HONIG-S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor IOcL LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 1 Augustus 1934 LAND- EN TUINBOUW. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. PRIJSVERSCHILLEN BIJ EXPORT VAN AARDAPPELEN. Het Bestuur van de Nederlandsche Ak- kerbouwcentrale, xnonopoliehoudster voor den in- en uitvoer van alle soorten aard appelen, brengt ter kennis van belang hebbenden, dat het de navolgende prijs verschillen voor export heelt vastgesteld. I. Met Ingang van 1 Augustus 1934 voor aardappelen bij bestemming voor con sumptiedoeleinden voor uitvoer naar alle landen, nihil, be halve voor België f. 0.35 per 100 K.G., welk bedrag overeenkomt met Irs. 5.aan invoerrechten, welke door de Nederland sche Akkerbouw-Centrale aan België moe ten worden afgedragen. De sorteering is tot nader bericht voor alle landen vastgesteld op minstens 40 m.M. opwaarts, vierkantsmaat. N.B. in België mogen deze aardappelen niet beneden frs. 27.per 100 kilo's wor den verkocht. n. Met ingang van 22 Juli j.L voor aard appelen bij bestemming voor poot-doel einden, waarvoor alleen de door den Nederlandschen Algemeenen Keurings dienst gekeurde, en van plomben en cer tificaten voorziene pootaardappelen In aanmerking komen: a Voor uitvoer naar alle landen, be halve België, f. 0.25 per 100 kilo's; voor uitvoer naar België f. 0.60 per 100 kilo's waarin begrepen de frs. 5.— in voerrechten. De sorteering voor goedgekeurde poot- aardappelen Is vastgesteld op de maat 28—60 m.M. of tusschenmaten en verder overeenkomstig de voorschriften hierom trent eventueel bestaande in het land van bestemming. N.B. Voor uitvoer van pootaardappelen naar Dultschland kunnen nog geen mono polie-overeenkomsten worden afgesloten: besprekingen, welke intusschen met offi- cieele Duitsche Instanties omtrent den in voer aldaar van goedgekeurd Nederlandsch pootgoed gevoerd zijn, hebben evenwel om. tot het resultaat geleld, dat binnen kort deze uitvoer onder bepaalde voor waarden zal kunnen plaats vinden. Aan hen die bij dezen export geïnteresseerd zijn wordt in overweging gegeven zich ter zake in verbinding te stellen met hun re laties In Dultschland. Het Bestuur heeft tevens besloten dat. Aanvragen voor den export van con sumptie aardappelen, te verladen na 31 Juli a.s. en voor pootaardappelen moeten worden gericht aan de Nederlandsche Ak- kerbouwcentrale, afd. Aardappelen. Kazer nestraat 3, Den Haag. Formulieren hiervoor zijn verkrijgbaar aan genoemd adres. Tenslotte wordt de aandacht van belang hebbenden gevestigd op het navolgende; a Het prijsverschil bij den import van alle soorten aardappelen zonder onder scheid van herkomst, is blijkens inmiddels gepubliceerde Beschikking van Zijne Excel lentie den Minister van Economische Zaken vastgesteld op f. 2.per 100 Kilos. b Geïmporteerde aardappelen vallen onder de voorschriften geldende voor de binnenlandsche productie, m.a.w. indien deze in de consumptie zullen worden ge bracht zijn ze onder meer onderhevig aan de vervoersheffing van f. 1.per 100 Kilos alsook aan de sorteering van 3560 mM., lengte 8 cM. uiterst. c. Aanvragen voor het verkrijgen van Import monopolie-overeenkomsten, op grond waarvan de import kan plaats vin den. moeten worden gericht tot de Neder landsche Akkerbouwcentrale, Afdeeling Aardappelen, Kazernestraat 3, 's-Gra- venhage. c. Export van consumptie-aardappelen, ook al Is daarbij het prijsverschil op nihil vastgesteld, kan alleen geschieden na op making eener export monopolie-overeen komst. PRIJS DER CONSUMPTIEMELK. De Crisis Zuivelcentrale maakt bekend, dat voor de periode van 5 Augustus tot en met 11 Augustus 1934 de prijs voor het taxegedeelte van consumptiemelk, gekocht op Regeeringscontract, ls bepaald op 51/4 cent per liter, met dien verstande, dat voor melk van de eerste klasse deze prijs wordt verhoogd met de kwaliteitspremie en voor die van de derde klasse wordt verminderd met de kwaliteitsafdracht van 1/4 cent. De afdracht op andere in con sumptie gebrachte melk ls vastgesteld op 2 cent per liter. AARDAPPELS TECNREGELING 1934. Met ingang van 1 Augustus 1934 ls de aardappelsteunregeling 1934 in werking getreden. Deze steunregeling wordt op ongeveer dezelfde wijze uitgevoerd als voor oogst 1933 het geval was. Voor alle vervoer, dus ook voor vervoer van land naar bewaarplaats over den publleken weg, zal dus weer een vervoerbe- wljs (geleidebiljet) vereischt zijn, welk vervoerbewijs bij den plaatselijken kan toorhouder aangevraagd kan worden. Ook de maten der aardappelen, die in consumptie gebracht mogen worden (met geleidebiljet) zijn gelijk aan die van oogst 1933 n.l. 3560 m.m. bij een maximale lengte van 8 c.M. De minimumprijzen van oogst 1933 ver vallen, waardoor tevens het verbod van koopen in de roes wordt opgeheven met dien verstande echter, dat partijen be stemd voor binnenlandsche consumptie op het bedrijf van den teler moeten wor den gesorteerd. De heffing voor consumptlemaat zal f. l per 100 KG. bedragen zonder meer terwijl ln tegenstelling met de regeling van 't vorig Jaar geen Inhouding van een gedeelte van den prijs zal plaats vinden. Voor goedgekeurd pootgoed. dat naar het buitenland wordt vervoerd i3 een hef fing van f. 0.25 per 100 K.G. verschuldigd, voor goedgekeurd pootgoed voor het bin nenland behoeft geen heffing betaald te worden. Van ongekeurd pootgoed. dat voor het binnenland bestemd is bedraagt de hef fing f. 2.— per 100 K.G. Tevens zal op bonken ln bepaalde ge vallen een heffing komen van f. 2.— per 100 K.G. n.l. indien deze bonken bestemd zijn voor: 1. bereiding van patattes frites, echteT uitsluitend ten behoeve van inrichtingen, die regelmatig aardappelen tot patattes- frites verwerken. RECLAME. 9744 DE TOL TE LEIMUIDEN. Naar aanleiding van ons bericht van gisteren, waar ln het Raadsstuk der ge meente Alphen de opheffing van den tol te Lelmulden nog als onzeker besproken wordt, vernemen wij van den burge meester van Leimuiden, dat de onder handelingen in zake deze opheffing met Ged. Staten in zeer gunstigen zin verloo- pen en zij verwacht kan worden, wanneer de nieuwe provinciale weg in gebruik wordt genomen. Een gunstige beslissing daaromtrent kan dezer dagen verwacht worden. o ALPHEN. Raadsagenda. De agenda van de a.s. Vrijdagavond door den raad onzer gemeente om 7 uur te houden vergadering bevat de navolgende punten: 1. Voorstel van B. en W. i. z. on- derhandsche verhuring van het grasgewas op de bermen van de Verlengde Aarkade, aan den heer D. Binnendijk, alhier; id. 1. z. aankoop van een perceeltje weg en berm nabij de begraafplaats Kortsteekterweg aan de Prov. Z.H.; ld. tot verkoop van bouwgrond aan de van Velzenstr. aan S. D. v. Hemsbergen; id. tot overdracht aan de provincie Z.-H. van een gedeelte van den Heerenweg en tot betaling van een jaarljjksche bijdrage id. tot omwisseling van 4'/« obligaties in 3'/j°/o van de provin ciën N.-H. en Utrecht, tengevolge van con versie; Adres van den Alphenschen Be sturenbond houdende het verzoek om te bevorderen dat de nieuwe steunregeling ongedaan worde gemaakt dan wel dat een huurtoeslag worde toegekend. Met afwij zend advies van B. en W.; adres van ouders van leerlingen die de O.L. School te Ter Aar willen bezoeken om tegemoet koming krachtens art. 13 der L. O. 1920, met afwijzend advies van B. en W.; voor stel van B. en W. 1. z. het aangaan eener gemeenschappelijke regeling met de ge meente Boskoop omtrent toelating van leerlingen op de openbare scholen. Id. tot wijziging van de begrootingen van de wa ter- en lichtbedrijven: ld. tot wijziging van de gemeente-begrooting 1934 Eerste plechtige Heilige Mis. In de H. Bonifaciuskerk werd heden morgen door onzen vroegeren plaatsge noot, den weleerw. heer S. Heijman, zijn eerste plechtige H. Mis opgedragen met assistentie. Pater Heijman begon zijn studie destijds op het Seminarie te Zen deren, waar hij gedurende 6 jaren bleef. Daarna vervolgde hij zijn studie te Box meer, terwijl hij ln het klooster te Mer kelbeek zijn studies voltooide. Op 15 Juli J.l. ontving hij in de Kloosterkerk van het Carmel-college te Merkelbeek de H. Pries terwijding. Gisteravond werd de Jonge priester met een drietal auto's en 'n open landauer bespannen met 2 paarden, waar- In hadden plaats genomen zijn ouders, een ontvangstcomité en de zeereerw. deken J. M. Hellegers, van het station gehaald en verwelkomd. In de Kerkstraat voor de R.-K. Kerk had zich een groote stoet bruidsmeisjes opgesteld, terwijl voor de kerk een eerepoort was geplaatst met een welkomst-opschrift. In het kerkgebouw aangekomen, dat ter dezer gelegenheid met bloemen was versierd, werd de jeug digen priester door de parochianen een welkomstlied toegezongen en door dezen een kort Lof gecelebreerd. Na de H. Ms recipieerde zijneerw. in den loop van den dag in de St. Jozefzaal, waar hem tal van blijken van belang stelling ten deel vielen. Van de kerk en door vele particulieren was de vlag uit gestoken. Adressen inzake de steunverlaging. Door den R.K. Volksbond en Chr. Be sturenbond alhier werd aan den raad der gemeente onderstaand adres Ingediend: dat adressanten hebben kennis genomen van de steunbedragen, die de werkloozen- steuntrekkenden thans in onze gemeente ontvangen, door de nieuwe wijziging in deze regeling ingegaan per 1 Juli j.l.; dat het zich aanvankelijk liet aanzien, dat groote gezinnen door deze wijziging niet zouden worden getroffen, en voorts dat deze wijziging voor de gemeente zelf geen mindere uitgave zon beteekenen en de ontvangsten ook voor de betrokkenen niet minder zouden zijn; dat echter bij het door adressanten ingesteld onderzoek, ls gebleken, dat evenwel de massa door deze nieuwe wijziging wordt getroffen en voor weinigen sprake ls van vermeerdering van ontvangsten; dat in de gehouden verga dering van de commissie van advies, dan ook ls voorgesteld om te trachten onze gemeente wat de steunuitkeering betreft, te doen opnemen in de 4e Klas in stede van in de 5e Klas, naar welke laatste Klas thans de steunuitkeering alhier plaats vindt, zulks nog temeer, waar ln deze 2. inrichtingen met speciale kook- en schllapparaten. Voor de gevallen onder 1. en 2. hierbo ven genoemd, zal schriftelijke machtiging van de Nederlandsche Akkerbouw Cen trale vereischt zijn. Op bonken bestemd voor veevoer behoeft geen heffing te worden betaald, het ge leidebiljet wordt dus gratis verstrekt. Wel licht zal een cautie geeischt worden ter meerdere waarborg voor de naleving der voorschriften. Het zal verboden worden aardappelen te gebruiken voor veevoeder, die niet ge denatureerd zijn. Dus ook de landbouwer, die van eigen oogst aan eigen vee wil ver voederen, is verplicht vergunning te vra gen. Dit geldt zoowel voor het vervoederen van bonken, kriel als consumptiemaat. Verkoop en levering van aardappelen mag slechts aan erkende handelaren ge schieden. De verkooper moet zich bij verkoop en levering hiervan overtuigen. Oe teler- handelaars worden voorloopig voor het zelfde kwantum erkend als in het vorig seizoen. Voor verdere inlichtingen kunnen de aardappeltelers en handelaren zich wen den tot de plaatselijke kantoorhouders of tot den Kringsecretaris. gemeente in de verschillende bedrijven voor de bestaande Collectleve-overeen- komsten ook Klasse 4 wordt toegepast; dat genoemd voorstel ln genoemde verga dering geen resultaat heeft gehad; dat adressanten hoe buitengewoon erkentelijk ook voor de wijziging die destijds voor onze gemeente verkregen, dat onze ge meente voor de steunuitkeering ln plaats van ln klasse 6 ln klasse 5 werd Ingedeeld, thans het beleefd verzoek aan Uwen Raad doen, het daar heen te willen leiden, dat aan den betrokken Mnlster alsnog wordt verzocht onze gemeente voor de steunuit keering in te deelen in de 4e Klasse (in aftrek met den huurtoeslag). Ook door den Alphenschen Besturders- bond werd aan den Raad een adres Inge diend betreffende de gewijzigde en ver laagde steunregeling. Hierin werd verzocht zich tegen de reeds ingevoerde steunver laging uit te spreken en B. en W. te wil len ultnoodigen in overleg te treden met den Mnlster van Sociale Zaken, teneinde te trachten de gewraakte verlaging onge daan te maken. Zich voorts uit te spreken, dat wanneer onverhoopt deze pogingen geen resultaat mochten hebben, het in voeren van een huurtoeslag waarin b.v. zou kunnen worden bepaald dat huren boven f. 2.50 per week in aanmerking komen voor een toeslag, tot een maximum van f. 1.50, gewenscht en noodig is. Ten slotte wordt in het adres een beroep ge daan op de gevoelens van Christelijke naastenliefde, welke ongetwijfeld bij alle leden van het college van den raad leven en toch ook in het maatschappelijk en politieke leven richtsnoer behooren te zijn, zeer in het bijzonder ten aanzien van een bevolkingsgroep, welke tengevolge van zeer onlogische economische verhoudingen aldus onderteekenaars, tot een mensch- onwaardig pauperisme worden gebracht, en de verantwoording hiervan, voor een groot deel in handen van den raad zijn. Na een uitvoerige uiteenzetting komende tot een advies inzake het adres van adres santen, schrijven B. en W. aan den Raad meenen wij U te moeten adviseeren U niet tegen de nieuwe steunregeling uit te spreken en ons niet uit te noodigen ln overleg met den Minister te treden ten einde gunstiger regeling te krijgen. Het zou aldus B. en W. niet slechts weinig waardeering aan den dag leggen voor de stappen welke wij met gunstig gevolg deden voor de verhooging van de steun uitkeering, maar het is te voorzien dat daarmede niets bereikt zal worden. In zijn meer aangehaalde missive verzocht de Mnlster ons spoedig te berichten of wij op de nieuwe voorwaarden van 1 Juli af voor het ontvangen van subsidie in aan merking wenschen te komen. B. en W. geven den raad derhalve ln overweging hen tot die medeellng te machtigen waar mede dan gevoegelijk de nieuw steunre geling is aanvaard, met het ultkeerings- bedrag aan uitgetrokken kostgangers van f. 6.75, per week. Onze plaatsgenoot de heer J. J. Vrie- link is benoemd tot hoofd van de Herv. School te Appeltern. Geslaagd te Utrecht voor het examen Engelsch L.O. mej. E. Moene, alhier. ALKEMADE. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt mor gen des namiddags te 2'/« uur (Z.T.) in openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot het converteeren vaneen drietal geldleeningen, in totaal groot 1.87.000. 3. Voorstel tot wijziging der Algemeene Politieverordening. 4. Voorstel tot vaststelling eener veror dening, houdende afwijking van eenlge bepalingen der Winkelsluitingswet. 5. Voorstel tot het aanbrengen van een viertal brandkranen te Kaag. 6. Bespreking wachttijdregeling werk- loozen. 7. Voorstel tot wijziging der begrooting 1934. 8. Reclames schoolgeld. 9. a. Voorstel tot afgraving van een per ceel bouwland, gedeeltelijke demping van het Brasemermeer en stichting van een zwembad, uit te voeren ln werkverschaf fing. b. Afgraving van een perceel weiland en ophooging van een perceel bouwland in Huigsloot, 10. a. Aanbieding gemeenterekening '33. b. Voorstel tot vaststelling van den staat van oninbare en nog te verhalen posten, behoorende bij die rekening, en c. voorstel tot benoeming eener com missie tot onderzoek dier rekening. 11. Bespreking eventueele korting op salarissen ambtenaren. BODEGRAVEN. Beroep aangenomen. Ds. Kruishoop, alhier heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Ermelo aangenomen. De 60-jarige B., die enkele weken geleden ernstig werd gewond bij een aan rijding in de buurt van de Gasfabriek, is nauwelijks hersteld, opnieuw aangere den, thans op de Rijnbrug. Hij werd nu echter slechts licht aan het been verwond. BOSKOOP. De iepziekte. De iepziekte heeft hier ter plaatse ook weder onder de iepenboomen slachtoffers gemaakt. Door gemeentewerken worden de boomen, wanneer zij door deze ziekte zijn aangetast onmiddellijk gerooid en ver nietigd. De verbreeding der Zuidkade. Te beginnen bij de Julianabrug is een begin gemaakt met de verbreeding van de Zuidkade. Aan dit werk, dat in werkver schaffing wordt uitgevoerd, kunnen weder veel menschen arbeid vinden, terwijl het geheel tevens een groote verkeersverbete- ring genoemd kan worden. HAZERSWOUDE. Beroepen. Tot predikant der Geref. Kerk alhier is beroepen ds. S. R. Smilde uit Geesteren Gelselaar. Geslaagd te Rotterdam voor het exa men nuttige handwerken mej. W. Kooi man, alhier. Bij het correspondentschap der ar beidsbemiddeling - staan als werkloos 169 personen ingeschreven, waarvan 39 steun trekkend. KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. Verkoop grond bij v.m. Raadhuis - Een straatbelasting - Bestrating Hondsdijk. De Raad kwam ln openbare vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester. Tegen woordig alle leden. Na opening met gebed wijdde de voorzitter eenlge woorden ter nagedachtenis aan het overlijden van Z.K.H. Prins Hendrik, hetgeen door de leden staande wordt aangehoord. De no tulen der vorige vergadering werden voor gelezen en onveranderd vastgesteld. Mededeeling werd gedaan van het feit, dat de beslissing op het ter goedkeuring ingezonden besluit inzake uitleenen van gelden aan het Burgerlijk Wees- en Arm huis, door Ged. Staten is verdaagd, en dat B. en W. in een volgende vergadering, na dat de betrokken ambtenarenorganlsaties zijn gehoord, voorstellen zullen doen In zake de salarissen ln verband met het met ingang van 1 Juli j.l. verhoogde pensloens- verhaal. Wijziging besluit verstrekking van kas geld aan het Bestuur van het Burgerlijk Wees- en Armhuis. De voorzitter zegt, dat Ged. Staten de aflossing ln haar geheel bepaald willen zien op 31 December, daar het uit te lee- nen bedrag uitsluitend strekt tot verster king van de kasmiddelen van het Burger lijk Wees- en Armhuis. Voorts zeide de voorzitter dat gebleken ls, dat ln plaats van een bedrag ad f. 2500 een som van f. 2000 voldoende zal zijn. De Raad kan zoo noodig telken jare een nieuw besluit tot uitleenen van kasgelden nemen. Met alg. st. werd aldus besloten. Onderhandsche verkoop van een strookje grond bij het voormalige Raadhuis. De voorzitter zeide, dat B. en W. voor stellen een klein strookje grond naast het v.m. Raadhuis aan Gebrs. W. A. en J. van den Dool onder bepaalde beperkende voor waarden wat den eventueelen bouw van een schuurtje enz. betreft, te verkoopen en wel voor den prijs van f. 25. De voorzitter las het concept-besluit voorzoover deze voorwaarden betreft, voor. Nadat de heer de Jong nog gevraagd had bij een eventueele bouwvergunning aan de nieuwe eigenaren, eenige soepelheid ten opzichte der te stellen eischen te willen betrachten, welke vraag door den voor zitter toestemmend beantwoord werd, ls met alg. st. conform het voorstel van B. en W. besloten. Credlet verdere bestrating Hondsdijk en voorstel om ln beginsel te besluiten tot heffing van een straatbelasting. De voor zitter gaf een overzicht van de vermoede lijke flnancieele uitkomsten over 1935, waaruit o.m. blijkt, dat de ultkeering uit het gemeentefonds voor onze gemeente zal worden teruggebracht van f. 11.90 op f. 4.50 per Inwoner, hetwelk voor 1935 een ver mindering van f. 1300 beteekent. Komende op de kosten van verdere be strating van den Hondsdijk deelde de voor zitter mede. dat deze totaal f. 14000 zullen bedragen. Rente en aflossing worden ge raamd op pl.m. f. 1200. Tegenover deze ver meerdering van uitgaven staat, zij het dan in geringe mate, een vermindering van kosten aan onderhoud van den weg. Tot verdere dekking van bovengenoemd be drag meenen B. en W., opnieuw de weg- belasting ln te voeren, waarvan de op brengst ongeveer op f. 1800 wordt geschat. Waar ln deze belasting ook door de elders wonende eigenaren wordt bijgedragen, wordt dit door het College wel de meest aantrekkelijke wijze van belastlngverhoo- ging geoordeeld. De heer de Jong merkte naar aanleiding hiervan op, dat hij vreest, dat de eigena ren deze belasting tenslotte toch op de huurders zullen verhalen, waarom hij dan ook vroeg of deze belastlngverhooglng wellicht nog niet kan worden uitgesteld. De voorzitter zeide, dat het hem in ver band met den onzekeren toestand der ge- meentefinanclën toch wenschelijk voor komt deze straatbelasting niet uit te stellen. Wat eventueele verdere belastlng verhooglng betreft, hierover ware later nog bij de begrooting te beslissen. Wellicht zul len deze toch nog wel noodig zijn, met het oog op de a.s. nieuwe regeling van ver deeling der werkloosheidskosten ln 1935. De heer Lievers zou gaarne zien, dat het verschil in heffing bij de belastingplichti gen in de Lagewaard minder sterk op den voorgrond werd gesteld. Immers vroe ger betaalden de belastingplichtigen uit dit weggedeelte slechts een derde van het geen voor de eigendommen aan het be strate gedeelte werd betaald. Na discussie werd ln beginsel besloten tot heffing der door B. en W. voorgestelde straatbelasting, terwijl over het percen tage van heffing t. z. t. nadere voorstellen zullen worden ingediend. Voor de verdere bestrating van den Hondsdijk vragen B. en W. thans een cre- diet van f. 7000. Het ligt in het voornemen het verkeer straks van 75 uur te sluiten, het busverkeer uitgezonderd. Hierdoor zal een besparing der uitgaven kunnen wor den verkregen. Na bespreking over en we der werd met algem. st. besloten het ge vraagde crediet toe te staan. Wat de verdere uitvoering van het werk betreft, hierover zullen B. en W. nog nadere besprekingen voeren, daar de inge komen prijsopgaven te hoog worden ge acht. Met alg. st. werd in het in de vorige vergadering genomen besluit tot het aan gaan van een deposito-overeenkomst met de Alphensche Bank, een kleine redactie wijziging aangebracht overeenkomstig den wensch van Ged. Staten. Na toelichting door den voorzitter werd besloten f.25 beschikbaar te stellen voor het bijwonen van een polltie-vakcursus door den gemeente-veldwachter, dit ln HEDEN. Gerecht 10: Lezing over de Mormonen, 8 uur nam Katwij k-aan-Zee (Gebouw Chr.. Prot. Bel.) Spr. pastor Fetler, 8 uur n.m. Donderdag. Leger des Heils: Samenkomst te 8 uur nam. Oud-Hortuszicht: Tulnconcert „Cres cendo". 8'/i uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam, „De onzichtbare man". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater. Breestraat, 8 uur nam. „Zoutwatermelodie". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur, Roxy-Theater, Haarlemmerstraat no. 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling „Des nachts in het eenzame huis". Casino-theater, Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Es war einmal eln Musikus". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 30 Juli tot en met Zondag 5 Aug. a.s. waargeno men door de apotheken G. F. Roy: Steenstraat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. verband met de wijziging der begrooting dienst 1934, welke vervolgens door den voorzitter wordt voorgelezen. Ten slotte deelde de voorzitter mede, dat B. en W. over een Ingekomen circu laire van den Minister van Sociale Zaken over betaling contributie voor zieken fondsen door werkloozen, den Raad nog zullen inlichten en eventueel voorstellen doen. BIJ de rondvraag vroeg de heer Kok om het water in den Lagewaard te doen spuien, hetgeen de voorzitter toezegde, Hierna sluiting. Verkooping. Ten overstaan van notaris F. C. Engel- berts had ln café de Bruin alhier de ver kooping plaats van een bouwmanswoning met 19.89.30 H.A. Kooper de heer D. Spronk te Lelden voor de som van f. 39400 Land Hoogewaard 8.88.87 H.A. Kooper de heer Jac. Oppelaar te Leiden voor f. 19306. Een perceel land ln de Lagewaard J. D. de Kort q.q. voor f. 197. Het burgerwoon huis te Koudekerk J. D. de Kort q.q. voor f. 5000. o LEIMUIDEN. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente vergadert mor gen des v.m. te 11 uur. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Be handeling schrijven van Ged. Staten in zake de aan te leggen provinciale weg in de gemeente. o NIEUWVEEN. De heer P. v. d. Leden alhier, slaag de te Enschedé voor het sterkstroom- monteursexamen, uitgaande van de Ver- eeniglng tot Bevordering van Electrotech- nlsch Vakonderwijs ln Nederland. Nu de Dorpstraat zoo schitterend in orde is, Jagen de autobestuurders in on gehoorde vaart hun wagens door het Dorp. Bij een gehouden controle door de politie zijn hiervoor 3 bestuurders verba- llseerd. De 84-jarige wed. V. had het onge luk van eên stoepje te vallen, waardoor zij een heupbeen brak. Op advies van den dekter moest zij naar het ziekenhuis ver voerd worden. RIJNSATERWOUDE. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente vergadert Vrij dag a.s. des nam. te 8</i uur. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3, Aanbieding gemeenterekening 1933. 4. Vaststelling kohier straatbelasting. 5. Be handeling schrijven van Ged. Staten der provincie Zuid-Holland Inzake aanleg provinciale weg. o TER AAR. Oplichter aangehouden. In de laatste weken ls onze gemeente en ook de omgeving onveilig gemaakt door een individu, dat zich uitgaf voor longlij der, niet in staat om te werken, en gelden Inzamelde om een handel te beginnen. Na te zijn gesignaleerd in het Algem. Politieblad werd de man te Ter Aar, waar hij nog steeds collecteerde, aangehouden en naar hier overgebracht. Hij bleek reeds meermalen wegens oplichting te zijn ver oordeeld en had deswege nog gevangenis straf te goed. Hij is naar het Huis van Bewaring te 'sGravenhage overgebracht. Men overtuige zich, vóór iets aan derge lijke menschen te geven eerst of op de lijst een gemeentestempel voorkomt en ol zij een vergunning van B. en W. kunnen toonen! Gestoorde vlschpret! Eenige Rotterdamsche politie-agenten, op twee motorfietsen op weg naar de Langeraarsche Plassen om te visschen, kwamen door het verhoogde paarden- spoor in de Vierambachtspolder plotseling met den grindweg in contact en liepen schaafwonden aan armen en beenen op De politie verleende eerste hulp aan de Rotterdamsche collega's, die hierop, voor zien van eenlge noodverbanden, goeds moeds de reis voortzetten. Want een recht geaard visscher laat zich door dergelijke kleinigheden niet van zijn stuk brengen! Een boerendienstbode werd bij het sporien plotseling gebeten door een snoek. Z' eeg een bloedende wonde aan haar h o WADDINXVEEN. Als armmeester van het R.K. Armbe stuur heeft de heer Kors bedankt. Velen zullen met leedwezen dezen gezienen arm meester zien vertrekken. Het plaatselijk crisis-comité heeft het batig saldo van den verkoop der crisis postzegels ontvangen, n.l. f. 236.43. 2—2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6