1XIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 10 Augustus 1934 STADSNIEUWS. SPORT. KUNST EN LETTEREN. VRAGENRUBRIEK. BEURSOVERZICHT MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometers t*nd. Gistermiddag 3 uur: 757. Hedenmiddag 3 uur: 758. telegrafisch weerbericht I, h. Kon. Ned. MeteoroL Inst. te De BUdt. Hoogste stand 766,7 te La Coruna. Laagste stand 744.4 te Thorshavn. Verwachting tot den avond van 11 Aug.: Matige tijdelijk toenemende Z. tot W. rind, half tot zwaar bewolkt of betrok- Stn Regenbuien. Later opklarend. Iets joeler. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind van De Bilt hedenmorgen om 12 uur 30 aan alle posten: „Weest op uw hoede". bu1tenlandsch weerbericht. Hedegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De depressie ln het Noorden is station air geworden op de Noodsche Zee. Langs fcn Zuidrand trekken secundaire minima iie tusschen de vijftigste en zestigsten fceedtegraad den wind doen toenemen en «gestadig weer veroorzaken met nu en •m regenbuien. De dalingen drongen Éoor in het Oostzeegebied en Scandinavië. K hooge druk op den Oceaan houdt even ed stand, en breidde zich naar Centraal firopa uit. Hoewel de onweerregens in Zwitserland a de Alpen nog aanhouden (alle toppen un de Alpen en van de Duitsche Middel- Ofbergten zijn ln wolken gehuld) is er tians uitzicht, dat het weer althans Zul- (erlijk ln de Alpen verbeteren zal. De hitte in Oost-Europa houdt aan. In Koord-Scandinavië kwam een koude inval iet zware regen. Het minder gunstige veer gaat niet gepaard met sterke af teling. Het is te voorzien, dat het weer in de erste dagen buiig zal blijven en onbe- Ceodig met vrij sterke winden. ltjchttemperatctjr. (uur voorm.: 16 gr. C. (61 gr. F.i. 12 uur 'smidd.: 18 gr. C. (64 gr. F.). Suur nam.: 18 gr. C. (64 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zaterdag. Voorm. te 4.8 uur; nam. te 4.36 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk" 'sMiddags 12 uur: 22 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 'JMiddags 12 uur: 21 gr. C. licht op voor fietsers e.a. Vrijdag 9.08 n.m. tot 5.04 v.m. MILITARIA. Onder de aandacht van belanghebbenden sordt gebracht dat bij de onderdeelen van het Leger waar een tekort aan beroeps- lader is ontstaan, voor ongehuwde verlofs- mderofficieren de gelegenheid bestaat, WJwillig onder de wapenen te komen, voor tra hoogste drie maanden ('n langer tijds duur ls evenwel niet uitgesloten). De Korpscommandanten zullen op een Jaartoe ingediend verzoek, de verdere in lichtingen verstrekken. AANVARING. Gisteravond is het van Archangel met «n lading hout naar Zaandam op weg 'ijnde stoomschip „Wleringen" van de «otterdamsche Lloyd ter hoogte van de Vclzerpont door nog niet opgehelderde oorzaak ln aanvaring geweest met het uitgaande stoomschip „Anna Sophia", dat cp weg was van Amsterdam naar Archan- pl. Beide schepen werden beschadigd,, batstgenoemd schip het zwaarst. Het Meft de reis niet kunnen vervolgen, doch 15 in IJmulden gemeerd, waar door ex perts een onderzoek is ingesteld. De scha- Je bevindt zich hoofdzakelijk aan bak boordzijde boven de waterlijn. De „Wierin- ien is te Zaandam gemeerd. DE BOTERPRIJS. De Crisis-Zuivel-Centrale maakt bekend jat, behoudens tusschentijdsche wijziging, por de week van 10—17 Augustus de prijs jan het Crisis-botermerk en van de ver voervergunning voor buitenlandsche boter vastgesteld op f. 1. verplichte arbitrage in landbouw-crisiszaken. Zooals onlangs ls medegedeeld, heeft de minister van economische zaken krachten art. 8. van 't gewijzigde Crlsls-organlsalie- beslult, prof. mr. p. S. Gerbrandy aange wezen als scheidsrechter ln de arbeids conflicten op het eiland Tholen en in Oost-Zeeuwsch Vlaanderen (landbouw bedrijven). Thans heeft prof. Gerbrandy in deze belde zaken uitspraak gedaan. Het geldt Klër een eerste toepassing van de verplichte arbitrage ln geval van mis lukking der tusschenkomst van een der Rijksbemiddelaars. Ten aanzien van het conflict op Tholen komt de uitspraak van prof. Gerbrandy op het volgende neer: Het minimum-uurloon voor onvolwaar dige arbeiders zal 23 cent bedragen. In aangenomen werk en bij toepassing van stukloon moeten de tarieven zoodanig zijn gesteld dat minstens het standaard uurloon wordt bereikt. De vrouwenloonen bedragen minstens 2/3 der mannenloonen. Deze regeling zal geldffeheld hebben van Maandag 6 Augus tus af en geldigheid behouden tot 30 April 1935. De arbeidersorganisaties zul len gehouden zijn, het overleg omtrent de regeling, die zal gelden na 30 April '35 te openen uiterlijk 1 Maaït 1935. De beslissing van prof. Gerbrandy In zake het conflict in Oost Zeeuwsch Vlaan deren houdt in het kort het volgende in: Het minimumloon voor normale arbei ders zal tot 30 September 1934 bedragen f. 2,15 per dag; van 1 October 1934 tot 31 Maart 1935 f. 2 per dag. Indien het stuiken, snijden of gangen pikken en het mennen ln dagloon wordt uitgevoerd, zal daarvoor worden betaald f. 2,60. Het loon der vrouwen zal minimaal 2/3 van het loon der mannen bedragen. Bij toepassing van aanneming van werk of van stukloon zal het gemiddelde uur loon niet beneden het normale loon van arbeiders mogen dalen. In de gemeente Westdorpe en binnen den kring Axel, (gemeenten Axel, Zaan- slag, Terneuzen, Hoek), zullen twee eenigszins afwijkende regelingen gelden. Deze drie laatste regelingen zullen van 6 Augustus 1934 af geldigheid hebben en zullen geldigheid behouden tot 31 Maart 1935. Inzake het overlijden van den heer C. W. C. T. Visser, oud-burgemeester van Alphen-^(men zie onder die gemeente), vernemen wij nog, dat de thans ontsla pene op 7 Februari 1851 te Workum ge boren is. In 1880 volgde zijn benoeming tot burgemeester der gemeente Hamelu- mer, Oldephaert én Noordwolde. Na drie jaar volgde zijn benoeming tot burgemees ter van Wonseradeel en in 190. kwam hij als hoofd der gemeente naar Alphen. Ds. N. de Jong te Rijnsburg heeft be dankt voor het beroep naar de Chr. Ger. Gemeente van Leerdam. TRAMONGEVAL. Hedenmiddag te ruim 3 uur vond een ongeval plaats met de tram der H.T.M., rijdend in de richting Wassenaar, nabij de splitsing Posthof aan den Rijnsburger- weg. De tram, die drie stellen wagens omvatte reed aanvankelijk goed in de richting Wassenaar, doch de laatste wa gen werd halverwege ontzet, zoodat het voorste stuk de richting Wassenaar in reed terwijl het laatste deel de richting Oegstgeest inreed. De wagen werd geheel ontzet, waardoor een verkeersstagnatle van ruim 20 minuten ontstond. Door mid del van een tramwagen der N.Z.H.T.M. ls de verongelukte wagen weggesleept. Er waren geen persoonlijke ongelukken. UIT NED. OOST-INDIE. MEMORIE VAN ANTWOORD BEGROOTING DEPT. VAN FINANCIËN. BATAVIA, 10 Aug. (Aneta). In de Memorie van Antwoord op de beschouwin gen van den Volksraad inzake de begroo ting van het Departement van Financiën over het dienstjaar 1935, wordt medege deeld, dat verdere verzwaring van de be lasting van hen die buiten Ned. Indlë woonachtig zijn. en voor Ned.-Indië belas tingplichtig geen aanleiding bestaat. De instelling van een commissie teneinde de werking van verschillende belastingen en de invloed daarvan op het economisch leven na te gaan, wordt, onnoodig geoor deeld. De belastingpolltiek wordt stelsel matig aan het economische leven aange past. Op het nieuwe tarief van de Inkomsten belasting zullen 50 opcenten worden ge heven, welke naar hun aard. een tijdelijk karakter zullen dragen. TERAARDEBESTELLING MR. TAK. De teraardebestelling van het stoffelijk J'erschot van den procureur-generaal bij Jen Hoogen Raad der Nederlanden, mr. ™ak, zal plaats hebben Maandag a.s. J® kwart voor 12 uur op Oud Elk en Juinen te Den Kaag. De rouwstoet zal auto om 11 uur van het sterfhuis te «oorburg vertrekken. «de wijziging van het pensioenreglement. BATAVIA, 10 Aug. (Aneta). Ter voor bereiding van de behandeling van de wijziging van het pensioenreglement voor burgerlijke landsdienaren, is een speciale commissie Ingesteld. Verder kunnen nog als bijzonderheden omtrent dit ontwerp worden medegedeeld, dat de minimum-diensttijd voor de groep uitgezonden 20 jaar zal bedragen en 25 jaar voor hen, die hier te lande zijn aan genomen. Afvloeiing kan niet meer plaats hebben alvorens het normaal pensioen volgens den diensttijd ls bereikt. Een waarborg van het pensioenpercen tage op 40 procent wordt aannemelijk ge acht. De handhaving van het instituut van verminderd pensioen bij korter diensttijd, wordt niet langer verantwoord geacht. levensonderhoudkosten in indie. BATAVIA, 10 Aug. (Aneta). De door het Centraal Kantoor voor de Statistiek vast gestelde index-cijfers voor voedingskosten van Europeesche gezinnen en van de In- heemsche bevolking op Java en Madoera, geven aan dat bij vaststelling van die kosten voor het jaar 1913 op het cijfer 100 deze thans bedragen 93 voor Europeesche gezinnen en 59 voor de Inheemsche bevol king. Voor de Europeesche gezinnen daal de dit cijfer ln Juli ].l. verder tot 91. TEXTIELBEDRIJF OP JAVA EN WATERKWALITEIT. BATAVIA, 10 Aug. (Aneta). Professor Mom, hoofd van het Proefstation voor de zuivering van water, verklaarde desge vraagd, dat naar zijn verwachting, de kwaliteit van het water in Ned.-Indië geen absoluut belemmerende hinderpaal be hoeft te vormen voor de stichting van textielbedrijven hier te lande. Hoogstens zal de kwaliteit tusschen Nederlandsche en Ned.-Indische weefsels eenige afwijking vertoonen. DE CONCORDANTIE VAN HET ONDERWIJS. BATAVIA, 10 Aug. (Aneta)Naar aan leiding van de verklaringen door den Re- geeringsgemachtigde voor het Departement van Onderwijs Dr. A D. A. de Kat Angeline afgelegd inzake de onverzwakte hand having van de concordantie van het onder wijs, bij de beantwoording van de debatten over de begrooting van het Departement van Onderwijs en Eered'ienst, ontstond in den Volksraad een scherp debat. Naar aanleiding van deze debatten werd door den heer Loa Sek Hie een motie in gediend van den volgenden Inhoud: „Op grond van het feit. dat de concor dantie van het onderwijs een belemmering vormt voor de algemeene voorziening van het onderwijs voor alle bevolkingsgroepen, wordt de Regeering uitgenoodigd dit prin cipe in de constructie van het onderwijs prijs te geven en hiervoor het •gelijkswaar- digheldsbeginsel in de plaats te stellen". VERDUISTERING IN DEN MILITAIREN DIENST. BATAVIA. 19 Aug. (Aneta) De advo caat-fiscaal elschte tegen den luitenant kolonel G. H C. terzake verduistering een gevangenisstraf van twee jaar met verval lenverklaring van den militairen staind'. DE BEGROOTING 1935 VAN HET DEPARTEMENT VAN MARINE. BATAVIA ,10 Aug. (Aneta). De Regee- ringsgemachtigde voor het Departement van Marine, schout-bij-nacht Van Duim, beantwoordde in den Volksraad de spre kers in eersten termijn bij de behandeling van de begrooting van het Departement van Marine voor het dienstjaar 1935. Spreker merkte op, dat van verminde ring der defensiemiddelen ter zee geen sprake is De verkregen bezuinigingen zijn niet bereikt door vermindering van ma terieel, doch hoofdzakelijk door besparing op de exploitatiekosten van de vloot. Het aantal ln dienst zijnde schepen, de gelegenheid tot varen en het oefenen ls zooveel mogelijk beperlft. Uitdrukkelijk wijst spreker hierbij op het tijdelijk karak ter van deze maatregelert? Het aantal in dienst zijnde onderzeeërs wordt uitgebreid: ln begin van het jaar 1935 zullen de K XVI, K XVII en K XVIII, ln Ned.-Indië arriveeren. Voor den marineluchtvaartdienst zijn thans 5000 vlieguren beschikbaar, welk aantal in 1935 tot 7300 vlieguren zal wor den opgevoerd. De Regeering staat, zooals vanzelf spreekt, sympathiek tegenover de gevoe lens. welke geuit zijn bij het aan te bieden adres van de stichting „Kruiser-Fonds" (ter bereiking van het schenken van een vierde kruiser) aan den Gouverneur-Ge neraal. Het moet een verheugend ver schijnsel worden geacht, dat, ondanks de crisis, zoovelen nog bereid zijn een per soonlijk offer te brengen ten behoeve van de vloot. Van de 555 Inlandsche schepelingen, die uit de Marine verwijderd zijn, ls onge veer de helft bij rechterlijk vonhis ont slagen; de overigen zijn ontslagen bij ad ministratieven maatregel. Deze laatsten hebben eveneens deelgenomen aan de dienstweigering te Soerabaja en volhard den meerendeels, bij het voorloopig onder zoek, in hun indisciRlinajre houding, o.a. door de verklaring af té leggen, dat zij tegen verminderd salaris niet konden wer ken, weshalve zij uiteraard in den Marine- dienst niet gehandhaafd konden blijven. Spreker wijst verder op het groote belang voor de Marine om zich buiten de politiek te houden. Politiek op de vloot brengt noodwendig verdeeldheid mede en schept tweedracht waar slechts eenheid behoort te bestaan. Spreker is van meening. dat hoe minder de Zeemacht Zich inlaat met partijpolitiek, hoe beter. Voor haar is er maar één politiek: gehoorzaamheid, trouw aan het gezag, en uiterste plichtsvervul ling onder alle omstandigheden. KONINKLIJKE DANKBETUIGING. BATAVIA 10 Aug. (Aneta). H.M de Koningin zond een dankbetuiging van dank voor de deelneming door den Volks raad bij den dood van wijlen Z.K.H Prins Hendrik betoond. Deze dankbetuiging werd in de zitting van den Volksraad voorge lezen en staande aangehoord. AUTOMOBILISME. INTERNATIONALE ALPENRACE. CENTRAAL TOONEEL. Als vaste kern zijn thans definitief ver bonden aan het Centraal Tooneel de dames Tilly Lus, Mary Dresselhuys, Mien van Kerkhoven-Kling, Rie Gilhuys, Syb Veltman en Ansje Koppen en de heeren Cees Laseur, Hermann Schwab, Joan Rem- melts, Ludzer Erlnga, Frits van Dongen en Chris Baay. Regisseurs: Cees Laseur en Hermann Schwab. Voorts zijn eenige losse contracten af gesloten o.a. met mevr. Tilly Perin-Bouw- meester. Wiedeman moet opgeven. Gisteren werd de derde étappe van de internationale Alpenrace gehouden. Deze étappe leidde van Interlaken naar St. Mo- ritz, een afstand van 370 K.M. Het traject leidde over de Grimsel-pas (2175 M.) de Furka-pas (2430 M.), de Ober alp-pas (2050 M.), de Lukmaner-pas (1900 M.), de Bernhardin-pas (2060 M.), de Splügen (2120 M.) en via Chiavenna en Maloja werd St. Moritz bereikt. Een klein gedeelte ging dus over Itallaansch grond gebied. 't Was op de Splügen, dat Helaas een 4de Nederlander gedwongen was den strijd te -staken. Het was de heer Wiedeman met Ford. .die door een tegenligger werd aangereden, waardoor de wagen dermate schade op liep, dat de heer Wiedeman moest op geven. Bij de aanrijding werd de passagier van den heer Wiedeman, de heer Van Wessem uit Amsterdam, licht gewond. De heer Wiedeman zelf kwam er zonder letsel af. Het ongeval is geheel te wijten aan een verkeerde manoeuvre van den tegen komen Alle andere landgenooten kwamen in goede conditie te St. Moritz aan. Algemeen was men van meening, dat deze derde etappe buitengewoon zwaar was geweest, niet het minst door het feit, dat de weers omstandigheden verre van goed konden worden genoemd. Op sommige plaatsen was het weer uitstekend, maar bij enkele passen hingen de wolken zóó laag, dat men in een volkomen mist reed. Vandaag wordt de vierde etappe gereden, van St. Moritz door het Engadin en daarna over de beruchte pas. het Stilfserjoch, die bijna 2800 M. hoog ls. Daarna gaat het steeds dalende via Padua naar Venetië. A. G. te L. Adressen kunnen wij niet verstrekken. ATHLETIEK. DE EUROP. KAMPIOENSCHAPPEN TE TURIJN. De training van de „grosploeg" der Ne derlandsche cracks is op het oogenblik in vollen gang. In verschillende plaatsen van ons land zijn de trainers van de Putte Korver, Van der Mey, Kossak, Van den Berge, druk bezig de athleten in de fijne knepen van de athletiek t,e onderrichten. Op het oogenblik staat nog niet vast, wie uitverkoren zullen worden de Neder landsche kleuren bij de Europeesche Ath- letiekkampioenschappen te Turijn te ver dedigen. Echter zal uiterlijk 20 Augustus het definitieve team worden samenge steld. Zooals men weet, heeft de Fidal, de Italiaansche Athletiek Unie, aan vier Hol- landsche athleten vrij reizen en verblijf aangeboden; doch het ligt ln de bedoeling van de Unie-leiding zooveel mogelijk ath leten, als de financiën toestaan, uit te zenden. Daarbij zijn echter zekere beperkingen in acht te nemen. Voor verschillende num mers zijn n.l. door de internationale fede ratie (de I.A.A.F.) minimum-eischen ge steld. Deze zijn voor hoogspringen 1.80 M„ verspringen 6.80 M„ Polstookhoog- springen 3 60 M. ,hink-stap-sprong 13.60 M., kogelstooten 14 M„ discuswerpen 43 M„ en speerwerpen 58 M. Aan deze mini mum-eischen moeten de deelnemers vol doen, willen zij het recht hebben deel te nemen aan de eigenlijke wedstrijden. In z.g. „voorronden" wordt dit uitgemaakt. Zooals men ziet, zijn alleen op de spring en werpnummers minimum-eischen ge steld. Dit geschiedde, omdat deze num mers zeer tljdroovend zijn. Op het speerwerpen na zijn er op alle spring- en werpnummers Nederlandsche athleten te vinden, die aan de minimum- eischen voldoen. Echter beteekent dit na tuurlijk niet, dat zij allen uitgezonden zul len worden. Criterium voor de uitzending is n.l de redelijke kans op een plaats in de finale Wie dit zullen zijn, wordt bin nenkort, doch uiterlijk 20 Augustus uit gemaakt. WIELRENNEN. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE LEIPZIG. De slechte baan. Gisteren hadden wij gelegenheid de Hollandsche renners die te Leipzig reeds eenige dagen vertoeven, bij 't trainen aan het werk te zien. De stemming is bijzonder goed en dat kan ook niet anders dank zij de prettige leiding van den heer Swaab de Boer. Ook de verzorgers, Guus Schilling en Bontekoe zijn goed over hun renners te spreken. Zonder uitzondering zijn de renners te leurgesteld over den toestand van de baan. De Leipziger baan is zeer oud, de outillage primitief en slecht. Niet alleen onze land genooten zijn ontevreden, maar ook de Belgen en zelfs de Duitschers kunnen niét begrijpen hoe het mogelijk is de wereld kampioenschappen op zoo'n baan te laten verrijden. Gistermiddag konden wij dan ook een paar flinke valpartijtjes zien. Na tien oefenrondjes zijn de toch reeds zwaardere trainingsbanden doorgesleten. De baan zit vol hobbels en scherpe pun ten. Iedereen is van oordeel, dat men niet verrassingen rekening, moet houden. Het traject voor den wegwedstrijd is beter. Wel liggen er veel bochten in, maar deze zijn niet erg gevaarlijk. Het grootste gedeelte van den weg loopt door een bosch, wat aangenaam is. aangezien het op het oogenblik tamelijk warm is. De wegrenners zijn over het traject, dat zij reeds meerdere malen aflegden zeer te vreden. Men krijgt heelemaal niet den indruk, dat te Leipzig morgen de wereldkampioen schappen aanvangen. Wil men een beetje voor den dag komen, dan moet er in de laatste uren nog heel wat gebeuren. We zagen een man met een verfpot rondloo- pen, waarbij het wel iri de bedoeling zal liggen de vervelooze en verwaarloosde boel nog een kleurtje te geven. Voor de pers wordt een barakje als telefoongelegenheid ingericht. Het is goed. dat men ons dat vertéld heeft we zouden er uit ons zelf niet zoo zijn opgekomen om de eenvoudige reden dat er nog geen toestel of niets te vinden is, dat het doel zou kunnen ver raden. AMSTERDAM, 10 Aug. Vaste markt. Redjangs willig. Koersen algemeen hooger. Duitsche obligaties vast. Ned. Staatsfondsen prijshoudend. 9 De nieuwe monetaire experimenten in de V. S. hebben slechts weinig invloed uit geoefend; men heeft den indruk, dat de nationalisatie van het uitvoer een maat regel is, waarvan de voornaamste strek king een politieke is. Men tracht het bedrijfsleven een implus te geven in verband met de a.s. verkiezingen. Een nieuwe speculatie golf ln de V. S. is dan ook niet uitgesloten; hieraan is het toe te schrijven, dat de beurs vandaag vast- gestemd was, ondanks een minder gun stige beoordeeling van den nieuwen Amerikaansehen maatregel. De handel was uiterst stil. Alleen in Redjang's was wat handel met een noteering die meer dan 10 pet. verbeterde. Van de Industrleele boekten Philip's een winst van 2'/« pet.; terwijl Unilevers een fractie hooger kwamen. Aku's en Ford meer ongeanimeerd. Rubbers waren goed van toon. A'dam Rubbers golden 2 pet. hooger; ook de minder courante soorten waren hooger. Tabakken waren iets vaster van de Suikers verbeterden H.V.A.'s enkele pet. Olie's trokken aan: Koninklijke wezen een winst van plm. 2 pCt. aan. Ned. Scheepvaart Unle's waren gezocht en meer dan 2 pCt. hooger. Amerikaansche fond sen waren evenals in Wallstreet vastge- stemd. Zelfs Duitsche obligaties profiteer den van de verbeterde tendenz. Younglee- ning verbeterden tot 31 pCt. De Ned. obli- gatiemarkt had een zeer stil verloop met weinig veranderde koersen. WISSELKOERSEN. Engeland 7.43 3/8 (7.43 3/4). Duitschland 57.70 (57.65), Frankrijk 9.74 1/8 (97.74 3/4), België 34.70 (3470). Zwitserland 48.23 (48.23), Denemarken 33.20 (33.22«/i) Zwe den 38.35 (38.37Vi), Noorwegen 37.35 (.37.37'/»)New York 1.45 7/8 (1.47 3/8). Prolongatie 1 Pet. Tusschen haakjes zijn de cijfers van gisteren. LEIDEN, 10 Aug. Veemarkt. Aangevoerd 535 runderen 194" kalveren, 998 schapen, 616 varkens. 61 stieren 60245 per stuk, 4048 ct. per K.G. stroef. 135 kalf- en melkkoeien 100—215. stug. 125 vare koeien 65130 matig, 179 vette ossen 125220 per stuk. 48—62 ct. per K.G. schoon a. d. haak. stroef. 35 graskalveren 1728. 44 vette kal veren 2540 150 nuchtere kalveren 48, matig. 448 vette schapen 1420, matig. 400 weide schapen 916 matig 150 vette lam meren 8—12 50, matiig. 294 mestvairkens 10 21. slecht. 322 biggen 59. tamelijk. 15 paarden 80—210. 3 veulens. 15 bokken en geiten 27. 10 Aug. Kaasmarkt, Aangevoerd 103 partijen kaas. Goudsche kaas 78, Leidsche kaas 25 partijen le soort Goudsche kaas f.19—22 idem 2e soort f. 16—18. le soort Leidsche kaas f. 2125 50. idem 2e soort f. 17—20 per 50 K.G. Handel matig. BOSKOOP. 9 Augustus. Coöp. Ver. „De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos: Edith Helen 1621 ct.; Claudius Pernet 1827 ct.; Mac. Keiler 1215 ct.; Lady Stuart 15 ct.; Char. P. Kilham 16—19 ct.; President Hoover 16 ct.; Hadley 1823 ct.; Ellen Poulsen 1215 ct.; Florex 1318 ct.; Else Poulsen 2736 ct.: Butterfly' 13—15 ct.: August Noack 18—20 ct.: Wilh Kordes 15 ctColumbia 817 ct.: Rosalandia 10—14 ct.; Golden Ophelia 810 ct,: Juliana 13—16 ct.: Van Rossem 16 ct.; Jules Bouché 9—15 ct.; Gloria Mundl 2035 ct.; Suprieur 1217 cent. Diversen per bos: Clematis Durandi 17— 24 ct.; idem Prins Hendrik f. 1.301.80; idem the President 3040 et.: Lelie's 20 30 ct.; Dalia's in soorten 613 cent., HAARLEMMERMEER. 9 Aug. - Graan- beurs. Rogge en kanariezaad f. 7.50; gerst (chevalier) en wintergerst f. 4.75; haver f.6: duiveboonen en groene erwten f.9; geel mosterd f. 20; karwijzaad en blauw- maanzaad f. 17.50. Alles per 100 K.G. KATWIJK AAN DEN RIJN, 9 Augustus. Groentenveiling. Aardappelen per kist van 25 KG. van f. 0.80—1.15 plus f. 0.25 heffing; Peen per 100 bos f 2.404.20; Bloemkool I per 100 f. 14.1014.70; Sla per 100 f. 1.30— 1.80. Aanvoer aardappelen 500 kisten. NIEUWKOOP, 9 Aug. - Aanvoer 3757 eieren. Kipeieren f2.853.75 per 100 stuks. NOORDWIJKERHOUT, Veiling „De Een dracht, 9 Aug. 1934. Aanvoer 3100 zakken. Dubbele heerenboonen f. 0.95 a f. 1.25; En kele heerenb. z. dr. f. 0.901.60; Stokhee- renboonen f. 11.55; Enkele heerenb. m. dr f.0 401.10; Snijboonen f. 0.551.40; Tuinboonen f. 0.10—0.76. Alles per zak van 10 K.G. ROELOFARENDSVEEN, 9 Augustus. Meloenen 536 ct. per stuk; Bloemkool f. 1.505 per 100 stufcs; Sla f. 0.803.90 per 100 krop: Tomaten A f. 3.30; C f. 1.60 per 100 pond: Snijboonen f. 0.700.75; Snijb. afw. f. 0.600.65: mooie Snijb. f. 0.85; Snijb. no. 1 f. 1.10: idem stek f. 0.46: Prin- seboonen f. 0.80; idem z. dr. f.1.05—1.10; jonge prb. z. dr. f. 1.15 per 10 KG; Augur ken, grof f 0.55; Grof afw. f. 0.40: grof n f. 0.35; Stek f. 0.40—0 45 per 25 KG. IER AAR. Centrale Veiling. Augurken (fijn) f. 2.703.10, fijnbasterd f. 1.80, bas terd f. 0.850.90. grof f. 0.40. knorrels f. 35 per 25 K.G.: Andijvie f. 0.26 p. 100 bos; Bloemkool f. 0.040.16; Snijboonen f. 0.65 1.35; Stokprinseb. f. 0.901.40; Stam- prinseb, f. 0.70—1.10 per 10 K.G.; Sla f.0.70 f. 3 00. WESTLAND, 9 Augustus. Middenprijs van de bij den Bond Westland aangesloten veilingen. Blauwe druiven 3040 ct.; Alicante- druiven 3036 ct.: Colmandruiven 4450 ct.; Golden Champion 5258 ct. per kg.: tomaten A f. 0.90—1.40: B f. 0.75—1.05; C f. 0.90—1.45; CC f. 0.50—0.85 ct. per bak. ZEVENHOVEN. 9 Augustus. Elerenvei- ling. Aantal eieren 4588. Kippeneieren f. 3 tot f. 3.90 per 100 stuks; Eendeieren f. 1.85—f.2. 8—I

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3