LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 2 Juli 1934 GEMENGD NIEUWS. RADIO-PROGRAMMA. Examen gedaan en niet geslaagd openlijk, loyaal en trouw tegenover de rijks weer staat. Ik elsch van den S-A.-lelder, dat WJ niet meer moed en offervaardigheid van zijn ondergeschikten elscht. dan hij zelf wil geven Daarom verlang lk. dat hij ln zijn optreden en in de behandeling van zyn ondergeschikten zich als een werkelijk leider, vriend en kameraad gedraagt Ik verwacht van hem, dat hij ook ln zijn afdeeling de deugden hooger aanslaat dan de kwantiteit. Van u, als chef van den staf, verwacht lk, dat de oude strijders ln de S.A., de trouwe partijgenoot, niet wordt vergeten. Ik wensch geen opblazerU met duizend onnoodlge. maar kostbare staven en ik wil, dat men bij bevordering niet zoozeer uitgaat van de abstracte wetenschappe lijke kennis, maar veeleer van de aange boren capaciteit voor het leiderschap en de oude, beproefde trouw en offervaardig heid. Ik heb ln de S_A. een geweldigen staf van trouwe en brave volgelingen; zij heb ben Dultschland veroverd en niet de sluwe nakomers van 1933. Ik wil, dat de S.A.- man ook lichamelijk tot een geschoold nationaal-soclallst wordt opgevoed. Ik wil, dat trouw en kameraadschap als groote beginselen overheerschen. Zooals elke lei der van zijn onder-leiders gehoorzaamheid eischt. zoo elsch lk van de S.A--lelders eer bied voor de wet en gehoorzaamheid aan mijn bevel. W.g. ADOLF HITLER. Schleicher's levensloop. Kurt von Schleicher werd in April 1882 in Brandenburg geboren In een oude adel lijke militaire familie. Hij volgde de loop baan van zijn stand en klom snel op: in 1914 plaatste Groner hem bij den grooten generalen staf: hij maakte den oorlog door aan het oostelijk front en later, als majoor bi) den staf. om na de revolutie, terstond na de oprichting van de rijksweer, door Noske geroepen te worden bij de organi satie ervan te helpen; in 1924 was hij luitenant-kolonel, in 1926 afdeelingsleider in het ministerie van rijksweer. in 1929 generaal-majoor en in 1929 chef van het departement, ais hoedanig hij in October tot luitenant-generaal werd bevorderd. Toen Groner in 1929 rljksweerminister werd. was Schleicher's positie zeer vast. Achter de schermen oefende hij reeds grooten invloed uit. Evenzeer politicus als militair kende hij de politieke wereld van het oude en het nieuwe leger ln de per fectie. Hij volgde Groner in Febr. 1932 op als rijksweerminister ln het kabinet-Von Papen. Op 2 December 1932, na het aftre den van deze laatste nam hij de leiding van de regeering en hield tijdens zijn kan selierschap het departement van rijksweer. Reeds op 28 Jan 1933 echter moest Von Schleicher wijken voor de regeering der nationale concentratie Hltler-Von Papen- Huzenberg-Seidte. In den laatsten tijd be- :3de Von Schleicher geenerlei offlcieele functie meer; hij trok zich terug en ver bleef o.a. eenlge maanden in een sanato rium om een hartkwaal te laten verzorgen. De echtgenoote van Von Schleicher was een dochter van den generaal der cavalle- rie Von Hennig: uit haar eerste huwelijk, met Bogislav von Schleicher, een neef van den vermoorde, laat zij een dochter na. SS5Ü59 VON SCHLEICHER t Het beeld te Berlijn en München BeTlijn bood een aanblik, die deed ver moeden, dat er iets bijzonders aan de hand was. Het gerucht dat een deel van de S. A. in opstand was gekomen, verspreidde zich snel. Men zag dat de woning van Göring door politie werd bewaakt: het stadsdeel Tiergarten werd door de spe ciale politie van Göring afgezet. De ge wone politie bezette de stations en, te zamen met de rijksweer, het hoofdkwar tier der S.A.-troepen. Vrachtauto's, over vol van S S -mannen met de bajonet op het geweer en met stalen helmen op reden in alle mogelijke richtingen. Ettelijke straten werden door politie, met geweren gewa pend, afgezet en hulzen werden doorzocht. Te München heerschte eveneens betrek kelijke rust, maar een zestal vrachtauto's met gewapende S.S.-mannen patrouilleer den door de stad Eenlge straten zijn voor het publiek afgezet. Betuigingen van trouw aan Hitier. Uit alle deelen des rijks ontvangt Hitier telegrammen van trouw. In enkele steden is het tot spontane uitingen gekomen. In München heeft de Völkische Beobachter een extranummer uitgegeven waarin de S A Oberfuhrer Josef Berchthold schrijft: Muiters en misdadigers hebben ln hun ziekelijke eerzucht gepoogd de geest van de oude S.A.-troepen te verwoesten, zij hebben door hun levenswijze hun doelstel ling en door hun verraad van den leider, volk en beweging en onze met roem be dekte vanen geschandvlekt, en daardoor zichzelve uitgesloten uit het bruine leger van Adolf Hitler. SA.-kameraden, het ligt aan ons goed te maken wat deze creaturen aan den „Führer", aan ons volk en onze beweging hebben misdaan. Heft de vanen hoog en marcheert met groeiend hart ln den geest van de 8.A. Niets voor ons zelf, alles voor Duitschland I Uit een groot aantal gouwen kwamen verklaringen van trouw binnen. De S.A. oppergroepslelders uit Oost- Pruisen. Frankfort. Hessen-Nassau, Olden burg, Keulen en Aken hebben telegram men in dien geest gezonden. Baldur von Schlrach, de rijks jeugdleider heeft een proclamatie uitgevaardigd waar in hij herinnert aan de verklaring van trouw, die hij op de bijeenkomst van jeugdleiders te Potsdam heeft afgelegd, en waarin hij ook over de nu afgezette S.A.- leiding heeft gesproken. Hij roept de jeugd op trouw aan het Ideaal te blijven, dat in Adolf Hitler ztjn belichaming vindt. Von Schlrach heeft aan den nieuwen S.A.-leider Lutzen eveneens den trouw van de heele Hitlerjeugd toegezegd. Hitler was gisteren te Berlijn terug, waar hij besprekingen voerde met Goebbels Goerlng e.a. Wat is er met von Papen? Geruchten doen de ronde, dat ook von Papen zou zijn gearresteerd. Van offlcieele zijde wordt dienaangaande echter niets medegedeeld, doch United Press verneemt VON PAPEN. uit betrouwbare bron, dat van een werke lijke arrestatie nog geen sprake is. Wel be vindt de vlce-kanselier zich momenteel onder bewaking van een officier der rijks weer en zou hij zijn appartementen moe ten houden. Een onbevestigd gerucht zegt, dat twee van zijn assistenten zelfmoord hebben gepleegd. In sommige kringen acht men het mogelijk, dat Goering hem als vice-kanselier zal opvolgen. Felle rede van Goebbels. Rijksminister Dr. Goebbels heeft gister avond voor alle Duitsche zenders een toe spraak gehouden tot het Duitsche Volk. Goebbels gaf een overzicht van de om standigheden, welke het noodg hebben gemaakt dat Hitler op vastberaden wijze is opgetreden. Hitler was ln gezelschap van Brueckner, Schaub, Schreck, Dr. Dietrich, den pers chef der N.S.D.A.P. en Dr. Goebbels. Breed voerig schetste Goebbels de situatie bij het landhuis van Roehm aan de Wiessee. De „Leider" en zijn getrouwen kunnen en zullen niet toelaten, dat hun opbouwend werk, dat door de geheele natie met on zegbare offers is aangevangen, door de Intriges van gewetenlooze politieke dilet tanten in gevaar worden gebracht. Goeb bels sprak van reactionnaire cliques en van een kleine clique van saboteurs, die de lei der en diens getrouwen geen rust wilden geven. Thans zal schoon schip worden ge maakt en de etterbuilen zullen worden uitgeprikt. De zuiverheid en het fatsoen der partij en haar organisaties is door de uitrotting van deze elementen hersteld. De geheele natie herademt. Zij heeft op nieuw gezien, dat de „leider" vastbesloten ls geen genade te laten bestaan, indien het principe van het fatsoen, eenvoud en open bare reinheid wordt aangetast en dat de straf des te gestrenger ls naar mate degene dien zij treft, hooger is. Het zij nog eens gezegd. Iedere hand, welke ons wordt toegestoken, zal onze vriendenhand ontvangen. Iedere gebalde vuist, welke tegen den leider en zijn regiem wordt opgeheven, zal worden neergedrukt, indien noodig met geweld. Wij wenschen de medewerking van het geheele volk, van arm en rijk, van hoog en laag doch degene die probeert den leider en de natie bij het werk voor Duitschlands toekomst te ver nietigen, zal tegen den grond worden ge slagen. En pestbuilen, corruptiehaarden, ziektesymptonen van moreele verwildering, welke zich in het openbare leven voordoen, worden uitgebrand en wel tot het vleesch. De samenzweerders waren van meening, dat een tweede revolutie moest komen. Zij is gekomen, doch anders dan zij het zich hadden voorgesteld. Zij hadden reeds de ons vijandig gezinde buitenlandsche pers te hulp geroepen. Nimmer was ergens een regeering zoo krachtig als de onze en nim mer werd zij geleid door een man van zulk een grooten persoonlijken moed als dezen. Het volk kan zich slechts geluk wenschen met de gebeurtenissen van den 30sten Juni. De breede massa van onze kameraden van de .A. kan er van overtuigd zijn, dat thans aan haar hoofd weer een leiding staat van zuiverheid en fatsoen. De S.S. en haar lei ding komt den hoogsten lof en dank van de natie toe voor haar weergaloozen trouw en discipline, welke zij aan den dag heeft gelegd. Het eigen volk en de gehe-le wereld zij het hiermede gezegd: In geheel Dultsch land heerscht rust en orde. De openbare veiligheid ls hersteld. Nimmer was de Leider de situatie zoo meester als vandaag. De natie gaat weer aan het werk. De Leider ls opgetreden. Decreet van Rijksminister v. Blomberg. De Rijksweerminister v. Blomberg heeft in een decreet aan de weermacht ver klaard, dat de .Leider" met soldateske ERNSTIGE AANRIJDINGEN. Gisteravond heeft op de Stadhouders kade by de P. C. Hooftstraat te Amster dam een ernstig verkeersongeluk plaats gehad. Uit de richting van het Vondelpark kwamen twee auto's, die naast elkaar re den, daarachter kwam een derde, die pro beerde de beide wagens, die voor hem re den, voorbij te komen. Hij moest daardoor geheel links van den weg rijden. Bij den bocht van de P. C. Hooftstraat kon hij on voldoende den weg voor zich uit verken nen en reed op een groep wielrijders ln, die uit de richting van het Museum kwam. Vier wielrijders werden ondersteboven ge reden en bleven op straat liggen. Van alle kanten schoot direct hulp toe. Ook de brandweer werd gealarmeerd, terwijl de G.G.D. met 2 ziekenauto's ter plaatse kwam. Het bleek dat er vier gewonden waren. Een man van 21 jaar had groote vleeschwonden aan bovenarm en onder been. Hij werd met een 16-Jarigen jongen die licht gekwetst was, vervoerd naar het Tesselschade Ziekenhuis. Een man van 26 jaar die zijn 2'/i-jarlg zoontje achter op de fiets had, was er ernstiger aan toe. Hij had een hersenschudding en een groote hoofd wonde, ook het kind was bewusteloos, het had een hersenschudding, terwijl ook het alaapbeen was gebroken. Belden werden overgebracht naar het Wilhelmlna Gast huis. De vrouw en moeder van het kindje was ook gevallen maar kwam er zonder kwetsuren af. Tegen den onvoorzichtigen autobestuur der is procesverbaal opgemaakt. Op den Hemweg zijn een wielrijder en een motorrijder met elkaar ln botsing ge komen doordat de wielrijder plotseling den weg overstak. Beiden bleven bewusteloos liggen en bleken ernstig gewond te zijn. De 27-Jarige motorrijder, die uit Haarlem afkomstig ls, had een hersenschudding. Een meisje dat achter op de duo gezeten was, kwam met den schrik vrij. De 35-ja- rige wielrijder had een schedelbreuk en een bloedende hoofdwonde bekomen. Bei den zijn ln het Wilhelmlna Gasthuis op genomen. KETEL MET KOKEND WATER OVER HET LICHAAM GEKREGEN. Naar het Wilhelmina Gasthuis te Am sterdam is een vrouw vervoerd die in haar woning aan den Amstelveenscheweg 483 een ketel met kokend water over het lichaam had gekregen en daarbij ernstige brandwonden had opgeloopen. NOODLOTTIGE VECHTPARTIJ TE ST. OEDENRODE. Te St. Oedenrode is een ernstige buren- twist ontstaan tusschen den 25-jarigen v. O. en den 22-Jarlgen v. d. L. De twist liep zóó hoog, dat de mannen elkaar te lijf gingen. Tijdens de worsteling die volgde, bracht v. d. L. zijn tegenstander eenige zware slagen met een ijzeren voorwerp op het hoofd toe. Van O. zakte bewusteloos ineen. In ernstlgen toestand is hij naar het ziekenhuis ter plaatse vervoerd. Van de L. werd gearresteerd. vastberadenheid en voorbeeldigen moed de verraders en muiters zelf heeft verpletterd. De alarmtoestand is overal opgeheven. Bizonder bevel aan de S.A. van Frankenland. De leider der S.A.-groep Franken, groeps leider v. Obernita heeft het volgende bi- zondere bevel uitgevaardigd tot de S.A. van Franken: De leider heeft den voormaligen chef van den staf der S.A. en eenige S.A. opper- groeps- en groepsleiders als verraders aan hem en aan de beweging opgespoord, uit S.A. en partij gestooten en gevonnist. De eeredolken die aan Roehm herinne ren. moeten direct worden weggelegd en vervangen door dienstdolken. Alle portretten van Roehm en de andere verraders moeten direct worden opge spoord en vernietigd. Het groepshuis „Ernst Roehm-Haus" wordt „Dienstgebouw der SA.-groep Fran ken, Nuerenberg". Ten slotte wordt verklaard, dat het ver lof der S.A. doorgaat, waarbij evenwel wordt verboden tijdens den verloftijd ln uniform rond te loopen. De zuiveringsactie beëindigd. Officieel wordt medegedeeld, dat de zuiveringsactie Zondagavond beëindigd is. Verdere maatregelen in deze richting zul len niet meer plaats vinden. Het geheele ingrijpen tot herstel en beveiliging van de orde in Duitschland heeft derhalve 24 uur geduurd. In het geheele Rijk heerscht vol komen rust en orde. Alle eere-dolken, welke door Roehm aan de S. A. zijn verstrekt, moeten volgens een gisteren uitgegeven order worden inge trokken en vervangen door gewone dienst dolken. Alle beeltenissen van de afgezette leiders moeten onmiddellijk worden ver nietigd. De correspondent van Reuter bericht nog, dat hij vernomen heeft, dat met in gang van 1 Juli een draconische hervor ming in de S. A. zal worden doorgevoerd. Duizenden mannen zullen worden ge schorst, terwijl anderen in de Rijksweer zullen worden ingelijfd. Hierdoor zou dan een groot aantal S. A.-lelders overbodig zijn geworden. Twee speciale treinen met S. S. zijn van München naar Berlijn vertrokken. Een verklaring werd niet gegeven. De verkla ring, dat de muiters in contact waren met een buitenlandsche mogendheid, heeft de politie aanleiding gegeven te zoeken naar een persoon, die een groote rol heeft ge speeld ln de separatistische beweging ln het Rijnland. Niemand gelooft, dat Von Schleicher zou zijn gedood tijdens een verzet tegen een arrestatie. Men is over tuigd, dat hij is doodgeschoten en dat zijn echtgenoote ls gevallen bij een held haftige poging om haar man te be schermen. De correspondent besluit met de ver klaring, dat Hitier, Goerlng en Goebbels volkomen meester zijn van den toestand. Men verwacht geen tegenactie tegen hen. DOOR SNELTREIN GEGREPEN. De wegwerker der Ned. Spoorwegen A. Heek werd gisteren tusschen Amsterdam en Weesp door een sneltrein uit Amster dam gegrepen en op slag gedood. SLACHTOFFER VAN EEN SLECHTEN WEG. Gisteravond ls de 36-jarige wielrijdster mevr. van Ginkel uit Achttienhoven, die met haar man op den Loosdrechtschen Grintweg reed, komende uit de richting Hilversum, komen te vallen en door een juist passeerende auto aangereden. Met een schedelbreuk is zy in ernstlgen toestand naar het Diaconessenbuis te Hilversum overgebracht. De oorzaak van het ongeluk ls vermoedeiyk te wyten aan den slechten toestand van den weg. Den chauffeur van de auto treft geen schuld. DOOR EEN AUTO GEDOOD. Zaterdagavond is te Velp een drie-jarig meisje toen zy tusschen de boomenry door den straatweg opliep, door een auto over reden en gedood. Het kind was by haar grootouders gelogeerd, omdat haar vader en moeder een autotochtje deden. DAME DOQR MOTORRIJDER OVERREDEN. Gistermiddag is op de Laan van Meer- dervoort te Den Haag en 63-jarige dame, S. A. genaamd, door een motorrijder over reden. Zy bekwam een schedelbasisfrac- tuur en werd ln levensgevaarhjken toe stand naar het ziekenhuis aan de Zuid- wal vervoerd. ERNSTIGE AUTOBOTSING. Op den Napoleonsweg onder Gratham (Limburg i had gistermiddag een ernstige autobotsing plaats tusschen een uit de richting van de Belgische grens komende auto uit Asten en een personenauto, be stuurd door den heer Schols uit Slttard. In de autobus zaten 21 personen, alle leden van een hengelaarsclub uit Asten, die nabij Grathem gevischt hadden. Van de inzittenden van de autobus werden twee personen zwaar en vyf licht gewond. Vier van hen zyn naar het ziekenhuis te Weert vervoerd o BUITENLANDSCH GEMENGD. DIJKDOORBRAAK BIJ SPAANSCH WATERWERK. Uit Zamora (Spanje) wordt gemeld, dat de stuwdam van een aldaar aangelegd waterwerk is doorgebroken. Het machine huis werd door het water overstroomd en negen arbeiders, die zich ln het gebouw bevonden, verdronken. Verscheidene ar beiders worden nog vermist, zoodat men vreest, dat ook zij verdronken zyn. SPRONG OVER DEN OCEAAN. NON-STOP-VLUCHT NAAR WARSCHAU MISLUKT. Benjamin (links) en Jos Adamowitz. De Poolsch-Amerikaansche vliegers Jos en Benjamin Adamowitz. die van Amerika naar Europa zijn gevlogen, zijn Zaterdag om 15.20 uur in de buurt van Fiers wegens gebrek aan benzine gedaald, zy zijn in een mist terecht gekomen en hebben dienten gevolge 5 uur dwalend boven Frankrijk rondgevlogen. Zij hadden rechtstreeks naar Warschau wiilen vliegen. Later rijn rij doorgevlogen naar Le Bourget en vandaar naar Warschau ver trokken zy moesten echter tengevolge van benzine-gebrek in de nabyheid van Thie- mensdorf by Crossen aan den Oder op nieuw een noodlanding maken. De vliegers bleven ongedeerd en het toestel werd niet beschadigd. De gebroeders Adamowitz zyn thans voornemens, heden hun vlucht naar War schau voort te zetten. VLIEGONGELUKKEN IN FRANKRIJK. De bekende Fransche vlieger Roland Garros, voorzitter van de Aerochib, is by een vliegongeluk te Orly, om het leven ge komen. Een zijner leerlingen, die tegelyk met hem was opgestegen, is ernstig ge wond. Voorts ls een door drie personen bemand vliegtuig, dat had deelgenomen aan een •afstandsvlucht naar Boulogne, op ongeveer 300 K.M. afstand van die stad uit een hoogte van ongeveer 400 meter neerge stort. De drie inzittenden, o.w. een vrouw, rijn om het leven gekomen. VOOR DINSDAG 3 JULI. Hilversum, 1875' M. AVRO-Ultzendlng. 8.00Gr.pl. 10.00: Morgenwyding 10.15: Gr.pl. 10.30: Piano-récital doqr Mies Samehtlni 11.00: Kook- en bak- praatje door Mevr. R. Lotgering—Hille- brand 11.30: Ensemble Rentmeester en Gr.pl. 1.30: Gr.pl. 2.00: Omroepor- orkest o.l.v. N. Treep 3.004.00: Knip cursus 4.15: Gr.pl. 4.30: Radiokin- derkoorzang o.l.v. J. Hamel 5.00: Voor de kinderen 5.30: Omroeporkest o.l.v. N. Treep, en Gr.pl. 7.00: Alex de Haas: Het ontstaan van het cabaret (II) 7 30:' Gr.pl. 7.40: Mr. K. Jansma: Waarom verdere inpoldering der Zuiderzee? 8.00 Vaz Dias 8.05: Gevar. programma m. m.v. Kovacs Lajos, Louis Noiret, Nicholas' Melody Makers, en leerlingen v. d. H.B. S. a. d. N. Duinweg te Schevenlngen, o.l.v. Dr. G. Brouwer, a.d. vleugel Me*r. J. Brou wer—Van Zanten 10.30: Gr.pl 11 00- Vaz Dias 11.10—12.00: Uit „Palermo", Schevenlngen: Walter Schacht en zUn orkest, m.m.v. F. Gualtieri (zang). Huizen, 301 M. KRO-Ultzending 8.00 —9.15 en 10.00: Gr.pl. 11.30: Godsd. halfuur 12.15—1.45: Gr.pl. 2.00: Vrou wenuur 3.00: Modecursus 4.00: Voor dracht en Gr.pl. 5.15: Schlagermuziek en Gr.pl. 7.15: Lezing 7.35: Gr.pl. 7.45: Causerie 8.00: Orkestconcert 8.30: Vaz Dias 8.35: Zang en plano. 8.50: Orkestconcert 9.30: Causerie 9.40Opera-concert 10.40: Vaz Dias 10.45: Schlagermuziek 11.25—12.005 Gr.pl. Daventry, 1500 M. 10.35—10.50: Mor genwyding 12.20: Sted. Orkest Whitby o.l.v. F. Gomez 1.20: Orgelconcert J. E. Hutchinson 2 05: Middl. Studio Orkest o.l.v. F. Cantell, m.m.v. L. Baugh (so praan) 3.20: Gr.pl. 3.50: Raymond de Courcy's orkest 4.50: Het „British" Strykkwartet m.m.v. M. de St. Clair Green (mezzo-sopraan) 5.35: Kinder uur 6.20: Berichten 6.50: Orgelspel C. Dlxon 7.20: Het Walford Hyden Ma gyar Orkest 8.20: Honeymoon ln Pa ris", revue van C. Lewis. Muziek van Aus ten CroomJohnson 9.20: Berichten. Landbouwcauserle 9.45: Concert door W. Small (viool) en M. Cole (plano) 10.25: Voordracht 10.45: Dansmuziek (Gr.pl.) 10.5012.20: Lew Stone en zyn Band. Parijs „Radio Paris", 1648 M. 7.20 en 8 20: Gr.pl. 12.20: Pascal-orkest 8.20: Variété-programma m.m.v. saxofoon kwartet, F. Fleuret, en G. Odin en zyn ensemble 10.50: Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.20—2.205 Concert uit rest. „Rilz" 3.00: Planoreci tal G. Rohde 3.205.20: Concert uit rest. „Wivex" 8.35: Charlottenlund- Revue 1934 m.m.v. het Planotrio Corne- lius-Kierulff-Schmit 10.5512.50: Dana muziek o.l.v. Johansen. Keulen, 456 M. 6.20 en 7.20: Or.pl. 12.20: Orkestconcert o.l.v. Rink 1.20: Omroep-orkest o.l.v. Kühn 4.20: Werag- kamerorkest o.l.v. Breuer 5.35: Kwar- tetconcert 7.20: Omroepkleinorkest o.lv. Eysoldt 8.35: Kamermuziek. 9.05: Radiotooneel. Rome. 421 M. 8.35: Gr.pl. 1.30— 2.20: Max Alexys' orkest 5.20: Salon- orkest 6.50: Gr.pl. 8.20: Omroepor kest 10.30—11.20: Gr.pl. 484 M.: 12 20: Max Alexys' orkest 1.30—2.20: Gr.pl. 5.20: Zangvoordracht 6.35: Gr.pl. 7.20: Omroeporkest 8.20: Sa lonorkest 9.35: Weensche en ZSgeuner- muziek 10.30—11.15: Gr.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 8.35: Oude Kamermuziek 9.05: „Das war Münchhausen", hoorspel van Kl. Herr mann 10.20Berichten 10.35: Sport- praatje 11.05: Scheepsweerbericht 11.2012.20: Concert uit Hamburg o.l.v. Roeder. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF SN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 3 Juli. lste programma: Hilversum van 824 u. 2e programma: Huizen van 824 uur. 3de Programma: 8.00—12.20: Keulen 12.2015.20: Londen Reg. 15.2017.20: Kalundborg of Luxemburg 17.2019.20' Brussel (VI.) 19.20—20.20: Luxemburg 20.20afl.: Brussel (VI.) 4de Programma: 8.208.50: Parijs Radio 12.2014.05: Luxemburg 14.0517.35: Daventry 17.3518.15Een der Eng. „National"zenders 18.1518.50: Deutschl. sender 18.50—20.20: Daventry 20.20— 22.45: Luxemburg 22.45afl.: Daven try. De uitzending der R.O.V. geldt niet voor het locale Letdsche programma: in' de plaats hiervan omvat programma 5 der R.O.V den geheelen dag Daventry. Wijzigingen voorbehouden. RECLAME. 3797 Kennis voldoende, maar te nerveus ge weest. Waarom niet tijdig Mynhardt's Zenuwtabletten gebruikt? Hierdoor blyft men kalm en helder van geest. Ze zyn verikrygbaar bij Apoth. en Drogisten in kokers van 75 cent. WEER EEN SOVJETSCHIP DOOR HET IJS GEKRAAKT. Het Russische stoomschip „Gostorg", dat eenigen tyd geleden in de IJszee ver dwenen is, heeft hetzelfde lot ondergaan als de „Tsjeljoeskin" en Is in het ys ge kraakt. De acht en twintig opvarenden zijn over het ys ontsnapt en op Nova Zembla aangekomen. VLIEGONGEVAL IN ENGELAND. De groote militaire vlieg-demonstraties te Hendon, waar tienduizend kykers waren eindigden met een ongeluk. Een der bom bardementsvliegtuigen stortte plotseling naar beneden. De piloot bleef ongedeerd, doch de waarnemer kwam in de vlammen om. Deze was een zoon van den huldigen lord-mayor van Londen. B-a

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10