LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 11 Juli 1934 Malieveld zetten de troepen zich in be weging langs de Koninginnegracht, de Dr. Kuyperstraat, Maurltskade naar het Noordelnde. Voorop reed een detachement van de Kon Marachaussee te paard, met om floersten standaard en standaardwacht. De marechaussee s droegen den zwarten kolbak en de nestels. Dadelijk daarachter kwam de generaal Van Andel met zijn stat, allen dragende de martiale stalen helm. De infanterletroepen waren alle ge kleed In de grijze veldteneu met ransel. De officieren droegen den stalen helm, draagrlemenstel, wandelsabel en witte handschoenen. De huzaren hadden den kolbak op. Direct achter den algemeenen troepen commandant volgde de Koninklijke Mili taire Kapel onder leiding van den kapitein directeur Walther Boer. Vervolgens kwam het voorste gedeelte van het eigenlijke militaire escorte van den stoet. Als com mandant hiervan fungeerde Kol. Sillevis. Achtereenvolgens marcheerden voorbij compagnieën infantarie, te zamen vor mende een bataljon en daarna 2 escadrons huzaren te paard met den omfloersten standaard. Nauwelijks waren de laatste huzaren het Noordeinde ingezwenkt of van de andere zijde kwam het eerste gedeelte van den rouwstoet van het Koninklijk Huis. welke zich in de Koninklijke Stallen had opgesteld, aanrijden en sloot zich bij de militairen aan. De rouwstoet bestaat uit zes gala hof koetsen, bestemd voor de buitenlandsche vorstelijke personen en enkele hooge hof- dignltarissen, voorts een aantal gala coupes en andere hofrijtuigen. Tusschen deze koetsen vormt de rouwwagen een middenpunt als hoofdmoment van den vorstelijken rouwstoet. Deze rouwwagen biedt voor de duizenden, die langs den weg geschaard staan, een schouwspel als nog nimmer gadegeslagen. Immers over eenkomstig den reeds jaren geleden ken baar gemaakten wensch van den Prins, zou Zijn begrafenis een „witte begrafenis' zijn. In verband met dezen wensch was de rouwwagen dan ook geheel wit ge schilderd. Acht zwarte paarden met witte kleeden en manenkappen omhangen, trokken den wagen voort. Zes werden van den bok gereden en het voorste span door een postillon. Het Is dezelfde wagen, welke ook het stoffelijk overschot van Koningin Emma naar Haar laatste rustplaats heeft gebracht. Het doffe zwart heeft thans echter plaats gemaakt voor wit. De wagen heeft zilveren tuitbanden. De gala-bok ls gedrapeerd met wit laken, omeoomd met zilveren franje en draagt ter weerszijden het Koninklijk Wapen in zilver De hemel van den wagen is afgezet met ten zilve ren omlijsting en draagt een zilveren kroon, terwijl aan de vier hoeken witte struispluimen met zilveren franje zijn aangebracht. Ook de lantarens zijn met een witten rouwhoes omhangen. Om kwart voor tien rijdt deze sprookjes achtige wagen, welke toch het stempel van vorstelijke soberheid draagt het voor plein voor het paleis op. Het plechtige oogenblik, waarop de blank-eikenhouten kist. met zilver ge monteerd, bevattende het zielloos over schot van Prins Hendrik, het paleis zal worden uitgedragen, is aangebroken Militaire commando's weerklinken. De geweren worden gepresenteerd, de "vaan dels nijgen tot een laatsten afscheidsgroet ontroerd ontblooten de duizenden de hoof den en terwijl plechtig de muziek van het l'e regeiment infanterie de melodie inzet van een oud-Hollandsch lied. gemaakt op den dood van Prins Willem I uit de ,.ge- denkklancken van Valerius" wordt de kist door 12 hof jagers van het Paleis Het Loo door de vestibule naar buiten gedragen en in den rouwwagen geplaatst. De kist wordt met een ivoorkleurig laken, dat tot op on geveer 20 cM. van den grond afhangt, ge dekt. Daaroverheen wordt de Nederland- sche vlag gespreid. Een wit fluweelen kus sen, waarop de Ordeteekens van Prins Hendrik zijn gehecht, wordt evenals Zijn admiraalssteek en twee gekruiste sabels op het witte rouwkleed geplaatst. De lijkkist was voorts gedekt door een bloemstuk en daarna werden nog twee groote kransen achter aan den lijkwagen gehangen. Vervolgens kwam een witte bloemen wagen met hetzelfde ivoorkleurige laken gedrapeerd als de rouwwagen en werd geheel met kransen en bloemstukken vol gehangen. Als slippendragers fungeeren de gepen sioneerde luitenant-generaal Swart. adju dant i. b d. van H.M de Koningin, vice- admlraal Brute] de la Rivière commandant van de Marine te Den Helder, de gepen- sionneerde luitenant-generaal Seyffardt, de gepensionneerde schout-bij-nacht von Miihlen. adjudant i. b. d. van H.M. de Koningin, de hofmaarschalk van wijlen Z.KH. den Prins, von Billow Stolle. de kolonel-titulair Jhr. Laman Trip adjudant van wijlen Z.KK de gepensionneerde kolonel-titulair Schmidt, adjudant i. b d. van H.M. de Koningin, de luitenant ter zee le klasse Callenfels. adjudant van wijlen Z.K.H. Aan beide zijden van den rouwwagen gaan 16 Kamerheeren en wel ter rechter zijde. van achterenaf gerekend. Jhr. Mr. H. G. van Holthe tot Echten, Mr. S. B. W. Graaf van Limburg Stirum. A. J. Looxma van Weideren, Baron Rengers, Mr. G. W. H. baron van Imhoff. Jhr. H. J. Repelaer van Driel. G S. Sixma Baron van Heemstra, Jhr. E. R. van der Wijck, J. M. H. F, J. Baron de Weichs de Wenne en ter linker zijde: F. M. L Baron van Geen. Jhr. Mr. Dr. W. F Roëll. Mr. Dr J, D. H. de Beau fort, Mr C J. Baron van Tuyl van Seroos- kerken R. L. J. H. M Graaf de Marchant d'Ansembourg. Mr. J. C. Baron Baud. R. F. C. Baron Bentinck van Schoonheeten en Jhr. Mr C. Dedel Ter rechterzijde van den rouwwagen reed de Chef van het Militaire Huis. de Adju dant-Generaal gepensionneerde Vice-Ad- miraal Bauduin, en ter linkerzijde de Gou verneur der Koninklijke Residentie, Luite nant-Generaal Jhr. Roëll. De eigenlijke rouwstoet werd achter het eerste militaire gedeelte geopend door een rijknecht-majoor en twee rijknechts te paard. Daarachter volgde een Hofrijtuig, bespannen met twee paarden, gaande één lakei naast elk portier In dit rijtuig was gezeten de Kamerheer-Ceremoniemeester Baron van Hardenbroek van Hardenbroek. In het tweede rijtuig, dat hierop volgde waren gezeten Dr Hannema en Dr. Gote ling Vinnis Daarachter volgden vier Hof- rijtuigen. elk bespannen met twee paaiden, zaande één lakei lang» elk portier, be stemd voor de 16 Kamerheeren, die het stoffelijk overschot begeleiden, terwijl di rect daarop volgden twee Hofrijtuigen elk bespannen met twee paarden, gaande één lakei naast elk portier, bestemd voor de dragers van de slippen van het rouwkleed. Hierna volgde ln den stoet direct rijdende vóór den rouwwagen een Hofrijtuig be spannen met twee paarden gaande een lakei naast elk portier, waarin gezeten de Opperceremoniemeester van H M. de Ko ningin. Graaf Du Monceau. Officianten en het personeel benevens eenlge oud-gedlenden van wijlen den Prins waarvan een gedeelte als dragers waren aangewezen, volgden den rouwwagen Daarna kwamen de officieren der Land macht van het Militair Huis te paard, rij dende twee aan twee naar ouderdom en rang. de oudsten voor. Daarop volgde in den stoet hofrijtuigen, waarin gezeten waren de buitenlandsche vorstelijke personen. In het eerste, dat bespannen was met twee paarden, gaande één Hofjager en twee lakeien naast het rechter en drie la- kelen naast het linkerportier, bevonden zich Hertog Adolf Frledrlch van Meckelen- burg en den erfgroothertog van Oldenburg. Iri het tweede rijtuig, eveneens bespan nen met twee paarden en gaande een hof- jager en twee lakeien naast het rechter en drie lakeien naast het linkerportier, waarin gezeten waren Prins Karei van België, graaf van Vlaanderen en de graaf van Athlone. In het derde rijtuig, eveneens bespan nen met twee paarden gaande een Hof- jager en twee lakeien naast het rechter- en drie lakeien naast het linkerportier, zaten Prins Felix van Luxemburg en de Vorst von Wied. In een vierde Hofrijtuig, ook bespan nen met twee paarden, gaande een Hof- jager en twee lakeien naast het rechter- en drie lakeien naast het linkerportier, waren gezeten de erfprins Von Wied en Hertog Christiaan Lodewijk van Mecklen burg. alsmede de vorst van Bentheim en Steinfurt. In daarop volgende Hofrijtuigen, be spannen met twee paarden, gaande een lakei naast elk portier, reden in den stoet mede: Freiherr van Fritsch. opperhofmaar schalk. vertegenwoordiger van de Groot hertogin van Saxen Weimar-Eisenach, de vorst Rijngraaf van Salm Horstman com- mendator van de Commendarij Westfalen der Johanniter Orde, mr. baron Van Hövell tot Westerfller, baljuw van het Kapltel der Souvereine Orde van Malta, balije Nederland, de heer Barbev Ador. vertegenwoordigende het Internationaal Comité van het Roode Kruis te Genève, de gep. luit.-generaal jhr. Van Suchtelen van de Haare. grootofficier van H. M. de Koningin, jhr. mr. dr Schlmmelpenninck. oud-waarnemend grootmeester van het Huis van wijlen H. M. de Koningin-Moe der, Jhr. Boreel van Oldenaller, opper hofmaarschalk van H. M. de Koningin, mr. baron van Lynden, opperkamerheer van H.M. de Koningin: voorts het Con vent van de Commendarij Nederland der Johanniter Orde in twee Hofrijtuigen, in het eerste daarvan waren gezeten baron Röell van Hazerswoude, eere-commenda- tor, en jhr. E. H. van Loon. coadjutor. In het tweede zaten jhr J. Beelaerts van Blokland, waarnemend secretaris, jhr. W. F. A van Pestel. schatmeester, en F. Ch. C baron van Tuyll van Serooskerken, ridder. In de hierachter volgende Hofrijtuigen had plaats genomen het dagelljksch be stuur van het Nederlandsche Roode Kruis. In het eerste Hofrijtuig gep. luitenant- generaal jhr. J. H Roell, eerste onder voorzitter, generaal-majoor Praag, in specteur van den Geneeskundigen Dienst der Landmacht, tweede onder-voorzitter, mr. dr. Donker Curtius, afgevaardigde van de Lieue des Société's de ia Croix Rouge" te Parijs, secretaris-generaal en professor Koolemans Beljnen. In het tweede Hofrijtuig de gen- luitenant-ge neraal Bakker, mr. dr Kooien, lid van den Raad van State, W. C. J. J. baron van Voorts tot Voorts en dir. officier van Ge zondheid 2de klasse Boosman, allen leden van het dageliiksch bestuur. Kamerheer Freiherr Von Ende en ma joor Von Stephan volgden hierna in een Hofrijtuig. Baron Goffinet gevolg van Prins Karei en de Heer van Mecklenburg, gevolg van den Groothertog van Mecklenburg hadden in 't volgende hofrijtuig plaats genomen. Daarachter kwam een hofriitulg, waar in de hofmaarschalk van de Koningin en de oud-hofmaarschalk van wijlen de Koningin-Moeder, de heeren baron De Smeth en Juck»ma van Burmania baron Rengers van Warmenhuizen. vervolgens kwamen eenige Hofrijtuigen met de hoofdofficieren e.a.. d'e aan de buiten landsche casten waren toegevoegd, tijdens hun verbliif in Den Haag. In 't eerste hadden ilaats genomen de generaal- majoor Fablus. Inspecteur der cavaleri" toegevoegd aan den graaf van Athlone en kapitein ter zee Furstner. toegevoegd aan Prins Karei, vervolgens kolonel Diemont toegevoegd aan den Groothertog v. Meck lenburg en mr. baron Van Heekeren van Keil toegevoegd aan de vorstin van Er. bach-Schonberg en luitenant-kolonel ba ron Van Lawick. toegevoegd aan Prins Felix van Luxemburg. Nadat de bloemen en kransen, welke Ir den stoet zullen worden meegevoerd, zi>' opgeladen, volgt het tweede gedeelte v- het militair escorte. Voorop reed de commandant, luitenan kolonel J. E Haitsma Muiier. Vervolgen- kwam de vertegenwoordiging van de Ko ninklijke Marine De tamboers en pijper.' liepen aan het hoofd, gevolgd door ee' compagnie mariniers en twee compagnie: matrozen. Achter de marinetroepen kwar een compagnie van 100 man van de kolo niale reserve uit Nijmegen in hun mooi- zwarte uniformen met gele tressen, aai dit gedeelte van het escorte een bljzonde cachet gevende. Daarna ging in den stoe' het muziekkorps van het 5de reg. infan terle uit Amersfoort onder leiding van de: kapelmeester Van der Glas en hier achte marcheerden weer 4 compagnieën infar terle. gevolgd door twee batterijen veld artillerie, terwijl een detachement marf chaussee den stoet sloot. Het militair escorte bestond uit circ 2000 man, de lengte van den geheel' stoet was ongeveer 27; K.M. Te kwart voor tien zette de rouwkoets die een onvergetelijken diepen indruk maakt zich in beweging. De zwarte kap pen van de paarden staken scherp at te gen de witte kleeden. De bloemstukken, die de kist dekten, waren van Koningin en Prinses. Ook eenlge tuiltjes bloemen waren daarbij g iegd, De beide kransen achter aan den lijkwagen, waren va" de naaste familie van den Prins Toen begon het Instappen ln de rijtui gen, hetgeen de Koningin en de Prinses gadesloegen voor een venster van het Pa leis. De Prinses was ln het wit gekleed met vilten hoed. Toen het einde van den stoet het Plein verliet, stond de Prinses nog voor het venster Een duizendkoppige menigte stond uren land in de brandende zon langs de wegen en straten opgesteld. Langs den weg. Het is een compacie menschenmenlgte, zoover het oog reiken kan, welke men langs den weg, welken de stoet zal gaan, waarneemt. In eerbiedige stilte staan de tienduizenden, vele rijen dik geschaard, te wachten, op het aangrijpende schouwspel van het voorbijtrekken van de vorstelijke begrafenis. Slechts het gebeier van de klokken verbreekt de stilte, tevens verhoo- gende de wijding van het oogenblik. Tallooze deputaties hebben langs den weg een plaats gevonden. Van het ge bouw der Nederlandsche Handel Mij. tot aan den Hofweg stond een eerefront op gesteld van de officieren en reserve-offi cieren der Koninklijke Landmacht en der Koninklijke Marine, zoomede officieren van het Indisch leger met verlof hier te lande en onder-officieren der land- en zeemacht. Aan de overzijde van de Plaats stonden aan weerszijden van het standbeeld van Johan de Witt de oud-officieren van het Indisch Leger. Voorts hadden zeer vele vereenigingen en organisaties gelegenheid gekregen zich langs den bijna 10 K.M. langen weg, welken de stoet moest gaan, op te stellen. Deputaties van Oranjevereenlgingen, van het Mobilisatiekruis, van het Natio naal Jongeren Verbond, de Weeskinderen, eenige duizenden leden van Burgerwach ten uit onderscheidene plaatsen des lands, eveneens eenige duizenden leden van den Bijzonderen Vrfjw. Landstorm hadden zich langs de wegen geschaard. Vele waren met omfloerste vereeniglngsvaandel», wel ke bij het voorbijtrekken van den stoet een laatsten groet aan het stoffelijk over schot brachten. Het langzame vertrek van den vorste lijken rouwstoet was een bijzonder tref fend moment, maar ook langs den weg werd de menigte overal zichtbaar aange grepen door dat onuitspreekbare innerlijke gevoel, waardoor in veler oog een traan opwelde. Voor de duizenden, die deze be grafenisplechtigheid gadesloegen, was het ongetwijfeld een onvergetelijk gebeuren, dat hun tot ln lengte van jaren bij zal blijven. Langs Kneuterdijk, Hofweg, Spui en Pletterijkade werd naar het Rijswijksche- pleln gereden. Op de Pletterijkade werd een oogenblik halt gehouden om aan de slippendragers en de kamerheeren, dit tot hier toe te voet den tocht hadden meege maakt, gelegenheid te geven in de voor hen bestemde hofrijtuigen plaats te ne men. In het gebouw van het Gemeente archief aan het Rijswljkschepleln had de Haagsche gemeenteraad plaats genomen om het voorbijtrekken van den rouwstoet gade te slaan. Verder ging de stoet langs den Rljswijkscheweg ln de richting van Rijswijk. De massale belangstelling, welke overal langs den weg bestond, te beschrijven, zou monotoon worden, Overal zag men hetzelfde beeld: een menschenmenlgte, welke ln stille en gespannen aandacht het voorbijtrekken gadesloeg, terwijl alle vaan dels negen en alle hoofden ontbloot werden. Omstreeks half elf was de rouwstoet aan de grens van het Haagsche gebied geko men en schreed de gemeente Rijswijk bin nen. Ook hier dezelfde massale belang stelling. Vóór het Raadhuis stond het Ge meentebestuur met den Raad opgesteld om den vorstelijke Doode een laatsten groet te brengen. Vele duizenden Landstormers hadden hun plaats op Rijswijks territoir gekregen. Bij den Hoornbrug stond de offi cieels vertegenwoordiging van den Bijzon deren Vrljwllligen Landstorm, samen gesteld uit deputaties van alle gewestelijke commissies. De officieren waren in uni form. de overige bestuursleden ln het zwart. Tot aan de Hoornbrug deden de muziek korpsen zich hooien, de Koninklijke Mili taire Kapel speelde treurmuziek van Cho pin, Beethoven, Bouwman, Torelll e.a., af gewisseld door de muziek van het 5e Regi ment Infanterie. Tegen kwart voor elf kwam de stoet in Rijswijk ln zicht; het voorbijtrekken duurde ruim een half uur. Te half twaalf passeerde H. M. de Koningin met Haar gezelschap, eerbiedig gegroet door de tal rijke menigte. Vla de Hoornbrug schreed de stoet voort over den nieuwen Rijksweg in de richting naar Delft, gedurende welk gedeelte van den tocht de tamboers en de pijpers zich deden hooren. Eerste Hulp. De posten van E.H.B.O. moesten zeer vaak handelend optreden, daar de warm te en de drukte menigeen te machtig wa ren geworden. De militairen kregen spe ciale orders teneinde beter tegen de warm te bestand te zullen zijn. Men zag hen b.v. een kniebuiging maken en diep adem halen. De Koningin en de Prinses. De Koningin, Prinses Juliana en de vrouwelijke verwanten van Prins Hendrik waren in het Paleis achtergebleven. Zij vergezelden den ontslapene niet op zijn laatsten tocht, doch zouden zich afzonder lijk naar Delft begeven. Zoodra het laatste gedeelte van den rouwstoet de Hoornbrug was gepasseerd, werd dit aan het Palels gemeld. Een aan tal gesloten hofauto's reed voor, waarin de Koningin met de Prinses en de dames uit Haar gezelschap plaats namen. Enkele minuten voor half twaalf werd vertrokken. De eere-wacht bij het Paleis met het vaandel, dat thans van het rouw floers was ontdaan, bracht het gebruike lijke eere-betoon en de groep burgemees ters en verdere belangstellenden, die voor het Paleisplein stonden, brachten onder indrukwekkende stilte de vorstinnen een eerbiedigen groet. De Koningin was ge kleed in wit en zwarten mantel en droeg een witten sluier, de Prinses droeg een zwarten mantel. Langs den afgezetten weg werd naar de Hoornbrug gereden. En terwijl de rouwstoet zich plechtstatig langs de breede heerbaan te midden van de weilanden bewoog, snelden de auto's over den ouden weg langs de Vliet en zoo bereikte Hare Majesteit Delft, geruimen tijd voordat de stoet in zicht was. Bij de grens der gemeente Delft stond de burge meester, mr. Van Baren. Hare Majesteit op te wachten en begeleidde Haar naar de Kerk. Om kwart voor twaalf bereikte de kleine stoet waarvan in de eerste auto met de Koningin en de Prinses de Groot-Hertog van Mecklenburg was gezeten het Markt plein en onder het spelen van het Wil helmus ten gehoore gebracht door de Marinekapel betrad de Koningin met Haar gezelschap het kerkgebouw. In Delft. Ook ln Delft was de belangstelling bui tengewoon. Langs den weg stonden depu taties zonder tal opgesteld en daarachter de menschenmenlgte bij duizenden. De af zetting geschiedde hier door genietroepen en wielrijders en voorts door de weerbaar- heldsafdeelingen van de studentencorpora. In Delft was de menschenmenlgte bui tengewoon groot. De Indruk was, dat de belangstelling ditmaal veel grooter was dan bij de begrafenis van de Koningin- Moeder. Een dichte menschenmenlgte verdrong zich aan belde kanten achter de hekken en de touwen; ook aan de overzijde van de oude stadsgrachten ston den de nieuwsgierigen in drommen ge schaard. Aan de achterzijde van het stadhuis waren de studenten-organisaties opge steld. Terzijde van dat gebouw aan den kant, vanwaar de stoet het merktpleln zou oprijden, zagen wij deputaties oud- I"dische strijders en ridders. De troepen en het publiek dat urenlang ln de brandende zon moest wachten, werd door soldaten van het Roode Kruis en helpers van E.H.B.O met water gelaafd, Onophoudelijk werden emmers water aan gedragen en met papleren bekers werd zooveel mogelijk aan een ieder een koe len dronk uitgereikt. In de omgeving van de Markt had het Roode Kruis daartoe 12 posten ingericht. Hier werd ook een aantal personen, die flauw gevallen waren, gebracht. Om halfelf namen de troepen voor de eerewacht en de afsluiting hun plaatsen ln. Toen begonnen ook de auto's met di plomaten en verdere genoodlgden voor te rijden. Bij het bereiken van het Kalverbosch aan de grens der gemeente Delft, hadden de slippendragers en de kamerheeren hun rijtuigen weer verlaten en zich ter weers zijden van den rouwwagen opgesteld. Het was omstreeks half een. toen de rouwstoet het Marktplein opreed. Daar stond allereerst opgesteld een eere front van honderd man van de transport colonnes van het Nederlandsche Roode Kruis. Was aan den Prins bij het weg rijden van het paleis door het Roode Kruis de laatste eer bewezen, ook hier ln Delft op deze historische plek, stonden vertegen woordigers van deze organisatie om het zielloos hulsel van hun betreurden presi dent als het ware ln ontvangst te nemen en bij wijze van symboliek door te geven aan de eerewacht van aanstaande officie ren, die zich ter zijde van de Markt had opgesteld. Dit waren de korpsen cadetten en adelborsten en leerlingen van alle scholen van reserve-officieren. Langzaam marcheerde het voorste ge deelte van den stoet de Markt op. De Koninklijke Militaire Kapel zwenkte spe lende uit en stelde zich naast het stand beeld van Hugo de Groot op met het front naar de kerk. Zachte treurmuziek bleef klinken, terwijl de Markt zich meer en meer vulde met militairen te paard en te voet en ook de hofrijtuigen kwamen aan rijden. Daar komt de witzilveren rouwwagen om den hoek van het stadhuis. Eensklaps zwijgt alle muziek en slechts het getrappel der paarden is het eenlge feluid, dat deze treffende en indrukwek- ende stilte verstoort. Zoo rijdt de rouwwagen tot voor den ingang der kerk Op dat oogenblik zette de Marine-kapel het Wilhelmus in op de oude toonzetting en onder deze plechtige tonen werd de kist uit den rouwwagen ln het voorportaal der kerk gedragen. Hier wachtten de Koningin en de Prin ses om Haar Gemaal en Vader voor het laatst te volgen. In de kerk, Geruimen tijd voor de aankomst van de Koningin had zich reeds een groote schare genoodigden in het koor verzameld. De kerk was ongeveer op dezelfde wijze ingericht als bij de plechtige bijzetting van het stoffelijk overschot van Koningin Emma. Een sobere versiering in witte en grijze tinten was aangebracht. Om de twaalf zullen der Oranjes waren parel grijze linten bevestigd. Groote kransen van sparregroen en witte lelies waren ln de verschillende vakken opgehangen. Boven ln de pilaren waren afhangende bouquetten van witte en oranje lelies aan gebracht, waartusschen zinnia's waren verwerkt. Aan het stadhuis, dat recht tegenover den ingang der Kerk ligt, is ook een zeer sobere grijze versiering aangebracht. Aan het balkon is een wit-zwarte draperie be vestigd. Voor den hoofdingang is een bal dakijn opgericht, in een wittentint, waar lila als contrasteerende kleur bij gebruikt is. In het algemeen zijn de kleuren in een lichterentint gehouden, dan bij de be grafenis van H.M. de Koningin-Moeder het geval was. Den corridor, welke de vestibule der Kerk met het koor verbindt, is eveneens in witte kleur gehouden. Daardoor maakt deze een zeer voornamen indruk In het eerste gedeelte van het koor, daar, waar de kist op de katafalk geplaatst wordt, ls een hangend baldakijn bevestigd, dat eveneens veel bijdraagt tot een stem- mtg en stijlvol effect. Recht tegenover den ingang van den grafkelder is een groote krans van de Noord-Zuid-Holland- sche Reddingmaatschappij geplaatst, ter wijl andere kransen om den ingang heen zijn gerangschikt. Ook de tunnel is een groote bloemenpracht. Zeer schoone kran sen van Leopold en Astrid, van koningin Elisabeth, van den koning en de koningin van Engeland, van zeer vele buitenland sche regeeringen, alsmede een reusachtig bloemstuk van den keizer van Japan sie ren de wanden Het aantal plaatsen was dit keer grooter dan bij de vorige gelegenheid. Voor de ontvangst en de verdere regeling in de kerk waren een aantal ceremoniemeesters De lijkwagen met het stoffelijk overschot van Z. K. H. Prins Hendrik op het Buitenhof,

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2