De dames-athletiekwedstrijden op het A.S.C.-terrein. LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 16 Juli 1934 Foto Bleuzé Aan de gisteren op het A. S. C.-terrein alhier gehouden athietiek-wedstrijden om den Prinses Juliana-beker namen de volgende Leidsche dames deel: Staande: F. Hüter, J. van Egmond. U. Bakker, A. Keelenaars, G. Ort, A. Bremmer, C. Hijmans, G. Kantebeen. B. Mulder. L. Hartevelt, P. Dieben en R. Kantebeen. - Zittende: A. Woestenhurg, D. Ridderikhoff, N. Hagoort, A. Snel, A. Harting, A. Epskamp en A. de Jager. GEEN SUCCESSEN IN ENGELAND. Berger derde, Oeendvrp vierde. Zaterdag werden de Engelsche kampioen schappen in het White City Stadion te Londen voortgezet. Aanvankelijk was de belangstelling niet eoo groot doch later op den middag werd deze grooter en sloegen ongeveer 20.000 toeschouwers de wedstrijden gade Onze landgenooten waren blijkbaar niet zoo goed op dreef en boekten niet zulke fraaie successen als Vrijdag. Nadat Berger in zijn serie, in het num mer 100 yards, tweede was geworden en zich in de tweede ronde had geplaatst en later ook in de finale, moest hij zich hier met de derde plaats tevreden stellen. Win naar werd de Hongaar Sir, met een tijd van9.9 sec. Onze overige landgenooten van Beveren, Jansen en Houtman, werden reeds in hun series uitgesloten, terwijl Osend'/rp niet aan den start was versche nen. Wim Kaan werd in zijn serie op de 120 yards horden gedisqualificeërd en zoo doende van verdere deelneming uitgesloten Ook onze estafette-ploeg was niet bij zonder gelukkig. Zij werd bij de 4x110 yards in de finale derde achter den Hon- gaarschen ploeg, die won in den tijd van 43 sec. en den Duitschen ploeg, die van Preussen 1895. die met 1/4 M. achterstand tweede werd. Osenderp werd vierde op de 220 yards. Winnaar was Meurdoch (Eng.) in 22 1/5 s. o OPENLUCHT-DEMONSTRATIE TE ALPHEN. In samenwerking met de gymn.-ver. „Hercules" van Bodegraven, zal morgen mam te 7 uur onder leiding van den heer S. C. de Haan Jr. van Rotterdam op het plein van de school Rozenlaan te Alphen een openlucht demonstratie gegeven wor den door de Chr. Gymn.-Vereem .Her cules". o NIEUW WERELDRECORD KOGELSTOOTEN DAMES. Mej. Mauermeyer (Duitschland) verbe terde te Warschau het wereldrecord kogel- Btooten voor dames met een worp van 14.38 Meter. Oud wereldrecord 13.70 Meter op naam van Grete Heublein (Duitsch land). Dit record werd verbeterd tijdens een dameslandenwedstrijd Polen-Dultschland, welke door Duitschland met 6435 punten Werd gewonnen. WANDELSPORT. NAAR DE VTERDAAGSCHE. Een aantal deelnemers aan de Intern, yierdaagsche afstandsmarschen uit Leiden en omstreken hebben dit jaar een gezel schap gevormd, teneinde gezamelijk de reis naar en van Nijmegen af te leggen. Onder hen bevinden zich leden van de LPjS.V„ L.S.C., L.W.S.V., AJ.V. en „Jan Fasstoors" rFTillegom), alsmede verschil lende burgers uit Leiden en omgeving, zoo wel dames als heeren. Zij vertrekken op Maandag 23 Juli des morgens om 9.50 u. per trein en zullen te 12.30 in Nijmegen arriveeren. Verzame len aan het station alhier te 9.30 u. Deelnemers en belangstellenden, die zich nog aan willen sluiten dienen dit zoo spoedig mogelijk te doen en moeten zich vóór Donderdag 18 Juli opgeven bij een van onderstaande adressen: L. F. L. J. Hartkamp, Kanaalstraat 18 en H. van der Waals. Kort Rapenburg 19, alhier. o AFSTANDSMARSCH TE BILTHOVEN. Gister zijn 5 leden der L.W5.V. te weten J. Hoogervorst, A Brouwer, B. v. Velzen, J. Velthuizen en N. de Jager naar Bilthoven geweest om bij de WS.T. „Steeds Verder" een 40 KM. afstandmarsch te loopen. Als bijzonderheid zij gemeld dat zij Za terdagavond te 11 uur per fiets van Leiden zijn vertrokken en dezen tocht zoowel als de marsch in de beste conditie hebben vol bracht. o LAWN-TENNIS. FINALE EUROPEESCHE ZONE DAVIS CUP. Australië wint. Te Praag wonnen Zaterdag Crawford en Quist (Australië) het dubbelspel vanMen- zel en Hecht (Tsjecho-Slowakije) met 64 63, 64. Gisteren vonden de laatste twee enkelspelen plaats. Roderich Menzel (Tsj. Slow.) speelde een partij alsof zijn leven er van af hing en Won van Crawford. Hij was zoo vermoeid dat hij na afloop van zijn partij in elkaar zakte. Hij had den stand nu op 22 ge bracht. De laatste partij tusschen Hecht en Mc. Grath moest dus de beslissing brengen. Nadat hij zijn eerste set verleren had, •won de nog jeugdige Australiër deze partij. Met deze overwinning was het pleit dus beslecht en was Australië dus winnaar in de Europeesche zone. De Australiërs zullen nu tegen de Ame rikanen uit moeten komen. De cijfers wa ren als volgt: Roderich Menzel si. Crawford met 64, 64, 26, 86. Mr. Grath si. Hecht met 3—6, 6—2, 6—1, 7—5. DAMMEN. LEIDSCHE DAMVEREENIGING. In Maison Bernsen werd de vierde ronde der zomerwedstrijden gespeeld. De uitsla gen zijn als volgt: Groep A: BemsenJoh. Klinkenberg 02; v. d. WijngaardOptendrees 02; J. C. DekkerT. D v. d. Bosch 02. Groep B: A. Klinkenberg-Teunissen 2-0; J. HuismanA. Sladek 11; SwerisJ. Zaalberg 11. Groep C: C. J. Koree—J. Dreef I—1; C. Kwaadgras—G. g, Kile® 2—0, - ZEILEN. WEDSTRIJDEN BRAASSEMERMEER. REGEN ALS SPELBREKER. Successen van Veldhuizen en Fenenga. De Zaterdag. De wedstrijden van Braassemermeer, op den Zaterdag en Zondag voorafgaande aan de Kaagweek. hebben altijd eenlger- mate geprofiteerd van het laatstgenoemde zeilfeest. wat dan het aantal inschrijvin gen betrof. Zoo is het ongetwijfeld ook nu. maar daarnaast geeft Braassemer meer toch weer heel iets anders dan de Kaagweek. Een zoo geheel andere sfeer; een gemoedelijkheid van al die bestuur- deren, die allemaal Van der Meer heeten, een enkeling ais Rietbroek of Koek uitge zonderd. maar die ondanks al die gemoe delijkheid de zaakjes toch maar puik in orde hebben. Zoo hebben de wedstrijden op den Brasemer een eigen plaats kunnen veroveren in ons omvangrijk zeilprogram- ma en zoo werd ook de eerste dag van het zeilfeest in de veen weer een belangrijke gebeurtenis in de zeilwereld. En toch had Braassemermeer het op den eersten dag van haar feest beter kunnen treffen. In de eerste plaats met het weer. Want al was dat beetje regen nu niet zoo heel erg, het weerhield toch vele bezoekers van een tocht naar Oude-Wetering en Roelofarendsveen en daarenboven maakte die gestadig neerdreinende motregen de geheele entourage van het zeilfeest wat grauw, totdat later op den middag een bleek waterzonnetje wat meer kleur en verve gaf aan het geheel. Dan was er een flauw koeltje uit het Zuid-Westen, maar juist voldoende om er geen drijfpartij van te maken. Een wat stijver briesje had mo gelijk aan het verloop van de wedstrijden ten goede gekomen; een verloop, dat nu een beetje vlak was. zondemoemenswaar- dige gebeurtenissen, een paar protesten uitgezonderd. Door die protesten, waarmee vooral de Rotterdammer Veldhuizen wat erg overdadig was. zijn de uitslagen in enkele klassen op den eersten dag proble matisch geworden. Het wedstrijdcomité kon niet direct een beslissing nemen en wij laten die protesten in ons verslag der halve voorloopig buiten beschouwing. Verreweg de belangrijkste kamp heeft de regenboogklasse A opgeleverd. Bij een zoo sterk bezet veld kon men moeilijk an ders verwachten en wij mogen het als volkomen normaal beschouwen, dat regen boogzeilers als Nathan. Van der Mey. Van Staveren, Veldhuizen in dezen strijd den hoofdtoon voerden. Vijfde in dit gezel schap was aanvankelijk Brand met de Niimf. maar hij ging op het laatst wat afzakken en moest het veld ruimen voor Van der Velde met de Duke. Hans Nathan won den wedstrijd en hij kwam nu merk waardig genoeg niet aan den kop op een kruisrak. maar voor den wind van het Paddegat naar de jachthaven Groene- woldt. Op het lange in-den-windsche been van de Leidsche Vaart naar de Turfschuur op den Zaterdag werd de gele baan ge zeild was Van der Meij aan den kop gekomen, maar de De Leede kreeg het schraal, kreeg ook vuile wind van de direct na hem komende jachten en Nathan kon toen vrij wegloopen. Van Staverendie te vroeg was gestart, maar ondanks het terugroepen toch vrij snel weer in de voorhoede kwam Van der Mey, Veld huizen en Brand hebben danig gevochten en uit dien strijd werden protesten ge boren, te veel om op te noemen. Vermelden wij nog even, dat De Wit zichzelf uitschakelde al direct bij den start. Hij meende teruggeroepen te worden en bij het draaien midden in het veld kwam hij in aanvaring met Bos. die daar door. geheel onschuldig, zijn kansen tot nul zag teruggebracht. Als er een schip na de eerste ronde een straat voorligt, zijn wij gauw geneigd de zaak als bekeken te beschouwen. Bekeken was het volkomen en de U-klasse, waarin Fenenga bij het ingaan van de tweede ronde anderhalve minuut voor Vermaat lag en waarin de strijd op de eerste rakken voornamelijk tusschen die twee was ge gaan (De vijf-en-veertigers waren bar slecht gestart). Bekeken was de zaak al lerminst in de regenboogklasse B en in de Pampusklasse, waarin respectievelijk De Vries Lentsch en Swart een goeden voorsprong hadden op de eerste ronde. Dien voorsprong had de jonge De Vries Lentsch met Pieterke al direct veroverd bij den slechten start van zijn concurren ten in de B-regenbogen, maar tenslotte ging de Meteor van Mulder met den eer sten prijs strijken. Ook Swart veroverde zijn voorsprong In een mooi veld van veertien Pampusjes bij den start. Wel ging Benthem van den Berg het eerst over de lijn, maar de Wer velwind had geen vaart en had dan ook weinig profijt van een goede startpositie Jonker met de Komeet werd winnaar en dat is een prestatie in een dicht bezet veld, waarin Loopuyt en Van der Steur bijv. er niet aan te pas kwamen. Hieronder de uitslagen van Zaterdag: 45 M. 2 kruiserklasse: 1. Benati n, st. B. Fenenga; 2 .Walta, st. O. A. Vermaat; 3. Boekanier, st. A. Warners. Regenboogklasse A: 1. Braassemermeer, st. H Nathan; 2 Jan. st. H. Veldhuizen; 3. Hollandi ast. C. van Staveren; 4. De Leede III, st. W. Z. van der Mey; 5. Duke, st. J. C. van der Velde. Regenboogklasse B: 1. Meteor, st. H. Mulder; 2. Pieterke, st. G. de Vries Lentsch Jr. Pampusklasse: 1. Komeet, st. C. W. Jon ker: 2. Snip n, st. H. J. Swart; 3. Norre- meer. st. J. C. P. Hofkes; 4 Wervelwind, st. .ihr. E. Benthem van der Berg; 5. Steur, st. L. van der Steur. De wedstrijden van gisteren. De tweede dag van de nationale zeil wedstrijden van ..Braassemermeer" heeft toch niet het succes opgeleverd, dat wij er van hadden verwacht. Een groot aantal inschrijvingen en een goede organisatie waarborgen toch niet altijd goede zeil wedstrijden. Ook de zeüerij is voor een heel groot deel afhankelijk van de gun sten der weergoden en die waren gisteren nu niet bepaald op de hand van de Var, der Meers. Het begon 's ochtends met regen, weer die motregen van den Zater dag. Allengs hield het op met zachtkens regenen. Wij kregen een naar flinke pias- buien, die het meerendeel der zeilenthou- siasten ender zeilers deed vluchten naar het veilige huis van den heer Zee- gers, die intusschen in hotel „De Brasem" lang niet allen kon heibergen, die om een onderdak vroegen. Het werd roezemoezig, maar heel gezellig in het jachthaventje tusschen Oude-Wetering en Roelofarends veen, waar de cvlub uit de veen „thuis" is. Jammer genoeg werd door het weer het verloop van de wedstrijden wat minder vlot en dat konden wij Juist heelemaal niet gebruiken bij een programma met maar even een kleine dertig starts tusschen des ochtendshalftien en des middags halfdrie. Niet dat er iets haperde op den start toren of dat wij fouten kunnen aanwijzen in de organisatie van het bestuur van Braassemermeer, maar toch liep het ge heel wat stroef en dat klemde temeer nu er ook op den Zondag weer protesten waren en de beslissing van het wedstrijd- comité weer te lang op zich liet wachten. Zóó lang, dat de prijsuitreiking door den burgemeester van Alkemade, mi. Peek, bijna twee uren moest wachten. Ook dat is weer grootendeels 'n gevolg van de weers omstandigheden. Drijfnatte zeilers krijgt men er niet zoo gauw toe om direct na een race even rustig te gaan praten over in- gewikklde verklaringen en reglementen. Wij hebben misschien wat veel nadruk gelegd op die weersomstandigheden. Later op den middag klaarde het op en toen werd het goed zeilweer, waarbij door som migen misschien wat meer wind ge- wenscht werd. Ook nu weer blies het flauw uit het Zuid-Westen, zoodat weer de z.g. gele baan werd gezeild met de zelfde kruisrakken als op den Zaterdag. Fel is er gevochten in de regenboog klasse A. waarin de Rotterdammer Veld huizen zich niets aantrok van den faam van Nathans in het algemeen en van Van Staveren in het bijzonder op het Braa- semermeer. Deze stuurman van de Jan zou een belangrijke versterking van de Hollandsche regenboogploeg beteekenen in den Holland-Friesland wedstrijd tijdens de Kaagweek. Jammer, dat hij nog niet had ingeschreven voor de Kaagweek toen de Hollandsche ploeg moest worden samen gesteld. In de U-klasse had Fenenga weer suc ces. Een taai zeiler is de stuurman van de Benati n, altijd even goedmoedig bij winst of verlies en telkens weer een nieuwe race beginnend met een onver stoorbaar enthousiasme en gelijkmoedig heid. Dat die der vijf-en-veertigers nog bestaat en zelfs teekenen van opleving geeft in de laatste jaren is zeker voor een niet gering deel te danken aan den trouw van Fenenga voor deze zoo mooie klasse. De Pampusklasse bracht 's ochtends weer eens een overwinning van Loopuijt. Liep de Sas nu hard mee met den hard- iooper Jan Zeegers? 's Middags won op nieuw Jonker en hij behaalde daardoor den hoofdprijs. Merkwaardig, dat niet minder dan zes Pampusjes te vroeg over de lijn gingen en er maar één terug kwam. De overige klassen geven weinig aanlei ding tot beschouwingen. Men zie de uit slagen, die luiden: Ochtendwedstrijden. Zesmeterklasse1. Edith, st. H. H. Gar- brecht, 2. Lou, st. Walter Proehl. C.-klasse: 1. Hollandia IV, st. L. Sille- vis, 2. Noordster, st. G. Doeksen. 45 M2. Kruiserklasse: 1. Benati n, st. B. Fenenga, 2. Walta, St. C. D. Vermaat, 3. Boekanier, st. A. Warners, 4. Coppelstock, st. J. H. C. Sieverts. Regenboogklasse A: 1. Jan, st. H. Veld huizen, 2. Hollandia, st. Cor van Stave ren, 3. De Leede III, st. W. Z. van der Mey, 4. Braassemermeer, st. Hans Nathan. Regenboogklasse B: 1. Pieterke, st. G. de Vries Lentsch. 2. Meteor, st. H. Muller, 3. Bris, st. dr. P. P. Kreukniet. Pampusklasse: 1. S.A.S., st. Jan Loopuyt 2. Pelikaan, st. Willem de Vries Lentsch, 3. Knoopslaarsje, st. mej. G. N. Knoops, 4. Wervelwind, st. jhr. Th. E. G. van Ben them van den Berg. 12 M2. klasse: 1. Wardy, st. R. Lemstra, 2. Esi-Tesi, st. W. A. Bos, 3 Koh-I-Noor, st. Ted Rol. 4. Slabble, st. G. A. M. Sara- ber. 5. Rita Maersk, st. M. C. van Breda. Vergroote BM-klasse: 1. Swanneblom, st. R. Reitsma, 2. Wetterwille, st. R. Jollema, 3. Flottant, st. J J. Jaspers. BM-klasse: 1. Adri, st. F. Leewis, 2. Hilda H, st. C. van Schelven, 3. 't Swaeltsje. st. G. W. Draaisman. 12 Voetsjollenklasse A: 1. De Glipper, st. D. Kagchelland, 2. Daphia, st. P. H. R. Borgerhoff Mulder, 3. Jager, st. G. van Lijnen Noomen, 4. Dobbertje, stuurvr. mej. Gerarda Oudshoorn, 5. d'Artagnan, st. W. van der Valk Jr. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Borreltje, st. A. D. H. Coops, 2. Wig, st. A. K. H. Min- derhoud. 3. Reveller, stvr. mej. F. A. C. Leenen, 4. Windekind II, st. H. Evers. Middagwedstrijden. C-klasse: 1. Noordster, st. G. Doeksen, 2. Hollandia IV, st. L. Sillevis. 45 M2. Kruiserklasse: 1. Walta, st. C. A. Vermaat, 2. Boekanier, st. A. Warners, 3. Benati II. st. B. Fenenga, 4. Coppel stock. st, J. H. C. Sieverts. Regenboogklasse A: 1. Jan, st. H. Veld huizen, 2. Hollandia, St. C. van Staveren, 3. De Leede III, st. W. Z. van der Mey, 4. Braasemermeer, st. Hans Nathan, 5. Hol land, st. F. P. Bos. Regenboogklasse B: 1. Pieterke, st. G. de Vries Lentsch Jr., 2. Bris, St. dr. P. P. Kreukniet, 3. Meteor, st. H. Muller, 4. Ven- nemter st. J. C. van Klinge. Pampusklasse: 1. Komeet, st. C. W. Jon ker, 2. Pelikaan, st. W. de Vries Lentsch, 3. Wervelwind, st. jhr. Van Benthem van den Berg, 4. De Rekel, st. Tony Verbunt. 12 M2.-klasse: Esi-Tesi, st. W. A. Bos, 2. Toy. st. J. G. ten Sijthoff, 3. Slabbie, st. G. A. M. Saraber, 4. Rita Maersk, st. M. C. van Breda, 5. Wardy, st. R. Lemstra. Vergroote BM-klasse: 1. Swanneblom, st. R. Reitsma, 2. Wetterwille, st. R. Jel- lema, 3. Flottant, st. J. J. Jaspers. BM-klasse: 1. Adri, st. P. Leeuwis, 2. Hilda n, st. C. van Schelven. 3. Rony III, st. C. Overmaas, 4. Ans m, St. P. Si mons Jr. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Jager, st. G. van Lijnen Noomen, 2. d'Artagnan, st. W. van der Valk Jr., 3. Daphnia, st. P. H. R. Borgerhoff Mulder, 4. de Glipper, st. D, Kagchelland, 5. Tor, st. C. Th. Giilcher. 12 Voesjóllenklasse B: 1. Borreltje, st. C. D. Coops, 2. Windekind II, st. H. Evers, 3 Narrow Escape, st. Ritman, 4.Hot Toddy st. H. Flu, 5. Alvertje, st. E. J. Coster Jr. De hoofdprijzen. De verschillende prijswinnaars der to tale uitslagen waren: Zesmetckiasse: 1. Edith, 2. Lou. C-klasse: 1. Noordster, met zelfde aan tal punten als Hollandia IV, doch beteren totaal-tijd. 45 M2. Kruiser klasse: 1. Benati n, 2. Walta. Regenboogklasse A: 1. Jan, 2. Hollan dia, 3. Braassemermeer. De prijzen van Zaterdag waren: 1. Braassemermeer, 2. Jan, 3. Hollandia. Regenboogklr.sse B: 1. Pieterker, 2. Me teor, Zaterdag 1 Meteor 12 M2. klasse: 1 Esi-Tesi, 2. Wardy, 3. Slabbie, 4. Toy, 5. Rita Maersk. Vergroote BM-klasse: 1. Swanneblom, 2. Wetterwille, 3. Flottant. BM-klasse: 1. Adri, 2. Hilda II, 3. 't Swaeltsje. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Jager, 2. de Glipper, 3. Daphnia, 4. Cupido. 5. Red Puekle. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Borreltje, 2. Windekind II, 3. Narrow Escape, 4. Wig. WATERPOLO. J NEDERLAND MET 3—9 DOOR BELGIE GESLAGEN. Een overwinning in de estafette. De landenwedstrijd Nederland-België, die gistermiddag in de haven van Edam gespeeld werd, is door Nederland verlo ren. De Belgen hebben de overwinning verdiend, hoewel een tegenpunt beter de spelverhouding zou hebben weergegeven, maar onze schutters b'.eken al zeer onfor tuinlijk. Nadat de volksliederen gespeeld waren, gingen onder leiding van den Duitscher J. Hoffmann, de leider van de Duitsche Waterpolo-ploeg als scheids rechter. de volgende zeventallen te water: Nederland: A. Veenstra, doel; G. van Zeist. A. J. Braam (aanvoerder) en J. v. Oostrom Soede, (achter); J. Rekkers, G. J. v. d. Kamp en J. W. Daatselaar (voor). België. Disy, (doel); G. Blitz (aanvoer der), Van Gheen en Isselee (achter); De- pouw, Casteleyns en G. N. Blitz (voori. De eerste kans was voor de Belgen, maar Veenstra stopte het schot. Een vol gende aanval der Belgen bracht meer suc ces, want door een fout van Van Daatse laar kwam G. N. Blitz vrij te liggen en België had de leiding met 01. Toen kwam er wat meer actie in den Holland- schen aanval, maar een schot van Rek kers werd gestopt, waarna even later de zelfde speler een opgelegde kans kreeg, maar het leder naast schoot. Steeds weer kwamen de Belgen opzetten Hun plaat sen was zeer goed en toen G. N. Blitz den bal weer naar den vrijliggenden Depouw speelde, kon België den voorsprong tot 02 vergerooten. Een schermutseling voor het Belgische doel had ten gevolge dat van de Kamp en Isselee door den scheidsrechter die streng maar zeer correct optrad het wa ter werden uitgezonden. Nog juist voor de rust zag Daatselaar kans een vrij zeker doelpunt met een schot tegen de bovenlat te beëindigen, waarna gepauseerd werd (0 —2) De tweede helft begon derhalve met twee zestallen ornaat de twee uitgezette spelers nog niet tot het spel konden wor den toegelaten. Hoewel de Belgen weer het eerst bij den bal waren, kreeg Daat selaar toch de eerste kans uit een voorzet van Braam. Het schot faalde echter. Ook het plaatsen van Daatselaar was zeer slecht, gedurende der. geheeien wedstrijd. Een schot achterwaarts van G. Blitz werd door Veenstra goed gestopt, waarna een schot van Van Oostrom Soede door den Belgischen doelwachter onschadelijk ge maakt werd. In een zeer vreemde opstel ling kwam tenslotte het derde Belgische doelpunt. De Belg Casteleyn was vrijgela ten en lag alleen voor het Nederlandsche doel en toen hij den bal kreeg was het Veenstra onmogelijk om het gevaar te keeren (03). Wij kunnen, hoewel onze Nederlandsche spelers af en toe onfortuinlijk geweest zijn geen optimistische klanken doen hoo- ren over onze nationale poloploeg. Het plaatsen vooral, laat zeer te wen- schen over en wij achten de plaatsen van v. d. Kamp en Braam allerminst gelukkig gekozen. Bovendien faalde onze voor hoede bij het schieten, In deze opstelling voorspellen wij onze poloploeg op de Europeesche kampioen schappen een absoluut falen. Er werd nog een estafette 4 x 200 M. vrije slag heeren verzwommen. De uitslag was: 1. Nederland in 10 rnin. 224/5 sec., met de zwemmers J. Scheffer, C. v. Aelst, G. Regter en B. Mooi. 2. België in 10 min, 32 2/5 sec. o NEDERLAAGWEDSTRIJD DE ZUL. Woensdagavond om 8 uur speelt de Zijl I haar tweeden nederlaagwedstrijd tegen Haarlem I (2e kl. K. N. Z. B.l. o WEDSTRIJDEN TE ALPHEN. Woensdagavond zullen in het Alphensch zwembad de navolgende wedstrijden wor den gespeeld: A.Z.C. IPoelmeer I (Oegst- geest) comp. 3e kl. N.Z.B.; A.Z.C. n— G.Z.C. IV (Gouda) comp. G.Z.B. De wed strijden vangen aan om 8 uur. o ZWEMMEN. OM DEN SCHELDE-WISSELBEKER. Zaterdag is de jaarlijksche wedstrijd ge houden om den Schelde-wisselbeker. De afstand hemelsbreed vanaf Vlissingen is 5300 M„ die door de stroomingen tot 8 K.M. wordt opgevoerd. De uitslag is: 1. Stender (Dolfijn, Amsterdam) 1 uur, 28 min. 8.2 sec. recordtijd: 2. Wegenaar (A.Z. 1870, Amsterdam) 1 28.28; 3. Kuijper (Dolfijn, Amsterdam) 1.29.21,6; 4. Pascoe (Londen, Pr. United 1.29.37,2; 5. Kemper, (Groningen) 1.30.47,4; 6. Devos (Brugge) 1.35.59.4; 7. Scholten (Schiedam) 1.38.20; 8. Zeegers (A.Z. 1870) 1.39.25; 9. Mej. Olsen (Rotterdam D.Z.) 1.42.36,8, eerstaankomen- de dame; 10. F. Anraad (Vlissingen R.B, 1.43.38. o IJSSELMEER-MARATHON VOLENDAM—EDAM. Jan van Hemsbergen en mevrouw Brouwer winnaars. De Zwemclub Edam heeft Zaterdagmid dag op het IJsselmeer een z.g. zwemma- rathon gehouden van Volendam naar Edam over een afstand van ongeveer 4'/« Kilometer. Een achttiental heeren en drie dames nam hieraan deel. Voor de begeleiding gedurende den tocht werd voorzien door vletten, waarin leden van de Amsterdam- sche Reddings Brigade gezeten waren. De wedstrijd heeft een vlot verloop gehad. Onmiddellijk na den start om ruim half vier schudden Van Hemsbergen en Zee man (beiden uit Haarlem) met Beukman en Van Laar (beiden uit Amsterdam) als mede de Aalsmeerder Hoogervorst zich af. De oudste deelnemer, de 59-jarige Hons- beek uit Haarlem bleeft dadelijk tientallen meters achter. Bij de dames nam aan vankelijk Tini Prasing de leiding, doch verder moest zij het tegen het meer ge routineerde lange-afstand-zwemmen van mevr. Brouwer afleggen. Als bijzonder heid zij nog vermeld, dat de Hagenaar Faure de geheele baan in rugslag en de Krommenie-zwemmer P. Schuitemaker in schoolslag aflegde. Alle deelnemenden. 21 in totaal, hebben het traject uitgezwom- men, hetgeen voor den veteraan Honsbeek een mooie prestaties is. De uitslagen waren: Heeren: 1. J. van Hemsbergen (Haarlem) 1 uur 2 min. 36 sec.; 2. C. Zeeman (Haarlem) 1 uur 3 min. 11 sec.; 3. J. Hoogervorst (Aalsmeer) 1 uur 5 min. 16 sec. 4. F. Beukman (Het Y) 1 uur 5 min. 53 sec.; 5. Van het Hof (Nep- tunus Zaandam) 1 uur 8 min. 56 sec.; 6. G. v. d. Laar (Het Y); 7. Faure (H. Z. en P. C. Den Haag); 8. P. Schuitemaker (De Haam Krommenie)9. B. Schuitemaker (idem); 10. Bouquet (Dolfijn Amsterdam). Dames: 1. Mevr. Brouwer (R.D.Z. Rot terdam) 1 uur 20 min. 10 sec. 2. Mej. Pra sing (H.D.Z. Amsterdam), 1 uur 33 min. 10 sec. 3. Mej. W. Dal (Zwemclub Edam).

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 12