75ste Jaargang Maandag 16 Juli 1934 No. 27 Internationale Tenniskam pioenschappen van Nederland. de halve beslissingen. de dag der finales. risico in de sport. athletiek. de wedstrijden om den prinses juljana-beker. Het voornaamste Nieuws van heden. De Stefani en mej. Rollin Couquerque winnen de enkelspelen. Finales zonder spanning te Noordwijk. (Van onzen redacteur), a eindeloos» rijen slingerden de auto dies zich gisteren langs Noordwijk's kron kelige wegen. Voor het eerst bij het tennls- tournool om de Internationale kampioen schappen van Nederland waren de fraaie tribunes van het Casino uitstekend bezet! En wel zeer ongelukkig trof het thans dat juist de finales, waarop die groote Inte resse zich had geconcentreerd, een mini mum aan spanning hebben ten toon ge spreid. De Stefani en mej. Rollin Cou querque wonnen de enkelspelen, terwijl de dubbels overwinningen opleverden van de combinaties: mej. Rollin Couquerque mevr. Wheatcroft, mej. Rollin Couquerque Timmer en Artensvon Metaxa, doch bijna zonder exceptie geschiedde dat ver overen der kampioenstitels zonder veel enerveerenden strijd Stelde dus dit slot teleur, toch mag niet worden ontkend dat de bezetting van het tournool bevredigend is geweest, al bleef het beneden die uit den tijd toen Tilden, Menzel, Helen Wills en Miss Ryan te Noordwijk hiun triomfen vierden. Het nieuwe systeem voor den Davls-oup en de organisatie van tallooze belangrijke lan- den-wedstrljden op internationaal terrein stellen eischen, die nu eenmaal het ge halte van het spelers-materiaal in tour- nooien als dat te Noordiwijk niet ten goede tomen! Overigens waren deze wedstrijden onder een gelukkig 'gesternte vastgesteld! Op den morgen van den Zaterdag en den Zondag regende het onafgebroken, doch telkens begon het tegen het aanvangsuur weer te klaren en zoo heeft gedurende den ganschen duur van dit tournooi de gulden zon te trillen gehangen aan strakblauwe luchten, die fleur en glans gaven aan dit Interessante sportfestijn.... Timmer door Artens geslagen Schitterend werk van Klein- schroth als dubbelspeler. De Zaterdag begon met regen. En tot na den middag zag het er somber uit met het Noordwljksohe tournooi, dat door een ver loren dag hopeloos In de war zou zijn ge raakt. De deskundigen In De Bildt, die op klaring hadden voorspeld, bleken het ech ter bij het juiste eind te hebben gehad en er glansde weer optimisme over 's heeren Swaan's aangezicht toen hij omstreeks half drie het sein kon geven voor de halve beslissingen in het heeren-enkelspel. On danks de slechte weersomstandigheden was er toen nog vrij veel publiek aanwezig, dat zich evenwel bij Timmer's revanche-poging tegen den Oostenrijker Artens maar matig beeft kunnen amuseeren. Want de blonde Hollander stond In een ommezien twee sets achter (64, 63) en alleen in de vol gende ls er een oogenblik spanning geweest Timmer scheen zelfvertrouwen te missen. Hij was zichtbaar bevreesd voor het goede spel van Artens en bleef daardoor in de verdediging om zich te bepalen tot lange drives vanaf de base-line, die den Oosten rijker niet zoo bijster veel moeite gaven. Arens legde meer brio ln zijn spel, was veelzijdiger, rijker aan fantasie, scoorde aan het net met schitterende cross-vollies en zorgde voor een voortdurende en onverwachte wisseling van vaart en pressie, die Timmer herhaaldeijk tot missen dwongen. Te weinig speelde onze landgenoot in de derde set, toen alles te winnen en niets meer te verliezen was, op den aanval. Zijn poging tot forceeren bleef halverwege steken en altijd was hij daar door de mindere van Artens, die aanvan kelijk achter stond, maar na 77 toch set en match uit het vuur sleepte. In geen jaren ging Timmer bij de internationale kampioenschappen zoo roemloos ten onder als thans Veel boeiender was de andere partij tusschen De Stefani en Ellmer, twee spe lers, die fel belust waren op de zege en nog al eens Incidenten uitlokten, wanneer zij het met eenigerlei beslissing niet eens wa len. Ellmer met zijn vlakke, lage drives, die zoo verraderlijk scherp uitschieten konden naar de hoeken, won de eerste set, Stefani de tweede en in de derde steeg zelfs de score tot 88 voordat de Italiaan, die door z'n „tweehandigheid" een belang rijken voorsprong had op Ellmer met 10-8 wist te zegevieren.. De vierde set was daar op snel afgeloopen, doordat de Zwitser weer eens verontwaardigd was op 'n lines man en uit protest alles ging uitslaan, een houding die tenslotte hem zelf heeft be nadeeld en hem bovendien de sympathie van het publiek ganschelijk deed verliezen. Mej. Van Lindonk en mej. A. Kerckhoff Plaatsten zich in den eindstrijd van het dames-dubbelspel tegen de dames Rollin Couquerque en Wheatcroft door in drie sets te triomfeeren over mevr. Boutmy en mevr. Jonquiere. Mej. Kerckhoff kwam bovendien door twee walk-overs (Artens vreesde te veel te moeten spelen) in de finale van het gemengd-dubbelspel met J. Knottenbelt. Een gemakkelijke overwin- fung op het echtpaar Wheatcroft deed de schitterend volleerende mej. Rollin Cou querque met Timmer eveneens tot den omdstrijd doordringen. De combinatie Von Kehrling-Timmer maakte opnieuw geen sterken Indruk. ZU won van Marinkelle en Feith, maar ver loor de derde set en was ook overigens niet overtuigend ln de meerderheid. Evenals bij het enkelspel kwam het goede ook bij de dubbels van de vreemdelingen. Hoe leven dig, hoe spectaculair, hoe vol durf en ener gie was die kamp tusschen Artens-Von Metaxa en Klelnschroth-De Stefani! Die veteraan Klelnschroth vooral, hoe weerga loos snel en cross waren die vollies aan het net en hoe zuiver de returns der Oosten rijkers! Tot twee sets all en 44 in de finale-set duurde de spanning. De iets betere combinatie van Artens en von Me taxa gaf toen den doorslag (810, 63, 63, 26, 64), maar het uitbundig ap plaus der toeschouwers gold winnaars zoo wel als verliezers Ziellier ae uitslagen van Zaterdag: Heeren-enkelspel, halve eindstrijd: Ar tens sl. Timmer 64, 63, 97De Stefani si. Elmer 7—9, 7—5, 10—8, 6—2. Dames-dubbelspel, halve eindstrijd: mej. van Lindonk en mej. A. Kerckhoff sl. mevr. Boutmy en mevr. Jonquiere 46, 64, 63 Heeren-dubbelspel, halve eindstrijd: Von Kehrllng en Timmer sl. Marinkelle en Feith 63, 62, 36, 63; Artens en Von Metaxa sl. De Stefani en Klelnschroth 8 10, 6—3, 6—3, 2—G, 64. Gemengd dubbelspel, kwart eindstrijd: mej. A. Kerckhoff en J. Knottenbelt w.o. (mevr. Jonquiere en Artens). Halve eindstrijd: mej. Kerckhoff en Knottenbelt w.o. (mej. Grooters en de Brauw). De Stefani de beste van allen - Mej. Rollin Couquerque wint drie titels. Zondag. Reprise! Weer regen in den voormiddag, en weer stralende zonneschijn toen om even na tweeën de eerste partijen een aanvang namen! Wat de weersom standigheden betreft heeft de wedstrijd leiding het waarlijk niet moeilijk gehad! Von Kehrling en Timmer openden dezen dag der finales met de partij voor het hee ren-dubbelspel tegen Artens en von Me taxa. Dat begin was veelszins traag en on beduidend. Nadat de Oostenrijkers echter met 86 de eerste set in de wacht hadden gesleept, groeide langzamerhand de activi teit. Het spel van Artens en von Metaxa werd harder, agressiever en de combinatie sluitender. En de veteraan Von Kehrling (die nu omstreeks 45 jaar zal zijn) en onze landgenoot Timmer bleken daartegen niet voldoende opgewassen. Timmer mocht dan tal van goede oogenblikken hebben, de Hongaar was veel te traag om in deze par tij een rol van beteekenis te kunnen ver vullen. Het werd 64 in de tweede set, 33 in de derde. Opnieuw gaf het hardere en betere spel van de Oostenrijkers (met Ar tens als de uitblinker) toen den doorslag. Op 45 had de HongaarschHollandsche dubbel wel-is-waar nog een kleine kans, maar onmeedogenloos hard joeg van Me taxa toen zijn service over het net en von Kehrling had daarop geen antwoord meer. Met 64 wonnen Artens en Von Metaxa het internationale kampioenschap. Mej. Rollin Couquerque had mevrouw Wheatcroft als tegenpartij in het dames enkelspel en onmiddellijk bleek dat zij zich door het vertraagde spel der Engel- sche niet van de wijs zou laten brengen! Met enorme vaart sloeg zij haar drives naar de uiterste hoeken en terwijl mevr. Wheatcroft reeds daarmede moeite had voor goede returns stond onze landgenoote al aan het net gereed om volleerend, sma shend zelfs, of met fraaie dropshots het vonnis te voltrekken. Na 22 liep mej. Couquerque uit: 32, 42, 43 en met 63 won zij de set. Een oogenblik wekte het den indruk dat de Engelsche zich nu meer zou doen gelden. Zij kwam op 31 en het gevaar dreigde dat zij thans haar sy steem aan onze landgenoote ging opleg gen. Doch laatstgenoemde ontworstelde zich aan den greep, versnelde opnieuw, nam het initiatief tot verwoed offensief, wisselde d dropshot met de drive en de vol ley, paste de lob toe toen mevr. Wheatcroft zich door netspel poogde te redden en triomfeerde met 64. Artens, de Oostenrijker, die met Von Metaxa het heeren-dubbel gewonnen had, verscheen inmiddels tegen den Italiaan De Stefani op de baan voor de finale van het heeren-enkelspel. Hij had een kwartier rust gekregen en waarschijnlijk is dit niet voldoende geweest om hem op volle kracht te doen spelen. Niettemin zou hij tegen De Stefani, ln den vorm van gisteren ook anders verloren hebben. Want de Ita liaan was prachtig op dreef met een veel zijdigheid en een techniek, die verre uit gingen boven die van Artens. Die korte, driftige service van De Stefani, oogen- schijnlijk zoo gemakkelijk, bleek groote ge varen in zich te dragen en op de returns DE 500 cJVI.-MOTOREN MOETEN UIT DE RACE. De doodelljke ongelukken, die veertien dagen geleden hebben plaats gevonden bij de motorwedstrijden om den Grooten Prijs von Dultschland hebben ln breeden kring de oogen geopend voor de gevaren, die ln de huidige omstandigheden aan het mo- torrennen zijn verbonden. Meermalen reeds hadden ernstige ongevallen bij snelheidsraces er de aandacht op ge vestigd dat het tijd wordt voor deze wed strijden beperkende bepalingen ln het leven te roepen. De dood van de renners Nok. Demeuter en Kalèn bewees klem mender don ooit de dringende noodzaak daarvan, terwijl thajns een vierde doode- lij'k ongeluk de sensatie ten top heeft ge- v.c/d' Gisteren toch bij de wedstrijden om den Grooten Prijs van België op het circuit van Francorchamps is onze 29- jarige landgenoot A. v, d. Pluym, die een 500 c.M. Husqvarna-motor bereed, ln een bocht geslipt. De Belg Lambert, die vlak achter hem kwam. reed van der Pluym aan en beiden kwamen in het publiek terecht, terwijl de motoren verbrandden. Onze landgenoot was op slag dood, Lam bert werd zwaar en drie toeschouwers min der ernstig gewond! De maat is nu vol! Een sport, waaraan zóóveel levensrisico verbonden is. mag geen .sport" meer worden genoemd. Deskundi gen op motorgebied verzekeren den laat- sten tijd om strijd dat de race-motoren dermate zijn geperfectionneerd, dat zij door hun enorme snelheid aan de controle der renners zijn ontgroeid. Vier dooden en meerdere gewonden, binnen veertien dagen vormen daarvan het droevig bewijs. Het moet thans uit zijn. De autoriteiten of' motorgebied zijn verplicht de gevaren te beperken en er lijkt slechts één middel voldoende om dat te bereiken. De Holland sche renner Bakker Schut wees er dezer dagen reeds op: de 500 c.M.-motoren moeten uit de race. gelijk indertijd met de zwaardere motoren het geval is ge weest! Doet men dat niet dan moeten er bij lederen nieuwen wedstrijd, gezien de zeer felle concurrentie tusschen de fabrie ken Norton, FN. en Husqvorna, dooden worden verwacht. En het zou dan tijd worden voor de autoriteiten, óók in Neder land. om te overwegen of men dergelijke races niet zou moeten verbieden....! had de Italiaan altijd zooveel wisselende slagen, zulke scherpe drives naar de hoe ken, zulke zuivere cross-vollies, dat Artens geheel werd overspeeld! Van strijd was nauwelijks sprake! 63 in de eerste, 61 in de tweede set! De kans van den Oosten rijker kwam op 0—3 toen hij zijn tempo opvoerde en vooral met zijn vlakke back hand meerdere punten scoorde. Zoo haalde hij op tot 1—3, 24, 34 en op 45 met 4015 op zijn eigen service scheen zijn po sitie niet hopeloos. De Stefani begreep ech ter het gevaar van het verliezen dezer set. Vlijmscherp gingen zijn drives over het net en meteen schoot hij naar voren om niet enkel den achterstand in te loopen, doch op deuce met een schitterende volley en een linksche fore-hand-drlve in Arten's back-handhoek zijn tegenstander geen kans te geven. De sterkste speler werd kampioen! a Twee onbeteekende wedstrijden hebben het slot gevormd van dit tournooi; die in het dames- en die in het gemengd-dubbel- ^Mej. Rollin Couquerque en mevr. Wheat croft waren te sterk voor mej. van Lindonk en mej. A. Kerckhoff, van wie speciaal laatstgenoemde weinig presteerde. Met tweemaal 6—3 werd de overwinning be vochten. dank zij in hoofdzaak mej. Cou querque, die aan het net weer nuttig werk deed zonder zich nochtans bijzonder ln te spannen. In de tweede set is er nog even spanning geweest tot 3—3. Toen werd ech ter het verschil weer te groot, terwijl mej. Kerckhoff zeer veel miste. Tien minuten na deze partij vond de eindstrijd plaats van het gemengd dub belspel tusschen mej. Rollin Couquerque Timmer en mej. KerckhoffJ. Knotten belt. Reeds eerder merkten wij op dat de leiding verkeerd getast had door het dub bel: Van Lindonk—Karsten ln dezelfde af- deeling te plaatsen als Couquerque en Timmer. Beepaald sterke dubbels waren er verder niet. vooral waar mevr. Jonquiere en Ar tens opgaven en het gevolg van een en an der is geweest dat mej. Kerckhoff en Knot tenbelt in de finale kwamen na in totaal één partij te hebben gespeeld (64, 36, 61 tegen mevr. Meyer en Modlich)Sterk genoeg om uit te komen in den eindstrijd der internationale kampioenschappen wa ren zij zeker niet en met 61, 6—0 zijn zij dan ook roemloos ten onder gegaan! De uitslagen der finales zijn: Heeren-enkelspel: De Stefani sl. Artens 6—3, 6—1, 6—4. Dames-enkelspel: mej. Rollin Couquer que sl. mevr. Wheatcroft 63, 64. Heeren-dubbelspel: Artens en Von Me taxa sl. Von Kehrling en Timmer 86, 64 6—4. Dames-dubbelspel: mej. Rollin Couquer que en mevr. Wheatcroft sl. mej. Van Lin donk en mej. A. Kerckhoff 63, 63. Gemengd-dubbelspel: mej. Rollin Cou querque en Timmer sl, mej. A. Kerckhoff en J. Knottenbelt 61, 60, BRUNHILDE (GR.) DE EERSTE HOUDSTER. Op het A.S.C.-terrein zijn gistermiddag eerste wedstrijden gehouden om den door H. K. H. Prinses Juliana voor de dames-athleten beschikbaar geStel- den wisselbeker. De KN.AU. had de voorbereiding van dezen middag opgedra gen aan Brunhilde en mevr. Dieben en haar helpster hebben zich uitstekend van haar taak gekweten. Dat de publieke be langstelling uiterst gering was zij was haast minimaal was te wijten aan het in den ochtend zoo ongunstige weder: wel hadden de regenbuitjes het uiterst droge veld goed gedaan: maar tot superpresta ties kwam het nochtans niet. Te precies 2 uur marcheerden de dames in haar fleurige costuums het veld op, waarna de heer N. M. J. Munzert die vla den microfoon en een luidspreker-In stallatie als megafonist optrad met enkele gevoelvolle woorden het verschei den van Z.K.H. Prins Hendrik, die door het schenken van den P. H. beker de ath- letiek aan zich verplichtte, herdacht. Door het inachtnemen van een minuut stilte onderstreepte deelneemsters en belangstel lenden deze woorden. Hierna namen de wedstrijden een aan vang. De verschillende nummers hadden een vaak spannend verloop en dan na tuurlijk allereerst de estafette-nummers, al betrof het hier niet steeds de bezet ting der eerste plaats; deze was voor de 4 x 300 M. en den relay-wedstrijd steeds voor Brunhilde (Gron.r De vraag of Brun hilde dan wel Nieuw-Brunhilde van de Leidsche vereenlgingen aan den top zou staan, bepaalde de spanning. In de serie 4 x 100 M. estafette klopte Nieuw-Brun hilde de discipelen van mevr. Dieben met klein verschil, een zoo'n klein verschil, dat voor belde ploegen dezelfde tijd werd genoteerdEn de 4 x 60 M. estafette meis- jes verliep evenzoo: minimaal verschil en dezelfde tijd. Alleen in de relay-race no teerde Brunhilde een aanmerkelijk beteren tijd en bezette de derde plaats, terwijl de 5e voor N. Brunhilde was. Ook in den P. J. kamp voerden de beide Leidsche ver- eenigingen een feilen strijd. Aanvankelijk had N. Brunhilde de leiding, doch dank zij het fraaie succes van mej. P. Dieben bij het speerwerpen, nam Brunhilde een voorsprong terwijl de relay-race het pleit ten gunste dezer vereeniging gesliste. Hoewel de dames Munnikes, Pels en Doorgeest resp. bij het kogelstooten, dis cuswerpen. verspringen en den horden loop het hoofdstedelijk A.D.A. tal van punten bezorgden, waren zij niet in staat het tegen het Groningsche Brunhilde dat vooral op de 100 en 200 M. en de estafette nummers ongenaakbaar waren, ernstig te bedreigen. Temeer niet waar het hoog springen de Noordelijke dames een flink puntenverschil bezorgde, daar 2 der 3 hoogste hoogspringsters Brunhilde Gro ningen en de derde Brunhilde Leiden ver tegenwoordigden. Geen der drie dames was echter in staat 1 M. 50 te halen; ter wijl het Nederlandsch record nog ruim 12 c.M. hooger staat! In dezen tijd van record-verbeteringen op elk gebied mag dit niet onveranderd blijven! In aanmerking genomen, dat thans ge- stooten werd met een kogel van 5 in plaats van 4 K.G. zijn de uitslagen voor dit num mer geenszins ongunstig te noemen. Bij de prijsuitreiking roemde de K.N. A.U.-voorzitter, de heer A. J. G. Strengholt de sympathieke geste van H.K.H. Prinses Juliana de droevige reden van Haar af wezigheid memoreerend. Dank bracht de KN.A.U.-voorzitter vervolgens aan het bestuur der 3-October-vereeniging voor het beschikbaar stellen van een blijvend aandenken voor de eerste prijswinnares en aan mevr. Dieben en haar helpsters voor de puike organisatie van dezen wed strijd. 100 M. nieuwelingen: 1. G. Mer.gerink, Brunhilde, Groningen 13.9 sec.; 2. B. Mul der, id. Leiden, 14.4 sec.; 3. G. Jansen, Gita, Haarlem 14,5 sec. 200 M. dames. Ie serie: 1. G. Veldman. Brunhilde, Gr., 28.4 sec.; 2. T. Hallebeek, A.D.A., A'dam, 28.5 sec.; 3. E. Krijthe, Brunhilde, Gr., 27.8 sec.; 4. B. Kuster, N. Brunhilde, Lelden, 28.6 sec. 2e serie: 1. A. Koeman, A.D.A., A'dam, 29.6 sec.; 2. A. Harting, Brunh., L., 29.3 sec.; 3. J. Stam, Gita, Haarlem, 31.3 sec.; 4. W. Groot ld. 31.3 sec. Finale: 1. E. Krijthe, Brunh. Gr., 27.8 sec.; 2. G. Veldman, id. 28.4 sec.; 3. T. Hallebeek, A.D.A., A'dam, 28.5 sec.; 4. B. Kuster, N. Brunhilde, Leiden, 28.6 sec.; 5. A. Harting, Brunhilde, Leiden, 29.5 sec.; 6. A. Koeman, A.D.A. A'dam, 29.6 sec. Hoogspringen: 1, P. Dieben, Brunhilde, Leiden, 1.45 M.; 2. L. Hensema, id. Gr., 1.45 M.; 3. L. Schrelber, id. id. 1.45 M.; 4. A. Koeman, A.D.A., A'dam, 1.40 M.; 5. U. Backer, N. Br., Leiden, 1.40 M.; 6. A. de Bruyn, ld., 1.40 M. 100 M. dames: 1. J. Dalmolen, Br., Gro ningen 12.9 sec.; 2. H. Winter, id„ 13.4 sec.; 3. A. de Vries A.D.A., A'dam, 13.4 sec.; 4. M. v. d. Berg, id., 14.4 sec.; 5. A. Snel, Brunhilde, Leiden; 6. B. Muider, id. 4x60 M. estafette Meisjes: 1. N. Brun hilde, Leiden, 35 sec.; 2. Brunhilde, id. Het tennis-to urn ooi te Noordwijk; Dé Stefani (Italië) voor de tweedemaal beker houder: drie overwinningen van mej. Rollin Couquerque. Brunhilde (Groningen) won den Prinses Juliana-beker bij de athletiek-wedstrijden op het A.S.C.-terrein. Nederland met 3—0 geslagen in den waterpolo-wedstrijd tegen België. De zeilwedstrijden op het Braassemer- meer; overwinningen van Veldhuizen en Fenenga. De voetbal-kampioenscompetitie wordt verlengd: K.F.C., Ajax en Willem II eindi gen met evenveel punten. Onze landgenoot Van der Pluym bij motorraces in België gedood. Kogelstooten: 1. D. Munnikes. A.D.A., Amsterdam, 9.53 M.; 2. A. Doorgeest id. 9.21 M.; 3. E. Krijthe, Br. Groningen, 8.937» M.; 4. L. Schreiber ld. 8.077: M.; 5. E. Kooyman, Gita, Haarlem, 7.99 M.; 6. B. Barreveld. Olympia, Den Haag, 7.83 M. 4x100 M. estafette dames: 1. Brunhilde, Groningen 52.3 sec. 2. A.D.A., A'dam; 3. N. Brunhilde, Leiden. Discuswerpen: 1. C. Pels, A.D.A., A'dam 37.32 M.; 2. D. Munnikes, id. 31.8 M.; 3. U. Backer, N. Br., Leiden 28.14 M.; 4. P. Edzes, Br„ Groningen, 27.34 M. Verspringen: 1. A. Doorgeest, A.D.A., A'dam, 5.05 M.; 2. E. Krijthe, Brunhilde, Gr., 4.78 M.: 3. A. Vos, ld. 4.68 M.; 4. A. Kellenaers, Br Leiden 4.61 M.; 5. H. Stou ten. Gita, Haarlem, 4.47 M.; 6. A. de Bruyn N. Brunhilde, Leiden 4.51 M. 80 M. Horden, dames: 1. A.Doorgeest, A.D.A., A'dam 13.8 sec.; 2. L. Hensema, Br., Gr., 13.9 sec.; 3. P. Edzes, id. Gr.. 14 sec.; 4. T. Hertroys, A.D.A., A'dam. 60 M. Meisjes: 1. J. van Lith, Olympia, 8.7 sec.: 2. G. Kantebeen, Br., Lelden, 8.8 sec.; 3. L. Hartevelt, id. 8.8 sec.; 4.1. Groot Gita, Haarlem. Speerwerpen: 1. P. Dieben, Brunhilde, Leiden 32.75 M.; 2. N. Winter, ld. Gr. 32.50 M.: 3. M. v. d .Berg, A.D.A., A'dam, 29.68 M.; 4. R. Kooyman, Gita, Haarlem, 25.18 M.; 5. A. Vos, Br. Gr., 24.55 M.; 6. D. Mun nikes A.D.A. 24.47 M. Relay-race: 1 Brunhilde. Gr., 1. m. 8.5 sec.; 2. A.D.A.. A'dam, 1 m. 10 sec.; 3. Br, Leiden; 4. Hollandia, R'dam; 5. N. Brun hilde, Leiden: 6. Gita, Haarlem. Totale uitslag aantal punten voor den Prinses Juliana-beker: 1. Brunhilde, Groningen 79 pnt. 2, A.D.A Amsterdam, 66 pnt.; 3. Brunhilde, Lelden, 27 pnt.; 4. N. Brunhilde, Lelden, 18 pnt.; 5. Gita, Haarlem, 10 pnt.; 6. Hollandia, R'dam, 6 pnt.; 7. Olympia, Den Haag, 3 p. R.-K. SPORTVEREENIGING „DE BATAVEN". De D. H. A. K. Kampioenschappen. In het R.-K. Sportpark Haagweg werdoni gisteren de athletiekwedstrijden om den D. H. A. K-kampioenschappen gehouden. Hoewel de publieke belangstelling vrij groot was te noemen, verdienen dergelijke mooie sportdagen meer bewijzen van medeleven. De organisatie was bij de Bataven weer in goede handen, terwijl ook de prestaties in diverse nummers inder daad goed zijn te noemen. De uitslagen luiden als volgt: 100 Meter: 1. W. v. d. Schot, UJDX. Am sterdam, 11,7 sec.; 2. D. Ronde, Excelsior, Haarlem, 12 sec.; 3. P. v. Benten, De Ba taven. 200 Meter: 1. W. v. d. Schot, U.DX. 24,9 sec.; 2. D. Ronde, Excelsior, 25,1 sec.; 3. P. v. Benten. De Bataven. 400 M.: 1. J. Burgma, V.I.C., A'dam. 55,9 sec.; 2. Th. Vriesehoop, Wilskracht Alphen, 56 sec.: 3. J. v. Santen, St. Lodewijk. 800 M.: 1, J. Oosterveer, Holland, Haar lem, 2 min, 2,9 sec.: 2. W. v. Schoonhoven, V.I.C., 2 min. 18 sec.; 3. D. Tuithof, De Bataven. 1500 M.: l. Th. Vriesehoop, Wilskracht, 4 min. 34 sec.; 2. G. v. Bakel, De Bataven, 4 min, 36 sec.: 3. Th. Klein, De Bataven. 5000 M.: 1. J. Looyman, Wilskracht, 17 min. 35,8 sec.; 2. G. Bakel, De Bataven; 3. B. Versluis. Wilskracht. Verspringen: 1. Joh. Mathot, Excelsior, Haarlem, 6,21'/': M.: 2. P. Huibers, Rood wit, Leiden, 6.15'/: M. Hoogspringen: 1. Joh. Mathot. Excel sior, 1.59'/: M.: 2. W. v. d. Schot, U. D. I., 1.547: M.: 3. W. v. Schoonhoven, V. I. C„ 1.49'/: M. Discuswerpen: 1. Q. Westgeest. Holland, 59 M.; 2. W. v. d. Schot. U.D.I., 54 M.: 3. W. v. Schoonhoven, V.I.C., 49 M Kogelstooten: 1. Ch. Duyn. D.E.M., 11,69 M.; 2. Q .Westgeest, Holland, 11.42 M.; 3. N. Lammers, V.I.C., 10.26 M. Speerwerpen: 1. M. Lammers ,VXC., 37.93 M.: 2. J. Burgman, V.I.C.. 36,44 M. 4 x 100 M. estafette: 1. V.I.CA'dam, 48,1: 2. De Bataven 49,2; 3. Holland. Olymp. Estafette: 1. Jong Leven, 3 min. 50 sec.; 2, VXC. 3 min. 54,2 sec,; 3. De Bataven.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 11