-Junioren spelen. Morgenmiddag te halfdrie speelt V.V.N. I tegen Nieuwkoop I op het terrein Mug- genlaan te Nieuwveen. ATHLET1EK. DE WERELDSPELEN VOOR VROUWEN. De blessure van Mejuffrouw Schuurman. Gisteren is komen vast te staan, dat Tollien Schuurman onmogelijk heden aan de wedstrijden der Wereld-Vrouwenspelen kan deelnemen, wegens de blessure, welke zij eergisteren heeft opgeloopen. Wij hadden gisteren een onderhoud met onze landgenoote en zij deelde ons dadelijk mede, dat zij zéér teleurgesteld is door dit ongeval. Zij is onderzocht door een ge neesheer, maar deze achtte haar niet in staat aan de verdere wedstrijden deel te nemen, zoodat zij is uitgeschakeld en dus haar goede kans op het kampioenschap over 60 M. niet kan verdedigen. Maar hoe is het echter gebeurd? vroe gen wij. Het was in de halve finale op de 60 M., toen ik tegen Kuhlmann en Magulre liep. aldus vertelde Mej. Schuurman, dat ik ongeveer 10 M. voor de finish plotseling een vreeselijke pijn in mijn dijbeen voelde. Later bleek, dat een dijspiertje gebles seerd was. Ik werd nog op het terrein onderzocht, maar de dokter constateerde helaas, dat deze blessure in geen geval voor Zaterdag zou zijn genezen, zoodat lk van het deelnemen van alle andere wed strijden moest afzien. Mijn plaats in de finale op de 60 M. zal worden ingenomen door mej. Doorgeest. Onze estafette is natuurlijk ook verzwakt, aldus besloot mej. Schuurman haar mededeelingen. U begrijpt, wat een teleurstelling dit voor mij moet zijn. Mej. Schuurman zal, zoo vernamen wij nog nader, tot en met heden volledige rust houden, waarna zij met de andere athleten naar Nederland zal terugkeeren. GYMNASTIEK. SPORTDAG TE VEURLEIDSCHENDAM. Door de R.-K. Gymnastiekclub te Veur- Leldschendam wordt Zondag 19 dezer, des namiddags te 2 uur op het terrein aan de Meerlaan een Sportdag gehouden. Medewerking verleenen de vereenlgingen S.N.A., Stompwijk, Sparta Lisse, Bataven Leiden, A.S.C. Zoeterwoude. ZWEEFVLIEGEN. HET VLIEGKAMP TE NOORD- WIJKERHOUT. Op het oefenterrein van de eerste Ned. Zweef-club nabij het ..Stille Strand" te Noordwij kerhout zaJ. gelijk gemeld, gedu rende tien dagen een kamp georganiseerd worden dat openstaat voor jongelui, zoowel mannelijk als vrouwelijk. De eigenaar vam Hotel Gouwenberg, waar de. deelnemers zulen worden onder gebracht, stelt reeds alles in 't werk, om zijn aanstaande gasten feestelijk te ont vangen. Men verzoekt ons te melden, dat het zweef-club-terrein met hangar 't meest doeltreffend Is te bereiken over Noord wij kerhout. langs den Zeeweg, aldaar. Vanaf Hotel Gouwenberg zal de bekende autobus .Meeuwenoord" de gasten trans porteeren naar en van hét zweefclub- terredn. CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Wedstrijdprogramma voor morgen. Overgangsklasse B: R.C.H.Ajax; C.V.H. —Rood en Wit II. 2de Klasse B: H.B.S. II—L.C.C.; Hermes -D. V. S. IIQuick; V. U. C.-Excelsior; V O.C. II—H.C.C. IV Overzicht. Opnieuw een Zondag, die door het Ne- derlandsch elftal in beslag wordt genomen en dus opnieuw geen wedstrijden in de eerste klasse. Het is maar goed, dat dit cricketseizoen zonder noemenswaardige stagnatie verloopt In de Overgangsklasse B gaat Ajax mor gen op bezoek bij R.C.K., die met een ne gatief puntenaantal onderaan staat. Maar ook Ajax heeft slechts een punt en er is dus niet zoo heel veel voor noodig om met R C.H. van plaats te verwisselen. Dat ver wachten wij morgen echter ln geen geval, want Du Pon c.s. zouden dan met innings moeten verliezen van het elftal van Scheen. En dat lijkt ons toch te dwaas en zeker niet noodig. Wij hopen veel eerder op een Inningsoverwinning van Ajax, waarmede onze stadgenooten de teleur stellingen van dit seizoen voor een groot deel zouden goed maken. Vooruit rood zwarten. Het kanl L.C.C op bezoek bij H.B.S II. Een tegen partij, die van zich kan afbijten. Maar het gaat goed met de Leidsche in de laatste weken en wjj zien met vertrouwen de ver richtingen van Metsch c.s. tegemoet. GOLF. DE NOORDWIJKSCHE GOLFWEEK. Het programma der Noordwijksche Golfweek luidt: Zaterdag 1 September: Palace Hotel- wisselbeker voor heeren. Handicap match- play 18 holes. Winnaar 1933: mr. M. Was- sard. W. F. van Heukelom-wisselbeker. voor dames. Handicap-matchplay 18 holes. Winrares 1933: me). M. Lemberger. Zondag 2 September: Helmhorst-wis- selbeker. Eclectic medalplay 18 holes, voor dames en heeren. Winnaar 1933: de heer H. Binnendijk. Maandag 3 September: Mrs, Cremers Ladies-Cup. Handicap matchplay 18 holes voor dames. Winnares 1933: mevr. Nielsen. Dinsdag 4 September: Singles Vlaggen- wedstrijd. H.C. bogey 6 slagen. Woensdag 5 September: E. L, Graaf v. Limburg Stirum-wisselbeker, 18 holes me dalplay. voor dames. Winnares 1933: mevr. Lemberger. Donderdag 6 September: Approach and Putting. Zaterdag 8 September: Foursomes Vlag- genwedstrijd voor dames en heeren. Zondag 9 September: The British Ame rican Challenge Cup voor dames en hee ren, medalplay 18 holes. H.C. max. 20. Winnaar 1933: de heer E. Spur. Door den voorzitter, den heer E. Cre mers, Is voor dezen wedstrijd een kunst voorwerp uitgeloofd voor den besten Scratch Score Gedurende de geheele golfweek tpt Za terdag 8 September 12 uur. bestaat ge legenheid tot spelen om The Golfbag Cup, 18 holes tegen bogey, voor dames en hee ren. Winnaar 1933: de heer H. Binnendijk. De inschrijvingen voor matchplay-wed- strijden sluiten den dag tevoren 6 u. n.m. LAWN-TENNIS. DE INTERNATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN VAN DUITSCHLAND. Te Hamburg zijn de internationale kampioenschappen van Duitschland voort gezet. In het damesdubbelspel kwamen mej. Adamoff en mej. Rollin Couquerque in de deml-Iinale door met 64, 46, 61 te winnen van de dames Aussem en Schnei der. Tot de laatste vier behooren verder de dames-dubbels: Dearman-Lyle, Sper- ling-Horn en Scriven-Hardwlck. In het dames-enkelspel werd de demi finale afgewerkt. De eerste partij was die tusschen Cilly Aussem en Peggy Scriven. De Duitsche won in een vinnigen drie setsmatch met 6—1, 3—6, 6—3. In de andere partij won mevr. Sperling met 64, 63 van mej. Payst. Bij de heeren won von Cramm met 6—2, 3—6, 6—3, 3—6, 6—3 van Quist. Burnell klopte Sertorio met 79, 62, 6—3, 6—3. o AUTOMOBILISME. - DE INTERNATIONALE ALPENRIT. De vierde etappe. De internationale Alpenrit is gisteren voortgezet met de vierde en langste etappe. De etappe voerde over voor het grootste deel goede wegen van St. Moritz over het Stilfser Joch naar Venetië. Met een vertraging van een uur vertrokken de 118 overgebleven rijders te 5 uur in den morgen. De eerste moeilijkheid op het 604 K.M. lange traject bood de 2155 meter hooge Ofen-pas, die echter door alle deel nemers zonder tijdverlies werd genomen. Bij de eerste bergproef naar het Stilfser Joch vielen drie Franschen uit, n.l. Negrel met Renault, Malanciano met Ford en Pèrrot met Delahaye. Enkele andere deel nemers kwamen er met tijdsverlies af. In snelle vaart naderde men het tweede proeftraject, op het 10 K.M. lange Fla- traject tuschen Padua en Venetië. Hier werden snelheden tot 100 K.M. per uur vereischt, die echter op de uitstekende wegen in het algemeen gemakkelijk wer den bereikt Daar met het oog op de lengte en de moeilijkheid van het traject de con trole eerst op 11 uur des avonds was vast gesteld. was van verschillende rijders nog geen bericht binnengekomen Zoo ontbra ken nog de DuitScher Graumueller-Sieg- mar met Wanderer en de beide Engelsohen Griffiths met Riley en Light met SS. In dien Graumueller zijn achteras niet tijdig kan repareeren zal hij moeten opgeven. De rijders hadden veel last van het waaiende stof, waardoor ook verschillende malen de fecten ln de gasleiding werden veroorzaakt KANOSPORT. EEN SPORTIEVE TOCHT. De heeren E. en B. Stljkel en F. Danlil uit Boskoop en A. v. d. Helm uit Pijnacker vertrokken per trein met hun kano en tenten naar Mainz om vandaar den Rijn afvarende naar huls terug te keeren. Het doel Is kampeerende van plaats lot plaats de bezienswaardigheden van it oevers van den Rijn te bezichtigen. DAMMEN. ZOMERWEDSTRIJDEN P.D.L.V. (LISSE). De uitslag der 9e ronde 19; le klasse: C. GastelaarsY. de Jong 2-0 C. BlomH. Baartman 11K. van Essen S. van Duin 02; J. C. HoboA. Wijn hout, afgebr.; P. Boogerd—Mohlmann, afi Uitslag afgebr. partij: C. BlomA. Wijn hout 20. 2e klasse: C. v. d. LeedeTh. Booden 02; L. V. d. LindenKersbergen 9-2; I. v. d. MeulenEigenbrood, afgebr.; Bouw meesterv. d. Voet afgebr.; D. Algera- Z. de Jong 20; C. BoogerdN. N. 9-2. Uitslag afgebr. partij: Th. BoodenG. v. t Voet 2—0. Ik heb reeds herhaalde malen voor beelden van spellen gegeven waarbij de speler verkeerd doet door te trachten een extra slag te maken met snijden, walt- bij steeds slechts een 50"Ai kans aanwezij is. Een 100 zekerheid kan men zich In vele gevallen verschaffen in een eindspel hetzij door eliminatie van verschillen» kleuren gevolgd dooT een aan slag brengei van een der tegenspelers, een z.g. „placlnj in the lead", hetzij door het scheppei van een dwangpositie. Onderstaand spel komt voor belde me thoden ln aanmerking en leidt ln beid. gevallen tot het gewenschte resultaat, Noord Sch. 8, 7, 6, 4, 3, Ha. 7 Ru. 10, 5, 4. KI. 6, 5, 3, 2. West Sch. Boer, 2, Oost Sch. Aas-Vrouw, Ha. Heer, 8, 6, 5, Ha. Aas, Vr., B, 10,3,1 Ru 8. 6, 3, 2, Ru. Boer, 7, KI. Heer. 7, 4. KI. Aas, 9, 8. Zuid Sch. Heer, 10, 9, 5, Ha. 9, 4, Ru. Aas, Heer, Vr. 9, KI. Vrouw, Boer, 10. Indien Oost aan bod komt vóór Zuid, 8 dit spel ook uit een biedoogpunt van be lang. Opent Oost n.l. met Ha dan kan Zuid eventueel een informatie double geven al is deze niet sterk. Past West hierop, hetgeen zeer waarschijnlijk Is, zal Noord 1 Schoppen moeten bieden eö is het gevolg dat, indien Oost tot 4 Harten mocht gaan, .Zuid met 4 Schoppen kan tegenhouden hetgeen slechts 1 down be hoeft te zijn. Opent Oost echter met 3 Harten dan komt Zuid er niet meer aan te pas en kan West het bod tot 4 ver- hoogen. Tegen een 4 Harten bod zal de normale uitkomst Ruiten Heer zijn, gevolgd door 2 maal Ruiten, waarbij de derde slag door Oost getroefd wordt. Speelt Oost slordig dan wordt de troef er uitgehaald en ver volgens op Schoppen Heer gesneden, waarbij het contract 1 down gaat '2 Rui ten, 1 Schoppen en 1 Klaverslag). W juiste methode is echter als volgt: Nadat de derde slag getroefd is, wordt troef Aas gespeeld en een kleine troef in den Blind* met den Heer genomen. Hierna wordt de laatste Ruiten nagespeeld en afgetroefd. Vervolgens worden Aas en Heer van Kla veren binnengehaald en een kleine klaver nagespeeld, waarbij Zuid aan slag ge* bracht wordt. Deze heeft thans niets an ders over dan Schoppen en is gedwongen in de Aas, Vrouw van Oost te spelen. Wil men het over den anderen boef gooien n.l. als dwangpositie, dan moet de Ruiten 8 als dwangkaart ln den Blinde blijven liggen en wordt, nadat de derde Ruitenslag is afgetroefd, 5 maal troef ge speeld waarbij elke speler nog 5 kaarten moet overhouden. Zuid kan echter ln dere 5 kaarten niet tegelijk vasthouden: Sch. Heer, 10, Ru. 9. KI. Vrouw, Boer, 10 en moet zich van één Van deze kaarten ontdoen. Welke kaart hij ook kiest, stee® maakt hij ln de kleur, welke hij weggooi» éen slag voor Oost of West vfij. mits Oost- er slechts zorg voor draagt dat hij Ruilen 8 in den Blinde laat liggen. A. J. VERSTEEG. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit» De Ned«rlandscke Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid 2-4

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 14