LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 29 Juni 1934 in: Zijden Kousen - Sportkousen - Sokken - Skisokken - Badpakken - Tricotages BREESTRAAT 128 BINNENLAND. Ratten vernielen zolder en dak. RADIO-PROGRAMMA. RECLAME. 3631 ■5 ZOMER OPRUIMING PRINSES JULIANA IN ENGELAND. PARADE BIJGEWOOND. H. K. H. Prinses Juliana heeft gisteren voor de tweede maal te Londen een pa rade bijgewoond van de Royal Horse Guards. De prins van Wales bevond zich in de koninklijke loge. Na afloop begaf de Prinses zich naar de ruiterwedstrijden ln Olympia Hall. waai- het Fransche team. dat de beste spring- nummers vertoonde welke in jaren zijn te zien geweest, den Prince of Wales Cup wist te winnen. De beker werd door den Prins van Wales persoonlijk uitgereikt. De Her tog van Connaught en Prinses Alice waren hierbij mede aanwezig. PROVINCIALE STATEN VAN ZUID-HOLLAND. DE ZITTING THANS GEËINDIGD. (Vervolg van gisteren). Bij de subsidies voor gezondheidszorg, tuberculosebestrijdmg enz. wijst de heer Van Boeijen (Ged. Staten) er op, dat met „bevriezingsmethode" niet beoogd wordt een belemmering van het werk, maar het stellen van een grens en het in de hand houden van de subsidieering door de Staten. De prikkel tot verlaging van de kosten behoort niet te worden weggeno men. Het amendemen-Schilthuis is niet van belang in deze zaak; indien ieder jaar opnieuw moet worden bepaald, welk be drag kan worden beschikbaar gesteld, dan zou het bij voortduren van de crisis wel kunnen gebeuren, dat een volgend jaar de subsidie voor de buitenscholen nog verder moest worden teruggebracht. Spr. is bereid bij een aanvrage voor een nieuwe buitenschool na te gaan in hoeverre, mede in verband met de voor vacantie- kolonies beschikbaar gestelde bedragen, die aanvrage buiten de thans gestelde li miet kan worden ingewilligd. Ged. Staten zullen in dergelijke geval len met de Prov. Staten overleg plegen. Het amendement-Schilthuis wordt met 35 tegen 26 stemmen verworpen. Het voorstel van Ged. Staten wordt z.h.st. aangenomen. Eveneens het voorstel van Ged. Staten inzake subsidie aan de vereeniging tot bestrijding van de tuber culose en andere ziekten onder het rund vee in de provincie Zuid-Holland waar van Ged. Staten het maximum willen zien gehandhaafd op f. 3000 en het bedrag per onderzocht rund van 8 ct. te brengen op 7 ct. Het voorstel voor Ged. Staten om de bijdragen voor de stichting of vergrooting van gebouwen voor inrichtingen van bui tengewoon lager onderwijs voor den tijd van drie jaren op te schorten, wordt z.h.st. aangenomen. Bij het voorstel tot beperking van de subsidieering van vereenigingen ten be hoeve van de tuberculosebestrijding zegt mevr. de Vries-Bruins (S.D.A.P.) niet te kunnen meegaan met de vermindering der bijdrage in de verpleegkosten. Zij dient een amendement in om laatst bedoelde vermindering te doen vervallen. De heer Schilthuis 'VD. dient een amendement in om het bedrag van de subsidieering telkenjare opnieuw vast te stellen. De heer van Boeijen (Ged. St.) deelt mede. dat de provincie Zuid Holland per hoofd van de bevolking aanmerkelijk veel meer beschikbaar stelt voor de tubercu losebestrijding dan de meeste andere provincies. Er zijn ln deze provincie geen gevallen bekend van geweigerde uitzen ding naar een sanatorium. Het aantal sanatoriumpatiënten is niettemin sterk dalende. Spr. ziet niet in, waarom de pro- vincie niet zou mogen profiteeren van de gunstige resultaten van het preventieve werk dat ten deze met de provinciale subsidies Is verricht. De voorgestelde wijzigingen der subsi dieregeling hebben de instemming van het bestuur der Provinciale Zuid Hollandsche Vereeniging tot Bestrijding der Tuber culose. Ged. Staten blijven bereid, deze zaak op de beste wijze te behartigen. De heer Schilthuis trekt zijn amende ment in; mevr. de Vries-Bruins het hare eveneens. Het voorstel van Ged. Staten wordt z.hst, aangenomen. Bij den post subsidie ln de kosten en verpleging van on. en min-vermogende zwakke kinderen in herstellingsoorden, vacantiekolonies en gezinnen ten platte- lande bepleit de heer van Sleen 'SDI handhaving van de bestaande bedragen (Ged. Staten stellen een vermindering met l(F/o voor) en verhooging van het bedrag van 20 of 15 cent per verpleegdag tot 22'/t cent. Spr. verdedigt een amende ment van die strekking. De heer Deerenberg 'R.K.) verdedigt een amendement om van de voorwaarde, dat het gemeentebestuur tenminste een gelijk bedrag aan subsidie moet hebben toegekend in bepaalde gevallen onthef fing te kunnen verleenen. De heer van Boeijen (Ged. Staten) neemt het amendement-Deerenberg over, erkennend, dat in geval van werkelijke noodlijdendheid eener gemeente het pro vinciaal subsidie gehandhaafd moet kun nen blijven. Spr. ontraadt het amende ment van Sleen Het voorstel "an Gec" Staten wordt aangenomen, met aanteekening, dat de heer van Sleen ca. er tegen is. Bij het voorstel van Ged. Staten om de jaarlijksche bijdragen aan consultatie bureau* van vereenigingen voor zuigelin genzorg met 20°o (Inclusief de thans toe gepaste korting van 10%) te verminderen en de bijdrage bij oprichting van f. 100 te brengen op f. 50, stelt de heer Bee kenkamp (Lib.) voor het subsidie-bedrag van f. 1,25 per ingeschreven kind en per jaar te stellen op f. 1,50. De heer van Boeijen (Ged. St.) wijst er op. dat 31 van de 61 gemeenten zich van deze zaak niets aantrekken. Het voorstel van Ged. Staten strekt er toe, de mede werking van de iocaliteit als voorwaarde voor die der provincie tot gelijk bedrag te stellen. Het voorstel van Ged. Staten wordt on gewijzigd aangenomen. Bij het voorstel inzake subsidieering van schoolartsendiensten (voor den tijd van drie jaar geen nieuwe subsidies) bepleit de heer Gardenier (SU.) het achterwege laten van dien termijn van drie jaren. De heer van Boeijen (Ged. St.) acht dit uitstel van weinig beteekenis; het schept echter de mogelijkheid van rustige bestudeering van nieuwe plannen. Het voorstel van Ged. Staten wordt zh.st. aangenomen. De heer van Voorst tot Voorst (R.K.) verkrijgt tenslotte de gelegenheid voor zijn interpellatie over den verkeerstoe- stand bij de Hoornbrug. De weg RotterdamDelftRijswijk Den Haag is de drukste verkeersweg van ons land; de Hoornbrug is echter ten eenenmale onvoldoende om dat verkeer behoorlijk te verwerken. Zooals de minis ter van Waterstaat aan de Kamer heeft medegedeeld, is de Regeering bereid deze brug te vernieuwen, wanneer het overleg met belanghebbenden tot bevredigend re sultaat leidt en wanneer de gelden er voor beschikbaar zijn. Spr. stelt de volgende vragen: 1. zyn er thans nog onderhandelingen gaande tusschen Rijk en Provincie om trent overname door het Ryk van de Hoornbrug? 2. zyn Ged. Staten bereid aan de Sta ten voor te stellen, by te dragen in de kosten van vernieuwing van de brug, welke bijdrage gefundeerd zou moeten zyn op beëindiging van onderhouds- en be- dieninesplicht? De heer Von Fisenne (Ged. St.) ant woordt. dat Ged. Staten op het standpunt staan, dat. waar deze brug een belang rijke schakel is in de wellicht drukste verbinding van Nederland, het Ryk het overgroote deel van de kosten van de nieuwe brug op zich dient te nemen. Evenwel erkennen Ged. Staten dat de scheepvaartbelangen voor de provincie een bepaalde medewerking eischen. Intusschen is eenigen tyd geleden een brief van den minister ontvangen, waar- by deze verklaart, dat nieuwe gezichts punten zyn geopend met betrekking tot deze verbinding. Welke deze nieuwe gezichtspunten zyn, is aan Ged. Staten niet bekend; Tot over leg om een goede oplossing te verkrygen zyn Ged. Staten echter in beginsel gaarne bereid. De interpellatie wordt gesloten. De zitting van de Prov. Staten is hier mede geëindigd. MAATSCHAPPIJ VOOR NIJVERHEID EN HANDEL. DE ZEEVAARTSCHOOL OP SCHIERMONNIKOOG. Na 1 September wordt geen rijkssubsidie meer verleend. Naar aanleiding van vragen van het Tweede Kamerlid Van der Waerden be treffende het rijkssubsidie aan de Zee vaartschool op Schiermonnikoog wijst Mi nister Marchant er op. dat van de 19 mannelijke leerlingen, welke deze school bezoeken, er 11 van het eiland afkomstig zijn en 8 uit andere plaatsen. Aangezien de 8 leerlingen uit andere plaatsen even goed een andere zeevaartschool kunnen bezoeken, wordt dus voor IX leerlingen uit Schiermonnikoog een zeevaartschool al daar in stand gehouden. De netto-kosten van deze school bedragen. bUjkens de goedgekeurde begrooting, voor 1934 onge veer f. 21.477. Ingevolge de bepalingen van de Nijverheids-onderwijswet komt van deze kosten 75 pCt voor rekening van het Rijk of ongeveer f. 16 108. Rekening hou dende met 19 mannelijke leerlingen kost deze opleiding per leerling aan Rijk en gemeente samen f. 1130 en aan het Rijk alleen ongeveer f. 847. In de tegenwoordige financieele om standigheden acht de Minister het in stand houden van deze kostbare en slecht be zette opleiding niet te verantwoorden. Daarom werd aan burgemeester en wet houders bericht, dat na 1 September 1934 geen Rijkssubsidie ten behoeve van deze school zou worden verleend. Blijkens bericht van burgemeester en wethouders heeft de raad besloten tot op heffing van deze school met ingang van 1 September 1934. Dc 157ste jaarvergadering te Breda. Te Breda is gisteren de 157ste jaarver gadering der Ned. Maatschappy voor Ny- verheld en Handel begonnen met een ontvangst door het departement Breda in het Zuid-Hollandsch Koffiehuis aan dfe Groote Markt. De voorzitter van het departement, de heer lr. E. H. J. Lange de Boer. hield een begroetingsrede. welke beantwoord werd door den voorzitter der maatschappy, mr. C. A. Guépln. Hedenmorgen heeft mr, Guépin de ver gadering geopend met een rede, waarin hy eenige belangryke problemen besprak, welke en oplossing vragen, en waarop het te voeren regeerlngsbeleid van grooten in vloed kan zyn. In de eerste plaats had spr. op het oog die breede groep van midden standers, die als huiseigenaren betrokken zijn by de huidige tendenz tot verlaging der woninghuren. Spr. heeft den indruk gekregen dat er een misverstand heerscht, nameiyk als zou de verlaging van Inkomen van den huurder noodzakeiyk moeten lei den tot een verlaging van huur, ten laste van den huiseigenaar. Uitvoerig betoogde de voorzitter, dat het echter zoo zal moeten gaan. dat, wanneer tengevolge van loon- en salarisverlaging ook de huur verlaagd moet worden het aan den huurder ls, die verlaging te bewerkstelligen, niet door huurverlaging te vragen bij den huiseige naar. doch door te gaan verhuizen naar een goedkoopere woning. Het ls de vraag, of een algcheele verhuizing in de praktyk kan worden doorgevoerd. Spr. ging na of er voldoende woningen in de verschillende huurklassen voorradig zyn. en hij toonde aan de hand van uitvoerig materiaal aan, dat het niet het geval is. Hy constateerde dat de regeering zich allereerst zal hebben te bemoeien met den bouw van woningen met huren van 5.50 gulden per week en lager. Eerst wanneer de aanbouw van goedkoope woningen niet voldoende is, komt volgens spr. de verlaging van huur aan de orde en dan nog slechts in die rubriek, welke een manco oplevert voor het opvangen der tengevolge van afvloeiing naar een goedkoopere woning zoekenden. Als tweede belangrijke aangelegenheid ging de Voorzitter na, wat door de Maat schappy voor Nijverheid en Handel en door haar leden gedaan kan worden om de werkloosheid onder de jeugd te ver minderen. De drang om jongeren te werk te stellen, moet in elke onderneming levend worden en elke Werkgever moet van de noodzakelijkheid om tot de oplossing hiervan mede te werken, doordrongen zijn Spr. constateerde, dat er in werkgevers kringen meer belangstelling voor dit vraag- .stuk gaat bestaan. Ook van de medewer king van den Minister van Sociale Zaken is men verzekerd. Deze hulp aan jongeren, door de wijze welke betracht zal worden, zal voorloopig niet om groote sommen vragen. Voorts zal het te werk stellen van jóngeren de uitgaven der bestrijding der werkloosheid verminderen en zyn er aldus vroeg spr. zich af veel objecten aan te wijzen, waarvoor door de regeering op meer doelmatige wijze gelden kunnen worden besteed dan voor 't- geestelük be houd van de jongere generatie? Tenslotte bespppk de voorzitter een derde punt, een onderwerp dat reeds eenige de partementen aanleiding heeft gegeven zich te wenden tot het Hoofdbestuur. Dit is de defensie. Wellicht nog meer dan ooit zal rekening moeten worden gehouden met de mogelijkheid, dat wederom een oorlog zal uitbreken. De mogeiykheid van een nieuwen neutraliteitstoestand van Neder land is aanmerkeiyk verminderd. Spr. meende, dat de regeering in haar streven naar bezuiniging de defensie allerminst mag verwaarloozen. Dit is echter z.l. ook niet te verwachten. Er behoort vertrou wen te worden gesteld in wat buiten ons om in de Raadkamer van 's lands bestuur ders wordt overwogen en beslist. Spr. eindigde met te zeggen, dat het zün ernstige overtuiging is. dat de oude alom geëerde Maatschappy haar roeping ge trouw en met handhaving van haar recht om in opbouwende zin de aandacht te vestigen op wat zy' meent, dat goed of slechts is voor den Nederlandschen volks welvaart in deze zeer moeiüjke omstan digheden. waarin ons vaderland thans verkeert, den plicht heeft de regeering te steunen in het volbrengen van de zware taak, die haar werd opgedragen. Na deze rede hield jhr. ir. O. C. A. van Lith de Jeude een toespraak over „De organisatie van de Staatsbemoeiing met het bedrijfsleven." In de middagzitting sprak de heer K. H. G. Fokker over ..Het belang van vliegtuig industrie voor Nederland"; de mogelijkheid van een binnenlandsche luchtverkeer en de toekomst en ontwikkelingsmogeUjk- heden onzer -luchtverbindingen met de koloniën. INVOERRECHT OP FILMS. Oude tarief voorloopig gehandhaafd. Wij vernemen, dat de minister van financiën bepaald heeft, dat het oude tarief van invoerrechten op films voorloo pig na 1 Juli zal blijven gelden totdat een nieuw tarief op een andere basis zal zijn vastgesteld. Naar bekend is, was in het wetsontwerp tot vaststelling van het nieuwe tarief van invoerrechten bepaald, dat voor belichte films een invoerrecht van 20 cent per me ter zou worden geheven. Deze heffing ls nu voorloopig vervallen. NEDERLANDSCHE AANNEMERSBOND. Besloten tot fusie. Gisteren is in de Doelenzaal te Rotter dam de Jaariyksche algemeene vergade ring van den Aannemersbond voortgezet. Uitvoerig werd gedlscusseerd over 't voor stel van het hoofdbestuur om ln principe te besluiten om te geraken tot een fusie met den Patroonsbond. Tenslotte werd het voorstel aangenomen' met 200 stemmen voor, 53 tegen en 15 blanco. Het hoofdbe stuur zal nu onderhandelingen voeren en voorbereidingen treffen om ln het najaar tot een definitief voorstel tot fusie by de vergadering te komen. Door het hoofdbestuurslid, den heer J. de Vries, werd toegelicht een voorstel- Haarlem, luidende; „De afd. Haarlem verzocht het hoofd bestuur het daarheen te leiden, dat ln het vervolg de ramingen der aan te besteden werken, niet bekend zullen zyn.' Het hoofdbestuur steunde het voorstel. De afd. Utrecht bestreedt het. Het voorstel werd verworpen met 81 stemmen voor, 163 tegen en eenige blanco. Hierna was aan de orde de bespreking van het rapport der commissie, die be noemd was om te onderzoeken welke maatregelen moeten worden genomen ter bescherming van het beroep en de be- staansmogeiykheden van den aannemer en tot tegengaan van de ongebreidelde en oneeriyke concurrentie. De conclusies van dit rapport lulden al dus: I. Een permanente commissie worde ingesteld ter bevordering van het aanbe steden van werken en ter bestrijding van de uitvoering in eigen beheer en door seml-overheidsbedrijven. n. Een permanente commissie worde Ingesteld ter bevordering van het gunnen van werken aan gevestigde aannemers voor normale prijzen, en ter bestrydlng van het opdragen van werken aan hen die daartoe niet capabel zijn. Ut. Er worde een fonds gevormd tot bestrijding der kosten, verbonden aan de onder I en II bedoelde propaganda. IV. Aan de besturen der afdeelingen worde opgedragen zich in verbinding te stellen met den handel ten einde te berei ken, dat geen credlet wordt verleend aan personen die daartoe redelykerwyze niet in aanmerking komen, en in het bijzon der dat geen crediet wordt verleend tegen cessie ;der aanneemsommen. V. De Nederlandsche Aannemersbond neme de leiding by het stichten eener sa menwerking tusschen de aannemersorga nisaties ten einde te komen tot een be tere verdeeling van werken, als boven be doeld. Het hoofdbestuur praeadviseerde tot in stemming met de eerste en de vyfde con clusie en na een kleine wyzlging ook met de vierde. Conclusie II moest het ontra den. De arbeid van bedoelde commissie zou onbegonnen werk zyn. Ook een fonds als in III bedoeld, achtte het niet ge- wenscht. Propagandakosten kunnen uit de bondskas betaald worden. Bij acclamatie heeft de vergadering zich met de conclusies I. IV (na redactiewijzi ging) en V vereenigd. De vergadering liet aan het hoofdbe- stuur over de plaats voor de volgende vergadering te bepalen. NIEUWE VERKEERSREGELEN GAAN 16 JULI IN. Het tijdstip van inwerking treding van het K B. van 24 Maart 1934 (Staatsblad No. 125) tot nadere wyzlging van het mo tor- en rywielreglement, is bepaald op 16 Juli a.s. Er moge hierby even worden herinnerd aan de voornaamste wyzigingen, welke in dit besluit zijn opgenomen: a. Indien men stoplichten heeft, moeten die oranjekleu rig zijn; b. het snyden zal worden ver boden; c. eveneens het inhalen op bepaal de weggedeelten; d. geluidssignalen wor den beperkt; e. autodeuren moeten dus danig worden geopend, dat er geen gevaar ontstaat; f. stilstaande auto's moeten Iich ten vertoonen; g. driewiellge bakfietsen worden aan beperkende bepalingen on derworpen; h. de sirene wordt vervallen verklaard voor den buitenweg. HET NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Algemeene vergadering te Bcverwyk. Heden werd te Beverwijk de algemeene vergadering gehouden van het Neder landsche Roode Kruis Wegens ongesteldheid van Z. K. H. Prins Hendrik was deze tot zijn leedwezen ver hinderd de vergadering te presideeren. Als voorzitter fungeerde thans de eerste- ondervoorzitter luitenant-generaal b. d. Jhr. J. H. Röell, die in gevoelvolle bewoor dingen wülen H. M. de Koningin-Moeder herdacht. Spr. begroette de afgevaardigden en bracht hulde aan den heer Rutgers, die wegens gezondheidsredenen is moeten af treden ais lid van het dag. bestuur. De secretaris-generaal, mr. dr. F. W. Donker Curtius, bracht vervolgens 't jaar verslag uit. waarin o.m. dankbaar ver meld werd de te Leiden gespeelde voetbal wedstrijd ten bate van den bloedtrans fusiedienst. STEUN AAN NOODLIJDENDE GEMEENTEN. De wet van 22 December 1933 tot steun aan noodlijdende gemeenten zal met in gang van 1 Juli a.s. in werking treden. RECLAME- 3640 Twee metselaars en een timmerman hebben bij het herstellen van de door ratten vernielde zolder verdieping van het huis van den Heer Smolenaars te Nederweert meer dan 500 doode ratten gevon den. De Heer S. schreef ons, dat hij na vele vruch- felooze pogingen om van de rattenplaag verlost te worden „Rodent" gebruikte, waarna hij geen rat meer heeft gezien. Geen rat of muis ontkomt aan Rodent, de radicale rattendooder. Koop nog heden een doos van 50 ets. of e/:n dubbele doos a 90 ets. Elke drogist kan U Rodent uit voorraad leveren. Imp.Fa. B. Meindersma - Den Haag. B 49 VOOR ZATERDAG 30 JUNI. Hilversum, 301 M. VARA-Uitzending 8.00: Gr.pl. 9.00: Klein VARA-Ensem- ble o.l.v. F. Bakels 10.00: Morgenwij ding VPRO. 10.15: Voor Arb. i. d. Con- tlnubedr.: Klein VARA-Ensemble o.l.v. F. Bakels, de Flierefluiters o.l.v. j. v. d. Horst en reportage 11.30: Carillonconcert F. Timmermans 12.00: De Notenkrakers 0.1.v. D. Wins, en Gr.pl. 2.00: Zender- verz. 2.15: Gr.pl. 3.00: Dr. W. v Ra- vesteyn: HJalmar Brantine 3.20: Gr.pl. 3.30: Orgelspel J. Jong 4.00: Film praatje M. Sluyser 4.15: Plano-recital F. Uyttenbogaard 4.45: Voor de kinde ren 5.00; „Der Bettelstudent", (Op. Gr.pl.) 5.40: Literaire lezing 6.00: Gr.pl. 6.30: Friesche uitzending, m.m.v. Mimi Algra (zang), J. Jong (pianobegel.) en Y. C. Schuitmaker (voordracht) 7.15: Arb. Zangkoor „Kunst en strijd" o. 1.v. P. Zwager 8.00: Herh. SOS-Ber. „Op bezoek by Professor I. M. Inlove", spel van Boer 8.57: De VARA roept toespraak A. de Vries de VARA hoog. 9.10: Gr.pl. 0.30: „Voor een dubbeltje wereldsensatie", programma van 8. de Vries, m.m.v. het VARA-Tooneel o.l.v. W. v. Cappellen. E. Busch (zang) en C. Steyn (orgel) 10.00: Carillonconcert S. Nees 10.15: Gr.pl. 10.30: Vaz Dias en VARA Varia 10.40: Orgelspel J. Jong 11.00: Zang Eva Busch 11.20: Gr.pl. Huizen. 1875 M. KRO Uitzending 8.00 —9.15 en 10.00: Gr.pl. 11.30: Godsd. halfuur 12.15: Ensembleconcert 2.00: Voor de Jeugd 2.30: Kinderuur 4.15: Orkestconeert, lezingen en Gr.pl. 7.15: Voordracht 7.35: Gr.pl. 8.00: Schla- germuzlek 9.30: Hoorspel 10.15: Zang voordracht 10.30: Vaz Dias 10.35: Voordracht 10.50: Schlagermuziek 11.15—12.00: Gr.pl. Daventry, 1500 M. 10.35—10.50: Mor- genwydlng 12.20: Western Studio Or kest o.l.v. Thomas 12.35: Installatie van den „Lord Waren and Admiral fo the Cinque Ports". 1.20: Commodore Grand Orkest o.l.v. Muscant 2.20: Dansmu ziek iGr.pl.) 2.50: Het Belfaster Om roeporkest o.l.v. E. Godfrey Brown 3.50: Alfredo Campoli's orkest m.m.v. L. Rub- bard (bariton) 4.20: Reportage v. d. vliegdemonstratles te Hendon 4.45: Vervolg concert 5.05: Orgelspel H. Ram say 5.35: Kinderuur 6.20: Berichten 6.50: Sportpraatje 7.05: Welsch In termezzo 7.25: Causerie 7.50: Gr.pL 8.20: Variété-programma 9.20: Be richten 9.40: Lezing 10.05: BBC- Koor en -orkest o.l.v. L. Woodgate m.m.v. S. Robertson (bas) 11.00: Voordracht 11.0512.20: Het BBC-Dansorkest o.l.v. H. Hall. Parijs „Radio-Paris", 1648 M. 7.20 en 8.20: Gr.pl. 10.35: Orkestconcert 12.20 Goldy-orkest 8.20: Orkestconcert o.l.v. Flament 10.50: Dansmuziek. Kalnndborg. 1261 M. 12.20—12.50: Concert u. h. Bellevue-Strandhotel 3.20 Concert uit rest. „Wlvex" 5.205.50: Gr.pl. 8.20: Zang en piano 8.50: Re portage 9.20—12.20: Concert en dans muziek voor de oudere generatie. Keulen, 456 M. 6.25 en 7.20: Gr.pi. 12.20: Blaasconcert o.l.v. Meier 1.20: Kwintetconcert 2.20: Gr.pi. 4.20: Omroepkleinorkest o.l.v. Kaehler 7.25: Kwintetconcert 8.35: Zie Deutschland- sender 11.20—1.20: Uit Hamburg: Dans muziek o.l.v. Bolt. Rome, 421 M. 9.05: Folkloristisch programma 10.30: Dansmuziek. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gr.pl. 1.302.20: Salonerkest o.l.v. Wal pot 6.20 en 6.50: Dito 8.20: Omroep orkest o.l.v. André 10.30: Populair con cert 11.50—12.20: Gr.pi. 484 M.! 12.20: Salonorkest o.l.v. Walpot 1.30 2.20: Gr.pi. 5.20: Omroeporkest o.l.v. André 6..35 Kamermuziek door strijk kwartet 7.35: Gr.pl. 8.20: Zangvoor dracht 8.35: Hoorspel 9.30: Gr.pi. 9.35: Accordeonmuziek 9.50: Populair concert 10.30: Dito 11.50—12.20: Gr.pi. DeutSchlandsender, 1571 M. 8.30: Dansen van Europeesche Volkeren. Ge varieerd concert 10.20: Berichten, sportpraatje, weerbericht 11.2012.50: Dansmuziek o.l.v. E. Bolt. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Zaterdag 30 Juni. 1ste programma: Hilversum van 824 u. 2e progTamma: Huizen van 824 uur. 3e programma: 8 0012.20: DeutschLsen- der 12.20—14.20: Brussel Fr. 14.20— 17.20: Kalundborg 17.2019.20: Brus sel Fr. 19.20—20.20: Keulen 20.20— 21.20: Deutschlsender - 21.20—22.20: Brus sel Fr. 22 20—23.20: Luxemburg 23.20 afl.: Keulen. 4e progTamma: 8 208.50: Parijs Radio 10.35—12.20: Parijs Radio 12.20— 13.20: Brussel VI. 13.20—17.35: Daventry 17.35—18.00: Een der Eng. „National" zenders 18.0019.35: Brussel VI. 19.35—20.05: Londen Reg. 20.05—afl.: Daventry. De uitzending der R.O.V. geldt niet voor het locale Leidsche programma: in de plaats hiervan omvat programma 5 der R.O.V. den geheelen dag Daventry. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10