VOETBAL i SPELERS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 30 Juli 1934 r— ATHLET1EK. ITEDENWEDSTRIJD TE ROTTERDAM. Successen der Leidschc dames. De gisteren te Rotterdam gehouden ste- lenontmoeting dames-heeren Is voor de jeldsche dames een groot succes geweest. De L.A.K.-ploeg bestond uit de dames: I Backer, A. Bremmer, A. de Bruin, C. léymans, B. Kuster, Q. Ort, allen leden >an Nleuw-Brunhllde. De Rotterdamsche Goudsche ploeg bestond elk uit leden Itan meerdere vereenlglngen. De te ver- lerken nummers waren: 100 M„ 200 M., [oogspringen, verspringen, kogelstooten, neerwerpen, discuswerpen en 4 x 100 M. 'Stafette. Na het 5de nummer was Rotter- iam nog ver in de meerderheid, Leiden 2de, jouda 3de. Bij de nummers speer en discus ,ezetten de Leldsche dames de 1ste en 2de glaats en estafette 1ste, zoodat de eind end werd: Lelden 61 p.: Rotterdam 57 p.; jouda 40 p. De wisselbeker is nu in het jezit van Leiden. Bravo dames! De heerenploeg, bestaande uit leden van jonar en U.V.S.. was minder gelukkig; jee goede krachten waren verhinderd, de ioeg was zoodoende zeer verzwakt. Het .jultaat was: Rotterdam 128 p., Den Haag }t p.; Gouda 95 p.; Dordrecht 69'/i pe ilden 54'/s p. o NEDERLAND—BELGIË DAMES. Nederlandsche zege. Op Schaerbeek vonden gisteren athle- iek-wedstrijden plaats tusschen Neder- sidsche en Belgische dames. De Neder- indsche dames wonnen met 54 punten legen België 36. De resultaten waren: 100 Meter hardloopen: C. Aalten (N.) 11,1 sec.; 2. B. Martin (N.) op 1 Meter; I. van Rossum (B.), 4. Zegers (B.) Discuswerpen: 1. Pels (N.) 37,06 Meter; I. Thitgams (B.) 29,61 Meter. 200 Meter: 1. Tolllen Schuurman (N.) B.4 sec.; 2. B. Martin (N.) op 6 Meter; Simon (B.) 2 sec. nieuw Belgisch icord. Hoogspringen: 1. Dieben (N.) 1.45 M.; Stevens (B.) 1.43 Meter; 3. Schreiben IN.) 1.40 Meter. Speerwerpen: 1. de Kok (N.) 35.35 M.; ran Kesteren (B.) 32,20 Meter; 3. Die- en (N.) 30.90 Meter. Kogelstooten: 1. de Kok (N.) 11 Meter; Doorgeest (N.) 10.27 Meter: 3. De Witte 116 M.; 4. Van Rossum, 8.35 M. JOO M. hardloopen: 1. Souffriau (B.) 2 Bin. 29,6 sec.; 2. van Kesteren (B.) op 8 jieter3. Koelman (N.) op 16 Meter; 4. liksma (N.) opgegeven. Verspringen: 1. T. Schuurman IN.) 5 27 feter; 2. Doorgeest (N.) 5,18 Meter; 3. Kerens (B.) 4.51 Meter; 4. van der Velde IB i 4.42 Meter. Estafette 4 x 100 Meter: 1. Nederland 50 sec.; 2. België. o TWEE NIEUWE NEDERLANDSCHE RECORDS. Bij de gisteren gehouden districtskam- jtaschappen van den Amsterdamschen eeüoord-Hollandschen Athletiekbond ves- Itóe de ploeg van A.V. 1923 een nieuw Kederlandsch record op de 10 x 100 M. eiafette, door deze te loopen in 1 min. 9) sec. Ook de dames lieten zich niet onbetuigd tn vestigden een nieuw record. Het was de pioeg van de A.V. Amsterdam (het oude A. W.)die op zeer fraaie wijze met den ilrawen recordtijd van 1 min. 8.4 sec. de le'.ay-race (200, 150, 100 en 50 Meter) wist te winnen. R.K. ATHLETIEKVER. DE BATAVEN. Op de R.K. N.A.U. kampioenschappen, die gehouden werden te Tilburg, wist het lid A. van Bakel tweede te worden in het Jammer 1500 M. met een tijd van 4 m. 282/5 sec., waarmede hij het clubrecord met 2 3/5 sec. verbeterde. o ALPHENSCH SUCCES IN TILBURG. Bij de gisteren te Tilburg gehouden h-T, pioen schappen van de R.K.N.A.U. was k plaatsgenoot Th. Vrlsekoop No. 1 op 1500 M. In den tijd van 4 m. 24,8 sec op de 800 M. No. 1 met 2 m. 6,2 sec. o WIELRENNEN. DE TOUR DE FRANCE. Antonin Magne winnaar. Zaterdag is de voorlaatste étappe van de Tour de France, het traject NantesCaen dat 275 K.M. lang is, afgelegd. In de eind- tpurt won de Franschman Louviot. In deze kopgroep bevonden zich verder Geyer, Buechl, S. Maes, Vervaecke, Magne en Martano. De 23ste en laatste etappe van de 28ste Sonde van Frankrijk, van Caen naar Parijs s gisteren gewonnen door den individueel (Maes (België). In het algemeen klasse- tont heeft de leider Antonin Magne gemak- blijk zijn voorsprong weten te behouden, ïodat hij winnaar werd van deze Ronde ha Frankrijk. Ouder geestdriftige toejuichingen van 9800 Franschen reed hij zijn eereronde. inderdaad is de prestatie van Magne ter bijzonder te noemen. Tonln heeft van ie derde etappe af.dus na Oharleville üetz op 5 Juli, de leiding in het algemeen dassement gehad en hij heeft die gedu rende alle volgende etappes niet meer af gestaan, al is de strijd tusschen hem en den Italiaan Martano hevig geweest. Anto- tin Magne is hiermede voor de tweede Baal winnaar van de Ronde, want in 1931 hoeft hij reeds eenmaal de Ronde van «ankrijk gewonnen. Het is anders wel TOerend, dat na 1930 steeds een Fransche renner deze Ronde heeft gewonnen. Als eerste der indlvidueelen is Felicien "ervaecke (België) geplaatst met bijna een •w achterstand in het algemeen klasse- Bent op den „As" Magne. Einduitslag klassement: 1. A. Magne (Frankrijk), tijd 147 uur 13 min. 58 sec.; '■Martano (Italië), 147 uur 41 min. 29 sec. Lapebie (Frankrijk), 148 uur 5 m. 43 s.; F. Vervaecke (België), eerste der indi- 'Mueelen, 148 uur 11 min. 38 sec 5. Vietto «ankrijk), 148 uur 13 min.; 6. Morelli iï'hé), ind. 148 uur 25 min.; 7. Geyer (Duitschland) 148 uur 26 min. 49 sec. handenklassement: Frankrijk 443 uur min. 41 sec.; 2. Italië, 446 uur 52 min. sec.; 3. SpanjeZwitserland, 447 uur nun. 22 sec.; 4. Duitschland, 451 uur Bin. 36 sec; België niet geklasseerd, is n T?n de 6° gestarte renners zijn weer Parijs gearriveerd. 32 36 42 „SWIFT". Gistermorgen werden sprintwedstrijden gehouden over 300 Meter, waarvan de uit slag was als volgt: A-klassers: 1. J. Rietbroek; 2. C. van Ruyten: 3. Th. de Roode; 4. A. Collee; 5. A. Strijk en 6 Chr. de Roode. B-klassers: 1. L. de Romijn en 2. G, Kiihn. C-klassers: 1. J. de Haas; 2. W. v. d. Berg; 3. J. Benning; 4. J. Geertsma; 5. K. de Haas; 6. N. de Romijn; 7. Mlnken; 8. A. Kramp; 9. Harteveld; 10. Penseel en 11 A. Lodewijks. Het nieuwe lid J. Geertsma verrichtte een mooie prestatie door reeds voor den eersten keer de vierde plaats in de C-klasse te bezetten. Als verbetering van vorige week Zondag geldt nog, dat A. Lodewijks niet de 7de, maar de 5de plaats bezette, hetgeen een zeer goede prestatie is te noemen. „DE RIJNSTREEK" (ALPHEN). Gisteren heeft bovengenoemde vereeni- ging haar laatste maandelijksche trai- ningsrit gehouden AlphenWoerden 36 K.M. Uitslag: le rit: 1. Schuurman 57 m. 58 sec.: 2. Bouthoorn 58.25; 3. Bakker 58.58; 4. Paling 59.47; 5. Varens 1 uur 1 sec.; 2de rit: 1. Munster 1 uur; 2. Bak ker 1.2.4; 3. Krumpelman 1 uur 3 m.; 4. Bouthoorn 1.3.54; 4. L. v. Zeljl 1.4.25; 6. Paling 1.4.35. Voor de B. en C. klasse werd ook een trainingsrlt gehouden Alphen Woerden. Uitslag B-klasse: 1. v. Veen 1.2,6; 2. Lith 1.5.5; 3. Vurens 1.6.50; 4. Voorsluis 1.7.6; C. klasse 1 v. d. Berg 1.12.35. VOETBAL. ALPHENSCH ELFTALLEIDSCH ELFTAL 5—1. De Alphensche middenllnie was sterker. Begunstigd door uitstekend voetbalweer en ten aanschouwe van een vrij talrijk publiek is het Alphensch elftal er in ge slaagd een flinke overwinning te behalen op de Leldsche vertegenwoordigers. Dat Alphen zulk een overwinning heeft kun nen behalen, dankt zij wel hoofdzakelijk aan het feit, dat er in dit elftal, be houdens de eerste 20 minuten, veel meer verband zat dan in het Leidsche elftal. Vooral wat dit verschil te zien in de beide middenlinies. Het Alphensch elftal had hierbij het voordeel de geheele middenlinie van Alphen opgesteld te hebben, terwijl bij de Leidenaars deze linie voor de rust be stond uit twee midhalfs nl, Segaar en v. d. Wilk met de Lange. Na de rust was Segaar vervangen en speelde v. d. Wilk spil terwijl v. d. Blom (L.F.C») het elftal completeerde. Het verband was dan ook ln dit gedeelte van het Leldsche elftal be paald zwak. Zoowel verdedigend als aanvallend scho ten de heeren dikwijls in hun taak te kort. De Lange kon ons hierbij nog het beste bekoren, hij hoede zich echter voor te forsch spel. Ook de Alphensche voorhoede speelde technisch beter dan de Leidsche. Het waren vooral de Alphen spelers v. Leeuwen en Windhorst, die op den voor grond traden; terwijl de uitstekende vleu gelspelers van A.R.C. Bergshoeff en Velle- koop in deze linie met snelle rennen en goede voorzetten zichzelf en het binnen- trio kansen wisten te scheppen. Van Dam als mldvoor was niet slecht, hij ver deelde het spel vaak zeer verdienstelijk. In de Leidsche voorhoede ging de meeste kracht uit van de vleugel v. Leeuwen en v. Weerlee, vooral eerstgenoemde speelde een goeden forschen wedstrijd, terwijl de snelle rennen van v. Weerlee na de rust wel een beter lot verdienden. De linker vleugel was wellicht iets minder, maar speelde niettemin dikwijls zeer verdienste lijk. Midvoor Nachtegeller viel niet op. Wat deze voorhoede mist was wel hoofdzakelijk het juiste schot, waarmede de aanvallen besloten behoorden te worden. Van Heusden in het Alphensche doel heeft vrijwel geen moeilijk schot gekre gen. Hij heeft het dan ook wel bijzonder gemakkelijk gehad. De Jong en Hesseling speelde een goede, stevige en eerlijke partij en vulden elkaar heel goed aan. De Leldsche achterhoede was ditmaal bepaald zwak. Freijser in het doel heeft aan de vijf doelpunten niets, maar dan ook niets kunnen doen. De wijze waarop hij eenige malen zijn doel verdedigde stem pelde hem als keeper van klasse. Graaf- mans en v. d. Plas wisselden goede met minder goede momenten af, het snelle spel van de Alphensche voorhoede bezorg de hen handen vol werk. Over het geheel was het een goede wed strijd, waarin vaak zeer goed spel te zien werd gegeven. Zooals reeds gezegd waren de Alphenaren den geheele wedstrijd, be houdens de eerste 20 minuten in de meer derheid .Voor de rust viel dit nog niet zoo op, doch na de thee waren het steeds de zwarte Alphenaren, die den toon aanga ven. Alphen heeft den wedstrijd dan ook volkomen verdiend gewonnen. Scheidsrechter v. d. Spek leidde de wed strijd op onfeilbare wijze. Over het wedstrijdverloop het volgende: Van Dam brengt het leder voor het Al phensche elftal aan het rollen, handig gaat de bal van Windhorst naar Broer en reeds dadelijk zitten de Alphenaren voor het Leidsche doel. Voorloopig wordt daar echter het terrein gezuiverd. Doordat het verband in de Alphensclje achterhoede er nog niet is en mede door het goede steu nen van Segaar weten de Roodbroeken zich eenige kansen te scheppen, die even wel telkens door talmen verloren gaan. Langzaam komt het Alphensche elftal op tempo en tegelijkertijd komt ook het ver band in de ploeg met het gevolg, dat de balans in evenwicht gebracht wordt. Bij Alphen valt v, Leeuwen op door zijn zui vere passes naar Bergshoeff. Uit een dezer passes is het v. Dam die den bal nog juist voor de doellijn kan bereiken. Een mooie omhaal volgt en de toesnellende Wind- horst geeft Alphen onder groot gejuich de leiding (10). Geruimen tijd wordt het spel dan op het middenterrein gehouden, een enkele maal slechts moeten de keepers ingrijpen, dit gaat hen echter goed af. Dan krijgt Broer een vrije schop te nemen wegens te forsch spel van De Lange. Hij plaatst den bal zui ver voor waar v. Leeuwen met een enorm hard schot den ba! onhoudbaar voor Freij ser in de touwen jaagt (20L Snel gaat het spel nu van doe! tot deel, waarbij de Alphensche spelers iets zuiverder aange ven en plaatsen dan de Roodbroeken, waardoor de aanvallen der zwarte voor hoede ook veel gevaarlijker zijn Boven dien loopt de Leldsche voorhoede telkens in de buitenspel-val Tot de rust blijven verder doelpunten uit. Na de rust ls In het Leldsche elftal de reeds gemelde wijziging aangebracht; v. d. Wilk thans als spil speelt een enthou siaste partij, doch mist de taktlek van zijn voorganger en mede hierdoor kunnen de Alphenaren hun spel eerst pas goed ont plooien. Het Alphensche elftal speelt thans wel een klasse beter dan haar tegen standster. Onder deze omstandigheden kunnen doelpunten niet uitblijven. Na 10 minuten spelens weet v. Leeuwen den voorsprong andermaal te vergrooten, als hij den bal uit een voorzet van Vellekoop vla den staander achter Freijser plaatst (3—0). Steeds weer komen de zwarten terug en de Leidsche achterhoede krijgt het in deze periode hard te verantwoorden. Freijser verdedigt zijn doel echter op moedige wijze. Eenmaal denken wij Windhorst te zien doelpunten als hij de geheele Leid sche verdediging passeert, doch op het laatste moment grijpt Freijser fraai In, waarmee hij een zeker schijnend doel punt voorkomt. Bergshoeff krijgt dan den bal goed aangegeven, een snelle ren volgt en met een formidabele knal suist de bal in de Leidsche touwen (40) Leiden is thans een geslagen elftal en 5 minuten later weet Bergshoeff andermaal door te breken, weer volgt een enorm hard schot op Freijser's heiligdom, dat laatstgenoem de echter keert, doch niet voldoende kan wegwerken, waardoor Bergshoeff in de ge legenheid is den baT in het net te plaat sen (50). Nog even trachten de Roodbroeken de eer te redden en inderdaad gelukt het Kantebeen uit een algemeenen aanval den bal langs den uitloopenden v. Heusden te schieten (51). Van Weerlee weet dan twee maal ach tereen met snelle rennen de Alphen ver dediging te passeeren, zijn schot is echter te onzuiver. Dan komt Alphen weer terug, maar als v. d. Leek van verren afstand tegen de deklat schiet, kondigt scheidsrechter v. d. Spek het einde aan, waarmede Alphen deze eerste ontmoeting tegen Lelden heeft weten te winnen. D. V. S. I—L. F. C. I. In een voortdurenden stortregen hebben beide partijen nog getracht den wedstrijd ten einde te brengen. 25 minuten voor het einde vond de scheidsrechter het toch beter te staken en druipnat verlieten de spelers het veld. Inmiddels was de stand 51 voor L.F.C. dat het grootste gedeelte in den aanval was geweest. o C. V. EN H. Hier ter stede is weer een nieuwe voet- balvereeniglng opgericht onder den naam C. V. en H. Het bestuur bestaat uit: Beekman, voor zitter, Kooreman, Potgieterlaan 21a, se cretaris en Raadgeep, penningmeester. Hedenavond wordt een wedstrijd ge speeld tegen een C.G.W.-combinatie. SPORTMAN—PARAMARIBO. Woensdagavond is het West Indische Neger Elftal Paramaribo, de gast van Sportman. Dit elftal is samengesteld uit Surinaam- sche voetballers .wormachtig te Amsterdam. Terrein Groenoorpspraat. Aanvang half- acht. o WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. Zaterdagavond speelde te Boskoop op het Boysterrein voor de competitie van den „G.V.B." Bosk. Boys tegen Moordrecht A Junioren met als uitslag 0—10. Daarna speelde het 4e elftal van de Boys een vriendschappelljken wedstrijd tegen Stormvogels, waarvan de uitslag was 20. o B.V.V.—NUTRICIA. Wegens het drassige terrein is de vriend schappelijke wedstrijd tusschen Nutricia te Zegwaart en B.V.V. uitgesteld tot he denavond. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN VAN BODEGRAVEN. Het dit jaar wel zeer omvangrijke, niet minder dan 23 wedstrijden bevattende programma der nederlaagwedstrijden van de V.V. Bodegraven is gisteren voortgezet met de volgende ontmoetingen: Bodegraven IIBosk. Boys I 22. Doordat G.S.V. II zich op het laatste moment had teruggetrokken, werden te elfder ure pogingen aangewend om voor Bodegraven II nog een anderen tegenstan der te vinden en zoo werden Bosk. Boys bereid gevonden, als tegenstanders te fun- geeren. De wedstrijd tusschen deze beide ploegen is er een geworden van uitstekend gehalte en stak, wat sportiviteit betreft verre uit boven de ontmoeting verleden jaar tusschen Bodegraven I en Bosk. Boys gespeeld. De gasten hadden aanvankelijk het voor deel van den vrij sterken wind en waren hierdoor het meest aanvallend. Vrij spoe dig wisten zij de leiding te nemen, doch lang pleizler hadden de Boys niet van dezen voorsprong, want nog geen vijf mi nuten later scoorde Bodegraven een tegen- punt 1—1. Zoo bleef het tot rust een op en neergaand spel met van beide zijden gemiste kansen en met den stand 1—1 werd gedraaid. Gesteund door den wind is in de tweede speelhelft aanvankelijk Bodegraven iets sterker en de midhalf be zorgt zijn club de leiding 21. Doch dan beginnen de gasten de ernst van het feit in te zien, en gooien er een sfhepje op, met als gevolg dat partijen ten tweeden male op gelijken voet komen. Een prach tige strijd om de leiding volgt nu, doch gescoord wordt er niet meer en het einde komt met 22, een uitslag welke beide partijen volkomen moet bevredigen Bodegraven IIIGouderak III 43. Bodegraven III tëlde enkele Invallers en won tegen aller verwachtingen in. De gasten namen de leiding, vergrootten ver volgens hun voorsprong, waarna Bodegra ven tegen scoorde Dan brengen de gasten den stand op 31 en algemeen verwacht men een zware nederlaag vooi Bodegra ven De in het blauw gestoken rood-zwar- ten denken er blijkbaar anders over, want kort achter elkaar scoort de middenvoor tweemaal en staan de ploegen weer gelijk Een strafschop wegens ongeoorloofd aan valler. wordt tenslotte door den aanvoer der van Bodeeraven in een doelpunt om gezet en -brengt tevens, de overwinning der thuisclub. Bodegraven IVAlphia IV 16. Op het tweede speelveld bond een zwaar gehavend vierde elftal den strijd aan te gen Alphia IV en hoewel voor rust kranig party werd gegeven, toonden de gasten zich ln de tweede speelhelft overtuigend sterker en zegevierden met 61. Juniorencompetitie. De beide Juniorenelftallen verrichtten uitstekend werk. Zoo had het B-elftal, on danks het feit. dat met invallers moest worden uitgekomen met een onvolledig Gouda D niet de minste moeite en won met 140. De A-ploeg schudde een ge vaarlijke concurrent voor het kampioen schap van zich af door Gouda A met een 21 nederlaag huiswaarts te zenden, waardoor de kampioenskans voor Bodegra ven sterk is toegenomen. SERIEWEDSTRIJDEN ALGEMEENE Vanwege het slechte weer kon de wed- stryd van Donderdag j.I. niet doorgaan, zoodat het programma als volgt gewij zigd is: 2e Ronde verliezers: 31 Juli Fabrleks- arb. II—L.S.V. I; 1 Aug. S.V.W. I—Vier kantje I. 3e Ronde winnaars: 2 Aug. Fabrieks- arb. IArbeiderssportbond I; 8 Aug. Schilders IArbeiderssportbond II. 3e Ronde verliezers: 7 Aug. Algemeene I —Winnaars 31 Juli; 9 Aug. Finale ver liezers le en 2e prys. 14 Aug. Finale Winnaars le en 2e prys. Deze wedstryden worden gespeeld op het sportterrein „De Algemeene", achter het zwembassin „de Zyi". Aanvang 7 uur. RECLAME. De Leidsche Voetbalvereeniglng „ZUIDERKWARTIER" vraagf voor haar Vereeniglng zoowel voor Junioren als voor het spelen in hoogere klasse, om met die elftallen in het komend seizoen getraind in den L.V.B, Competities uit te komen. Zich als lid aan te melden a.s. Woensdagavond vóór en na den wedstrijd op het Zuider- kwartierterrein of bij den Secretaris Th. BARTEN, Rijn- en Schiekade 115E SERIEWEDSTRIJDEN ZUIDERKWARTIER. Zuiderkwartier Jun.—Alphen Jun. 13. De Alphen-juniores slaagden erin een mooie 31 overwinning te behalen op Zuiderkwartier. Met de rust was de stand 20 In het voordeel van Alphen. Thans komt Alphen in de volgende ronde tegen Lugdunum Jun. U.V.S.-adspAlphen-adsp 72. De Alphen-ads. konden het tegen de U.V.S.-jeugd niet bolwerken. Met de rust was de stand 31 in het voordeel van de Leidenaars. Na de thee wisten de U.V.S.-„mannen" den stand tot 7—2 op te voeren, terwijl ook Alphen het net wist te vinden. Hedenavond wordt gespeeld: U.V.S. A Jun.Sportman Jun. 8 uur; Lugd. B adsp. Sportman B 7 uur. Woensdag: Zuiderkw. AL.F.C. A aan vang 7.30. NIEUWVEEN I—ALPHEN III 4—6 Alphen III is er voor de nederlaagwed strijden van Nieuwveen in geslaagd, na een spannenden kamp te zegevieren. Na dat aanvankelpk Alphen door toedoen van Witte tweemaal weet te doelpunten, her stelt de thuisclub zich. Van Eijk ziet kans om met een goed schot den achterstand te verkleinen, 21, terwijl even later Ver sluis een half weggewerkten bal achter v. Vliet werkt, waarmede de partyen weer geiyk staan, 22. Alphen 3 zet dan enkele gevaarlijke aanvallen op, die evenwel geen succes opleveren. Aan de overzyde gaat het beter en het ls v. Eijk, die doelpunt, 3—2, met welken stand de rust ingaat. Na de rust heeft Alphen de opstelling gewyzigd. Spoedig weet dan v. d. Louw de partyen op geiyken voet te brengen. Fel zit Nieuwveen thans op den bal, doch steeds kan de Alphen-verdediging met De Graaff aan het hoofd weer ingrüpen Aan de andere zyde weet Witte Alphen met een tam schot weer de leiding te geven, 43. Bij een schermutseling voor het Alphen-doel is het Hoogervorst die den bal In de touwen jaagt, 44. Dan komt Alphen weer aan het woord en kort ach tereen is het v. d. Louw die zijn club een 64 voorsprong weet te geven, waarmede het einde komt van dezen spannenden kamp. o SCHERMEN. LEIDSCH SCHERM COMITÉ. Zaterdagmiddag te twee uur vonden de sabelwedstryden plaats voor de Zomer- campagne uitgeschreven door bovenge noemd comité en gehouden onder leiding van den voorzitter van het Comité den heer de Jager, in de zaal Gysberti, welke hiertoe welwillende ter beschikking was gesteld. Als hoofdsecondanten fungeerden de heeren de Jager, van Duuren Sr. en Gijs- berti. Aanwezig waren Zaal Gijsberti met den heer Reering. A.E W. met v. Duuren Jr. en Kop, Eiberwee met de heeren Brussee El- j kerbout Kettenis en Brugmans Uitslag was: 1 v. Duuren Jr., 2, Reering 1 elk 6 gew. part Brussee 5 gew. part. 4 Kop 5 Segaar 6 Kettenis. 7 Eikebout 8. Brugmans De leiding was by de heeren Jager en van Duuren ln goede handen. DUIVENSPORT. P.-V. „HET OOSTEN". Concours met jonge duiven van Gem- blaux, afstand circa 177 KM. Ingekorfd 44 duiven. Gelost 12 uur met straffen Westenwind, later regenbuien. No. 1 werd geconstateerd om 2.47.34, ge middelde snelheid 822.96 Meter p. minuut. No. 15 geconstateerd 3.16.37, gemldd. snelheid 691,20 M per minuut. Uitslag: Th. Houthoff 1, 2, 9, 11; J. Schippers 3, 4, 8, 12; H. E. Chrlstlaanse 5, 7, 13, 14, 15; W. Bey 6,10. Met deze vlucht zyn de concoursen voor jonge duiven beëindigd. De eindstand luidt: 4 vogels geteld: Th, Houthoff 13368.74 Meter; H. E. Chrls tlaanse 12669,76 Meter; W. Bey 11321.70 Meter. 1 vogel geteld: J. Schippers 3636,07 M.; W Bey 3592.46 Meter en H, E. Chris- tiaansche 3577,13 Meter. DE BLAUWKRAS TE LEIDEN. Bovengenoemde vereeniglng hield giste ren haar eerste wedvlucht met Jonge dui ven vanuit St. Kathelynewaren (België) afstand 121 K.M. In concours 130 vogels. De duiven werden te 7.30 met zwaren wes ten wind in vrüheid gesteld, en bereikten hun hokken als volgt: H. V. de Haas le; J. v. Leeuwen 2e, 13e; J. Vogelenzang 3e, 11e, 17e; J. Marijt 4e, 14e, 20e, 26e; H. Pauw 5e; R. Pet 6e, 10e, 22e 23e; G. Grebel 7e, 9e, 12e; J. Schreuder 8e, 15e, 25e; J. Steenbergen 16e 21e; A. v. Dijk 18e; E. M. Schreuder 19e; Abr. v. Royen 24e. Eerste duif 19 min. 12 min. 7 sec. Laatste pryswinnende duif 9 uur 22 min. 35 sec. o „DE SNELVLIEGER". Bovenvermelde vereeniglng hield haar eerste wedvlucht met Jonge duiven vanaf St. Kathelyne Waver (België) afst. 118 K.M. In concours 52 duiven. Los 7.30 uur v.m. Westen wind bewolkte lucht. Uitslag als volgt: W. Ie Mair le, 3e, 4e, en 5e; A. P. v. d. Voort 2e, 8e, 9e, 10e, 12e en 15e; J. M. A. Lek 6e, 7e, 11e en 14e en H. Seriier 13e. Van dit station zijn geen verliezen. Eerstgeconstateerde vogel 9.17.8. Laatst- geconstateerde vogel 9.42.22. „DE BLAUWBAND" (ALPHEN). „De Blauwband" hield een wedvlucht van St. Waver. In concours 81 duiven, welke om 7.30 in vrijheid werden gesteld. De dieren bereikten hun hokken als volgt: 1. Vernes 1, 7, 11; K. R. W. Kuipers 2, 9, 14, 15, 22; J. de Jager 3, 24; W. v. Eyk 4; J. Rooda 5, 12, 17; Martens 6, 18, 19, 20, 21; Stapper 8; Lagerwelj 10, 16; Ofwe- gen 13, 23; aankomst le duif 9.5.17; laat ste 9.27.47. 0 SCHAKEN. ALJECHIN WINT HET TOURNOOI TE ZURICH. Euwe en Flohr op de tweede plaats. De uitslag van de Zaterdag gespeeldei 15e (laatste) ronde luidt aldus: Henneberger verliest van Aljechin. Bernstein wint van Stahlberg. Bogoljubow wint van GyglI. Rosselli remise met Grob. Niemzowits] remise met Flohr. Johner verliest van Euwe. Lasker wint van Joss. Muller verliest van Naegell. De eindstand luidt aldus: I. Aljechin 13 punten. 2 en 3. Euwe en Flohr elk 12 punten. 4. Bogoljubow ll'/i punten. 5. Dr. Lasker 10 punten. 6. en 7. Bernstein en Niemzowitsj elk 9 punten. 8. Stahlberg 8 punten. 9. Johner VI-. pnt. 10. Gygli 5 pnt. II. en 12. Roselli del Turco en Henne berger elk 4'/ü pnt. 13, 14 en 15. Naegell, Grob en Muller elk 4 punten. 16. Joss 2 punten. o DAMMEN. DAMCLUB THEORIE EN PRAKTIJK. De jaarvergadering. Dezer dagen hield T. en P. haar gewon# halfjaarlijksche ledenvergadering. Na d# opening door den voorzitter, die met een kort woord de leden verwelkomde, las d# secretaris de notulen voor, die ongewyzigd werden goedgekeurd. Vervolgens was het woord aan den penningmeester die in een kort en duideiyk verslag een overzicht der financiën gaf, waaruit bleek dat T. en P. er financieel buitengewoon goed voor staat. Hierna zette de secretaris ln zijn verslag hat wel en wee der club in het afgeloopen halfjaar uiteen, welk verslag evenals dat van den penningmeester van vooruitgang en bloei sprak. Na de mede- deelingen kwam punt 6, prysuitdeellng aan de orde, inhoudende het uitreiken der prijzen, behaald in den laatst gehouden Bodevawedstrijd. Met een kort woord deed de voorzitter de pryzen toekomen als volgt: 1ste prys A, G. de Jeu, zilveren wisselbeker; 2de pr. P. Ligtvoet, zilveren lauwerkrans; 3de prys J. J. Bekker, aschbak met pijp; 4de prijs K. Tol, dam boekwerk; 5de pr. E. v. Ton geren, lucifer garnituur; 6de pr. N. v. Wyk lucifer garnituur; 7de prys G. Bhjleven, lucifer garnituur. Na de pauze werd aangevangen met het organiseeren en bespreken van een wed- stryd. Het bestuur stelde voor om een handicap wedstrijd te spelen Deze wedstryd geeft aan minder sterke spelers een kans om toch een prijs te bemachtigen, wat in andere wedstrijden niet het geval is. In dezen kamp is een sterke speler namelijk verplicht, een zwakkere voorgift te geven. Genoemd bestuursvoorstel werd aan vaard zoodat a.s Vrijdag 3 Aug. een aan vang met den handicapwedstryd wordt gemaakt Ieder die zich voor of op dien datum opgeeft kan deelnemen. Na een nog al tijdroovende rondvraag, werd deze vrij goed bezochte vergadering met een kort propagandawoord door den voorzitter gesloten. 32

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7