LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 2 Juli 1934 UIT DE RIJNSTREEK. én baan, zal ook wel wegen vinden, waarlangs mijn voet kan gaan". Dit antwoord is toch zeker overtuigend, Spr. wil echter nog verder gaan en zegt; „Hebben de menschen, heeft de wereld nog een toekomst?" En hierop geeft ook de Bijbel het antwoord, dat de toekomst niet van de menschen, maar van God Is, Want niemand kan onze toekomst vast stellen dan alleen God. Tot Hèm alleen kunnen wij gaan met al onze levensvra gen, ook die der toekomst. Zoo wij, vooral de jongeren, dit doen, zal er een antwoord komen. Na deze rede werd gezongen Ge zang 221 4 en trad een korte pauze ln. Het tweede gedeelte van den middag werd ingezet met het zingen van Gezang 273 1 en 7, waarna als tweede spreker optrad ds. J. G. W. Goedhart, Ned. Herv. Predikant te Zeist, met het onderwerp: „Hoe kunnen wU gelooven?" Allereerst herinnerde spr. zijn gehoor aan de vele en groote veranderingen die de laatste jaren ln de wereld hebben plaats gehad en hieruit meende hij te moeten opmerken, dat de vraag die hy hier heeft te bespreken als een tydvraag Is te beschouwen. Althans ln vroeger ja ren werd deze vraag niet op deze wijze gesteld. In de eerste plaats bepaalde spr. 2leh by de vele moellUkheden die er zyn om werkeiyk te gelooven. En dan dacht hy aan de vele en dikwyis gegronde be zwaren. Maar hiermede beoefenen wy niet de gemeenschap, die ons Is geboden. Re kening houdend met de Godsgave in de natuur, Is er toch het groote gevaar dat wy God daarbuiten houden en onszelf en de natuur vereenigen. Dan vergeten wy de grootheid en aanbidding van Hem, die ons de natuur gaf, Spr. wilde thans niet alleen by de moeilijkheden om te geloo ven stilstaan en den medemensch becrltl- seeren, maar het geloof ook zien zooals het in werkeiykheld is nl. een stil en in tens verlangen. Spr. bepaalde zich hierby tot de geiykenis van den „Verloren Zoon" Als wy deze geiykenis goed verstaan, dan moeten wij ook gelooven. De ellende ln de wereld, die God ons zendt, moeten wy aannemen. Zoo kunnen wy met God le ven en met Hem gelooven, aldus eindigde spr. Na het zingen van lied 4: „De vaste grond des geloofs" sloot ds. Goedhart dezen uitstekend geslaagden buitenmiddag met dankgebed. Op verdiensteiyke wyze heeft het muziekcorps van de Nederland- sche Zendingsschool „Sangka Madali" dezen middag medewerking verleend. Aanrijdingen. Op den hoek van de Burg. de Kempe- naerstraat en den Burg. Terweeweg had een aanrijding plaats tusschen de 17-jarige wielrijdster L. V. uit bis se en den 24-j. autobestuurder M. T. uit Zoeterwoude, waarbij het rijwiel van de wielrijdster zwaar beschadigd werd en onberüdbaar was, terwyi de auto, om een aanrijding te ontwyken tegen het hekwerk van den tuin van A. d. L. opreed en dit beschadigde Per- sooniyke ongelukken hadden niet plaats. De schade werd onderling geregeld. Terwyi de dienstbode A. v. d. L. alhier vanuit „Rhyngeest" per rijwiel den Ryks- straatweg overstak, werd zij door een auto, bestuurd door W. N. V. uit Amsterdam aan gereden en tegen den grond geworpen, waarby zy een blessure opliep aan haal been en voet. terwyi haar rijwiel geheel werd vernield. De schuld van deze aanrij- ding was te wyten aan het onvoorzichtig oversteken van den rijweg. RIJNSBURG. Burgeriyke Stand. Geboren: Willem, zoon van G. van Delft en E. Star. Ondertrouwd: N. Schipaanboord, j.m. en W. van Ryn, j.d. Gehuwd: Jac. v. d. Mey en Joh, v. d. Enkel. Overleden: C. van Delft, Kz., 87 jaar, wedn. van M. v. d. Gugten. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer Jac. van Nieuwkoop, is te Kampen ge slaagd voor het propaedeutisch examen Theologie. SASSENHEIM. Geslaagd Schoolreisje. De leerlingen der hoogste klassen van de School der Herv, Gemeente hebben onder leiding van 't personeel een reis per touring-cars gemaakt naar Schiphol en Muiderberg. Het benoodlgde reisgeld werd door de kinderen zelf opgespaard. Veel nieuws werd bewonderd, waarby V1?,6' duidelijk naar voren kwam het geweldige verschil tusschen de voortbreng selen der middeleeuwen en die van de he- dendaagsche tyd. Het was een heel leer zame en toch genotvolle tocht! In verband; met de vernieuwing van de Beekbrug worden daar ter plaatse grondboringen verricht. De bouw kan dus nu binnen afzienbaren tyd tegemoet ge zien worden. STOMPWIJK. gemeenteraad. Wijziging Gemeentebegrooting - De salarisregeling - Rentereductie. Onder voorzitterschap van burgemeester Keyzer kwam de Raad dezer gemeente in voltallige vergadering bijeen. Wrnd. secre taris de heer Trapman. Na opening met gebed, werden de notulen onveranderd goedgekeurd. Na ingekomen stukken volgde behande ling van de wyziging gemeentebegrooting, dienst 1933, waarby de heer Wlllemse op merkte, dat er enkele posten op voorko men, welke meevallen, doch weer andere, welke deze meevallers doen wegvallen. Hy zou willen, dat de begrootingswyzigingen, wanneer het groote bedragen betreffen, ln den Raad behandeld werden. De kosten van telefoon vond spreker veel te hoog. B. en W. zullen moeten toezien, dat hierin verandering komt en hiermede de grootst mogeiyke zuinigheid betracht wordt. Ook de post vaart- en watermerken is met een te groot bedrag overschreden. De voorzitter: in April 1933 is ter sprake gebracht de verbetering van den Knlp- sloot en heeft de Raad B. en W. opgedra gen de Stompwyksche Vaart uit te bagge ren op de ondiepe gedeelten; dit heeft aan loon gekost f. 1100, aan sociale lasten f. 110 en aan schultenhuur f. 100, dit ls de oorzaak, dat deze post ls overschreden. By de telefoon ls ondergebracht de aanschaf fing van brandwekkers. B. en W. hebben reeds besproken er op aan te dringen, dat op deze post zooveel mogelijk zal worden bezuinigd. Verder lichtte de voorzitter een en ander duideiyk toe. De heer Vink onderstreepte de woorden van den heer Willemse en drong er op aan, dat bU dergelijke posten een verkla ring gevoegd wordt. Z. h. st. werd de wy ziging goedgekeurd. Het voorstel verlenging rekening-cou rant-overeenkomst N.V. Bank voor Neder- landsehe Gemeenten ad f. 10.000 (verbete ring Broekweg) werd z. h. s. aangenomen. Aan de orde was het voorstel ter zake ontwerp-besluit van Ged. Staten tot na dere regeling der jaarwedden van burge meester, secretaris en ontvanger. De heer Vink heeft met dankbaarheid kennis genomen van het prae-advles van B. en W.; de betrokkenen hebben zonder meer de regeling aangenomen. Daarvoor komt hun hulde toe, doch ook aan den- gene, die de becyfering heeft gemaakt. De regeling voldoen zoo ongeveer aan den wensch van den Raad. Met bevreemding heeft spr. kennis genomen van hetgeen ln verband met dit punt in den Raad van Veur behandeld is, waar men er op aan gedrongen heeft Ged. Staten met aan drang te verzoeken om Veur een zelfstan dige Gemeente te maken; spr. deelt deze opinie niet. Hy vraagt, of het juist ls, dat met ingang van 1 Juli de pensioenby- drage verhoogd wordt tot 10°/o. en zoo ja, of de Raad hierin eenige beslissing nemen kan. De voorzitter sloot zich aan by de hulde Inzake het opmaken der becyfering. Wat de 10°/« betreft, hebben B. en W. reeds een standpunt ingenomen en hopen in een volgende vergadering met voorstellen dienaangaande te komen. Dit voorstel werd na discussie z. h. s. aangenomen. De voorzitter deelde mede dat B. en W. by verschillende instellingen hebben ge vraagd de rentestandaard van loopende geldleeningen te verlagen, waarmede B. en W. succes hebben gehad. Van verschillende is verlaging toegezegd, waarmede per jaar een rentebesparing is verkregen van plm, f. 1200. De heer Vink merkte op, dat door het Kol. Pensioenfonds afwyzend is beschikt. Spr. vond dit frappant van een Rijksinstel ling, die zoo weinig medewerkt. De heer Bloemheuvel onderschreef de woorden van den heer Vink, waarna een en ander z.h.st. werd goedgekeurd. Op de vraag van den heer Bloemheuvel inzake bouw politiewoningen, antwoordden B. en W„ dat, waar een politiebeambte vergunning heeft bulten de gemeente te wonen. B. en W. momenteel niet tot bouw kunnen overgaan. De heer Bloemheuvel kon met dit ant woord niet accoord gaan en zette in deze zyn standpunt uiteen. Het prae-advles van B. en W. werd in stemming gebracht en z.h.st. aangenomen met alleen de heer Bloemheuvel tegen. Een vraag van den heer Waayer om ver betering tn het ryverkeer aan den Stomp- wykschen weg ln verband met de werk zaamheden aan dezen wee en om zoo mogeiyk het verkeer om te leggen werd door den voorzitter beantwoord. B. en W, hebben bytyds by Ged. Staten aangedron gen om het verkeer om te leggen over den Oostvlietweg, doch Ged. Staten hebben hierop afwijzend beschikt. Iedereen moet in deze dus maar een beetje medewerken, dan is het niet zoo moelUjk. De gemeente Voorburg laat de vuilnisauto's over Zoeter- meer omrüden, dus werkt in deze wel mee. Op diverse vragen van den heer Bloem heuvel inzake de werkverschaffing aan den Stomrpwykschen weg. antwoordden B. en W.. dat wat het zinken der schuit betreft aan B. en W. niet gebleken is, dat hier niet tactisch zou zijn opgetreden. Die de schuit bedienen, zyn allen schippers. Er wordt door enkele menschen over gewerkt, doch dit is in het belang van het werk opdat des morgens de mensehen tydig kunnen beginnen. De heer Bloemheuvel vroeg de uitbetaling van het loon ploegsgewiize te doen geschie den. De voorzitter zegt toe dit te zullen bespreken. Op de vraag Inzake de llchtstroomdraden aan den Broekweg, antwoordden B. en W.. dat zij deze zaak met den Directeur der Lichtbedrljven hebben besproken en met deze werkzaamheden zoo spoedig mogeiyk zal begonnen worden Hierna sluiting. VOORHOUT. Heldhaftige redding. Zaterdagavond omstreeks 9 uur waren de dochtertjes van den heer v. W. en B. alhier in een eigen gemaakte kano gaan varen ln de Leldschevaart. Door nog onbe kende oorzaak kantelde de kano, waar door de inzittenden te water geraakten. Geen van belden kon zwemmen. Dit ge beurde ongeveer ter hoogte van het eind punt van de Heerenlaan. Aan den overkant van de vaart zaten jongens der Bisschop- peiyke Nyverheidsschool alhier onder lei ding van de Eerw. Broeders te visschen, die het ongeval bemerkten. Met toestem ming van den surveilleerenden Broeder be gaf de circa 15-jarlge Ten Herkei zich te water, zwom over en wist na eenige inspan ning beide drenkelingen op het droge te brengen. Een ware prestatie voor dezen moedigen redder, die zyn leven waagde. Met den schrik en natte kleeren kwamen de beide meisjes vry eii zyn hièrmede aan een wissen dood ontsnapt. Voor deze kranige redding had deze jeugdige scholier een ovatie van zyn mak kers in ontvangst te nemen. Een woord van hulde is hier zeker op zyn plaats. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. A. Rohde en gezin, van Bassenheim H. A. Vis van Noordwijk W. J. Westgeest van Noordwijk G. J. M. Fox van Schaesberg (L.) P. V. Over- dyk van Hilversum A. M. ten Herkei van Hilversum W. A. M. Velp van Box meer H. Vrijman van 's-Gravenhage M. A. Wesseling van Sassenheim R. H. J. Colson van Maastricht C. B. de Munk geb. Beke van Bloemendaal M. M. van den Bogaard van Haarlem L. J. Onder water van Voorburg R. J. M. Voet van komt. Hierna geheime zitting. Hontenisse S. C. M. v ,'t Schip van Am sterdam K. M. Busing van Reusel J. J. van Hage en gezin van Rhoon W. C. van Miltenburg van Bennebroek M. 8. van Dam van Warmond A. C. Berbeo van Noordwijkerhout N. H. Hekker van Noordwykeriiout J. E. M. Zwaan van Oosterhout F. A. A. M. Vermeulen- Windsant van Amsterdam A. P. van Nassau van Bennebroek H .Hoogervorst van Wassenaar G. A. Thien van Amers foort H. A. van der Hulst van Alkemade G. G. van Berkel van Oegstgeest A. C. van Dongen van Moordrecht F. J. Geurts met gezin van Schalkwijk (U.) i F. P, P. van de Seljp van Rljswyk (Z.H.) N. M Biyieven van Sassenheim A. W. Bots van Warmond E. J. Hoogmoed van Sassenheim C. Wesseling van Sassen heim D. M. G. van der Ploeg van Alke made P. A. M. van Vugt van Dongen J. G. VLnk en gezin van Noordwijk Th. Geytenbeek van Oss (N.-B.i. Vertrokken: A. P. H. de BekkerBerkel- mans en gezin naar Mill en St. Hubert (N.-B.) A. M. W. Laurentius naar Den Haag W. J. H. Deeterlnk naar Lelden A. van Zoen geb. van der Raad naar Lisse J. J. DijkhuisVan der Eist naar Am sterdam M. H. Koolloos naar Noordwijk N. H. G. Dysselbloem naar Naaldwyk A. van der Aar naar Alkemade C. B. J. Leeuwe naar Amsterdam C. A. van Lin den naar Rotterdam P. L. J. Krljnen naar Apeldoorn Th. A. de Groot naar Bloemendaal-Aerdenhout P. W. van der Holst naar Noordwijkerhout H. M. Die mei naar Oegstgeest C. Does n. Oegst- gest H Lemmers naar Sassenheim J. F van Kampen naar Noordwijk H. Schalk en gezin naar Voorschoten Alb. de Groot met gezin naar Noordwijkerhout H. A. M. Ruwiel naar Nieuwer-Amstel H. Hoogervorst naar Wassenaar J. Th. Langeveld en echtgenoote naar Castricum G. van Gurp naar 's-Gravenhage Th. M. Hekkema-Van Gurp naar Den Haag M. Hulsman naar Leiderdorp A. Grif fioen naar Gouda F. A. van Leeuwen naar Leiden. Burgeriyke Stand. Geboren: Frederik Hendricus, z. van S. P. Heemskerk en S. P. M. van Eeden Leonardus Petrus Nicolaas, z. van Adri. van der Geer en C. A. Baars Adrianus Petrus Wilhelmus, z. van N. W, Turnhout en M. J. Koelewijn Elisabeth, d. van P. M. de Bruin en G. de Vries Bertha, d. van C. Koppe en C A. van Werkhoven Dlngena, d. van J. van der Blom en J. H. Knoppert Emerentla Johanna, d. van J. van der Voorn en M. van Leeuwen Cornells Adrianus Maria, z. van P. J. van der Werf en M. J. Maat. Anna AUda Cornelia, d. van J. de Groot en J. G. M. Meijer Petrus Simon, z. van J. J. War merdam en S. H. Damen Herman Ge rard Maria. z. van L. H. Prins en C. W. Stokman Catharinus Wilhelmus, z. van H. Went en M. C. van WIeringen. Ondertrouwd: Petrus Johannes van No- belen van Noordwijk en Anna Maria van der Vocrn van Voorhout. Gehuwd: Johannes Theodorus Langeveld 25 i. en Antonla van der Geer 29 j„ Cor nells Lambertus Martinus Prins 28 j. en Johanna Margaretha van Ryzen 25 j. Johannes Jacobus van Dijk 31 J. en Catha rine van den Noulaftd £6 J. Cornells van Wissen 23 j. en H. Hoogervorst, Overleden: Maria Wilhelmlna Cornelia Overdevest 21 J. 1 GEMEENTERAAD. Een korte agenda. De raad kwam ln openbare vergadering byeen. De voorzitter opende met gebed Afwezig waren by den aanvang de heeren H. J. Vester en P. van Reysen, terwyi wethouder Van der Laan later ter verga dering verscheen. Het lid Spierenburg was het met de no tulen niet volkomen eens. voor wat be treft het onderwerp, waarin de salarissen voor burgemeester, secretaris en ontvan ger ter SDrake werden gebracht. Spreker zelde te hebben voorgesteld, een verzoek te richten aan Ged Staten om de zoo even genoemde salarissen nog meer te korten op grond van de verlaging van het algemeen, levenspeil, en den slechten toe stand waarin de financiën der gemeente verkeert. Snr. verzocht de vergadering te willen goedkeuren, dat de notulen op dit punt worden gowilzlgd Na discussie word dit voorstel aange nomen en de notulen voor de rest onge wijzigd vastgesteld. Ingekomen een schrijven van Gedep. waarin zy mededeelde, dat de gemeente- rekening over 1932 was vastgesteld en de begrootlngswijziglng 1933 was goedge keurd: ook de wiiziving der waterbedrijfs- begrooting wercl by een ander schrijven voor het dienstjaar 1933 goedgekeurd. Volgde het urgente punt: Leening ad f 30.000. Deze leening is noodig om den bouw der R.-K. Jongensschool te kunnen betalen. De leenins is bedoeld voor den tüd van 30 jaren pari tegen 4 3/8 pCt. Hierop werd door den voorzitter het con- ceot-bosluit voorgelezen. Het lid Splerenburc stelde eenige vra gen, waarop de voorzitter antwoordde, dat deze aanbieding is uitgezocht uit verschil lende ontvangen aanbiedingen, terwyi deze, met de My. voor Gemeente-Crediet het meest blliyk is te achten, Het voorstel van B, en W. werd daarop zonder h. st. aangenomen. Het voorstel van B. en W tot wyziging der gemeentebegrooting 1933 werd na toelichting door den voorzitter zonder h. st. aangenomen. De voorzitter deelt mede, dat de huur ders van gemeentegrond, n.l. P. Lemmers en H. J. van der Laan in beroep zyn ge gaan by de Kamer voor Crisispachtzaken te Leiden, alwaar hun huurschuld werd bepaald resp op f. 300 en f. 140. Hierop werd door den heer F. M. Ange- vaare vragen gesteld, strekkende tot te werkstelling van een werklooze bij de ge meente, waarop de voorzitter antwoordde dat deze aangelegenheid in besloten zit ting beter kan worden behandeld. Het lid De Groot betreurde de z.g. ver betering van den Loosterweg. daar n.l. door te scherp keislag of zooiets ruiten worden ingegooid door passeerende auto's. Tot ziln spijt kan de voorzitter hiertegen geen enkele oplossing toepassen. Het lid Spierenburg vroeg nog of het juist is. dat een perceel gelegen aan de Boekhorstlaan. is aangesloten aan de rioleering. zonder grond voor trottoir-aanleg te hebben afge staan aan de gemeente, hetgeen als voor waarde was gesteld by alle bewoners dezer laan. De voorzitter antwoordde, dat de hierbedoelde eigenaar "heeft toegestaan dat het trottoir mag worden aangelegd, zoodra het de gemeente wenscheiyk voor- WASSENAAR. Vergadering der Koningin WUhelmina- Vereenlging. In het Centraal Theater hield de Ko- nlnging Wilhelmlna Ver. haar alg, leden vergadering, geopend door den voorzitter, den heer H Brouwer. Deze memoreerde het overhjdèn van H. M. de Koningin- Moeder.. Het bestuur mag over het afgeloopen Jaar tevreden zijn. Hoewel het feest van verleden jaar is gesloten met een nadeelig slot, kon dit dank zij de ln goede Jaren gemaakte reserves gemakkeiyk worden gedekt. In dit nadeelig saldo ls mede oor zaak het niet meer ontvangen van de ge meente-subsidie ad f. 300 en de Ingevoerde vermakelijkheidsbelasting te zamen vor mende ongeveer het batig saldo van vorige jaren. Door den secretaris, de hper G. van der Mark werden de notulen der vorige alg. vergadering voorgelezen, die werden vast gesteld. De voorzitter deelde oa. mede. dat de vereeniging od 3 Maart 1905 werd onge richt voor den tyd van 25 iaren en 11 maanden, zoodat ln Februari 1935 de ver eeniging haar rechtspersoonlijkheid niet meer zal bezitten. Aan het einde van dit jaar zal 'n leden vergadering worden belegd tot herziening de- reglementen. Uitgebracht werd het jaar-verslag door den secretaris. Er was goede samenwer king met de Chr Oranlevereenlging: de algemeene toestand der vereeniging ls niet onbevredigend; het ledental ls beduidend te-genomen, dit bedroeg 3 eere-lïdïn en 1270 gewone led-n. Do-r den Dennlngmeester. den heer H. van Elk. werd verslag uitgebracht van den finanrieelen toestand. De inkomsten hadrtpn bedragen f. 4608.48. en de uitgaven f. 5337.48, zoodat e- -en nadeelig saldo was te boeken van f 629. Namens de controle-commissie werd door den heer H v. d. Klaauw verslag uitgebracht van het gevoerde beheer dooi den nenningmesstcr. Do commissie stelt, voor den functionaris voor het uitstekende beheer décharge te verleenen. Aldus be sloten. In de vacature-A. Vrijenhoek in ge noemde commissie werd gekozen de heer J. van Blezen Thn. D? br.stuursieden de heeren H Brouwer Cvoorz t en H van Elk (osnnlngm.) wer den met bijna alg. st. herkozen. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten een vamdel voor de vereeniging aan te koop.-n. D- vergadering ging er mede aceoord dijt het bestuur een priis- vrnag uitschrijft onder de ingezetenen dezer -emeente voor een aan te schaffen vannde! Aan de beurt kwam bespreking van'de te houden feesten. In verband met het overlijden van H, M. Koningin Emma zul len deze niet, zoo zlln als anders. Do heer Mens achtte een feest zonder vermakeliikheden niet mogellik in Wasse naar en stelt voor dan geen feest te orga- nl-eeren. Het bestuur stelde voor op heel besehel den wijze dit jaar alleen een kinderfeest te oreanlseeren, uitsluitend voor kinderen van leden der vereeniging. Na bespreking glnv men hiermede accoord. Na rondvraag volgde sluiting, Loop der Bevolking. Gevestigd: H. J. D. Brandes en gez. uit Den Haag, Van Zuylen van Nyeveltstraat 165 C. C. Brummer en gez,, uit Soera- baya, Gr. Haesebr.weg No. 35 H. Buess en gez.. uit Den Haag. Jullanaweg 16 P. Blisterveld en gez., uit Den Haag, Raap horstlaan 33 F. G. van Dyi en vr, uit Dordrecht, Teylingerhorstlaan 25 N. de Graaf en vr., uit Amsterdam, v. Z. v. N,- sfraat 76 P. Joon en vr., uit Den Haag, Wittenb.weg 98A L. A. van der Kleij en vr., uit Den Haag, R.str.w. 471 J. Lang- hout en vr. uit DenHaag Oostd.w. 97: W E. von Metsch en gez.. uit Voorburg. Rijks straatweg 340 uit Voorburg H. C Re- migius en gez., uit Kethel en Spaland, Schouwweg 16 -- J. C. Scheffel en vr., meubelhandelaar uit Den Haag. Rüksstr. weg 266 J. G. H. van der Schilden en gez.. uit Den Haag, Gladlolusstr. 3 J. Schooleman en gez., uit Passaroean, Rijks straatweg 340B J, I. Verboom en gcz„ uit Don Haag, Van Heeckerenstr, 7 K. Vuyk en gez. poflertjesbakker. uit Rot terdam. Duinvoetlaan 32 A. M. Zoet, d. b., uit Voorschoten, Berkheistraat 7 F. Vetter, uit D.land, Jullanaweg 16 F. Wltkavel, uit Bochum, Park O. Wasse naar 1. Vertrokken: C. J. Zweegman, n. Amster dam, Sloterkade 9 huis A, H. de Klerk n. Noordwyk, Voorstraat W, Honders n. Den Haag, Regcntesselaan 255 Wed. C. Brakenhoff geb. Van Woerkom, 11, Den Haag. Ger. Doustr. 92 W C van de Graal, n. Rilland Bath. G. C. F. Onder- Water n. Apeldoorn, Deventerweg 459 Th. C. van Lokven, n. Wychen, Wacht poort 49 A. B. J. Grage 11. Den Haag, Roelofstraat 27 S, A. Walraven n. Kou dekerk, p.a. S. van Vliet R, R. M. Ro sen Jacobson, n. Delft, Noordelnde 19 G. A. J. Veen en gez., n. Soerabaja, Noor derpark A 10 L. J. Plemp van Duiveland n. Den Haag, L. de Colignystr. 85 L. Kienappel, n. R'dam, Rochussenstr. 385b C. J. C. W. Tüdeman, n. Den Haag, Badhuisweg 90 A. M. Koelemey, n. Lei den, Ac. Ziekenhuis T. C. van Engels dorp Gastelaars n. Overschie, Burg. Bos straat 65 J. W. M. Snijder, n. Kleef Dl. J. A. Retera geb. Koudys, n. Den Haag, Surinamestr. 11 C. Kuyper, n. Den Haag, Parkstraat 35 J. Eilander, n. Den Helder, Sluisdükstr. 137 G. C. Sterren burg, n. Rijswijk Z.H., Oranjelaan 2. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirkje, d. v. L. van Roouen en A. C. Metz Theodora Johanna Pe- tronella, d. v. L. L. v. Leeuwen en P. van Haastrecht Kryn, z. v. Kr. v. der Heide en C. van Cappellen. Overleden: Clazina Johanna Schaafsma 16 j. Pieter Zylma 79 j., echtgen. v. E. M. Beerman. Ondertrouwd: D. Schmal en J. A. C. van Zoest H. H. Brockhaus en F. G. C. Ter- laak. Gehuwd: J. H. de Ruyter en W. J. Van- dersande W. T. Noordoven en R. Too- nen. Gevonden: een duif, kindercape, tasch met inhoud, sleuteltje, rol kokoslooper, autoband, Llpssleuteltje, autonummer bord, verzilverden vulpenhoder, ramme laar, belastingmerk. OUDE-WETERING. Wegverbetering. Door het gemeentebestuur ls een proef genomen met het teren van een gedeelte weg langs de Oude-Weterlng. Het werk ls uitgevoerd door de N.V. Gerulschlooze Weg te Heemstede, en de proef mag voorloop: r als geslaagd worden beschouwd, daar de omwonenden van de stof plaag zUn be vrijd. Nu nog maar afwachten hoe het teerdek zich in de naaste toekomst houdt. Mocht de proef werkeiyk voldoen, dan ligt het in het voornemen van de gemeente om geleideiyk alle grintwegen zoo te be handelen. 0 ROELOFARENDSVEEN. Meeting van de R.K. Volksbond. Gisteren had alhier de groote meeting plaats van den Ned. R.K. Volksbond, kring Leiden. Van de meeste hulzen wapperde in den middag de vaderlandsche driekleur. Het weer werkte mede en de zon goot hare stralen uit over de vele vaandels en banie ren, die de verschillende afdeelingen in den optocht meevoerden, hetgeen een grootsehen aanblik opleverde. Nadat door pastoor Aarts met assistentie een kort Lof was gehouden met toespraak, ving de optocht aan. Vier muziekcorpsen luisterden den stoet op, waarna de mee- tinggangers zich ln den tuin van de pastorie vereenigden. Het openingswoord werd gesproken door den voorzitter van den R.K. Volksbond af- deeling Roelof arendsveen, die na de aan wezigen het welkom te hebben toegeroepen het woord verleende aan den heer Jos. Maenen uit Heerlen, die in een kernach tige rede de beide encyclieken van Paus Leo XIII en Prins XI besprak, er op wij zende, van hoe groote beteekenis deze belde encyclieken voor de arbeidersbewe ging ls geweest en thans nog is. Spr. wees vooral op de toestanden in Duitschland en spoorde de leden aan trouw aan hun be ginsel te blijven en zich niet te laten ver leiden door de moderne beweging van onzen tyd, welke veel belooft, doch niets geeft. De tweede redenaar was de weleerw. heer. A. Kramer, die de arbeiders opwekte hun beginsel naar buiten uit te dragen en om vooral ln dezen moeiUJken tyd schou der aan schouder te staan en te luisteren naar de voorschriften van kerkeiyke over heidswege gegeven. Na het zingen van eenige liederen en een dankwoord van dén voorzitter werd deze massale betooging door den voorzitter gesloten. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Henrietta, d. van W. Keers en F. P. M. van Ham Gelske. d. van J. Dykman en B. Aksma Willemina, d van K. van Ringelenstein en E. Hofstede Jacob, z, van D. Zwart en N. Zantingh. Verbreeding van de Witte Brug. De Witte Brug aan het Noordeinde moet dit jaar een belangryke herstelling onder gaan en tevens zal deze brug veel breeder worden gemaakt. De polders „Achterof en de Putte" zullen f. 150 in de kosten bydra- gen; de A.N.W.B. en de K.N.A.C. en de vereeniging van bedryfsautohouders ieder voor f. 50,terwyi ook de gemeente Wad- dinxveen daaraan f. 50 betaalt. De bloemenkoopman G. reed met zy'n bakwagen, beladen met bloemen op den Henegouwerweg Een kind van den heer H. duwde aan de voorzyde van de bak, waarby de koopman de macht over zyn stuur verloor en te water reed. De bloemen waren grootendeels onverkoopbaar. De Hooge Waddinxveensche brug is met ingang van gisteren door de Provincie overgenomen. Thans is het de afdeeling van den Ned. Reddingsbrigade gelukt een gedeelte beschikbaar te krygen van het zwembad alhier voor haar oefeningen. WOUBRUGGE. Twee karpers in één klapf Als een byzonderheld kunnen wy ver melden, dat door den heer R„ die met den hengel, waaraan hy twee haken bevestigt, op karpers vlscht, aan dezen hengel twee karpers tegeiyk ophaalde, samen ruim 7 pond wegende. Pracht exemplaren werden er in Be Woudwatering gevangen, waar onder er waren van 12 pond. De kruidenier Wittebol slaagde voor het examen Warenkennis ter verkryging van de door het comité van samenwerking Ingesteld vak-diploma te Rotterdam. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrlt, z. van Johannes van Halen en van Neeltje Dekker. Overleden: Cornells Hendrik Tammo Botke, 45 jaar, echtgenoot van Antje Bak ker (wonende te Voorburg). Door de afd. van den Chr. Nat. Werk mansbond, is alhier een bloempjes ver koopdag gehouden ten bate van het dr. de Visserhuis te Lunteren. herstellings oord voor kinderen. De opbrengst bedroeg f. 12.51. ZEVENHOVEN. T. van Veen t In den ouderdom van ruim 59 jaren is aan den Amstel overleden de heer T. van Veen, die van de oprichting af van het waterschap Groot Wilnis Vinkeveen, ge zeteld te Mydrecht (1925) Heemraad in dat waterschap was en tevens aan den Amstel tot een der vooraanstaande per- sooniykheden behoorde. Op Woensdag 11 Juli zal hier voor het eerst een autotocht worden georganiseerd, voor ouden van dagen. De reis gaat naar het Gooi. 8—8

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7