HET SLOT VAN DE KAAGWEEK LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 25 Juli 1934 AGENDA. Fridt wint den hoofdprijs in de zesmeter-klasse, o Wie de overige hoofdprijzen wonnen. o (Van een redacteur). De droeve morgen van den laats ten dag heeft nog een blij slot genomen en over het geheel beschouwd hadden bestuur noch zeilers zich bezwaarlijk beter weer kunnen wenschen dan tijdens deze Kaag- week. De wedstrijd der 45-lcwadraatkruisers gaf een overwinning van den veteraan Fecenga. die vrijwel van het begin af aan heeft voorgelegen. Molenaar bleef dit maal buiten de prijzen, maar hij had zich reeds zulk een puntenvoorsprong verza meld. dat zijn hoofdprijs hoegenaamd niet ln het gedrang kwam. Fenenga werd bij het ronden van de boei op de Dieper- poel aangevaren door de Boekanier en de Rietepiet, doch hij bleef voor en diende dan ook geen protest ln. De Jonge De Vries Lentsch had ln de Regenboogklasse B langen tijd de leiding, doch zag zich tenslotte gepasseerd door de Wetterfllnter van De Jong. Luuk van der Steur werd tweede in de Pampusklasse A, hetgeen voor hem vol doende was om den hoofdprijs te win nen. Na zijn successen ln de regenboog klasse, bewijst deze zeiler zich ook ln de nieuwe klasse goed thuis te gevoelen. Piet Schieffer ging als No. 1 door de finish. Het resultaat ln de 12-voetsjollen voor dames, klasse B was niet anders als de vorige dagen: mej. Van Meeteren deed den naam van haar scheepje „Kwikdrup pel" alle eer aan en won gedecideerd. In de A-afdeellng trlumfeerde mej. Van de Stadt met de Schuif, hetgeen haar tevens in het tijdelijk bezit bracht van den wisselprijs, zijnde een zilveren Jol. In de Bergummermeerklasse behaalde H. van Eyck met de Wetterfllnter ander maal de overwinning en won daarmede tevens den hoofdprijs. De uitslag in de Regenboogklasse A gaf een merkwaardige analogie te zien met het resultaat van den vorigen dag. We derom gingen de Friezen met drie van de vier prijzen strijken. Hendrik's, die ook des morgens den teamwedstrijd had ge wonnen. werd onbedreigd eerste, gevolgd door Kuipers, den Hagenaar, Zuiderbaan en den Fries Oppenhuizen. Deze volgorde was al in de eerste ronde bereikt. De win naar mag daarenboven voor een jaar den wisselprijs, een zilveren regenboog mee naar Sneek nemen, benevens den hoofd prijs. een bronzen vaas, welke echter zijn eigendom blijft. Veldhuizen benaderde hem in puntental het dichtste. Arnold werd na een trijd met wisselen de kansen eerste in de laatste race van de 12 M2. Sharpieklasse A en kwam daar door eveneens in het bezit van wissel- en hoofdprijs. Tieleman liet in de handicapklasse D andermaal van Oldenborgh achter zich, terwijl de Jan Brass van Dorsman zich de derde maal in successie de meerdere betoonde van Carpentleris Thedo. Aangezien ln deze klasse geen vier deel nemers waren ingeschreven, werd krach tens de bepalingen van het reglement de wisselprijs. welke het vorige Jaar door Dorsman werd gewonnen, niet toegekend. In de internationale 6-Meterklasse, nam De Vries Lentsch aanvankelijk de leiding, maar ln het gat naar de Dieperpoel liep Nathan hem voorbij. De Vries Lentsch trachtte toen boven Nathan te komen, waagde zich evenwel te dicht bij den wal en raakte aan den grond. Hij was echter spoedig weer vlot en behield de tweede plaats. Bij de boei op de Dieperpoel was de volgorde 1. Nathan, 2. De Vries Lentsch 3. Fridt, 4. Kalis. Bij het opkruisen naar de Norremeer, maakte de Belg een paar fortuinlijke slagen, welke hem aan den kop brachte. De Vries Lentsch zakte hier leelijk af. zoodat de tweede ronde inging in de volgorde. Fridt, Nathan, Kalis en De Vries Lentsch. De Belg slaagde erin zijn voorsprong nog te vergrooten, terwijl Hans Nathan naar de laatste plaats af zakte en daarmede tevens zijn hoofdprijs verspeelde, welke thans gewonnen werd door de Uilenspiegel, van den Belg Fridt. Wij mogen dit verslag niet besluiten, zonder een woord van oprechte hulde te brengen aan het bestuur van „de Kaag", dat voor een in alle opzichten voortref felijke organisatie zorgde, zoowel van de wedstrijden als van de geheele regeling op het feestterrein en aan den heer De Minjer, die voor een uitstekende bediening in het retaurant zorgde. Maar bovenal zijn wij het Kaag-bestuur hoogelijk dankbaar, dat het ons wederom onze trouwe „Viking" als persboot ter be schikking stelde, waardoor wij de wed strijden van nabij konden volgen Voor de overige resultaten verwijzen wij naar onderstaande uitslagen 45 M2. Kruiserklasse: 1. Benati n, st. B. Fenenga: 2. Walta, t. C. A. Vermaat: 3 Boekanier, St. A. Warners. Molenaar ho:fdprijs. Regenboogklasse B: 1. Wetterfllnter. st. E. D. de Jong; 2. Pieterke, st. G. de Vries Lentsch Jr.: 3. Iris. st. dr. P. B. Kreukniet. 12 M2. Sharpie-klasse B: 1. Rakker, t. A. Honlngh; 2. Nora, st. C. Bronkhorst Jr.; 3. Sperwer, St. G. A. S. Jongeneel; 4. Jassana, st. B. L. Mesander; 5. Crabbel- catte, st. W. A. de Ridder. 12 M2. Sharpieklasse C: 1. Peet. st. A. Marlet: 2. Pierewiet, St. P. C. W. Stork. Pampusklase A: 1. Oranje, st. P. Schief fer; 2. De Steur, st. L. v. d. Steur; 3. Sas, st. J. Heynen; 4 Pluvier, st. mr. E. R. Zweep. Van der Steur, hoofdprijs. 12-voetsjollen voor dames klasse B: 1. Kwikdruppel, stvr. mej. T. van Meeteren. 12-voetsjollen voor dames, klasse A: 1. Schuif, stvr. mej. M. J. v. d. Stadt; 2. Dui kelaartje, stvr. mej. L. Molenaar; 3. Ideaal n. stvr. mej. E. L. Karreman. BM -klasse: 1. Wetterwille, st. H. van Eyck; 2. Kameleon, st. J. Boomstra; 3. Jutter, st. P. W. Bot: 4. Adri. st. P. Lee- wis: 5. de Dikke. t. J. Kasteleijn. Pampusklasse B: 1. Norremeer, st. ir. J. C. P. Hofkes; 2. Fuut n, st. W. van Hat- tem; 3 Knoopschoentje st. N. N. Regenboogklasse A: 1. Hennle, st. M. Hendriks: 2. Waterrot, st. S. Kuipers; 3. De Swan. st. H. Zuiderbaan; 4. Winde kind st. D. Oppenhuizen. 12 M2. Sharpie-klasse A: 1. Trinil, st. L. Varnold; 2. Dinges, st. W. J. H. Nauta; 3. Mieke, st. Th. Gülcher; 4. Windekind, st. J Maas; 5. Abha, st. R. Nolles. Handicapklasse D: 1. Narmade, st. H H. Tieleman. Vrijbuiterklasse: Jan Brass, st. J. Dors man; 2. Thedo. st. A. Carpentier. Internat. 6 Meter-klasse: 1. Uilenspiegel, st. A. Fridt; 2. Edith, st. E. D. Kalis; 3. de Ruyter, st. G. de Vries Lentsch; 4. Lou, st. H Natan. 12-voetsjollenklasse A: 1. Ideaal H. st. J. M. Karreman; 2. Vagebond, st. Th. v. Hel- vert; 3. de Glipper. st. D. Kagchelland; 4. Bern. st. B. Maas; 5. Af, st. E. G. van de Stadt. 12 voetsjollenklasse B: 1. Good Luck, st. J. L. van Wermeskerken; 2. My Hobby, st. J. Dijkers; 3. Duikelaartje, stvr. mej. F. A. C. Leenen; 4. Cheerio, st. C. Quispel Szn.; 5. Tierelier, st. R. J. van Ginkel. 12-voetsjollenklasse C: 1. Dim, st. K. Marlet; 2. Elder, st. B. Ouwerkerk Jr.; 3. Alvetje, st. E. J. Coster Jr.; 4. Spirit, st. W. Daniels; 5. Weetiekep, st. K. v. Dijk. Regenboogklasse C: 1 Tibia st. J. W, Maas Jr.; 2. Meteor, st. H. Muller. De hoofdprijzen werden als volgt gewonnen: 45 M2. kruiserklasse: 1. Föhn, st. P. Molenaar (wisselprijs). 55 pnt.; 2. Walta, st. C. A. Vermaat, 48 pnt.; 3. Benati n, st B. Fenenga, 37 pnt. 12 M2. Sharpieklasse B: 1. Rakker, st. A. Honigh (hoofdprijs) 121 pnt.; 2. Sper wer st. G. A. S. Jongeneel, 80 pnt.; 3. Jos- sane, st. B. L. Mesander, 78 pnt. Pampusklasse A: 1. de Steur, st. L. v. d. Steur (hoofd- en wisselprijs) 82 pnt.; 2. Pampus, st. W. de Vries Lentsch, 74 pnt.; 3. Sas. st. J. Heynen. 54 pnt. BM-klasse: 1. Wetterwille. st. H. v. Eyck (hoofd/prijs i 106 pnt.; 2. Kameleon, st. J. Boomstra, 94 pnt.; 3. Ronny, st. F. Over mans. Regenboogklasse A: Hennie, st. M. Hen driks (hoofd- en wisselprijs) 81 pnt.; 2. Jan. st. H. Veldhuizen, 71 pnt.; 3. Winde kind. st. D. Oppenhuizen. 62 pnt. 12 M2. Sharpieklasse A: 1. Trinil, st. L. V. Arnold (wissel- en hoofdprijs) 126 pnt.; 2. Windekind, st. J. Maas. 101 pnt.; 3. Aloha, st. R. Molles. 98 pnt. 12-voetsjollen voor dames klasse A: 1. Schuif, stvr. mej. M. J. v. d. Stadt, (wissel prijs) 64 pnt.; 2. Ideaal H, stvr. mej. E. L. Karreman. 49 pnt.; 3. Dobbertje, stvr. mej. G. Oudshoom. 47 pnt. Internat. 6 Meter-klasse: 1. Uilenspiegel, st. A. Fridt (wisselprijs) 44 pnt.; 2. Lou, st, H. Nathan. 43 pnt.; 3. Edith, st. E. D. Kalis, 36 pnt. 12-voetsjollenklasse A: t. de Glipper, st. D. Kagchellland (wissel- en hoofdprijs), 118 pnt.; 2 Ideaal H, st. J. M. Karreman, 89 pnt.; 3. Daphnia. st. P. H. R. Borgerhoff Mulder. 12-voetsjollen klasse B: 1. Good Luck, st. J. L. van Wermeskerken (hoofdprijs) 115 pnt.: 2. Schuif, st. H. v. d. Stadt. 93 pnt.; 3. My Hobby, st. J. Dijkers. 90 pnt. 12-voetsjollenklasse C: 1. Weetiekep. st. K. van Dijk (hoofdprijs) 115 pnt; 2. Alver- tje. st. E. J. CoSter Jr.. 110 pnt.; 3. Spirit, st. W. Daniels, 109 pnt. WATERPOLO. DE ZUL I HANDHAAFT ZICH. Door een 42 zege op S.Z.C. vrijwel buiten degTadatie-gevaar. De competitie-wedstrijd tusschen De Zijl I en S.Z.C. I (Schiedam), welke gister avond alhier plaats vond, was van bij zondere beteekenis, omdat voor de ver liezende partij het gevaar der degradatie dreigde. De Leidsche ploeg had drie, S.Z.C. één punt, en het was duidelijk dat de gasten er alles op zouden zetten om zich door een overwinning in punten-tal ge lijk te brengen met De Zijl. dat ver scheen met een invaller voor Van Egmond en nu in de volgende opstelling te water kwam: doel; Rameau: achter Van Weizen K. Kraayenbrink en Key; voor: D. Kraayenbrink, Kramp en Blansjaar. S.Z.C. was volledig. Scheidsrechter was de be kende oud-internationaal, de heer De Boer. uit Gouda, die den moeilijken kamp voortreffelijk heeft geleld. Nu er zoovéél voor beide ploegen op het spel stond, werd onvermijdelijk het spel wat forscher en het aantal overtredingen was dan ook legio. Mede als gevolg daarvan werd het tempo gedrukt en bleef de kwaliteit van den wedstrijd beneden den graad der spanning. De Zijl won tenslotte met 42 dank zij mid voor Kramp, die alle doel punten scoorde en dank zij vooral ook midachter K. Kraayenbrink, die een uit stekenden wedstrijd heeft gespeeld. Hij paarde snelheid van handelen aan tactisch inzicht en heeft het leeuwen aandeel in deze overwinning gehad. Direct na den aanvang miste de Schiedamsche rechtsvoor een schitteren de kans door voor het Leidsche doel langdurig te treuzelen, waardoor het voor deel zijner vrije positie teloor ging en K. Kraayenbrink nog juist te rechter tijd een schot van zeer nabij kon voorkomen. Aan de overzijde zond D. Kraayenbrink een hard schot in dat keurig bedwongen werd. Daarop drong de Leidsche midachter plots onweerstaanbaar tot diep in de vijande lijke defensie. Hij plaatste zuiver voor den vrijliggenden Kramp en onhoudbaar gaf deze aan De Zijl de leiding 10. Het vol gend oogenblik benutte de Schiedamsche rechtsvoor de kans toen hij geheel onbewaakt werd gelaten om Rameau het nakijken te geven (11), doch de uitworp bracht het leer bij De Zijl en via Kramp voor de tweede maal in het doel der gasten 21 In de tweede helft paste S.Z.C. een tactiek toe. die haar noodlottig is gewor den, al leidde het ook meermalen tot spannende momenten voor de Leidsche veste. Van oordeel dat niets te verliezen en alles te winnen was, speelden de Schie dammers uitsluitend op winst. Vrijwel de geheele ploeg ging daartoe naar voren om te trachten den achterstand In te loopen, maar liet bijgevolg de Leidsche voorhoede ongedekt. Rameau c.s. weerstonden den druk te gemakkelijker waar er slecht ge schoten werd, en aan de overzijde kreeg De Zijl kans op kans. Treuzelen deed er eenige verloren gaan, maar toen D. Kraayenbrink een vrijen worp te nemen kreeg lag Kramp zoodanig vrij, dat het hem weinig moeite kostte om den stand op 31 te brengen. Een fout van Blans jaar stelde S.Z.C. in staat haar tweede doelpunt te scoren, maar andermaal kreeg De Zijl toen een vrijen worp. Opnieuw lag Kramp volkomen ongedekt en ook op nieuw joeg hij den bal langs den Schie- damschen keeper. Met dezen stand, 42 kwam het einde tot groove vreugde onzer stadgenooten, die met 5 punten thans vrijwel ln veilige haven zijn! Vóóraf was een vriendschappelijk par tijtje gespeeld tusschen De Zijl IV en L.Z.C. V, waarbij de heer De Boer tal van behartenswaardige adviezen heeft gege ven. De over het algemeen iets oudere L.Z.C.'ers bleken wat meer routine te hebben (de Zijl speelde pas haar tweeden wedstrijd!) en zij wonnen met 21; rust 10 voor de gasten. De zeventallen bestonden uit: De Zijl: doel: De Loof; achter: Stouten Blansjaar Jr. en Faasse; voor: Arents, Sanders en v. d. Linden. L.Z.C.doel: v. Nood; achter: v. Noort, Kapaan en v. d. Mark; voor: van Weeren, Jansen en Crabbendam. De stand luidt thans ln de afdeellng van De Zijl I als volgt: gesp. gew. gel. verl. v.-t. pnt. S.VH. 6 5 1 0 23—2 11 R.Z.C. 5 2 2 1 14—9 6 G.Z.C. 5 2 12 12—10 5 De Zijl 6 2 13 14—15 5 S.Z.C. 6 0 1 5 9—36 1 MORGENAVOND: L. Z. C.—H. Z. EN P. C. In de zweminrichting nabij den Hooge Rijndijk worden morgenavond twee com petitie-wedstrijden gespeeld. Eerst speelt L.Z.C. II tegen H.Z. en P.C. II, terwijl daarna L.Z.C. I te water komt tegen het zeer sterke H.Z. en P.C. I, dat dit seizoen al haar wedstrijden met groote cijfers ge wonnen heeft. ZWEMMEN. DE VOLKS- EN SCHOOLWEDSTRIJDEN VAN DE ZIJL. Er worden 3 Leidsche kampioenschappen verzwommen. De belangstelling voor de hedenavond te houden Volks- en Schoolwedstrijden van De Zijl is zeer groot. Er zijn plm. 120 Inschrijvingen ingekomen. Vooral de scholierennummers zijn goed bezet. Op de 50 M. rugslag dames (kamp. v. Leiden) zijn 4 deelneemsters: Mej. C. v. Noort en mej. C. J. Wakka van de L.Z.C.; mej. M. Kraaijenbrink en mej. O. v. d. Mark van De Zijl. 50 M. schoolslag Heeren, 12 deelnemers. Op ditzelfde nummer voor Dames slechts twee. 25 M. vrije slag scholleren t/m 13 j.. Jongens, 6 deelnemers en voor meisjes 12. 50 M. vrije slag scholieren t/m 16 j. Jon gens 7; Meisjes 7. 100 M. schoolslag heeren (kamp. v. Lei den), 5 Inschrijvingen, o.a. van J. Verhaar (L.Z.C.) en W. Geeve (De Zijl). De laat ste is 't vorige jaar kampioen geweest. 50 M rugslag Heeren, 8 deelnemers. 25 M. schoolslag scholieren t/m 13 jaar. Jongens 12. Meisjes 12. 50 M. schoolslag scholieren t/m 16 J. Jongens 16 inschrijvingen. Meisjes 8. 50 M. schoolslag Dames (kamp. v. Lel den). 2 inschrijvingen van L.Z.C., n.l. mej. R. Bruggeman en mej. H. Passier. 2 van De Zijl, n.l. A. Kapaan en T. v. d. Ploeg. LAWN-TENNIS. HET TOURNOOI OM DEN DAVIS-BEKER De Interzonefinale te Wimbledon. Gisteren is te Wimbledon de interzone finale voortgezet. Begonnen werd met de partij Sydney Wood (Ver. Staten) tegen Crawford (Australië). De Amerikaan speelde uitstekend en won de eerste twee sets resp. met 63, 97. Tijdens de derde set trad de regen als spelbreker op en moest de match worden afgebroken en tot heden worden uitgesteld. LUCHTVAART. DE VLIEGWEDSTRIJDEN ENGELAND— MELBOURNE. Gisteren is de volledige lijst verschenen van deelnemers aan den snelheidswed strijd en den handicapwedstrijd Engeland- Melboume, die in het najaar gehouden wordt ter gelegenheid van het eeuwfeest van laatstgenoemde stad. Er zijn in totaal 64 inschrijvingen, waarvan 27 uitsluitend voor den handicap- en 9 uitsluitend voor den snelheidswedstrijd. De Koninklijke Engelsche luchtvaart club heeft gisteren ook het eerste supple ment uitgegeven op het reglement voor de wedstrijden. De wedstrijd zal op hetzelfde vliegveld beginnen en de deelnemers zul len groepsgewijze afgaan; met het ver schil in tijd zal op de controleposten reke ning worden gehouden. Aan de inschrij vers is meegedeeld, dat zij gebruik kunnen maken van de vliegvelden te Bristol, Hanworth, Gravesend, Huton (Liverpool), Barton (Manchester) en Eastley voor den wedstrijd, mits zij de overheid tijdig in kennis stellen. Behalve uit het Vereenigd Koninkrijk. Australië, Nieuw Zeeland, den Ierschen Vrijstaat en Britsch-Indië, zijn Inschrijvingen ontvangen uit Frankrijk, Duitschland. Nederland. Portugal, Zweden en de Vereenigde Staten. WANDELSPORT. DE V1ERDAAGSCHE TE NIJMEGEN. DRIE UITVALLERS OP DEN EERSTEN DAG. (Van onzen bljzon-deien medewerker). Nijmegen, 24 Juli 1934. Deze Vierdaagsche staat niet zooals ver leden Jaar ln het teeken der zon. Van morgen vroeg, om kwart voor vieren, bij de reveille, steek ik het hoofd bulten het raam van mijn 72-treden hooge zolderver dieping om eens polshoogte te nemen en constateer dat het tamelijk frisch is en dat er een dikke nevel hangt. Wat ik van den hemel zie laat concludeesren tot een bewolkten dag. Zooveel te beter, als het maar droog blijft. Tegen half vijf zijn de eetzalen gevuld met een graag etende menigte van 55 en 50 K.M. tippelaars. Het ontbijt ls overvloedig en wij kunnen ruim schoots mede nemen voor het twaalf uurtje. Aan de startbureaux ls het een geregelde drukte, veel beter dan verleden jaar toen het bemachtigen van den start kaart gepaard ging met een levensgevaar lijk gedrang en gevecht. Nu staan wij netjes twee aan twee opgesteld en het ge heel marcheert veel regelmatiger. Precies te vijf uur geeft kapitein Breu- nese het sein voor vertrek; wij slaan onzen „motor" aan en de groote reis ls begon nen. Dezen eersten dag wordt er al direct een stevig tempo ingezet. Er wordt door de meesten minimum 7 KM. geloopen en dat heeft men ongeveer het geheele par cours volgehouden. De eerste paar uren zien wij van het landschap niet veel door den nevel, hetgeen zeer Jammer ls, omdat juist in deze uren zooveel natuurschoon te bewonderen valt. Maar langzamerhand verdwijnt de nevel, het zonnetje wint het en gedsirenden eenigem tijd lijkt het er wel op of het een reprise van verleden jaar gaat worden. Maar neen, Aurora heeft machtige vijanden ln de wolken die ge regeld het zonne-aangezicht verduisteren, terwijl een kalm westenwindje ons eenige koelte brengt. Ook nu weder is de groote belangstelling opmerkelijk. Niet alleen bij het vertrek uit Nijmegen waren duizenden aanwezig, maar ook in Berg en Dal. Groes- beek enz. staan villabewoners en meer eenvoudigen ons gade te slaan, hetgeen Je werkelijk goed doet. Na voorbij Groesbeek onze 5 KM. extra te hebben getippeld, ontmoeten wij de veertigers, waaronder de dames, en het is in eens enorm druk geworden op den weg. Detachementen militairen, diverse clubs, alles krioelt door elkander en in één on- afzienbaren stoet trekt alles via de Pias- molen op het land van Cuyk aan. De grindweg naar de Plasmolen ls buiten gewoon slecht; de stofwolken vliegen je om de ooren en het snelle tempo is gedaan. Bij de Piasmolen rust een groot gedeelte, terwijl zeer velen er de voorkeur aan geven om door te wandelen naar Möok, hetgeen ons ploegje ook doet. Onderweg zien wij leden der Leidsche Wandelsportvereeni- ging, de Leidsche Politle-Sportvereeniging onder aanvoering van Inspecteur Wijk en Pro Patria onder leiding van luitenant Wildervanck de Blécourt. De pluimen zijn thuis gelaten De lange gestalte van de Blécourt steekt boven allen uit en is reeds op een afstand zichtbaar. Toch heeft hij dit jaar concurrentie gekregen, er zijn nog zoo'n paar populieren. Het lijkt mij voor die reuzen met hun lange beenen nu niet direct gemakkelijk om de kleine passen van hun kleinere broeders mede te maken, maar hoe het zij. zij marcheeren keurig en maken zooals ook niet anders te ver wachten is een zeer goeden indruk. Wij passeeren een zwerver, sjovele plunje stoppelbaard en een bundel op den rug: zonder op te zien sjokt hij voort van wie weet hoever. Wij loopen om een kruis te verdienen; deze stumperd loopt met zijn kruis op den rug Er wordt veel en veel minder gedronken langs den weg dank zij de goede weersgesteldheid. Niettegenstaan de alles dus medewerkt om vroolijke marschliederen te zingen hoor ik toch over het algemeen weinig gezang. Een uit zondering maken de Koloniale Reserve en de Mariniers die het eene lied na het andere uitbrullen. De Grenadiers loopen keurig in den pas voorbij. Vraag eens een Grenadier naar de Jagers en strijk en zet zult u hoo- ren: „O die kruipen ergens ln de achter hoede". En vraag eens aan een Jager naar de Grenadiers en hij zal u antwoorden: „O, die liggen geloof ik allemaal op de kar". Maar ze weten van elkaar dat alles in orde is en 's middags binnenkomende achter hun vier hoornblazers, kop omhoog, handen plat en gelijk van pas ls het alsof zij even een klein wandelingetje gemaakt hebben, maar het. stof op de schoenen vertelt wel iets anders. Bij St. Anna aangekomen, keert bij alle wandelaars de energie weder, de restjes opgespaarde moed worden verzameld en met gezang gaat het op de kazerne af, al is dit dan nog een afstand van plm. 4 K.M. Dit is onze glorieuse Intocht. Aan belde zijden is het parcours door de stad omzoomd met een dichte haag menschen en overal weerklinkt hartelijk handgeklap voor de kranig marcheerende burgers en militairen. Onderwijl wij Nijmegen naderen te on geveer kwart voor twee worden wij ver rast door een malsch regenbuitje, maar het deert ons niet; wij zijn niet -bang voor een beetje water. Spoedig ls het trouwens droog en zonder eenig ongeval bereiken wij langs een door de politie schitterend vrij gehouden weg ons home waar de start kaart ingeleverd wordt en wij een welver diende rust gaan genieten. De voeten wor den verzorgd, blaren doorgeknipt en be handeld. geplast en geploeterd en daarna ls onze stroozak al lang zoo hard niet meer als gisteren. Als om zes uur eten wordt geblazen hebben de meesten reeds een welverdiend slaapje achter den rug en als hongerige wolven stroomen wij naar de eetzalen waar wij vergast worden op een heerlijke rljste- soep. aardappelen gebraden vleesch en andijvie, hetgeen ln ontstellende hoeveel heden wordt verorberd. Het regent onderwijl dat het giet, het geen niet veelbelovend ls voor morgen, maar we zullen maar hopen dat Pluvius Vrijdag. Hoogl. Kerkgracht 23: Alg. Verg. v. aan. deelhouders N.V. Leidsche uitgeversmij., 8 uur nam. Zoeterwoude: „Ik Leer Nog", Ledenvergadering „Wilhelmlna-vereeni- ging", 8 uur nam. DAGELUKS. Pieterskerkgracht 9Tentoonstelling „Ars Aemula Naturae" 10 uur voorn.—5 uur nam. (tot 29 Juli). Den Haag (Scala)Revue „Vooruit maar weer" 8 uur nam.; Zondags ook te 2 uur n.m. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrie tot halfvler. Inenting tegen diphterle 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde: Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Ich kenn dlch nicht und liebe dicht." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater. Breestraat, 8 uur nam. „Loulou maakt promotie." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat no. 62. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling „De verliefde Lood gieter". Casino-theater, Hoogewoerd 49. 8 u. njn. „De huwelijks-vennootschap." Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Juli as. waargenomen door apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Tel. 552. RECLAME- 4960 Last van da warmte? Do muszehon violen dood von 't dok, Zóó hovig wo* do hitte. Maar dezo nam oon "Akkertje" En bltof dut rustig zitten I Neem 'n "AKKERTJE" ons genadig zij. Stoffig is het ln elk geval niet op onze -beruchte en gevreesde toer door het land van Maas en Waal. Er is reeds bekend gemaakt dat het parcours ln den omtrek van Beuningen zoodanig slecht is dat het gewijzigd moet worden. Enfin wij zullen maar hopen dat onze motor ons niet ln den steek laat. Heden morgen startten 2972 deelnemers; 2 mili tairen en 1 politie-agent uit Schiedam vielen uit. o SCHAKEN. HET TOURNOOI TE ZURICH. De uitslagen der 11e ronde zijn: Gygli verliest van Aljechln. Stahlberg wtnt van Grob. Henneberger verliest van Flohr. Bernstein verliest van Euwe. Bogoljubow wint van Joss. Rosselll del Turco wint van Naegeli. Verder zijn twee hangpartljen gespeeld met als resultaat: Niemzowltsch wint van Müller. Johner maakt remise met Lasker. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Ook de Oegstgeester Schaakclub heeft besloten zich als lid van den Schaakbond voor Leiden en Omstreken op te geven en wenscht tevens ln het as. seizoen in de competitie mede te spelen. Bij den Schaakbond zijn thans aangesloten de Leidsche clubs: Philldor, L.S.G., S.e.a.e.c. en L. Arb. Sch.cl., voorts Wassenaar, Voor- sohoten, Leiderdorp, Zoeterwoude, Oegst- geest, Hazerswoude, Boskoop en Bode graven, ln totaal 12 clubs met 250 leden. OM DEN OUWERKERK-BEKER. In de tweede groep is de afgebroken partij Van HoekVolders voor eerstge noemde gewonnen verklaard. De eind stand is de volgende: Groep I: Ir. J. Westra 3'/;; G. BosscM 3'/»; L. P. A. Sohreinemaohers 1, L. J. Rut" ten 2A. Mulder IV» en F. J. de Bruyn J- Groep II: Ir. J. J. G. van Hoek 5'/i, M. M- Segaar 2, M. Koert 3'/., G. v. Herk 3'In J. M. Volders 2'Is, M. J. Dieben 6- Ouwerkerk 3'/». In de eindgroep zijn geplaatst: Ir. J- Westra, D. Bosscha en Ir. J. J. G. van Hoek. De vierde plaats is voor den W'n* naar uit den nog te spelen driekamp tus- sohen M. Koert, G. v. Herk en S. P. Ouwer- k"k' 2-3

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6