De plechtigheid te Delft. Ssrt.MSjsa.'S SMSMKwSt. gw r SSSSt worden LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 11 Juli 1931 WEERBERICHT. I's Middags 12 uur: 25 gr. C. ENORME DEELNEMING. SSMï S;S- INGEZONDEN. FINANCIEN. BURG. STAND VAN LEIDEN. VISSCHERIJ-BERICHTEN. MARKTBERICHTEN. s—a Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 765. Hedenmiddag 3 uur: 761. TELEGRAFISCH WEERBERICHT v. h. Kon. Ned. Meteorol. Inst. te De Bildt. Hoogste Stand 765.6 te Infoe. Laagste Stand 751.te Isafjord. Verwachting tot den avond van 12 Juli: Zwakke tot matige, veranderlijke wind. Half tot zwaarbewolkt. Waarschijnlijk nog droog, behoudens kans op onweer. Aan vankelijk nog warm. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Ofschoon de barometerdaling is voort gezet. geschiedt deze zoo gelijkmatig, dat nog geen belangrijke verandering in den weerstoestand optrad, alleen de hooge bewolking toont de nadering van een depressie ln het Westen, die op den Oceaan nog aan omvang won. De onregelmatige depressie in Frankrijk heeft ondanks de zeer hooge temperatu ren, nog maar weinig onweer gebracht en ln Oost-Dultschland bleef dat nog geheel uit, al neemt de kans daarop toe. In Noord-Scandinavië is weer eenige regen gevallen, in de strook van hooge drukking van Noord-Scandinavië tot Noord-Frankrijk bleef het weer kalm en tamelijk zonnig. Bij het verder Oostwaarts doordringen van de Westelijke depressie is eerst over enkele dagen belangrijke verandering te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorrn.: 16 gr. C. (61 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 18 gr. C (65 gr. F.). 3 uur nam.: 21 gr. C. (70 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Donderdag. V.m, te 3 u. 01 min.; n.m. te 3 u. 20 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". Zweminrichting „De Zijl". I's Middags 12 uur: 24>/t gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. iWoensdag: 9.49 n.m. tot 4.21 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 11 Juli: op: 4 u. 07; onder; 21 u. 31. ARCHITECT JAN STUYT. t Te 's-Gravenhage ls op 65-jarlgen leef tijd overleden de architect Jan Stuyt. De thans ontslapene, die den 21sten Augustus 1868 te Purmerend werd gebo ren, was een zeer bekende persoonlijkheid in de bouwkundige wereld. Vooral maakte hij zich naam door zijn kerkenbouw. De heer Stuyt ontving zijn opleiding eerst bij den architect A. C. Bleys, later bij dr. P. J. H. Suypers, beide in Amsterdam, waar na hij zich in 1898 vestigde als zelfstan dig werkend architect Hij bouwde ver schillende kerken. 3 groepen: met hout ge dekte baslltkaalkerken (oa. Harmeien, Heilo, 's-Gravenhage), met steen omwelf- de basilikaalkerken (o.a Hillegom, Haar lem. Utrecht) en koepelkerken (o.a. Am sterdam. 's-Hertogenbosch, Eindhoven), ziekenhuizen oa. te Alkmaar, Heerlen en Almelo, raadhuizen o.a. te Purmerend en Castricum Ook is van hem bekend de Heilige Land Stichting bij Nijmegen. De thans ontslapene was officier ln de Orde van Oranje-Nassau, ridder in de Orde van den H. Gregorius den Groote en commandeur in de Orde van het Heilig Graf De begrafenis zal plaats hebben a s. Zaterdag 14 Juli na een plechtige Re quiem in de kerk aan het Bezuidenhout te Den Haag om 9.30. Het staoffelljk overschot zal dan naar Nijmegen worden overgebracht, waar om ongeveer halfdrie de bijzetting zal plaats hebben in het familiegraf op de Heilige Land Stichting. VER. VOOR GROOTHANDELAREN IN IJZER. Naar wordt medegedeeld, werd dezer dagen door een groot aantal groothande laren in ijzer en andere metalen, ijzerwa ren en aanverwante artikelen, de Vereeni- ging van Groothandelaren in deze artike len opgerioht, welke vereeniglng zich het bevorderen van de belangen van den groothandel ln Ijzer in het algemeen en die van haar leden in het bijzonder ten doel stelt. Leden van de vereeniglng kunnen zijn handelsvennootschappen onder firma, commanditaire vennootschappen, naam- looze vennootschappen en individueele personen, die den bedoelden groothandel uitoefenen (gewone leden), terwijl ook daarvoor in aanmerking komende vereeni- gingen als leden-vereenigingen kunnen rondgediend. Ook de leden van de Raad (Van onzen Redacteur). Over de Oude Prlnsenstad beieren sinds vanmorgen half negen de klokken van de Stadhuistoren en van de Nieuwe Kerk. Doch al ver vóór dien tijd zijn de dulzen- den naar Delft gekomen om er getuige te zijn van Prins Hendriks plechtige uitvaart.... Van heinde en verre stroom den zij samen langs Delft's oude grachtjes, op het wondermooie marktplein en op den nieuwen -Rijksweg, waar reeds om 8^uur elndelooze rijen zich hebben °P6e^teJ°- Nog in den prillen morgen van dezen parelenden dag wordt er overal gewerkt aan opbouw en de afwerking der tri bunes, die - evenals in Maart voor bijkans ieder gebouw langs de route zijn opgeslagen, maar lntusschen komen ook reeds de huurders opdagen om erhunzit- Dlaatsen in te nemen. Welk een uitzonder lijk beeld biedt weer het De,ft dag! Heel het stedeke is vervuld van het gerucht van rouwend Nederland, dat heden zijn Prins ten grave gaat dragen, doch het is niettemin een ander Delft, dan op den droeven dag ln Maaxt toen de ouda Vorstin naar haar laatste rustplaats werd gebracht. Het ls minder minder droefgeestig. Het zwart op de tri bunes heeft plaats gemaakt voorgrijzeof lila kleuren en slechts een enkele straatl antaarn werd omfloerd. Op het ruime plein voor de Nieuwe Kerk domineert het geweldige baldakijn in lila en wit, waar aan grijze linten hangen met een enkele krans van lelies en groen! Rondomme hangen huis aan huis u vlaggen halfstok, terwijl overal weer de ramen en etalages zijn uitgebroken om ereplaatsen ln te maken, die vandaag voor een schappelijken prijs van hoogstens enkele guldens worden vf ^uri Stü zit of staat men daar en wacht. Honderden waren er al op den laten Dinsdag en gewapend met klapstoeltjes, dikke jassen In enorme hoeveelheden m0"f™orraad, hebben zij er elkaar aflossend dikwijls, den nicht doorgebracht om Jouwend en oogenwrljvend den naderenden dag ln te gaan. Nieuwe klokken ^LCkt^d nen ln het gezang, dat ver uitkUnkt over rip stad Na de Ursula van de Nieuwe Kers na de klok van het Stadhuis, weergalmt nu ln eentonige maar ünponeere:nde ca dans de Bourdon, de bekende luid-klok der oude kerk, die zich alleen bij z^r speciala en plechtige Êele.?^hede5pdmore|n •TegeS lanezaam verstrijkt zoo de morgen, legeii half 10 wordt langs heel het parcours door de stad de afzetting door PO1'!'® P.ïï1!," talren voltrokken, terwijl inmiddels "V^e Kerk zelf de laatste hand aan de voorbe- reiding en bekleeding is geleed. De historische grafkelder der Oranje die in ongeveer 33 jaar niet geopend ®"dj is dan gereed om voor de tweede maai binnen 3 maanden een Ud van.ons Vor stenhuis voorgoed in zich op te nem Fn nu ls Nederland dan weer vervuld st^t^op^feuw^bV^h^or^eUl^e^^kb^r niemand onbereoerd wordt |®,ated^ pr'ins vriid" Was het daarom dat de Prins naar het voorbeeld van Mecklenburg, zijn ge „Sterven is geen ramp Welk een wcon tot'^en^dergehjke^uitópraak vermocht^e gedachten van gansctTonze Natie. Lang- standbeeld -i. Vipt culden zon~ kestiJi'aanschouwt de menschenmassa, die uniformen en P™ste^|!ee^ng; voorop dr. meester °vïn r"LntroTeevan7emz?{voortrefMijkeor- van Staten komen daar, de commissie uit worden toegelaten. Het bestuur der vereeniging bestaat uit de heeren Mr. Chr. P van Wijngaarden, oud-landsadvocaat ln Ned.-Indlë. te den Haag, voorziter; I. van der Spek, N.V. H. J. Reesink en Co. te Zutphen, vice-voorzitter; G. Langelaar Jr., N.V. Handelmaatschappij R. S. Stokvis en Zonen te Rotterdam, se cretaris: S. A. Woldringh, fa. Bolte en Gor ter te Groningen, penn.m.; W. Engelberts, G. A. A. v. d. Wall en Co te Arnhem, C. J. Hagedoorn, Peck en Co. te Amsterdam; E. van Laer. N.V. Bernet en Co. te Amster dam; N. Lansberg. Gebr. van Leer te Am sterdam en K. de Neef, N.V. A. Helders en Zonen te Rotterdam bestuursleden. Plaats vervangende bestuursleden zijn de heeren Vos, N.V. voorheen Overbeek te Rotter dam; J. M. Koot, N.V. Leeuwenberg en Zonen te Amsterdam en A. S. Eitje, Eitje en Co. te Amsterdam. Het bureau der vereeniging is gevestigd Juliana van Stolberglaan 21 te den Haag. de Staten-Generaal, de commissarissen der Koningin en de nieuwe Haagsche bur gemeester Mr. de Monchy. Tijdelijk zwijgen de klokken nu, maar vanaf een terrein achter de kerk weerklin ken nog de minuut-schoten, die voort duren zullen totdat de rouwstoet op het plein ls gearriveerd. Half Delft! Voor de Nieuwe Kerk, ter weerszijden van den Ingang, hebben de eere-wachten der mariniers en der Kolo niale Reserve, hun plaatsen Ingenomen. De vaandels omfloerst. Het plein wordt ontruimd. De stroom van auto's heeft op gehouden; ook de rondwandelende auto riteiten, behalve die ln het Stadhuis, heb ben het bedehuis betreden. Marinetroepen marcheeren dan de markt op. Infanterie volgt (voorafgegaan door officieren te paard, met getrokken sabel). Hoe kwiek en machtig schrijdt dit deel onzer weermacht daar voort. Misschien nooit maakte een parade meer indruk dan deze schitterend marcheerende troepen en het volk, dat zoo gaarne Ironisch is, blijkt nu zichtbaar ge- imponeerd. Daar is één klap als een com pagnie zich in beweging zet, en één klap als zij het bevel krijgt om halt te houden. Kranige kerels, deze adspirant-officieren I Commando's daveren overal, ruiters rijden af en aan, filmoperateurs en foto grafen richten hun lenzen vanaf auto's en vanaf de daken der hulzen! Dan openen zich de formaties, die het ruime plein ge heel vulden, en in aaneengesloten rijen stellen de militairen zich op langs de lengtezijden der markt, waar Roode Kruls- soldaten in deze gloeiende temperatuur lafenis brengen door een koelen dronk. Juist een half uur (tot op slag van elven!) heeft het militaire schouwspel geduurd Nerveuser wordt de stemming. De radio verkondigt dat de stoet de Hoornbrug is gepasseerd. We wachten weer. Wandelen rond en ontdekken achter het stadhuis, waar men den hoek om slaat naar het Marktplein, de prachtige eerewacht van het Leidsche „Pro Patria", die er schiterend verzorgd uit ziet en al gemeen de aandacht trekt. Naast haar een zelfde groep uit Utrecht. Op hetzelfde oogenbllk dat H. M. de Koningin te Den Haag in haar auto stapt, verlaten de leden der Regeering, van den Raad van State en andere het Stadhuis, om zich over het plein naar de Kerk te be geven. Het vraagt even weer de belang stelling der tienduizenden toeschouwers, die zich verdringen langs den kant en op de tribunes en die zelfs geen enkel plaatsje op de daken onbenut hebben ge laten. Onbarmhartig brandt de zon, doch 't publiek blijft de warmte rustig dragen. Mannen zitten in hertidsmouwen, zakdoeken worden over de hoofden gebonden en bij honderden komen parapluie's voor den dag om de ergste zonnehitte te weren. Plots klinken commando's! De troepen nemen de houding aan. het geweer wordt gepresenteerd en voorafgegaan door den Delftschen burgemeester, die zich aan de grens der gemeente had opgesteld, nadert de Koninklijke auto, de standaard ont plooid. De Marine-kapel zet het Wilhelmus in en terwijl het volk doodstil toekijkt stapt de rouwende Vorstin (in het wit gesluierd) uit Haar auto, gevolgd door de een witte hoed dragende, Prinses en 's Prinsen Broeder Groothertog Adolf van Meckelenburg. Even nijgen de vorstelijke personen voor het Haar gebrachte eerbetoon, dan ver dwijnen Zij in den grijsbekleeden tunnel der kerk, waar allen hun plaatsen hebben ingenomen. Het is een herhaling van wat vóór en kele maanden is geschied. Weer ls daar onze Vorstinne met Haar Dochter om een dierbaren doode de laatste eer te bewij zen en op dit tragisch oogenbllk slaan er golven van ontroering en diepe bewogen heid door het volk, dat van ganscher harte meeleeft met het Vorstenhuis, dat in enkele maanden zoo onzegbaar veel leed te dragen heeft gekregen Droefgeestig beieren de klokken hun lied over de rouwende stad, waar dan ook spoedig de begrafenisstoet arriveert. Klok slag halféén verschijnen de eerste ruiters op het plein. De Koninklijke Militaire Kapel stelt zich op voor het standbeeld van Hugo de Groot. Klokgelui blijft klin ken, trommels roffelen, afgewisseld door treur-muziek Soldaten, in vertraagden pas, marchee ren langs de rijen tot voor langs de Kerk, gekolbakte huzaren volgen op schuim bekkende paarden, hoefgetrappel mengt zich in het koor der steeds wisselende ge luiden. Hofrijtuigen rijden voor, glanzend zwart met roode versiersels, de palfreniers goud gegalloneerd. Dan tien minuten over halféén, gaat een dof gemompel door de menigte! De lijkwagen! Een onverge telijk tafereel, die koets daar over het zon-overgoten plein, waar bij tientallen de duiven weer voor de pooten der witbe- Vleede, zwarte paarden trippelen en nau welijks ruimte bieden voor doortocht. De zwarte koets ls geheel met wit over trokken, met witte pluimen op de hoeken en een zilveren kroon op den hemel. Over de kist de Nederlandsche driekleur met daarop een kussen, dragend den steek en de onderscheidingsteekenen van den over ledeneAls de wagen voor de kerk ls gereden verschijnen Koningin en Prinses aan den ingang Een haag van salueerende ruiters stelt zich op over den breedte van het Marktplein, en terwijl na het Wil helmus de marinekapel treurmuziek speelt, wordt de kist op een draagbaar ge plaatst en plechtig de Kerk binnengedra gen, waar de uitvaartdienst, onder leiding van den hofprediker, Dr. Obbink, een aan vang neemt. Buiten komt slechts l-.ngzaam de rust over het plein. De thermometer wijst 97 graden in de zon en herhaaldelijk heeft het Roode Kruis hulp te bieden aan door de warmte bevangen menschen, die soms op een draagbaar moeten worden wegge voerd, Niemand denkt er echter aan heen gaan. Flarden der radio-uitzending drin gen door tot de tribunes en op de daken, men hoort de improvisaties van den orga nist, het gezang, de preek van Dr. Obbink. En dan wacht men weer totdat de dienst zal zijn geëindigd. Lang duurt het ditmaal niet. Want reeds om kwart voor twee komt er beweging bij den kerkingang. Commando's schallen, auto's rijden voor en verschillende gasten treden naar bulten. Wij zien Prins Karei van België en de Groot Hertog van Meck lenburg en onderscheidene hooggeplaatste personen in kleurige Duitsche en Fransche uniformen. Om twee uur volgen H.M. de Koningin en H. K. H. de Prinses zichtbaar ontroerd. Nog eenmaal klinkt het Volks lied, hoeden gaan af, soldaten staan stram ln de houding, het geweer presenteerend Een diepe nijging der zoo zwaar beproefde Vorstinne, en dan glijdt de wagen over het plein, ln de richting van de Residentie De plechtigheid ls ten einde. De Prins gemaal is bijgezet ln den grafkelder in de Nieuwe Kerk, doch met de twee achter gebleven troostelooze Vrouwen uit ons Oranjehuis zal ook het Volk, in al zijn geledingen, nog heel lang denken aan deze droeve dagen, die het land een zoo peil loos verlies hebben berokkend. En zijn smart en zijn medeleven zal zonder twijfel de treurende Vorstinnen steunen in haar poging om het groote leed te dragen. Meer dan ooit tevoren zullen Oranje en Nederland zich thans verbonden weten tot in de verre toekomst. Gebed Prof. Obbink. Het Gebed, waarmede prof. Obbink in de Kerk zijn rede besloot, luidde: „Tot U, barmhartig God en Vader, Die over ons menschenleven beschikt naar Uw welbehagen, heffen wij onze handen op nu wij in zóó korte spanr- tijds ten tweede male staan bij dezen openden grafkel der om een beminden doode naar Zijn laatste rustplaats te geleiden. Wederom heeft Gij ons Vorstenhuis en ons volk be zocht en zoo wreeden en diepen rouw ge legd op ons vaderland. Doch Christus, Uw Zoon, Die de opstanding en het leven is, vergunt het ons ook ln het aangezicht van den Dood te roemen Hem, Die in Zijn liefde aan de verderfelijkheid van den Dood Zijn scherpen prikkel heeft ontno men. En wij, aan wie het nog vergund is hier op aarde te verblijven, wij bidden U dat Gij bij het aanschouwen van de kort stondigheid van het aardsch bestaan ons van den ernst des levens zult doordrin gen en dat deze wereld en wat zij ons geeft, ons nimmer zal kunnen verhinderen de komst van Christus te verwachten. Blijf ook in deze bange dagen ons Vor stenhuis nabij en geef Hun. Die ons van het Oranjehuis nog gebleven zijn Uw trouwe en zegenende nabijheid te ervaren dag aan dag. O. God, wij leggen het alles in Uw hand. Amen." Nog wordt ons gemeld: Om halfeen reed de rouwstoet het Marktplein op en werd de kist den hoofd ingang der kerk ingedragen. Onderwijl waren de kransen en bloem stukken, welke in den stoet waren meege voerd, door een zij-ingang in de kerk ge bracht en rondom de katafalk aan den ingang van den grafkelder geschikt. In een wijden boog stond rondom dezen in gang een eerewacht van zeven Johanniter ridders en zeven Maltheser ridders opge steld in hun officieele kleeding. De Johan niter in hun lange witte mantels met witte ster en fluweelen steek met witte pluimen, de Maltheser ridders in roode jassen met witte pantalon, zwarte steek en zwarte pluimen. Om 12 u. 55 gingen de beide groote deu ren van het koor der kerk open en werd de kist en daarachter de vorstelijke stoet zichtbaar. De plechtige dienst nam daarop een aanvang. De warmte en het lange wachten waren de oorzaken, dat tijdens het gemeente gezang eenige cadetten en adelborsten, die de eerewacht bij den grafkelder hiel den. flauw vielen. Ook een bejaarde Maltheser ridder kreeg het te kwaad en moest weggedragen worden Nadat verschillende ceremonieën waren verricht, werd de kist in den grafkelder gedragen Behalve de Koningin, de Prin ses, de Hertog en de Hertogin van Meck lenburg, volgde ook de Groothertog van Mecklenburg de kist in den kelder. De plechtigheid in den kelder duurde 8 minuten. Toen verlieten de vorstelijke per sonen de kerk en namen plaats in gereed staande auto's. Heel zacht speelde het orgel het lied van Valerius: „O Heer, Die daar des Hemels tenten spreidt". Eenige minuten later kwamen de Ko ningin en de Prinses en de overige per sonen weer naar boven en verlieten de kerk. De plechtigheid was te 2 uur ten einde. In den loop van den dag zijn zoowel te Den Haag, als op den weg tussehen Rijs wijk en Delft eenige honderden personen tengevolge van de warmte flauw gevallen. Enkele gevallen waren zoo ernstig, dat zij in een ziekenhuis moesten worden opge nomen. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Cople van de a! of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. DE VERLAAGDE STEUNUITKEERINGEN Mijnheer de Redacteur. Ten eerste mijn dank voor plaatsing Ingezonden verlaagde Steunultkeering. Mag ik echter een kleine opmerking ma ken omtrent een naschrift der Redactie. Het is inderdaad juist, dat mijn uitkee- ring nooit meer heeft bedragen dan f. 25.20 inclusief huurtoeslag, ik heb zelfs wel eens minder dan f. 20.00 ontvangen. Dit staat echter ln verband met mijn overige gezinsinkomsten. Indien ik echter geen verdere gezinsinkomsten zou hebben gehad, dan zou ik bij die vorige steun regeling mijn volle recht hebben kunnen doen gelden op f. 26.50 plus huurtoeslag: deze hooge steunnorm staat n.l. ln verband met mijn Inkomen ln vorige dienstbetrek king Ook ls juist dat er groote gezinnen zijn die inderdaad iets meer steun ont vangen echter alleen die gezinnen, welke een heel laag inkomen h-",-'en al vorens zij werkloos werden. Met dank voor plaatsing, L. JANSEN. DIVIDEND JAVASCHE BANK. BATAVIA, 11 Juli. (Aneta). Het dividend van de Javasche Bank is over het afgeloo- pen boekjaar bepaald op 9"/i procent. In de commissaris-vacature ontstaan door het vertrek van den heer F. de Boer, is benoemd de heer mr. B. Th. W. van Hasselt, hoofdvertegenwoordiger van de Bataafsche Petroleum Maatschappij. De heer Jhr. E. Ploos van Amstel, die aan de beurt van aftreden ls, werd als commissaris herkozen. GEBOREN. Susanna Adriana, d. van C. Veerman en B. E. Zwarts Cornelis. z. van C. Veerman en B. E. Zwarts Alida Maria, d. van L. Stakenburg en J. Mieremet. OVERLEDEN. J. W. van Oosten m. 60 j. A. Somme- ling m. 73 j. C. Pon wede. v. Berlo wede. 72 j. J. Fook z. 2 w. IJ MUIDEN, 11 Juli. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K G. f0.900.64, Tongen per K.G. f. 1.750.90. Zetschol per kist van 50 K.G. f.20—16, Kleine Schol f. 18—7.50, Schar f. 3.30—1.60. Vleeten per stuk f. 2.80. Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G f.4.801.15, Groote Schelvlsch f.26. Mid del Schelvisch f. 2019. Kleinmiddel Schel- visch f 168.40. Kleine Schelvisch f. 7.10 3.80. Kabeljauw per kist van 125 K.G f. 50 18.50. Gullen per kist van 50 K.G. f.7.50 1.55. Lengen per stuk f.0 500.32, Wij ting per kist van 50 K.G. f.3.801.20, Ma kreel f74.50 Aangekomen 4 Stoomtrawlers: IJM. 19 met f.2425. IJM. 44 met f.3181. IJM, 26 met f.2367. IJM. 38 met f.4140; 3 kotters: O 311 met f.245. E 45 met f.733. E 157 met f 804 3 loggers: KW. 162 met f. 368, KW. 161 met f.495, SCH. 266 met f.518. AMSTERDAM, M Juli. Veemarkt 2 wagons geslachte runderen uit Dene marken. 441 vette kalveren: le kw. 4247, 2e kw. 31—40. 3e kw. 24—30 p. K.G. levend gewicht. 58 nuchtere kalveren 36 p. st. 413 varkens: Vleeschvarkens 90110 K.G. 37—38, zware varkens 35—36, vette varkens 3435 p. K.G. slachtgewlcht. Marktoverzicht: Varkens matige aan voer, handel stug en prijzen iets lager. Vette kalveren groote aanvoer, handel stug en prijzen lager, enkele beste boven noteering. Nuchtere kalveren handel vlot en beste prijzen. BOSKOOP, 10 Juli. Coop. Vereeniging „De Boskoopsche Velling". Rozen per bos: Mac. Keiler 8 ct.; Had- ley 1015 ct.; Else Poulsen 2632 ct.; Jules Bouché 20 ct.; Sugar Olsson 1520 ct.; Butterfly 812 ct.; Edith Helen 1626 ct.; Wendland 12 ct.; Chas. P. Kilham 23 ct.; Rosalandia 911 ct.; Dr. Kraus 20 ct.; Gloria Mundi 2030 ct.; Golden Ophelia 7 ct.; Lady Stuart 10 ct.; Claudius Pernet 25 ct.; Gemengde rozen 8 cent. Diversen per bos: Clematis Prins Hen drik f. 0.801.30; Idem the President 60 ct.; idem mr. Patijn 20 ctidem Durandi 11 18 ct.; Anjers 11 ct.; Lathyrus 68 ct.; Gladiolen 712 ct.; Lelie's p. stuk 812 ct. KATWIJK AAN DEN RIJN. 10 Juli. Groentenveiling. Aardappelen per kist van 25 KG. f.1—1.30; Drielingen f. 0.50—0.75, alles plus f. 0.25 heffing per kist. Midden- prijs groote f 4 37; drielingen f. 2.21 per 100 KG plus f. 1 heffing per kist: Peen per 100 bos f. 3.70—4.60; Sla per 100 f. 0.70—1.05. Aanvoer aardappelen 1640 kisten. KOUDEKERK, 11 Juli. Aanvoer 6060 eieren. Kipeieren f. 22.50, eendeieren f. 1.80—2.20, kippen f. 0 40—0.60. hanen f.0 25—0.40. konijnen f. 0.20—1.10, boter f. 0.62—0.66. kaas f. 0.20—0.24. ROELOFARENDSVEEN, 10 Juli. Bloem kool f. 1.55—3.95 per 100 stuks: Sla f. 0.50 f 1 per 100 krop: Kassnljboonen f. 1.50 2 10: Kasstek f. 0.500.90; Snijboonen (vollegrond) f. 1.902.10; Idem Stek f.1 1.10. Prinseboonen f. 2.603; idem zonder draad f. 3.10: Dubb. Stamb. f. 2.40 per 10 KG.; Augurken: Grof f. 2.052.15; Bom men f. 1.20—1.35; Stek f. 1.20 per 25 KG. VEUR, 10 Juli. Engelsche komkommers le soort f. 4.007.50, 2e soort f. 2.004,50, 3e soort f 1.002.00. gele komkommers le soort f. 2.504.20, 2e soort f. 1.502.00, 3e soort f. 0.701.20, kropsla le soort f.0 50- 1.20, bloemkool le soort f. 4.008.90, 2e soort f. 2.00—4.00. tomaten mldd. f. 4.00 6.00, gr. ronde f3 505.50, 2e soort f. 3.00- 5.00, 3e soort f.2.003 50, bonken f. 3.00— 5.50. rijp f. 4.005.00, andijvie per 100 st. f. 0.602.50, spinazie per 4 kilo 26, poste lein 25, snijboonen 2032. spercieboonen 24—36. WESTLAND Middenprijs van de bij den Bond Westland aangesloten veilingen van 10 Juli. Aalbessen rood f. 7.10 per 100 KG.; witte f. 5 80 per 100 KG.; dubbele bessen f. 0.11—0.12 ct.; Alicante f. 0.46—0.58. Ap- pletower f. 0.48; Golden Champion f. 0.50 0.67; Colman f. 0.540 60, alles per KG. Tomaten A f. 0.85—1.20, B 0.50—0.95: C f. 0.65—1.25, CC f 0.25—1.00; Bonken f0 60 ct., alles per bak. Dubbele boonen f. 0 18 0.21; snijboonen f. 0.25--0.28 ct. p. KG. Bloemkool 1ste soort f. 2.203.40 2de soort f. 1.001 60; komkommers f. 2 10; alles per 100 stuks. Meloenen f.0 140.23; kleine f. 0.07'/=0.15 ct. per stuk. Groote boonen f. 0.12 per kist. WOERDEN. 11 Jul! Aanvoer 467 par tijen kaas. Met rijksmerk le kw. 2023, id. 2e kw. 16—19. Handel traag.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7