CHIEF WHIP DE ONGEREGELDHEDEN TE AMSTERDAM 1 o ,oo, 17 r DE BESTE SIGARET VOOR UW GEZONDHEID EN DE HOOGSTE WAARDE VOOR UW GELD LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 7 Juli 1934 LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. SPORT. TELEGRAMMEN. O MINISTERS COLIJN EN DECKERS GEARRIVEERD. RECLAME- 4ö98 Madiana verhefd. hetgeen een oogenblik verwijdering geeft tusschen de belde vrienden. Snroouf met zijn grootmoedig karaktere neemt afscheid van Madiana en kiest het ruime sop om zijn verdriet te vergeten. Na vele avonturen en lotgeval len, teveel om te vermelden, breekt echter ook voor hem een rustiger leven aan. Een welverzorgd programma gaat deze film vooraf met o.a een paar zeer ge slaagde kluchten: „Scheelen zijn de mooi- sten niet", die met de traditioneele gooi en smijtpartij eindigt en een komische 2-acter ..Een vergissing". Het geheel is een programma, dat er wezen mag. Luxor-theater. De stoutmoedige expe dities van Shackléton en Scott hebben ons reeds eenigermate vertrouwd gemaakt met de beelden van troostelooze eenzaamheid en majestueuze pracht, welke de onher bergzame poolstreken dengenen, die haar ongereptheid willen schenden, te aan schouwen geeft. Legden de genoemde twee film» meer in het bijzonder den nadruk op het wetenschappelijk doel der expeditie, ,jS.O.S. Lisberg" geeft ons meer een blik in het indivtdueele leven van hen. die uit dorst naar wetenschap het onbekende tegemoet trekken en van de groote gevaren en schier onoverkomelijke moeilijkheden, welke hen daar omringen. Wekenlang drijft zulk een klein gezelschap van weten schappelijke onderzoekers op een geweldige ijsschots in de richting van de open zee; de voedselvoorraad is bijna geheel uitge put. wapens zijn er evenmin. De fiim schildert op meesterlijke wijze den toe stand van deze zoekers, wier positie iederen dag hachelijker wordt. Met donderend ge raas storten geweldige ijsmassa's naar beneden; ieder oogenblik kan ook hun einde daar zijn Het radiotoestel heeft op gehouden te werken nadat het gedurende korten tijd zijn S.O.S. over de geheele we reld heeft doen klinken. Als de nood het hoogst is, is redding nabij. Er komt hulp opdagen, doch de vliegmachine vliegt bij de daling in brand en het aantal ongeluk- kigen is nog met een vermeerderd. Dagen van angstige spanning gaan voorbij. Een van de mannen besluit den 4 mijl langer tocht door het Ijskoude water naar het Eskimo-dorp te wagen; een ander wordt in een gevecht met een ijsbeer gedood: een derde werpt in een vlaag van waanzin een vriend in de meedoogenlooze Poolzee; eindelijk komt er hulp en een walvisch- ■vaarder brengt slechts drie van de zes heldhaftige reizigers, die vol moed den tocht aanvaardden, terug naar de be schaafde wereld Rod. la Roque en Leni Riefenstahl maken deze film tot een bijzondere. Een Wildwest-film „De bende van Monte Blaak" en wat kleingoed voltooien het programma. Roxy-theater. Er valt den laatsten tijd een niet te ontkennen productie van cow-boy-films waar te nemen. Ze zijn meestal volgens een gelijksoortig procédé gemaakt, doch door een vlotte handeling en een ruime mate van sensatie blijven ze nog steeds publiek trekken Of de held van het geval nu Tom Mix Ken Maynard of John Wayne heet, of zijn paard naar den naam Duke of Sllverking luistert, het doet niets ter zake; hoofdzaak is de ge zonde ontspanning. Roxy's Wild-West film is getiteld .Dynamietranch". waarin Ken Maynard, geen onbekende in dit theater, voor de noodige sensatie zorgt, ook al heb ben we betere films van hem gezien. Een heel wat zwaarder kost misschien wel te moeilijk verteerbaar in deze tempe ratuur wordt ons voorgezet ln de dra matische film „Als 't hart spreekt", waarin de kleine Dicky Moore de aandacht trekt. De film beleeft thans haar tweede vertoo ning. zoodat we ons van een lnhouds- weergave ontslagen mogen achten. o ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het artsexamen le ged., de heeren D. E. E. von Devlvere, «Den Haag): C. Oudenaarden (Den Haag) W. E. F. Winckel. (Den Haagi en A. Posthu- ma, Leiden. Bevorderd zijn tot arts, de heeren J. W. Boehmer, (Leiden); Th H. Cowan. (Leiden) en J J A M. Pljnacker, (Den Haag). Bevorderd tot apotheker, de dames A. C. A. M. Fleerkamp (Leiden); M. Kole (Den Haag)H. C. Koltholf (Lei den); E. W. Metz (Leiden) en E. Reuhl (Leiden) en de heeren G. A. W. J O. E. Paris (Rotterdam): E. Pont «8chiedam); J. H. M. Winters (Leiden) Geslaagd voor het doctoraal-examen rechten, de heeren H. J. Hoppe (Den Haagi en C. Kruysse (Rotterdam); voor het candidaatsexamen Nederl Letteren, de heer P. G. J. Korteweg (Rotterdam) (cum laude) en mej. J. H van den Hoek (Haarlem)voor het taalkundig doctoraal examen Indologie, de heer H. C. Smith (Den Haag)voor het Candidaatsexamen Indisch Recht, de heeren Tan TJoan Keng (Lelden); J. P. van Loon, (Den Haag) en C. R. M. Meyer (Leiden) en voor het can didaatsexamen Indonesische letteren de heer Tjan Tjoe Slem (Lelden). o De Commissaris van Politie alhier brengt in herinnering de verordening, re gelende het toezicht op ln Lelden vertoe vende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat een ieder, die een vreemdeling in zijn inrichting, huls of woning opneemt, bin nen 24 uur verplicht is daarvan kennis te geven aan genoemden Commissaris van politie (bureau Vreemdelingendienst Zon neveldstraat alhier, geopend van 912 uur, 24 uur en van 7—9 uur). Door aangifte aan het Bureau van de Bevolking en den Raad van Arbeid, ver valt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld- Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé's enz. Gistermiddag is onder leiding van den architect L. Th. v. d. Laaken onders hands aanbesteed het bouwen van een nieuwe onderpui en bijkomende werken van het perceel Kaiserstraat No. 1. Laag ste inschrijver was de heer K. Burgy, al hier, voor de som van f.3490, aan wlen het werk werd opgedragen. Op de Zondagen van 15 Juli tot en met 2 September rijdt er een goedkoope trein naar Arnhem en Nijmegen. Zie ook de advertentie in dit Blad. Zondag 15 Juli gaat er een goedkoope trein naar Stavoren, Sneek en Groningen. Ministers stellen zich op de hoogte. De Minister-President en de Minister van Defensie hebben zich heden naar Amster dam begeven teneinde zich van den toe stand aldaar op de hoogte te stellen. Ten stadhuize namen zij deel aan een conferentie, waarbij tevens aanwezig waren de burgemeester van Amsterdam, de hoofd commissaris van politie en de kolonel commandant van de brigade Grenadiers en Jagers, baron van Voorst tot Voorst en diens adjudant. Nog steeds onrust. In üe ochtenduren was het in de Jor- daan rustig. Allerwege wordt gepatrouil leerd door militairen en politie. Op de eilanden is de rust nog niet teruggekeerd. Op Wittenburg werd hedenmorgen naar patrouilles met steenen uit de huizen ge gooid, waarop met de vuurwapens werd geantwoord. De nieuwe morgen gaf in de Bloemen- buurt aan de overzijde van het IJ, waar het gisteravond zoo hevig spookte, al spoe dig tooneelen te zien, welke er op wezen, dat een deel der buurtbewoners nog wei nig geleerd bleek te hebben. In verschil lende straten werd het plaveisel weer op gebroken teneinde nieuwe barricaden te vormen. De handhaving der orde was thans in handen der marechaussee's, die ln groepen van 7 ruiters begeleid door een bereden agent door de straten patrouilleer den. Op verschillende punten werden samenscholingen uit elkaar geslagen. Een poging van de zijde der onruststokers om aan een werk aan den Klaprozenweg het personeel tot staking over te halen, werd door de marechaussees met kracht den kop Ingedrukt. De gisteravond in de Hout haven uitgebroken sympathie-staking wordt heden voortgezet. Vanmorgen vroeg was reeds een troep communisten ln de Tasmanstraat om de zich naar hun werk begevende havenarbeiders te bewegen van daag den arbeid nog niet te hervatten. De opruiers hebben hun zin gekregen. Toen het later een betooging werd Is deze door de gewapende macht verspreid. Ook het losse personeel in de haven is vanochtend niet opgekomen. Het vaste werkvolk blijft rustig aan den arbeid. Later wordt nog gemeld: In Noord is het wat de Bloemenbuurt betreft den geheelen morgen zeer rumoe rig gebleven, terwijl het zich liet aanzien dat het verzet ook ln den middag zou voortduren. Marechaussee-parouilles trok ken voortdurend door deze wijk, open ramen werden nergens geduld. Overigens is de blokbebouwlng in dit stadsdeel bU uitstek geschikt voor het voeren van een soort guerilla en de bewoners maakten daarvan ook dankbaar gebruik. Nauwelijks was op een bepaald punt een groep on ruststokers verjaagd of op een ander punt werd het plaveisel weer opgebroken. De verzetplegers zochten dan door tuintjes en steegen een goed heenkomen en meer malen klonken schoten. Het gepeupel hield een vleeschwagen aan en plunderde den inhoud. Tegen 12 uur ging het gerucht van rel letjes in de Van der Bakstraat en aan de Haselaarsweg. Een detachement militaire politie trok naar dit gebied. Om 12 uur was het nog niet bekend of er gewonden wa ren. In Oost en West ls de morgen vrij rustig verloopen. Op de bouwwerken nabij den Admiraal de Ruyterweg werd, evenals aan de Markthallen weer gewerkt. Ook op de eilanden en ln de Jordaan was het vanmorgen vrij rustig. Het feit dat de minister-president en de minister van Defensie Amsterdam bezochten wijst er op dat de regeering een spoedig einde der onlusten wenscht en verwacht kan worden dat bij een wederom ernstig op laaien zonder pardon zal worden opge treden. NA HET OVERLIJDEN VAN Z.K.H. PRINS HENDRIK. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling dat het Hoofdbestuur, de secreta ris en de ambtenaren van het Ned. Roode Kruis de plechtigheid in de Nieuwe Kerk te Delft zullen bijwonen; terwijl 8 leden van het dagelijksch bestuur in de Ko ninklijke rijstoet zullen mederijden. Hedenmorgen is namens Rijkspresident Von Hindenburg een groote krans aan de baar van wijlen Prins Hendrik gehecht. Voorts zijn kransen neergelegd namens den gouverneur-generaal van Indië en na mens het Indische leger. Hedenmiddag worden door een deputa tie bestaande uit den opperhoutvester van H. M. de Koningin en intendant van het Loo, een houtvester, de ontvanger, een opperboschwachter, de bedrijfsleider der Koninklijke boerderij, een behanger en een vaste arbeider namens de departe menten van den opperhoutvester en in tendance van 't Koninklijk Paleis en Do mein Het Loo, kransen neergelegd aan de baar van wijlen Z.K.H. Prins Hendrik der Nederlanden. De verkeersregeling. In overleg met den minister van Staat, commissaris der Koningin in Zuid-Hol land, maken de burgemeesters van de ge meenten 's-Gravenhage, Rijswijk en Delft bekend le. Op Woensdag II Juli a.s. zal ten behoeve van den doortocht van den be grafenisstoet van Z.K.H. den Prins der Nederlanden het verkeer met alle motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen, zoomede rijwielen, op den voet van het hieronder bepaalde, verboden zijn op de door den stoet te volgen route van het palels aan het Noordeinde, langs 't Noord- einde, de Heulstraat, den Kneuterdijk, den Vijverdam, den Hofweg, het Spul, de Plet- terijkade, het Rijswljksche Plein, den Rljswljkschenweg, den Haagweg, den Nieuwen Rijksweg, het Noordeinde, het Oude Delft, de Nieuwstraat en de markt tot de N. Kerk, zoomede den Ouden Delft- weg van de Hoornbrug tot en met de nieuwe dwarsverbinding met den nieuwen Rijksweg. 2e, Geen der genoemde vervoermiddelen zal na 8 uur voor zooveel betreft het ge deelte van 't palels tot en met de Hoorn brug, en na 9 uur voor zooveel betreft het verdere gedeelte van het tracé op deze wegen worden toegelaten. Tusschen 8 en 9 uur ls er alzoo nog gelegenheid om vla den Vlietweg op den Nieuwen Rijksweg be zuiden de Hoornbrug te komen naar Delft te gaan. Van den kant van Delft zijn de Nieuwe Rijksweg en de oude Delftweg ech ter reeds vanaf 8 uur gesloten ln de rich ting naar 's-Gravenhage. Het parkeeren op deze route, waar ook, ls verboden vanaf Dinsdagavond 12 uur. Het verkeer ln alle op de genoemde route uitkomende straten en wegen zal dus geen doorgang kunnen vinden. Vervoermiddelen, waarvan de geleiders zijn voorzien van een bewijs van voorrang, KORFBAL. LEIDSCHE KORFBAL-COMPETITIE. Noorderkwartier IAlgemeene II 40. Algemeene IIOosterkwarties III —20. Hiermede is de competitie afgeloopen. De eindstanden zuilen de volgende week gepubliceerd worden. LAWN-TENNIS. R.K. TENNISCLUB TE AALSMEER. Te Aalsmeer ls opgericht een R.K. Ten nisclub onder den naam: „R.K. Eerste Aalsmeersche Tennisclub". Vele jongelui traden reeds tot de club toe. welke zich zal aansluiten bij den R.K. Sportbond te Haar lem. Tot secretaris werd benoemd de heer F. H. W. Leus. VOETBAL. LEIDSCHE VOETBALBOND. De Leldsche Voetbalbond houdt op Woensdag 18 Juli des namiddags te 8 uur in „Zomerlust" zijn algemeene ledenver gadering. In het Jaarverslag van den secretaris- penningmeester. den heer W. Coro lezen wij. dat het aantal aangesloten vereenigln- gen steeg tot 37 tegen 31 ln het vorige seizoen. De bond telt thans 2372 leden (v. j. 2136) en 505 adsplrantleden (v. j. 412). Aan de Zondagcompetitie nemen 91 elf tallen deel (v. j. 84); aan de Zaterdag competitie 58 (v. j. 44). Het aantal compe titie-wedstrijden bedroeg 1106 (v. j. 854), uitgegeven door den Hoofdcommissaris van Politie der gemeente 's-Gravenhage, zul len zich van Den Haag naar Delft begeven, over Voorburg en Rijswijk (Adelheidstraat, Kon. Wllhelmlnalaan en Prinses Marian- nelaan.) Deze vervoermiddelen zullen voor 10 uur de Hoornbrug gepasseerd moeten zijn, daar deze dan voor alle ver keer gesloten wordt ln verband met het naderen van den kop van den stoet. 3e. De aandacht wordt er op gevestigd, dat van deze afsluiting het gevolg zal zijn, dat het doorgaande verkeer van 's-Gra venhage en Rijswijk eenerzijds met Delft en Rotterdam anderzijds, hetzij ten Oosten hetzij ten Westen van de gebruikelijke route zijn weg zal moeten vinden. Zooveel mogelijk zal van Noord naar Zuid de Oostelijke en van Zuid naar Noord de Westelijke route zijn te volgen. Voor de Oostelijke verbinding wordt aanbevolen de route over Leidschendam en Zoetermeer Zegwahrt en vervolgens over Pljnacker naar Delft (de route over BleiswijkHil- ligersberg ls gesloten.) Wat de Westelijke verbinding betreft zal van R.dam over Maassluis naar Naaldwijk, van Delft over de Lier naar Naaldwijk kunnen worden gereden, van Naaldwijk kan dan Den Haag vla Loosdijnen, doch Rijswijk over Wate ringen bereikt worden. Het défilé langs de baar van Z. ïv. H. den Prins, die in de vestibule van het Ko ninklijk Paleis Noordeinde zal zijn opge steld op a.s. Maandag en Dinsdag, zal te 9 uur aanvangen en te 4 uur eindigen. Naar wij vernemen heeft de Minister van Sociale Zaken medegedeeld dat er zijnerzijds geen bezwaar tegen bestaat dat Woensdag 11 dezer aan de ondersteunde werkloozen, bijaldien het betrokken ge meentebestuur daartoe aanleiding vindt, in verband met de teraardebestelling van Z. K. H. den Prins der Nederlanden vrij stelling van stempelen wordt verleend. o RUSSISCHE VLIEGERS OP BEZOEK. Hedenmorgen zijn met de nachtboot uit Engeland het hoofd van de Russische luchtmacht, de heer Alkanis en de vliegers de heeren Molokof en Lewanewski. bekend van de redding van de Tjseljoeskin, aan, den Hoek van Holland aangekomen. Zij werden opgewacht door een gezelschap landgenooten, ongeveer twintig in getal, die te Amsterdam en Rotterdam voor den Russischen handel werken, dames en hee ren, van wie velen bloemen hadden mede gebracht om Molokof en Lewanewski en hun echtgenooten te huldigen. Nadat de reizigers de douanen waren ge passeerd. heeft de heer Alkanis op het perron aan eenlge journalisten een Inter view toegestaan, waarbij eenlge landgenoo ten van het hoofd der Russische luchtvaart als tolk fungeeren. Men was naar Holland1 gegaan om eenlge firma's op het gebied der aviatiek te bezoeken. Men zou naar Philips te Eindhoven gaan, voornamelijk om ln oogenschouw te nemen, wat deze maakt op het gebied van uitrusting van vliegtuigen, met betrekking tot radio enz. Of men ln Holland bestellingen zou doen zou afhangen van wat men te zien zou krijgen. Voorlooplg kwam men alleen om te kijken. De vraag, of men in Rusland Fokker- vllegtulgen gebruikt beantwoordde de heer Alkanis met de mededeellng, dat men ze wel gehad heeft, maar ze op het oogenblik niet gebruikt. De reizigers vertrokken me«t auto's naar (Schevenlngen. o DE NATIONALE LUCHTVAARTDAG. Te Soesterberg op 14 Juli a.s. Het programma voor de vllegdemon- straties, dat ontworpen ls door den kapi tein-vlieger A. K. Steup omvat: 1. Estaffettevlucht. 2. „Plek up"-oefening. 3. Formatievlucht. 4. Radioverbindingen met vliegtuigen. 5. Luchtacrobatiek. 6. Aanval van bommenwerpers. 7. Parachutes werpen. 8. Patrouille-oefeningen. 9. 10. Aanval op gronddeel. De prijzen van kaarten bedragen van zitplaatsen f. 1.50, voor staanplaatsen f0.50, voor kinderen beneden 18 Jaar half geld. Kaarten zijn ln beginsel tot 12 Juli a.s. verkrijgbaar bij het Pelikaan-Comité, Anna Pawlonastraat 8, Den Haag, bij de K.L.M., haar agentschappen, bij de meeste plaatselijke vereeniglngen voor vreemde lingenverkeer, bij vele vlleebureaux. enz. enz. a DOODELIJK VERKEERSONGEVAL. Hedenochtend om half elf is de 20-jar. Van Paaschen met zijn motorrijwiel in de Parklaan te Hilversum in botsing geko men met een wasscherij-auto, daar de chauffeur hem geen voorrang verleende. P. is korten tijd later in de Majella-stich- ting, waarheen hij zwaar gewond werd vervoerd, overleden. S—X Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. De markt hier ter plaatse had gisteren weer een geheel ander aanzien, nu de Jonge lammeren weer van de gebruiks- veeafdeeling naar de lammerenmarkt wa ren verhuisd. Het was nu echter op de gebruiksveeafdeeling opvallend stil. Er waren weer wat meer versche melkkoeien, door d Groninger kooplui aangevoerd en ook de veehandelsfirma's van hier hadden iets meer vee uit het Noorden meege bracht. De Iets betere vraag van de vorige week had bij de kooplui eenig optimisme doen herleven. Het was echter in de eerste morgenuren al te zien, dat de handel aanmerkelijk minder zou zijn. Zulks was dan ook het geval. De boeren klagen unaniem over te weinig gras. De droogte doet zich opnieuw gevoelen. Wel zijn de melkprijzen wat be ter, hetgeen een uitvloeisel ls van de slechte grasvoorraad en hierdoor was dus ook de kooplust, mede door de hooge vraagprijzen, zeer belangrijk minder, met als gevolg, gedrukte prijzen. Ook uit het Noorden n.l. Leeuwarden en Zwolle luidde gisteren de berichten minder gun stig. Op de slachtveeafdeelingen was de toestand redelijk. Wel een sleependen handel, doch voor goede kwaliteiten was behoorlijk afzet en de prijzen bleven over de geheele linie vast. Sieren werden voor de slachtbank zeer ruim aangevoerd, waardoor de prijzen iets terug liepen. Besteed werd van f. 0.45 f. 0.48 per K.G. geslacht gewicht, voor de beste en goede kwaliteiten. Vette kal veren eveneens weer een ruim aanbod. Zelfs uit Noord-Brabant kwamen veel kal veren hier aan de markt. De prijzen ble ven vrijwel op dezelfde hoogte 12—20 cent per pond levend. Een enkel prima exemplaar bracht nog 2 a 3 cent meer op. Dit is met de heffing mee. van f. 0.60 tot f. 1 per K.G. geslacht gewicht. Tot goed begrip diene dat ook bij de noteering voor runderen van f. 0.50 f. 0.62 per K.G. geslacht nog 20°A> extra crisisheffing moet worden genoteerd; bui ten de 10»/» accijns en 4»/o omzetbelas ting. Op elke gulden vleesch komt dus momenteel f. 0.34 belasting bij. Wij schrij ven dit ter goede voorlichting van het publiek. De slagers hebben door de zware belasting heel wat van hun omzetten ver loren; hetgeen hier ook aan de slachtin gen aan het Leidsche openbaar slachthuis goed is te bespeuren. De nuchtere kalveren gingen weer kalm prijshoudend van de hand. Ook de wol veemarkt had over 't geheel weer een kalm verloop, maar de oude prijzen bleven gehandhaafd. Oude schapen von f. 16 f. 22. Zulglammeren f. 10f. 14 per stuk. Weidelammeren f. 6f. 8 gemiddeld per stuk. Op de varkensmarkt een „luiere handel" voor magere mestvarkens en big gen. VAN DER S. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. NA DE DUITSCHE „REVOLUTIE". LONDEN. 7 Juli. (V.D.). De Daily Tele graph meldt, dat Von Papen, die gesteund werd door president Von Hindenburg een onderzoek heeft geëischt naar de arresta ties zijner medewerkers en het fusilleeren van zijn secretaris Von Bose. Wanneer Von Hindenburg aldus dit' blad zich bij dezen elsch uitdrukkelijk mocht aansluiten, be staat de mogelijkheid, dat er voor de Hit- Ier regeering ernstige moeilijkheden ont staan. BERLIJN, 7 Juli. (y.D.). Hoewel nog steeds het officieel opgegeven aantal exe cuties 46 bedraagt, wordt thans bekend, dat ln Munchen 122 executies, in Berlijn 73 in Breslau 54, In Dresden 5 en in Stuttgart 1 executie hebben plaats gevonden. Hierbij wordt medegedeeld dat deze lijst naar alle waarschijnlijkheid nog grooter zal blijken te zijn. BERLIJN, 6 Juli (D.N.B.). Rudolf Hese, de plaatsvervanger van den leider, heeft na afloop van de leldersbijeenkomst te Flensburg een onderhoud gehad met den leider der „National-Socialistlsche Kor- respondenz," waaromtrent deze 't volgende meldt: Hess wijst er op, wat de partij aan de oude S.A.-mannen te danken heeft en met nadruk belooft hij. dat de partij de oude S.A. niet heeft vergeten, zij heeft met de muiters niets uit te staan. Als oud S.A.-man. aldus Hess, zal ik nimmer dulden, dat mijn S.A.-kameraden van vroeger worden beleedigd en verne derd. Hess deelt dan mede, dat hij aan alle organisaties der beweging ten strengste heeft verboden op eenigerlel wijze de S.A. te vergelden, wat eenige onverantwoorde lijke leiders misdeden. ■o- S.O.S. AAN PRESIDENT ROOSEVELT. SAN FRANCISCO, 7 Juli (V.D.) Verte genwoordigers van de stakende havenar beiders hebben een S.O.S. geseind aan president Roosevelt en hem verzocht te willen bevorderen, dat „het terrorisme wordt opgeheven." Op Vrijdag zijn weer ernstige relletje3 voorgekomen. In ver band daarmede heeft de nationale garde bekend gemaakt, dat wanneer de vecht partijen blijven aanhouden zal worden overgegaan met schieten met scherp. CONSERVENFABRIEK AFGEBRAND. PARIJS, 3 Juli. (Reuter). In Mussidan ln het departement Dordogne ls een con- servenfabriek door brand verwoest. 4000 kisten met ln totaal 2.00.000 blikken con serven werden een prooi der vlammen. De materieele schade bedraagt ruim 1 mil- lloen francs. De brand ls ontstaan door brandstichting, 2 arbeiders zijn gearres teerd; een huner zou reeds een bekentenis hebben afgelegd. -o- OVERVAL OP JUWELIERSWINKEL. MAGNOLIA, 7 Juli (V. D.). - Gisteren hebben vijf jeugdige ongemaskerde ban dieten, die gewapend waren met een ma chinegeweer en automatische revolvers een overval gepleegd op een Juweliers winkel alhier. Zij slaagden erin te ont komen met een bult, die geschat was op een waarde van 200 duizend dollar. Er werd geen schot gelost.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2