HOLLAND OP MARSCH. Quick Boys I—Feyenoord-Comb. W* efeargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 24 Juli 1934 Derde Blad No. 22803 MORGENAVOND HALF ACHT VLAGGEN PARADE VOOR DE „VIERDAAGSCHE". DE VLAGGENPARADE. Nijmegen, 23 Juli '34. (Van onzen bijzonderen medewerker). Vanochtend vroeg uit de veeren, koffers pakken, afscheid nemen en wij zijn op weg naar Nijmegen. In Leiden bij het station staan de Leidsche deelneemsters en deel nemers al te wachten en spoedig verdwij nen wij, hartelijk nagewuifd door verwan ten en bekenden, In de richting Utrecht. De reis is gezellig en voor wij het weten zijn wij aan het station Nijmegen, waar het een drukte ls van belang. Van alle zij den arriveeren de Vierdagers, onderweg passeeren wij verschillende regimenten in fanterie, de grenadiers en jagers, enz. In de kazerne is het vol, meer dan vol; in een ganzenrijtje staan wij voor de aanmel- dingsbureaux en als wij aan de beurt zijn is het een verrassende mededeeling inge kwartierd te zijn op den zolder van de derde compagnie. Dat beteekent dus eenlge keeren per dag 72 treden op en af, hetgeen 's avonds, als je vermoeid bent, nu niet direct een pretje beteekent. Als je zoo die drukte om je heen ziet dan gaan de gedachten onwillekeurig terug naar de eerste Vierdaagsche in 1909 met een minimum aantal deelnemers van 45. Er moet toch wel heel wat gebeurd zijn om dit aantal in 1934 op te voeren tot 3100, De organisatoren hebben zelf geen overdreven propaganda gevoerd; deze menschen heb ben zich zelf gepropageerd. In 1916 namen voor het eerst burgers deel, vier in getal, terwijl in 1919 de eerste dame op het appel verscheen. Erg veel animo schijnt er bij het zwakke geslacht niet geweest te zijn; ia 1928 waren er nog maar 7 en het aantal burgers bedroeg 190. De militairen waren met 984 ver in de meerderheid. Maar toen ging het crescendo met sprongen: in 1933: 292 dames, 1069 burgers en 1174 militairen, zoodat dames en burgers bijeengeteld het burgerlijk element de meerderheid vormde. Deze plotselinge vermeerdering is te dan ken aan het feit dat de Vierdaagsche in 1928 internationaal werd, maar ook door dat in 1928 minister Lambooy legertenten beschikbaar stelde. Zoodoende is de bond in staat het aantal deelnemers uit te brei den en behoeft niemand meer afgewezen te worden. Frankrijk, Noorwegen, Duitschland, En geland en Oostenrijk zijn geregelde gasten geweest, terwijl in 1929 een detachement Spaansche officieren mede marcheerde. Menigeen zal zeggen: 't is en 't blijft een militaire beweging, doch dit oordeel is te vlug en onrechtvaardig. Ook uit het bui tenland komen veel burgers. En 1934 be wijst wel anders: 1400 militairen tegen 1700 burgers, waaronder 376 dames. Daar bij komt dat militairen alle mogelijke faci liteiten genieten, waarvan burgers in vele gevallen verstoken blijven. Het is een bonte mengeling van kantoorbedienden, rechters, advocaten, kooplieden, winkeliers, kellners, ambtenaren, werklieden, enz, Militairen en speciaal officieren doen op het parcours dienst omdat zij goed kunnen kaart lezen en dus voor controle onmisbaar zijn, maar in de kazerne is de regeling uitsluitend in handen van burgers. De marschen beoogen een opvoedende waarde en het kweeken van volkskracht. In de kazerne zijn de burger-deelnemers ondergebracht met uitzondering van de dames die in de stad Iogeeren. In een bij- behoorend tentenkamp met straatnamen, enz. Iogeeren de militairen. Veldkeukens zorgen voor een verhoogde keukencapaci teit tot 3200 liter; 9 koeien, duizenden eieren, een millioen liter water, heuvels aardappelen, enz. verdwijnen in de hon gerige magen en er is meer dan 1400 K.G. stroo noodig voor de vulling der stroo- zakken. In de kazerne zijn 13 eetzalen van 150 a 200 man. in het tentenkamp nog 12 eet zaaltenten. Ongeveer 20.000 stuks servies wordt gehuurd, er zijn 3 badinrichtingen ter verfrissching, terwijl het legermagazijn te Woerden pl.m. 4500 dekens levert. Het reusachtige Molenveld is voor een over groot deel tentenkamp geworden. Buiten het vaste personeel der Koloniale Reserve die in de Prins Hendrikkazerne is gelegerd, heeft men nog 100 man extra in dienst genomen voor verpleging en bediening. En aan het hoofd van dit alles staat de vol ijverige kapitein Breunese, secretaris van den N.BL.O. die werkelijk een warm woord van hulde verdient omdat alles zoo magni- fique in orde is. In Nijmegen komt in deze dagen de bloem der Europeesche wandelgemeente bijeen en het behoeft zeker niet gezegd te worden dat zij daarbij op de stadsjeugd van 15 tot 65 jaar een onuitwischbaren in druk maakt. Weg met boeken en papieren! Met slaande trom en gestoken trompetten mar- cheeren de eerste militairen Nijmegen bin nen en na verloop van eenige uren is de geheele stad veroverd door jongens, meis jes, mannen en vrouwen en Nijmegen be hoort niet meer aan den Nijmegenaar, maar aan ons, Vierdagers, en de overgave geschiedt met een gulle gastvrijheid, die traditie is geworden. Loopjongens vergeten hun boodschap pen; dienstboden hun werk om knipoogjes van de binnentrekkende soldaten op te vangen. Eigenaardig is het dat van station tot kazerne ongeveer alle ramen der voor kamers gezeemd moeten worden en hoewel het Maandag is hebben toch zeer vele bel knoppen een poetsbeurt noodig. Iedereen wil den grooten „trek" zien. Een meneer met een foto-toestel is zoo verdiept in het marcheeren der Grena diers dat hij eerst uit zijn bewondering ontwaakt als zijn hoofd met een smak tegen een lantaarnpaal opbotst. De me neer veert een meter terug maar als U een uitbarsting van woede of iets dergelijks verwacht heeft u het mis. Hij drukt een voudig zijn zakdoek tegen het voorhoofd en huppelt een paar passen harder om we der gelijk te komen. En zoo.„trekt" alles in één richting, naar het wandel-Mekka, de kazerne, meisjesclubs, vroolijke liederen zingend, burgerwachten, militairen, ik zie stram in de houding de Leidsche Studen- tenvereeniging „Pro Patria" binnenrukken onder aanvoering van den populairen lui tenant Wildervanck de Blécourt. Zooals altijd maken hun wuivende vederbossen en witte slobkousen een grooten indruk. Ver der zijn daar de enkelingen, de eenvoudi- gen in hun colbertje, van die onverstoor- baren die dag na dag rustig hun 55 K.M. aftippelen, anderen met veel goud- en zilvergeblikker van verdienste op de borst met fantastische broeken, hemden en hoofddeksels. De Vlaggenparade geeft weder een aar dige staalkaart van de aanwezigen. Ik zie een wandelclub uit Middelburg, dames en heeren in origineel Zeeuwsch costuum het geen een aardig effect maakt; de charmante meisjes uit Rotterdam met hun grappige matelotjes, S.(amen) O.(p) S.(tap); De Haagsche Vierdaagsche, een groote Shell-groep, enfin te veel om op te noemen. Het zonnetje is doorgebroken en geeft een feestelijken gloed aan het geheel. De Franschen verschijnen in het wit, den Gallischen haan op de borst, de Engel- schen in hun traditioneele grijze pakjes, een eenzame Zwitser, 8 kolonialen in hun blauwe uniformen staan bij de masten, de delegaties vormen een carré en vele dui zenden stellen zich rondom op om van dit kleurige schouwspel niets te verliezen. Alvorens de vlaggen geheschen worden treedt de leider der Engelsche deelnemers Mr. Scorer, naar voren en biedt met een toespraak Jhr. von Weiier, den voorzitter van den N.BL.O. een oorkonde aan en de eereteekenen van het eerelidmaatschap van de British Walking Association. Jhr. von Weiier dankte met een hartelijk woord waarbij hij de hoop uitspreekt dat de aan gename betrekkingen tusschen beide bon den nog lang mochten blijven bestaan. Hierna gingen onder algemeen eerbetoon en onder het spelen der volksliederen door het Nijmeegsch Vrijwilligerskorps statig de vlaggen van België, Duitschland, Enge land, Frankrijk, Zwitserland, Nederland en den N.BL.O. omhoog. De Noren ontbraken ditmaal op het appèl. Ook Jhr. Schorer, de algemeene leider der marschen, is door ziekte verhinderd aanwezig te zijn. Des avonds geeft hetzelfde muziekcorps in de Vereeniging een concert. Hoewel wij probeeren heel netjes te luisteren is er een zoodanig komen en gaan en binnengolven van menschen in den grooten tuin en op het terras dat stilte moeilijk bereikbaar is. Ook het Keizer Karei-plein is tjokvol, alles vol charme en gezelligheid. Het is de echte Vierdagen-sfeer die ons bij den aan vang omringd. Om halftien naar huis en gehoorzaam naar bed om krachten te ver garen voor den eersten marschdag.... WATERPOLO. WATERPOLO-TEAM NAAR MAAGDENBURG. De K. N. Z. B. heeft besloten naar de Europeesche kampioenschappen, van 12 tot 19 Augustus a.s. te Maagdenburg te houden, een waterpolo-zevental af te vaardigen. Nadat bekend was geworden dat te Maagdenburg niet volgens afval-systeem, maar in halve competitie gespeeld zou worden, heeft dus de K.N.Z.B. alsnog be sloten tot deelname met een waterpolo- team. Dit maakt inderdaad een groot ver schil; komt men volgens het afval-systeem allereerst tegen de Hongaren te spelen, dan kan men direct met één klinkende neder laag weer huiswaarts keeren. Daar nu zeker drie wedstrijden zullen worden gespeeld, is de deelneming alles zins gerechtvaardigd. ZEILEN. DE KAAGWEEK. DE REVANCHE DER FRIESCHE REGENBOOGZEILERS. C. J. M. V. I—A. Z. C. I 3—4. Voor de competitie won A. Z. C. I gister avond te Den Haag met 43 van ,C. J, M. V. L Een sensationeele wedstrijd in de zesmeter-klasse. (Van een redacteur). De voorlaatste dag van de Kaagweek heeft opnieuw prachtige sport te genieten gegeven en het traditioneele gezegde Kaagweek-Kaagweer is op dit zeilfeest in 1934 niet van toepassing. Er was wind, veel wind zelfs en de jolletjes kregen het dan ook hard te verduren. Ons trouwe persschip „de Viking" moest dan ook voor het eerst in actie komen als redder van drenkelingen en onze kapitein kweet zich op de hem eigen handige wijze van die taak. De grootste sensaties van dezen dag waren de wedstrijden in de regenboog klasse A en de zesmeterklasse. De Friezen hadden eindelijk hun weer tje. Dirk Oppenhuizen, die tot dusverre steeds in de achterhoede had verkeerd, was in zijn element. Aanvankelijk lag hij achter Hendriks en Nathan, maar nog voor het ingaan van de tweede ronde had hij zich aan den kop gewerkt. Nathan en Hendriks voerden een hardnekkigen strijd om de tweede plaats, welke ten voor deele van eerstgenoemde werd beslist. Hij was evenwel de eenige Hollandsche prijs winnaar in deze race; Vrolijk en Kuipers sleepten de overige prijzen in de wacht. De tweede sensatie vormde het verloop van de race der zesmeters. Nathan haalde al even voor de start een handige truc uit door op het laatste oogenblik een groote fok aan te slaan, waarvoor zijn te genstanders dus de tijd ontbrak. De Belg Fridt startte het hoogste; de Vries Lentsch Nathan en Kalis namen hun weg door de jachten in de Baarzenkom. Gerard de Vries Lentsch rondde de boei op het Zwei- land het eerste, gevolgd door Nathan, Frldt en Kalis. Terwijl de anderen over stuurboord doorlegden, ging Nathan di rect na de boei over bakboord overstag, hetgeen goed gezien bleek, want bij de volgende boei op het Norremeer, had hij door deze manoeuvre een aardigen voor sprong behaald. Fridt was daar tot de laat ste plaats afgezakt en bleef ook verder 'n ondergeschikte rol spelen. Reeds wees „men" Nathan als den winnaar aan, toen bij het ronden van de boei op het Norre meer op den terugweg in de eerste ronde Schieffer overboord sloeg en Nathan wel gedwongen was om te keeren. Hij deed dit evenwel zóó handig en had den dren keling zóó vlug binnen boord, dat alleen de Vries Lentsch gelegenheid kreeg hem voorbij te gaan. Maar nog geen 200 meter verder op was het Nathan's beurt om te lachen; de Vries Lentsch voer zijn schip aan den grond en moest losgesleept wor den. Nathan maakte toen geen fout meer en ging als eerste door de finish. Kalis bleef hem echter tot het laatst toe ge vaarlijk dicht op de hielen. Fridt bleef ver achter. In de Pampus-klasse A was van strijd weinig sprake. Zweep stuurde zijn Pluvier zoo goed, dat de andèren er niet aan te pas kwamen. Luuk van der Steur, Willem de Vries Lentsch en Van Benthem van der Bergh, kampten hevig om de volgen de plaatsen, en passeerden in deze volg orde de finish. In de B-klasse was de onbekende stuur man van „Knoopschoentje" wederom on genaakbaar evenals mej. Van Meeteren in de 12-voets jollenklasse B, gevaren door dames en mej. Tini van der Mey in de regenboogklasse C. De „Ariola" van Hey- mans werd in deze klasse tweede, doch voer bij het finishen vrijwel over de boei heen, zoodat hij werd uitgesloten en de „Etta" van Sijthoff, die een fractie van een seconde later binnenkwam, met den tweeden prijs ging strijken. In de Vrijbuiterklasse bewees Dorsman andermaal zijn supprematie door ver voor Carpentier door de finish te gaan. Van de handicap-klasse D valt uit den aard der zaak weinig meer te vertellen, dan dat Tieleman met de „Narmada" op nieuw zegevierde over zijn tegenstander van Oldenborgh. In de 12-voetsjollengklassen waren de sucessen der gebroeders Kagchelland op merkelijk. Beiden werden eerste, respectie velijk in de A en C-klasse. Een onplezierig incident deed zich voor vlak vioor den starttoren, toen een van de watertaxi's een kano overvoer en vervol gens een motorvlet vrijwel kraakte. Aangezien er over deze taxi's bij het be stuur meerdere klachten waren binnenge komen. besloot het deze vaartuigen niet meer tot het wedstrijdterrein of althans tot de steigers van „de Kaag" toe te laten. Men zie voor het overige de uitslagen: Pampusklasse A: 1. Pluvier, st. mr. E. R. Zweep: 2. Steur, st. L. v. d. Steur; 3. Pampus, st. W. de Vries Lentsch; 4. Wer- vedwind. st. jhr. mr. E. G. van Benthem v. d. Bergh. Pampusklasse B: 1. Knoopschoentje. st. N.N.: 2. Norremeer, st. ir J. C. P. Hofkes; 3. Fuut II. st. W. v. Hattem, 12-voetsjollen voor dames, klasse B: T. Kwikdruppel, stvr.mej. T. v. Meeteren. 12-voetsjollen voor dames, klasse A: 1. Schuif, stvr mej. M. J. v. d. Stadt; 2. Dobbertje, stvr. mej. G. Oudshoom: 3. Jolijt, stvr. mej. M. A. Broer. BM-klasse: 1. Wetterwille. st. H. v. Eyck; 2 Mop, st. H. Bollemeyer; 3. Kameleon, st. J. Boomstra; 4 Jutter, st. P. W. Bot; 5. Ronny, st. F. Overmans. Regenboogklasse A: 1. Windekind, st. D. Oppenhuizen; 2. Braassemermeer. st. H. Nathan; 3. Hennie, st. M. Hendriks; 4. Öolfijn,. st. K. Vrolijk; 5. Waterrot, st. S. Kuipers. Sharpieklasse A: 1. Windekind, st. J. Maas; 2. Abha, st. R. Nolles: 3. Trinil, st. L. V. Arnold; 4. Flevo, St. A. E. Dudokvan Heel; 5. Dinges, st. W. J. H. Nauta. Handicap-klasse D: 1. Narmada, st. H. H. Tieleman; 2. Zwerver II, st. R. van Oldenborgh. Vrijbuiterklasse: 1. Jan Brass, st. J. Dorsman; 2. Thedo. st. A. Carpentier. 6 Meter klasse: 1. Lou, st. H. Nathan; 2. Edith, st. E. D. Kalis; 3. Uylenspiegel, st. A Fridt Regenboogklasse C: 1. de Leede III, stvr. mej. T. van der Mey; 2. Etta, st. H. A. H. Sijthoff. 12-voetsjollen klasse A: 1. de Glipper, st. D. Kagchelland; 2. Daphnia, st. P. H. R. Borgerhoff Mulder; 3. Bern, st. B. Maas; 4. Hunter, st. G. F. Bohré; 5. Noname, st. J. H. v. d. Stadt. RECLAME. 490S O.a. spelen mede: Vrauwdeunt, Groenendijk, Pauwe, v. Oyen, enz. Terrein Nieuwe Duinweg - Katwijk - Gewone prijzen. 12-voetsjollen klasse B: 1. Cheeris, st. C. Quispel Szn.; 2. Schuif, st. H. v. d. Stadt; 3. Windekind II, st. H. Evers; 4. Elf, st. E. de Visser; 5. Good Luck, st. J. L. van Wermeskerken. 12 voetsjollen klasse C: 1. Dr. Knok. st. R. Kagchelland; 2. Dim, st. K. Marlet, 3. Alvertje, st. E. J. Coster Jr.; 4. Castaban, st. P. Robertson; 5. Lucky Rascal, st. L. D. van Eck; 6. Sterntje ,st. H. W. Kalis. ZWEMMEN. NEDERLAND—FRANKRIJK. De dames- en heerenploegen samengesteld. Na de kampioenschappen te Rotterdam zijn de zwemsters en zwemmers aangewe zen, die Nederland moeten vertegenwoor digen te Sittard in den landen-wedstrijd NederlandFrankr ij k Voor de dames-wedstrijden zijn aange wezen: 100 m. vrije slag: W. den Ouden (R.D.Z.), R. Mastenbroek (O.D.Z.). 100 m. rugslag: M. Oversloot (O.D.Z.), N. Senff (A.D.Z.). 200 m. schoolslag: F. Hessel (IJ) en C. Huybers (LJ). Schoonspringen: G. Klapwijk (R.D.Z.). Voor de jeugdwedstrijden heeren zijn aangewezen 100 m. vrije slag: Mooi (H.P.C.), Kreffer (D.J.K.). 100 m. rugslag: Scheffer (D.J.K.), Senff (D.J.K.). 200 m. schoolslag: H. Paerl (IJ), Van Kalken (D.J.K.). 5 x 50 m. vrije slag estafette: Mooi (H.P.C.), Krpffer (D.J.K.), Scheffer (D.J.K.), Van Aelst (H.Z.P.C.), Regten (R.Z.C.). VOLKS- EN SCHOOLWEDSTRIJDEN VAN „DE ZIJL". Morgenavond te 7 uur vinden bovenge noemde wedstrijden plaats in de zwem inrichting „De Zijl". Na afloop wordt gespeeld de derde ne derlaagwedstrijd De Zijl ID.W.R. I (2e klas K.N.Z.BHaarlem). HOCKEY. VERGADERING INTERNATIONALE HOCKEYBOND. Nederlandsche Dames Hockeybond ontvangt de Liautheybeker. In de te Parijs gehouden vergadering van den Internationalen Hockeybond is de kwestie van een Olympisch hockeytour- nooi ter sprake gekomen. De zestien bij den Bond aangesloten landen hebben besloten wederom een der gelijk tournooi te organiseeren en wel in Juli of in September 1936. In het jaar van de Olympische Spelen zal in Duitschland ook een internationaal dameshockey tour nooi worden gehouden onder den titel „Dameshockey wereldspelen." Het tour nooi zal te Berlijn plaats vinden. De Liautheybeker, die jaarlijks voor bij zondere verdiensten jegens de internatio nale hockeysport wordt toegekend, werd voor het jaar 1934 toegewezen aan den Nederlandschen Dames Hockeybond. De volgende vergadering zal op 25 Nov. a.s. wederom te Parijs worden gehouden. Het daaropvolgende congres zal in 1936 te Berlijn plaats vinden. LAWN-TENNIS. OM DEN DAVIS-CÜF. Australië leidt met 21. De interzoneönale te Wimbledon van het tournooi om den Davis Beker tusschen Australië en de Vereenigde Staten is gis teren voortgezet met het dubbelspel. Het Amerikaansche dubbel LottStoelen versloeg de Australiërs Crawford en Quist 64, 64 26. 64. zoodat Australië nu nog met 21 de leiding heeft. Men is er zoo goed als zeker van, dat Australië de eindoverwinning zal behalen, daar het nog slechts een punt noodig heeft. Te Warschau heeft Polen met 41 van België gewonnen. WIELRENNEN. DE TOUR DE FRANCE. De 18e etappe van Tarbes naar Pau (172 KM.) is gewonnen door Vietto. In het totaal-klassement leidt A. Magne met 111 uur, 53 min. 31 sec. Tweede is Martano in 112 uur 1 min. 40 sec. SCHAKEN. HET TOURNOOI TE ZURICH. De uitslagen van de tiende ronde zijn: Aljechin wint van Johner. Müller verliest van Resselli. Naegeli verliest van Bogoljubow. Joss verliest van Bernstein. Flohr wint van Stahlberg. Grob wint van Gygli. Lasker wint van Nimzowitsch. Euwe wint van Henneberger. VOETBAL. QUICK BOYS IFE YENOORD COMB. Tot besluit van de afgeloopen wedstrij den, speelt Quick Boys I morgenavond op haar terrein aan den Nieuwen Duinweg te Katwijk een eere-wedstrijd tegen een sterke Feyenoord-combinatie uit Rotter dam, waar o.a. in meespeelt de reserve speler van 't Nederlandsch Elftal, Vrauw deunt, en de eerste elftalspelers Van Oyen, Pauwe en Groenendijk. De volledige op stelling der Rotterdammers is als volgt, van rechts naar links: Doel: Huisman; achter: De Groot en] Bul: midden: Van Baaden. van Oyen enj J. Pauwe; voor: Groenendijk Sr., Vrauw deunt, Groenendijk Jr., Waalraven en Hoolhorst. Quick Boys speelt in haar gewone op stelling. De wedstrijd vangt aan te half acht en' zal worden geleid door den heer J. C. v. d. Berg. o JUBILEUM-WEDSTRIJD D.V.S. Donderdagavond te kwart over zevert speelt D.V.S. op het N.BL.O.-terrein een jubilenmwedstrijd tegen Vios (Den Haag.), KOUDEKERK I—S. C. O. I. Bij gelegenheid van het tweejarig be staan der voetbalvereeniging „Koudekerk'' werd gespeeld tegen Sportclub Oegstgeest. De aanvoerder van Koudekerk heeft voor den aanvang, in verband met het jubileum van zijn college een schitterende tuil lelies in ontvangst te nemen, wat zeer op prijs werd gesteld. Als scheidsrechter v. Leeuwen beginnen blaast blijken beide ploegen vol ledig. Reeds dadelijk ontwikkelt zich eert vlug spel. De eerste aanvallen zijn dan ook voor S.C.O., die met haar vluggen midvoor een voortdurende bedreiging was. De Rooij en den Daas zijn echter steeds op hun post, terwijl ook Hoek na een weifelend begin er steeds beter in. komt. S.C.O. heeft het eerst na 20 minuten spelen succes, als één der K.-backs mist. (01.) Het wordt dan een gelijkopgaanden strijd met wis selende kansen. Weldra maakt K. door Hogenes gelijk, doch nog voor de rust neemt S.C.O. de leiding weer. (12.) Na de thee valt K. flink aan en weet geruimen' tijd het S.C O.-doel te bedreigen, vooral dei linkervleugel is steeds weer gevaarlijk. Vandaar ook komt den gelijkmaker. Op nieuw is het Hogenes. die een voorzet van v. d. Hoorn benut en daarmede de partijen weer op gelijken voet brengt. (22.) Zoo komt het einde. Er wordt besloten 2 x 7Vi minuut te verlengen, doch hoewel de span ning haar hoogtepunt bereikte, blijft de stand ongewijzigd. Na afloop wordt het be schikbaar gestelde sierkruis aan S.C.O. uit gereikt. De belangstelling was groot, terwijl de plaatselijke Muziekvereeniging „Kunst na Arbeid" het hare bijdroeg om de prettige stemming te verhoogen. A. V. V. (VEUR-LEIDSCHENDAM). De uitslagen der nederlaagwedstrijden zijn: A.V.V. a.Acolus a. (Rotterdam) 03, A.V.V. III—Acolus III 3—7. A.V.V. I— Acolus I 25. WEDSTRIJD TE NIEUWKOOP. De uitslag van de op Zondag gehouden wedstrijd van N.V.V. I (Nieuwkoop) tegen de Negerclub Paramaribo was 6—4. I DUIVENSPORT. DE GEVLEUGELDE VRIENDEN (WASSENAAR.) Wedvlucht met jonge duiven vanuit Roosendaal, afstand ruim 68 K.M. In con cours 260 duiven. De duiven werden in vrijheid gesteld te 9 uur. De eerste vogel bereikte het hok te 9 uur 58 min. 37 sec., de laatste prijswinnende vogel te 10 uur 10 min. 45 sec. De eerste duif had een ge middelde snelheid gemaakt van 1179.5 M. per minuut, de laatste 964.26 M. per min. De uitslag was: le. 4e, 5e, 6e, 7e, 27e, 33e, 34e, 37e J. L. dé Groot! 2e. 8e, 15e, 16e, 41e, 43e. 44e A. G. Visser: 3e, 50e, K. I. Waasdorp; 9e, 11e, 12e 30e, 36e, 51e L. H. de Kleine; 10e, 22e, 23e J. P. Brederode; 13e, 19e. 20e, 31e, 32e, 38e, 39e, 47e. 48e en 49e K. Scheffer; 14e, 21e, 40e W. Florusse; 17e, 18e, 25e, R. van Troost; 24e, 26e en 52e C. Versteeg; 28e, 45e en 46e J. Brouwer; 29e, 35e L. J. Raap horst. Gelijktijdig liep nog het concours met oude duiven vanuit Bordeaux, afstand 892 K.M. Hiervan waren de duiven des Zater dags gelost te 3 uur in den middag. De eer ste duif bereikte het hok Zondag te 1 uur 40 min. en 18 sec., eig. J. H. Groeneveld, terwijl de heer K. I. Waasdorp de tweede duif constateerde en hierdoor het kam pioenschap met glans won over de afdee- ling lange afstanden. Zondag wordt er een onderling con cours gehouden, waarvan de baten zijn voor de T.B.C.-bestrijding. De kosten per duif zijn aanmerkelijk verhoogd. Als eerste prijs is er een zilveren wisselbeker ert daarnaast kunnen diverse eere-prijzen worden verdiend. Bedriegen de voodtec- kenen niet dan is er voor deze wedvlucht Seed animo.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9