KLEEN's Koffie-en Theehandel KLEEN's Koffie- en Theehandel LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Vrijdag 10 Augustus 1934 KERK- EN SCH00LNIEUWS UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 12 AUGUSTUS. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: voorm. half tien (o.t.) ds. Jacobs te Boskoop: nam. 6 uur ds. Lee mans van Delft. Ger. Gem. voorm. half tien, nam 2 en 6 uur leesdlenst. BODEGRAVEN. Ger. Gem.: hedenavond 7'/t u. ds. M. Heikoop van Utrecht. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur de heer Groenendijk, nam. 6 uur ds. Jacobs. Ger. Kerk: voorm. 10 en nam. 6 uur ds. Pol van Rijsoord. Chr. Ger. Kerk: voorm.: half tien en nam. 6 uur ds. Bijdemast. Ger. Gem.: voorm. halftien en nam. 6 uur Leeskerk. Rem. Kerk voor Vrijz. Hervormden: v.m. kwart over tien, ds. N. de JagerMeezen- broek van Bllthoven. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. Bles- haar van den Haag en nam. 7 u. ds. Klehl. Ger. Kerk voorm. half elf en nam. half acht ds. Boukema van Leldschendam. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk: voorm. half elf ds. C. Heemskerk, em. pred. te Ter Aar. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: voorm. tien uur ds. de Bruin van Alphen aan den Rijn, nam", half zeven de heer Stroo. Geref. Kerk voorm. 10 uur en nam. 7 uur ds. L. Kuiper, em. pred. te Bllthoven. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk voorm. tien uur en nam. half zeven ds. Streeder. LEIMUIDEN. Ned. Herv. Kerk voorm. half elf ds. Jon gens. Ger. Kerk voorm. half elf leesdlenst nam. half drie ds. Nauta van Woubrugge. LISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. tien en nam. vijf uur ds. Tichelaar. Ger. Kerk voorm. half tien en nam. vier uur cand. Schalekamp van Wassenaar. Chr. Ger. Kerk voorm. tien en nam. vijf uur ds. Ponsteln. Ger. Gem. voorm. half tien en nam. vier uur Leeskerk. Ned. Prot. Bond voorm. 10.15 uur ds. Carsjens van Oudega. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk voorm. tien uur ds. Broeiing van Woerden. RIJNSATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk voorm. half elf ds. Geerllng van Oude Wetering. Chr. Ger. Kerk voorm. half elf en nam. zeven uur Heilig Avondmaal ds. Woudstra van Woerden. SASSENHEIM. Ned. Herv. Kerk voorm. tien uur ds. Reeuwijk van Amsterdam; nam. 5 uur dr. Woldendorp van Wemeldlnge. Geref. Kerk: voorm. half tien ds. Kui per. Chr. Ger. Kerk voorm. tien en nam. vijf uur leesdlenst. Pinkstergemeente: hedenavond .acht uur Pastor v. d. Woude van Rotterdam. Zon dagvoormiddag tien en nam. half zeven dienst. Maandagnam. acht uur Pastor van der Woude. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk voorm. tien uur de heer Siderius van Katwijk Zee en nam. half zeven ds. Siddré van Noordwijk. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk voorm. tien en nam. half zeven uur ds. Vroeg in de Wey. Ger. Kerk voorm. lOuur en nam. 6 uur de heer Lafeber van Gouda. Chr. Afg. Gemeente: voorm. 10 uur en nam. 6 uur ds. Grisnigt. WARMOND. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 en nam. 6 uur ds. de Bel. WASSENAAR. Dorpskerk: voorm. 10 uur ds. P. van Noort te Oud-Loosdrecht; nam. 5.30 ds. Ch. de Beus te Rilland Bath. Kievietskerk voorm. 10.05 ds. Ch. de Beus te Rilland Bath. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur ds. A. J. Eykman. o DE KOSTEN VAN HET LAGER ONDERWIJS IN 1930. NIEUWE STATISTIEK VERSCHENEN. De afdeeling Onderwijsstatistiek van het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft zoo juist een nieuwe statistiek uitgege ven over de kosten van het lager onder wijs in 1930, welke verkrijgbaar is gesteld bij de Algemeene Landsdrukkerij. Wij zullen in dit bestek alleen melding maken van de belangrijkste gegevens uit deze uitgave. Het verdient echter opmerking, dat wij niet alleen beschikken over de cijfers van het gewoon lager onderwijs, doch ook over die van het voorbereidend onderwijs, het u.1.0., het buitengewoon lager onder wijs, het schooltoezicht, de kweekscholen en normaallessen enz. De gegevens hebben echter uitsluitend betrekking op de uitgaven en inkomsten van de verschillende Overheidsorganen, omdat niet valt na te speuren in hoeverre door particuliere instanties in de kosten werd bijgedragen. Rijk en gemeenten besteedden in 1930 voor het openbaar en het bijzonder lager onderwijs een som van ruim 143 millioen gulden, waaruit te concludeeren valt, dat de onderwijsuitgaven zich nog steeds in stijgende lijn bewegen In 1929 bedroegen de uitgaven ongeveer 136 millioen gulden Het zijn voornamelijk de personeelsuitga ven geweest, die zijn gestegen (van f. 101 op f. 106 millioen). Aan salar.ssen, kosten RECLAME- 8876 van pensionneering e.d. wordt thans 3/4 van de totale uitgaven besteed. Voorts werd nog 36.6 mililoen uitgegeven aan de materieele exploitatie. Vermeldenswaard is, dat de kosten per leerling in 1930 gemiddeld f. 115.10 be droegen tegen f. 111.50 in 1929. Ons land besteedde per inwoner f. 18.— voor de lagere scholen. Van groot belang zijn dè gegevens, als wij ze splitsen in uitgaven voor het open baar- en voor het bijzonder lager onder wijs. De openbaar lagere scholen kostten In 1930 f. 62.7 millioen, dit is f. 800.000 meer dan in 1929. Het bijzonder onderwijs kostte niet. minder dan f. 80.4 millioen of f. 6.4 millioen meer dan in 1929. In zooveel overzichtelijker percentages uitgedrukt, wil dat zeggen, dat 43.8 van de totale uitgaven ten goede kwam aan de openbare school en 56.2 "/o aan het bijzonder onderwijs. Naar verhouding wordt bij het openbaar onderwijs echter meer aan saiarissen uitgegeven dan bij het bijzonder n.l. respectievelijk 76.4 °/o en 72.4 van de totale uitgaven. Voor dit verschil kunnen meerdere oor zaken genoemd worden, die echter niet alle van even groot belang zijn. Zoo zijn er bij het openbaar onderwijs meer ge huwde krachten dan bij de bijzondere school, hetgeen van invloed is op de grootte van het salaris. Bovendien is de eerstgenoemde categorie in het bezit van meerdere akten van bekwaamheid en ook dit vergt een betere flnancieele waardee ring. Als wij deze en andere factoren ln over weging nemen, behoeft het wel geen be toog, dat een leerling van een openbaar lagere school meer kost aan de Overheid dan een leerling eener bijzondere school. Werd in 1930 voor eerstgenoemde f. 132.40 uitgegeven, voor den laatste was dit slechts f. 104.40. In 1929 waren deze be dragen resp. f. 128.60 en f. 100.40. Tegenover al deze uitgaven staan ook wel eenige inkomsten, hoewel dit niet erg veel is. De totale opbrengst van de school gelden was in 1930 niet meer' dan f. 7.3 millioen, dit ls f. 400,000 meer dan in 1929. Gemiddeld per leerling werd aan school geld f. 5.90 ontvangen. Zoo zien we, dat slechts een twintigste gedeelte van de bruto-uitgaven door schoolgelden werd gedekt. De twee millioen gulden, die de Overheid aan andere inkomsten te dan ken had, verdienen ternauwernood ver melding. Voorts achten wij het twijfelach tig of bij de inkomsten nog gerekend moet worden f. 8 millioen wegens ontvan gen pensioensbijdragen van het onder wijzend personeel, doch zelfs met dit be drag mee, overschrijdt het totaal bedrag der inkomsten amper de 17 millioen. Door het bijzonder onderwijs werd hier van bijgedragen f. 10.8 millioen of 61.8 (Slot volgt). o ALGEMEENE SYNODE NED. HERV. KERK. XX. Gisteren ving de twintigste zitting der synode aan. De president opende haar op de gebruikelijke wijze. Wegens het bedanken van den heer Tammens als secundus-vice-president werd in zijn plaats benoemd de heer J. Feenstra. In vervolg op de handelingen van Woensdag las dr. Smit de eindredacties voor van de wijziging van artikel 66 van het reglement op de vacaturen: idem van art. 1 van het reglement voor de predl- kantstractementen; de suppletiebeurs voor predikantsweduwen en -weezen en van art. 70 van het algemeen reglement. Nadat de heer Tammens had gerappor teerd over de staten van kosten en de synode een en ander had besproken, werd het rapport door haar aangenomen. Vervolgens kwamen eenige verzoeken en rehabilitatie in bespreking. De buiten gewone synode die in Januari van het vol gend jaar staat gehouden te worden, zal twee dezer verzoeken te behandelen krij gen, terwijl één dier verzoeken door deze synode werd ingewilligd. De vereeniging van de gemeenten Se- rooskerkeKerkwerve heeft eenige moei lijkheden opgeleverd, waarover de heer Brandligt rapporteerde. De synode kon de conclusie van het rapport niet aanvaar den. Inzake deze quaestie zal een nader onderzoek worden ingesteld door het Prov. Kerkbestuur van Zeeland. De classicale vergadering van den bond Inzake de inrichting van den Kerkdienst had een motie ingediend, waarover even eens door den heer Brandligt gerappor teerd werd. De synode benoemde een com missie en eenige vragen die in verband hiermede gerezen zijn, nader te onderzoe ken. In deze commissie namen zitting de heeren prof. dr. A. van Veldhuizen; J. W. J. Addink en de rapporteur. Ook hield de synode zich bezig met den Paaschdatum. Er was een schrijven ter tafel van den Raad van Ned. Kerken. De conclusie van het rapport dat de heer Brandligt over deze aangelegenheid uit bracht was zich neer te leggen bij het schrijven dat de Algemeene Synodale com missie in 1924 aan den minister van Justi tie zond en waarin als Paaschdatum door haar werd aanbevolen den 2en Zondag van April. Een schrijven van lidmaten van Wijnje- terp en Duurswoude, handelende over ge rezen moeilijkheden terzake van de ver vulling eener vacature, werd nadat daar over door den heer Sneep was gerappor teerd. in handen gesteld van het provin ciaal Kerkbestuur van Friesland. De synode hechtte haar goedkeuring aan een verzoek van het Prov. Kerkbestuur van Groningen, waarin geadviseerd wordt tot goedkeuring van het plaatselijk regle ment van Solwerd. Alvorens tot sluiting van deze zitting over te gaan gaf de oresident eerst nog een overzicht van het rapport van de Waalsche Comité over dp Waldenzer kerken. De zitting wordt verdaagd tot heden morgen 10 uur. TERUG VAN DE RIJKSWERK VERSCHAFFING. Hedenmorgen keerden met verschillende extra treinen 2300 werkloozen uit Stap horst naar hun woonplaatsen Uithoorn, Woubrugge, Rijnzaterwoude, Lelmulden en Rijnsburg terug, die aldaar door de Rijks werkverschaffing te werk gesteld waren. o AALSMEER. Geslaagd te Haarlem voor het examen Hoofdacte mej. F. H. W. Lens alhier. In antwoord op een desbetreffend verzoek ontvingen de A.N.W.B. en de K.N.A.C. van het bestuur dezer gemeente bericht, dat op den weg Aalsmeer-Amstel- veen en daaruit waaiersgewijze naar den provincialen weg verkeersstrepen zullen worden aangebraoht. o— BENTHUIZEN. Een prettig uitstapje. De schoolkinderen maakten met den motorschuit van Gebr. Voorwinden een reisje naar Katwijk aan Zee. Na volop genoten te hebben van de reis, en niet minder van het strand, arriveerden men onder vroolijk gezang des avonds te half- negen weer in onze gemeente. o HAARLEMMERMEER. Keuringsdienst van waren. Uit het door den heer Directeur van den Keuringsdienst van waren uitgebrachte jaarverslag blijkt, dat ln Haarlemmermeer ln totaal werden genomen 2374 monsters, w.o. 2169 op melk en melkproducten en 200 op andere waren. Geïnspecteerd werden 1021 winkels en 125 bakkerijen. Het aantal opgemaakte processenverbaal bedroeg 6 en dat der afgekeurde partijen 34. Gegund. Door het bestuur van den Haarlemmer meerpolder ls het sloopen en wegruimen van de oude draaibruggen nabij Aalsmeer en Heemstede, gegund aan den heer P. H. Muller te Lelmuiden, voor de gezamenlijke som van f. 1980. Met het wegruimen van de brug bij Aalsmeer is reeds een begin ge maakt. Tot tijdelijk ambtenaar aan de Pro vinciale Griffie te Haarlem is benoemd de heer A. M. Post, wonende aan den Spaarn- wouderweg te Vijfhuizen alhier. o HILLEGOM. SPOEDEISCHENDE RAADS VERGADERING. Conversie geldleening. De gemeenteraad heeft gisteravond een spoedeischende vergadering gehouden on der voorzitterschap van den burgemeester, die opende met een korte toespraak in ver band met het overlijden van den Prins der Nederlanden en het verlies waarmee het Koninklijk Huis voor de tweede maal is getroffen. De raadsleden hoorden de toespraak staande aan. Afwezig waren de heeren Carller, Loe rakker en Vermeer. De laatste wegens ziekte. De voorzitter deelde mee. dat de spoed eischende vergadering belegd was voor het voorstel om een conversie-leening te slui ten. De wethouders hadden gewenscht met het vorstel te wachten tot de burgemeester van zijn vacantie terug was. Voor het geven van inlichtingen werd de openbare vergadering omgezet in een geheime, welke langer dan een uur duurde. Na heropening der openbare vergadering stelde de voorzitter voor, de loopende geld- leeningen met de Bank-Associatie en de Incasso-Bank, samen groot ongeveer f. 1.370.000 om te zetten in een leening van 4 Vo rente per jaar. Diverse offerten zijn besproken. Het voorstel kwam hierop neer, dat voor de genoemde aflossing van f. 1.370.000 plus disagio en de aflossing van f. 15.000 der Bank van Nederl. Gemeenten, in totaal tot een bedrag van ongeveer f. 1.415.000 geleend zal worden bij de firma Th. Gllissen te Amsterdam, die de risico geheel voor zich neemt. Het voorstel is met alg. st. aangenomen. Na een onbelangrijke rondvraag volgde sluiting. Bloembollenbeurs. Gisteren ls de bloembollenbeurs alhier bezocht door 115 personen. De handel was. vooral in tulpen vlug. Zeer mooie bloemen waren uitgestald door K. Velthuys en Co, C. A. van Leeuwen en J. van Oosten en wel gladiolen en dahlia's. Naar wij vernemen, is ln de ziekte van den heer J, O. Vermeer, wethouder dezer gemeente, een gunstige wending ge komen. o KATWIJK AAN ZEE. STRAND VEREENIGING DE VUURBAAK. Prachtig geslaagde spelen. Op het Zulderstrand vond het eerste strandfeest voor leden der vereeniging plaats onder leiding van den voorzitter, den heer C G. Poort De jury bestond uit mevr. v. d Hoeve en de heeren Beekers, Schippers, v. d. Wilde terwijl de heer Epker, evenals vorige jaren, zich belastte met het gereed maken der verschillende banen enz. Onder begeleiding van harmonicamuzlele werd 's morgens afgemarcheerd naar het feestterrein waar alle deelnemers en deel neemsters getracteerd werden Daar"a werd met de wedstrijden begonnen. De uitslagen waren als volgt: Vlaggetjes steken voor jongens en meisjes van 4 t/m 6 Jaar: le prijzen: Tony v. d. Wilde, Richard v. d. Horst, Wlm Hogervorst, Jacques Drabbe, Annle Dun- ker, Aart den Hoed, Wim Fukklnk en Elly Maaseyk. 2e prijzen: Jeantje v. d. Vlugt, Loet Sonius, Tonny Wamsteker, Llentje Vis, Didie Baalbergen, Bartje Deuss en Rla Beunder. Se prijzen: Inle v. Wijk, Jannle Gesman, Paul Horen, George Drabbe, Joke Ronner, Nelly Haltrust, Tineke Ronner en Frlts Colenbrander. Wasch-ophangen, meisjes 7 t/m 9 Jaar: le prijzen: Ina v. d. Brander, Letty Poort, Bepple Zwalsman, Marytje Gesman, Dle- derikje Parlevllet, Willy Dunker, Tinle Gesman, Marletje Baalbergen en Tinle ln 't Veld. 2e prijzen: Corry v. d. Horst, Hanna v. Erkel, Ruth v. d. Berg, Jooke van Wijk, Lien de Jongste, Corrie Epker, Marie Droop, Willy Tenge en Ans van Maaseljk. 3e prijzen: Joke v. d. Dussen, Ada v. d. Berg, Nelly v. d. Dussen, Truus Speelman, Jeane Haltrust, Pauline Wamsteker, Wil ly v. d. Lee en Lenle v. d. Burg. Baldrijven jongens van 7 t/m 9 jaar: le prijzen: Hans Drabbe, Nico den Hoed en Pierre Colenbrander; 2e prijzen: Plet van Boven, Adrl v. d. Horst en Anton Smits; 3e pr.: Hans Schippers, Jean v. Erkel, Aart Speelman, Paul Dunker, Eelke Ron ner en Piet ln 't Veld; 4e pr.: Han Ron ner, Kees v. d. Wilde, Jan v. Wijk, Jan Lucas, Jaap Sonius en Koos Maat. Rlngwerpen voor meisjes en jongens van 10 t/m. 12 jaar; le pr.: Justa Lucas; 2e prijzen: Erna Drabbe, Lenle Epker, en An nie Colenbrander; 3e pr.: Go Poort, Jet v. d. Horst .Nonnie Reltsma, Mieke Sonius en Liesbeth Montagne; 4e pr.: Maartje v. Boven en Adrl Colenbrander; 5e pr. Henny Smits en Greta den Hoed; 6e pr.: Etty Sixma en Corry Schippers. Hardloopen met hindernissen voor jon gens van 10 t/m. 12 Jaar: le pr.: Frans Reltsma, Otto Snelllnk, Plet de Winter, Weynand Gesman, Peter Wennink, Plet Baalbergen en Jan Fukklnk; 2e pr.; Joop v. d. Wilde, Joop Lucas, George v. Erp, Jan Ronner, Wlm Wamsteker, Loen Ges man en Jacob Sonius. Schorten binden voor jongens en meisjes van 13 t/m 16 jaar: le pr.: Plet van Er kel en Nleda Wernlnk; 2e pr.: Koos den Hoed; 3e pr.: Netty Zwalsman; 4e prijs: Dora Nijs; 5e pr.: Henny Poort; 6e prijs: Annle Epker; 7e pr.: Ada v. d. Horst; 8e pr.: Adrl Kooy; 9e pr.: Annle Kruyt; 10e pr.: Martien Schoonewegen, Cato van Maaseijk, Huib Kooy en Grieteke Ooster- baan; 11e pr.: Roelof Tenge, Truus v. d. Wilde, Bertus Reitsma en Willy Colen brander. Ringsteken met kruiwagens voor dames en heeren: le pr. mevr. v. d. Wilde met den heer G. v. d. Vlugt; 2e pr.: mej. Bui telaar met den heer Gerard Beekers. 3e prijs: mej. Lena den Hoed en met den heer Wim' den Hoed. 4e prijs: mevr. Hogervorst met den heer J. F. Hörn. Troostprijzen: de heer en mevr. In t Veld me], Kruijthof met den heer Ernst v. d, Berg; mej. Annle van Erkel met den heer Wim Reitsma. Bij dit nummer werd een vaste hand geëischt daar de kruiwagen op een speciaal daarvoor gekozen oneffen baan liep, zoo dat de dames allen op de kruiwagen zaten te bibberen en dansen, 't geen de lachlust opwekte bij het publiek. De heeren Gerard Beekers en Wim den Hoed, die beiden hetzelfde aantal punten hadden met hun dame, moesten om den 2en en 3en prijs kampen. Hiervoor moesten belden heeren een zuigflesch met cider leegdrlngen, waarbij de heer Gerard Beekers toonde nog zeer vertrouwd te zijn met deze drinkmethode Schitterend weer, muziek en vroolijke stemming maakten, dat dit strandfeest op buitengewone wijze slaagde. Aanrijding. Op de Voorstraat, hoek Badstraat had een aanrijding plaats tusschen een vracht auto bestuurd door S. v. d. M. uit de Bui tensluisstraat en den wielrijder W. V., wonende P. C. Hooftstraat te Utrecht. De bestuurder van de vrachtauto droeg de schuld, daar hij links van den weg reed. Moedige redding. G. Messemaker, wonende Meerburgkade mocht het genoegen smaken een meisje uit zee te redden. Zij was aan het zwem men in de Watering, toen zij door den stroom in zee getrokken werd. M. sprong gekleed te water en wist haar behouden aan den kant te brengen. Het meisje had alleen wat zeewater binnen gekregen, dat spoedig verwijderd werd, waarna zij weer geheel in orde was. KATWIJK AAN ZEE. Wij importeeren de beife J AVA-KWALITEITEN Koffie per pond I. 0.40, 0.45, 0.55, 0.65 per 5 pond f. 1.85, 2.10, 2.80, 3.10 Thee per onet 0.24, 0.27, 0.30 Bij grootere afname extra korting. Neemt proef en gij hebt Uw leverancier gevonden Beleefd aanbevelend, 5702 KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Zelfs na het vrijgeven van de aardappe len voor wat betreft de vaststelling der minimumprijzen, konden de bestaande prijzen ongeveer gehandhaafd blijven. Wat ln den prijs gedaald ls, is er door de hoo- gere heffing voor den consument weer bij gekomen. Met bloemkool ging het zeer goed. De prijzen waren best. Op het gewas is nogal wat aan te merken. Voor peen was het vorige week goed, midden dezer week weer slecht. In het algemeen gaat het met bospeen matig. In vergelijking met vorig jaar kan men tevreden zijn, doch ln 1933 was het bovenmate slecht. Wat men heeft, kan alvast geteld wordent HEDEN. „De Harmonie", Breestraat: Tentoon stelling Ned. Bond van Aquariumhouden „De Natuur in Huis". Van 10 uur voorm, tot 10 uur nam. Zaterdag. „De Harmonie", Breestraat: Tentoon stelling Ned. Bond van Aquariumhouder! „De Natuur in Huis". Van 10 uur voorm. tot 10 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg, 8 uur nam. „Champagne bij kaarslicht". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater. Breestraat, 8 uur nam. „Paniek in den Dierentuin". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Roxy-Theater, Haarlemmerstraat no. 52, 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling: „El Lobo, de Vrij- bulter". Casino-theater, Hoogewoerd 49. 8 o. n.m. „20.000 jaren in Slng-Slng." Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 6 tot en met Zondag 12 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken: W. Pelle, Kort Rapen burg 12, telef. 594, en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85. LISSE. Loop der Bevolking. Vertrokken: mej. E. H. Visser, naad Aalsmeer. Gevestigd: J. Danzglock, van Haarlem, Heereweg 179; mej. L. J. Mol, v, Smllde, Heereweg 8; J. v. Zanten, van 's Graven- zande. Burgerlijke Stand. Geboren: Anthonl Cornells, zoon van L Batenburg en van G. Stelma; Jacobus, zoon van C. v. d. Zwet en van M. Hoog kamer; Daniël Cornells, zoon van R. J. Koopmans en van P. C. Stempels. Overleden: Agatha Elferlng, echtgenooie van Th. Ruigrok, oud 50 Jaren; Elisabeth Apolonia van der Meer, oud 17 jaren. Ondertrouwd: W. M. Maarschalk en B. P. V. Raaphorst; P. C. den Heijer en M. Vaneveld; L. J. v. Noordt en C. Aiders. Getrouwd: C. Dompeling en E. H. Vis ser; P. v. d. Zwet en C. A. v. Gerven. Vergadering Middenstandsver. „Lisse en Omstreken". Deze vergadering werd ditmaal de eerste keer geleid door den nieuwen voorzitter den heer A. van der Mark. Deze wilde allereerst nog eens dankbaar in herinne ring brengen het vele dat da afgetreden voorzitter, de heer E. Tissing voor de vereeniging heeft gedaan en wiens vele waakzaamheden het belang der vereeni ging diende. Na het openingswoord werden de notu- lcn vastgesteld Het 31e Nationaal Middenstandscongres zal te Amsterdam worden gehouden op 4 en 5 September. Een tweetal afgevaar digden zal de vereeniging vertegenwoor digen, terwijl de tweede dag zoo mogelijk door alle leden zal worden bezocht, welke reis waarschijnlijk per touringscar zal worden gemaakt. De heer G, Buurman bracht verslag uit van de gehouden boottocht. Medegedeeld werd dat de Ingekomen financien de gemaakte kosten hebben kunnen dekken. Besloten werd na bespreking wederom deel te nemen aan de gezamenlijke Sint Nicolaas-reclame; breedvoerig werd ge sproken over de wijze waarop dit zal ge schieden. Na rondvraag volgde sluiting der ver gadering. In de Gem. Muziektent gaf de Har monie „Adolph Kolping" onder veel be langstelling een zomeravond concert. Het weer werkte bijzonder mee! Bij de gehouden examens te Den Haag slaagden voor coupeuse mej. J. Helmus en mej. D. Nieuwenhuds beiden alhier en leerlingen van mej. D. van Gilst. o NOORDWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: E. Grüpp, van Oegstgeest, Emmalaan 43 naar Huis ter Duinstraat 10; wed. C. P. van der Geest geb. M. Zwet sloot, van Haarlemmermeer, IJweg 552, naar WUhelmlnastraat 15; wed. C. Bak ker geb. C. Broekhulzen, van Katwijk, Val- kenburgscheweg 26 naar Heerenweg 31; C. F. Schmidt, v. Amsterdam, Woubrugge- straat 27 naar Zwarteweg 20; C. v. Oud- heusden, van Rotterdam, Ridderspoorstr. 16a, naar Zwarteweg 20; P. Augustinus, van Noordwijkerhout, Kerkstraat 71 naar Molenstraat 46. Vertrokken: A, Cl. Zuidhoek (echtg. J. H. H. Paardekooper) van Bronckhorststr. 9 naar Voorhout, Willem Botstraat; A. S. Meeuwenoord, van v. Speijkstr. 3 naar Rijnsburg, Valkenburgscheweg 8; C. Ver- duljn, van Voorstraat 52 naar Franeker, Zilverstraat 58; J. G. van den Berg, van Marcellusstraat 8 naar Hilversum, Con- stantiastraat 41. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Helena Margaretba, d. v. J. Smit en M. Verhoeve; Cornells v. L, van der Wiel en L. C. van Dulven- bode. Ondertrouwd: M. L. de Ridder en J. Steenvoorden; G. H. Bouhuis en M. H. v. Leeuwen. Getrouwd; P. J. Paschier en J. Oranje, H. G. Hiep en A. H. Koelewljn. Overleden: Elizabeth van Rijn, 71 Jaar' geh, met W. de Haas; Hendrik Vink, m Jaar, geh. met H. Versteege.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6