LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad GEMENGD NIEUWS. FAILLISSEMENTEN. LAND- EN TUINBOUW. RADIO-PROGRAMMA. VIJF INBREKERS GEARRESTEERD. Achtervolging over daken. Gisternacht ontving de politie te Amers foort, meldt het „U. D de mededeeling, dat vermoedelijk werd Ingebroken in het pakhuis van de N.V. Maatschappij de Ve- luwe aan de Koestraat aldaar. Onmiddel lijk na dit bericht is de politie op onder zoek uitgegaan waarbij bleek, dat er in derdaad menschen in het pakhuis aan wezig waren. Men is toen hulp van het politiebureau gaan halen, waarna met de afzetting van het geheele gebouw kon worden begonnen. Men ontdekte daarbij, dat twee inbrekers op het dak hadden post gevat. De politie loste een schot, haalde een ladder en klom naar boven. Op de eerste verdieping werd na het in slaan van een ruit het gebouw betreden. Het verdere onderzoek was ook niet zon der resultaat want op de tweede verdle- ding trof men reeds drie personen aan, die zich onder bedreiging met revolver aan de politie overgaven. Het bleken te zijn drie inwoners van Amersfoort resp. 20, 18 en 16 jaar oud. Twee andere per sonen waren intusschen over de daken gevlucht. De politie ls hierop alle bin nenplaatsen en daken van de omgeving gaan afzoeken, waarbij een der agenten op het dak van een perceel aan den Zuid- singel een persoon aantrof. Dit bleek een 17-jarlg bewoner van Amersfoort, die zich ook spoedig aan zijn achtervolgers over gaf. Nummer vijf van het edele gezelschap hield zich schuil op het dak van een per ceel aan de Koestraat. Na sommatie van dc politie is ook dit heerschap, dat een 20-jarig Amersfoorter bleek te zijn, naar beneden gekomen en gearresteerd. Vermoedelijk hebben de daders zich toe gang verschaft door de voordeur van het gebouw, daar hier het hangslot ontbrak. Zij hadden reeds buit gemaakt 36 pak jes boter. 4 Edammer kaasjes, 7 worsten en 5 pakjes thee, welke in 'n zak gereed lagen om meegenomen te worden. Vervolgens vond men op een der werk tafels nog een hoeveelheid Veluwe-cho- colade en een worst waar reeds van ge geten was. Verschillende van de aangehoudenen waren in het bezit van sleutels, loopers, vijlen, zaklantaarn en andere inbrekers- benoodigdheden. Voorloopig zullen zij deze wel niet gebruiken, daar zij thans in ver zekerde bewaring zitten. De politie heeft hiermede een goede vangst gedaan! VLOTBRUG GEKANTELD. Zeven paarden verdronken. Doordat bij het passeeren de vlotbrug kantelde, is te Lemelerveld, onder de ge meente Dalfsen, gistermiddag omstreeks vier uur, een tractor met aanhangwagen, waarin zich acht paarden bevonden, ln het Deventersche kanaal geraakt. De vee handelaar van Wegel uit Hattum, die met twee andere personen in de cabine zat, kon, evenals deze, slechts met moeite worden gered. Men slaagde er nog in, een paard levend op den wal te krijgen. De zeven andere dieren zijn jammerlijk ver dronken. Het verkeer ter plaatse was gis teravond geheel gestremd. Met behulp van een kraanwagen heeft men den wagen en de cadavers uit het water gehaald. De brug hoopt men spoedig te kunnen her stellen. BRANDEN. Gistermorgen werd de brandweer ge alarmeerd voor een uitslaanden brand in de Smidstraat te Nijmegen. De brand woedde op de le verdieping, in de huis kamer van mej. S. V. Het vuur sloeg van de le verdieping over naar den zolder. De brandweer bestreed het vuur met twee stralen en slaagde erin den brand tot de le verdieping en den zolder te be perken. Het bovenhuis brandde geheel uit. De inboedel van mej. V. was niet verze kerd en ging vrijwel geheel verloren. Het huis, eigendom van mej. S., was verzekerd. De bakkerij van den heer W.. welke in het beneden perceel gevestigd is, kreeg groote waterschade. B. is verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Te Laag-Keppel is gisternacht de villa der familie Seldam totaal afgebrand. De Doetinchemsche brandweer verleende as sistentie. De bewoners, die door den chauf feur eener passeerende vrachtauto ge waarschuwd werden, konden zich in nacht gewaad redden. Verzekering dekt de schade. Gistermiddag te omstreeks halfdrle brak brand uit in de gToote boerderij van den heer P. Tessel in de Broekermeer onder de gemeente Landsmeer. Tegen half vier was van het gebouw nog slechts een gloeiende puinhoop over. De inboedel en de landbouwgereedschappen, alsmede plm. 100.000 K.G. hooi werden een prooi der vlammen. De schade wordt door verzeke ring gedekt. De oorzaak van den brand is het warm loopen van den motor, waar mede men aan het hooihijschen was. An dere huizen liepen geen gevaar, daar de boerderij alleen stond. De nablussching vorderde den geheelen avond en nacht. Te Zaandam is hedennacht een felle brand uitgebroken in de vetsmelterij van den heer R. van Enten. Wegens den hin der, die de omwonenden ondervinden van den onaangenamen geur van het vet- smelten wordt het bedrijf ln de avonduren uitgevoerd. Toen om 12 uur het personeel vertrok was het vuur gedoofd, zoodat om trent de oorzaak van den brand niets be kend is. Het terrein van den brand is zeer slecht te bereiken, zoodat de brand weer over een grooten afstand het water moest toevoeren. De hoog opslaande vlam men waren tot ver in den omtrek waar te nemen. De vetsmelterij ging geheel ver loren; een groote voorraad grondstoffen ging verloren. Verzekering dekt de schade. DE POST HAASTTE ZICH NIET. Men meldt ons uit Voorschoten: Er wordt ln dezen tijd zoo dikwijls ge sproken van gehaastheid en voortjagen, nietes gaat vlug genoeg, maar bij de pos terijen bestaat een enkele maal, nog wel eens een verzending waar jaren voor noodlg zijn, al is het blnnenlandsch ver- 6 Augustus 1934 werd bij de familie v. L. alhier, een briefkaart bezorgd, die 15 Juli 1925 was verzonden uit Geldrop (N.-B.l De datumstempels waren duidelijk lees baar. En dan klaagt men nog over ge jaagdheid! HET GOUD VAN DE „LUTINE". Naar wij vernemen heeft de heer Be ckers, die naar men weet in overleg met concessionarissen te Amsterdam een nieu wen zeer sterken toren heeft doen bou wen in verband met het aan de opper vlakte brengen van den „Lutlne"-schat bij Terschelling opdracht gekregen dezen to ren, welke destijds naar Terschelling was getransporteerd, onmiddellijk ter plaatse waar het wrak is gezonken op te stellen. Hiermede zal dus aan het oorspron kelijke plan uitvoering worden gegeven. Omtrent de plaatsing van den nieuwen „Lutine"-toren kunnen wij nog melden, dat deze hoogstwaarschijnlijk aan het einde dezer week of het begin van de vol gende week zal geschieden. OP HET TROTTOIR GEREDEN. Gistermiddag is op het Frankenslag hoek Prins Mauritslaan in Den Haag, een per sonenauto. bestuurd door den 21-Jarigen S. B„ door tot nu toe onbekende oorzaak het trottoir opgereden en tegen de pui van een perceel ln de Prins Mauritslaan opgebotst. De juist passeerende 55-jarige K. W„ uit de Van Aerssenstraat. geraakte tusschen den auto en het perceel bekneld, tenge volge waarvan hij een hersenschudding, een breuk van den rechterarm, eenlge diepe wonden aan keel en achter het oor bekwam en zijn linkervoet boven den enkel werd verbrijzeld. Een ln den auto zittende dame, de 32-jarige C. C. van H. uit Rijs wijk, vloog door den schok door de voorruit van den auto en liep een snljwond aan het voorhoofd op. VERDRONKEN. Te Doornenburg had zich een 3-tal jon gelui te water begeven nabij het fort „Pannerden". De stroomingen zijn daar zeer gevaarlijk. Het Kanaal krijgt daar verbinding met de Waal. Meermalen ls dan ook reeds van verschillende zijden tegen het zwemmen aldaar gewaarschuwd Eén van het 3-tal, de 18-jarlge B. P. B„ is door den stroom meegesleurd en verdronken. De twee anderen wisten zich met veel moeite op het droge te brengen. Het lijk van den drenkeling is nog niet opgevischt. De 18-jarige jongeman t. van Boere, wonende in de Boschpolderstraat te Rot terdam is gisteravond op de Ruigeplaatweg met zijn fiets te water geraakt. Daar hij niet kon zwemmen, zonk hij onmiddellijk. Omstanders waarschuwden de politie, die onmiddellijk begon te dreggen. Toen men den drenkeling had opge haald bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. VERKEERD UITGEWEKEN. Zuster Harms, verpleegster aan het Provinciaal Ziekenhuis ,Duin en Bosch" te Bakkum (N.H.) is gisteren op weg van de Inrichting naar haar woning, terwijl zij op haar rijwiel gezeten was, doordat zij verkeerd uitweek, aangereden door dt auto van den heer C. Schermer uit Castri- cum, met het noodlottig gevolg, dat haar de borstkas werd Ingedrukt. Haar toestand is ernstig. o BUITENLANDSCH GEMENGD. TREINBOTSING IN FRANKRIJK. Bij het binnenrijden van het station van Arvant in de nabijheid van Brlonde is een personentrein op een daar stilstaanden goederentrein gereden. De machinist werd ter plaatse gedood. Twee passagiers werden zwaar, acht per sonen licht gewond. Het ongeluk zou veroorzaakt zijn door een verkeerden wisselstand. ONTPLOFFING IN WOLKENKRABBER. Bij een hevige explosie op de achttiende verdieping van een wolkenkrabber ln Greenwich Village te New-York, is een vrouw gedood, terwijl, naar men vreest, verscheidene andere personen doodelljk gewond zijn. Vier vertrekken zijn totaal verwoest. De ontploffing is waarschijnlijk veroor zaakt door het ontsnappen van gas. KUNSTZIJDEFABRIEK IN ASCH GELEGD In een kunstzijdefabriek te Wondergem bij Gent brak gisteren brand uit. De brandweer uit Gent werd onmiddel lijk gerequlreerd maar wegens gebrek aan water ging de fabriek geheel in vlammen op. De materieele schade bedraagt ruim drie millioen Belgische francs. HAGELBUI OP EEN STRANDBAD. In een strandbad bij de stad Szombafa- low (Roemenië) heeft zich een ongewone gebeurtenis afgespeeld. Het bad was in verband met de hitte zeer druk bezocht. Onverwacht viel een zware hagelbui neer. Het bad was ln verband met de hitte zeer druk bezocht. Onverwachts viel een zware hagelbui neer. De badgasten konden zich niet meer tijdig in veiligheid brengen er velen hunner liepen door de groo'e ha gelkorrels wonden op. De geneeskundige dienst moest in al lerijl worden gealarmeerd om de vele ge wonde baders te verbinden. RECLAME. 5637 Uw hoofd klopt? Benauwdheid door de warmte Stoot op 'I gelicht te lezen. Doch neemt hij dra een Akkertje Hij is weer 'n onder wezen I Neem 'n "AKKERTJE" NIEUWE AFSTANDSVLUCHT. Poging van twee Canadeezen om het wereldrecord van Cod os en Rossi te slaan. Twee Camadeesche vliegers, kapitein Leonard Reld en kapitein Ayllng, zijn gis teren om 5.12 uur plaatselijke tijd te Wasage Beach gestart, om te trachten het wereldrecord op den langen afstand, dat thans op naam staat van Codos en Rossi, te verbeteren. Zij maken daarbij gebruik van hetzelfde vliegtuig, waarmede de Molllsons het vorig jaar den Atlantlschen Oceaan overstaken. In tegenstelling tot hun oorspronkelijk voornemen om vla Ierland naar Bagdad te vliegen, zijn de beide aviateurs thans van plan de meest zuidelijke route te vol gen over de Middellandsche Zee, teneinde Turkije te ontwijken, daar de aanvanke lijk door de Turksche regeering aan hen verleende toestemming om over Turksch grondgebied te vliegen, ls Ingetrokken. De vliegers zijn gewaarschuwd, dat zij, indien ze toch boven Turksch gebied zou den komen, beschoten kunnen worden of gedwongen om te landen. In leder geval willen zij doorvliegen tot dat hun benzinevoorraad is uitgeput. De twee vliegers zijn gesignaleerd twin tig mijlen voorbij de Rivière du Loup (Quebec). zy hebben voor vier dagen levensmid delen aan boord. De vliegers hebben geen radio aan boord. ERNSTIG TREINONGELUK IN BULGARIJE. 5 dooden, 11 gewonden. Tengevolge van een verkeerden signaal stand heeft gisternamiddag, op het spoor wegtraject SofiaKüstendll, een ernstig treinongeluk plaats gehad. Een wagen van een personentrein ont spoorde in de buurt van het station Radomir en viel om. vyf reizigers werden gedood en elf ge wond. Onder deze laatsten zyn er acht, die ernstige kwetsuren hebben opgeloopen, zoodat zl| in het ziekenhuis moesten wor den opgenomen. De drie anderen konden, na verbonden te zyn, naar hun resp. woningen worden vervoerd. De minister van verkeer en de directie der Bulgaarsche spoorwegen hebben zich onmiddeliyk naar de plaats van het onge luk begeven. AUTOBUS IN RIVIER GEREDEN. 13 Dooden. Een autobus, welke op weg was van Warschau naar Bialystok, is van den dijk der rivier Bug, in het water gereden. Der tien personen zyn verdronken; twee an deren bleven, evenals de chauffeur, onge deerd. BEDRIJFSONGEVAL IN EEN METAALGIETERIJ. In de metaalgietery van de Katharl- nenhuette te Soenowitz ln Polen, had ty- dens het volgieten van een vorm door tot nog toe onbekende oorzaak een ontplof fing plaats, waardoor vier arbeiders, die het gloeiende metaal over zich heen kre gen, ernstig gewond werden. In hopeloo- zen toestand zyn zy naar een ziekenhuis overgebracht. DE NIEUWE HITTEGOLF IN DE VEREENIGDE STATEN. De nieuwe hittegolf in do Ver. Staten strekt zich nu uit van de Rocky Moun tains tot aan de staten langs de Golf van Mexico. Honderden menschen zijn door de warmte bevangen. Het aantal dooden, dat dezen zomer tengevolge van de hitte te betreuren ls, bedraagt reeds meer dan 1500. De Farm Credit Administration heeft nu ook den heelen staat Oklahoma op genomen ln de lyst van noodiydende ge bieden, die voor steun in aanmerking ko men. Het aantal noodiydende staten be draagt nu reeds 21. Op sommige plaatsen wordt de warmte nog verergerd door een zeer heeten wind; het vee en de oogst ïyden weer ontzaglyk. Te Chicago zyn een millioen stuks vee, die uitgemergeld waren, op last van de regeering gedood, om een einde aan hun ïyden te maken. De regeering heeft op nieuw 800.000 stuks opgekocht om te laten slachten. Men verwacht dat nog 5 mil lioen stuks vee opgekocht zullen moeten worden, voordat er een verbetering van den toestand zal zyn Ingetreden. In den staat Iowa was het gisteren 114 gr. in de schaduw. Uitgesproken: C. v. d. Vlugt, bollenkweeker, Heereweg 38, Llsse. R.c. mr. M. A. van Ryn van Alkemade te Haarlem, Cur. mr. C. Blan kevoort te Haarlem. G. Uiterwyk Winkel, timmerman, Yweg 84 te Haarlemmermeer Rc mr, M. A. van Ryn Alkemade. Cur. mr Bakbuyzen v d Brink te Haarlem. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie, ff termed" dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. NEDERL. BOND VAN VARKENS HANDELAREN. Critiek op de Crisis-Varkenscentrale. In hotel l'Europe te Utrecht hield de Ned. Bond van Varkenhandelaren gister middag zyn eerste jaarvergadering. De bondsvoorzitter, de heer J. Turksma, te Leeuwarden, heeft een openingsrede ge houden, waarin hy den nood heeft ge klaagd, waarin de varkenshandelaren zyn geraakt door de crislwetgevingen op hun terrein. Twee jaren lang zyn de varkenshande laren de dupe geworden van de regeerlngs- maatregelen. Toegezegde schadevergoe ding kwam slechts matig en aan enkelen af. Het elementaire recht op schadever goeding ls door alle mogeiyke willekeurige voorwaarden ongedaan gemaakt. Een psychologische fout in de wyze, waarop de maatregelen zyn uitgevoerd, ligt besloten ln vaak ondeskundige samen stelling der crisis-organisaties en de be- voorrechtingen by verdeeling der func ties. Algemeen ter goeder naam bekend staande handelaren zyn dlkwyis ter zyde geschoven ,voor boerenzoons, renteniers chauffeurs, jongens, die het a.b.c. van den handel en de gewoonten daarby nog moesten leeren. Herhaaldeiyk is door de gezameniyke handels-, slagers- en grosslersvereenigln- gen aangedrongen op verbeteringen in de methode der uitvoering, minder kostbaar, minder omslachtig, maar met een aan ze kerheid grenzende betere oplossing. De Nederlandsche varkenscentrale ls In haar beleid te kort geschoten. Rechtzaken als die te Rotterdam brachten ernstige misstanden aan het licht. Moet een han delaar aan de centrale steeds alle moge- ïyke schrifteiyke garanties bieden om aan een levering te kunnen deelnemen of ln de steunregeling betrokken te worden, een lichtvaardiger vertrouwen betoonde men tegenover de bultenlandsche vertrouwens- menschen en smokkelaars van bekende origine, aldus eindigde spreker. Meegedeeld werd dat 1822 leden by de organisatie waren ingeschreven. De bondsvoorzitter, de heer J. Turksma werd met algem. stemmen herkozen. De heeren A. Renes en G. de Vos van de Westeiyke afdeeling en de heer C. Smits van de Zuldeiyke afdeeling werden als hoofdbestuursleden herkozen. De rechtskundig adviseur van den bond, mr. dr. J. P. Hoogland, heeft in een korte inleiding den gang der diverse crisismaat regelen in het algemeen besproken, zyn conclusie was, dat men by de varkens handelaren het bedryf niet steunde. In dit geval werd de steun een vorm van be deeling. Eenlge voorstellen van het hoofdbestuur zyn behandeld, ter verbetering van den toestand voor den varkenshandel. Zoo heeft men een uitspraak der algemeene vergadering gevraagd, dat het hoofdbest. moest trachten, meer medezeggenschap te verkrygen ln de verschillende crisis-orga nen. In de toelichting werd gezegd, dat de bond van varkenshandelaren zyn be staansrecht heeft bewezen. Het landeiyk karakter van den bond verleent uitspraak op meerdere erkenning bU de verschillende officieele en semi-officieele overheidsorga nen. Behalve het zitting hebben in de sub commissie van advies by de Nederlandsche Varkenscentrale, mist hy zyn vertegen woordiging in de besturen der verschil lende centrales of andere officieele Instel lingen. Ter bevordering van een goede uitvoering der crlslswetten wordt mede zeggenschap der handelsgroepen vereischt, omdat dit zoowel in het algemeen belang, als in dat der varkenhandelaren wensche- lljk is. Een tweede voorstel van het Hoofdbest. sprak zich nadrukkeiyk uit voor verlaging van de crisisheffing op varkensvleesch. Naar het oordeel van het hoofdbestuur was een vermindering van consumptie ontstaan door de extra-belasting van zes cent per kilogram, die voorheen nog hoo- ger was. Daar de export van bacon sterk is ingekrompen, zou, met een eenvoudiger systeem betreffende de varkens-overname door de regeering, het algemeen onkosten- cyfer gedrukt kunnen worden en mitsdien de crisisheffing zoo niet geheel, dan toch grootendeels kunnen verdwynen. Dit zal den afzet voor het binnenland ten goede komen. Verder vroeg het hoofdbestuur machti ging van de bondsvergadering, om met ge paste middelen een overheersching van de coöperaties te bestrijden en op te komen tegen bevoorrechting van coöperatieve be- dryven en vereenlglr.gen boven die van den vryen handel. Gedurende de vergadering heeft de bondsvoorzitter, de heer Turksma, den naam van oud-minister Verschuur verde digd, toen deze op beslist onaangename wyze ln het geding werd gebracht. Met groote klem heeft de voorzitter zich daar tegen verzet, ondanks het feit, dat een aantal aanwezigen het daarmee niet eens was. DE CONTINGENTEERING VAN VEEKOEKEN. 40 pCt. van het vastgestelde contingent ter beschikking van de importeurs. Het Departement van Economische Za ken deelt ons terzake van de contingentee- ring van veekoeken het volgende mede:s De Meelcentrale zal aanvankeiyk voor een termyn van 3 maanden 40 pCt. van het vastgestelde contingent ter beschik king stellen van de importeurs van veekoe ken. voorzoover deze op grond van hun in voeren in het basis-tijdvak, althans rech ten op invoermachtiglng kunnen doen gel den. Voor den afloop van deze periode, dus voor 1 November a.s. zal, worden bepaald welke hoeveelheid in de daarop volgende periode van 3 maanden ter beschikking zal worden gesteld. Ten aanzien van den invoer van Ned. Indische cocoskoeken wordt deze regeling in zooverre aangevuld, dat van dit artikel uit Ned.-Indië 6300 ton gedurende het Iste kwartaal van de loopende contingentee- ringsperiode zal kunnen worden ingevoerd. Na afloop van deze 3 maanden zal ook hier worden bepaald ln hoeverre in een volgen de periode van 3 maanden invoer zal kun nen plaats vinden. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de bovenbedoelde 40 pCt. welke aanvan keiyk ter beschikking van de importeurs zal worden gesteld, worden berekend van het minimumcontingent van lederen lm. porteur. De op grond van eventueele overeen komsten met vreemde regeeringen be- schikbare extra-contingenten zullen ltt Srlncipe ten goede komen van diegenen, ie over invoeren gedurende de basisjaren beschikken. ——o UITKEER ING VANWEGE HET CRISIS- AARDAPPEL-STEUNREGLEMENT. De minister van economische zakefl heeft bepaald, art. 2 van het Crisis-Aard- appelsteunreglement 1934 I te jezen als volgt: „Uitgekeerd zal worden per 100 kg. ge. denatureerde aardappelen, vallende binnen de maat 35 bij 60 mm, lengte max. 8 cm, bedrag, hetwelk men verkrygt door van d< tot dusver voor de telers geldende mini mum richtprijzen af te trekken een be drag van f. 0.70 per 100 kg., waardoor d( bedragen voor de geldende qualiteitsgroe pen respectieveiyk zyn: voor groep I f.2.3( voor groep n f. 1.30, voor groep IH f.0"" voor groep IV f0.55". VOOR VRIJDAG 10 AUGUSTUS Hilversum, 1875 M. 8.00 VARA, 12.9 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO en AVRC 11.00—12.00 VARA. 8.00: Gramofoonp! 10.00: Morgenwijding 10.15: Decla matle J. v. Oogen 10.30: Gramofoonp 11.15: Vervolg Declamatie 11.30: Gra. mofoonpl. 12.00: Omroeporkest o. 1, N. Treep en Gramofoonpl. 2.00: Voor dracht R. Geraerds 2.30: Omroeporkes o. 1. v. Treep 3.004.00 en 4.15: Gramc foonpl. 4.30: Voor de kinderen 5,0( De Notenkrakers o. 1. v. D. Wins 5.45 Gramofoonpl. 6.00: Vervolg Notenkra kers 6.30: De Flierefluiters o. 1. v. J. d. Horst en Gramofoonpl. 7.30: Mr. v. d. Goes v. Naters: Het corporatie! beginsel en het socialisme 7.50: Gramc foonpl. 8.00: Ds. A. Noorman: Gehoor zaamheld 8.30: Uit het Kurhaus t Schevenlngen: Residentie-orkest o. 1, va C. Schuricht. In de pauze om circa Causerie door D. Coster (VPRO) 10.00 "Vaz Dias Vryz. Godsd. Persbureau 10.15: Declamatie J. H. Eekhout 11.00- 12.00: Gramofoonmuziek. Huizen, 301 M. Algemeen Programmi verzorgd door den KRO. 8.0O—9.15 el 10.00: Gramofoonpl. 11.30: Voor zlekei en ouden van dagen 12.15—1.45: Orkest concert en Gramofoonpl. 2.00: Gram» foonpl. 3.00: Solistenconcert en Gra mofoonpl. 5.00: Lezing 5.307.00 Gramofoonpl. 7.15: Causerie 7.35 Gramofoonpl. 8.00: Militair concert 9.00: Vaz Dias. Gramofoonpl 9.25: Ver volg militair concert 10.15: Gramofooa platen 10.30: Vaz Dias 10.35: Schla germuzlek 11.15—12.00: Gramofoonra Daventry, 1500 M. 10.35—10.50: Mor genwydlng 12.20: Orgelconcert D Gregory Murray 12.50: BBC-Dansorkes o. 1. v. Hall 1.35: Northern Studio-orkes o. 1. v. Bridge 2.20: Militair concer o. 1. v. Ch. Smith 3.20: Gramofoor.nl, 3.50: Ch. Manning en zyn orkest 4.50 E. Colombo en zyn orkest 5.35: Kinder uur 6.20: Berichten 6.50: Trolse et zijn Mandoline-orkest m. m. v. Don Carlo (tenor) 7.20: Het Londensche Sym phonie-orkest, het Eisteddfod-koor el solisten 8.20: Orgelconcert G. Weitz- 8.50: Gramofoonpl. 9.20: Berichten - 9.45: Lezing 10.00: Lichte Fransch muziek o. 1. v .J. Lewis 11.00: Voor dracht 11.0512.20: Dansmuziek doo Harry Roy en zyn Band. Parijs „Radio-Paris", 1648 M. 7.20 e 8.20: Gramofoonpl. 10.35: Orkestconcer 12.20—2 20: Orkestconcert o. 1. v. Labi 7.05 en 7.35: Gramofoonpl. 9.05: Con cert m. m. v. koor en orkest o. 1. v. DéfosK 1050: Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.202.20: Con cert uit Rest. ,Rltz" 3.20—5.20: C. Rf dahl's orkest 8.20: Radlo-symphonle orkest o.l.v. Gröndalh 9.30 Plano-redt! 9.45: Hoorspel 10.40: Verdi-concei 0. 1. v. Gröndahl 11.2012.50: Dans muziek. Keulen, 456 M. 5.50 en 6.65: Gram» foonpl. 10.30: Sollstenconcert 12.20 Kwintetconcert 1.20: Orkestconcert n m. v. vioolsolist 4.20: Orkestconcert o, 1. v. Breuer 5.35: Hollandsche Kamer muziek 7.20: Vrooiyke Gramofoonmü ziek 8.30: Vocaal-concert 9.20 „Korn rauschen", oogstspel van H. L. Lenzen - 11.2012.20: Kamermuziek door he Queling-kwartet. Rome, 421 M. 8.25: Gramofoonpl. 9.05: „Boccaccio" operette van Fr. v. Supp Leiding: Alberto Paoletti. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.2 en 1.302.20: Gramofoonpl. 5.20: Syn phonieconcert o. 1. v. Kumps 6.50: Gr! mofoonpl. 8.20: Concert m. m. v. solii ten, koor en orkest 10.30: Vlaamsen volksliederen 10.4511.20: Gramofoon platen. 484 M.: 12.20: Max Alexys' oi kest 1.302.20: Gramofoonpl. 5.i Max Alexys' orkest 6.35: Gramofoonp 6.50: Kwartetconcert 7.15: Cell! recital 8.20: Uitzending voor Oud-strj ders 10.3011.20: Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.20 Kerr spreuk, Berichten 8.35: „August", es maandoverzicht 9.35: De Zigeunerkap Jenö Farkas m. m. v. H. Marnltz (teno: 10.20: Politiek overzicht 10.35: Bi richten 10.55: Zwempraatje 11.0 Weerbericht 11.20—12.50: Dansmuzll uit Breslau. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF El DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 10 Augustus. Iste programma: Hilversum van 8—!24 2e programma: Huizen van 8—24 uil 3de Programma: 8.00—15.05: Keulen -j- 15.0517.20: Kalundborg of Luxemburg- 17.20—19.20: Brussel Fr. 19.20-23.01 Luxemburg 23.00—afl.: Deutschlanl sender. 4de Programma: 8.208.50: Parus Raw 10.35—11.50: Parijs Radio 12.2017.3 Daventry 17.3518.05: Een der En] „National" zenders 18.05—19.35: Brusr VI 19.3521.20: Daventry 21.20 22.20: Deutschl.sender 22.20aflooj Daventry. De uitzending der R. O. V. geldt nl voor het locale Leidsche programma; de plaats hiervan omvat programma der R. o. V. den geheelen dag Davent Wyzlgingen voorbehouden. 7-3

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10