NATIONALE De gebeurtenissen in Oostenrijk. LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 1 Augustus 1934 Doodvonnissen voltrokken. LEVENSVERZEKERING-BANK Rotterdam betaalt f 10.000 TELEGRAMMEN. VISSCHERIJ-BERICHTEN. Na het requisitoir van het O. M. in het proces tegen de moordenaar van Doll fuss kregen de verdedigers het woord. De verdediger van Holzweber, Ruehrer zeide o.a.: Er zijn in Oostenrijk twee groe pen, waarvan de eene opkomt voor de on afhankelijkheid van Oostenrijk, terwijl de andere een aansluiting wil met het Duit- sche rijk en het Duitsche volk. Degenen, die opkomen voor deze aansluiting, hou den niet minder van hun vaderland dan de verdedigers der onafhankelijkheid. (Hier werd de verdediger tot de orde geroepen.) De beide aangeklaagden zijn als Schiageter in Duitschland die den offerdood voor het Duitsche volk is gestorven. (De advocaat werd hier opnieuw tot de orde geroepen.) De verdediger beriep zich verder op het toegezegde vrijgeleide en op den wensch van Dollfuss, dat zoo weinig mogelijk bloed zou worden vergoten. Daarna werd den beklaagden gelegen heid gegeven voor het laatste woord. Pla- netta zeide daarbij: „Ik ben geen moor denaar, ik wilde Dr. Dollfuss niet dooden, ik vraag mevrouw Dollfuss vergiffenis." Holzweber. verklaarde, dat hij onschul dig was aan den dood van Dollfuss. Hij zeide: Wij meenden, dat Rintelen met de bondskanselarij tot overeenstemming zou komen, toen wij binnendrongen. Dat was den vorlgen dag gezegd. Ik kan nog slechts dit zeggen: Ik heb gehandeld in het belang van mijn vaderland. Ik zie een rechtvaardige boetedoening tegemoet," In de motiveering van het doodvonnis tegen Planetta en Holzweber wordt onder andere gezegd: Het feit. van hoogverraad, dat den beklaagden ten laste was gelegd, is overtuigend bewezen. De beklaagden zijn lid van de N.S.D.A.P. Zij hebben be kend, dat zij hebben deelgenomen aan de actie tegen Bondskanselier Dollfuss en Dollfuss hebben vermoord. Het is hun bekend geweest, dat het de bedoeling was, dat de regeering omvergeworpen zou wor den. In totaal zijn 150 personen in de bonds kanselarij binnengedrongen, zoodat daar door de oogmerken van oproer vaststaan. De beide beklaagden moeten beschouwd worden als aanvoeders. Wat betreft de beschuldiging van moord tegen Planetta, deze heeft zelf bekend. Het opzet om te dooden blijkt uit het gebruik van een ab soluut doodelijk wapen en uit het schieten van zeer nabij. Het gerechtshof heeft daarom het opzet om te dooden bewezen geacht. Bij Planetta moeten als verzwa rende omstandigheden worden beschouwd het delict van hoogverraad, het lossen van twee schoten, en de belangrijkheid van de gedoode persoonlijkheid, die beschouwd is als vertegenwoordiger van het geheele vaderland. Verzachtende omstandigheden heeft men niet in aanmerking kunnen nemen. Bij Holzweber zijn zeer verzwarende omstandigheden aanwezig. Als verzach tende omstandigheid kan zijn oprechtheid en het feit dat hü tot dusverre een goe den naam had, worden beschouwd. Het vonnis, is door middel van de strop voltrokken. Daarover wordt nog medegedeeld, dat Holzweber, die het eerst werd terechtge steld, toen hem werd medegedeeld dat het verzoek om gratie was afgewezen, uit riep: „Ik sterf voor Duitschland! Heil Hitler!" Ook Planetta riep op het laatste moment voor de terechtstelling: „Heil Hitier!" Beiden hadden om geestelijken bijstand verzocht en spraken geruimen tijd met de geestelijken. De „Wiener Zeitung" publiceert thans een besluit van den ministerraad, dat ge nomen is op 25 Juli. den dag van het op roer in de eerste middaguren, door de in het ministerie van Landsverdediging bij- eenzijnde regeering. Dit besluit, dat onder teekend is door dr. Schuschnigg, luidt als volgt: „Op bevel van den Bondspresident wor den de oproerlingen opgeroepen binnen een kwartier het Ballhausgebouw te veria ten. Wanneer geen menschenleven van den kant van de wederrechterlijk van hun vrijheidberoofden leden der regeering te beklagen is, verklaart de regeering de op standelingen vrijen aftocht en over de- grens-zetting te waarborgen. Wanneer de termijn verloopt zullen de machtsmidde len van den Staat gebruikt worden." Weer een radio-rede van Adam. De bondscommissaris voor propaganda, Adam, heeft gisteren weer een radiorede gehouden, waaruit het belangrijkste het volgende is. In den nacht van Woensdag op Donderdag, dus kort na den moord op Dollfuss, werd in de nabijheid van het opper-Oostenrijksche plaatsje Kellerschlag een onbekende man aangehouden, die ver klaarde te zijn de hotelsecretaris Franz Heel uit München. Hij had een rijksduit- sche pas met een doorloopend visum voor Oostenrijk. Bij onderzoek aan den lijve vond men verscheidene papieren. Op het hemd droeg de man half ontcijferde telegrammen. Als voorbeeld van deze telegrammen noemde Adam het volgende: Rintelen wordt kan selier, Rintelen onderhandelt; opnieuw monsters onderweg. In de schoenen van den gearresteerde vond men materiaal met nauwkeurige instructies voor de nationaal- socialisten in Oostenrijk bij den val van de regeering-Dollfuss. Uit dit materiaal blijkt, dat op het wachtwoord „Sommer- fest" eerst een ongewapende opstand moest ontstaan, welke in geval van tegen stand van het gezag in een gewapenden opstand moest overgaan. Het wachtwoord voor de tweede even tualiteit luidde „Preisschiessen" en „Ita- lienische Nacht". De bondscommissaris Adam deelde verder mede, dat uit het in beslag genomen materiaal blijkt dat zonder twijfel Duitsche instanties den opstand in Oostenrijk hebben voorbereid, maar dezen zoo hadden ingericht, dat men zou geloo- ven dat het om zuiver binnenlandsche Oostenrijksche aangelegenheden zou gaan. zonder buitenlandschen invloed. De bonds commissaris zeide dat hieruit blijkt, dat de opstand van 25 Juli met alle details van München uit reeds een week te voren is voorbereid. Ontroerend tafreel te Riccione. Een pathetische scène had gistermorgen plaats op het kleine station te Riccione, toen mevrouw Dollfuss naar haar kinderen terugkeerde, die haar in gezelschap van een kinderjuffrouw opwachtten en blijk gaven van het droevige nieuws van den dood van hun vader op de hoogte te zijn. Eva, die 5V« jaar is, snikte voortdurend en het kleine jongetje stond te huilen. Mevrouw Dollfuss kuste haar kinderen, terwijl de tranen haar over het gelaat stroomden. Daarop kuste zij Slgnora Mus solini, die ook aanwezig was en eveneens weende. Op den achtergrond stonden de hofdignitarissen en de burgemeester van Riccione, die eveneens hun ontroering moeilijk meester wisten te blijven. Onderhoud met den Oostenrijkschen Gezant. In een onderhoud, dat de Oostenrijksche zaakgelastigde in Den Haag. dr. G. Alexich met een redacteur van het Corresponden tie-Bureau heeft gehad, heeft de heer Alexich verzocht zijn hartelijken dank te willen overbrengen aan de Nederlandsche pers voor de objectieve, maar ook mee levende wijze, waarop deze pers in de af- geloopen zware dagen de Oostenrijksche aangelegenheden heeft behandeld. Zelfs de bladen, die een principieel afwijzende houding tegenover de huidige regeering te Weenen innemen, hebben in verband met den rouw van het Oostenrijksche volk alle politieke tegenstellingen achterwege ge laten en slechts het leed gezien, dat een ongelukkige vrouw en een zwaar beproefd volk te dragen hebben. Zonder overbodige complimenten te ma ken wilde de zaakgelastigde toch zeggen, dat, wanneer het waar is, dat elk land de pers heeft welke ht verdient, dit in de eerste plaats geldt van de Nederlandsche. Den eersten dag, dat ik hier kwam, aldus de heer Alexich. is mij opgevallen het hooge peil en ook de uitstekende informa ties der Nederlandsche pers, welke men in het buitenland slechts bij enkele groote organen zal aantreffen, maar welke in een dergelijke collectiviteit wel nergens ter wereld te vinden zijn. Vervolgens kwam het gesprek op de nieuwe Oostenrijksche regeering onder leiding van bondskanselier Schuschnigg. Ten aanzien daarvan merkte de heer Alexich op, dat deze nieuwe regeering slechts een voortzetting van het vorige kabinet is. Onzichtbaar zweeft echter om hen heen de geest van hem, die zoo plot seling uit hun middel is weggerukt. Het zijn de medewerkers van dr. Dollfuss, de mannen, aan wie hij zijn vertrouwen ge schonken had. Het verleden met de daarin bestaande partijen is in Oostenrijk dood. Dit was reeds het geval tijdens het leven van dr. Dollfuss: thans geldt dit in nog sterker mate. Zij, die thans deel uitmaken van de regeering. worden slechts bezield door één wensch: den wederopbouw van hun va derland. en voor het overige verlangen zij met rust te worden gelaten. Dat ligt ook in het algemeen in het karakter van den Oos tenrijker. Wij houden er niet van ons te mengen in aangelegenheden van anderen, maar evemin zijn wij er op gesteld, dat men zich met onze zaken bezighoudt. De behoefte aan rust van den Oosten rijker, die begrijpelijk is bij een volk, dat steeds weer om zijn bestaan moet vech ten, is dikwijls als een zekere slapheid aangemerkt. Dat de Oostenrijker echter niet slap is. hebben allen, die van deze vermeende eigenschap gebruik meenden te kunnen maken, ondervonden. Het is ten eenenmale onjuist te beweren, dat vorst Starhemberg den strijd tegen de arbeiders klasse wil voeren. Van Starhemberg komt het woord: Ook de Schutzbündler zijn voor Oostenrijk gevallen. Even onjuist is het een tegenstelling te construeeren tusschen katholieken en burgerwachters. De godsdienstkwestie speelt in Oostenrijk waar volgens de laat ste volksstemming op 6'/i millloen inwo ners 6.1 millioen katholieken, 180.000 pro testanten en 160.000 joden zijn, in het ge heel geen rol. Katholiek zijn spreekt in Oostenrijk van zelf zonder dat een andersdenkende daar onder te lijden zou hebben. Ten slotte bracht de redacteur nog ver schillende berichten ter sprake, welke in de laatste dagen de ronde hebben gedaan met betrekking tot een mogelijken terug keer van de Habsburgers naar Oostenrijk. In dit verband kan er de aandacht op ge vestigd worden, dat in België, waar de jonge Otto van Habsburg verblijf houdt, geen afzonderlijke Oostenrijksche diplo matieke vertegenwoordiging is, doch dat de zaakgelastigde te 's-Gravenhage tevens geaccrediteerd is bij het Belgische Hof. Dr. Alexich merkte op, dat het streven der Bondsregeering er op gericht is, het financleele onrecht, dat aan de Habsbur gers is geschied, zooveel mogelijk goed te maken. De financieele verhouding met de keizerlijke familie zal een grondslag moe ten vinden in de groote prestaties van de Habsburgsche dynastie voor Oostenrijk en voor Europa. Ditzelfde standpunt geldt ook ten aan zien van de verbanning der Habsburgers. Men weet reeds dat de nieuwe grondwet de antl-Habsburgwetten niet gehandhaafd heeft. Of en hoever er onderhandelingen tusschen de regeering en vertegenwoor digers der Habsburgers plaats hebben kon de heer Alexich niet zeggen Wel spreekt het vanzelf, dat dit een probleem is niet alleen van binnenlandsch-politieken aard, doch bovenal van groote lnternationaal- politleke beteekenis. De Oostenrijksche re geering weet zeer wel, dat zij dit probleem niet kan oplossen zonder voorafgaande overeenstemming met de groote mogend heden. Tegenover alle tendentieuze berichten wenschte de heer Alexich met nadruk te verklaren, dat een terugkeer der keizer lijke familie naar Oostenrijk niet zonder meer restauratie beteekent. Deze terug keer zou slechts een kwestie van recht- RECLAME. 6265 na 35 jaar of bij Uw eerder overlijden - indien gij van Uw 30st* jaar af. gedurende hoogstens 35 jaar. jaarlijks 211. stort DE ZIEKTE VAN VON HINDENBURG. BERLIJN, 1 Aug. (VU.). Hoewel offi cieel daarover niets gemeld wordt hebben de berichten omtrent den gezondheids toestand van den rijkspresident in poli tieke kringen groote onrust veroorzaakt. In gezaghebbende kringen wijst men er op dat bij een eventueel overlijden van Von Hindenburg een nieuwe president zou moeten worden gekozen. Men beraad slaagt thans over de te volgen procedure, en het wordt waarschijnlijk geacht, dat de Hertog van Brunswijk eerste candidaat zal worden. De Hertog van Brunswijk is een neef van den Engelschen Koning en van wijlen Tsaar Nicolaas en schoonzoon van den ex-Keizer. PARIJS, 1 Aug. (V.D.). - De berichten omtrent de ernstige ongesteldheid van Von Hindenburg hebben in politieke kringen ernstige bezorgdheid gewekt, niet alleen om persoonlijke maar ook om poli tieke redenen. De mogelijkheid van een verdwijnen van den veldmaarschalk van het politieke tooneel wordt hier met ern stige ongerustheid overwogen. Men is van meening, dat dit niet alleen zou betee- kenen, dat daardoor de krachtigste, zoo niet de eenige matigende invloed uit de Duitsche politiek zou verdwijnen, maar het zou tevens Hitier een uitweg bieden uit de persoonlijke moeilijkheden, waarin hij zich steeds meer komt te bevinden, hetgeen waarschijnlijk zou beteekenen een nog fellere ontwikkeling van het natlo- naal-socialisme. HITLER NAAR NEUDECK. BERLIJN, 1 Aug. (V.-D.) Hitler is hedenmorgen om 10 uur 15 per vliegtuig naar Neudeck vertrokken. DE ENGELSCHE LÜCHTBEWAPENING. LONDEN, 1 Aug. (V.-D.) Naar uit Washington gemeld wordt, heeft de ver klaring van Baldwin over de luchtpolitiek van Engeland geen bijzondere verrassing gewekt. Men verklaart, dat Baldwin alleen openlijk heeft uitgesproken, wat door de Engelsche bevolking evenals buiten En geland reeds sedert lang gedacht werd. In politieke kringen van Washington ver luidt thans dat reeds tijdens de economi sche wereldconferentie Hull in kennis zou zijn gesteld van de Engelsche opvattin gen. Reeds toen zou hem zijn medegedeeld, dat Engeland de wensch heeft in België en Nederland neutrale zones ingesteld te zien. welke een luchtaanval op de Brit- sche eilanden zou verhinderen. De verkla ring van Baldwin wordt dus beschouwd als een verdere etappe in deze gedachte. DORPSBRAND IN POLEN. WARSCHAU, 1 Aug. (Reuter). Te Wil- zumbrach is op een boerderij brand uitge broken, welke snel om zich heen greep. Binnen korten tijd stond een groot deel van het dorp in vlammen. Het grootste grootste deel van den veestapel en de ge heele oogst werden door het vuur verteerd. vaardigheid zijn, omdat men de leden van het vorstenhuis, dat zoo nauw met de ge schiedenis van Oostenrijk is verbonden, het verblijf in het vaderland niet ontzeg gen mag. Komt von Papen. Uit Weenen wordt aan de „Nessagero" gemeld, dat de Oostenrijksche bisschop pen een démarche hebben verricht bij de bondsregeering, teneinde zekere bedenkin gen tot uiting te brengen met betrekking tot den persoon van Von Papen. Blijkbaar houden het Vatlcaan en de groot mogendheden zich bezig met de vraag, of het opportuum zou zijn, Berlijn te doen begrijpen, wat Weenen niet kan uitleggen, namelijk dat de zending van Von Papen, verre van de hervatting der normale betrekkingen tusschen Duitsch land en Oostenrijk te vergemakkelijken, zulk een hervatting zal bemoeilijken. Voorts wordt uit Parijs gemeld, dat Duitschland, zich rekenschap gevend van den ernst van het Oostenrijksche probleem besloten zou hebben, verdere compicaties te vermijden en daarom zelfs de politiek zou desavoueëren, die het sedert meer dan een jaar ten aanzien van Oostenrijk heeft gevoerd. Barthou gaf den zaakgelastigde opnieuw de verzekering, dat de Fransche regeering krachtig vasthoudt aan de beginselen, neergelegd in de verklaring van 17 Februari 1934 en dat zij, in nauw contact met de andere mogendheden, die deze verklaring hebben onderteekend, haar volledigen steun zal blijven geven voor de effectieve handhaving van Oostenrijks onafhankelijkheid. Naar Zuid-Slavië. Opnieuw zijn 33 Oostenrijksche Natlo- naal-Soclalisten de grens naar Joego slavië overgestoken. Zij waren bij hun aankomst van alle hulpmiddelen ont bloot, doch naar men gelooft hebben zij van het Duitsche consulaat te Zagreb ondersteuning ontvangen. Von Rintelen. Het heet, dat von Rintelen thans snel betert en bereid is te spreken, waardoor vele hooggeplaatste personen in grooten angst verkeeren. DE GEBEURTENISSEN IN OOSTENRIJK. WEENEN, 1 Aug, (V.-D.) Heden is de behandeling voor het Standgerecht be- bonnen van de zaak tegen de beklaagden Wuraig en Meyer, die er van beschuldigd worden op 25 Juli den commandant van de stedelijke veillgheldsmacht van Inns- brück, stafkapitein Hinkel uit Weenen op straat te hebben doodgeschoten. WEENEN, 1 Aug. (V .D.). Naar verluidt is de regeering voornemens het vertrek, waar bondskanselier Dollfuss vermoord is, te laten ln den toestand zooals deze on middellijk na den moord was. WEENEN. 1 Aug. (Reuter). In een bui tengewone zitting heeft het kabinet een wet aangenomen, waarbij wordt bepaald, dat de bezittingen van allen, die bij de nazi-opstand betrokken waren, verbeurd worden verklaard. In de provincie Karlnthle is de verbitte ring tusschen nazi's en regeeringstroepen zeer groot, waardoor gevangenen en ge wonden aan beide zijden ernstig zijn mis handeld. De stemming is hierdoor natuurlijk nog slechter geworden. De leden van de verschillende recht banken, welke de deelnemers aan den jongsten opstand moeten berechten, heb ben aan de journalisten verzocht hun na men niet te publiceeren, aangezien zij voortdurend brieven ontvangen, waarin zij met den dood worden bedreigd. KLEINE BOTSINGEN TE PARIJS. PARIJS, 1 Aug. (Reuter). Bij de gister avond gehouden betooging van het socia listische en communistische eenheidsfront ter nagedachtenis van Jean Jaurès, heb ben eenige botsingen met de politie plaats gehad. De incidenten hadden echter geen ern stig karakter. Niettemin zijn talrijke arrestaties ver richt. KANOVAARDER VERDRONKEN. NEW CARLISLE (Quebec), 1 Aug. (Reu ter). De jonge Canadeesche zeeman John Smith uit Peterborough (Ontario), die eenige weken geleden vertrok om in een vijf meter lange cano naar ingeland over te steken, is verdronken. Zijn lijk is ongeveer 100 mijl uit de Canadeesche kust door een stoomschip geborgen. GEVANGENEN ONTVLUCHT. CALCUTTA, 1 Aug. (Reuter). Gister avond zijn vier inlandsche gevangenen uit de gevangenis hier ter stede ontvlucht. Hun vlucht werd begunstigd door een hevige regenbui, gedurende welke de be wakers in het gebouw aan het schuilen waren. Zeven gevangenen benutten deze gelegenheid om zich met aan elkaar ge knoopte lendendoeken uit het raam in hun cel op de binnenplaats te laten zakken. Daar aangekomen klommen zij op elkan ders schouders en vier hunner kwamen zoo over den muur. De bewakers, die inmiddels weer naar buiten gekomen waren, konden nog drie gevangenen, die zich binnen den gevange nismuur bevonden grijpen. Deze gevangenen behooren tot een groep van 42 terroristen, die sedert Maart J.l. hun veroordeeling wegens revolutionaire agitatie, afwachten. DOMINEE-DIENSTWEIGERAAR. PARIJS, 1 Aug. (Reuter). Het mili taire gerechtshof te Toulon heeft een dienstplichtige dominee voor de tweede maal wegens dienstweigering veroordeeld. Na zijn eerste veroordeeling, waarbij hij een jaar gevangenisstraf kreeg, werd hij voor de tweede maal opgeroepen om dienst te doen bij een artillerie-regiment in Toulon. De dominee weigerde echter ook ditmaal en werd deswege door de militaire recht bank tot twee Jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Na het uitzitten van deze straf zal hij weer voor de derde maal voor den dienst worden opgeroepen. DE AMERIK. STATOSFEERTOCHT. RAPID CITY, 1 Aug. (V. D.). Ondanks de minder gunstige afloop van de statos- feertocht, hebben de inzittenden toch een aantal spectrografische films gered waar van men verwacht, dat zij van zeer groote waartoe voor de wetenschap zullen blijken te zijn. Dr. Braan O'Brien van de Ro chester universiteit deelde gisteren mede, dat de films door den val van den ballon niet de minste schade hadden bekomen. DOOR HAGELSTEENEN GEDOOD. BELGRADO, 1 Aug. (V. D.). Nabij Tsja- kovetsj heeft dezer dagen een ontzagge lijke hagelbui gewoed. Een molenaar Stjetan Korunek haasstte zich om zijn voor de deur staande paarden uit te spannen. Hij werd echter door de ontzag gelijke hagelsteenen, w.o. er waren ran 400 gram neergeslagen en overleed spoedig aan de kwetsuren, die hij bekomen had. MUITERIJ AAN BOORD. MILAAN, 1 Aug. (Reuter) In de haven van Livorno is het aan boord van het Grieksché s.s. „Eftykya Bergothy" tot ernstige onlusten gekomen. De" kapitein werd door de bemanning ernstig mishan deld. De oorzaak schijnt ln een looncon- flict gezocht te moeten worden. De Ita- liaansche havenautoriteiten hebben een officier met agenten van politie en ma rinesoldaten aan boord van het schip ge zonden, waar zij op Instructie van den eveneens verschenen Griekschen consul Bieden, de bemanning wegens muiterij arresteerden. COMMUNISTEN-PROCES IN POLEN. BRESLAU, 1 Aug. (V.-D.) Na een be handeling van 5 dagen is ln het proces tegen de 55 communisten heden vonnis gewezen. Twee der voornaamste beklaag den werden veroordeeld tot 8 jaar tucht huis en 10 jaar eerverlies en tot 3 Jaar tuchthuis en 5 jaar eerverlies. 44 beklaag den werden veroordeeld tot gezamenlijk 73 jaren gev.straf, 9 werden vrijgespro ken. Bij alle beklaagden wordt het voor arrest in mindering gebracht. BRAZILIAANSCH STOOMSCHIP OP EEN ROTS. LISSABON, 1 Aug. (Reuter). Het Bra- zlllaansche stoomschip ,Ruy Barbosa" met 214 personen aan boord, waaronder 87 passagiers, is gisteravond op weg naar Brazilië, ten noorden van de haven Leixses op een rots geloopen. In Leixses zou het schip nog 226 passa giers aan boord nemen. Onder de passa giers bevonden zich ook een aantal Duit sche vluchtelingen, die naar Brazilië wil den gaan. De passagiers, die reeds aan boord wa ren, zij n met een deel der bemanning aan land gebracht. De kapitein en de overige leden der be manning zijn aan boord gebleven in af wachting van hulp. Uit Lissabon is een sleepboot ter as sistentie uitgevaren. Het is echter de vraag of men er in zal slagen het schip weer vlot te krijgen, daar de machines niet goed meer werken en het schip ook een lek schijnt opgeloopen te hebben. LISSABON, 1 Aug. (Reuter). De toestand van het Braziliaansche passagiersschip „Ruy Barbosa" is gedurende den nacht slechter geworden. Ook een groot deel van de lading is aan land gebracht. De deskundigen vermoeden, dat het schip verloren is. Vier sleepbooten, een reddingsboot en een adviesjacht zijn ter plaatse. IJMUIDEN. 1 Augustus 1934. VISCHPRIJZEN. Tarbot per KG. f. 0.80—0.58; Griet per kist van 50 KG. f. 30—13; Tongen per KG. f. 1.95—1.35; Middelschol per kist van 50 KG .f.27; Zetschol per kist van KG. f.23; Kleine Schol per kist van 50 KG. f. 19— 4.70; Bot per kist van 50 KG. f. 6.503; Schar per kist van 50 KG. f. 122.70; Vlee- ten per stuk f. 4.301.20; Pieterman en Poontjes per kist van 50 KG. f. 2.10; Groote Schelvisch per kist van 50 KG. f. 33 f. 32; Middel Schelvisch per kist van 50 KG. f. 27—25; Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 KG. f. 23—7.60; Kleine Schel visch per kist van 50 KG f .83.50; Ka beljauw per kist van 125 KG. f. 5421: Gullen per kist van 50 KG. f. 10.501.90; Lengen per stuk f. 1.560.85: Heilbot per KG. f. 1.10—0.90; Wijting per kist van 50 KG. f. 3.802.40; Koolvisch per stuk f. 0.72 0.10; Makreel per kist van 50 KG. f.9— f. 5.50. Aanvoer 370 kisten versche haring f.9 tot f. 6 per kist. Aangekomen de stoomtrawlers: IJM .26 met f. 3170; IJM. 418 met f. 1860; IJM. 73 met f.3420; IJM. 10 met f.2170: IJM. 87 met f.1790; IJM. 19 met f.2910; IJM. 1 met f.1290; IJM. 31 met f.2120; IJM. 78 met f. 2218; IJM. 130 met f. 1470; de Deensche kotters E. 120 met f.231; E. 281 met f.266; de loggers SHV 266 met f. 480; RO. 1 met f. 740; KW. 60 met f. 500; KW. 5 met f. 380. VLAARDINGEN, 1 Augustus. VL. 160 met 24 last; Volle haring f. 15.50; Maatjes haring f. 13.40, f. 12.50, f. 11.50, f. 10.40. Praairapport Hr. Ms. „Nautilus". 29 Juli. Op 56 gr. 30' Nbr. en 1 gr. 0' Wl. KW. 144, 410 kantjes, tusschen 57 gr. 12 en 57 gr. 38' Nbr. en 0 gr. 1' en 0 gr. 35 Wl. SCH. 57 ,360 kantjes; SCH. 140, 67 kantjes; SCH. 169, 380 kantjes; SCH. 263, 440 kantjes; SCH. 310, 210 kantjes; KW. 31,210 kantjes; KW. 97, 396 kantjes; KW. 101, 320 kantjes; KW. 123, 260 kantjes; KW. 140, 73 kantjes; VL. 83 nog niet ge schoten; VL. 84, 230 kantjes; GDY. 126, 306 kantjes. 30 Juli. Tusschen 57 gr. 25' en 58 gr. 16 Nbr. en 0 gr. 6' en 0 gr. 55' Wl. SCH. 223, 300 kantjes; SCH. 310, 240 kantjes; KW. 67, 80 kantjes; VL. 29, 190 kantjes; VL. 39, 300 kantjes; VL. 84, 250 kantjes; VL. 167, 75 kantjes; GDY. 71, 400 kantjes. 3-1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2