NA HET OVERLIJDEN VAN Z. K. H. PRINS HENDRIK. 75** Jaargang 11 LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 7 Juli 1934 Vierde Blad No. 22789 BINNENLAND. KERK- EN SCH00LNIEUWS. De begrafenis. Officieel wordt thans medegedeeld, dat Ihet uur van vertrek van den Koninklijken (Rouwstoet vervroegd ls. De stoet zal om kwart vóór tien van het paleis Noordeinde afrijden. Vorstelijke personen in den stoet. Verwacht wordt, dat de volgende buiten- landsche vorstelijke personen aan de be grafenis van Z.KH. den Prins zullen deel nemen: Hertog Adolf Fnednch van Mecklenburg, (Hertogin Adolf Friedrich van Mecklenburg, de Groothertog van Mecklenburg, de I Groothertogin van Mecklenburg, de Erf- groothertog van Oldenburg, de Erf-groot- ihertogin van Oldenburg, de Vorst van I (Bentheim en Stelnfurt, de Vorst van Wied, Ide Erfprins van Wied, de Vorstin van Er- bach-Schoenberg, Prins Wilhelm Ernst van Erbach-Schoenberg, Prins Karei van Bel gië Graaf van Vlaanderen, de Earl of (Atlilone. de Vorst en Rijngraaf van Salm (Horstmar, (vertegenwoordiger v. Z.K.H. Prins Oscar van Pruisen als Herrenmeister van de Johanniter-Orde), Prins Félix van Luxemburg, Hertog Christiaan Lodewijfc van Mecklenburg. Het militair eerbetoon. De gouverneur der Koninklijke Residen tie heeft een algemeene order uitgevaar digd ter regeling van het militair eerbetoon bij de plechtige teraardebestelling van het stoffelijk overschot zan Z.KB. den Prins der Nederlanden op 11 Juli as. Ingevolge de daaromtrent door en namen HM. de Koningin gegeven bevelen wordt bepaald, dat aan de plechtigheid' deelnemen de onderstaande troepen: a. een detachement van honderd man van het regiment grenadiers en het mu ziekkorps van het le regiment infanterie voor een eerewacht bij het Koninklijk Pa leis in het Noordeinde; b. voor het afzetten van het Noordeinde, de Heulstraat en den Kneuterdijk de de tachementen van de verschillende leger korpsen. Het geheel staat onder commando van den commandant der brigade grenadiers en jagers. Deze voert tevens het commando over de niet ingedeelde officieren en on derofficieren Wat het militaire gedeelte van den stoet betreft, tevens volgorde in den stoet, is het volgende bepaald. Ie een detachement koninklijke mare chaussee te paard met omfloersten stan daard en standaardvlag ter sterkte van 16 ruiters; 2e. de algemeene troepencommandant generaal-majoor J. van Andel met zijn staf. 3e. de koninklijke militaire kapel. 4. de commandant van het 2e regiment huzaren, kolonel A. Diemont, commandant van het voorste militaire gedeelte van den stoet met zijn adjudant; 5. een bataljon infanterie 4 compag nieën; 6. 2 eskadrons huzaren te paard met om floersten standaard; 7. de rouwstoet van het Koninklijk Huis; 8. luitenant-kolonel Haitsma Muller, commandant van het achterste militaire gedeelte van den stoet met zijn adjudant; 9. een bataljon marinetroepen met tam boers en pijpers; 10. Een copjpagnie van de koloniale reserve; 11. Het muziekkorps van het 5e regiment infanterie; 12. een bataljon Infanterie a 4 compag nieën; 13. twee batterijen veldartillerie, iedere batterij bestaande uit vier monden. 14. een detachement militaire politie- itroepen te paard. Voor het militair eerbetoon te Delft is het volgende vastgesteld: algemeen comman dant van de te Delft optredende troepen os luitenant-kolonel J. J. van Santen. Bij de Nieuwe Kerk bevindt zich een eere-wacht van het korps mariniers met de marine-kapel. In de Nieuwe Kerk is bij den Ingang van den grafkelder een eere-wacht opgesteld, bestaande uit 8 adelborsten en 8 cadetten. Voor het afzetten te Delft worden aan gewezen mariniers, adelborsten, cadetten, detachementen van de scholen voor reser- ve-ofifcleren en politletroepen. Zoowel te 'sGravenhage als te Delft zul len batterijen worden opgesteld welke minuutschoten zullen afgeven van 9.45 uur itot het einde van de plechtigheid te Delft. De Gouverneur der Residentie heeft ais tenue voor de aan de plechtigheid deel nemende troepen vastgesteld: zonder over jas en met model decoratiën. Alle onbere den troepen hebben voorts de bajonet op geplant. De troepen, welke te 'sGravenhage voor de afzetting zijn aangewezen zullen te half negen hun opstellingsplaatsen innemen. Ook de eere-wacht staat te half negen op gesteld. De troepen ingedeeld ln den stoet zullen te kwart over negen voor den af- marsch gereed staan. De Gouverneur der Residentie besluit zijn order als volgt: Ik vertrouw er uiter aard op, dat alle officieren, onderofficieren en mindere militairen het als een groote en blijvende eer zullen beschouwen, aan de (plechtigheid te mogen deelnemen, zoodat zij evenals zulks op 27 Maart j.l. het ge val is geweest door houding en tenue zullen uitblinken. In de Nieuwe Kerk te Delft. De rouwdienst ln de Nieuwe Kerk te Delft zal geleid worden door den Hofpre diker, professor dr. H. Th Obbink. hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Het muzikale gedeelte zal ook ditmaal verzorgd worden door dr. Joh. Wagenaar, directeur van het Kon. Conservatorium voor Muziek te 's-Gravenhage. Het ligt in de bedoeling, dat koorzang ditmaal aan de plechtigheid bijzondere WUding zal bijzetten. In den loop van den dag hebben gisteren een bezoek gebracht aan de Nieuwe Kerk te Delft Jhr. mr. dr. H. A van Karnebeek, Commissaris der Koningin in Zuid-Hol land, baron Benünck, opperstalmeester van H. M. de Koningin, terwijl om 5 uur hertog Adolf van Mecklenburg, de broeder van wijlen Prins Hendrik, de werkzaam heden ln oogenschouw kwam nemen. Her tog Adolf werd rondgeleid door den bur gemeester van Delft, mr. G. van Baren. Het défilé. Het défilé langs de baar van Z.K.H. den Prins, welke zal zijn opgesteld in de vestibule van het Paleis, Noordeinde, zal Maandagochtend 9 uur een aanvang nemen. De K.R.O. zal gedurende eenlgen tijd een ooggetulgeverslag geven van het défilé langs de baar van Z.K.H. Prins Hendrik. In verband hiermede waren werklieden van het G.E.B. en personeel van de K.R.O. gisteravond druk in de weer om technische voorzieningen te treffen. Microfoons wer den o.m. opgehangen in de bekende kastanje voor het paleis en onder het balcon van het paleis. Rouw in het leger. Naar wij vernemen zal vanaf heden, 7 Juli, door het leger gedurende een maand de rouw worden aangenomen, bestaande uit het dragen van een zwarten rouwband aan den linkerbovenarm Derhalve zullen de officieren de dragon en de hun door H.M. verleende ordeteeke- nen niet met crêpe omhuld dragen. Eerefront van officieren en onder-officieren. Bij de begrafenis zal op een nader door den garnizoenscommandant te 's-Graven hage aan te geven plaats een eere-front worden gevormd, bestaande uit beroeps- en reserve-officieren van het Indisch leger met verlof hier te lande, en onder officieren der Landmacht en Marine. Officieren en onder-officieren, die aan de vorming van het eere-front wenschen deel te nemen zullen uiterlijk te 8.30 uur moeten verzamelen op onderstaande plaatsen: beroepsofficieren K. L. en K. M. en offi cieren K. N. I. L.: Tournoolveld vóór Twentsche Bank; reserve-officieren en onderofficieren: Lange Voorhout, Het tenue is voor de deelnemers der Landmacht vastgesteld als volgt: dage- lijksch tenue (grijs) met model-decoraties, wandelsabel (officieren en adjudanten- onderofficier), en witte handschoenen, officieren met rouwband. De afmarsch van de verzamelplaatsen naar de punten van opstelling geschiedt onder de algemeene leiding van den ko lonel J. H. Fruyt van Hertog, commandant van de brigade grenadiers en Jagers naar de aanwijzingen van den garnizoenscom mandant, De oud-officieren van het Ind. leger zul len een eere-front vormen op de Plaats ter weerszijde van het standbeeld van Joh. de Witt. Verzamelen op het Binnenhof te 8 uur. m De rouwregisters. Aangezien de vestibule van het Paleis in het Noordeinde wordt ingericht tot chapelle ardente, zullen van heden af de registers van rouwbeklag ter teekening liggen in het gebouw van den Thesaurier van H. M. de Koningin, Noordeinde 70, tot uiterlijk 6 uur des namiddags. De kerkdienst in de Residentie. De kerkdienst, gisteravond in de Groote Kerk te Den Haag gehouden ter herden king van wijlen Z.K.H. den Prins der Ne derlanden, werd door een talrijke schare bijgewoond. Onder de autoriteiten werden opgemerkt de minister-president dr. H. Colijn, de ministers De Graeff, De Wilde. Slotemaker de Bruïne en Van Schaik, de vice-president van den Raad van State, Jhr mr. F. Beelaerts van Blokland, de voorzitter der Eerste Kamer. mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk. de Commis saris der Koningin in de provincie Zuid- Holland, minister van Staat Jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek. de burgemeester der Residentie, mr. De Monchy, Staatsraden Muller Massis en Schokking, de opper kamerheer baron Van Lijnden en ver schillende andere Hofdignitarissen, de gouverneur der residentie generaal jhr. W. Röell, de chef van den Generalen Staf en die van den Marinestaf, oud-minister Donner, lid van den Hoogen Raad, gene raals Weber en ïnsinger, de gemeente secretaris mr. dr .Boasson, wethouder Van der Bilt, de Zuld-Afrikaansche gezant, het college van predikanten in toga, het hoofdbestuur van 't Nederlandsche Roode Kruis en tal van anderen. Dr. W. J. de Wilde, voorzitter van den Kerkeraad, opende de plechtige samen komst met gebed en met voorlezing van Gezang 2 5, waarna gezongen werd Ps. 27 7, gelezen Ps. 39 eerste gedeelte en weder gezongen Ps. 103 vers 7. Nadat spreker met een enkel woord het heengaan van Z.K.H. had herdacht, werd, terwijl allen zich van hun zetels hadden verheven, een plechtige stilte ln acht ge nomen. De prediker sprak vérvolgens naar aan leiding van Psalm 46, 11ste vers: „Laat af en weet, dat Ik God ben." Gezongen werd na de predikatie Gezang 58. 7de vers. Als tweede prediker trad op ds. Fergu son, die, na gelezen te hebben uit Romei nen vm, vers 31 t/m. 39, eveneens een herdenkingsrede hield. Op het orgel werd nog gespeeld: Nader mijn God tot U, waarna de plechtigheid werd besloten met het zingen van Gezang 130, vers 6 0 VRAGEN VAN KAMERLEDEN. IN VERBAND MET DE RELLETJES TE AMSTERDAM. De heer De Savornin Lohman heeft aan den Minister van Justitie de volgende vragen gericht: 1. Heeft de Minister kennis genomen van het feit, dat in het nummer van 4 Juli 1934 van „De Tribune" tot driemaal toe de opmerking voorkomt, dat de bour geoisie geen oogenbllk met rust moet wor den gelaten? 2. Lljke den Minister niet waarschijn lijk, dat tusschen de publicatie van der gelijke opruiende taal en de relletjes te Amseterdam, die reeds een doode vorder den, oorzakelijk verband bestaat? 3. Is de Minister bereid, met toepassing der bestaande wettelijke bepalingen, zoo deze hem daartoe de noodige middelen verschaffen, het zijne te doen om derge lijke openlijke ophitsing tot burgeroor log te verhinderen en zoo de wet hem daartoe niet de bevoegdheid geeft, ten spoedigste herziening der wettelijke voor schriften te dien einde te bevorderen? De heer Westerman heeft de volgende vragen gericht aan den Voorzitter van den Raad van Ministers: Heeft de Minister kennis genomen van de ernstige onlusten, welke zich op 4 en 5 Juli te Amsterdam hebben voorgedaan en waarbij alieen door de scherpste poli tiemaatregelen en het requireeren van een detachement militaire politie de orde kon worden hersteld? Heeft de Minister voorts kennis geno men van den inhoud der artikelen, welke in den laatsten tijd in het Dagblad „de Tribune" zijn verschenen, meer in het bij zonder van het artikel van Woensdag avond j.l., waarin op ondubbelzinnige wijze tot het verwekken van onlusten wordt aangespoord? Is de Minister onder deze omstandig heden niet van oordeel, dat er een recht- streeksch verband bestaat tusschen de actie van de Communistische Partij Hol land, gelijk deze zich in de artikelen van het Dagblad „de Tribune" openbaart, en de bovengenoemde onlusten? Is de Minister bereid mede te deelen of er, en zoo Ja, welke maatregelen door de Regeering zullen worden genomen, ten einde aan de door de Communistische Partij Holland openlijk gevoerde revolu- tionnalre actie een einde te maken? Zou de Minister in het bijzonder willen mededeelen of op grond van het voorge vallene een verbod van de Communisti sche Partij Holland in overweging zal worden genomen? NED.-DUITSCHE TRANSFER BESPREKINGEN TEN EINDE. PROTOCOL DEFINITIEF GEFORMULEERD. Eindbeslissing aan de regeering. De Nederlandsch-Duitsche besprekingen over het transfer zijn thans ten einde. Gistermiddag is de slotzitting gehouden, waarin het protocol een definitieve for muleering heeft gevonden. Daarin wordt vastgelegd waarover men het eens is ge worden. Tevens worden er de details in omschreven, waarover nog geen volko men overeenstemming werd bereikt. Zoo is met het er bijvoorbeeld over eens, dat van 1 Juli 1934 af van de renten op alle Nederlandsche vorderingen een be paald gedeelte als rente zal worden ge transfereerd, terwijl het verschil tusschen dat gedeelte en de volle rente zal worden getransfereerd als amortisatie. Volgens 't Nederlandsche standpunt moet i'/t'/o als rente worden getransfereerd en kan de rest van hetgeen oorspronkelijk als rente werd getransfereerd voortaan getransfe reerd worden als amortisatie. De Duitsehe vertegenwoordigers wen schen het bovengenoemde percent van de oorspronkelijke rente, dat ook voortaan als rente zal worden getransfereerd, iets lager, en dus de rest van de oorspronke lijke rente, welke voortaan als amortisatie zal gelden, iets hooger. De eindbeslissing is aan de regeeringen. Nu deze onderhandelingen zijn afge- loopen, blijven nochtans de Nederland sche onderhandelaars nog eenige dagen hier, ten einde over andere punten te be raadslagen. Welke dat zijn is nog niet bekend. (Vad.) DE WERKLOOZENSTEUN. Van een nieuwe regeling geen sprake. In enkele bladen komt een bericht voor aangaande een „nieuwe" verlaging van den steun. Het blijkt ons. dat dit bericht geheel on juist is. Behalve de brieven, die einde Juni aan de betrokken gemeentebesturen zijn gericht over de nieuwe regeling, zijn geen berichten uitgegaan. Het misverstand is waarschijnlijk ontstaan doordat aan de gemeenten in Twenthe, waar reeds vroeger de nieuwe tarieven en percenten zijn in gevoerd. dezer dagen mededeeilng is ge- daaai van de overige wijzigingen, die met 1 Juli voor alle gemeenten en dus ook voor die in Twenthe gelden zullen. Van een „nieuwe" regeling is derhalve geen sprake. EERSTE KAMER. I Komt Donderdag weer bijeen. De Eerste Kamer is bijeengeroepen tegen Donderdag 12 Juli des avonds te half negen. Na de mededeeling van het besluit van de Centrale Afdeeling is dan aan de orde het wetsontwerp betreffende aankoop van een gezantschapsgebouw te Londen. De voorzitter ls voornemens aan de Cen trale Afdeeling voor te stellen Vrijdag 13 Juli des voormiddags te 11 uur in de af- deelingen een aantal wetsontwerpen te onderzoeken waaronder die tot heffing van een belasting naar het vermogen van instellingen van de doode hand, tot instel ling van een Verkeersfonds en een groot aantal contingenteeringsontwerpen. DE KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBOND. Dezer dagen heeft onder groote belang stelling van genoodigden en aangesloten organisaties de officieele opening van het nieuwe Bureau van den Kontnkl. Nederl. Middenstandsbond te Den Haag plaats gevonden. De bondsvoorzitter, de heer Ed. G. Schürmann sprak een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen ln het bijzon der tot de presidente en secretaresse van de Nederlandsche Vereeniging van Huls vrouwen, tot de vertegenwoordigers van den Nederl. R.-K. Middenstandsbond en tot prof. mr. J. C. Josephus Jitta, lid van den Raad van Advies van den Koninkl. Nederl. Middenstandsbond. Namens het Bondsbestuur bracht spr. dank aan de aanwezige leden van de aan gesloten vereeniglngen, die zich veree- nigd hadden met het doel om bij de In wijding van het nieuwe Bondsgebouw den Bond eenige geschenken aan te bieden. Onder hartelijke woorden van sympa thie werden deze aangeboden. BOND VAN ZOETWATERVISCH- EXPORTEURS. In verband met de steeds toenemende moeilijkheden, welke bij de exporteurs van zoetwatervisch worden ondervonden, had. gisteren te Utrecht een bijeenkomst van exporteurs plaats. Opgericht werd de bond van zoetwatervischexporteurs. Tot be stuursleden werden gekozen de heeren N. Roskam, Zwartsluis; W. Wijnbelt, Woudri- chem; A. P. Lankforts, Heerenveen en W. Griffioen, Breukelen. Het secretariaat ls gevestigd Visschersdijk 276, Woudrichem. DE POSTVLUCHTEN. De „Havik" ithuisr.) landde te Calcutta. De „Kwartel" (ultr.) landde gisteren te Athene. o NEDERLANDSCHE STICHTING VOOR PSYCHOTECHNIEK. Op uitnoodiging van het bestuur van de Nederlandsche Stichting voor Psycho techniek, hebben vertegenwoordigers van de pers één dezer dagen een bezoek ge bracht aan het laboratorium der stichting te Utrecht, waarbij door de leiders een uiteenzetting gegeven werd van de wijze, waarop de stichting haar taak vervult. Nadat de voorzitter van het bestuur, dr. H. van der Hoeven, zenuwars te Utrecht, het doel van de bijeenkomst had uiteen gezet, nam dr. T. Kuiper, één der assi stenten, het woord tot het houden van een inleiding over de werkwijze. Deze kunnen wij als volgt weergeven: Het Gemeentelijk Bureau voor Beroeps keuze te Utrecht werd opgericht in 1924. Directeur werd jhr. drs. D. J. van Lennep. Al spoedig gevoelde deze bij het geven van zijn adviezen aangaande de beroeps keuze sterk de behoefte aan een psycho- technischen ondergrond. Het beoefenen van de psychotechniek lag echter niet op den weg van een Gemeentelijk Bureau voor Beroepskeuze en daarom werd na eenige jaren de Ned. Stichting voor Psy chotechniek opgericht, die vergunning kreeg haar eigen instrumentarium te huisvesten in de lokaliteiten van het Gemeentelijk Bureau. Het bleek, dat 90°/o van degenen, die zich tot het bureau wendden met een vraag aangaande be roepskeuze ook een psychotechnisch on derzoek wenschten. Bovendien begonnen de meeste gemeentebedrijven (tram, elec- triciteit, gas, politie, secretarie) voor de selectie van hun personeel de diensten van het psychotechnicum in te roepen. Verschillende groote bedrijven in den lande volgden. Bovendien maken vier groote lycea en ook de Willem Arntsz Stichting te Den Dolder geregeld van de diensten van het psychotechnicum ge bruik, terwijl uit nagenoeg alle gemeenten in den lande particulieren zich tot de stichting wendden, voornamelijk met het oog op de keuze van een beroep of school. Nu het Gemeentelijk Bureau voor Be roepskeuze 1 Juli j.l. is opgeheven, neemt de Stichting voor Psycho-techniek het ge- heele bedrijf voor haar rekening. Zij ver zorgt in den vervolge ook de beroeps keuze voor ingezetenen tegen een tarief naar draagkracht. De Stichting heeft zich in haar werk zaamheden natuurlijk steeds moeten aan passen aan datgene, wat de maatschappij van haar vroeg. De onderwerpen, die haar ter bestudeering werden opgedragen, vor men een weerspiegeling van verschillende vragen, die in onzen tijd aan de orde zijn. Het bleek spoedig, dat niet in de eerste plaats op Intelligentie, maar veel meer op eigenschappen van karakter en wil moest worden gelet. Administratief- en vooral ook organisatorisch vermogen, ge makkelijke omgang met menschen, wils kracht. verkoopkracht, doorzetting, ble ken bij uitstek waardevolle factoren. Weer was het de praktijk, die ln deze richting gaf aan de psygologische studie. In de afgeloopen jaren zijn ongeveer zesduizend personen psychotechnisch onderzocht. Gelukkig heeft het bureau bij zijn onderzoek langzamerhand de steun van verschillende medewerkers en assi stenten. Langzamerhand beginnen de vele ge gevens zich te ordenen, waardoor een wetenschappelijk overzicht van het vele, dat in de praktijk verzameld werd, moge lijk wordt. Verschillende publicaties, zoo wel over het werk in zijn geheel als over de onderdeelen, zijn dan ook in voor bereiding. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 8 JULI. LEIDEN. Doopsgez. Kerk; Voorm. half elf, ds. Bonga. Eglise Wallonne: pas de service. Evang. Luth. Gem.: Voorm. halfelf, ds. Makkrnk. Geref. Kerk in H. V.: Nam. 6 uur, de heer H. A. van der Hoven van Genderen. Prediker: Maandagnam. 8 uur, ds. de Groot van Delft. Rem. Geref. Gem.: Voorm. halfelf, dr. Tjalsma van Rotterdam. Ver. van Vrijz. Hervormden: geen dienst. Vrije Kath. Gem. (St. Bon.-kapel, Vree wijkstraat 19) Voorm. halfelf, Gez. H. Mis. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, ds. van Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, leesdienst. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk (Julianastraat)Voorm. 10 uur, ds. J. Sóhoneveld (Bed. H. A.); nam. halfzeven, ds. J. Stehouwer (Dankz. H. A.). Hulpkerk Gouwsluis: Nam. halfzeven, ds. J. de Bruin. Kinderkerk „Bethel": geen dienst. Ned. Herv. Kerk (Oudshoornscheweg) Voorm. halfelf, dr. J. P. Cannegleter. Evangelisatie (Hooftstr.)geen opgave. Geref. Kerk (Hooftstr.) Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. J. Hartkamp. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestraat) Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. v. d. Ven van Den Haag. Geref. Kerk (Raadhuisstraat): Voorm. 10 uur, ds. J. H. A. Bosch; nam. 6 uur, de heer G. Koenekoop van Den Haag. Geref. Kerk (de Rulterstr.)Voorm. 10 uur, de heer G. Koenekoop; nam. 6 uur, ds. J H A Bosch Lokaal van Mandersloostraat)Voorm. halftien en nam. 6 uur, de heer Söhooner- beek van Lunteren. Martha-Stichting: Voorm. 10 uur, ds. J. J. P. Valleton v. Lemmele. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. J. de Wit van Leiden; nam. 7 uur, ds. Lek- kerkerker van Bennebroek. Geref. Kerk Voorm. halfelf en nam. halfadht, ds. Mulder van Hardinxveld. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Eerhard; nam. 7 uur (jeugddienst), ds. J. van Veen van Workum. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur (H. A. en Dankz.), ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Hendrlksen. KATWIJK AAN ZEE. Chr. Geref. Kerk (Remisestraat)Voorm. 10 en nam. 6 uur, leesdienst. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Ingwersen. LISSE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Dijkstra van Amsterdam; nam. 5 uur, ds. Schoneveld van Alphen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam, 4 uur, dr. Ruys. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 9 uur, ds. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 4 uur, leesdienst. Ned. Prot. Bond Voorm. 10 1/4 uur, ds. Pattlst van Den Haag. NIEUWVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. Brink. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Speel man; nam. 7 uur, leesdienst. Evangelisatie: Voorm. 10 en nam. 7 uur, de heer van Scherpenzeel. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, de heer A. J. Dekker van Oudshoorn. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, leesdienst. NOORDWIJK BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur (H. A.), ds. Siddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Kuiper van Sassenhetm. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 en nam. 5 uur (H. A.), ds. Cupedo. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Bouma. Geref. Kerk in H. V.: Nam. 3 uur, de heer H. A. van der Hoven van Genderen. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H. A.) en nam. 5 uur (Dankz.), ds. van Noort. RIJNSBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. L. Boer van Schevenlngen; nam. 5 uur, ds. Peter. Kerkzaal: Voorm. halftien, ds. W. M. Kalkman van Katwijk aan Zee; nam. 5 uur (nog niet bekend). Ger. Kerk (Rapenburg): Voorm. half tien, ds. Broekstra; nam. 6 uur, ds. v. d. Loo. Geref. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. halftien, ds. v. d. Loo; nam. 6 uur, ds. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. de Jong. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, ds. Hoeufft van Velsen. Geref. Kerk: Voorm. halfelf (Voorb. H .A.) en nam. halfacht, ds. Nauta. VEURLEIDSCHENDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Boukema. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voonn. 10 uur, ds. Klomp. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nain, 5 uur, ds. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur (Bed. H. A.), ds. Houtzagers. Geref. Gem. (Ambachtshuls): Nam. 5 uur, leesdienst. Ver. van Vrijz. Hervormden: geen dienst. WARMOND. Ned. Herv. Kerk (verbeterd ber Voorm. 10 uur, ds. Warringoor vai i Haag. o ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. halftwee, ds, Geeriing van Oude-Weterlng. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, leesdienst. Chr. Geref. Kerk (Polder)Voorm. half tien en nam. halfzeven, leesdienst-, ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorn. 10 uur, ds. van Woerden; nam. 7 uur. ds. Mansveld van Utrecht. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Zwaan. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 101/4 uur, mej. ds. Günther.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 13