PALMOLIVE De „Plank"-sport te Noordwijk Zee. 5<te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 10 Augustus 1934 Derde Blad No. 22818 BINNENLAND. (2 «tuks voor 25 ct.) RECHTZAKEN. LAND- EN TUINBOUW. BURG. STAND VAN LEIDEN. RADIO-PROGRAMMA. MR. A. TAK t procüreur-generaal bij den hoogen raad. Mr. A. Tak. Gisteravond is zeer onverwachts te zij huize te Voorburg overleden de pro- ur-generaal bij den Hoogen Raad der iderlanden, mr. A. Tak. 3e heer Tak was gisteren van een reis mg gekomen en gevoelde zich licht on- teld. Aanvankelijk dacht men niet, dat ongesteldheid van eenige beteekenis doch in den loop van gisteravond j de toestand een ernstige wending, kwart over 8 uur is mr. Tak ont- ipen. Omtrent den levensloop van den over done kan worden medegedeeld, dat mr. den ouderdom van 70 jaar heeft be- j studeerde aan de Leldsche Universi- it en promoveerde aldaar in 1889. In iftelide jaar trad hij reeds bij de Rech- 'Üjke Macht in dienst. Aanvankelijk was hij werkzaam als kan- nrechter-plaatsvervanger te Schiedam, araa werd hij benoemd tot griffier bij t kantongerecht te Hulst. Hier was hij irkzaam tot 1893, toen hij zich benoemd tot ambtenaar van 't Openbaar Mi- irie te Middelburg, om later, in 1893 dezelfde functie te worden benoemd te riem. b 1900 werd mr. Tak tot subsituut- ïler van Justitie benoemd, eerst bij de nrsche Rechtbank en van 1902 tot de rechtbank te 's-Hertogenbosch. b laatstgenoemd jaar zag mr. Tak zich een hoogere functie geroepen. Hij werd benoemd tot advocaat-gene- bij het Gerechtshof te 's-Hertogen- ch. 'ot 1913 was hij in 's-Hertogenbosch ukzaam. Toen werd hij benoemd tot Irocaat-generaal bij den Hoogen Raad Nederlanden. In 1927, toen de procureur-generaal mr. iyon zijn ambt neerlegde, werd hij door Tak opgevolgd. In zijn veeljarige loopbaan bij de Neder- ndsche Justitie heeft mr. Tak zich doen nnen als een scherpzinnig jurist van rate bekwaamheid en veelzijdigheid. De nclusies, welke hij eerst als advocaat- neraal en later als procureur-generaal belangrijke zaken nam, trokken veler indacht. In de Juridische wereld genoot een groot aanzien. Niet alleen op juridisch terrein bewoog heer Tak zich echter. Zijn belangstel- betrof het geheele maatschappelijk 'en, In het bijzonder had hij belang- lling voor vragen van algemeen-hy- rischen aard. Zijn langjarig voorzit- schap van de Gezondheidscommissie te n Haag Is hier wel het bewijs van. Met mr. Tak is iemand heengegaan van tote en algemeene erkende bekwaam- ®id. die op velerlei gebied een zeer bij- radere plaats innam. Dat de Regeering de verdiensten van ra ontslapene heeft gewaardeerd bleek it de hooge onderscheidingen, welke hem J den loop der jaren werden verleend. Tak van commandeur in de Orde van ra Nederlandschen Leeuw en comman- tur in de Orde van Oranje Nassau. Mr. Tak was ook lid van onderscheidene totscommissies. NED. R.K. MIDDENSTANDSBOND. Hoofdbestuursvergadering. In de vergadering van het hoofdbestuur to den Ned. R.K. Middenstandsbond werd °t bestuurslid van het Santosfonds voor Ni Diocees Breda benoemd de heer A. C. van Arendonk te Breda. Tot lid van het bestuur der Bedrijfsver- ®jpng De Middenstands Onderlinge werd Wbenoemd de heer P. H. A. Erkens te ™een en benoemd de heer drs. H. L. Jan- adjunct-directeur van het Bonds- lareau. J^hiben werd tot toetreding tot de R.K. caritatieve vereeniging voor zedelijke "«gezondheid. Jjan den Mldidenstandsraad zal worden "®™:ht in verband met de gewijzigde om- •andigheden het vraagstuk van den ge- rentraliseerden inkoop door het Rijk in ?n vorm van het Rijkslnkoopbureau op- "Jtow ten principale ln behandeling te temen. Een bespreking werd gewijd aan het ont- mn 'an wet tot verbindend-verklaren van Mernemers-overeenkomsten, welks mate- J "j® v°or het middenstandsbedrijfsleven buitengewone beteekenis moet worden Kt 'n verl>and met de dringende be- ij*'te aan ordening op het punt van ves- r t en concurTentie-mogelijkheid. sin- daSeliiksch bestuur kreeg machti- Ewen opdracht al het noodige te ver- men om de komende wettelijke regeling rtTjJ®01 de ordening van het mldden- '^bedrijfsleven zoo effectief mogelijk AUTOVERKEER MET BELGIE. PARTICULIERE TOERAUTO'S VRIJ GESTELD VAN VERKEERSBELASTING. Vrachtauto's vallen wel onder de hefflng. Ingevolge voorstellen, door de Belgische regeering aan de Nederlandsche gedaan, is de wenschelijkheid om een nieuw verdrag te sluiten met betrekking tot de fiscale voorschriften, ten aanzien van automobie len in het verkeer tusschen Nederland en België tijdens een bespreking op 3 Augus tus tusschen ambtelijke vertegenwoordi gers van beide landen, aan een grondig onderzoek onderworpen. Deze vertegenwoordigers waren eenstem mig van meening, dat men zoo weinig m ogelijk belemmeringen aan het toeris tenverkeer in den weg moet leggen en zij hebben zich dierhalve beraden over het sluiten van een verdrag, dat in belde lan den de particuliere toerauto's, die ln het andere land zijn ingeschreven, geheel zal vrijstellen van verkeersbelasting, zonder dat men een fiscaal carnet noodig heeft. Zij waren voorts van meening. dat deze vrijstelling van verkeersbelasting diende te worden uitgebreid tot autocars, die, ln één der beide landen ingeschreven rond reizen maken in het andere land, behou dens de verplichting voo de bestuurders om de passagiers in een speciaal boekje te laten aanteekenen. De voorgestelde vrij stelling zou niet verleend bunnen worden ln geval autocars leeg in het andere landi komen, of er leeg uit vertrekken, daar de verplaatsing dan geen duidelijk toeristisch karakter draagt. Het spreekt vanzelf, dat de bepalingen der vrijstelling van toepas sing moeten zijn op de geregelde autobus lijnen die tusschen belde landen loopen. In afwachting van het sluiten van zulk een verdrag zal het bovenomschreven régime, dat goedgekeurd Is door de compe tente Nederlandsche en Belgische autori teiten, reeds thans toegepast worden op toeristenrelzen. Desbetreffende instructies zijn aan de grensbureaux der beide landen gegeven. Voorts was men van meening, dat het nuttig zou zijn een speciale regeling te treffen voor niet-betaald goederenvervoer in de grensstreken. Het verdrag, dot geslo ten staat te worden, zal te dezen aanzien bepalingen bevatten. Bovendien bleek men eenstemmig van oordeel, dat voertuigen, gebruikt voor transporten van koopmansgoederen, welke gerenumereerd worden en voertuigen, ge bezigd voor transporten van koopmansgoe deren buiten de grensstreken, welke niet gerenumereerd worden, uitgesloten dien den te zijn van het voorrecht van vrij stelling. IN HET PADVINDERS-KAMP. Vertrouwen in de moderne jeugd. Een abonné schrijft ons uit Kotten, bij Winterswijk: Twee padvinders torsend een zware mand, waarin verpakt de proviand voor een dag. met een glunder toet happende in een grooten appel, die ze in de vrije hand houden; ziedaar een tafreeltje, dat men meerdere malen per dag kan aan schouwen op een der landwegen, die van de boerderij „De Klumpers" loopen naar de Kottensche bosschen bij Winterswijk, 't Is voor de twee geen corvee om dienst te hebben: den dienst beteekent eenige keeren per dag naar de boerderij te moe ten gaan en op de boerderij is de vrien delijke, gulle boerin, die altijd een kopske thee of koffie heeft met een beschuitje of een „Odingsch balletje" en die de jongens een appel in de hand stopt bij 't weggaan. En dan als het koud en nat is daar op de boerderij de brandende potkachel. Op mooie zonnige dagen beteekent de boer derij voor de kampeerders veel. dan be teekent ze voor allen een veilig tehuis, waar ze nooit te veel zijn, waar de leiders een oogenblik makkelijker zitten kunnen, dan in het kamp en een prettig praatje kunnen maken met een extra kopje koffie. Maar 't geen de boerderij ln natte kille dagen beteekent, dat moet men ondervon den hebben, om dit ten volle te kunnen beseffen Als in het kamp niets meer droog is, als alle schoenen doorweekt en de kleeren vochtig zijn, dan is daar de groote keuken met de brandende potkachel, waarbij iedereen met zijn nattigheid welkom is. 't Is een zonderling schouwspel, daar bij de kachel, de kachelplaat vol beslijkte schoenen, boven de kachel kamp-hand doeken in hun diverse nuances van wit tot bijna zwart en op de stoelen om de kachel, allerlei dampende kledingstuk ken. In de groote keuken met zijn prach tige steenen vloer staan tailooze stoelen en het noodend woord „Kom zit toch efkens" tot de komende man doet daar dan een dankbaar gezelschap bijeen zijn. Uit allerlei plaatsen van ons land heb ben de padvinders hier hun kampen opge slagen. We zagen er de jongens uit Amers foort. uit Almelo, welpen en padvinders uit Leiden, de welpen uit Enschede en dan nog de vele niet padvinder zijnde kampeerders. Als men zoo van dichterbij het pad vindersleven in het bijzonder en het leven der kampeerders in het algemeen leert kennen, krijgt men een groot vertrouwen in onze zooveel gelaakte moderne jeugd. Hier bij de boerderij in de Kottensche bosschen is op dit oogenblik bijv. een kamp van 10 arme Almelosche jongens, die verzorgd en verwend worden door 3 pad vinders. De Almelosche troep bracht het geld voor dit doel bijeen en deze drie geven hun tijd, maar zij geven veel meer dan hun tijd. zij maken door hun toewijding dit alles tot een feest. Zij maken het menu op en koken. Wilt u vandaag de gast zijn van de drie Zij hebben jonge haantjes, maken een komkommersla en koken specieboontjes en 2eker ook nog iets toe. Die tien jongens beleven een week van genot en als u eens die gezichten kon zien om het kampvutfr, dat ook vaak het heerlijke slot van een dag is voor hen, niet padvinders, dan zou u ook veel van uw grieven en wantrouwen tegen onze moderne jeugd gewonnen geven. Een der leiders leest voor en de andere schenkt chocolade, de derde ver zorgt kampvuur, 't voorlezen wordt afge wisseld door gezang. Ook voor ons grooten is een kampvuur eiken keer weer een feest en hier bij dit glundere feestende troepje is het een dubbel feest, salarissen haagsch gemeente- personeel. Minister De Wilde eischt nogmaals aanzienlijke verlagingen. Naar de „Msb." verneemt, heeft de mi nister van Blnnenlandsche Zaken, mr. De Wilde, het Haagsche gemeentebestuur een schrijven gericht, waarin hij den ultdruk- kelljken wensch te kennen geeft, dat op de salarissen en loonen van het Haagsche gemeentepersoneel nogmaals belangrijk bezuinigd wordt. In dit schrijven, dat in een allesbehalve vriendelijken toon schijnt te zijn gesteld, verlangt de minister, dat de gemeentelijke salarissen en loonen meer ln overeenstem ming zullen worden gebracht met het rapport-Schouten. Volgens de verlangens van den minister zouden bijvoorbeeld de salarissen van de directeuren van bedrijven en diensten met ongeveer f. 1500 per jaar moeten worden verminderd, terwijl de loonen der arbeiders met circa f. 3 per week zouden moeten worden verlaagd. De verwezenlijking van de denkbeelden van den minister zou voor Den Haag een vermindering op de salarisuitgaven be- teekenen van ongeveer l'/i millioen gulden. Het gemeentebestuur is na ontvangst van dit schrijven onmiddellijk met den minister in correspondentie getreden. Waarschijnlijk zullen B. en W. In de Raadsvergadering van a.s. Maandag om trent een en ander nadere mededeelingen aan den Raad kunnen doen. BONNEN IN STRIJD MET DE NIEUWE TABAKSWET? Tegen verscheidene sigarenwinkeliers te Den Haag 1s in de laatste dagen proces verbaal opgemaakt in verband met het verstrekken van loterij- en z.g. succes bonnen. Het ligt ih de bedoeling een prin- cipieele beslissing uit te lokken over de vraag of het verstrekken van dergelijke bonnen in strijd is met de nieuwe Tabaks wet. „Hbld." o CHRISTELIJK GEREFORMEERDE JONGELINGSVEREENIGING. De Bond van christelijk gereformeerde Jongelingsvereenigingen in Nederland heeft te Utrecht zijn 30sten bondsdag ge houden, welke druk bezocht was; 53 ver- eenigingen waren vertegenwoordigd. Ds. H. Jansen, leger- en vlootpredikant in algemeenen dienst, voorzitter, herin nerde in zijn openingsrede aan de gebeur tenissen der laatste mianden, zoo ook aan de afscheiding, 100 jaar geleden. Volgens het jaarverslag telt de bond thans 84 aangesloten vereenigingen met 1278 leden. De heeren ds. H. Janssen en W. Vos Hzn. werden als bestuurslid herkozen, terwijl ln de vacature-dr. A. M. Berkhoff gekozen werd ds. P. J. de Bruin te Veenendaal. Aan de Koningin werd onder luiden bij val een telegram van trouw en aanhanke lijkheid gezonden, waarna het Wilhelmus werd gezongen. Inzake het aangesloten zijn bij de N.S.B. of de Chr. Dem. Unie vereenigde de ver gadering zich met het standpunt van het bondsbestuur ,om hen, die deze beginselen zijn toegedaan niet als lid aan te nemen, en indien ze reeds lid zijn, als zoodanig te schrappen zoo ze deze beginselen pro- pageeren. De heer A. van Driel te Dordrecht, sprak over het onderwerp Zieleleven in jonge lingsjaren en ds. M. W. Nieuwenhuize te Franeker over Der Vaderen erfgoed be waren. DE WILDE STAKING TE OLDENZAAL OPGEHEVEN. De wilde staking te Oldenzaal bij de textielfabrieken der firma H. P. Gelder man en Zonen is opgeheven, op voorwaar de dat de tusschenkomst van den rijks bemiddelaar zal worden ingeroepen. Zoo lang deze geen beslissing genomen heeft, zal de loonsverlaging niet worden toege past. EEN FASCISTENLEIDER FAILLIET VERKLAARD. De heer J. A. Baars, stichter van den Alg. Ned. Fascisten Bond een van de fascis tische partijen, die door onderlinge on- eenigheid verscheurd werden is door de arrondissementsrechtbank te 's-Graven- hage in staat van faillissement verklaard. De heer Baars was verleden jaar eerste candidaat van den A.NFJB. bij de verkie zing voor de Tweede Kamer en is redac teur van het weekblad „De Bezem", bene vens leider van een groepje, dat zich van den A.N.F.B. heeft afgescheiden. „Vad." DE NIEUWE VERKEERSBRUG NABIJ MOERDIJK. Het „Vad." meldt: De werkzaamheden aan den bouw van de nieuwe verkeersbrug te Moerdijk vor dert uitstekend. Voor de eerste drie peilers is de dam- wand geslagen. Bij het einde van 1934 hoopt men ook de volgende drie klaar te hebben. Op het werkterrein onder Dubbeldam liggen reeds honderden betonnen palen te drogen. Zeer groote hoeveelheden Ijzer worden er in verwerkt. Elke paal weegt 6500 K.G. en zou worden gemaakt op 21 en 24 M. lengte. Van dezen zijn er 3 voor proef „Ingespoten" op een geuldiepte van 12 Meter. Er wordt thans in twee ploegen gewerkt met minstens 200 man. Het zandbed voor het nieuw te bouwen viaduct, dat 14 cM. boven het maaiveld komt te liggen, is gereed. De brug zal worden gebouwd met 10 spanningen elk van 100 M. mnninnminiininnimmiinninmnininmiinininniin Wilt ge zwemmen, doet het in een inrichting; wilt ge U in zee ver- frisschen, blijft aan den kant/j RECLAME. 5671 Gebruik steeds Palmolive, omdat daarin de waardevolle olijf- en palmoliën, door meer dan 20.000 schoonheids-experts aanbevolen, op de juiste wijze zijn verwerkt. _ck zeep der^mgd HAARLEMSCHE RECHTBANK. Een 29-jarige koopman te Hillegom is door de Haarlemsche rechtbank veroor deeld tot zes maanden gevangenisstraf we gens valschheld in geschrifte. Hij had uit Hillegom een postwissel van f. 115 gezonden aan een winkelier in Zand- voort en dat bedrag gestort te Bennebroek. Den volgenden dag was hij naar Zand- voort gegaan en had den winkelier gezegd, dat de zending op een fout berustte en den postwissel teruggevraagd. Het bedrag op den wissel had hij daarna veranderd in 1.191,15 en dit bedrag aan het postkan toor te Zandvoort geïnd. LEEUWARDER BOTERNOTEERING. De Leeuwarder botemoteering is vast gesteld op 43 cent per kjg. o VERVROEGDE STEUN AAN DEN TUINBOUW. Naar de Res. Bode verneemt bestaat het voornemen in deze of de volgende maand, zoo mogelijk reeds een eerste voorschot te geven op de teelt 1934. RECLAME- 5673 Mm en mat? Al trekt U of dim kleeren uitf Omdat 'I zoo broeiend it, 'I HelpI niet! Neem ilcchticén "Akkertje' Cat hoedt li fit on friteh I Neem 'n "AKKÊRTJÊ" GEBOREN. Willebrordus Hermanus z. v. W. H. Schouten en M. A. de Brabander Abram z. van A. Leget en N. v. Zeist Maria dr„ van G. Overduin en G. Koole Jozina Adriana Maria dr. van J. Nagtegaal en A. Laman. ONDERTROUWD. C. v. d. Velden jm. 26 jaar en J. Dom peling jd. 23 jaar A. J. J. Kuik jm. 25 jaar en H. Louwrier jd. 25 jaar. VOOR ZATERDAG 11 AUGUSTUS. Hilversum, 1875 M. VARA-Uitzending 8.00: Gr.pl. 10.00: Morgenwijding VP RO 10.15: Voor Arb. i.d. Conlinubedr.: Declamatie C. Rijken, de Notenkrakers o. l.v. D. Wins, het VARA-Tooneel o.l.v. W. v. Capellen, en Gr.pl. 12 00—1.45: Eddy Walis en zijn ensemble, en Gr.pl. 2 00: Mr. P. J. Mijksenaar: Nieuwe motor- en rijwielwet 2.20: Gr.pl. 3.00: Film praatje M. Sluyscer 3.15: De Fliereflui ters o.l.v. J. v. d. Horst en A. de Booy (zang) 4.30: Lezing 4.45: De Noten krakers o.l.v. D. Wins 5.40: Literaire causerie A. M. de Jong 6.00: De Noten krakers o.l.v. D. Wins, en Gr.pl. 7.15: K. Toornstra: Het Intern. Jeugdfeest te Luik 7.30: VARA-Manaoline-Ensemble o.l.v. J. B. Kok, en Gr .pi. 8.00: S.O.S.- Berlchten 8.03: Gr.pl. 8.30: De Flie refluiters o.l.v. J. v. d. Horst en Gr.pl. 10.00: Vaz Dias VARA-Varia 10.15 12.00: Gr.pl. Huizen, 301 M. KRO-Programma 8.00 9.15 en 10.00: Gr.pl. 11.30: Godsd. halfuur 12.151.45: Schiagermuziek en Gr.pl. 2.00: Voor de jeugd 2.30: Gr.pl. 3.00: Kinderuur 4.00: Concert 5.30: Causerie. Gr.pl. 6.20: Lezing 6.45—7.00: Gr.pl. 7.15: Voordracht. Gr. pl. 7.45: Causerie 3.00: Gr.pl. 8.105 Vaz Dias 8.15: Orkestconcert 9.005 Gr.pl. 9.15: Zang 9.30: Schiagermu ziek 10.15: Zang 10.30: Vaz Dias 10.35: Schiagermuziek 11.4512.00: Gr.pl. Daventry, 1500 M. 10.3510.50: Mor genwijding 12.20: Northern Studio Or kest o.l.v. Bridge m.m.v. D. Hall (viool) I.20: Commodore Grand Orkest o.l.v. Mus- cant 2.20: Dansmuziek (Gr.pl.) 2.50; Het Olof Sextet 3.50: E. Pini en zijn Tango-orkest 5.05: Orgelspel H. Ram say 5.35: Kinderuur 6.20: Berichten 6.50: Golfpraatje 7.05: Zang door B. Caerleon (alt) 7.20: R. King's orkest 8.20: Het BBC-Symphonie-orkest o.l.v. Sir Henry Wood m.m.v. solisten. In de pauze om 9.55: Berichten 10.55: Voor dracht 11.00—12.20: Het BBC-Dansor- kest o.l.v. Henry Hall. Parijs „Radio Paris", 1648 M. 7.20 en 8.20: Gr.pl. 10.35: Orkestconcert 12.202.20: Goldy-orkest 8.20: Populair orkestconcert m.m.v. solisten o.l.v. Labia 10.50: Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.202.20: Con cert uit res. „Wivex" 2.503.20: Gr.pl, 3.505.50: Omroeporkest o.l.v. Grön- dahl 8.20: Oude Fransche dansmuziek 9.20: Zang en declamatie 10.25: Kla rinet- en pianorecital 10.45: Concert) door mandollnekwartet 11.1512.355 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.50: Gr.pl. 6.455 Concert uit Breslau 10.50: Solistencon cert 12.20: Concert door cinema-orgel en schrammelkwartet 1.20: Kwintet concert 2.203.05: Gr.pl. 4.20: Con cert door het Emdé-orkest 5.35: Con cert door de Hitler-jeugd 7.20: Dans muziek o.l.v. Eysoldt 8.35: und Ihr dreht Euch doch", dansmuziek II.00—1.20: Dansmuziek o.l.v. Rio Gebhard Rome, 421 M. 8.25: Gr.pl. 9.055 Radiotooneel 9.50: Symphonieconcert, Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.205 Gr.pl. 1.302.20: Max Alexys' orkest) 5.20: Dansmuziek 6.20: Gr.pl. 6.55: Cellorecital 8.20: Gr.pl. 8.50; „De Oorlog", oratorium van P. Benoit 11.00—12.20: Dansmuziek 484 M.: 12.20; Max Alexys' orkest 1.302.20: Gr.pL 5.20: Max Alexys' orkest 6.35: Zang voordracht 7.05: Gr.pl. 8.20: Sym phonieconcert o.l.v. Kumps én Gr.pl. 10.3012.20: Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.20; Kernspreuk, berichten 8.35: Zie Keulen 10.20: Berichten 10.40: Reportage van de Tenniskampioenschappen 11.05; Weerbericht 11.20: Reportage v. d. Europeesche Roeikampioenschappen te Luzern 11.401.15: Dansmuziek uit Hamburg o.l.v. Rio Gebhard. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Zaterdag 11 Augustus. lste progTamma: Hilversum van 824 u. 2e programma: Huizen van 824 uur, 3de Programma: 8.0015.05: Keulen 15.0517.20: Kalundborg of Luxemburg 17.20—19.20: Brussel VI. 19.20—20.20; Luxemburg 20.20afloop: Parijs Radio. 4de Programma: 8.208 50: Parijs Radio 10,3511.50: Parijs Radio 12.20 17.35: Daventry 17.3519.20: Brussel Fr. 19.20afloop: Daventry. De uitzending der R. O. V. geldt niet voor het locale Leidsche programma; in de plaats hiervan omvat programma 5 der R. O. V. den geheelen dag Daventry Wijzigingen voorbehouden. De z.g. „plank"-sport wordt nu ook met groot succes te Noordwijk-Zee beoefend, voor het eerst aan de Nederlandsche kust. De V. V. V. „Noordwijk Vooruit" heeft het initiatief daartoe genomen en is er in geslaagd om een geschikte combinatie te vinden, die een veilige beoefening van deze mooie, gezonde en interessante sport op zee toelaat. Op deze wijze is aan de attracties te Noordwijk/Zee een nieuwtje toegevoegd, dat anders slechts aan de bezoekers van bultenlandsche kustbad- plaatsen geboden wordt! Hierboven een „planker" achter een motorboot in volle actie 1 Zooals men weet, wordt deze sport op de Kagermeren en ook elders in ons land, reeds sinds lang druk beoefend.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9