ZWANEN BERG'S LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Maandag 30 Juli 1934 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. BOTERHAM- WORST ALPHEN. Voorstellen inzake salarisherziening. Naar wij vernemen zijn de voorstellen van B. en W. betreffende de algeheele sa larisherziening van gemeente-ambtenaren, personeel zoomede van het personeel in dienst der gemeente-bedrijven aan de Commissie van georganiseerd overleg in gediend: deze voorstellen zullen dezer da gen in behandeling komen. Onze plaatsgenoote mej, C. A. C. G. C. Tolk slaagde voor het examen Fran- sche Handelscorrespondentie voor de ver. van leeraren in de Handelswetenschappen. Zij werd daartoe opgeleid door den heer E. I. Offringa. leeraar MO. Boekhouden en Moderne Talen te Leiden. Voor het examen Mulodiploma A slaagden de volgende leerlingen van de Mulo-school met den Bijbel (hoofd de heer A. Maaskant) alhier: G. van Abs- hoven, Ter-Aar; G. Baana, H v. d. Berg, A. v. Dam. T. Hegeman. Ter-Aar; C. E. v. Hellemond, J. v. d. Helm, J. Lemkes, P. H. v. Melle, P. Pasma, M. Stapper, W. v. Tuijl en G. de Vogel, allen alhier. Hier mede zijn alle candidaten van genoemde 6chool geslaagd. Tot onderwijzeres aan de Chr School alhier is benoemd mej. M. C. Blij leven alhier. o BOSKOOP. Een interessant museum in wording. Op de laatst leden gehouden vergadering van de vereeniging „Arboricultura" werd door een der leden het voorstel gedaan om te trachten een verzameling samen te stellen van gereedschappen, zooals vroeger in de kweekerijen, toen nog veel vrucht- goed werk gekweekt, werden gebruikt. Dit plan beoogt tot stichting over te gaan van een museum. In de museum-commissie hebben zitting genomen de heeren: W. ds Ruijter. H. G. Dekens en C. van Groos. Het ligt in de bedoeling om zooveel mogelijk werkelijk origineel materiaal te verzamelen en deze verzameling mij voorkomende gelegen heden tentoon te stellen. Burgerlijke Stand. Geboren: Hilde. d. van S. de Haan en J. Vellinga Jan, z. van Chr. de Bruin en A. Verhoek. Ondertrouwd: A. R. Somer en J. H. Hardjjzer. Getrouwd: A. Holthuis, 27 jaar en G. H. v. d Broek, 31 jaar. Overleden: M. G. C. Heemskerk, echtge noot* van J. C. v. Lint, 30 jaar Neeltje Spaargaren. In de Bad- en Zweminrichting werden in de afgeloonen week 173 heeren, 362 dames en" 112 volksbaden genomen, o NIEUWKOOP. Jaarverslag van het Elcctriciteitsbedrijf. Verschenen is het jaarverslag van het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf over "33, waaruit wij het volgende memoreeren. De lengte van het net bedraagt thans 3830 Meter ondergronds en 7299 Meter bovengronds. Het aantal in exploitatie zijnde straatlantaarns bedroeg aan het einde van het jaar 101 stuks, waaronder 5 nachtbranders. De stroom werd inge kocht van Leiden en bedroeg in totaal 124472 K.W.U. Voor Achttienhoven werd hij ingekocht van de P.U.E.M. te Utrecht, deze afname was 3545 K.W.U. Hiervoor moest betaald worden aan Leiden f. 10.571.71 en aan Utrecht f. 729.06, of tezamen f. 11.300.77, waardoor elke K.W.U. gemiddeld koste 8.83 cent. De aansluit- waarde berekend naar de in gebruik zijnde lampen, verbruikstoestellen, enz. bedroeg 166.3 K.W. voor Lichtdoelein- den en 99.5 voor krachtdoeleinden, of te zamen 265.8 KW. Aan het einde van het jaar waren in bedrijf 645 meters in perceelen 28 meters en 32 klokken. Het aantal aansluitingen bedroeg voor llchtdoeleinden 597, voor krachtdoeleinden 48. tezamen 645. De tarieven hebben in het afgeloopen Jaar bedragen, voor lichtverhruik beneden 100 K.W.U, 33 cents per K.W.U. en voor het verbruik boven 100 K.W.U, 30 cents per KaWaUmet een minimum afname van 35 K.W.U. waar beneden 45 afnemers bleven. Daarnaast stond een vastrecht- tarief. gebaseerd op het stroomverleden van den verbruiker over 1928, benevens voor elke K.W.U. 10 ets. Het krachttarief was voor een verbruik beneden 100 K.W.U. 19 ets., van 100—500 K.W.U. 17 ets. en verbruik van 500 K.W.U. en daarboven 13 ets. per K.W.U. Voor het Woerdensch Verlaat was het lichttarief 27 ets. en het krachttarief 15 ets. De stroomlevering leverde voor het be drijf op wegens licht f. 18.164.10. wegens kracht f. 2.448.51, wegens de straatver lichting f. 973.80, de nachtverlichting f. 103.30 tezamen f. 21.689.71. Achttien hoven leverde op wegens licht f. 402.03, wegens kracht f. 166.20 en aan vaste be dragen f. 232.50, in totaal f. 800.73. Ge middelde opbrengst 21.34 ets. per K.W.U. Achttienhoven leverde een nadeelig ver schil op van f. 138.09. terwijl de rekening sluit met een batig saldo van f. 517.85; dat aangewend werd voor extra-afschrijving op de vaste bezittingen. In 1933 werd van de leeningssom weder f. 4.000— afgelost, waardoor deze daalde tot f.74.400.De leening was oorspronkelijk (in 1921) groot I. 110.200.—. o— NIEUWVEEN. We gaan naar Rhenen. De twee hoogste klassen der R.K. School hebben dit jaar voor het eerst een reisje gemaakt. Met twee mooie bussen van den heer Koppenol werd dezer dagen de reis naar Rhenen aanvaard. Over Alphen, Bo degraven en Woerden ging het op Utrecht aan. Het heele repertolr, dat kinderen in hun mars hebben, werd gezongen. De „Schlager" was echter „We gaan naar Rhenen!", op de populaire wijs in de over winningsroes van het Ned. elftal getoon zet. Onder Zeist werd in de bosschen een danig gat in de broodvoorraad geslagen, waarbij de limonade rijkelijk vloeide. In Doorn wachtte het gezelschap een buiten kansje. Het Keizer Wilhelm Rosarium NAAR DE RIJKSWERKVERSCHAFFING. Hedenmorgen vertrokken met den eer sten trein naar Utrecht van verschillende plaatsen uit de Haarlemmermeer. Wou- brugge. Hazerswoude en Bodegraven, Kat wijk en Rijnsburg een groot aantal werk- loozen. die door de Rijkswerkverschafing te Staphorst en omstreken te werk gesteld zullen worden. In verband hiermede waren verschil lende treinen der Ned. Spoorwegen met drie en meer rijtuigen versterkt voor het vervoer der werkloozen. o AUTOBUSDIENSTEN VAN NOORDWIJ- KERHOUT EN LISSE NAAR AALSMEER. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben aan de N.V. Autobusonderneming te Aals meer vergunning verleend tot het in wer king brengen van een autobusdienst: a. van Noordwijkerhout (Zilk over Hil- legom en de provinciale grens (brug over de Ringvaart bij Hillegomi tiaar Aalsmeer en omgekeerd; b. van Lisse over de provinciale grens (brug over de Ringvaart bij Lisse) naar Aalsmeer en omgekeerd. AALSMEER. De Bloemenhandel. Vergeleken bü de daaraan voorafgaande week. is de bloemenhandel in de afgeloo pen dagen wel iets gunstiger verloopen. Wat de rozen betreft, verminderde het aanbod, terwijl door het warme weer de kwaliteit van dit product over het alge meen sterk achteruitgegaan blijkt te zijn. Een enkele kweeker, die werkelijk nog goede kwaliteit rozen kan aanbieden, trof het, daar ze nog tot 8 cent per stuk door den handel werden gekocht. Het aanbod van Amerikaansche anjers bleef ook in de afgeloopen week nog onveranderlijk groot, terwijl de prijzen laag waren. De kwee kers van Chabaud anjers treffen het door dien grooten aanvoer ditmaal al zeer on gunstig, daar de handel blijkbaar de Ame rikaansche boven de Chabaud waardeert. De aanvoer van chrysanthemums breidt zich nu schier dagelijks belangrijk uit en in de goede kwaliteit brachten deze bloe- RECLAME- 5195 Deze specialiteit van Zwanenberg is olgemeen bekend als onovertroffen. mocht bezocht worden. De uitgelezen pracht van deze bloemenweelde ontging ook den kinderen niet. Een doos met echte Nieuwveensche krakelingen werd voor den Ex-Keizer, die helaas niet aanwezig was, als dank achtergelaten. Van Doorn ging het recht op Rhenen aan, waar verschei dene interessante uren in Ouwehand's Dierenpark werden zoek gebracht. Het toppunt van genot bracht de schitterende speeltuin van dit grootsche park. Onder wijzers. geleidsters en kinderen, allen moesten de hooge en lange glijbaan pro- beeren. die wel het meest van alles in trek bleek. Een oorverdoovend gejubel brak los. toen kapelaan Verheem met zijn auto de vergeten krentenbroodjes kwam brengen. De kinderen hadden overigens evenwel geen honger behoeven te lijden! In de speeltuin bij de Pyramide van Austerlitz werd voor eenige uren aange legd, de laatste proviand werd uitgedeeld en toen ging het huiswaarts. Het lied van den dag werd omgewerkt en tallooze ma len galmden de kelen ,We gaan naar Nieuwveen!" met de slotzin ,In '35 zal 't weer zoo zijn!" Bij de Kattenbrug werden de laatste wijzigingen aangebracht en onder onafgebroken zingen en jubelen had de blijde intocht plaats door een haag van ouders en andere belangstellenden. Het was een eenige en tevens leerzame dag geweest, die om herhaling vraagt. Dank willen we hier nog brengen aan degenen, die door hun groote of kleine bijdragen den kinderen dit reisje geboden hebben. NOORDEN. De Geref. Kerk alhier ontving van haar zusterkerk van Aarlanderveen de som van f. 13.18. WADDINXVEEN. Een laffe daad. De jeugdige Gouweruiter Kr. reed door het dorp. Een 17-jarige jongen, genaamd M. deed het paard zoo schrikken, dat de ruiter er af viel en zijn pols op twee plaat sen brak. De politie heeft tegen den held proces-verbaal opgemaakt. Geref. Jongelingen bijeenkomst. De Landddag, die gistermiddag gehouden zoude worden op het IJsclubterrein aan den Kanaaldijk, uitgaande van de Ned. J. J. vereeniging op Geref. Grondslag Krink Gouda en omstreken, werd wegens de ongunstige weersgesteldheid gehouden in de Ned. Herv. Kerk. Verschillende spre kers van naam voerden het woord. De bij eenkomst was zeer goed bezocht en mag zeer geslaagd worden genoemd. Alles ver liep naar wensch. Zwemclub en Zwembad. Nog steeds is het conflict tusschen het bestuur van de Waddinxveensche Zwem club en het bestuur van het Waddinxveen sche Zwembad niet opgelost. Het gevolg ls, dat thans in het bad geen enkele wedstrijd kan worden gezwommen. Het bestuur van de Woningbouwver- eeniging heeft aanbesteed het schilderen van 24 "woningen. Het werk is opgedragen aan den laagsten inschrijver, den heer van Tilburg alhier voor f795 ZWAMMERDAM. Het kinderkoor der Chr. Zangver. „Zingt den Heere" alhier, directeur de heer J Coljee te Utrecht zal deelnemen aan een zangconcours op 14 Aug. te Zeist. De ver eeniging zal daar ija de 2e afd. uitkomen. men nog steeds bevredigende prijzen op; de rayonanten gingen tot 20 cent, de Pul ling tot 30 cent per stuk. Prijzen waarvoor de kweekers het gaarne zouden willen doen als zoo aanstonds de massa loskomt. Dahlia's werden ook ln groote hoeveelhe den aangeboden en ook voor deze bloemen waren de prijzen laag. Van bouvardla's breidt het aanbod zich ook belangrijk uit, terwijl de prijs over het algemeen tamelijk vast is. 't Blijkt een bloemsoort te aijn, welke door den handel nog zeer gezocht wordt. Het aanbod van witte violieren werd schaarsch; deze variëteit moet om dezen tijd van het jaar minder goed tot haar recht komen in de kassen. Zomer bloemen werden bij massa's aangeboden, evenals snljgroen, doch de geldelijke op brengst van een en ander was laag. Met het afbreken van de oude Ka- naalbrug is een aanvang gemaakt, zoodat deze nu spoedig tot het verleden zal be- hooren. o BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Marlnus Jacob, zoon van Jacob Marinus Moerland en Antje Blijleven. o HAARLEMMERMEER. GROOTE BRAND BIJ HOOFDDORP. Op de boerderij „De President." Zaterdagmorgen omstreeks 11 uur werd de brandweer van Hoofddorp gealarmeerd voor een brand die was uitgebroken op de boerderij „De President" van den land bouwer J. Geertsema nabij den Hoofdweg en den Bennebroekerweg. Deze boerderij is gelegen aan het einde van een lange laan met boomenrijean, ongeveer 350 M. verwijderd van den openbaren weg en de Hoofdvaart. Terwijl op het erf werkzaamheden wer den verricht aan het stellen van de Ijzeren spanten voor den bouw van een wagen schuur, sprongen er vonken uit het lasch- apparaat op een in de nabijheid liggend hoopje stroo, dat daardoor in brand ge raakte Aangewakkerd door den sterken wind. sloeg het vuur direct over op de twee een paar meter verder staande kapbergen met hooi. die weldra in lichte laaie ston den, terwijl kort daarop ook werd aange tast de daarnaast staande landbouwschuur, die evenals de kapbergen, niet meer te redden viel en tot den grond toe afbrandde, terwijl ook al de daarin zich bevindende landbouwwertuigen en -gereedschappen een prooi der vlammen werden. De brand weer was met de autospuit spoedig ter plaatse, doch ondervond in het direct met kracht aangevangen blusschingswerk aan vankelijk eenige moeilijkheid wegens ge brek aan water, doordat de bij de boer derij gelegen slooten ten slotte meer mod der dan water konden opbrengen. In aller ijl werd toen de slangenvoorraad met een paar honderd meter aangevuld en de spuit naar de Hoofdvaart gereden, hetgeen zoo vlug geschiedde dat het blusschings werk weldra tot zijn volle recht kwam en de met veel ijver en energie bezielde brandweermannen zich nog intijds konden bepalen bij het bespuiten van den grooten tas, waarvan het rieten dak inmiddels ook reeds door den vonkenregen was aange tast en in een vuurzee gehuld. Door de enorme watermassa, die met de in volle actie zijnde spuit op het brandende dak kon worden geworpen en mede doordat de richting van den wind nogal gunstig was, slaagde men er in het vuur in z'n verderen loop te stuiten en den tas waarin was geborgen een groote hoeveel heid klaverhooi dat veel waterschade be kwam verder te behouden, terwijl ook het aangebouwde woonhuis gespaard bleef. De bewoners hadden inmiddels kans ge zien om vrijwel al het huisraad in veilig heid te brengen. De brandweer voor wier flink en tact vol optreden een woord van hulde hier zeker op z'n plaats is had nog ver scheidene uren werk om de smeulende hooi-, stroo- en kafhoopen waaruit bij het omverhalen telkens de vlammen weer oplaaiden te blusschen, zoodat eerst te ongeveer 1 uur 's nachts het gevaar ge weken was. Als een zaak van wijs beleid achtte men een eerderen terugkeer met de spuit niet verantwoord, omdat als de wind misschien zou gedraaid zijn de kans op een nieuw dreigend gevaar voor uitbreiding van den brand in niet geringe mate zou hebben bestaan. De toeloop van nieuwsgierigen was zeer groot, zoodat de politie het noodzakelijk achtte het terrein vrij te houden en de honderden kijklustlgen zich niet in de de groote laan waar het meer dan 300 Meter slangenmateriaal op den grond lag te laten begeven, hetgeen met het oog op eventueele moeilijkheden een uitste kende maatregel bleek te zijn. Door het bezigen van z.g. slangenbruggen kon ook het autoverkeer ongehinderd doorgaan. De schade die uit den aard der zaak nogal belangrijk is wordt door verze kering gedekt. Wraakneming? In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben ongewenschte bezoekers op het erf en in het land van den landbouwer G. K. aan den Hoofdweg te Hoofddorp danig huisgehouden. O.m. werden eenige land hekken uit de pinnen gelicht en in de Hoofdvaart geworpen. Er wordt aan wraakneming gedacht. HILLEGOM. Het 30-jarig bestaan der Gasfabriek. Het gemeente-gasbedrijf alhier bestaat, gelijk gemeld, 30 jaar, een feit dat geme moreerd zou zijn als de officieele inge bruikstelling van de nieuwe Kameroven- Installatie niet was uitgesteld door ziekte van den heer Vermeer, wethouder en voor zitter der Gascommissie. Bij het passeeren van deze mijlpaal moge het volgende uit het verleden in herinnering worden ge bracht. Er is heel wat te doen geweest vóór tot de oprichting van deze gasfabriek besloten werd; in 1901 werd een raadscommissie benoemd, die moest rapporteeren over den bouw van een .steenkolen" gasfabriek. Er ontstond meeningsverschil, de commissie trad af en werd vervangen door een andere commissie. Er werd grond gekocht voor f. 2.50 en f. 2 per vierk. meter, de eerste geldleening voor het geheel bedroeg f. 125.000. De uitbreiding ving in 1906 aan, wat de leidingen betreft, verder kwam er in 1907 t een tweede gashouder en muntmeters, 1910 automatische lantaarnopstekers, 1913 Duplex-fabrieksmeter, 1918 blusschlng der straatverlichting in den zomer door kolen- nood, 1919 watergasinstallatie, 1926 nieuwe gashouder, 1929 compressorlnstallatle. La ter is de kolentransporteur gemaakt, van den spoordijk over den weg naar de fa briek, waardoor de kolenaan/voer te water verviel. Volgens de werklljst van 17 Januari 1905 werkten de stokers 12 uur, de fitters 11 uur en de fittersjongen 10 uur per dag. Dit teekent den arbeidsduur in die dagen. Van de oprichting af is de heer F. J. Payens directeur van het gemeente gasbedrijf. Aanhouding. Dezer dagen trof een agent van politie, die voor recherche naar Amsterdam was, op den Haarlemmerweg een vroegeren Hillegommer aan, die nog eenlgen tijd ge vangenisstraf tegoed had. Hij was daar niet bijzonder opgesteld en eenige maan den geleden naar het buitenland uitge weken. Onze politle-agent hield hem aan. gaf hem aan de marechaussee over en deze bracht den man, waar hij al eerder had moeten zijn. De oude, straks waardeloos geworden rijwielbelastlngplaatjes worden ten bate van de Vereeniging tot bestrijding der tuberculose, gevestigd te Amsterdam, voor alle gezindten verzameld door mej. Vis, achter de Herv. Kerk. KATWIJK AAN DEN RIJN. De bestemming van het Oude Raadhuis. Zooals bekend, staat het voormalig ge meentehuis aan de Voorstraat, behalve dat een kamer gebruikt wordt door de politie, nog ongebruikt. Thans zal uitvoering ge geven worden aan een vroeger genomen raadsbesluit om het te verbouwen en er van te maken een openbare Kleuterschool, een poitiepost, een politiewoning en gele genheid voor het houden der zittingen ten dienste der gemeentespaarbank. De aan besteding hiervan zal binnenkort plaats hebben. KATWIJK AAN ZEE. Arbeidsbemiddeling. Bij den directeur van de gemeentelijke arbeidsbeurs zijn thans ingeschreven 402 werkzoekenden n.l. 23 opperlieden, 52 grondwerkers, 21 timmerlieden, 19 metse laars, 3 fabrieksarbeiders, 30 kuipers, 108 losse arbeiders, 52 landarbeiders, 59 vis- schers, 1 autogeen-lasscher, 12 stokers, 6 binnenchlppers, 3 varensgezellen, 1 man denmaker, 1 bloemist, 1 kok, 2 machinisten 5 venters, 1 verwarmingsmonteur, 4 scheep makers, 4 schilders, 1 machine bankwer ker, 2 loodgieters, 1 stucadoor, 1 kisten maker, 1 broodbakker, 1 tuinman, 1 werk ster, 2 jongens en 5 meisjes. Bij de werk verschaffing zijn werkzaam 21 mannen. Geplaatst zijn 3 grondwerkers en 12 bol- lenpelsters. De collecte in den wijdingsdienst voor het Jeugdhuis gehouden, heeft opge bracht f. 66.62. Ook werden nog de vol gende giften ontvangen: één van f. 75; twee van f. 10; één van f. 5; twee van f. 2.50 De opbrengst van den bazar, die de padvindsters Zaterdagmiddag en Zater dagavond ln het Clubhuls op de Meer burgkade gehouden hebben, heeft opge bracht de som van f. 96. LISSE. De gestolen fiets van een der arbei ders van de firma Gr. alhier is te Amers foort opgespoord. Het mocht de politie nog niet gelukken den dader te vatten. Een handelaar in koffie en thee wist alhier bij verschillende adressen zijn arti kelen te plaatsen met de belofte, dat de koppen en schotels, die cadeau gegeven werden, later gebracht zouden worden: De man is echter niet meer verschenen! Mej. Joh. Grimbergen behaalde te Noordwijk het diploma costumière. Bij de Gem. Arbeidsbeurs stonden in de afgeloopen week ingeschreven: 111 landarbeiders, 5 schippersknechts. 9 tim merlieden, 9 metselaars, 3 opperlieden, 3 schilders, 2 loodgieters. 5 chauffeurs, 2 rijwielmonteurs, 1 fabrieksarbeider, 2 transportarbeiders, 1 monteur, 1 kabel monteur, 1 winkelbediende, 1 incasseerder, 1 bolienreiziger, 1 scheepsbouwer, 1 kell- ner, 1 slagersknecht, 1 kleermaker, in totaal 162 (ln 1932 112 en in 1933 141). Gevonden Donkerblauwe slip-over; armbandhorloge, gabardine regenjas. In lichtingen verstrekt de politie. Onze plaatsgenoot Fr. van der Mey en Anna Tol slaagden te Den Haag voor het Mulo-diploma. o NOORDWIJK. Auto te water. Op het Schie is een vrachtauto van de expeditie-onderneming Vollenbregt in de Haven gereden. Terwijl de chauffeur even uit den wagen gestapt was, is de mede passagier, die de rijkunst niet machtig was, achter het stuur gaan zitten, met het gemelde gevolg. Met een kraanwagen van de N.V. Motorhuis te Leiden is de auto weer op den wal gebracht. De adspi- rant-chauffeur is er met den schrik en een nat pak afgekomen. NOORD WIJKERHOUT. Te Enschedé is geslaagd voor het examen sterk-stroom-monteur de heer Johs. Aartman, alhier. OEGSTGEEST. Gisteren slipte In de Dorpstraat een personenauto, bestuurd door W. H. M. uit Bloemendaal in de tramrails en reed een tweetal boomen aan, die finaal werden ontworteld. De auto bekwam aan de voor- en achterzijde ernstige schade. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. RIJNSBURG. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Chi school alhier ls benoemd mej. M. Zwijnen.' burg te Voorschoten. SASSENHEIM. Geslaagde vliegerwedstrijd. Gistermiddag vond op het sportterrein der K.J.C. onder groote belangstelling een vliegerwedstrijd plaats. Er werd gekampt in 2 afdeelingen, n.l. om de mooiste vlle- ger en om den hoogsten stand. Er waren veel mooie en versierde exem. plaren bij. Over de medewerking van hej weer behoefde men evenmin te klagen! De prijzen voor de mooiste vlieger ver. wierven le afd.: Hugo Zwetsloot, Piet van der Voort, Henk van Dillen, Herm. v. Dillen, Cor Kapteijn. 2e Afd.: Nico Berg, Kees van Dam en Leen Turk. Beste en hoogste stand: Nico Berg, Cor Kapteyn, Plet v. d. Voor', Hugo Zwetsloot. Wim. Cogher, Koos v. j. Voort, Herm. van Dillen, Henk van Dillen, Cor Zeestraten, Joh. Granneman, Rienui van Breukelen, Theo Waasdorp. Tentoonstelling gekweekte snijbloemen. In het K.S.A.-gebouw werd een tentoon stelling gehouden van door de leden der Kath. Jeugd-Centrale gekweekte snijbloe men, die zeer goed geslaagd is. De groote zaal was bijna te klein om alle inzendin gen te bevatten, Iets wat aan de opstel ling wel eenigszins afbreuk deed. niet was evenwel een schitterend gezicht al die kleurige kinderen van Flora, daar 200 mooi gerangschikt te zien! De opstellen hebben gewoekerd met de ruimte, met hei resultaat dat het publiek genoten heeft, van de kleurenpracht. Het bezoek liet niets te wenschen over en het waren niet alleen de ouders der inzenders, die era kijkje kwamen nemen! De jury, die geen gemakkelijke taak had, kende de volgende prijzen toe: (resp. l« tot en met 22en prijs). Jan Zwetsloot, Jan v. d. Geest, Kees 1, Diest, Aart Krom, Wim Krogt, Kees Noor- dermeer, Adr. Wolvers, Frans Ruigrok, Bep Kapteijn, Jan Bergman, Joh. v. Rei- sen, Joh. Kapteyn, Wim Kloek, Jaap van Hoekelen, Piet Kapteyn, Adr. Berg, Plet Roelandse. Henk Mosseveld, Jaap van Steijn, Chr. Homan, Jan Caspers, Kees Waasdorp. De Kerkeraad der Geref. Kerk heeft besloten met ingang van 1 Augustus over te gaan tot invoering van de door de Synode vastgestelde gezangen. ——o VOORSCHOTEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. F. Laue en vr„ van Voor burg H. van der Vos en vr„ van Leiden M. W. H. B. Nasveld, van Den Haag - W. G. Stens en gez. van Den Haag M, C. de Troije, van Hillegersberg R. Bak ker van Enschedé A. Wittebol van Zaandam J. F. L. Kneyber van Den Haag H. Zijlstra en gez. van Den Has; Joha. van der Klooster van Ouddov Vertrokken: W. F. C. Kakebeeke nan Bloemendaal N. van Barneveld nasi Leiden H. H. W. Verdenius naar Heerde M. F. Hafkamp naar Sambeek P. Struijk naar Rotterdam J. C. Pieterj naar Wassenaar S. J. Graaf van Lim burg Stirum, naar Olst L. W. Streeder naar Den Haag. De jaarlijksche paardenmarkt. De jaarlijksche paardenmarkt ls zonder bijzondere voorvallen verloopen. Een markt op Zaterdag en de tijdsomstandij- heden doen haar Invloed gelden zoowel op handel als op menschen. zoodat dit jaar minder bekende gezichten werden geziea en de aanvoer van paarden ook niet t groot was. Vrijdag waren de witte palen reeds 1 de Voorstraat geplaatst, Zaterdagmorgen vroeg gingen de touwen er door en de an ders zoo stille straat, met zijn jarenlang bekende lulden, kreeg 361 viervoeters aan de lijn. 334 paarden en 27 veulens werden aangevoerd. Veel handel was er niet, eea enkel exemplaar veranderde van eigenaar, maar het moet veel beter gaan om wee: de levendigheid terug te krijgen vin voorheen. Betere handel was er bij de kramen met snuisterijen en lekkers, waar de jeugd bijna niet vandaan te krijgen is. Des avonds deed zich even een klein in cidentje voor in het woonwagenkamp aan de Molenlaan, waar een bewoner in zijn woonwagen de ruiten vernielde, waaraii het gelukkig bleef. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Maria, D. van I Zonneveld en C. T. van Vliet Hendrik», D. van G. Kits en D. Jonkers Maria Johanna jacoba, D. van P. J. van Casse! en H. J. M. van der Kroft Ciprianus Franciscus Wilhelmus, Z. van J. P. 'aa Campen en M. L. van den Berg Gerard Leo, Z. van L. J. Schrijvers en Alida Luk. Ondertrouwd: A. van Egmond 31 j- ea A. Hulst 24 j. T. J. Broers 30 j. en P Verhaar 29 j. Overleden: Marrlgje de Haan 59 j. WASSENAAR. Slachtoffer van autobotsing. Zaterdagmiddag wilde te Planken Wam buis nabij Ede, de heer d'A. alhier met eea personenauto een vrachtauto passeeren. terwijl juist van de andere zijde een auto- bus uit Beek, rijdende in de richting Ede. naderde. De heer d'A. kon een aanrijding niet meer voorkomen en reed tegen net voorwiel van deze bus. De auto reed tegen een boom, terwijl het wiel van de autobus afknapte, waardoor ook'deze met de boo men ln aanraking kwam. Mevr. d'A. be kwam ernstige snijwonden in het gelaat terwijl ook eenige inzittenden van de auto bus snijwonden bekwamen. Proces-verbant van de aanrijding werd opgemaakt. Gevonden: aktentasch, huissleutel rijwjelbelastingmerk, bril, vulpen. R■-£ gebedenboek, contactsleuteltje, leesboekje, damesceintuur, autostep, schroevendraaie- 2 ceintuurs, alpinamuts, badpak, dames; tasch met inhoud, sleutel, sleuteltje me ring, hondje.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 8