CORRESPONDENTIE. EEN KIND VAN ZIJN TIJD. GOEDE OPLOSSINGEN ANEKDOTEN. OPLOSSINGEN. vader streng. En in geen maand mag je weer naar Jan Staalman. Ga nu maar naar boven, 'k Wil je vanavond niet meer zien." Verdrietig ging Willem naar boven. Va der had gelijk, 't Was niet mooi van hem geweest om zoo te doen. Vader en moeder hadden toch al zorgen genoeg. Die be hoefde hij niet nog erger te maken. Zoo denkend bleef Willem alleen op zijn kamertje zitten. Een poosje later bracht Mien, zijn oudste zusje hem zijn boter ham boven. Dus ook om te eten mocht hij niet beneden komen! Weer een poos later hoorde hij moeder met de zusjes boven komen. Hij luisterde hoe de kleintjes in het kamertje naast hem, haar avondgebedjes opzegden. Toen hoorde hij, hoe moeder, nadat ze met de zusjes klaar was, weer naar bene den wilde gaan. Toen hield Willem het niet langer uit. .Moeder", riep hij zachtjes, „moeder". Terstond kwam moeder zijn kamertje binnen. „Wat is er, Willem?" vroeg ze. „Moeder, wilt u aan vader zeggen dat het.dat het me zoo spijt? 't Zal heusch niet weer gebeuren, moeder." „Ga 't zelf maar even zeggen, Willem", zei moeder nu vriendelijk. Eerst keek vader verwonderd, toen Wil lem binnenkwam. Maar toen de jongen haastig en stotterend zijn spijt had be tuigd, helderde zijn gezicht op. „De hand er op, Willem," zei hij: har telijk. Met den blik vast in vaders oogen, legde Willem zijn hand in de uitgestrekte hand van vader. FRANCINA. Mooie ansichten in dank ontvangen van Jo Brilman uit Lindau, Celia, Hans en Corrie Kret uit Nijmegen, Tini den Hol lander iiit Noordwijk, Jannie en Frans de Water uit Katwijk aan Zee, Koos Nieboer uit Apeldoorn. Toosje en Beppie Bouter uit Den Haag, Tini den Hollander uit Kat wijk aan Zee. Ziezoo, nu maar eenige aparte antwoor den, want al zijn er veel minder brieven dan anders, toch is het nog een aardige hoeveelheid, die een antwoord vragen. Cisca van Gijzen, niets erg hoor als je in de vacantie eenige weken overslaat. Heb je nu een zwerende vinger, dat zal wel veel pijn doen, beterschap hoor. Was de tocht per boot prettig? Drietal de Geus, als jullie dit lezen is het groote feestdag. Moeders verjaardag, allen hartelijk gefeliciteerd! Marius van den Anker, nog wel gefelici teerd met je verjaardag, ik hoop dat je een vroolijken feestdag hebt gehad. Annie van Weizen als het om iets bij zonders is, dan mag je wel met potlood schrijven. Blijf je lang in Katwijk logee- ren? Lientje Oostveen dat begrijp ik best, hoor, dat je in Ellecom logeerende over slaat. Ik wenseh je veel plezier en hoop dat je er mooi weer zult hebben. Jo en Tiel van der Linden, wie uit is of zelf logee's heeft, mag gerust over slaan, dat weten jullie die trouw meedoet, al jarenlang. Corrie Holleman, dat was jammer, dat kleine Zus net ziek werd op haar verjaar dag, is ze nu weer beter? Nico Scheps dat raadsel over het tabaks merk is minder geschikt, want bijvoor beeld meisjes kennen toch geen tabaks merken. Jacoba en Frederika Sleijser jullie mo gen gerust meedoen en mij Tante noe men. Annie Sollie als je dit leest, ben je dus jarig, wel gefeliciteerd, vier maar vroolijk feest. Dat lijkt mij een heel aardig boek, naar wat je er van vertelt. Francina de Wit, iedereen die uit gaat, mag overslaan met de raadsels. Ik woon het liefste in Den Haag, en dan 's zomers eenige maanden in Kloosterzande, als mijne gezondheid zoo is, dat ik kan reizen. Piet van Schayk, dat raadsel is mij al o, zoo dikwijls toegezonden, dus erg be kend. Jaantje en Bep Braxhoven, dat raadsel heeft er ai eens ingestaan, dus kan niet meer geplaatst worden. Cornelis J. Arbouw. je mag gerust af en toe overslaan in de vacantie, dat doen zóó veel kinderen en dat vind ik best. Ben je plezierig uitgeweest? Dietsje de Kievit en Liedia Neuteboom, gaat maar samen meedoen en in dezelfde enveloppe. Wonen jullie naast elkaar? Is Dietsje maar I jaar in Holland? Elsje en Robbie Berg, wat heeft Elsje een goeden verjaardag gehad, zóóveel oadeaux. Hoe grappig, een dierentuin van chocolade en hoorde dat bij het kienspel? Hennie de l'Eeluse een uurtje regen als je een dagje uit bent. Is niet prettig, maar een uurtje is toch beter dan een heelen dag regen. Mientje Stikvoort, dat vind ik erg vrien delijk bedacht om de kinderen hun va cantie niet te willen bederven en daarom het dan pas na de vacantie bekend te maken of men overgaat of blijft zitten. Nico en Margje Liebert wat heeft Nico genoten in Apeldoorn, het Is daar zoo mooi. En daarna met elkaar naar Katwijk en den Haag. Gaan jullie nu verhulzen? Doet don later maar weer mee ais alle verhuisdrukte voorbij is. Sander Boot hoe is het met de kiespijn van je zusje? Wel ja als het een slechte kies is. dan moet ze maar laten trekken, dan is de pijn meteen verdwenen. Heb Jij wel eens een kies laten trekken? Adriaan Pison, als Je verleden week niet werd vermeld, dan aal ik je brief door een of andere reden niet hebben gekregen. Had je er Kloosterzande (Zeeland) op gezet? dan behoeft er heusch geen straat bij. Wat een aardige beschrijving heb je mij gegeven van dat feest hoe grappig dat jullie 's morgens door trompetgeschal werd gewekt. Toosje en Beppie Bouter, dus nu voortaan met je beiden. Aan de ansicht, die ik na de brief ontving, merkte ik dat juffie al in den Haag waren gekomen, wat gezellig dat je er mocht blijven logeeren, ben je ook naar Schevendngen geweest? Liesje Thors, je brief der vorige week was pas in dit pakket, zoodat ik nu te laat kom met mijne gelukwenschen, want ver leden week wist ik niet van je verjaardag. Was het een prettige dag. Je anecdotes kan ik gebruiken. Ik begrijp dat jullie toen ongerust waren, toen die tram zóóveel te laat kwam. Allen hartelijk gegroet door MeJ. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN, Kloosterzande (Zeeland). GOEDE OPLOSSINGEN DER RAAD ONTVANGEN VAN: Jaap Hofstra, Marius van den Annie van Weizen, Annie Keyzer, Keyzer, Piet Lagas, Eempien Wasst Jo Wassenaar, Gerard de Jong, Elsje Robbie Berg, Cornelis J. Arbouw, I Neuteboom, Dietsje de Kievit, Ri Moed, Jannie de Moed, Sander Jaantje Braxhoven, Bep Braxhoven, Liebert, Rika de Graaf, Adri Bav Bram Bavelaar, Daan Stigter, I Stigter, Danie Stigter Mientje Stik Hennie de l'Eeluse, Francina de Wit, Nolles, Annie Sollie, Carolientje Vei Nico Scheps, Rie Hartevelt, Prijna tevelt, Janny Hartevelt, Cootje Hart Corrie Holleman, Marietje Latei Mijntje van den Berg, Marinus I Frederika Sleyser, Jacoba Sleyser, 1 van Baak, Piet van Schayk, Marie Brc Adriaan Pison, Cisca van Gijzen, J< der Linden, Tieleman van der Li Lena ten Wolde, Toosje Bouter, B Bouter, Wout Jongbloed, Lientje veen, Wim van Kampen, Truus de Johannus Jacobus Planje, Keesj< Geus, Dorus de Geus, Gerard de Liesje Thors (brief der vorige week), ke de Jong, Piet de Jong, Hans de Paula ten Hooven, Edward ten Ho Margje Liebert. Later nog mooie ansicht in dank vangen van Annie van der Valk uit V dingen. 't Is zomeravond. Buiten is 't Zoo vredig en zoo rustig. Daar kwaken langs den rand der De kikkertjes heel lustig. Zij zingen blij hun avondlied En maken dolle sprongen. Wat zou het grappig zijn, als wij Zoo dansten en zoo zongen! Maarwij zijn ook geen kikkertje En kunnen dus niet kwaken, Al zegt ons Moesje, dat wij heusch Genoeg lawaai al maken! C. E. DE LILLE HOGERWAAI (Nadruk verboden). Ingezonden door Cisca van Gijze „Jantje", sprak de moeder, „zal je iets doen, waarvoor je je zou schamel de menschen je zagen". O, dat is fijn, moeder, dan zal ik nooit meer in het bad gaan, want U bet naar vinden, ais de menschen mi zagen" Ingezonden door Marietje Latervei Meisje (dat graag altijd maar uitga in huis niets uitvoert)„O Tante, m ik mijlen gereden op mijn fiets, en il nog niet moe, heerlijk! Tante: „Wel dat is flink. Maar i je nooit meer naaien, waarom doe j' nooit meer? Meisje: „O, dat kan ik niet, ik wo moe van het trappen op de machine Ingezonden door Stientje Griffioe Jantje neemt dikwijls bloemen mee de juffrouw op school. Al zijn ze verlept, toch bedankt ze vriendelijk een keer zegt ze tegen Jantje: „Zeg J jullie hebben zeker veel bloemen ir tuin?" Jantje antwoordt: „Heelemaal niet frouw, we hebben geen tuin, maar vader is vuilnisman" Broertje kreeg een hobbelpaardje: Een rond stoeltje met een kop. Om zich stevig vast te houden, Zitten er twee klosjes op. Broertje kijkt met ernstig snuitje. Broertje lijkt niet erg tevree. Moeder zegt: Wel, kleine baasje, Ben. je in je schik er mee? Broertje schudt van neen en Moes vraagt, Wat of hem dan niet beviel. Ikke fil geen hopla-paadje, Ikke fil een o-mo-biel! R. ASSCHER VAN DER MOLEN. (Nadruk verboden). OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Automobiel. 2. Een koffiemolen. 3. In straten waar maar aan één kant bakkers wonen. 4. Zoeterwoude. zoet, woud, Ede, r. 5. Slak, lak. 6. Berk, spar wilg. 7. Thee, blad, theeblad.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 14