HONIG"S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct. LEiDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 18 Juli 1934 UIT DE OMSTREKEN. 466® Staatsloterij. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. CORRESPONDENTIE. RECLAME. 9744 HILLEGOM. Vereeniging „Middenstand". Door de vereeniglng .Middenstand" ls een ledenvergadering gehouden, die druk bezocht was. De voorzitter, de heer van Zonneveld deed verschillende mededeelin- gen, onder andere dat het nieuwe week blad van den bond verschenen ls, dat het congres en een tentoonstelling ln Amster dam gehouden worden. Het punt, waarvoor de vergadering uit geschreven was. betrof een collectieve re clame onder de leuze: .Schept Kinder vreugd"; een stelsel van zegels, welke de koopers recht geven op deelname van kin deren. eventueel volwassenen, op een uit stapje per bus, een kinderfeestje, uitvoe ring of anderszins. Het plan vond bijna algemeen bijval, de meesten der aanwezige winkeliers sloten zich aan en het eerste uitstapje voor kin deren zal al in Augustus a.s. gehouden worden. De uitvoering ls opgedragen aan een commissie, waarvan de heer Maaskant penningmeester ls. Vervolgens ls rapport uitgebracht over de bestuursvergadering van V.V.V. en be sloten de komende verkoopverruimlng op Zondag volgens de nieuwe wet nader te onderzoeken wat de plaatselijke toestan den betreft. Uitbreiding gasfabriek. De Gasfabriek ls vergroot en gemoder niseerd. Er is indertijd door den gemeen teraad een crediet voor toegestaan van f 100 000 De nieuwe kameroven-installa tie zal op 27 Juli officieel in gebruik ge steld worden. o KATWIJK. Kaadsagenda. De raad dezer gemeente komt morgen avond halfacht in openbare vergadering bijeen. Punten van behandeling zijn: 1. Vaststellen der notulen van 27 Febr. 714 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Voorstel tot vaststelling van een sup pletoir kohier van de straatbelasting over 1934 en van het primitief kohier dier be lasting over 1934. 4. Voorstel tot verkoop van grond. 5. Voorstel tot het verleenen van vrij stellingen van het betalen van huur voor het gebruik van de gemeentezaal. 6. Voorstel tot het verleenen van sub sidie aan de R.K. Bewaarschool te Katwijk aan den Rijn. 7. Voorstel tot het voteeren van gelden ten behoeve van het maken van een af gang naar het strand vanaf den verleng den Zuid-Boulevard. 8. Voorstel tot aanvulling van de veror dening op het vergunningsrecht ingevolge de drankwet. 9. Voorstel tot aanvulling van de Rek. Crt.-overeenkomst met de Rotterdamsche Bankvereeniging. 10. Voorstel tot wijziging van de ge meente-begrooting dienstjaar 1934. 11. Praeadvies op het adres van P. Par- levliet inzake toepassing van de leges- verordening, enz. 12. Praeadvies op het adres van C. van Tongeren met betrekking tot het plaatsen van rijwielen op het strand. 13. Voorstel tot het verleenen van dis pensatie ingevolge art. 22 der bouwveror dening. 14. Voorstel inzake toepassing van art. 21 lste lid der Drankwet. 15. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan G. B. Werther als gemeente ontvanger. 16. Voorstel tot vaststelling van het be drag der door den nieuw te benoemen ontvanger te stellen zekerheid. 17. Voorstel tot herziening van de sala rissen van het gemeente-personeel. 18. Rondvraag. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Te woest gereden. In den laten avond, of ln den nacht, heeft een auto, schijnbaar met zeer groo- te snelheid, den hoek genomen aan den Wassenaarschen weg, bij den weg naar den Watertoren. De auto heeft eerst een telefoonpaal „meegenomen", is toen in het langs den weg liggende slootje ge raakt. Dat slootje is ondiep en droog in dezen tijd. De auto nam paaltjes en draad die voor afscheiding dienden, mee en is ten slotte weer op den weg gekomen. Door die verschillende experimenten was het nummerbord van de auto geraakt. Dit bord werd door de politie in het gras ge vonden. Het nummer was van de auto van jhr. mr. De B. P. te Den Haag. De schade zal vergoed moeten worden. o KATWIJK AAN ZEE. Geslaagd schoolreisje. Onder leiding van den heer H. Kooiker en zijn echtgenoote, hebben de leerlingen van de 6de klasse van de M.U.L.O. school, hoofd de heer W. B. Hofman een genoeg lijk uitstapje gemaakt naar Ouwehand's Dierenpark te Rhenen. Over Leiden. Utrecht en Zeist ging het naar de Pyramide van Austerlitz, die be klommen werd en waar in den speeltuin ververschingen werden gebruikt. Over de heuvelrij voorbij Woudenberg en Maarn, ging de rit door Doorn naar Rhenen. Van 1 uur tot 5 uur werd in het dierenpark vertoefd. Kostelijk heeft man zich ver maakt. Ook werden het aquarium en het terrarium bezocht en de uitzichttoren beklommen. In den speeltuin werden eenige versnaperingen gebruikt. Op den terugweg werd in Doom een bezoek ge bracht aan het rosarium van den ex-kei zer. Over Utrecht en langs den Ouden Rijn kwam men om 9 uur op het uitgans- punt terug. Strandevangelisatie. Morgenmiddag te 4 uur zal op het strand bij de muziektent de eerste bijeen komst van dit Jaar, uitgaande van de Strandevangelisatie, voorzitter ds. W. M. A. Kalkman, gehouden worden. Als spre ker zal optreden ds. Kuyken uit Uithui- zermeede. Aan onze plaatsgenoote, mej. H. Botkma, is aan de Academie van Beel dende Kunsten te 's-Gravenhage in de af dee ling ..teekenen" het getuigschrift voor het met goed gevolg doorloopen van den dagcursus toegekend. Maandag a.s. begint de 1* klas der Britfjei verkrijgbaar bij A. STARKENBRDG, Mr. Fockstraat 12, Katwijk aan Xea. 4638 NOORDWIJK. Belastingdienst. Bij beschikking van den minister van Financiën ls de ontvanger der directe be lastingen enz. P. L. Hofman verplaatst van het kantoor Maassluis naar het kan toor alhier. Pluimvee- en konijnenfokvereeniging. Bovengenoemde vereeniglng hield een vergadering, waarin als spreker optrad de heer v. d. IJssel uit Den Haag over „Het rasjronijn en de daaraan verbonden moeilijkheden". Spreker behandelde ver schillende soorten raskonijnen. De voorzitter bedankte den heer v. d. IJssel voor zijn leerzame uiteenzetting, waarna hij deze zeer geanimeerde verga dering sloot. o NOORDWIJK AAN ZEE. Opening Bazar „Groene Kruis". In de daartoe opgestelde groote tent op het terrein van pension v. Beelen aan den Noord-Boulevard, werd gistermiddag de bazar geopend, die gehouden wordt ten bate van de zieke kinderen, uitgaande van de vereeniging „Het Groene Kruis". Aan wezig waren het gemeentebestuur en nage noeg alle vooraanstaande Ingezetenen onzer gemeente. Het openingswoord werd gesproken door den voorzitter van het „Groene Kruis", dr. Niekerk. Spr. sprak het welkom uit, in t bijzonder gericht tot het gemeente bestuur, 't geen getuigt van belangstelling en sympathie met het werk van het Groene Kruis. Spr. dankte de familie Van Beelen, dat zij het terrein en haar perso neel beschikbaar stelde. In een voor ieder afzonderlijk woord dankte spr. allen die hun medewerking hebben verleend aan het tot stand komen van dezen bazar. In het bijzonder dankte spr. de winkeliers voor hun gaven. De burgemeester zeide, dat het ge meentebestuur uiteraard medevoelt met elke vereeniging, doch het vooral doet met zulk een vereeniging. Het deed spr. genoe gen dat juist dit jaar de bazar wordt ge houden, omdat ongeveer 4 maanden ge leden Koningin Emma is heengegaan; Zij was een lichtend voorbeeld; moge door U. aldus de burgemeester, Haar arbeid in 't kleta worden voortgezet. Spr. felici teerde het bestuur met het goede idee, de tent zoo dicht bij 't strand te zetten, waar thans lucht en zon in overvloed zijn en hoopte dat de bazar ook een financieel succes zal worden. Ten slotte sprak de heer J. J. v. Capelle, de voorz. van de ver. „Tot Nut van het Algemeen", die wees op de noodzakelijk heid de kinderen ln de llghal te steunen en het krachtige werk der dames, die zich altoos disponibel stellen voor het goede doel, waarvoor zij den dank verdienen van geheel Noordwijk, roemde. Spr. hoopte, dat zij zoo door zullen blijven gaan. Hierna werd een en ander bezichtigd en het noodige gekocht; de dames-verkoop sters kregen het druk. Mooi werk zagen wij o.a. tusschen de artikelen die vervaar digd zijn door de kinderen ln de llghal en de mr. dr. W. v. d. Bergh-Stlchting. Openlucht concert. Gisteren werd wederom een avondcon cert gegeven, dat behoorde tot de zomer feesten die aangeboden worden door V.V.V. „Noordwijk Vooruit". Ditmaal was het „Noordwijks Mannenkoor" dat op het podium van V.V.V. aan den Noord- Boulevard een vocaal concert gaf. De prestaties van genoemd koor wor den altijd bijzonder op prijs gesteld, het geen ook gisteravond weer bleek, daar de groote schare luisteraars buitengewoon rustig heeft geluisterd. o NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Jozef, z. v. A. C. PhllippiHoogkamer Paulus Hendri- cus Theodorus, z. v. A. G. MeyerChrls- tiaanse Hubertus Hendrlcus, z. v. H. C. v. d. Geestv. d. Berg Maria Corne lia, d. v. N. L. MeilandVan Parera Jacoba Johanna Cornelia, d. v. J. W. Ede laarDuijndam Christina Johanna, d. v. C. A. DuivenvoordeVan der Meer Albertus Joannes Henricus, z. v. H. A. ThiadensDe Vink Nicolaas Johannes, z. v. J. van Gijlswijk—Duivenvoorden Wilhelmlna, d. v. W. DuijvenvoordeEde- laar Cornells Theodorus, z. v.,G. J. van TongerenKamp Clasina, d. v. L. Drie bergenVan Tilburg Petrus Leonardus, z. v. C. N. KoomenKoppert Catharina Jacoba Maria, d. v. J. P. de JongSam- pers Johannes Eduardus Adrianus, z. v. L. B. SmitVan Eden Johan, z. v. T. BouwmeesterVan der Raad Hermina Maria, d. v. B. J. MamethDerksen Theresia Cornelia, d. v. J. Geerlings Heemskerk Adrianus Johannes Maria, z. v. Q. WarmenhovenVan Lierop Gijsberta Maria, d. v. A. C. v. d. Berg Van der Meer Petronella Martina, d. v. L. van Schagen—Langeveld Dirk Paulus Franciscus, z. v. J. Nederstigt Hogenhout. Overleden: Hendrik J. A. de Haan 64 j. Henricus Albracht 44 j. Agatha The resia Klarenbeek 4 j. Aagtje Beljaars 64 J. echtgenoote van J. Okkerse Anna Catharina Zandvliet 76 J., wed. v. H. van Schle Leonardus C. Zonneveld 13 j. Getrouwd: Albertus J. van der Slot 27 j. en Johanna A. Mooijekind 21 j. OEGSTGEEST. H. van Egmond, alhier, ls te Den Haag geslaagd voor het Mulo-diploma A. o RIJNSBURG. Bij bloemendiefstal betrapt. Door de Rijkspolitie van Rijnsburg en Katwijk a. d. Rijn zijn ln den nacht van 17 op 18 Juli 4 personen afkomstig uit Katwijk op heeterdaad betrapt bij het stelen van te veld staande snijbloemen Waar de omgeving reeds gerulmen tijd op dit gebied onveilig werd gemaakt, heeft de politie hier een goeden slag ge slagen. De Groen tenhandel. Aan de groentenveiling was flinke aan voer en goede vraag. De aardappelen golden van f. 1.001.35 per kist. waarbij dan 12'/t ct. heffing komt. Bloemkool le soort f. 612 per 100, 2e soort f. 35 per 100; Peen f. 35.25 per 100 bos. o SASSENHEIM. In beslag genomen. Door den Inspecteur der Drankwet ls in samenwerking der Rijks- en Gemeente politie bij enkele winkeliers een 100-tal liters gedistilleerd ln beslag genomen, dat ten verkoop voorhanden was. Adres aan B. en W. Door den Chr. Besturenbond ls aan het College van B. en W. verzocht 2/3 van de contributie voor Ziekenfonds- en Zieken- huisverpleging der werkloozen voor reke ning der gemeente te nemen, daar deze contributie, zooal ln 't geheel niet, dan toch moeilijk door hen betaald kunnen worden. Openlucht- concert. As. Vrijdag te 8 uur geeft de Harmonie- en Zangvereeniging „St. Amlbrosius" een concert in de tent aan de Charbonlaan. Uitgevoerd zullen o.a. worden de nummers waarmede de beide afdeelingen op de door hen bezochte concoursen een lsten prijs behaalden. Opbrengst Crisis-collecte. Tot dusver ls door de dames-collectanten die ten bate van het Crisis-Comité weke lijks een rondgang maken, ruim f. 3000.— Ingezameld. Voor het Mulo-diploma is te Den Haag gesiaagd onze plaatsgenoote Rie Slngeling. o WARMOND. Tonsuur. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft in de kapel van het Philosophicum de tonsuur toegediend aan de volgende heeren: J. A. J. Adank, H. P. Balestra, J. A. M. Pon, P. Th. Brlukman, G. J. P. van der Bijl, J. A. E. van Dodewaard, J. W. van Eijk, H. C. M. de Goede, P. C. Groe nendijk, C. P. Grootscholte, C. N. M. Ham- mann, J. W. Henfling, Th. Ph. van der Heijden, J. A. G. van der Hoogte, A. H. Huyboom, J. J. A. M. Huyg, G. B. Lam- mers, G. W. Lemmers, N. J. J. Mol, H. J. van Nobelen, J. C A. van Nooy, B. J. W. M. van Pelt, J. Th. A. van Pol, F. H. A. van Ravesteijn, B. P. M. Schoonebeek, C. J. A. Schoonderwoerd, M. van Stee, Th. H. J. Straathof, Th. C. J. van Tongeren, J. Th. van der Valk. N. P. A. Velzeboer, L. P. M. Vester, A. Chr. van der Voorn, M. L. M. Welling, J. J. A. van der Zalm. WASSENAAR. De Chr. school bestaat 25 jaar. De Chr. School aan de Bloemcamplaan (voorheen Zijdeweg). zal 16 Augustus a.s. 25 jaar bestaan hebben. In verband met dit feit heeft zich een comité van oud- leerllnger. gevormd, onder voorzitterschap van den heer A. Klarenberg, hoofd der Chr. school te Schiplulden. Het secreta riaat wordt waargenomen door de dames A. van Meurs, Louisestraat 30 en J. G. Veelo, Rijksstraatweg 342d, alhier; pen ningmeester is de heer T. Hartsuiker, Al- tingstraat 100 te Den Haag (giro 20513). Aan dit comité van oud-leerlingen zijn nog toegevoegd vertegenwoordigers van het bestuur der school, van de ouders van leerlingen, van de leerkrachten en het oud-hoofd, de heer J. A. Veelo. Dezer da gen werd aan de oud-leerlingen een cir culaire gezonden, waarin mededeeling ge daan wordt van de viering van het jubi leum, op 5 September a.s. Oud-leerlingen, die deze circulaire niet mochten ontvan gen, kunnen zich wenden tot één der eer der genoemde adressen. In de circulaire staan ook vermeld de namen van de plaatselijke predikanten der Ned. Herv. Gemeente en der Geref. Kerk. Loop der bevolking. Gevestigd: N. Duinkerken, uit Hooge- veen, Schouwlaan 5 Jhr. J. Roëll, uit Den Haag, Raaphorst 2 P. A. R. Beetz, uit Duitschl., Bloemcamplaan 12 M. Schleberger, uit Lelden, Kerkstraat 22a Th. Ruijs, uit Rotterdam, Emmalaan 1 M. W. Philippo, uit Den Haag, Berkenlaan 8 J. L. Vogelbusch, uit Solingen, L. Kerkdam 10 K. Kotlorz, uit Den Haag, van Z. v. Nijeveltstr .66 E. Becker, uit Den Haag. Laan van Rhemenshuizen 1 A. van der Haak, uit Noordwijk, Van Ber- genlaan 7 J. A. Vrouwenvelder. uit Voorburg, Gr Hoefijzerlaan 8 M. M. Schneider, uit Rotterdam, Rijksstraatweg 819 R. Noozynski, uit Rotterdam, idem 819 W. de Jongh, uit Den Haag. Van Bronckhorstlaan 17 M. G. van den Burg, uit Den Haag, idem 17 A. H. M. Ouds hoorn, uit Den Haag, Burchtlaan 3 E. Heimann, uit Nienborg, v. Z. v. N.straat 68 A. M. A. Balko, uit Den Haag, Rijks straatweg 402 Jkvr G. van Beljma, uit Oegstgeest, v. Z. v. N.straat 149 Wed. J. C. Standaar geb. Meuffels, uit Den Haag, Burchtlaan 5 A. van Ameijde en gez., uit Den Haag, Wlttenb.weg 112a K. de Ruig en vr., uit Baarn, Langstraat 55 Jhr. F. J. von Schmld en gez., uit Voor burg, Persljnlaan 33 J. Vollenga en vr., uit Den Haag, Rijksstraatweg 266 H. J. M. Konings en gez., uit Zandvoort, Oost- dorperweg 4 J. Versteeg, uit Den Haag, Gr. Haesebr.weg 35 A. Gandrass, uit Den Haag, Julianaweg 16 P. Gouma, uit Dordrecht, Teylingerhorstlaan 25 A. Olenlk, uit Bottrop, Hoogeweg 9 L. P. H. Berend, uit Den Haag. Oostd.weg 97 C. L. H. Kirchheiner, uit Hillegersberg, Rijks straatweg 340 J. P. Steller, uit Lelden, Narcislaan 10 N M. Tulten, uit Rotter dam, Idem 10 A. M. en C. A. Huivers, uit Rotterdam, Narcislaan 10 C. Schlüter en vr., uit Den Haag, Storm van 's-Grave- sandeweg 11 J. C. Schroder en gezin, uit Den Haag, Acacialaan 16 A. Visser en gez., uit Den Bommel. Langstraat 18 A. W. Gerretsen, uit Den Haag, Poortlaan No. 11. Vertrokken: G. van Drunen en vrouw, naar Dongen, Kard. van Rossumstraat 44 K. Funke, naar Den Haag, Gagelplein 5 E. Fuchs, naar Den Haag. Ballstraat 70 W. P. O. Rau naar Den Haag, Egelan tierstraat 13 L. C. LucasNulle naar Hillegersberg, v. d. Hoornaarsweg 28a W. J. C. van Kuijeren—v. d. Hulst naar Velsen, Groeneweg 47 K. Jung, naar Den Haag, Luth. Burgwal 28 E Knob lauch. naar Den Haag. Wassenaarscheweg 162 M. Domburg naar Leiden, Hoogl. Kerkgracht 20. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Ida, D. van F. J. M. Gos lings en H. Teilander Bernard Hendrik, Z van H. B. Wildt Meijboom en M. C Romenij Hans, Z. van A. van Weezen- beek en C. H. M Lutkie Jacob, Z. van J. C. Bolten en A Albers Geertruida Jo hanna Barbara, D van A de Groot en C. J. van Rijn Adrianus Jacobus, Z. van P. J. Slats en A W. Romeijn. Overleden: Johannes Jan Korendük 71 j., ongeh. Maria van der Velde 74 j.. echtg. van A. S. de Smit Louise Jacobson 71 wed. J. Metz. Ondertrouwd: G. W Verhoop en W. L. M. C. Kuhrmeyer C. Cossee en J. M. Koemans G. J. A. ter Galestin en J. A. Thole. Getrouwd: D. Schmal en J. A. C. v. Zoest. Onze plaatsgenoote, mej. M. M. Kolff behaalde aan de huishoudschool te Den Haag. Laan van Meerdervoort, het diploma „Hulp in de Huishouding". ZOETERWOUDE. De a.s. Koninginnedag. Het bestuur der Wllheimlnavereenlging Rijndijk heeft besloten, dat de verjaardag van H. M. de Koningin op 31 Augustus a.s. met een kinderfeest zal worden gevierd. ALPHEN. Openlucht-concert. Door de mandolineclub „Excelsior", di recteur den heer B. Polak, werd gister avond in de muziektent aan de Stations straat de serie volksconcerten geopend met een alleszins geslaagd programma. Dank zij het mooie zomerweer was de belang stelling zeer groot Geslaagd uitstapje. Door de leden van de knapenvereeniging „Samuel" werd onder leiding van den heer M. Verhey per autobus een uitstapje ge maakt naar de omgeving van Nijmegen en Arnhem, waar dank zij het schitterende zomerweer door de jongens bijzonder van de mooie omgeving werd genoten. BOSKOOP. Bekroningen. Bij de keuring van tuintjes achter de huizen van de woningbouwvereeniging „Patrimonium" werden de volgende prijzen toegekend: Blok a. le prijs J. G Bak. 2e pr. H. v. Soest en 3e pr. J. v. d. Kraats. Blok b. le pr. KI. Vermeul, 2e pr. W Voet. en 3e pr. A. v. d. Kraats. Blok c. le pr. C. v. Pruissen, 2e pr. T. M. Vermeul en 3e pr. H. v. Pruissen. R.K. Land- en Tuinbouwbond. Gisteravond vergaderde in het R.K. Ver- eenigingsgebouw aan de Rozenlaan, de afd. Boskoop van de R.K Dloc. Land- en Tuinbouwbond „St. Willibrordus". Op deze vergadering, die ook voor niet- leden toegankelijk was, werden besprekin gen gevoerd op de ax. registratie der boomkweekerijen. Aan de hand van formulieren werden mededeelingen verstrekt omtrent de wijze van invullen. Gymn. Uitvoering. Onder groote belangstelling heeft gister avond op het plein van de Rozenlaan- school een openlucht-uitvoering plaats gehad van de Chr. Gymn, vereen. „Her cules" onder leiding van den heer S. C. de Haan uit Rotterdam. Aan deze zeer geslaagde uitvoering, waartoe het fraaie zomerweder 'het zijne heeft bijgedragen, werd medewerking ver leend door de Chr Gymn. Vereen. „Her cules" uit Bodegraven. o HAZERSWOUDE. Tweetal Geref. Kerk. Door den Kerkeraad der Geref. Kerk alhier is ter voorziening in de vacature van een predikant het volgende tweetal opgemaakt: ds. J. O. Mulder uit Hardinx- veld, ds. S. R. Smilde, uit Geesteren-Gel- selaar, HEDEN. Magd. Moonstraat: Stadsevangelisatie Geref. Kerk, 8 uur nam. Vrijdag. Hoogewoerd 154: Alg. verg. van aan deelhouders N.V. Athibu. DAGELIJKS. Pieterskerkgracht 9Tentoonstelling „Ars Aemula Naturae" 10 uur voorm.—6 uur nam. (tot 29 Juli). Den Haag (Scala)Revue „Vooruit maar weer" 8 uur nam.; Zondags ook te 2 uur n.m. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrie tot halfvier. Inenting tegen diphterle 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde: Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 4—5 uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Dins dag en Vrijdag 1012'/t en 25 uur. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oudt Singel. Geopend ln November, December, Januari en Februari van 103 uren, ln Maart, April en Mei van 104 uur in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur In October van 104 uur. Zon dags vanaf halféén Entrée Zondags kos teloos, Maandags f 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 Dec.—1 Febr. van 10—3 uur, 1 Febr. tot 1 April van 104 uur, 1 April1 Oct, van 105 uur. 1 Oct.—1 Dec. van 10-4 uur. Zondags van 14 uur. Entrée Maan dags f. 0.25. overige dagen f. 0.10. Etbnograpbiscb Museum, Rapenburg tl —69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park. Werkdagen 8.3012, 1.305, Zater dags 8.3012. Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks van 912.30 en 26 uur Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April1 Oct. van 9—12 en l'/«6 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en l'/i4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 104 u. 's Winters des Zondags gesloten. NederL Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Stationsweg): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie en minera logie (Garenmarkt): Op werkdagen van 9—12 en l</t—4 uur. Kosteloos. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur nam „Elnmal eine grosze Dame sein". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 na. Trianon Theater. Breestraat, 8 uur nam. „Tarzan de ontembare". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat no. 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling. „Indiaansche liefde" Casino-theater. Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „De doodenzwaai". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Juli a.s. waargenomen door apotheek: P. du Croix, Rapenburg 9, Telef. 807. J. C„ te L. Wij hadden tot den di recteur het verzoek gericht ons de uitsla gen der overgangs- en eindexamens tij dig te willen toezenden; hetgeen deze ons toezegde. Niettemin ontvingen wij tot op heden niets. Uit den aard der zaak kun nen wij thans niet weer tot plaatsing over gaan. KOUDEKERK. De Gemeente-rekening en die van het Waterleidingbedrijf. De door B. en W. aan den gemeenteraad overgelegde gemeenterekening, dienst 1933, sluit in ontvangst met f. 87.439,76 en in uitgaven met f. 78.580,79, alzoo een batig saldo van f. 8858,97. De kapitaaldlenst sluit met een batig saldo van f. 1395,30. De rekening van het waterleidingbedrijf dienst 1933, welke eveneens den raad is aangeboden sluit met een winstsaldo van f. 967,95. o WADDINXVEEN. De leerlingen van de Chr. School Oranjelaan, hoofd de heer H. Hoek maak ten per autobus een uitstapje naar Haar lem en Zandvoort Dank zij de goede zor gen van het onderwijzend personeel en eenige helpsters hebben de kleinen volop genoten. WOUBRUGGE. r. Mej. A. Baxmeier, onderwijzeres aan de Chr. School alhier is in gelijke betrek king benoemd te Lichtevoorde.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6