Thijs IJs en de schat op de Maan. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 24 Juli 1934 BURG. STAND VAN LEIDEN. BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. LEIDSCHE POSTDUIVENVEREEN. „DE VRIENDENCLUB." Wedvlucht met jonge duiven vanat Roozendaal, waaraan slechts door een ge deelte der leden werd deelgenomen wegens uitstedigheld van enkelen. De vogels wer den om 9 uur gelost met Z.W. wind. Door elk lid werd maar één duif geconstateerd. De uitslag Is als volgt: No 1 S. N. van Leeuwen 9 uur 59 min. en 15 sec.: 2e. W. Varkevisser 9-59-27; 3e. Joh. Vogelenzang 9-59-44; 4e. O. F. van Dorp 10-4-5; 5e. Chr. v. d. Pluym 10-5-23; 6e G A. L. v. d. Reyden 10-5-31; 7e. S. Slngellng 10-6-0; 8e. Joh. Korenhof 10-6- 21; 9e. G. F. Tlsseur 10-11-44; 10e. A. N. Erades 10-12-28; lie. J. J. Phillppo 10-12- 35. As. Vrijdag lnkorven voor het le bul- tenlandsche station. De leden werden er aan herinnerd dat ieder 3 vogels welke hij wil aanwijzen, boven aan zijn inkorf- staat zet voor den aangewezen prijs. De le kampioen, G. A. L. v. d. Reijden, is ook nu weder als eerste uit den strijd gekomen van de Stedelijke Bordeaux vlucht van de Leidsche vereeniglngen, uitgeschreven door de L.P.C. Hij klokte de eerste duif Zondag morgen om 11 uur 11 min. en 11 sec., voor waar een mooie tijd daar er op Maandag avond slechts 22 prijzen verdiend waren van de 28 prijswinnaars. Het concours blijft tot Woensdagavond open staan. o DAMMEN. ZOMERWEDSTRIJDEN L. D. V. De vijfde ronde der zomerwedstrijden bracht de volgende uitslagen: Groep A. J. A. BernsenJ. C. den Dekker 20 Johs. KlinkenbergM. Optendrees 20 v. d. BoschS. v. d. Wijngaard 20 Groep B. M. SwerisC. Teunissen 20 A. KlinkenbergA. Sladek 2—0 HuismanJ. Zaalberg (uitgesteld). Groep C. C. KlinkenbergC. Kwaadgras 20 J. Dreef—J. P. Dillen 2—0 Koree was vrij. De stand is thans als volgt: Groep A. gsp.gew.rem.vrl.p. Johs. Klinkenberg 5 3 2 8 T. D. v. d. Bosch 4 2 2 6 M. Optendrees 5 2 2 1 6 S. v. d. Wijngaard ,...5 2 1 2 5 J. A Bernsen 4 1 1 2 3 J. C. den Dekker 5 5 0 Groep B. gsp.gew.rem.vrl.p. Sweris 5 3 2 8 A. Klinkenberg 4 3 1 6 J. Zaalberg 4 2 115 Teunissen 5 2 3 4 Huisman 3 2 2 A. Sladek 5 1 4 1 Groep C. gsp.gew.rem.vrl.p. J. Dreef 4 3 1—7 C. Koree 4 2 115 C. Klinkenberg 4 2 2 4 C. Kwaadgras 4 2 2 4 G. P. Dillen 4 4 0 In de eerste groep wordt een felle strijd om de eerste plaats gestreden. Doordat Optendrees door een slechte behandeling van het eindspel van Klinkenberg ver loor, wist deze de eerste plaats te bezet ten, direct gevolgd door v. d. Bosch, welke een hangpartij tegen Bernsen heeft, waar in v. d. Bosch gewonnen staat, Van d. Wijngaard verloor doordat hij een eenvou dig damzetje over het hoofd zag terwijl hij een steen voorstond. Dekker voelt zich niet erg thuis in de eerste groep, terwijl de sterke speler Bernsen ver beneden zijn kunnen gespeeld heeft. In Groep B heeft Sweris de leiding ter wijl A. Klinkenberg nog met hem gelijk kan komen door van Huisman te winnen. Ook Zaalberg spreekt nog een hartig woordje mee voor de eerste plaats, terwijl Huisman erg tegenvalt. Teunissen heeft het goede pad verlaten door na twee over winningen drie partijen te verliezen en Bladek wil maar niet op dreef komen, terwijl er toch heel wat beters te ver wachten is van hem. In de laatste groep gaat Dreef aan den spits met 2 punten voorsprong, terwijl Koree een mooi figuur gemaakt heeft door de tweede plaats te bezetten in de eerste ronden. Van C. Klinkenberg en Kwaadgras kan men nog alles verwachten en na wat oefenen kan ook Dillen nog wel eenige puntjes bemachtigen. RECLAME- 4924 Lusteloos? Keis mefnoorGroen- of IJsland toe f Om warmte le ontvlieden. Geniet van 'I mooi dat eigen land En AkkertjesU bieden I Neem 'r> "AKKERTJE" GEBOREN. Maria, dr. v. L. v. Klaveren en M. E. v. Dissel. Günther Hendrik, zn. v. H. J. Arkeveld en H. Ch. Hentrup. Dieuwertje Johanna Maria, dr. v. Th. M. Meijer en M. v. Saasen. Cornelia, dr. v. A. Zuij- denduin en T. C. Noort. Adrianus Gre- gorius, zn. v. A. G. Peperkorn en E. M. v. d. Klashorst. Alida Adrlana, dr. v. P. J. Luiten en H. M. Droog. Geertruida Mar- garetha, dr. v. H. Rehling en M. H. Lamet. Cornelia, dr. v. H. C. v. Leijden en M. M. C. Kwant. Paulina Blazina, dr. v. I. Fieman en N. Huizer. Leenderd Fran- ciscus. zn. v. C. Berloth en S. Klarholz. Cornells, zn. v. C. de Niet en Y. Maager. Alida Walbiiga, dr. v. A. J. Bontekoe en A. W. Hell. Gerharda Johanna, dr. v. M. J. v. Zonneveld én A. T. Vogelaar. Bemardus. zn. v. J. de Rooij en A. van Vugt. Dirk, zn. v. P. H. Gahrmann en M. Verkerk. «Villem Jacobus, zn. v. A. Ginjaar en M. Goedraad. OVERLEDEN. J. NotenboomJanmaat, vr„ 33 j. K. v. d. Does, wedn., 81 j. D. H. v. d. Plas. ongeh. vr., 57 j. M. Spierenburg de Groot, vr., 23 j. KONINGIN EN PRINSES NAAR NOORWEGEN. OP AANSTAANDEN ZATERDAG. Naar wij vernemen, is H. M. de Konin gin voornemens. Zaterdag 28 Juli a.s. met H. K. H. Prinses Juliana naar Ulvlk in de Hordangerfjord (Noorwegen) te vertrek ken voor haar Jaarlljksch verblijf ln het buitenland. De reis daarheen zal geschieden met klein gevolg aan boord van het motor schip Tanimbar van de Maatschappij Nederland. De Koningin en de Prinses zullen gedu rende de buitenlandsche reis een streng, incognito in acht nemen. DE HEFFING OP OLIËN. Verschillende oliën blijven onbelast inschrijving bij de Crisis Zuivel Centrale gewenscht. Uit de beschikking in de Staatscourant inzake de heffing op oliën blijkt, dat er verschillende oliën zijn uitgezonderd. Onbelast blijven n.l.: 1. Medicinale ricinusolie; 2. Medicinale levertraan: 3. Ruwe lijnolie, mits niet gehard, on geacht of zij rauw of gekookt is en of zij al dan niet vermengd zijn of gemengd is met andere stoffen dan vetten en oliën; 4 Aetherische oliën. Alle oliën, die voor de consumptie afge leverd worden, zijn dus belast, ook geraf fineerde lijnolie. Het vervoeren, verkoopen en afleveren van oliën is tot 6 Augustus nog geheel vrij met uitzondering voor zoover dit ge schiedt door den producent. Ook de im port is thans reeds belast. Ten aanzien van de voorraden oliën gelden de volgende bepalingen: tot een nader te bepalen datum zijn niet belast baar voorraden olie: a. van 10 liter of minder voor eigen huishoudelijk gebruik; b. van 50 liter of minder voor eafé's, restaurants, hotels en daarmee gelijk te stellen inrichtingen; c. van 10 liter of minder per elke 6 in wonende personen voor' inrichtingen, stichtingen enz. d. van 350 k g. of minder voor ollever- werkende bedrijven, oliehandelaren, gros siers en winkelbedrijven. Oliehandelaren en grossiers worden in hun eigen belang aangeraden zich vóór 1 Augustus te laten inschrijven bij de Crisis Zuivel Centrale, teneinde geen moeilijkheden te ondervinden ln hun be drijf na 6 Augustus a.s. Tenslotte is nog bepaald, dat ieder, die op 22 Juli 1934 meer dan 350 k g. olie in zijn bezit heeft, daarvan vóór 28 Juli 1934 a.s. opgave moet doen aan de Crisis Zui vel Centrale, onder opgave van de hoe veelheid en de opslagplaats. Tevens is een wijziging gebracht met betrekking tot de cacaoboter. Tot dus verre was alle cacaoboter vrij van heffing, voor zoover zij niet voor een of andere bewerking smeerbaar was geworden of verwerkt tot een emulsie. Geraffineerde cacaoboter was derhalve ook onbelast. De vele bezwaren, die daartegen nog zeer onlangs zijn aangevoerd, hebben er ten slotte toe geleid, óm ook de geraffineerde cacaoboter te belasten. Vrij van heffing is derhalve thans al leen nog de cacaoboter in ruwen staat, ten einde echter chocoladefabrieken enz. ln haar bedrijf niet. te bemoeilijken, be staat voor dié bedrijven de mogelijkheid, onder nader door de crisls-zulvel-centrale te stellen voorwaarden, de geraffineerde cacaoboter onbelast te ontvangen. Voor zoover de bedoelde bedrijven nog niet bij de centrale zijn ingeschreven wordt, in hun eigen belang aangeraden, zich tot de centrale te wenden. MINISTER DECKERS NAAR KOPENHAGEN. Een eskader watervliegtuigen be staande uit de G. 2, G. 4 en G. 6, is giste renmorgen vroeg van Den Helder gestart met bestemming Kopenhagen. De Minister van Defensie, dr. L. H. Deckers, bevond zich aan boord van een der watervlieg tuigen. Om 8.45 uur gisterenmorgen kwam het eskader te Esbjerg aan om benzine in te nemen Daarna werd de tocht naar Kopenhagen voortgezet, waar men om kwart over twee ls gearriveerd. Het oefenverband. onder bevel van den kapitein ter zee C. E. L. Helfrich ls giste ren eveneens te Kopenhagen aangekomen. JHR. E. TEDING VAN BERKHOUT, t Te Bloemendaal is in den ouderdom van 67 Jaren overleden jhr. E. H. E. Tedlng van Berkhout, oud-burgemeester van Haarlemmerliede en Spaarnwoud, hoofd ingeland van het Hoogheemraadschap Rijnland en rechtsridder der Johanniter- orde. De begrafenis zal plaats hebben te Westervoort op Donderdag as. INVAL BIJ DE O.S.P. Enkele bescheiden in beslag genomen. Gisterochtend heeft de Officier van Ju stitie, Mr. van Thlel, vergezeld van den Rechter-Commlssaris Mr. Smits en den Inspecteur van politie, den heer Valke uit Rotterdam, een huiszoeking verricht in het kantoorgebouw van de O.S.P. aan de Reguliersgracht te Amsterdam. Zooals men weet zijn ln Rotterdam ver volgingen ingesteld tegen eenige bestuurs leden van de afdeeling Rotterdam der O.S.P. De huiszoeking had plaats om meer der bewijsmateriaal bijeen te brengen. Verschillende bescheiden werden in beslag genomen. Er verdrinken jaarlijks vele baders. Zoo gij er niet bij wilt behooren, gaat dan niet te ver in zee. FELLE BRANDEN TE SCHIEDAM, OUDENHOORN EN UTRECHT. Groote schade aangericht. Gisteravond tusschen kwart over zes en kwart voor zeven heeft in de kwasten- en borstelfabrlek van de firma J. Jakobs, ge legen aan den Westvest 2B. op den hoek van de Nieuwe Haven, te Schiedam, een hevige brand gewoed, welke het gelijk- vloersche gedeelte der fabriek nagenoeg geheel heeft verwoest. Door het krachtig Ingrijpen van de brandweer kon uitbrei ding van het vuur naar de bovenverdie ping van het gebouw en de aangrenzende breeuwwerk-fabrlek van de firma Joh. Smit, worden voorkomen. Door ,een voorbijganger werd ontdekt dat uit de naden van deuren en ramen van de fabriek rook opsteeg. Hij waar schuwde de politie, die de deuren van het gebouw Insloeg. Bij onderzoek bleek toen, dat zich niemand meer in de fabriek be vond en dat het vuur in het gelijkstraat- sche gedeelte woedde in een voorraad kwasten en de opslagplaats van pek en haren. De brandweer werd onmiddellijk gealar meerd, die spoedig met twee motorspui ten en dertig man personeel aanwezig was. Met een groot aantal stralen werd het vuur bestreden. Na een half uur was men den brand die geen enkel oogenbllk uit sloeg, reeds meester. De nablussching heeft nog gerulmen tijd in beslag genomen. Zoo als gezegd is de benedenverdieping van het pand, waar de opslagplaats gevestigd was, vrijwel geheel uitgebrand. Het daarboven gelegen gedeelte, waarin zich de werk plaatsen en het kantoor bevinden, bleef gespaard, hoewel het veel waterschade heeft bekomen. Ook de breeuwfabrlek, die voortdurend werd natgehouden, kreeg veel waterschade. De firma Jacobs lijdt door dezen brand groote materieele schade. De oorzaak van den brand is tot nu toe onbekend. De arbeiders hadden de fabriek juist verlaten, toen de brand werd ont dekt. Het fabriekscomplex beslaat een oppervlakte van ongeveer driehonderd vier kante meter. Bij het blusschingswerk heeft de brandweer van rookmaskers gebruik gemaakt. Gistermiddag te half twee is brand uit gebroken in de boerenhofstede van den landbouwer J. van Prooye, midden in- de bebouwde kom van het dorp Oudenhoorn (eiland Voorne-Putten) gelegen. Binnen korten tijd stond de geheele boerderij, waarin een groote hoeveelheid hooi was opgeslagen, in lichter laaie. Het vuur, dat door den feilen wind werd aangewakkerd, sloeg over naar de aan de overzijde gele gen dubbele woning van de gebroeders Hogenboom, welke evenals de eerstge noemde boerderij een prooi der vlammen werd. Een groote aardappelschuur, waarin duizend mud versche pootaardappelen lagen opgeslagen, welke een waarde ver tegenwoordigen van ongeveer 3500 gulden, ging eveneens in de vlammen op. Ook de boerderij van den heer P. Looy werd door het vuur verwoest. De groote hooivoorraden, die Juist van het land wa ren gehaald, brandden zeer snel. De brandweer was spoedig aanwezig, doch kon weinig tegen de enorme vuurzee beginnen. De motorspuit van Zuidland verleende assistentie, doch moest zich beperken tot het nathouden van de belendende per- ceelen. De Burgemeester van Oudenhoorn en Zuidland, de heer G. van Andel, leidde persoonlijk het blusschingswerk, dat tot in den laten avond voortduurde. Het gevaar voor uitbreiding van den brand was des middags te kwart voor vijf geweken. De oorzaak van den brand moet worden gezocht in hooibroei. De schade wordt ge deeltelijk door verzekering gedekt. Van de inboedels kon hoegenaamd niets worden gered. De bewoners konden zich bijtijds ln veiligheid stellen. De ver brandde perceelen waren gedeeltelijk van steen en hout opgetrokken. Gisteravond omstreeks 8 uur is een felle brand uitgebroken ln een pand aan de Korte Elisabethstraat te Utrecht waarin gevestigd is de drukkerij van den heer van Oostrum. De brandweer onder leiding van den ondercommandant, den heer de Rijk heeft met vier stralen op de water leiding het vuur gebluscht, doch kon niet voorkomen, dat het pand zoo goed als geheel uitbrandde. SABOTAGE AAN BOORD VAN H.MJS „NAUTILUS". Machine warmgeloopen door verontreiniging van olie. Zondagmorgen j.l. rezen er vermoedens, dat men aan boord van H.M.'s „Nautilus", welk schip in den loop van dien dag, vol gens het vastgestelde reisprogram uit Den Helder naar de Nogrdzee zou vertrekken, ter uitoefening van het toezicht op de visscherij, door verontreiniging van de smeer-olle had getracht de hoofdmachine onklaar te maken. Het schip is Zondag morgen naar zee vertrokken maar moest na korten tijd terugkeeren wegens het warm loopen van de hoofdmachine. Het is ln de haven van Nieuwediep gesleept, waarna men met de herstelling is be gonnen. Een uitgebreid onderzoek naar de ge pleegde sabotage wordt ingesteld. VERNIELENDE HAGELBUI. Honderd H.A. met veldgewassen verwoest. Een ontzaglijke hagelbui tijdens een onweer heeft eergistermlddag enorme schade veroorzaakt in de gemeente Odoorn. aan de Zuidzijde van Odoorn te Klijndijk, maar vooral te Odoornerveen- Zuld langs de Zijtak. Er vielen hagelsteenen zoo dik als kas tanjes. Plm. 100 H.A. te velde staande ge wassen zoowel als afgemaaid koren is verwoest. Van het niet afgemaaide koren zijn de aren van de halmen door de ha gelsteenen afgeslagen. Een gedeelte is ver zekerd. Van de landbouwers G. v. Timmeren en J. Mulder is alles verwoest. Van de aardappels staan alleen nog de stengels. Van de bietenvelden eveneens Ruiten in de woningen aan de wlndzijde zijn ingehageld, evenals dakvensters, o.a. var de school. Men denkt een comité op te richten tot inzameling van gelden voor hen, die niet verzekerd zijn. (N.v.h.N.) ONDER DE WIELEN VAN EEN VRACHTAUTO. Giteravond ls de 14-jarige J. van der Horst uit de Bilt, toen hij van een vracht auto wilde springen onder de wielen van den wagen geraakt. Het hoofd van den jongen werd door de dubbele wielen ver brijzeld. De dood trad onmiddellijk in. DE HOTELRATTEN. In ons bericht van gisteren betreffende de arrestatie van twee hotelratten, was weggevallen de aanduiding, dat wij de gegevens ontleenden aan „De Courant". DR. H. P. BERLAGE. Naar wij vernemen, zegt het „Vad." geeft de gezondheidstoestand van dr. H. P. Berlage sedert eenigen tijd reden tot ernstige bezorgdheid. De 78-jarige, die nog voor kort dagelijks werkzaam was bij den Museumbouw aan de Stadhouderslaan te Den Haag, heeft een inzinking van krach ten gehad, welke volslagen rust noodza kelijk maakt. BUITENLANDSCH GEMENGD. TWEE MOORDENAARS TERECHTGESTELD. Op de binnenplaats van het gebouw van justitie te Stuttgart ls gistermorgen de wegens moord ter dood veroordeelde Wilhelm Ulrich terecht gesteld evenals de wegens polltieken moord ter dood veroor deelde Erhardt Mlnnch. Eerstgenoemde had een meisje dat weigerde met hem te trouwen, doodgeschoten; de tweede, een communist, had een wachtmeester van politie, die tegen hem optrad, doodge schoten. Een derde ter dood veroordeelde, Reiter genaamd, had aan het einde van de vorige week in de gevangenis de hand aan zich zelf geslagen. 51. Om maar zoo spoedig mogelijk weer uit 't gewelf te komen hebben Thijs en zijn twee vrienden nu de kortste weg genomen. „Wij klimmen", zeggen zij, „hier door een luchtgat uit". Thijs waagt het eerst zijn huid en kijkt al spoedig boven 't randje uit. Daar ziet hij tot zijn schrik vlak voor hem uit twee mannen draven elk met een groote zak die wel een zeer vreemd schouwspel gaven, 't Zijn kobold Hik en Falsius de toovenaar zij loopen hard; zij duchten groot gevaar. In allerijl zamelden zij de rest der schat ten bij elkaar en hollen nu hun hakken haast tot vuur want vlug voorbij is Krak zijn slapensuurl NA DILLINGER's DOOD. Op het bericht dat Dillinger eindelijk gedood ls, ademt heel Amerika verlicht op. De bladen wijden heele kolommen aan de korte, maai' sensationeele loopbaan van den 32-jarigen bandiet. De autoriteiten zijn direct begonnen met zoeken naar de drie hoofdbendeleden van Dillinger. Tijdens de Jacht op Dillinger, die drié maanden duurde, werden zestien politie agenten gedood. De buit van den misda- diger bij zijn verschillende bank overval len wordt op ongeveer een kwart millioen dollar geschat. In het zakhorloge van Dillinger vond de politie een portretje van Evelyn Frechette, die, evenals een aantal andere personen, veroordeeld werd wegens het onderdak verleenen aan den bandiet. De vader van Dillinger, een geacht far mer in Mooresville (Indiana), vernam den dood van zijn zoon door de radio en reisde oogenbllkkelijk naar Chicago, om het lijk af te halen. Mededeellngen over de informatiebron, waaruit de politie vernam, dat Dillinger in Chicago verblijf hield en daar een bioscoop bezoeken zou, worden door de autoriteiten niet gedaan. Zooals bekend, was voor de arrestatie van Dillinger een belooning van 15000 dollar uitgeloofd Door het congres waren tienduizend dollars beschikbaar gesteld en door den staat Indiana vijfduizend. Volgens Purvis, het hoofd van de fede rale politie te Chicago, kunnen de politie beambten, die Dillinger neerschoten, geen aanspraak maken op deze belooning terwijl hij betwijfelt of de beambten uit Indianan. die eveneens deelnamen aan de arrestatie van Dillinger, ten deze eenige aanspraken kunnen doen gelden. De politie te Chicago heeft geconsta teerd, dat John. Dillinger zich in het be zit had gesteld van een valsche pas om dezer dagen de Vereenigde Staten te verlaten Waarschijnlijk heeft hij zich naar Zuid-Amerlka willen begeven om daar een farm te koopen. Dilllnger's vader wenscht het lijk van zijn zoon na de Woensdag te houden kerkelijke plechtigheid te laten bijzetten naast het graf van zijn vroeg gestorven moeder te Indeanapolls. VIJF DOODEN BIJ BOMONTPLOFFING. In het Itallaansche vlsschersdorp Pul- sano nabij Taranto is bij het vervoer van eenige zelf vervaardigde bommen, welke bij de vischvangst worden gebruikt, een dezer gevaarlijke voorwerpen ontploft. Twee huizen stortten tengevolge hiervan in. De visscher, twee zoons en de vrouw en de dochter van een buurman kwamen hierbij om het leven. HET AUTOBUS-ONGELUK BIJ NEW-YORK. Het totaal aantal dooden van het auto bus-ongeluk in de buurt van New-York bedraagt thans zestien. Men vreest, dat nog meerdere inzittenden van het voer tuig ln de Hudson-rlvler gestort zijn en verdronken. Overlevenden deelden mede, dat de omnibus reeds voor het ongeluk mei brandstof-moeilijkheden te kampen hai o SLACHTOFFERS VAN HET ONWEER. Boven Nagy Szoelloes en omgeving, in Tsjecho-Slowakije, heeft zich een hevi; onweer ontlast, dat vergezeld ging door zwaren regenval, hagel en storm. Bij dit noodweer werd een persoon gedood, ter wijl 13 menschen min of meer ernstige verwondingen opliepen. Bovendien werd groote schade aangericht aan wijnstokken, ooft en tabak. Het huls van een wijnberg- wachter werd door het water vernield, waarbij een kind van drie maanden is verdronken. De vrouw en twee andere kinderen werden zwaar gewond. Op een landgoed zochten vijf arbeiders en een vrouw onderdak ln een tabaksloods, die door den storm werd vernield. Alle zes personen werden door de neerstortende balken zwaar gewond. Uit Jauer (Duitschland) wordt gemeld: Bij een onweer, dat heeft gewoed boven het Waldenburger bergland, zijn drie kin deren door den bliksem getroffen. Een hunner was onmiddellijk dood, de belde anderen werden zwaar gewond. In Pombsen heeft eveneens een onweer gewoed, waarbij een boer door den bliksem gedood, terwijl een andere boer en een student werden gewond. ONTPLOFFING AAN BOORD VAN EEN OLIEBOOT. Aan boord van de bark „Enarco" ln de haven van Toronto brak een ollebrand uit, en juist toen brandweerlieden en eenige leden van de bemanning voor het blus schingswerk ln het schip wilden afdalen, vond een explosie plaats, waardoor elf man ln de lucht werden geslingerd. Drie hunner werden gedood, de overigen zwaar (gewond. DE HITTE IN AMERIKA. Volgens de laatste berichten is het totaal aantal slachtoffers van de buitengewone hitte in de Vereenigde Staten gestegen tot vierhonderdtien. BYRD VERMIST. Een aantal leden van de Zuidpool-ex- peditie, onder leiding van Byrd, was er met een rupsauto op uitgetrokken, om den leider af te halen, die zich al vier maan den geheel alleen op post bevindt, om meteorologische waarnemingen te doen. Tot nu tóe kon men den post, die door Byrd met oranje vlaggen was aangeduid, niet terugvinden. TWEE DOODELIJKE ONGELUKKEN IN DE BERGEN. Zondag is een referendaris bij de pos terijen te Muenchen in de Beiersche Alpen neergestort. Zijn lijk is later gebor gen. In den Hoellenthal-Berner is een vrouw uit Mannheim in een gletcherspleet gevallen. Ook zij is om het leven gekomen. 2—3

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10