Nieuwe Steunregeling in de practijk Een fraaie Lathyrus Tentoonstelling te Noordwijk Zee. 75*le Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 18 Juli 1934 Derde Blad No. 22798 Afstandsmarschen Purol en Purolpoeder. EERSTE KAMER. Een uiteenzetting van de wérking der gewijzigde normen. Gisteravond heelt de heer G. W. F. van Hoeven, referendaris aan 't Departement van Sociale Zaken en Rijksinspecteur voor de steunverleening voor de radio een rede gehouden over de herziening der steun regeling. Aan deze rede wordt het volgende ont leend: Spreker ving aan met op te merken, dat hij in het bijzonder zal spreken over de herziening der steunregeling, welke voor enkele weken is ingegaan en welke alge meen, voor het geheele land geldt. Ter algemeene inleiding tot dit vraag stuk wees hij er voorts op. dat, hoewel de overheidshulp aan behoeftigen in het al gemeen gebonden is aan de bepalingen der armenwet, voor de werklooze arbei ders een steunregeling is getroffen, welke naast de Armenwet ls gesteld. Echter zijn toch de grondbeginselen van de armen verzorging en de steunverleening dezelfde Armenzorg en steunverleening hebben dit verschil met de werkloosheidsverzekering, dat, terwijl bij laatstgenoemde de arbei der recht op uitkeering heeft, ongeacht zijn financieele omstandigheden, ingevol ge de Armenwet en de steunregeling slechst hulp mag worden verleend voor zoover de gezinsomstandigheden daartoe aanleiding geven. De steunregeling kent derhalve de in- dividueele beoordeeling, waardoor de uit keering verschilt naar gelang van de klas se van gemeente, waarin de betrokkenen soonachtig zijn, naar de grootte van de gezinnen en de omstandigheden, waarin eik gezin afzonderlijk verkeert, in het bij zonder naar gelang er in het gezin reeds inkomsten uit anderen hoofde zijn. Op dit laatste vooral legde spr. den nadruk, omdat en dit is in den laatsten tijd herhaaldelijk gebleken men uitsluitend algaat op het bedrag, dat de ondersteunde ontvangt, zonder te vragen hoeveel inkom sten het gezin nog heeft buiten den steun. Vervolgens gaf spr. een overzicht van de overheidsfinanciën. Voor 1935 zal de begrooting alleen door drastische bezuini gingen op allerlei gebied sluitend ge maakt worden. De begrootingen van ver scheidene gemeenten vertoonen reeds voor 1934 een ongedekt tekort. Getracht ls deze tekorten tot de kleinst mogelijke propor ties terug te brengen. Aan de herziening van de voorschriften voor steunverleening is reeds dikwijls krasse bezuiniging en opvoering van de belastingen tot het uiter ste voorafgegaan. Deze maatregelen heb ben wel tot gevolg gehad, dat het bedrag, dat aanvankelijk ongedekt was niet on- langrijk kleiner werd, doch ten slotte is toch nog een bedrag van ettelijke mil- lioenen overgebleven waarvoor geen dek king te vinden is. Deze zorgvolle toestand van de publieke kassen heeft de regee ring ten slotte genoodzaakt ook op de werkloozenzorg te bezuinigen. Na gewezen te hebben op de noodzake lijkheid tot bezuiniging vermindering van steunuitkeerlngen in verband met de da ling van de loonen in het vrije bedrijf, gat de heer Van Hoeven een uiteenzetting van de strekking der met ingang van 1 Juli J.l. ingevoerde wijzigingen in de be palingen der steunregeling. Bij de nieuwe regeling zijn negen ver schillende tarieven vastgesteld in verband waarmee de gemeenten in negen klassen verdeeld zijn. Voor de eerste klasse van gemeenten bedraagt het tarief thans voor de uitge- trokkenen f. 12 voor man en vrouw en f. 1.35 per kind per week. De dubbel-uit- getrokkenen ontvangen thans f. 11 en f. 1.35 per kind. Voor de eerste groep bedraagt de verla ging f. 1.50 van het grondbedrag en f0.15 per kind. Voor de tweede groep is de verlaging van het grondbedrag eveneens f. 1.50, doch is de kindertoeslag dezelfde gebleven. Een verlaging met f. 1.50 onder gingen eveneens de tarieven van de klas sen 2 3 en 4. De kindertoeslag van deze klassen ver minderde voor een aantal eveneens met f 0.15, voor anderen minder. De klassen 5, 6, 7 en de vroegere klasse 8, verminderden in het algemeen met f. 1.voor man en vrouw en de kindertoeslag f. 0.20 of minder. Ten slotte werden de laatste tarieven met gewijzigd. De tweede wijziging die nauw verband houdt met het tarief is die van een huur- toeslag. De Minister heeft hiervoor vastgesteld, dat geen enkele gemeente meer dan 100 mocht vergoeden en dat men niet verder mocht gaan, dan het reeds in verschillende gemeenten bestaande voorschrift dat twee derde als toeslag mocht worden verstrekt. Vervolgens is voor alle gemeenten een bedrag vastgesteld boven hetwelk geen enkele uitkeering mag gaan. Een dergelijk maximum bestond reeds in de regeling voor de vier groote gemeenten, doch be- I houdens een enkele uitzondering gold in de I andere gemeenten een zoodanige bepa ling niet. De hoogere uitkeering voor uitgetrokke- hen ontvangen zij slechts een bepaalden tijd en wel tot dusverre gedurende maxi maal 24 weken per jaar, daarna krijgt deze groep steun volgens het een gulden-lagere tarief en worden dan genoemd: dubbel ingetrokkenen. Deze regeling is thans in dier voege ge wijzigd, dat de hoogere uitkeering van 24 I Weken slechts eenmaal kan worden ont vangen en voor de tweede en volgende malen slechts dertien weken. Spr. wees I hierbij op een belangrijke overgangsbepa- I tag. De Minister heeft n.l. bepaald, dat diegenen, die op 1 Juli als uitgetrokkenen de hoogere uitkeering ontvangen, ook al waren zij voor de tweede of de derde maal als uitgetrokkenen in die positie, den vroeger voor hen geldenden termijn van '"weken mogen blijven uittrekken. Wat de wijziging betreft, welke plaats ineeft gehad in de bepaling voor de bere geling van den maximum steun, deelde I ml' ,mede' dat die trots alle bezuinigings- I "e§elen tot gevolg heeft, dat voor een i wi ?een verlaging, voor anderen zelfs I van steun plaats vindt. hoogte van de uitkeering is in vele gevallen afhankelijk van de hoogte van het loon. Het is dringend noodzakelijk, dat tusschen den steun en het loon een be hoorlijke marge bestaat. Met het oog hierop was bij de vroegere regeling be paald, dat de steun voor uitgetrokkenen nooit hooger mocht zijn dan 70 van het loon. Niet alleen voor de groote gezinnen nu is dat percentage verhoogd, doch ook de kleinste gezinnen met lage loonen zagen hun maximum opvoeren. Het maximum loopt thans zelfs tot 90 °/o. Deze regeling is in de eerste plaats be doeld om de groote gezinnen die daaraan behoefte hadden zooveel mogelijk tege moet te komen, doch is ook voor verschei dene kleine gezinnen zeer zeker niet zon der beteekenis. Daar de bedoelde percen tages thans, in tegenstelling met vroeger, hooger worden, naar gelang het loon daalt, is bovendien een meer gelijkmatige ver deeling van het beschikbare bedrag ver kregen. Wanneer men het geheele samenstel van de genomen maatregelen beziet, dan blijkt dat het streven van den Minister van Sociale Zaken er op gericht is geweest de noodzakelijke bezuiniging in de eerste plaats te verkrijgen van de uitkeeringen, die in verhouding tot die van anderen het hoogst waren en voorts door vermindering van den steun van hen, die nog inkomsten uit anderen hoofde hadden. Van hen, die het het slechtst hadden is niets afge nomen; in verschillende gevallen heeft zelfs verhooging plaats gevonden. Spr. wees er op, dat het niet zoo een voudig is om een oordeel over den om vang der verlagingen te kunnen vellen. Men moet wel over alle gegevens kunnen beschikken om een juiste conclusie te kun nen trekken. Spr. lichtte dit met enkele voorbeelden toe. Een gezin, woonachtig in Amsterdam, heeft vier kinderen. Het loon van den vader zou als hij werkte f.24 bedragen. Volgens het vroegere tarief zou de man ontvangen f. 13.50 en 4 x f. 1.50 is te zamen f. 19.50. Deze uitkeering ontving hij echter nooit, omdat hij niet meer steun mocht hebben dan 70 van zijn loon van f. 24 of f. 16 80. Volgens het lagere tarief zou hij ontvangen f. 12 en 4 x f. 1.35 is f. 17.40. Ook deze uitkeering kan niet ge daan worden, omdat de maximum uitkee ring in verband met het loon f. 16.80 ls. Zoowel voor als na de veria-ging wordt in dit geval dus uitgekeerd f. 16.80. Geen vermindering van uitkeering dus hoewel het tarief is verlaagd. De Minister heeft indertijd toegezegd zooveel mogelijk voor de groote gezinnen iets te zullen doen. In verband daarmee werden de maximum uitkeeringen voor die gezinnen ook belangrijk verhoogd. Nu voert men meermalen voorbeelden aan van groote gezinnen, die niettemin veria- ging van uitkeering kregen. Men wil met die gevallen aantoonen. dat de Minister zijn toezegging niet. althans niet ten volle heeft gestand gedaan. Wanneer men de gevallen, welke genoemd werden naging, bleek echter dat deze gezinnen nog een inkomen buiten den steun hadden. Spr. wilde nog eenige gevallen noemen. Een gezin ran man. vrouw en negen kin deren in een middelgroote gemeente. Vol gens de oude regeling kreeg het gezin f. 13.25 steun en thans f. 9.05. Wordt er nu niet meer bijverteld. dan lijkt het of dit gezin van negen personen thans moet leven van f. 9.05. Echter bleek later, dat dit gezin bovendien nog een inkomen had van f. 22.05 zoodat met den verlaagden steun samen nog f. 31.10 ontvangen werd. Soortgelijke verhoudingen zijn in andere •gevallen ook aanwezig. Spr. hoopte met een en ander te hebben aangetoond, dat men niet af moet gaan op de mededeeling, dat A. of B. zooveel gulden minder steun heeft gekregen, doch dat men voor een juiste beoordeeling over alle gegevens moet beschikken, In elk ge val zegt de mededeeling dat een gezin een verlaging van x gulden heeft gehad niets, zoolang men niet tevens daarbij vermeldt hoeveel de inkomsten in dat gezin zijn. Hiermede is de beteekenis van alle tot dus ver gepubliceerde voorbeelden waarin ver melding van deze gegevens had nagelaten gekenschetst, Spr. is er zich ten volle van bewust, dat in meerdere gevallen zelfs belangrijke ver lagingen van steunuitkeering hebben plaats gehad, doch hij wenscht er alleen voor te waarschuwen dat men in vele ge vallen met verlagingen schermt, die op zich zelf wel belangrijk zijn. doch die als men ze in het juiste licht beziet, niet die beteekenis hebben welke men er bij opper vlakkige beschouwing aan zou hechten. Ten slotte noemde spr nog een tweetal maatregelen die buiten de herziening der steunregeling staan doch die niettemin voor vele arbeiders beteekenis hebben In de eerste plaats heeft de Regeering voor kort besloten de rente van de uit 's Rijks kas verstrekte voorschotten voor woningwetbouw, welke meer dan 4 be draagt. tot dat percentage terug te bren gen. zulks met de bedoeling om waar noo- dig is tot verlaging van de huren der Woningwetwoningen te geraken En in de tweede plaats heeft de Minister de vorige week ter kennis van de Ge meentebesturen gebracht, dat er zijnerzijds geen bezwaar tegen bestaat, dat een ge deelte van de contributie van de onder steunden voor ziekenfondsen voor rekening der gemeenten wordt genomen. RECLAME- 4616 Deelnemers, verzorgt reeds bij het trainen en straks bij de marschen vooral Uw voeten, en ook Uw huid met PUROL verzacht en geneest spoedig. PUROLPOEDER houdt heerlijk koel. Alléén hiermede voorkomt Gij stukloopen, „DE BLAUWE VAAN." Voor militairen verboden lectuur. Naar aanleiding van vragen van het Eerste Kamerlid Hermans betreffende dê inhouding van aan militairen geadresseer de exemplaren van het orgaan voor drank bestrijders „De Blauwe Vaan", deelt de minister van Defensie het volgende mede: Het blad „De Blauwe Vaan", orgaan voor drankbestrijding, uitgegeven door de Nederlandsche vereeniging tot afschaf fing van alcoholhoudende dranken, be- beperkt zich niet tot het in den naam van de vereeniging aangeduide doel, doch strijdt tevens vóór de doeleinden, gesym boliseerd door de roode vaan, en tegen het zoogenaamde „militarisme". Dit or gaan werd kosteloos toegezonden aan on derofficiers- en manschappen-cantines. Een en ander heeft den Minister aan leiding gegeven te bevorderen, dat de ter zake bevoegde commandanten geen ver gunning verleenen tot het aanbieden van „De Blauwe Vaan" binnen de kazerne- complexen, in andere tot huisvesting of verblijf van militairen aangewezen inrich tingen en tijdens de rust bij militaire oefeningen. OVERSCHRIJVING VAN WEGENBELASTINGKAARTEN De B.B.N., Bona van Bedrijfsautohouders in Nederland, deelt mede: Artikel 11 van de Wegenbelastingwet laat toe, dat voor een motorrijtuig, het welk dient ter vervanging van een, waarop een wegenbelastingkaart is afgegeven, een nieuwe kaart wordt afgegeven tegen in trekking van de oude. Tot nog toe werd dit zoo verstaan, dat de vervanging blij vend moest zijn, d.w.z. dat het motorrij tuig, waarop oorspronkelijk een wegen belastingkaart liep, afgeschaft werd en een ander er definitief voor in de plaats kwam. Over die interpretatie bestond tusschen den fiscus en de bedrijfsautohouders vaak verschil van inzicht. Op een desbetreffend verzoek van den B.B.N. heeft de Minister van Financiën nu aangegeven, hoe de strekking van art. 11 opgevat dient te worden. Hoewel de practijk heeft uitgewezen, dat vóór een eventueele overschrijving nauwkeurig moet worden nagegaan, of het eene motorrijtuig inderdaad wel het andere vervangt, is de Minister van oor deel. dat de interpretatie toch te ver gaat, indien daarbij alleen gedacht wordt aan definitieve vervanging. De Minister heeft daarom bepaald, dat indien overschrijving wordt verzocht voor een motorrijtuig ter vervanging van een ander, hetzij definitief, hetzij tijdelijk, daartegen geen bezwaar behoeft te wor den gemaakt. Indien b.v. een motorrijtuig defect geworden is en een aangifte wordt aangeboden ter overschrijving van de wegenbelastingkaart voor een ander motorrijtuig, dat tijdelijk de plaats in neemt van het defecte, kan die over schrijving zonder bezwaar plaats vinden. NIEUWE VOORSCHRIFTEN VOOR AUTO- EN MOTORVERKEER MET BELGIE. Maandag hebben zich aan de Belgische grens moeilijkheden voorgedaan voor automobilisten en motorrijders, die niet in het bezit waren van een z.g. internationaal belastingcarnet. De AN.W.B. en K.N.A.C., die deze inter nationale belastingcarnets, krachtens machtiging van den minister van finan ciën, afgeven, deelen ons mede, dat tot heden de opvatting bestond, dat dit car net (dat met ingang van 16 Juli door Nederland erkend werd) niet vereischt zou zijn voor een reis naar België en Luxemburg. Nu aan de Belgische grenskantoren een instructie in anderen zin gegeven blijkt te zijn, geven de A.N.W.B. en K.N.A.C. den raad. dat automobilisten en motorrijders zich ook voor een bezoek aan België van zulk een internationaal belastingcarnet voorzien; het kan door de bureaux dezer vereenigingen worden afgegeven, doch uitsluitend als men het nationaliteitsbe- wijs van het betrokken motorvoertuig overlegt of mee inzendt. Het is niet geldig voor motorvoertuigen, welke dienen voor het vervoeren van goe deren of voor het vervoer van personen tegen betaling; deze moeten dus voortaan in België, evenals vroeger aan de grens belasting betalen. Intusschen worden stappen gedaan om te trachten deze Belgische regeling her roepen te krijgen. VERSPREIDE BERICHTEN. De Lloyd-rapide in aansluiting op het m.s. „Baloeran" wordt morgenmiddag te 14.11 uur in Den Haag verwacht. Te Heemstede is gisteren met eenige plechtigheid de eerste paal van het hoofd gebouw van de intern, bloemententoon stelling Flora-1935 in den grond geslagen. UIT NED. OOST-INDIE. LUCHTVERBINDINGEN IN NED. INDIE. SOERABAJA, 17 Juli (Aneta). Het Soer. Handelsblad meldt, dat de heer Ir. Vogel, vervanger van dr. Groeneveld Meyer, hoofd van de afdeeling Luchtvaart die gisteren uit Makassar te Soerabaja arriveerde, verklaarde dat Makassar geen perspectieven biedt voor een K.N.I.L.M.- dienst op deze plaats. De heer Vogel voert momenteel besprekingen te Soerabaja voor een eventueele verbetering van het vliegveld Darmo. BEZUINIGING GEMEENTE BATAVIA. BATAVIA, 17 Juli (Aneta). De totale besparing, welke de voorgestelde nieuwe salarisregeling voor de gemeente Batavia tengevolge zal hebben, wordt voor 1935 getaxeerd op ongeveer f. 350.000.—. Foto Admiraal, Noordwijk, Het middenvak der door kleurenharmonie een voornamen indruk makende tentoonstelling. De mooie groote zaal van het Casino te Noordwijk aan Zee was gistermiddag na noesten arbeid herschapen in een para dijs. Buitengewoon fraaie collecties bloe men waren door deskundige hand op voor beeldige wijze tentoongesteld. Inzendin gen waren er o.a. van de Ia. Konijnen burg en Mark; A. R. Overvelde, J. Rak horst, tuinbaas van de familie Ruys; W. Bosman en J. W. Midderham. Bij de ope ning waren o.a. aanwezig burgemeester en mevr. v. d. Mortel; mevr. van Pan- huys; mevr. Bsse cffe Vos v. Steenwijk; dr. en mevr. Niekerk; vertegenwoordigers van V.V.V. enz. Het openingswoord werd ge sproken door den voorzitter van de afd. Noordwijk en omstreken van de Kon. Ned. Ver. v. Tuinbouw en Plantkunde, den heer H. de Boer. Spreker heette allen welkom, dankte de verschillende corporaties voor hun vertegenwoordiging, alsmede het eere comité waarvan de burgemeester voorzit ter is. Spr. wijdde eenige woorden aan de droeve familie-omstandigheden van mevr. v. Bylandt, die haar tegenwoordigheid verhinderden en dankte het gemeente bestuur dat van zijn sympathie blijk gaf en de directie van het Huis ter Duin voor de groote medewerking van haar onder vonden. Spr. dankte dan de verschillende schenkers. Hierna was het woord aan den burge meester, die de crisis in het economische leven tegenover de rijke schoonheid der bloemen op deze tentoonstelling stelde en de energie der inzenders en de fraaie op stelling roemde. Vervolgens herinnerde spr. aan het groote succes dat het Flora park 2 jaar geleden verwierf.. Spr hóóp te dat de Koninklijke vereeniging de in ternationale beteekenis van Noordwijk op bloemen- en plantengebied moge hoog houden. Na de vereeniging succes te heb ben gewenscht verklaarde de burgemees ter de tentoonstelling voor geopend. Tenslotte sprak nog de heer De Lange namens het hoofdbestuur der Kon. Ver. en zeide dat Noordwijk onder de 50 afdee- lingen een voorname plaats in nam De Lathyrus, aldus spr. eigent zich bijzonder voor de liefhebberij-cultuur. Spr. roemde eveneens de prachtige opstelling, die ge heel ligt in den lijn der vereeniging, in den lijn van de afdeeling Noordwijk. Als wij allereerst den grootsten Groeps- beschouwen, den groep van den heer Over velde dan zien wij naast 'n keur Lathyrus, verwerkt in vazen en bloemstukken, een uitgebreide collectie van bloemen en plan ten, waarbij het oog het meest wordt ge boeid door de intens mooie Gloxinias eri de robuste bloemen en sprekende kleuren der Zinnia's. Aan het front der zaal wor den wij meer dan geboeid door de over weldigende kleurenpracht en sierlijkheid van de Gladiolen, ingezonden door de fr. Konijnenburg en Mark, welke op dit ge bied een wereldreputatie geniet; een in zending, waarbij men niet uitgekeken raakt. Het geheele middenvak wordt in beslag genomen door den heer J. Rakhorst tuinbaas bij den heer Ruys, uit deze in zending kunnen wij wèl ten volle den vakman herkennen, zoowel door zijn uit nemende Lathyrussen als door de verdere bloemen en planten in de collectie ver werkt. Ook de heer W. Bosman geeft in een tweetal stands blijk van zijnkunnen en naast zijn verdienstelijke Lathyrussen, geeft deze een mooien aanleg voor laag- bloeiend gazon- en perkplanten. Tenslotté een groepje Lathyrus van den heer J. W. Midderham, die als liefhebber zeker een goed figuur maakt, moge deze inzending vooral een voorbeeld zijn voor meerdere liefhebbers. In het geheel genomen kun nen wij een ieder aansporen deze prach tige expositie te bezoeken. De uitslag der Jury was als volgt: le pr. Fr. Konijnenburg en Mark Verg. Zilv. en Zilv. med., 2e A. R. Overvelde Verg. Zilv. Med. v. h. Gem. Bestuur, 3e J. Rakhorst Verg. Zilv. Med., 4e Verg. Zilv. Med. A. R Overvelde. 5e J. W. Midderham Zilv, Med.. 6e en 7e W. Bosman Zilv. Med., 8ë J. Rakhorst Kunstvoorwerp, 9e A. R. Overvelde Kunstvoorwerp. VERGADERING VAN GISTERAVOND Aan de orde zijn de volgende wetsont werpen: 1. Goedkeuring van het op 20 Februari 1933 te Genève tusschen Nederland en België gesloten vestigings- en arbeids- verdrag, 2. Naturalisatie van J. F. J. Anderegg en 20 anderen. 3. Naturalisatie van dr. R. G. C. Belz en 19 anderen. 4. Onteigening van perceelen erfdienst baarheden en andere zakelijke rechten, noodig voor en ten behoeve van het ver- breeden en verbeteren van den Geest brugweg te Rijswijk. 5. Wijziging en verhooging van het zevende hoofdstuk B. der Rijksbegrooting voor 1933. (Verschillende onderwerpen). 6. Aanvulling en wijziging van de wet geving betreffende de heffing van de invoerrechten en accijzen. 7. Bepalingen omtrent de opruiming van vaartuigen en andere voorwerpen. 8. Regeling van den invoer van tapijten, tapijtgoed, karpetten, loopers, kleedjes en matten. 9. Regeling van den invoer van manu facturen, stoffen en weefsels van vlas, hennep en halflinnen. 10. Regeling van den invoer van boven- kleeding. 11. Regeling van den invoer van kunst zijden manufacturen. 12. Regeling van den invoer van petten en baretten. 13. Regeling van den invoer van tricot goederen. 14 Regeling van den invoer van meu belen. 15. Regeling van den invoer van ver pakkingsglas. 16. Regeling van den invoer van huis houdelijk glaswerk. 17. Regeling van den invoer van rijwiel buiten- en binnenbanden. 18. Regeling van den invoer van wollen en halfwollen stoffen. 19. Regeling van den invoer van onder- kleedlng. 20. Regeling van den invoer van pluche fluweel, trijp en andere stoffen met opstaande pool, alsmede van voorwerpen daarvan. RECLAME. 4621 N KLEIN D005JE /"VET GROOTE GENEESKRACHT "AKKERTJES" (Akker-Cadielsl zijn thans ook verkrijgbaar in handige metalen zokdoosjes met 3 Cachets. Dot is zoo gemakke lijk. Gij hebt ze dan, woar Ge U ook bevindt, altijd bij U en ze komen telkens van pas bij: Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn. Z&kdoos II Glazen buil met 12 stuks slechts 52 cent 20 cent Ge kunl hieruit 4 x Uw zakdooije vullen- 21. Goedkeuring van de besluiten van den Gouverneur-Generaal van Neder- landsch-Indië tot le wijziging en aanvul ling van de Afdeelingen I, II, m, IHA, IV, V, VA, VI en VIII der begrooting van Nederlandsch-Indië voor 1934. 2o. intrekking van Afdeeling VII van voornoemde begrooting. 3o. vaststelling van de nieuwe Afdee lingen VIIE (Haven van Tandjong Priok) en VIIF, (Haven van Soerabaja) van voornoemde begrooting (12 wetsontwer pen). De nos. 121 worden alle zonder debat en z.h.st. aangenomen. Tevoren heeft de voorzitter medege deeld dat de commissie voor aanbieding van het adres van Rouwbeklag n.a.v. het overlijden van Z.K.H. Prins Hendrik, op de gebruikelijke wijze ten Paleize is ont vangen en van Hare Majesteit het ant woord heeft bekomen dat bereids in dank is verschenen. De vergadering gaat te 8.40 uur in da afdeelingen.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9