leidsch Daqbk Lei 75,te Jaargang Maandag 2 Juli 1934 No. 26 Het voornaamste Nieuws van heden. tblöSi iiiiiijiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiniiiniiiiiiiiiiixiiiitiiiiitiiiiui ZEILEN. OEFENWEDSTRIJDEN VAN „DE KAAG". Derde en laatste dag. (Van een specialen medewerker). Gisteren was het de derde en laatste dag, waarop de Kon. Zellvereeniglng „De Kaag" aan ongeveer 90 leden de gelegen heid gegeven heeft om zich te oefenen voor de a.s. Kaagweek. Wij twijfelen er geen oogenblik aan dat deze wedstrijden hun doel bereikt hebben en vele zeilers de wedstrijdroutine ver kregen hebben, die zij voor de a.s. wed strijden noodlg zullen hebben. Gedurende dezen laatsten dag woei er een flink windje, die een tweede man in de Jollen noodig maakte en ervoor zorgde dat de sharpy-zeilers flink hebben moeten hangen om hun ranke bootjes recht te houden. Jammer was het dat nu er eindelijk een goede wind was deze Juist uit het Noorden woei, waardoor des morgens de Kaagbaan geheel bezeild was, terwijl er 's middags door enkele klassen een slagje gemaakt moest worden op het rak Zweyland Norremeer. In de 45 M2 klasse was het wederom de Boekanier die de beide eerste plaatsen wist te bezetten, terwijl de Walta en de Coppelstock zich ieder met één tweede plaats moesten tevreden stellen. Hierdoor wist Warners den hoofdprijs te behalen met een grooten voorsprong op no. 2. De regenboogklasse A gaf een paar zeer mooie starts te zien. Over het algemeen werd er gisteren trouwens goed gestart, daar de stuurlieden het groote voordeel van een goede start bij een bezeilde baan zeer goed inzagen. Zuiderbaan wist de le race te winnen met een voorsprong op de Duke met v. d. Velde aan het roer die beide malen tweede werd. v. d. MeiJ die 's middags won en 's morgens derde geworden was wist ten slotte den hoofdprijs te behalen. In het totaal werd de Duke tweede, met een ver schil van slechts één punt op De Swan die derde werd. In de B-klasse werd de hoofdprijs door de Elf van Brouwer gewonnen, hoewel deze gisteren niet onder de prijswinnaars wist aan te komen. De Vries Lentsch wist met zijn Pieterke door respectievelijk 1ste en 3de te worden nog zooveel punten te behalen dat hij den 2den hoofdprijs won. In de 12 M2 klasse A kwam de Dinges van Nauta belde malen als eerste door de finish, waardoor deze zeiler zooveel pun ten behaalde, dat hij den eersten hoofd prijs gewonnen zou hebben, wanneer hij niet zoo sportlef geweest was om, nadat hij ervan overtuigd was in één der wed strijden een fout begaan te hebben, naar het wedstrijdcomité te gaan en te ver zoeken hem van dezen wedstrijd uit te sluiten, alhoewel er geen protest tegen hem was Ingediend. Hierdoor wist Saraber met een verschil van slechts 2 punten den eersten hoofd prijs te winnen voor Nauta, die nu tweede werd. In de B-klasse won de Peuleschil giste ren tweemaal, en daardoor den eersten hoofdprijs met een grooten voorsprong op de Take Care die 2e en 3e werd en den tweeden hoofdprijs won met één punt ver schil op de Peet van Marlet. In de Frlesche 16 M2 klasse won de 9 Juni beide races en daarmee de hoofd prijs met bijna tweemaal zooveel punten als de Kriek die in totaal tweede werd. In de Pampusklasse A wist de Steur II slechts één derde plaats te bereiken. Toch won v. d. Steur de eerste hoofdprijs, al zeilde hij veel minder goed dan verleden jaar in zijn regenboog waarmee hij toen alle zes de wedstrijden won. De Windveer, die gisteren 2 en 3 aankwam haalde hier- nog de tweede hoofdprijs, terwijl Swart met zijn Snip II met klein verschil derde werd. In de B klasse behaalde de Norremeer van ir. Hofkes gisteren het grootste aan tal punten door respectievelijk de 2e en lste plaats te bezetten, daar v. Hooff ech ter niet meer te bereiken was moest hij zich met de tweede hoofdprijs tevreden stellen. De Spriet van Schrama, die ook een lste en 2e plaats behaalde, werd in totaal 3e. In de 12 vts. Jollenklasse A werden beide wedstrijden gewonnen door de Daphnia. Daar v. Helvert echter reeds drie eerste en één tweede plaats behaald had. was deze niet meer in te halen, waardoor deze zeiler den eersten hoofdprijs won en Bor- gerhoff Mulder zich met den tweeden prijs bedeeld zag. Derde werd de Good Luck van v. Wermeskerken. In de B-klasse won v. Ginkel met zijn Tierelier beide races van gisteren en den hoofdprijs. MeJ. Leenen werd belde malen tweede en wist tevens beslag te leggen op de tweede hoofdprys, In de C klasse won 's morgens het Note- dopje, dat in totaal 4e werd, gevolgd door Ingeborgje van mej. Bakker en Narrow Escape met Dolly Weise aan de helmstok. In de middagrace won het Sterntje van Kelis, die tevens de le hoofdprys won, ter- wyi van Eek 2e en ditmaal Frledi Weise 3e werd. De derde hoofdprys werd echter door Flu met Hot Toddy gewonnen, terwyi Coster met het Alvertje in totaal tweede werd. De volledige uitslagen zyn: 45 M2 klasse, ochtendwedstryd: 1. Boe kanier, st. Warners; 2. Coppelstock, st. J, H. C. Sieverts; middagwedstryd: 1. Boeka nier; 2. Walta, st. C. A. Vermaat. Regenboogklasse A, ochtendwedstryd. 1. De Swan, st. H. Zuiderbaan; 2. Duke, st. J. Jesse; 3. De Leede II, st. W. Z. v. d. Mey; middagwedstryd; 1. De Leede n; 2. Duke; 3. Braassemermeer, st. J. Heinen. Regenboogkl. B, ochtendwedstryd: 1. Pieterke, st. G. de Vries Lentsch; 2. Titia, st. J. W. Maas; 3. Arlola, st M. C. HeiJ- mans; middagwedstryd: 1. Nimf, st. M. G. Brand; 2. Ariola; 3. Pieterke. 12 M2 klasse A, ochtendwedstryd: 1. Dinges, st. W. J. H. Nauta; 2. Slabble, st. G. A. H. Saraber; 3. Twente, st. mej. E. Cohen; middagwedstryd: 1. Slabble; 2. Claire, st. H. S. Thomas; 3. Brasem, st. J. v. d. Meer. 12 M2 klasse B, ochtendwedstryd: 1. Peuleschil, st. Th. F. Gebhard; 2. Peet, st. A. Marlet; 3. Take Care, st. J. C. Ranse laar; middagwedstryd: 1. Peuleschil; 2. Take Care; 3. Quick, st. J. L. v. Dieten. Friesche 16 M2 klasse, ochtendwedstryd: 1. 9 Juni, st. F. L. Rambonnet; 2. Kriek, st. A. G. H. M. Bekker; middagwedstryd: 1. 9 Juni: 2. Kriek. Pampusklasse A, ochtendwedstryd: 1. Wervelwind, st. Jhr. E. G. v. Benthem V. d. Berg; 2. Snip II, st. H. J. Swart, 3. Wind veer, st. L. v. Essen; middagwedstryd: 1. Wind en Water, st. mej. W. H. van Hool- werff; 2. Windveer; 3. Steur n, st. L. v. d. Steur. Pampusklasse B, ochtendrace: 1. Spriet, st. J. M. G. Schrama; 2. Norremeer, st. ir. J. C. P. Hofkes; 3. Zwelland, st. M. v. Hooff Jr.; middagrace: 1. Norremeer; 2. Spriet; 3. Geeft Acht, st. Reverman. 12 vts. Jollenklasse A, ochtendrace: I. Daphnia, st. P. H. R. Borgeihoff Mulder; 2. Vagebond, st. Th. v. Helvert; 3. Hans st. A. H. v. Vliet; middagrace: 1. Daphnia; 2. Good Luck, st. J. L. v. Wermeskerken; 3. Vagebond. 12 vts. Jollenklasse B, ochtendrace: 1. Tierelier, st. R. J. v. Ginkel; 2. Reveller, st. mej. F. A. C. Leenen; middagrace: 1. Tierelier; 2. Reveller. 12 vts. Jollenklasse C, ochtendrace: 1. Notedopje, st. J. H. v. Dalen; 2. Ingeborgje st. mej. W. Bakker; 3. Narrow Escape, st. mej. Dolly Weise; 4. 311, st. M. C. v. d. Hoog; 5. Sterntje, st, H. W. Kalis; middag race; 1. Sterntje; 2. Lucky Rascal, st. L. v. Eck; 3. Narrow Escape, st. mej. Friedi Weise; 4. Notedopje, st. J. H. v. Dalen; 5. Radetlske, st. A. le Poole. De hoofdpryzen werden als volgt toe gekend: 45 M2 klasse: lste Boekanier, 64 pnt. Regenboogklasse A: 1. De Leede II, 57 punten; 2. Duke, 50 punten. Regenboogklasse B: 1. Elf, 64 punten; 2. Pieterke, 55 p.; 3. Meteor, 50 punten. 12 M2 klasse B: 1. Slabbie, 70 punten; 2. Dinges, 68 p.; 3. Brasem, 42 p. 12 M2 klasse B: 1. Peuleschil 88 p.; 2. Take Care 59 p.; 3. Peet, 58 p. Friesche 16 M2 klasse: 1. 9 Juni, 64 p.; 2. Kriek, 34 p. Pampusklasse A: 1. Steur II, 65 p.; 2. Windveer, 52 p.; 3. Snip II, 49 p. Pampusklasse B: 1. Zweiland, 66 p.; 2. Norremeer, 61 p.; 3. Spriet, 58 p. Handicapklasse: 1. Joho, st. mevr. F. Boom, 61 p.; 2. Kiele Kiele, St. L. Schuld, 51 punten. 12 vts. Jollenklasse A: 1. Vagebond, 70 punten, 2. Daphnia, 63 p. 12 vts. Jollenklasse B: 1. Tierelier, 72 p.; 2. Reveller, 54 p. 12 vts. Jollenklasse C: 1. Sterntje, 104 p.; 2. Alvertje, 78 p.; 3. Hot Toddy, 93 p.; 4. Notedopje, 89 p.; V. Eider, 83 p. ROEIEN. WEDSTRIJDEN VAN „AEGIR". Successen der Leidsche damesploegen. Op de baan, die op het kanaal Gronin genStroobos was uitgezet tusschen de plaatsen Zuidhorn en Aduard op ongeveer 12 km. afstand van Groningen gelegen werd Zaterdagmiddag het eerste gedeelte afgewerkt van de nationale roeiwedstry- den, georganiseerd, door de Groningsche Studentenroeivereeniging Aegir, ter gele genheid van de Lustrumfeesten der Gro ningsche Universiteit. De uitslagen luiden: Tweeriemsgieken jun. le heat, 1. Argo in 9 min. 9 3/5 sec. 2. Njord. 2e heat: Laga, row over, 9 min. 38 sec. 3e heat: 1. Laga, 8 min. 46 4/5 sec.; 2. Arga taflengte. Vierriemsgleken Overnaadsch. 1. Triton, 8 min. 5 sec., 2. Aegir, taflengte. Achtriemsgieken Jun. A. le heat: 1. Argo, 7 min. 4/5 sec. Argo werd echter ge- dlsqualtficeerd. zoodat Nereus in de be slissing komt. 2e heat: 1. Laga, 6 min. 52 3/5 sec., 2. Aegir. ruim 1 lengte. Achtriemsgieken Danjes. le heat: 1. de Vliet, 3 min. 54 sec., 2. de fiunze, 1 lengte. Tweeriemsgieken Jun. Overnaadsch. le heat: 1. Triton 8 min. 50 sec., 2. Aegir 2 lengten. Vierriemsgleken Jun. le heat: 1. die Leythe 7 min. 54 sec., 2. Aegir, 2 lengten. De resultaten van den tweeden dag waren: Jonge vier: 1. Laga tyd 7 min. 40 3/5 sec., 2. Die Leythe opgegeven. Jonge Twee: 1. Triton tijd 8 min. 28 sec., 2. Laga opgegeven. Oude vier: 1. Triton 7 min, 22 3/5 sec., 2. Argo op ruim 1 lengte. Overnaadsche sciff: 1. Poseidon tyd 8 min. 37 3/5 sec., 2. Njord ver achter. Sciff: Willem m 7 min. 59 2/5 sec., 2. Aegir taflengte. Lichte vier: 7. Hunze tijd 7 min. 47 3/5 sec., 2. Triton twee lengten. Jonge Acht A: 1. Laga tyd 6 min. 39 2/5 sec., 2. Nereus op 3 lengten. Styiroelen dames (vierrlems): 1. Die Leythe, 2. Laga 3. Amstel, 4. Hunze. Styiroelen achtriemsgieken dames: 1. De Vliet, 2. Nereus. Overnaadsche twee: 1. Njord tyd 8 min. 43 sec., 2. Hunze op twee lengten Oude Twee: 1. Argo tyd 8 min. 24 sec., 2. Hunze. Overnaadsche vier: 1. Amstel tyd 7 min. 50 sec., 2. Triton op 3 lengten. Jonge Acht B: 1. Nereus 6 min. 511/5 sec., 2. Aegir op 1 lengte. WATERPOLO. DUITSCHLAND—NEDERLAND 7—3. Verdiende zege van Duitschland. In het Rynstadlon te Düsseldorf vond gisteren de landenwedstryd der waterpolo- ploegen tusschen Duitschland en Neder land plaats, welke met 73 verdiend ge wonnen werd door Duitschland. Onder leiding van den Belg Tensen werd begonnen, waarby de volgende ploegen tegenover elkaar lagen: Duitschland: Doel: Klingenburg. Achter: Aman en dr. Schurger. Mid- achter: Gunst. Voor: Lemp, Schwarz en Schulze. Nederland: Doel: Veenstra (Y.) Achter: Ingeluyff (HZ. en P.C.), El- singa (Leidsche Zwemclub) en v. Oostrom Soede (Y.) Voor: Van Aelst (H.Z. en P.C.), Schrie- der (H.Z. en P C.) en Rekkers (H.Z en P C.) Er wordt direct flink aangepakt. Hol land is snel en zit er enthousiast op. Duitschland neemt de leiding door een schot van Gunst. Van Aelst weet dan door te breken en den geiykmaker te scoren 11. Een Duitsch overwicht volgt en drie doelpunten zyn er het gevolg van n.l. van Lemp, Gunst en Schwarz, terwyi Rekkers daarna een doelpunt tegenover kan stel len, zoodat de rust met 4—2 ingaat. Na de pauze scoort Rekkers weer voor ons land, waarop de Dultschers weer sterk komen opzetten en drie doelpunten kan Veenstra nog uit het net halen. Deze zyn van Lemp, Schwarz en Aman, zoodat het einde komt met een verdiende 73 over winning van de Duitschers. De beste der Nederlanders was van Aelst terwijl alle spelers goed voldoen hebben. Bij de Duitschers blonken vooral Gunst en Schwarz uit. Het zevental dat hedenavond te Mun- chen-Gladbach tegen een ploeg van de Gau Niederrhein uitkomt, zal waarschijn- lyk nog gewyzlgd worden, definitief wordt de ploeg vlak voor de ontmoeting opge steld. o CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Uitslagen van gisteren. le klasse: Hermes D.V.S.H.C.C. I: ge wonnen door H.C.C. I met 69 ruy? op de eerste innings; Rood en WitHaarlem: gpwonnen door R. en W. met 57 runs op de eerste innings; H.C.C. IIV.R.A.: ge wonnen door H.C.C.. II met 90 runs op de eerste innings. Overgangsklasse B: AjaxR. en W. II: gewonnen door Ajax met 49 runs op de eerste innings; C.V.H.R.C.H.: gewonnen door C.V.H. met innings en 72 runs; Spar ta—H.C.C. III: gewonnen door Sparta met 16 runs op de eerste innings (nog 4 wi ckets in handen). 2e klasse B: V.U.C.—L.C.C.: gewonnen door V.U.C. met 87 runs op de eerste in nings. Overzicht. Het is gisteren een dag van normale uitslagen geweest, want op een enkele uit zondering na verliepen alle wedstryden overeenkomstig de verwachtingen. In Schiedam begon Hermes met een score van 134 welk totaal tegen de Haagsche natuuriyk te laag was. Dank zy vooral W. van den Bosch (85) scoorde H.C.C. I 226 voor 7, waarna de strijd voor het der de punt doodliep toen de Schiedammers 72 runs voor 6 wickets hadden. V.R.A. begon tegen het tweede elftal van H.C.C. met slechts 72. H.C.C. II sloot daarna reeds op 162 voor 7, maar slaagde er even min in een inningsoverwinning te beha len. Rood en Wit (226 voor 7) veroverde twee broodnoodige punten door Haarlem (169) te slaan. Aan de De Kempenaerstraat heeft Ajax zich van haar beste zyde doen kennen. Niet dat.de geheele wedstrüd tegen Rood en Wit II bevrediging schonk, want het batten der rood-zwarten was niet over matig sterk geweest en in het begin van de innings van R. en W. kon ons het Leid sche bowlen maar matig bekoren. Te veel naast het wicket en dan bij Du Pon stuk ken aan den legkant. Dat de Haarlem mers niet alle slechte ballen afstraften is een geluk, want nu bleef de Haarlemsche score betrekkeiyk laag en bleef er na den geregelden val der eerste wickets voor on geveer 10 runs per stuk, de kans op de overwinning. Die kwam in het zicht toen Schudel met een soort snoekdulk den Haarlemschen aanvoerder Davidson in rekende. En toen was er ineens een heel ander Ajax-elftal in het veld dan wy ge wend zyn. Het bowlen werd rustiger, kreeg meer lengte en richting en veldwerk werd zoo scherp, dat byna geen run meer werd weggegeven. Daarenboven worden alle kansen geaccepteerd met uitstekende vangen o.a van Boezeman en Keesom. Janssen, die goed werk achter de palen deed, nam een Haarlemsch wicket door run out voor zyn rekening. Misschien wat gelukkig, maar toch een staaltje van snel handelen. Zoo werd de wedstryd al-met- al byzonder aardig om aan te zien en het speet zeker velen, dat het al zoo vroeg was afgeloopen. De verdere uitslagen in de afdeeling van Ajax zyn normaal. R.C. H. raakte nog meer achterop door een in ningsnederlaag tegen C.V.H., dat blijkbaar toch vry sterk is. L.C.C. blijft ons teleurstellen. De Leid sche begon met 61 runs, waartegenover V U C. een totaal van 148 stelde. Zooals dit meer het geval is, ging het in de tweede Leidsche innings beter. By 69 voor 3 werd de strijd gestaakt. AJAX SLAAT ROOD EN WIT. Door uitstekend veldwerk. Het zag er aanvankelijk naar uit, dat Ajax eindelijk eens weer een overwinning zou behalen, want de Leidsche wickets vielen heel regelmatig. Wel maakten alle rood-zwarten ditmaal runs maar zij kwa men niet in de dubbele cyfers, uitgezon derd Du Pon, die 23 runs scoorde, maar die in zijn innings een paar keer gemist werd. Voor het eerst op het 'bowlen van den oud- Ajaxied Jan Francken. Het totaal van onze stadgenooten bleef dan ook laag en toen het achtste wicket was gevallen voor 65 runs scheen de nederlaag een voldongen feit. Iets beter werden de vooruitzichen toen de staart zich nog eenigermate ging roeren en vooral dank zy een listig gesla gen 28 van Van Breen werd het totaal nog onverwacht 107, waarvan 16 extra's. Reus had het meeste succes gehad en nam 6 wickets voor 46 runs. Davidson 316, Francken 122. Het eerste Haarlemsche wicket verdween op 7 door uitstekend stumpen van Janssen. Wegerif (21) en Davidson (14) boden aan vankelijk wat weerstand op de Leidsche bowlery, maar toen Davidson op fraaie wyze door Schudel werd ultgevangen, was dit het sein voor zulk uitstekend aanvals- spel van onze stadgenooten, dat de overige Haarlemsche wickets in een ommezien werden opgeruimd voor het schamele totaal van 58. Van Kuik en Du Pon namen ieder vier wickets respectieveiyk voor 19 en 29 runs. Ajax won dus met 49 runs op de eerste innings. V. U. C.—L. C. C. V. U. C. wint met 88 runs. Onvolledigheid is dikwyls oorzaak van een nederlaag en L.C.C. lydt dit seizoen heel erg aan die kwaal. Ditmaal ontbraken Belt en Ch .van Goor op het appèl en het gemis van twee all-round-spelers deed zich sterk voelen. L. C. C. faalde aan de wickets volkomen. Voor slechts 60 runs zaten allen aan den kant. Piet Kantebeen 12 en A. van Es 15 waren de eenige spelers, die het in de dub bele cijfers brachten. Leo Kantebeen 8, Van Schie 7 en Kraneveld 7, waren reeds over de eerste moeilijkheden heen toen hun wicket viel, maar de rest was zeer matig. G. Warburton bowlde 517, H. War- burton 426. Vaalburg 114. V. U. C. maakte daarna 148 runs, en als men nu ziet dat de cracks, de gebrs. War burton goedkoop werden opgeruimd, H. voor 9 keurig achter het wicket gevangen door Leo Kantebeen en G. voor 32 door Krane veld gevangen op midd-off. dat V. U. C. ondanks dien tegenslag L. C. C. ruim 3 uur in het veld kon houden, dan kan men be- grypen, dat de L. C. C.-aanval niet ge weldig is, ook al kwam A van Es met 932 mooi uit den stryd. Behalve de Warbur- tons scoorde voor V. U. C. Wierts 19, Mieras 29, Vaalberg 15 en Blokbergen 18 runs. Een poging van V. U. C. om het derde punt te behalen mislukte door uitstekend batten van Van Schie en P. Kantebeen; beiden bleven not out met resp. 30 en 24 runs en Warburton zag dan ook wijselyk van verderen stryd af. LAWN-TENNIS. HET TOURNOOI TE WIMBLEDON. De voornaamste uitslagen waren: Heeren-enkelspel. vierde ronde: Perry (Eng.) sl. Qulst (Austr.) 6—2. 6—3. 6—l'; Shields (Am.) el, Boussus (Frankrijk) 64, 36, 64, 79. 86; Lott (Amerika) sl. Hopman (Austr.) 46. 6—3, 6—2. 6—2; Kirby (Z. Afrika) sl. von Cramm (Duitsch land) 6—2, 2—6. 6—4. 6—2. Dames-'enkelspel, vierde ronde: mej. Round (Eng.) sl. mevr. King (Eng.) 63. 2—6, 63; mej. Palfrey (Amerika) sl. mej. Jedrzejowsfca (Polen) 6—2, 62; mej, Scriven (Eng.) sl. mej. Bakcock (Amerika) 97, 68, 62; mej. Hartigan (Austr.) sl. mevr. Sperling-Krahwinkel 64, 57, 64, mej. Jacobs (Amerika) sl. mej. Goldschmit 5-3. 6—4. In het gemengd dubbelspel kregen mej. Adamson en de Borman een walk over op mej. Rosambert en Quist, voorts wonnen o.a. mej. Hatigan en Mc Grath, mevr. Shepherd Barron en Mustin. terwijl mej. Nuthall en Borotra verloren. In het dames-dubbelspel wonnen mej. Valerlo en mej. Rollin Couquerque van mej. Kitsen en mej. Mc. Alpine. Nederland verliest den waterpolo-wed- strijd tegen Duitschland met 73. Geslaagde onderlinge zeilwedstrijden van „De Kaag." Ajax slaat Velocitas om het nationaal voetbalkampioenschap. Om het floretkampioenschap van Leiden; van der Beid wint den titel. De damesathletiek-kampioenschappen te Hilversum. GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. De Noordwyksche Golfclub hield giste ren een vlaggenwedstryd, waaraan door 35 personen werd deelgenomen. Mevr. Mat- thes (30) plantte haar vlag op de 21e fair way. Tweede prys de heer J. Ruys (23) op de 20ste green. WANDELSPORT. K.R.O.-MARSCH GRAAF FLORIS V. Aan de door de R.K. Athl. Vereeniging Graaf Floris V te den Haag uitgeschre ven KR.O.-marsch is van uit Leiden deel genomen door 4 leden van de L.W.S.V. en twee leden van de Trekvogels. Aan de 40 K.M. marsch werd door 90 personen deel genomen. Te 12 uur 27 van den Haag ver trokken ging de route door den Haag over Leidschendam, Voorschoten, de Vink en terug over den grooten weg naar den Haag waar de heeren B. van Berge Henegouwen en H. Thoolen van de Trekvogels alhier te 5 uur 2 min. als eerste aankomenden te Overbosch arriveeren. ZWEMMEN. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM. Rotterdam slaat Antwerpen. Gistermiddag vonden in het nieuwe zwembassin by de Wilgenpias te Schie- broek internationale zwemwedstryden plaats, georganiseerd door de R.Z.C. Een onderdeel van dezen wedstrijd was de ont moeting RotterdamAntwerpen om den Maas- en Scheldebeker. Rotterdam won den wisselbeker van Antwerpen met 4633 punten. Deze over winning hebben de Rotterdammers te dan ken aan de resultaten, die de Rotterdam- sche dames behaalden, want in de heeren nummers waren de Antwerpenaren in de meerderheid. Aan de 100 M. vrije slag voor dames deed Willy den Ouden wegens een kleine vermoeidheid niet mee. De uitslag van dit nummer was: 1. M. Mastenbroek, O.D.Z., 1 min. 10 sec.; 2. N. Mudde, OD.Z, 1 min. 15 4/5 sec.; 3. mevr. de Raedemaeker, Ant werpen, 1 min. 20 3/5 sec.; Rotterdam 7 pnt., Antwerpen 2 pnt. 100 M. vrije slag heeren: 1. G. L. Blitz, Antwerpen, 1 min. 6 4/5 sec.; 2. G. Regter, R.Z.C., 1 min. 6 4/5 sec,.; 3. W. Delwel, R.Z. C.,1 min. 7 4/5 sec.; Rotterdam 3 pnt.; Antwerpen 6 pnt. 200 M. schoolslag dames: 1. A. Kruis, O.D.Z., 3 min. 17 sec.; 2. C. Eykenbroek, 0.D.Z., 3 min. 25 2/5 sec.; 3. R. de Graaf, 3 min. 25 3/5 sec.: Rotterdam 7 pnt., Ant werpen 7 pnt. De winnares in dit nummer, mej. Kruis is een jong zwemstertje van dertien jaar, die pas kort aan wedstryden deel neemt. Zy is een leerling van mevr. Braun. In de toekomst mag van haar nog veel verwacht worden. 200 M. schoolslag heeren: 1. L. Korpers- lioek, V.Z.C., 2 min. 58 1/5 sec.; 2. P. Kruit hof, R.Z.C., 2 min. 58 2/5 sec.; Rotterdam 7 pnt., Antwerpen 2 pnt. 100 M. rugzwemmen dames: 1. M. Over- sloot, OD.Z., 1 min. 23 1/5 sec.; 2. B. Mar tin. OD.Z., 1 min. 25 sec.; Rotterdam 7 pt., Antwerpen 2 pnt. 100 M. rugzwemmen heeren: 1. G. L. Blitz, Antwerpen, 1 min. 20 3/5 sec.; 2. G. Blitz. Antwerpen, 1 min. 20 3/5 sec.; Rot terdam 2 pnt., Antwerpen 7 pnt. 5 maal 50 M. vrije slag dames estafette: 1. RD.Z., 2 min. 43 3/5 sec.; 2. OD.Z. 3 min. 4/5 sec.; Rotterdam 4 pnt., Antwerpen 0 pnt. De R.D.Z. ploeg bestond uit de da mes A. Hoogeweg, T. Baumeister, A. Tim mermans, G. Brouwers en Willy den Ouden. 5 maal 50 M. vrije slag estafette voor heeren: 1. Z.I.A.N.. Den Haag, 2 min. 30 3/5 sec.; 2. Rotterdam, 2 min. 321/5 sec.; 3. Antwerpen, 2 min. 32 3/5 sec.; Rotterdam 4 pnt., Antwerpen 0 pnt. 3 maal 50 M. wisselslag dames; 1. OD.Z., 1 min. 53 3/5 sec.; 2. O.D.Z. H, 1 min. 56 4/5 sec.; 3. Antwerpen: Rotterdam 4 pnt.; Antwerpen 0 pnt. 3 maal 50 M. wisselslag heeren: 1. Z.I.A.N. 1 min. 42 2/5 sec.; 2. Antwerpen, 1 min. 42 4/5 sec.; 3. Rotterdam; Rotterdam 0 pnt.; Antwerpen 4 pnt. Tot slot werd een waterpolowedstrijd tusschen Rotterdam en Antwerpen gehou den, waarbij de Antwerpenaren met 21 wonnen, nadat de rust met 10 in het voordeel van de Antwerpenaren was inge gaan, Rotterdam 1 pnt., Antwerpen 8 pnt.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 13