LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 16 Juli 1934 SPORT. H. W. COLLEE, Oegstgeest „Zimbal" (veterlooze patentbal) AGENDA. CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Uitslagen van gisteren. Ie klasse: V.O.C.Hermes-D.VjS.: ge wonnen door V.O.C. inet 40 runs op de eer ste Innings (Hennes-D.VJS. 67, V.O.C. 77), Overgangsklasse B: H.B.S.Ajax: ge wonnen door EB.8. met Innings en 126 runs; Rood en Wit II—Sparta: gewonnen door Sparta met innings en 52 runs H.C.C. Ill—R.Ci: gewonnen door H.C.C. ttt met 56 runs op de eerste Innings. 2e klasse B: L.C.C.Excelsior: gewon nen door Excelsior met 100 runs op de eerste Innings. Overzicht. Regen in den ochtend was wel oorzaak van vertraging bij den aanvang der cricket wedstrijden. maar het weer klaarde toch zoo gauw op, dat er geen noemenswaar dige stagnatie is geweest in de afwerking van het ditmaal niet zoo heel groote cricketprogramma. De Leidsche wedstrijden blijven voor ons natuurlijk steeds het belangrijkste. Wij hebben helaas weer weinig goeds te ver melden van de beide Leidsche elftallen. Ajax verloor met innings in Den Haag van HBS.; L.C.C. leed een nederlaag op eigen grond op de eerste innings tegen Excelsior. Metch c.s. hebben het op een nat veld heel moeilijk gehad tegen Excelsior, dat het eerst ging batten. De bal was niet te hanteeren en de Schiedammers scoorden er lustig op los. Op 202 voor 3 sloot de Schiedamsche Innings. Jac. Oosterholt was toen met 104 not out gebleven. Van Lingen had 62 runs gescoord en een andere Oos terholt trok zich terug, na 22 runs aan het Schiedamsche totaal te hebben toege voegd. Met een opdrogend veld en een kruimelend wicket heeft de Leidsche daarna met een totaal van 102 nog danig van zich afgebeten. Belt was topscorer met 30 en na zijn honderd met het bat, deed in den Schiedamschen aanval Jac. Oosterholt ook met den bal goed werk (523). Er was voor de Schiedammers, die speelden als leeuwen en daarbij wel eens vergaten, dat het hier een cricketwedstrijd gold, geen tijd meer om in te gaan voor het derde punt, dat Metsch es. waarschijnlijk toch zouden hebben gered, gezien den tegen stand lil de eerste Innings. Ajax voer tegen RBB. in Den Haag in hetzelfde schuitje. Geen vat kregen de Leidsche bowlers op het Haagsche batten en dat verklaart misschien de oneenigheid in de Leidsche gelederen. Een Ajax-speler werd n.l. door zijn eigen aanvoerder uit het veld gezonden. Dat is in cricket een groote zeldzaamheid en de betreffende speler moet het wel heel erg bout hebben gemaakt, voordat de .skipper" van Ajax tot een dergelijke krachtmaatregel besloot. Wij willen geen oordeel vellen over het ge beurde, maar wij moeten helaas consta- teeren, dat een dergelijk gekrakeel geen goed doet aan den naam van het Leidsche Ajax, tot dusver zonder smet. Onze stad- genooten verloren met innings, wat ons natuurlijk is tegengevallen, zelfs tegen H BS. Voor het overige zij verwezen naar het wedstrijdverslag. AJAX DOOR HB S. GESLAGEN. Met innings. De regen was oorzaak, dat eerst laat werd begonnen. H_BJS. ging het eerst bat ten en de Leidsche bowlerij had weinig vat op de Haagsche verdfedlging. Op 250 voor 6 sloot de Haagsche aanvoerder en nage noeg alle ïLBB.-batsmen waren toen in de dubbele cijfers gekomen. Van der Vegt 40. Borsboom 46, Wunder 51, Bakker 15, Van Katwijk 27, Snel 27* en Everard 17*. De bowling cijfers van Ajax waren natuur lijk niet al te best. Du Pon had het meeste succes en nam 4 wickets, maar voor 99 runs. Schudel 1-34, Van Ommen 1-46. Jan sen was afwezig en Van Breen deed nu verdienstelijk werk achter het wicket. Het totaal van Ajax was daarna met 79 zeer schamel. Freyser hield lang zijn wicket op voor 7 runs. Van Breen met 23 was topscorer en verder kwam Dozy met 14 in de dubbele cijfers. Een niet onbe langrijk bedrag leverde mr. Extra met 14 op. Everard had met slow-balls het meeste succes (4-181. Wunder 3-36, van der Vegt 1-9 Met nog ruim twee uur speeltijd voor den boeg stuurde HB8. onze stadgenooten natuurlijk opnieuw in. In den follow on bracht Ajax er nog veel minder van te recht. Voor slechts 43 zaten alle rood zwarten opnieuw aan den kant. Alleen Du Pon en Boezeman. beiden met 12, kwamen in de dubbele cijfers. Wunder was ditmaal ruïneus en nam vier wickets voor dertien runs. Niet minder gevaarlijk waren Van der Vegt (3-14) en Everard (2-14). L. C. C.—EXCELSIOR. Excelsior wint met 100 runs op de le innings. Het slechte weer in de morgenuren was oorzaak dat pas om 1 uur begonnen kon worden. Het gevaar van een innings- nederlaag tegen deze sterke Schiedamsche club was niet denkbeeldig en Metsch ver koos dan ook, ondanks het natte veld het eerst fielden. Dat kwam hem echter duur te staan. 204 voor slechts drie wickets out was het resultaat van de Schiedammers op de mat. J. Oosterholt scoorde een century: 104 not out. Jac. Oosterholt 22 en v. Lingen 62, A. van Es 141, F. van Es 134, Bilt 0—20, P. Kantebeen 022, Ch. van Goor 056, L. Nelson 019. L.C.C. hierop ingaande, scoorde 102 runs. Piet en Leo Kantebeen hielden het voor het eerste wicket gerulmen tijd uit en daarna stuurden Metsch 14 en A. van Es 19 het een heel eind in de richting van een draw. Jammer dat F. van Es en Ch. van Goor zoo spoedig verdwenen, de innings van Belt 30 4 x 6 hoe krachtig ook kon de zaak niet redden en een half uur voor het verstrijken van den speeltijd was voor Ex. de zaak bekeken. Oosterholt had ook met de bal succes 023, Groenhorst 3 VOETBAL. VERLENGING KAMPIOENS COMPETITIE NOODZAKELIJK. DRIE CLUBS EINDIGEN GELIJK. Door een overwinning van Willem H op K.F.C. is het noodlot een feit geworden. Drie clubs, n.l. Ajax. Willem II en KF.C. beëindigen met een gelijk aantal punten de kampioenscompetitie. Een halve beslis singscompetitie is dus noodzakelijk. Voor deze drie wedstrijden zijn dus weer drie weken noodig en aangenomen dat men op de Zondagen gaat spelen is de kampioen van Nederland 1934 op 5 Aug. a.s. bekend. En als er dan weer twee clubs b.v. gelijk eindigen? zal men vragen. Neen, beslis singswedstrijden worden er daarna niet meer gespeeld en het doelgemiddelde van de nu afgeloopen kampioenscompetitie is dan beslissend. Met 5 Aug. is dus het einde definitief in zicht. De stand is: gesp. gew. gel. verl. v.-t. pnt. gm. Ajax ..8 4 2 2 21— 8 10 2.63 K. F. C. 8 4 2 2 16— 7 10 2.29 Willem n 8 4 2 2 16—17 10 0.94 Heracles 8 4 4 1320 8 0.65 Velocitas 8 1 7 8—22 2 0.36 Het spel in den wedstrijd K.F.C.Wil lem n heeft in hooge mate teleurgesteld In de eerste helft ging het nog wel, maar wat men ln de tweede drie kwartier heeft laten zien, leek eenvoudig naar niets. Van zelfsprekend kan men aanvoeren, dat de zenuwen ln deze ontmoeting een belang rijke rol hebben gespeeld. Uit speltechnisch en tactisch oogpunt maakten beiden par tijen fout op fout. En toch was de ont moeting het aankijken wel waard als was het alleen maar om de groote spanning, die er ln het veld heerschte en die van minuut tot minuut grooter werd. K.F.C. heeft o.i. verdiend te winnen, omdat de ploeg voor het grootste deel van den speeltijd een meerderheid in het veld had, waardoor als het ware Willem n ln de ver dediging gedrongen werd. In de tweede helft is Willem n bijna niet over de helft geweest en heeft keeper Veen practisch niets te doen gekregen. Maar doelman van der Aa des te meer. De Tilburgenaar heeft prachtige safes verricht en het is aan hem te danken, dat Willem n tenslotte den wedstrijd uit het vuur gesleept heeft. Na een kwartier scoorde Willem II door midvoor Van Ham 01. In de 31ste minuut werd het 02 door Maas. TWee minuten later maakt J. Mol er 1—2 van. Spoedig werd het 13 door Van Ham, terwijl kort na de pauze Bouthoorn het tweede doel punt voor K.F.C. scoorde. 23. Willem n heeft daarna steeds verdedigd en met on- veranderden stand kwam het einde. ü.V.S.FE YENOORD 3—7. Een fraaie wedstrijd. Onder groote publieke belangstelling speelde U.V.S. gisteravond op het N.B.L.O.- terreln een wedstrijd tegen de bekende eerste klasser Feyenoord. De gasten die in de reeds vermelde opstelling zijn uitgeko men hebben een mooien demonstratieven wedstrijd gespeeld, waarbij U.VB. zich, vooral in de tweede helft, uitstekend aan paste. Voor den aanvang had Van Heel een fraaie ets in ontvangst te nemen. Bij Feyenoord is aanvankelijk het goede schot zoek. In de voorhoede valt intusschen de rechterwing Linsen en A. Pauwe op, door fijn berekend samenspel en uiterst snel handelen. Een keurige aanval van U.V.S. wordt met 'n praehtschot van Kan- tebeen besloten, dat de keeper met moeite corner werkt. Veel fraaie staaltjes voetbal worden door Feyenoord ten beste gegeven. Eindelijk is het Linsen die den bal in het doel plaatst 01. Hoewel U.VB. af en toe uitstekend spel te zien geeft, blijven de gasten domineeren en na een aanval van voet tot voet en van hoofd tot hoofd geeft v. Heel zoo'n fijn afgemeten tikje naar Groenendijk dat het onmogelijk anders dan een doelpunt tot gevolg kon hebben, 02. Kort daarop maakt Groenendijk 03 en Pauwe, de uitstekende rechtsbinnen, er 04 van. Na de rust geeft het spel van U.V.S. een heel ander beeld. Het enthousiasme is in de ploeg teruggekeerd, wat tegen een elf tal als Feyenoord wel noodzakelijk is. Bovendien blijkt het dat ze het snel door geven goed van de gasten hebben afgezien en na schitterend doorgeven van v. Es kopt Kantebeen fraai in, 14 Door dit succes aangemoedigd onder nemen de gastheeren nog meerdere aan vallen. De verdediging der gasten is ech ter op zijn post. Bij een aanval van Feyenoord krijgt De Lange den bal verkeerd op den schoen en onhoudbaar voor Kramp verdwijnt het leer ln het doel 15. Een mooie aanval van U.VJ5. geeft den middenvoor 'n beste kans. tiie deze onberispelijk benut 2-5. Nog blijkt het niet gedaan met den doelpuntenregen. Als A. Pauwe hoog voor het doel kopt, be oordeelt Kramp, gehinderd door de zon, het geval verkeerd en het is 26. U.V.S. speelt nu waarlijk een beste partij en onderneemt vele goede aanvallen, en dat slechts één van die aanvalen het ge- wenschte succes bracht '36) heeft Feye noord naast eigen goede verdediging tevens aan geluk te danken. Pauwe maakt er dan tenslotte 37 van. BOSK. BOTS—LUGDUNUM-COMB. 4—4. Zaterdagavond had voor de competitie te Boskoop op het Boys-terrein een ont moeting plaats tusschen Bosk. Boys B en Gouda B Junioren, waarvan de uitslag was 0—10. Gistermiddag speelde het eerste elftal van de Boys tegen een Lugdunum-combi- natle uit Leiden een vriendschappelijke wedstrijd, waarvan de uitslag was 4—4. BOSKOOPSCHE BOTS. Naar wij vernemen, heeft het bestuur van de Bosk. Boys voor haar le elftal toe lating tot den Kon. Ned. Voetbalbond ver zocht. Het bestuur van den Goudschen Voetbalbond heeft dienaangaande een gunstig advies uitgebracht, zoodat er een redelijke kans bestaat, dat Boskoop het komende seizoen een K.N.V.B.-club rijk zal zijn. LEIDSCH K.N.V.B. XI— OUD INTERNATIONALS 2—6. Een volkomen verdiende zege van Neerland's nationaal voetbal-verleden Ten aanschouwe van een zeer talrijk publiek werd Zaterdagavond op het Pomona-terrein een wedstrijd gespeeld tusschen het Leldsch KJ7.V.B.-elftal en de oud-internationals. De aangekondigde opstelling had aan weerszijden eenige wijziging ondergaan, zoodat de elftallen als volgt in het veld verschenen: Leidsch K.N.V.B. XI. Freyser (AJS.C.). Hessellng v. d. Plas (Alphen). (L.F.C.). Landesbergen Dijkman de Lange (Lugdunum) (Alphen) (U.V.S.) v. Weerlee Nagtegeller Kantebeen (Lugdunum) (LF.C.) (U.V.S.) v. Leeuwen v. d. Leeden <LJ\C.) (AB.C.) Scheidsrechter O A. Lissauer. v. d. Griendt Petterson (HJD.V.S.) (Feyenoord) Formienooy Kluin Landaal (Sparta) (A.G.O.V.V.) (A.G.O.V.V. Krom Gryseels Breitner (R.C.H. (V.U.O (AD.O.) van Dijke de Bruin (Feyenoord). (H.D.VB.) de Boer (Ajax). Oud-Internationals. De oud-internationals betraden te mid den van een haag Lugdunum-Junlores het veld en worden met een hartelijk applaus begroet. Krom wint de toss, wat overigens van nul en geenerlei waarde blijkt. Nadat het overlijden van Z.K.H. Prins Hendrik met een minuut plechtige stilte is herdacht, brengt Nagtegeller den bal aan het rollen. De eerste gevaarlijke aanval komt van de zijde der Oranjehemden en wordt be sloten met een venijnigen schuiver van Kluin, welke door Freyser gemakkelijk wordt gehouden. De Leidenaars houden het spel te hoog, waardoor de robuste achterhoede der oud-internationals tel kenmale gelegenheid krijgt om met forsche trappen het terrein te zuiveren. Goed samenspel tusschen Kluin en Lan daal levert na 14 minuten het eerste doelpunt op van den voet van eerstge noemde. Zes minuten later schiet For- menooy van buiten het strafschopgebied keihard ln de richting van het doel. Freyser kan den bal nog Juist aantippen, maar over zijn vingertoppen vliegt het leder in de Leidsche touwen (02). De meerdere routine van de gasten komt duidelijk tot uiting in hun uitste kend positiespel, waarop de Leidenaars geen vat kunnen krijgen. Het plaatsen van Leidsche zijde laat veel te wenschen over, waardoor de oud-internationals gedurig het leer onderscheppen en de situatie be- heerschen. Van der Griendt schiet eens buiten bereik van Freyser tegen de paal, doch de bal blijft op de doellijn liggen en de achterhoede krijgt gelegenheid om weg te werken. Na een halfuur verkleint van Leeuwen o.i. in buitenspelpositie den achterstand tot 2maar 5 minuten later wringt Kluin zich handig door de rood-witte ver dediging en scoort langs den uitloopenden keeper onhoudbaar het derde doelpunt. Rust gaat in met 13. De tweede helft begint met een kort, maar hevig offensief van onze stadgenoo ten. Nagtegeller mist reeds in de eerste minuut een prachtkans door van dichtbij hoog over het doel te schieten, welk voor beeld even later door zijn clubgenoot van Leeuwen wordt gevolgd. Na 8 minuten straft scheidsrechter Lis sauer een geringe overtreding buiten het beruchte gebied o.i. te zwaar door aan beiden een penalty toe te kennen, welke door Dijkman opzettelijk wordt gemist. De oranjehemden weten zich dan een beetje uit den druk los te werken en als na een kwartier spelen Petterson feilloos voorzet, kopt Formenooy den bal wiskun stig zuiver in den uitersten rechterboven hoek. Even later herhaalt de tactische Rotterdammer dit kunststukje, maar nu staat Freyser juist op de goede plaats. De Leidsche ploeg kan er maar niet goed inkomen; haar aanvallen zijn on samenhangend, terwijl bovendien de voor hoede een overdreven ontzag koestert voor het duo van Dijkede Bruin. Als er precies een halfuur gespeeld is, krijgt Kluin den bal 25 meter van het doel goed toegespeeld en geeft met een enorm hard schot Freyser voor de vijfde maal het nakijken. Van den aftrap gaat het Leidsche bin- nentrio er vandoor en het is van Weerlee, die met een goed schot den te vroeg uit- geloopen de Boer passeert (25). De rood-witten zetten dan eenige goede aanvallen op, doch het beslissende schot ontbreekt. Aan den anderen kant doet Landaal het beter door op tactische wijze een voorzet van den snelvoetigen Petterson te benut ten (2—6). Nadat Kluin een strafschop wegens hands van Hessellng opzettelijk onbenut heeft gelaten en aan de andere zijde Kantebeen nog een fraaie kans heeft ge mist, fluit scheidsrechter Lissauer einde. Het Leidsche elftal benaderde op geen stukken na den vorm, waarin het onlangs tegen het Haagsche HBS. uitkwam en een gelijk spel wist te bevechten. Rest nog te vermelden, dat de wedstrijd gespeeld werd met een zgn. „Zimbal", een patent van onzen oud-stadgenoot, den bekenden korfballer van Zimmeren. Dit patent bestaat hierin, dat het slan getje van den binnenbal via een tunneltje in den buitenbal wordt ingevoerd, waar door de bij het koppen vaak zoo hinder lijke veter overbodig is. Niemand minder dan de bekende Engelsche scheidsrechter Howcroft schreef voor dezen bal een aan beveling en ook de oud-internationaals gaven na afloop van den wedstrijd hier over hun tevredenheid te kennen. RECLAME. Alleenverkoop van de Voetbal merk: voor Z -Holland. 537£>a No. 5 a f. 9.-, No. 4 a f. 8.25. Z.A.C. IS EERSTE KLASSER. 83 overwinning op N£.C. Te Zwolle won Z.A.C. gisteren met 83 van N.E.C. rust 21. Bafchuys scoorde 7 doelpunten. Z.A.C. is dus weer eerste klasser. BODEGRAVEN I—AMERSF. BOTS I 8—5. Ook in deze derde ontmoeting van de Nederlaag serie van Bodegraven heeft de thuisclub vrijwel van begin tot einde den toon aangegeven en de pas gepromo veerde derde klasser uit Amersfoort mag met den uitslag, welke tevens tot nu toe de beste prestatie van de drie gespeelde wedstrijden inhoudt, meer dan tevreden zijn. Het overwicht der thuisclub wordt spoedig met een doelpunt van den spil beloond 10. Een goed opgezette aanval der gasten volgt en onhoudbaar wordt de gelijkmaker gescoord. 11. Bodegraven wordt nu veel sterker en na eoed samen spel van den linkervleugel bezorgt de mid denvoor de thuisclub de leiding. Dezelfde speler maakt direct daarop de bal vrij en scoort. 31. Nog is dit niet genoeg en keu rig kopt de linksbinnen het leder in de touwen. 41. Na de hervatting, beginnen de gasten enthousiast en verkleinen zij reeds spoedig den achterstand. 42, doch als kort daarop de Bodegravenspil het le der doorgeeft naar den vrijstaanden rechtsbuiten, zet deze de bal hoog voor doel. waar de linksbinnen van Bodegraven gereed staat om in te koppen. De gasten komen goedkoop aan een doelpunt als bij een aanval de rechtsback van Bodegraven het leder ln eigen doel doet belanden, doch binnen vijf minuten heeft de rood-zwarte middenvoor den stand op 73 gebracht. De achterhoede van Bodegraven begint dan haar taak wat al te gemakkelijk op te vat ten en slordig spel wordt met twee doel punten bestraft, waarbij de doelman der thuisclub bovendien niet geheel vrij uit ging 75. Nogmaals ziet de linksbinnen van Bodegraven kans, den doelman der gasten te passeeren. 85. Ook bij Bodegraven inBosk. Boys UI (46), waren de doelpunten goedkoop. De keepers hadden met den gladden bal de grootste moeite. Bodegraven nam de lei ding, kwam vervolgens met 21 achter, doch noteerde met rust een 32 voor sprong. De gasten brachten na de hervat ting den stand op 43, waarna Bodegra ven weer gelijk maakte. Door twee goede doelpunten beslisten de gasten tenslotte de ontmoeting in hun voordeel. 46. Een onvolledig Bodegraven IV liet zich door Stolwijk m met 80 slaan. Bode graven begon met 8 spelers, doordat enkele spelers in de veronderstelling verkeerden, dat de ontmoeting wel tengevolge van den gestaag neervallenden regen zou worden afgelast. Met rust noteerde de thuisclub reeds een 40 achterstand en ook ln de tweede speelhelft scoorden de gasten nog vier maal, zonder dat het Bodegraven ge lukte, om ook maar de eer te redden. NEGERELFTAL WEER NAAR BOSKOOP. Het bekende West-Indische Negerelftal „Paramaribo" te Amsterdam, dat onlangs te Boskoop op bezoek is geweest, zal op Woensdag 25 dezer nogmaals een wedstrijd tegen het le elftal van De Boys spelen. De zwartjes zullen nu ln sterkere opstel ling uitkomen, terwijl zij voor deze ont moeting zelf een mooien prijs beschikbaar hebben gesteld. MOTORSPORT. OM DEN GROOTEN PRIJS VAN BELGIË. Onze landgenoot Van der Pluym gedood. De uitslagen van de gisteren gehouden wedstrijden om den Grooten Prijs van België zijn volgens „De Ort.": 500 c.c. klasse: 1. Handley (Norton) 3 u. 4 min. 32 sec., gemiddelde 135.322 K.M. 2. Dodson (Norton) 3 u. 4 min. 33 sec. 3. Poncin (Sarolea) 3 u. 12 min. 4. Houtop (Eysink) 3 u. 14 min. 27 sec. gem. 128.412 K.M. 5. Preudhomme iSarolea). 6. De Rid der (Sarolea) 3 u. 19 min. 26 sec., gem. 125.208 K.M. 350 c.c. klasse: 1. Simpson (Norton) 2 u. 55 min. 57 sec., gem. 132.026 KM. 2. Mitchell (Velocette) 2 u. 56 min. 6 sec, gem. 131.600 K.M. 3. Grizzly (Sarolea). 4. Renier. 5 Bosman, 6 Schot, alle drie op Velocette. Tijd van Bosman 3 u. 12 min. 3 sec., gem. 120.738 K.M. 250 c.c. klasse: 1. Tyrrell Smith (Rudge) 3 uur 0 min. 29 sec., gem. 118.590 K.M. 2. Mellon (Excelsior) 3 u. 2 min. 34 sec., gem. 114.240 K.M. 3. Walker (Rudge) 3 u. 4 min. 27 sec., gem 113.006 KM. 175 c.c. klasse: 1 Goor. (Benelli) 2 u. 52 min. 33 sec., gem. 103.367 K.M. Onze landgenoot A. van der Pluym slipte ln een bocht en werd gedood. Van der Pluym behoorde tot de beste renners van Nederland. Hij reed. evenals te Assen bij den Grooten Prijs van Europa, op Husq- varna. Van der Pluym was in 1932 bij de T.T.-races te Assen winnaar in de 500 c.cm klasse, terwijl hij in 1933 zoowel in 350 com. klasse als in de 500 com. klasse TT-winnaar werd. Dit jaar werd hij bij den Grooten Prijs van Europa derde in de 500 c.cm. klasse en behaalde daarmede het Nederlandsche kampioenschap. De laatste wedstrijd, die van der Pluym tot een goed einde bracht, was j.l. Zondag te Hilversum, toen hij tweede werd achter Buttler (Duitschland). AUTOMOBILISME. GROOTE PRIJS VAN DUITSCHLAND. Hans Stuck winnaar. 150.000 toeschouwers waren gisteren aanwezig op de N?rburgring waar de Groote Prijs van Duitschland werd verre den. Het circuit is 22.810 KM. lang, hetwelk 25 maal moest worden afgelegd, dus in to tal ruim 570 KM.. De uitslagen luidden: 1. Hans Stuck (Duitschland) op Auto- Union 25 ronden is 570 K.M. in 4 uur 38 min. 19.2 sec. Gem uursnelheid 123 K.M. 2. Luigi Gugloll (Italië) op Mercedes Benz tijd 4 uur 40 min. 26.2 sec. Gem. uur- snelheid 122 K.M. 3. Louis Chiron (Frankrijk) op Alfa Romeo, tijd 4 uur 46 min. 32.4 sec. Gem. uursnelheid 119.4 K M. 4. Razio Nuvolari (Italië) op Marserati, tijd 4 uur 55 min. 10.2 sec. Gem. uursnel heid 115.9 K M. Vrijdag. Hoogewoerd 154: Alg. verg. van aan deelhouders N.V. Athibu. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Einmal eine grosze Dame sein". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater. Breestraat, 8 uur nam. „Tarzan de ontembare". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat no. 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling. „Indiaansche liefde" Casino-theater. Hoogewoerd 49. 8 u. n.m, „De doodenzwaai". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 16 Juli): Tentoonstel ling foto's Oud-Lelden. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling „Ars Aemula Nutarae" 10 uur voorm.—9 uur nam. (tot 29 Juli). Den Haag (Scala): Revue „Vooruit maar weer" 8 uur nam.; Zondags ook te 2 uur n.m. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrle tot halfvier. Inenting tegen dlphterle 45 uur nam Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam- Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Juli a.s. waargenomen door apotheek: P. du Croix, Rapenburg 9, Telef. 807. WIELRENNEN. RONDE VAN FRANKRIJK. Vietto etappewbuuuu. Na den rustdag van Zaterdag is gisteren de Ronde van Frankrijk voortgezet met de elfde etappe van Nice naar Cannes, een afstand van 126 K.M. Deze etappe werd in de sprint gewonnen door den jeugdigen Franschen renner Vietto voor Martano. Belden hadden eenige minuten voorsprong op de rest van het peleton. De uitslag was 1. Vietto (Frankrijk) 4 uur 9 min. 7 sec. 2. Martano (Italië) 1 lengte. 3. A. Magne (Frankrijk) 4 uur 12 m. 30 s. 4. Trueba (Spanje) 1 lengte. 5. Lapeble (Frankrijk) 4 uur 15 min. 26 s. 6. Vervaecke (België) ln denzelfden tijd. 7. Meinl 4 uur 18 min. 47 sec.: 8. Louviet, 9. Morelli, 10. PastorelU, 11. Vignoli. 12. Ezquerra, Geyer, Gotti, Canardo en S. Maes In het algemeen klassement heeft A. Magne nog steeds den kop met slechts ge ring verschil op Martano. Frankrijk is onbetwist één ln het lan- denklassement. „SIVDT', Gisterenmorgen werd een koppelwed strijd gehouden voor A- en B-klassers over 60 ronden, waarvan de uitslag was ais volgt 1. N.N.J. Schüler 24 p.; 2. v. EgmondA Strijk 12 pnt.; 3. op 1 ronde: Chr. Vink— van Ruyten 13 pnt.; 4. L. de Romijn—J. v. Wezel 3 pnt.; 5. op 2 ronden: A. van Am sterdam—A. Collee 19 pnt.; C. Bol—'Ver- woerdt opgegeven. In dezen wedstrijd viel het kranige rij den van A. v. Amsterdam op. Door een valpartij van Kaapaan waarmede hij eerst een koppel vormde, werd hij door het vor men van een nieuw koppel met A. Collee een ronde teruggezet, hetgeen de strijd om de eerste drie plaatsen jammer genoeg erg verminderde. J. Schüler heeft met zijn koppelgenoot zeker de eerste plaats ver diend; het was een lust den kleinen man te zien rijden. Voor de C-klassers werd een afvalwed- strijd gehouden, waarvan de uitslag was als volgt: 1. G. Kühn 10 p., 2. J. de Haas 8 pnt., 3. N. de Romijn 6 pnt.; 4. K. de Haas 4 pnt.; 5. A. v. Kampen 2 pnt.; 6. A. Lode- wijks 2 pnt.; 7. Mtnkel 2 pnt. In dezen wed strijd kwam het duidelijk tot uiting dat G. Kühn voor de C-klasse te sterk is gewor den. J de Haas reed hier een goeden wed strijd, terwijl N. de Romijn verraste door K. de Haas te kloppen. A. Lodewijks zal er zeker in de toekomst wel komen. Morgenavond 8 uur de wekelijksche tijd- race. ———o DE KAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDERLAND! Zaterdagavond werd in het Amsterdam- sche Stadion een aanvang gemaakt met de wedstrijd om het kampioenschap van Ne derland. Voor den wedstrijd om het ama teurkampioenschap hadden zich 32 deel nemers aangemeld. In de halve finales plaatste zich Van Vliet, B. Leene, Kremers en A. v. d. Lin den. B. Leene versloeg den jeugdigen Van Vliet bij verrassing en klasseerde zich dus voor de finale, waarin hij Van der Linden zal ontmoeten, die gemakkelijk van Kre mers won. Van de 24 onafhankelijke plaatsten zich in de halve finales v. d. Horst, Jazet, v. d. Leur en Beukers; belde laatstgenoemden klasseerden zich voor de finale Bij de professionals verschenen slechts 6 renners aan den start. Van Eg- mond, die door terugtrekken van Clugnet, direct in de halve finale was geplaatst, versloeg Pijnenburg en Gerard Leene klasseerde zich door overwinningen op Metz en v. d. Heuvel. De finales, welke gisteren verreden zou den worden, zijn wegens den regen tot I morgenavond uitgesteld. I 2-2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6