75ste Jaargang MAANDAG 30 JULI 1934 No. 22808 STADSNIEUWS. SCHEEPSVERBINDINGEN. BUITENLAND. Het voornaamste Nieuws van heden. VISSCHERIJ-BERICHTEN. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel voor advertentiën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine advertentiën Uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bö een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 ÖtS. Bureau Noordeinüaplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT») Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35; per week .ttv.f. 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd sdjn, per wêek „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. AFSCHEID VAN Ds. L. BONGA. Van de Doopsgezinde Gemeente. Gistermorgen heeft ds. L. Bonga, die ten beroep naar Leeuwarden heeft aan genomen, afscheid genomen van de Doops gezinde gemeente alhier. Het kerkgebouw was geheel gevuld. By den aanvang van aen dienst werd gezongen Gezang 5 vrs 1 en 2: „Den Hoogen God alleen zü eer", waarna ds. Bonga voorging in gebed. Tot tekstwoord had ds. Bonga gekozen, de laatste woorden van Psalm 90: „En be vestig GU het werk onzer handen over ons, ja, het werk onzer handen bevestig dat." Spr. ving zyn predikatie aan met er op te wijzen, dat elke voortgang afscheid beteekent. Wij nemen eiken dag afscheid. Niets is ons meer eigen en bekender dan afscheid nemen. Het afscheid dat spr. thans moet nemén geeft desondanks een diepe ontroering, omdat met dit afscheid zooveel zichtbare veranderingen ontstaan. Bij dit afscheid wil spr. stilstaan by het geen heden afgesloten wordt: zijn arbeid in de gemeente van Leiden. Spr. wil echter niet terugzien met nuchteren critdschen blik, naar tekortkomingen en teleurstel lingen speuren, maar veel meer onderzoe ken wat zijn arbeid heeft beteekend voor den groei van God's Koninkrijk. Gijzelt, aldus spr., kunt schuchter en bescheiden vaststellen of er aan of in u iets veran derde door hetgeen ik u zeggen mocht. Als dat zoo is past rrüj en u dankbaarheid en God moge dat werk bevestigen. Wy kunnen dat werk niet zien los van Hem, die den arbeider zendt in Zün wijngaard. Spr. heeft heel sterk het gevoel gehad, dat hy de gemeente veel uit zichzelf ge geven heeft. Hy heeft gestaan in dienst. Daardoor is hy deemoedig geweest. Hij was geen dogmatisch prediker, maar heeft al ken geluisterd naar zijn eigen hart en door het getuigenis daarvan getracht an deren den weg naar omhoog aan te wijzen. Welke mensch kan echter waarlijk zeg gen wat zyn God in hem getuigt? De taal is een gebrekkig voertuig. En wie geeft de zekerheid dat een ander zal begrijpen het geen in het gemoed van den prediker leeft. Spr. heeft getracht als hy sprak over gods vertrouwen beproefde zielen op te wekken tot overgave. Hy heeft getracht menschen wakker te maken uit den doodslaap van de sleur. Hy heeft getracht zichzelf en anderen te brengen tot de bede: „O, Vader leer het ons te gaan in zyn voetstappen. Hij heeft getracht levensmoed te schen ken door de prediking van de troost van het land aan de overzijde. God moge ons zelf den wasdom geven. Hij bevestige het werk onzer handen over ons. Het gaat in laatste instantie niet om ons, maar om God en de toekomst van zyn leer. Er zal iets bhjven van spr.'s werk. Het is datgene wat God bevestigen zal. Wat het is? Wy kunnen het moeiUjk definieeren. Het is voor ons allen niet hetzelfde. Laten wy het zorgvuldig wegbergen in ons hart. En God leide ons verder. Neem Gy mijn beide handen en leidt Uw hand, tot ik, aan de eeuwige stranden, Uw ruste vindt. Nadat gezongen was Gez. 37 1 en 2 sprak spr. een persooniyk woord van af scheid achtereenvolgens tot den Kerke- raad. met welken spr. in zeer prettige verstandhouding de belangen der ge meente heeft behartigd, tot den zuster-, den leden- en den jongerenkring, welke spr. een bloeiend vereenigingsleven toe- wenschte, tot den organist en allen, die vocaal en instrumentaal de bijeenkomsten der gemeente hebben opgeluisterd, spe ciaal mevr. v. LeeuwenDe Pauw, de leid ster van het zangkoor en de leden van haar koor: tot zijn catechisanten, wien spr. de verzekering gaf van zijn sympathie voor hun jonge, warme menschenlevens; tot de leidsters en kinderen van de Zon dagsschool; tot de byna tachtigjarige kosteres, die spr. zeer dankbaar was voor de ontelbare malen waarop zij hem heeft verkwikt ook met haar blijmoedigheid. Wy hadden het gevoel één firma te zijn, aldus spr., een firma die thans ontbonden wordt, maar ik zal u nooit vergeten. Tenslotte richtte spr. zich tot zyn persoonlijke vrienden en daarna tot de geheele ge meente. Spr. dankte voor de geschenken, die de gemeente hem als stoffelijk blijk van waardeering heeft aangeboden. Moge, aldus besloot spr., God zyn aan gezicht over u verheffen en u zegenen tot in lengte van dagen. De scheidende leeraar werd toegespro ken namens de gemeente door den heer P. A. Hibma, die erop wees, dat de Leia- sche gemeente alles in het werk heeft ge steld om ds. Bonga hier te houden. Het is niet mogen gelukken. Spr. wil'dit afscheid ook niet dramatischer opvatten dan net is. Een jong predikant werd tot breeder werkkring geroepen. Het is natuurlijk dat bij dezen werkkring aanvaardt Spr. heeft Waardeering voor ds. Bonga's werk. spe ciaal voor zyn prediking, die in steeds mooter wordenden kring ruim is gewaar deerd. Den scheidenden leeraar werd toe gezongen Gez. 115. Ds. Bonga bad ten slotte het Onze Vader, waarna nog ge zongen werd Gezang 188. Na afloop van den dienst maakten velen gebruik van de gelegenheid om ds. Bonga de hand ten afscheid te drukken. Ds. H. C. V. d. BRINK. Naar wy vernemen is de gezondheids toestand van ds. H. C. v. d. Brink te Hil versum, em. predikant van de Geref. kerk in H. V. alhier en nestor van de predikan ten van dit kerkverband, vooruitgaande. Ds. v. d. Brink mocht, ondanks zijn leef- tyd, van een ernstige ziekte aanvankeiyk herstellen, al zal hij nog geruimen tyd rust moeten houden. VERBOD VAN „SNIJDEN" DOOR RIJVERKEER. Nieuw voorschrift dat 's nachts parkee- rende motorrijtuigen verlicht moeten zyn. De Commissaris van Politie vestigt er de aandacht op, dat volgens de gewijzigde voorschriften van het Motor- en Rywiel- reglement bestuurders van motorrijtuigen enz. alleen ander ryverkeer mogen inhalen en voorbyryden, als daartoe gelegenheid is ook met het oog op het uit tegenover gestelde richting komende verkeer. Is er derhalve een „tegenligger", dan zal men moeten wachten. Voorts wordt bekend gemaakt, dat ook zal worden gelet op het nieuwe voor schrift, dat motorrijtuigen op meer dan twee wielen, tusschen een half uur na zonsondergang tot een half uur vóór zons opgang op den openbaren weg staande, dezelfde verlichting moeten voeren als rijdende motorry tuigen. Niet voldoende is dus het motorrijtuig vlak by een bran dende lantaarn der straat verlichting te plaatsen of te laten staan, terwyi het motorrytuig zelf niet van de voorgeschre ven verlichting is voorzien. HET 30-JARIG BESTAAN DER HENGELAARSVER. „DOOR VRIEND SCHAP VEREENIGD". De „Concordia" zaal was Zaterdagavond voor het laatst als zoodanig geheel gevuld met belangstellenden voor een feestavond, ditmaal n.l. ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan der Hengeiaars- vereeniging „Door Vriendschap Ver- eenigd", voor het welslagen waarvan door de Feestcommissie vele maanden lang de noodige voorbereidingen getroffen waren. De zaal was feestelyk met hengels, schep netten en papieren visschen versierd, de talrijke prijzen voor de tombola, w.o. een met de heugel in de omgevingg van Aals meer gevangen prachtige edelkarper brachten de animo er by voorbaat reeds in, evenals de muziek van „The Melody Boys", die niet moede werd aardige „schlagers" ten gehoore brengen. Na een kort inleidend woord van den voorzitter der Feestcommissie den heer F. Stormer, die allen verwelkomde en dank bracht aan de velen, die geschenken voor de tombola hadden gegeven, werd het woord verleend aan den voorzitter der ver- eenlging den heer N, Hendriks. Deze ver welkomde o.a. de voorzitter van het Cen traal Ned. Hengelaarsbestuur, het Bestuur van den Leidschen Hengelaarsbond, van het Vischcollege „Onder ons" en van de Hengelaarsver. „Ons genoegen" uit Al phen. Spr. releveerde de talryke pogingen van de Feestcommissie, die er ondanks de ongunstige omstandigheden toch in. slaagden dezen feestavond voor te berei den en bracnc haar daarvoor zijn harte- lyken dank. Ook dankte hij de leden der vereeniging voor hun finantieele offers en wenschte allen een genoeglyken avond. Gelukwenschen werden vervolgens over gebracht door den heer de Water namens de Hengelaarsver. „Leiden en Omstreken" en den Bond, die een prachtigen zilveren lauwerkrans aanbood. Spr. hoopte, dat de vereeniging voort zou gaan, haar beste krachten te wijden in het belang der Leid- sche hengelaars. Namens de zusterver. „Hengelsport" werd een prachtige beker aangeboden, evenals door den heer Vernet namens het Vischcollege „Onder Ons". Nog sprak de heer Hoek, die uit naam van „Ons genoegen" een schitterende pla quette overhandigde. Een verrassing was tenslotte de aanbieding van een fraaie vlag in blauw-witte kleuren, vervaardigd door den secretaris der vereeniging den heer J v d. Berg, die na haar ontplooiing een stormachtig applaus verwoerf. Dit alleraardigste initiatief van den ijverigen secretaris bleek men op hoogen prys te stellen. De heer Hendriks bracht, zyn welge- meenden dank over voor al deze mooie cadeaux, waarna een aardig programma volgde, gevuld met voordrachten, muziek nummers, tooneelstukjes en een tableau, waarin ook het gezellige visschersleven op vroolijke wijze behandeld werd. Men amu seerde zich in hooge mate, terwyl tevens de tomboda een succes was, zoodat met recht gezegd kan worden, dat deze jubi- leumavond in elk opzicht slaagde. Na afloop hield een geanimeerd bal de aanwezigen nog langen tyd bezig, waarby de muziek van Melody Boys zich natuurlijk niet onbetuigd liet! C. J. V. „JOZUA 24 15 b". Hedenmorgen vertrok de Chr. Jongel. Ver. „Jozua 24 15b" voor een driedaagsch uit stapje naar Baarn, niet per trein, zooais gewoonlyk, maar per fiets. Precies half zeven werd gestart. Het lar: in de bedoe ling om vandaag 't Gooi nog te hal-u Morgen hopen de deelnemers over Amersfoort naar Ede c.s. te gaan om Woensdagavond wederom gezond en wel in de Sleutelstad terug te^eeren. MaarmaarPluvius LAGERE HUREN VAN ARBEIDERS WONINGEN. Een commissie van onderzoek ingesteld. In het einde der vorige week is door Burgemeester en Wethouders een commis sie geïnstalleerd, welke ten doel heeft te onderzoeken de mogelykheid van huur- verlaging van arbeiderswoningen. De Commissie bestaatuit de heeren F. Kooistra (voorzitter) en C. J. v. Tol (Raadsleden), J. Zitman en H. D. v. Wei- zen (vertegenwoordigers van den Verhuur- dersbond), J. de Jong en H. Lombert (ver tegenwoordigers van de woningbouwver.), J. de Lange (vertegenwoordiger van de bouwers), terwyl J. Westra, hoofdinspec teur van Bouw- en Woningtoezicht als secretaris is aangewezen. CHR. U.L.O.-SCHOOL NOORDEINDE. Voor het M.U.L.O.-examen te 's-Graven- hage zyn geslaagd: A. H. Braun, E. T. Bron, J. J. E. Kalkman, H. H. Munting, J. M. Offringa, A. v. d. Weerthof, M. W. E. Wiggers en W. A. Jurgens, A. H. Kruit, J. Slegtenhorst, allen leerlingen van de Chr. U.L.O. schooi Noordeinde. LEIDSCHE SPEELTUINVEREENIGING „ZUIDERKWARTIER". Zaterdagmiddag verzamelden zich een 550 tal kinderen van leden van bovenge noemde Vereeniging, tot het houden van het jaarlyksche tuinfeest op den Speeltuin aan de Anjelierstraat. Reeds in de morgenuren waren de voor bereidende werkzaamheden genomen, zoo dat toen de 2e Voorzitter om ongeveer 3 uur opende met een korte toespraak men terstond een aanvang kon maken met de kinderspelen, waarvoor een aantal prij zen beschikbaar was gesteld. Als attractie hebben verschillende kinderen koek mogen happen. Ondertusschen werd ook de in wendige mensch niet vergeten en werden groepsgewyze vele versnaperingen rond gedeeld. Het Zangclubje onder leiding van mej. Albrechts bracht nog eenige nummers ten gehoore, waarvoor een hartelijk ap plaus de belooning was. Ten slotte werden de verschillende prijzen uitgereikt aan de jongens en meisjes, die in hun groep kam pioen werden. Het geheel werd opgeluisterd door draaiorgel-muziek. Ook dit tuinfeest mag „goed geslaagd" heeten. GELUK BIJ ONGELUK. Gisteravond omstreeks kwart voor acht werden de bewoners van de Papegracht opgeschrikt doordat een zware yzeren buis welke dienst deed als steunpunt eener antenne van een hoogte van 14 Meter met een geweldigen slag op straat viel. Gelukkig waren er door den neerstroomen- den regen weinig menschen op de been, zoodat persoonlijke ongelukken niet voor kwamen. Aan de wedstrijden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de afd. Zuid- Holland der Kon. Ned. Politiehonden- vereeniging te 's-Gravenhage gehouden, nam deel onze stadgenoot J. H. Horstmann, lid der dresseerclub „Leiden". Met zyn bouvier „Bob" behaalde de heer Horstmann met 271'/! punt den derden prys. Hedenmorgen vertrokken met een specialen processletrein de Leidsche pel grims onder leiding van den eerw. pater Hessing naar Vlaardingen. Van daar gingen de j>elgrims per extra stoomboot naar Brlelle voor een processie naar het graf van de H. Martelaren. Zaterdag slaagden te Den Haag voor het examen Stenografie Mej. P. W. M. Jagers; eveneens voor machineschrijven Mej. A. M. D. J. W. Strotmann beiden leer lingen van de Mariaschool Haarlemmer straat alhier. Het fanfare-corps „Crescendo" uit Sassenheim, zal Donderdag 2 Augustus ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het muziekgezelschap „T. en D." alhier een concert geven. In de Stedelyke Werkinrichting waren opgenomen Volwassen Datum Dagen personen Kind. Tot. 23 Juli Maandag 54 54 24 Dinsdag 56 56 25 Woensdag 57 57 26 Donderdag 56 56 27 Vrijdag 55 55 28 Zaterdag 55 55 De navolgende schepen zijn morgen, radio-telegiafisch te bereiken via het kuststation Schevsningen-Radio: Alchiba, Alcyone, Chr. Huygens Colom bia, Costa Rica, Flandria, Indrapoera, Johan van Oldenbarnevelt, Kota Pinang, Marnix van St. Aldegonde, Orania, Oranje Nassau, Poelau Bras, Poelau Tello, van Rensselaer, Sibajak, Slamat Veendam, Volendam. Bij verzending van een radioteleg-am vla Srhoven?r" er-Radi" bedragen de Lcta'.?. kcr'en 44 cent per 'vc?vd. Behalve bovo^genoemde pa-, .agiers- schepen zijn de meeste Nederlandsche vrachtschepen via Scheveningen-Radio te bereiken. DE ALGEMEENE TOESTAND. Duitsch-Fransche economische overeenkomst. Er is overeenstemming bereikt by de Duitsch-Fransche economische onderhan delingen. De verdragslooze toestand die anders op 1 Augustus zou zyn ingetreden, en die voor beide landen ernstig nadeel zou hebben gebracht, is daarmede gelukkig vermeden. Het omvangryke verdrag valt uiteen in een reeks speciale overeenkomsten. Het handelsaccoord van 1927 wordt verdeeld in twee deelen, n.l. in een handels-, vesti- glngs- en scheepvaartverdrag en in een overéénkomst over het warenverkeer. Het eerste verdrag bevat de algemeene bepa lingen voor den handel, de vestiging en de scheepvaart, het tweede verdrag behelst de bepalingen voor tarieven en contingenten. Over het algemeen zyn de bepalingen van het vroegere verdrag gehandhaafd; slechts in onderdeelen zyn zy aangepast aan de sedert het jaar 1927 veranderde situatie. De beide verdragen zullen binnenkort ge publiceerd worden. Een belangrijke noviteit voor de practi- sche afwikkeling van het goederenverkeer is het wederzydsche algemeene clearing- accoord, dat in de plaats van de betalings overeenkomst treedt. Letland en Estland hebben verklaard accoord te gaan met het Oost-Locarno- pact. o BULGARIJE. Generaal Vatef naar Weenen verbannen- Generaal Vatef. die minister van Oorlog was onder den premier Moesjanof, wiens regeering vervangen werd door een dic- toriaal bewind onder kolonel Georgief. is naar Weenen verbannen. Als hy Weenen verlaat, verliest hy zyn pensioen. Generaal Vatef was onlangs geïnterneerd met een aantal andere jjersonen die de dictoriale regeering vijandig gezind waren. Hy heeft geweigerd onder het nieuwe regime als minister van Oorlog op te treden. RUSLAND. V'er doodvonnissen Generaal Makno t Het gerechtshof te Leningrad heeft vier leiders van de graanvoorziening van het gebied Leningrad veroordeeld tot den dood door fusilleering wegens diefstal van graan De doodvonnissen zyn reeds voltrokken. Michael Alexeiwitsj, die als „generaal Makno" van 1918 tot 1920 de Oekraïne heeft geterroriseerd, is te Parys overleden. By den nederlaag der Wit-Russen was hij gedwongen te vluchten. Sinds 1929 heeft hy als timmerman onder een vaischen naam in Frankrijk zyn brood verdiend. o VEREENIGDE STATEN. Zwenking ten aanzien der oorlogs schulden? Uit de verklaringen van hooggeplaatste ambtenaren, de perscommentaren en de uitingen van industrieelen valt een duide- lyke zwenking op te maken van de Ame- rikaansche opinie ten gunste eener defi nitieve regeling van de oorlogsschulden., tevens inhoudende een aanmerkelyke vermindering der bedragen. Drie factoren hebben tot wyziging bij gedragen: 1. De Johnson-Act, welke financieele transacties met landen, die in gebreken zyn gebleven, verbiedt en ten gevolge heeft gehad, dat op 15 Juni nog minder betalingen zyn binnengekomen; 2. De Engelsche nota aan Washington van 4 Juni, waarin o.a, wordt aangetoond, dat de betalingen der schulden in conflict komen met de doeleinden van de „New Deal". 3, Het steeds duideiyker besef, nu het eerste halfjaar voorby is, dat oorlogs schulden in den bestaanden vórm een ver loren zaak zijn. Men is van meening, dat president Roosevelt, ondanks de waarschuwingen welke tot de landen, die in gebreke be- bleven zyn gericht, sympathiek staat te genover een schuldenherziening, hoewel hy zich bewust is, in het Congres en by de publieke meening nog op tegenstand te zullen stuiten. Heden verliet Roosevelt Hawai weer. UIT HET VERRE OOSTEN. Russisch-Japanse li-Mandsjoerijsche conferentie? De Japansche minister van buitenland- sche zaken. Hirota, stelt, naar verluidt, pogingen in net werk om te komen tot een conferentie van Russische, Japansche en Mandsjoerijsche gedelegeerden ter oplos sing van alle tusschen de genoemde landen hangende problemen. De conferentie zou bijeenkomen zoodra de onderhandelingen over den overdracht van den Oost-Ch:- neeschen sooorweg besloten zijn. Verder verluidt dat Hirota zou willen voorstellen gedemilitariseerde zones in te stellen langs de grensstreken. BINNENLAND. De reis van Koningin en Prinses naai Noorwegen. (Binnenland 3e Blad en Laat ste Berichten, le Blad). Afscheid van ds. L. Bonga van de Doops gezinde Gemeente van Leiden. (Stads nieuws, le Blad). Instelling van een Werkloosheidssubst- dicfonds. (3e Blad). Een reeks auto-ongevallen. (Gemengd nieuws, 3e Blad en Laatste Berichten, le Blad). Aljechin wint het schaakmeesterstour- nooi te Ziirich; Euwe en Flohr op de 2de plaats. (Sport, 2e Blad). Antonin Magne wint den Tour de Francq (Sport, 2e Blad). BUITENLAND. De uitvaart van Dollfuss' stoffelijk over schot. (le Blad). In Oostenrijk is een kabinet Schuschnigg gevormd, (le Blad). Nog onzekerheid inzake von Papen's benoeming tot gezant te Weenen. (le Blad) Een Fransch-Duitsch economisch verdrag is tot stand gekomen. (Buitenl., le Blad), Overleden is de filmartiste Marie Dressier. (Kunst, 3e Blad). Een Amerikaansche stratosfcer-vlucht heeft geen succes. (Buitenl. Gemengd, 3e Blad en Tel., le Blad). POLEN. Jaarvergadering der Poolsche reservisten. Gisteren ls te Warschau de jaarlitksche byeenkomst geopend van de Poolsche reservisten, waaraan 570 delegaties uit hetj geheele land hebben deelgenomen. Staats president Moscicki en de minister van bin- nenlandsche zaken Koscialkowski woonde de openingsplechtigheid by. Laatstge noemde hield een begroetingsrede, waarin, hy o.m zeide, dat de taak der ruim 200 duizend reservisten was In vreedzamen arbeid by te draden tot den opbouw van het land voor welks onafhankelijkheid zijl gestreden hadden. Als vertegenwoordiger van den minister van oorlog voerde gene raal Kacprzycki het woord. Hy verklaarde dat Polen materieel en geesteiyk voorbe reid moet zijn op den stryd om het be staan. De eerstvolgende oorlog zal een overwegende invloed van de techniek ver- toonen. Maar ook de individueele persoon lijkheid za! voor hooge eischen komen te staan, waartegen de Poolsche soldaat moet zyn opgewassen. IJMUIDEN, 30 Juli. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.20—0.75; Tongen per K.G. f. 1.801.25; Middelschol per kist van 50 KG. f. 21; Zetschol f. 26—17; Kleine Schol f. 214.60; Schar f. 11; Vleeten per stuk f. 2.90Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 12.50—1.30; Middel Schelvisch f. 17.5014; Kleinmiddel Schel- visch f. 17.505.60; Kleine Schelvisch f. 9 —3.40; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 4218; Gullen per kist van 50 K.G. f. 9 1.65; Lengen j>er stuk f 0.500.19; Wij ting per kist van 50 K.G. f. 4.201.40; Koolvisch per stuk f. 0.36—0.10; Makreel per kist van 50 K.G. f. 157. 27 kisten versche haring, f. 4.202.50 per 50 K.G. Aangekomen 8 stoomtrawlers. RO. 16 met f. 4590; IJM 190 met f. 2250; IJM. 112 met f. 2920; IJM. 96 met f. 1710; IJM. 90 met f. 1810; IJM. 46 met f. 1170; IJM. 54 met f. 1650: IJM. 115 met f. 4320; de Deensche kotter E. 401 met f. 437 besomming, en de loggers: IJM. 204 met f. 668; K.W. 175 met f. 390; K.W. 89 met f. 415; K.W. 105 met f 533; KW. 134 met f. 402; KW. 55 met f. 380, KW. 35 met f. 486; KW. 24 met f. 400; KW. 178 met f. 521; K.W. 114 met f. 530. KW. 108 met f. 560; KW 112 met f. 390; KW. 28 met f. 459; KW. 52 met f. 500; KW. 62 met f. 348; KW. 36 met f. 400: KW 173 met f 470; KW. 42 met f. 452; KW 107 met f. 364; K.W. 95 met f 466: KW 110 met f. 449; KW. 69 met f. 557: KW. 23 met f. 511; KW. 39 met f. 510; KW. 56 met f. 650 besomming. Deze besommingen zyn niet officieel.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1