UJDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 9 Augustus 1934 BEURS0VERZ1CHT LAATSTE BERICHTEN BINNENLAND. SPORT. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 760. Hedenmiddag 3 uur: 756. telegrafisch weerbericht Ti h. Kon. Ned. MeteoroL Inst. te De Bildt Hoogste stand 766,4 te La Coruna. Laagste stand 746,8 te Thorshavn. Verwachting tot den avond van 10 Aug. Meest matige wind uit W. richtingen. Zwaar bewolkt tot betrokken. Later op barend. Waarschijnlijk eenige regen. Iets koeler. buitenlandsch weerbericht. gedegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bildt De depressie op de Noorsche tee over woekerde het geheele Noordoosten en deed ctn hoogen druk over Skandinavie geheel wdwijnen. Een secundaire drong door tot oar? omgeving en smolt samen met de swakke minima over Frankrijk waardoot in onze omgeving Oostelijke winden tot Westelijke omgingen. Aanvankelijk ging omslag niet gepaard met regen ol af- loeling; de afkoeling is alleen te merken if IJsland waar het gisteren zomersch nrm was en hoewel weinig in Schotland in Ierland. In het Oosten en Noordoosten blijft het zeer warm; in Oost-Frankrijk. Iwitserland en Zuidwest-Duitschland vie- ta nog onweersregens, verder bracht de jtpressie zware regen ln Thorshaven. Het weer heeft door deze veranderingen Kii meer onbestendig karakter gekregen, «dat voor onze omgeving bewolkt weer set nu en dan regen en later eenige af deling verwacht moet worden. luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 17 gr. C. (63 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 20 gr. C. (68 gr. F.), iuur nam.: 20 gr. C. (68 gr. F.). ioogwatertuden te katwijk zee. Voor Vrijdag. Tm. te 4 u. 43 min.; n.m. te 5 u. 18 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 'sMiddags 12 uur: 22'/: gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 'sMiddags 12 uur: 20'/i gr. C. licht op voor fietsers e.a. Donderdag: 9.10 n.m. tot 5.02 v.m. baptistencongres te berlijn. BERLIJN, 9 Aug. (V. D.) Gisteren is te Berlijn het 5de Baptisten wereldcongres nopend onder voorzitterschap van den Amerlkaanschen Jurist Corwin S. Shank. Ik Duitsche regeering had het congres bikomen vrijheid van discussie gegaran deerd, en zoo deed zich het interessante leit voor, dat buitenlanders in Berlijn 'enige onderwerpen inleidden en kriti seerden, die voor eiken Duitscher, die om- kent deze onderwerpen niet de oflicieele opvattingen ln het Derde Rijk deelt, ta- toe zijn. De Zweedsche predikant Nordstrom nleld een inleiding over nationalisme en veroordeelde van Christelijk standpunt M overdreven nationalisme van onze da len, dat hij in strijd achtte met den Ciiristelijken geest en dat oorlogsgevaar opriep. Alleen de Duitsche gedelegeerde Schmidt kt Kassei verzette zich tegen de conclusies was van meening. dat men de kerk ka andere maatstal moet aanleggen dan wereld. De Londensche geestelijke C. E. Wilson held een inleiding over rassentheorie en oepleitte de gelijkheid van alle rassen ên veroordeelde zeer scherp het anti-semi- «aie, dat volkomen ln strijd was met de Christelijke leer, want- het Christendom Jss geen volk meer dankbaarheid schui ns dan den Joden. Een der Duitsche gedelegeerden ver klaarde. dat de Baptisten reeds langer dan JOO jaar nationaal-socialisten waren, om- lat voor de nationaal-socialisten 't woord Kld, dat het welzijn der gemeenschap ven het weizijn van het individu ging. Ben ander Duitsch gedelegeerde achtte het Bt recht van den Staat, op te treden te len rassengroepen, die een destructieven invloed hadden. De secretaris-generaal van het Weréld- verbond van Baptisten, dr. Rushbrooke antwoordde hierop, dat wanneer het nationaal-soclalisme door deze leus geka rakteriseerd zou zijn. iedereen natlonaal- socialist zou zijn. Het was een gebrek aan Wed staatsbeleid, ongunstige factoren op «B bepaald ras te willen afschuiven. Het congres werd in den loop van den jag officieel ontvangen door den Rijks- hsschop dr. Müller. VEROORDEELD WEGENS BELEEDIGING VAN DUITSCHLAND. Kopenhagen, 9 Aug. v.d.j. Tegen BB voorzitter van een werkloozenvergade- "BS, waarin een protest-resolutie tegen Bt „Duitsche moord-reglme" was aange- ™®en, werd op verzoek van het Duitsche Wzantschap te Kopenhagen, waarheen de motie 1-acl gezonden, een vervol- ingesteld. Hij werd wegens beleedi- ■™g tot een gevangenisstraf van 3 maan- veroordeeld. amnestie in duitschland. BERLIJN, (Reuter). Nu de bevoegdhe den van rijkspresident en rijkskanselier in één hand zijn gekomen en wel van Adolf Hitler, is een amnestiewet uitgevaardigd, die heden ln werking treedt. Bepaald ls amnestie te verleenen aan hen, die wegens bepaalde politieke misdrijven zijn ge straft, voorts aan alle gedetineerden en veroordeelden, die gestraft waren tot ten hoogste 6 maanden gevangenis of 1000 M. boete, Indien zij vroeger niet - of slechts tot kleine straffen - zijn veroordeeld. terechtgesteld. WEIDEN (Oberpfalz), 9 Aug. Heden ochtend ls een zekere Schlcker, die een 12-Jarlg knaapje heeft vermoord, op de binnenplaats van de gevangenis alhier ter dood gebracht. onweer. HANAU, 9 Aug. (Reuter). Nabij Plock barstte gisteren een zwaar onweer los, dat ongeveer zes uur aanhield. Vijf personen werden door den bliksem getroffen en ge dood. In verscheidene plaatsen der omgeving veroorzaakte de bliksem brand in woon huizen. o drie kinderen bedolven. KOPENHAGEN, 9 Aug. (Reuter). Te Holbaek op Zeeland speelden drie kinderen in een zandgroeve. Plotseling kwam het zand in beweging en werden de kinderen bedolven Toen het ongeluk ontdekt werd waren zij reeds gestikt. goudmijn bedreigt twee steden. SYDNEY. 9 Aug. (V.D.) Een goudmijn bedreigt het bestaan van Kalgoorlie en het daaraan grenzende Boulder in West- Australië. Het schijnt namelijk, vast te staan, dat de goudaders van een nabij deze steden gelegen mijn doorloopen on der bebouwde stadsgedeelten, waarvan sommigen bebouwd zijn met villa-wijken en eenige groote hotels. Niettemin zijn reeds eenige concessies gegeven en zal de goud-exploitatie moeten geschieden ten koste van de bestaande stadswijken. Op een der hoofdwegen is reeds een schacht geboord. oude vrouw in waterton verdronken. BERLIJN. 9 Aug. Te Berlijn—Heillgen- see is gisteravond een oude vrouw op merkwaardige wijze verdronken. Tegen half 9 wilde zij water putten uit een groote waterput en stortte vermoedelijk tengevolge van een duizeling met het hoofd xoorover in de ton. Pas geruimen tijd later werd het 85-jarige slachtoffer door buren gevonden. dysenterie-epidemie. JERSEY CITY, (New Jersey), 9 Aug. - De dysenterie-epidemie neemt grooter omvang aan; tot nu toe zijn 160 personen aangetast, terwijl 6 zijn overleden. Verpleegsters gaan van huls tot huls om de bewoners te waarschuwen voorzorgs maatregelen te nemen. het lijk van den gedooden britschen marine-scheepsarts gevonden. ATHENE, 9 Aug. (V.D.). De prefect van Samos heeft het ministerie van binnen- iandsche zaken medegedeeld, dat de Turk- sche politie hem had gewaarschuwd, dat het lijk van den bij het Turksch-Britsche incident nabij Samos doodgeschoten En- gelschen officier van gezondheid J. W. Robinson aan de kust van het district Sofia is aangespoeld en door een herder gevonden. de toestand te foetsjau. TOKIO, 9 Aug. (Reuter). Het ministerie van buitenlandsche zaken heeft den Ja- panschen Consul te Foetsjau opgedragen de noodige maatregelen te treffen voor het vertrek der aldaar wonende Japansche on derdanen. De Japansche banken en zaken staan onder strenge bewaking van Japansche militairen. De Chineesche Communisten hebben gisteren ln de stad brochures ver spreid, waarin zij dreigen met een alge- meene werkstaking. AMSTERDAM, 9 Aug. De stemming was ongedecideerd. Rub bers aangeboden Amerikaansche shares zonder belangstelling. De affaire had ook heden weinig te be- teekenen. Het koersverloop was onregel matig. Rubbers waren aan den gedrukten kant. Verschillende minder courante fond sen waren iets lager. Daarentegen waren Suikerwaarden prijshoudend. Voorname lijk bleek dit uit de richting van H.V.A. Tabakken konden zich bij geringen omzet gemakkelijk op peil houden. Industrieele fondsen trokken weinig attentie. Philips bewogen zich'in hoofdzaak om streeks de slotnoteeringen van gisteren. Ollewaarden waren zoo goed als onver anderd. De belegglngsmarkt was kalm. De Staatsfondsen waren over 't geheel ge deprimeerd. Voor Duitsche obligaties was de stemming eerder verdeeld. Amerlk. fondsen werden op zeer kleine schaal ver handeld. o wisselkoersen. Engeland 7.43 3/4 (7.44); Duitschland 57.65 (57.45); Frankrijk 9.74 3/4 (9.74); België 34.70 (34.70'/»)Zwitserland 48.23 (48.24); Denemarken 33.22*/» (33.21'/») Zweden 38.37'/! (38.37'/»)Noorwegen 37.37'/! (37.37'/»)New-York 1.47 3/8 (1.47), Prolongatie 1 pCt, opleiding van wagenbestuurder bij de diesel electr. tractie. Naar wij vernemen zijn 40 onder-machi nisten en leerlingen machinisten in op leiding voor wagenbestuurder bij de Die sel Electrische Tractie der Ned. Spoor wegen. wereldcongres van het leger des heils. Verkiezing van een nieuwen generaal. Op 28 Augustus a.s. zal te Londen de Opperste Raad van het Leger des Heils bijeenkomen om een opvolger te kiezen van den commandant, generaal Hlgglns, die voornemens is per 1 November a.s. zijn_ ontslag te nemen. De zitting zal niet openbaar zijn en naar verwacht wordt, langer dan een dag duren. Er zullen 47 delegaties uit 22 landen- aanwezig zijn. De verkiezing van een nieu wen generaal geschiedt bij geheime stem ming en met een meerderheid van 2/3 der uitgebrachte stemmen. Elk lid van den Oppersten Raad heeft het recht een can- didaat te noemen. Aangezien de statuten van het Leger der Heils zulks niet uitslui ten, zou ook een vrouw tot generaal ge kozen kunnen worden. Twee vrouwen schijnen inderdaad eenige kans te maken en zullen, ook indien zij niet een van bei den gekozen zouden worden, toch zeer waarschijnlijk candldaat worden gesteld, namelijk Commandant Catherine Booth, dochter van wijlen generaal Bramwell Booth, en de zuster van laatstgenoemde commandant Evangeline Booth, thans op perbevelhebber van het Leger des Hells ln de Vereenigde staten. Nederland zal vertegenwoordigd zijn door commandant Bouwe Vlas en Neder- land-Indle door commandant De Groot. TEGEN EEN AUTO GEREDEN. Gisteravond te half twaalf heeft op den Rijksstraatweg te Soesterberg een auto ongeval plaats gehad. Een stilstaande vrachtauto van de firma Van Soest uit Zeist stond voor het Hotel Huis ter Halve stil met voldoende verlichting. Op een ge geven moment naderde een personenauto, welke een snelheid had van ongeveer 70 K.M. en reed van achteren op de stil staande vrachtauto ln met het gevolg, dat de bestuurder van de vrachtauto, Van Rooy. ernstig gewond achter het stuur vandaan gehaald werd en per auto naar de Rijksklinieken te Utrecht moest worden overgebracht. De politie stelt een onder zoek in o ERNSTIGE VAL. De 24-jarige zoon van den schipper Dupré uit Middelharnis, die hedenmorgen op een rijdende vrachtauto,wilde springen, kwam te vallen en werd thet eén zware hersenschudding opgenomen. Eenigen tijd later is het slachtoffer overieden. JONGETJE OVERREDEN TE LEEUWARDEN. Gisteravond om acht uur kwam een met zand beladen vrachtauto van Oud- kerk de Geraniumstraat te Leeuwarden inrijden. Het 11-jarig knaapje J. Zonder van wilde meerijden en liep den wagen tegemoet. Net voor den wagen struikelde hij over een hoopje zand. met het gevolg dat hij werd overreden. Dr. Lips die spoe dig ter plaatse was. liet den jongen naar het ziekenhuis vervoeren, waar hij eenige uren later overleed. nederlandsche bloembollenkweekers-centrale. De Nederlandsche Bloembollenkweekers- Centrale deelt aan haar georganiseerden mede, dat bij aflevering van leverbare Narcissen, het gewicht op de afleverings nota's als op de contra-nota's moet wor den vermeld. Dit moet ook vermeld worden op de aanvoernota's bij de veilingen. Tevens moeten voor leverbare Hyacin then en Tulpen zoowel op de koopbriefjes als op de afleveringsnota's en contra nota's de maten en prijzen worden ver meld. Tegelijkertijd wordt er uitdrukkelijk op gewezen, dat koopen onder minimum prijzen niet toelaatbaar is. Wanneer even- tueele koopen onder de minimumprijzen zijn geschied moeten deze worden her steld. Dit geldt ook voor koopen waarbij tege lijkertijd een gefingeerde verkoop plaats vindt. Gelegenheid tot herstel van den mini mumprijs zal worden gegeven tot 3 dagen na het verschijnen dezer publicatie, ter wijl bij nlet-herstel hiervan, de gevolgen voor rekening van betrokkenen komen. de postvluchten. Hedenmorgen om 4.56 is het KL.M- vliegtulg „De Rijstvogel" van Schiphol naar Indlë vertrokken Aan boord bevindt zich één passagier voor de reis Amsterdam Medan, één voor LeipzigBangkok en één voor BangkokPalembang. Verder vervoert hot vliegtuig 289.282 K.G, brief post. 46.805 K.G. pakketpost. 77.380 K.G. vracht en 36 K.G dlenstvracht, De Ijsvogel (uitreis) vloog heden van Alorstar naar Bandoeng. BIJ Koninklijk Besluit zijn met in gang van 1 September 1934 aangewezen voor den tijd van twee jaren ln de enkel voudige kamer voor de behandeling van burgerlijke kinderzaken, tevens belast met de behandeling van kinderstrafzaken van de arrondlssements-rechtbank te 's-Gra- venhage: tot lid: jhr. mr. H. O. Feith, vice-presi dent; tot plaatsvervangend lid: mr. C. J. J. de Joncheere, vice-president; mr. H. Haga, rechter; mr .J. H. van Laer, rechter; mr. G, H, B. van der Boom, rechter. UIT NED. OOST-INDIE. DE INDISCHE BEGROOTING. BATAVIA, 9 Augustus. (Anetai Bi| de beantwoording der sprekers in den Volksraad, deelde de regeeringsgemach- tigde, iuit.-generaal Koster, onder meer mede. dat de regeering een debat over de Idenburg-kwestie moet afwijzen. Dat de defensie verwaarloosd zou wor den moet worden tegengesproken. Nieuw aan te schaffen vliegtuigen zul len door de Nederlandsche industrie wor den geleverd. De oorlogsbegrooting werd zonder hoof delijke stemming aangenomen. aanvulling pensioenreglement. BATAVIA, 9 Augustus. (Aneta) Bij den Volksraad is ingediend een nadere wijziging en aanvulling van het reglement op de pensioenen voor burgerlijke ambte naren. Het is de bedoeling dat deze maat regelen op 1 October a.s. ln werking zul len treden. Den Volksraad is verzocht uiterlijk op 15 September a.s. een beslis sing te willen nemen. In de memorie van toelichting op dit reglement is er op gewezen dat de nood zaak bestaat om bij de vaststelling van pensioensvoorwaarden onderscheid te ma ken tusschen uitgezonden en hier geboren landsdienaren. De eerste groep zal op een leeftijd van 50 jaar, d'e tweede groep op die van 55 jaar, pesloen-gerechtlgd wor den geacht. Voor hen, die reeds in dienst zijn, zullen, bij de opvoering van de leef tijdsgrenzen, overgangsbepalingen wor den opgenomen Als geldend pensioenmaximum is een bedrag van 46 procent van den pensioen grondslag gehandhaafd. Het maximum- pensioen zal f. 750 per maand bedragen. eervol ontslag. BUITENZORG, 9 Augustus. (Aneta) Op verzoek ls met ingang van 29 Augus tus eervol ontslag verleend aan den heer D. W. N. de Boer, assistent-resident van Timor en Onderhoorlgheden. electriciteitstarieven van HET havenwezen. BATAVIA, 9 Aug. (Aneta). Het Bureau van het Havenwezen is voornemens, met ingang van 1 September as., verlaagde ta rieven in te voeren voor de levering van electrische stroom door de haven van Soe- rabaja. In sommige gevallen zal deze ver mindering 25 procent bedragen. Tevens is een nieuw abonnementstarief met stroom-begrenzers in overweging, welk tarief .in vergelijking met alle andere be drijven, het laagste zal zijn. OVERGANGSBEPALINGEN NIEUWE PENSIOENREGELING. BATAVIA, 9 Aug. (Aneta). Het ontwerp voor de nieuwe pensioenwetgeving bevat ondermeer de overgangsbepalingen, dat verlofsperioden, doorgebracht vóór 1 Oc tober 1934. voor de helft in aanmerking zullen komen tot een maximum van ander half jaar voor elk verlof. Ook de. voor de Indische pensioenen meetellende diensttijden in Nederland doorgebracht, blijven van kracht. De tot 1 October 1934 geldende eischen voor diensttijd en leeftijd blijven voor de ln dienstzijnde ambtenaren nog vijf jaar van kracht. Bij de berekening van pensioenen, In gaande na 1 October 1934, blijven, voor de bepaling van den pensioengrondslag, de bezoldigingen, genoten vóór 1 April 1934, buiten beschouwing. Aan hen die na 1 September 1934 gepen- sionneerd worden, wordt geen lager bedrag toegekend dan voor hen zou zijn berekend, indien hun met ingang van dien dag pen sioen op voet van de oude bepalingen ware verleend. Een en ander onverminderd met de wettelijke kortingen. VSEEMDELINGENARBEID IN NED.-INDIË. BATAVIA. 9 Aug. (Aneta). Tot beper king van de mogelijkheid voor arbeid hier te lande door vreemdelingen te verrichten en bedrijven uit te oefenen zonder toe stemming van de overheid, is een bedrijfs- regiementeering ln voorbereiding. De doorvoering dezer regeling is uitgesteld in verband met de Japansch-Nederlandsche handelsbesprekingen. ATHLETIEK. DE WERELDSPELEN VOOR VROUWEN. De eerste dag. Men meldt ons uit Londen: Hedenochtend te 11 uur zijn de wereld- spelen voor vrouwen begonnen, waaraan ook door eenige Nederlandsche dames wordt deelgenomen. Corry Aalten en Tolien Schuurman won nen elk haar serie ln de voorwedstrijd ln het nummer 60 M. haTdloopen resp. in den tijd van 8 en 7 3/5 sec Mej. G. de Kook nam geen deel aan het nummer kogelstooten terwijl mej. T. Koop- mans niet is uitgekomen bij het nummer hoogspringen. LEIDEN, 8 Augustus. Noteering Melk- veiling „Leiden". Week van 12 tot 18 Aug. Consumptiemelk 1ste klas f. 5.50; 2e klas f. 5.25; 3e klas f.5; Industrie melk van f4.50 tot f.5, Rotterdamsche Combinatie Federatieprijs. Melk voor Industriedoelein den f. 4. Week van 12 tot 18 Augustus. Noteering Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Vereen. „Leiden en Om streken". Andijvie per 100 stuks f. 0.503.40; Kro ten f. 0.501.80; Komkommers f.13; Bloemkool I f. 5.6016.40; Bloemkool II f. 1.508; Roode kool f. 5.40—6.50; Groene kool f. 1.50—3; Meloenen f. 10—30; Pieter selie f. 0.30—1.10: Kropsalade f. 0.50—2.50; Selderie f0.30—1Wortelen f. 1.505.50: Perziken f. 18; Snljboonen per 100 kilo f.221; Stokboonen f.1119; Pronkboo- nen f.38; Stamboonen f.212; Postelein f. 26; Spinazie f. 28, Tomaten A f. 10.60, B f. 9.20; C f.9; CC f. 5.80. ALPHEN AAN DEN RIJN. 8 Augustus. N.V. Tuinbouwveiling „Alphen aan den Rijn". Heerenboonen per 100 KG. f.314; Snij- boonen f.813; Postelein f. 4.506; Peen per 100 bos f.2—5.20; Kroten f. 1.60—1.90; Uien f. 2 60—2.70; Andijvie f. 0.80—2.30; Kropsla I f. 13.50; Bloemkool I f. 610; Bloemkool II f. 25; Meloenen f. 1030. BARNEVELD, 9 Aug. Eierenmarkt. Aan gevoerd 1.280.000 stuks. Prijs f. 3.304 per 100 st. Handel gedrukt. BOSKOOP, 8 Augustus. Coöp. Ver. „De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos: Florex 1218 ct.; Else Poulsen 2745 ct.; Claudius Pernet 25 35 ct.: Lady Stuart 1519 ct.; Rosalandia 10—15 ct.; Hadley 1825 ct.; Paul Gram- pel 1316 ct.; August Noack 8—12 ct.; Butterfly 914 ct.; President Hoover 25 Ct.; Gloria Mundi 2433 ct.; Ellen Poulsen 14 ct.; Mac. Keiler 1217 ct.; Edith Helen 40—50 ctMarcel Royer 15 ct.; Char. P. Kilham 20 ct.; Columbia 69 ct.; Briar- cliff 1416 ct.; Orange Perfection 15 ct. Diversen per bos: Lelle's 30—50 ct.; Dalia's in soorten 912 ct.: Gladiolen 4—6 ct Violieren 17 ct.;. Zinnia's 5 ct.; Anjers 69ct.; Clematis Durandi 1631 ct.; idem the President 30 ct.; idem Prins Hendrik f. 1.10—1.70. GOUDA, 9 Augustus. Aangevoerd in to taal 754 stuks, waarvan 50 slachtvarkens. Vette van 15 ct. tot' 16 ct. per pond, levend met 2 pet. korting. Londensche van 12 tot 13 ct. per pond, levend met 2 pet. korting: 263 magere varkens. Prijzen van f. 122(J per stuk: 269 biggen f.68.50; 8 runderen f.150180; 45 nuchtere kalveren f.36; 13 bokken en geiten f.25; handel stug. Algemeene markt. 431 Partijen kaas. Prijzen le kw. met rijksmerk van 20 tot 23; 2e kw. met rijksmerk van 17 tot 19: zware tot 25; extra zware tot 25; handel matig; 599 ponden boter. Goeboter van 65 tot 70 ct. per pond. Weiboter van 60 tot 65 ct. per pond, handel matig; 114500 stuks eieren. Kipeieren van f. 33.50 per 100 stuks. Kleine kipeleren f. 2.50f. 3. Coöp. Zui.Hoil. Eïerveiling g.a. (C. Z. H. E.). Aanvoer 290800 kipeieren. Prijzen 56/58 KG. f. 2.80—3 per 100 stuks; 58/60 KG. f.3—3.10; 60/62 KG. f. 3.10—3.20: 62/66 KG. f. 3.20—3.60; Kleine eieren 58/68 f.33.60; Kleine eieren f. 2.502.80. Aan voer 1000 eendeneieren. Prijzen f. 2,20-2,7, per 100 stuks. KATWIJK AAN DEN RIJN, 8 Augustus. Groentenveiling. Aardappelen per kist van 25 KG. f. 0.85—1.15 plus f. 0.25 heffing; Bloemkool I f. 13.1016.40 per 100; Peen per 100 bos f. 4.506.10; Sla per 100 f. 1.30 —1.80. Aanvoer 827 kisten aardappelen. ROELOFARENDSVEEN, 8 Augustus. Me loenen 3-20 ct. per stuk; Bloemkool f. 4 per 100 stuks; Sla f. 0.70—3.30 per 100 krop: Snijboonen f. 0,70-0,75; Snijb. afw. f. 0,603 mooie Snijb. f. 0.85, no. 1 f. 1.15: idem Stek f. 0.30; Pr. boonen f. 0.750.80; idem z. draad f. 1.051.10; jonge prb. z._dr. f. 1.30; dubb. Stamb. f. 1 per 10 KG.: Augurken: Baster f. 0.75: Grof f. 0.50—0.55; Grof afw. f. 0.35: Bommen f. 0.25; Stek f. 0.40 per 25 KG. VEUR, 8 Augustus. Vrije velling. Aan gevoerd 8917 kippeneieren, prijs van f.2 tot f. 3.85; kippen f. 0.50—0.70; konijnen f. 0.301.70; duiven 518 cent. VEUR, 8 Augustus. Engelsche komkommers le soort f. 2.10 3.70; 2e soort f. 1.101.80; 3e soort f.0.70 tot f.1: Gele komkommers le soort f. 2.30 3.10; 2e soort f.11.40; 3e soort f. 0.70 tot f. 1; Kropsla le soort f 0.802.30; Peen f. 3.606.10; Bloemkool le soort f. 4.80 9.90: 2e soort f. 2.503.50; uitschot f. 1.50; Tomaten midd. f. 5.406.10; gr. ronde f. 4 4.40; 2e soort f. 4.905.50: 3e soort f. 2.10 —2.50; bonken f.33.40; Andijvie per 100 f. 13: Spinazie per 4 kilo 831 cent; Pos telein f. 5.606.20; Rabarber per 100 bos f.23; Snijboonen f.1417: Spercieboo- nen f. 814; Radijs f. 12; Prei f. 1—1.80; Seldery f.0.50f.1; Pruimen f. 2.304.60;' Meloenen f. 8—51; Druiven f. 2123. VOORSCHOTEN, 8 Augustus. Kippen eieren f. 3.704.20 per 100; Kalkoeneieren 45 cent per stuk; Konijnen 75 cent; Ha nen 25 ct.; Duiven 1224 cent per stuk. WADDINXVEEN, 8 Augustus. Aange voerd aan de eierenveiling 1436 eieren. Prijs kipeieren f. 2.753; eendeieren f. 2.60 per 100 stuks. Een partij boonen, prijs 58 cent per kilo. WESTLAND, 8 Augustus. Westlandsch® Bloemenveiling. Anjers f. 2.204.10; rozen f. 0.601.20; Gerbera f.3—3.30; Puling f.17—23; Mel- phomene f68; Vuurpijlen f. 2.202.60; Primrose f.89 per 100; Jap. Lelies f.3 4.20 per 100 kelk; Kil Fllipenza f.2.60; Lil. Aura turn f. 3.703.90 per 100 kelk; Plu- mosa 1220 ct.; Sprengery 68 ct.; Dahlia 211 ct.; Gladiolen 637 ct.; Phoenie 711 ct.: Gold Finder 812 ct.; Chab. anjers 610 ct. per bos; Fuchsia 67 ct.; hangers 611 ct. per pot. Veilingen van den Bond Westlarid, Export 8 Augustus. Druiven 3450 ct.; Alicantedruiven 30 —36 ct.; Colmandruiven 3448 ct.; Gros Marocdrulven 3444 ct.; witte druiven 3462 ct. per kg.; tomaten A f. 0.901.40; B f. 0.90—1.20; C f. 0.85—1.40; CC 30—75 ct. per bak; netmeloenen 1335 ct.; kleine 3—16 ct. per stuk; dubbele boonen 4075 ct. per bak; aardappelen f. 2.90 per 100 kg.; bloemkool f. 2.508.50 per 100; komkom mers f. 13.90 per 100. Veilingen van den Bond Westland, Binnenland van 8 Augustus. Roode bessen 45 ct.; dubbele bessen 9 tot 10 ct.; aardbeien 64 ct.; blauwe drui ven 3055 ct.; Alicante 3240 ct.; Colman 4045 ct.; Gros Maroc 41—50 ct.; Golden Champion 4874 ct.; Muskaat 6066 ct. per kg.; tomaten A f. 0.80—1.30; B f. 0.90 1.40; C f. 0.85—1.35; CC 25—75 ct. per bak; dubbele boonen f. 0.801.50 per bak snij boonen 1015 ct.; postelein 58 ct.; spi nazie 28 ct.; stoofappelen 49 ct.: stoof peren 39 ct.; tafelappelen 610 ct.: ta felperen 8—14 ct. per kg.; bloemkool le f.48; 2e f. 1.604 per 100; meloenen 15— 30 ct.; kleine 514 ct. per stuk; morellen 20 ct.; perziken 8—11 ct.; 2e 47'/i ct.; 3e 2'/23'/» ct. per stuk augurken 28 ct. per kg.; pruimen 3045 ct. per kg.; peen f. 2.70—2.90 per 100 bos; andijvie f.0.50— 1.80 per 100; kroten f. 1—1.50 per 100 bos; uien 5055 ct. per bak. 8—X

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3