LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 28 Juni 1934 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. AALSMEER. Geslaagd te Amsterdam voor hét examen apothekersexamen mej. K. W. van Zijverden alhier. ——o DE KAAG. Naar wij vernemen zal ds. A. Verwaal, die het beroep naar hier heeft aangeno men, zich ln September aan de gemeente verbinden. o HAARLEMMERMEER. Citrapje der Ned. Herv. Vrouwen-Vereen. Door de te Nleuw-Vennep apgerlchte Ned. Hervormde Vrouwenvereeolglcg „Nut en Genoegen" werd haar eerste uitstapje gemaakt. Te 9 uur vertrok de vereeniging per touringcar naar Haarlem, waar een bezoek werd gebracht aan het Frans Hals. museum en veel van de prachtige schil derijen werd genoten. De tocht werd voortgezet naar de ruïne van Brederode; vervolgens werd het kopje te Bloemen- daal bezocht, waarna gereden werd over Zandvoort naar Haarlem naar de Groote Kerk waar een korte godsdienstoefening werd bijgewoond Te 9 uur werd de tocht naar huis aanvaard, zoodat omstreeks 10 uur het gezelschap weer in Nieuw-Ven- nep arriveerde. Deze eerste uitgaansdag van deze nog jonge vereeniging kan als goed geslaagd beschouwd worden. Voor vele huismoeders was het een hoogst prettige dag! HILLEGOM. Alhier is het feest der H. Kindsheid in de beide R.K. parochies gevleTd. Na de kerkelijke plechtigheden vertrok de stoet van de Martinusparochie om 10 uur uit de Mariastraat langs van den Endelaan, Slx- laan, Hoofdstraat en door de Vosselaan weer terug. De optocht van de Joseph-parochie zette zich om halfelf in beweging en maakte langs de Hoofdstraat een route door de „Goed Wonen" buurt om via de van Meer beekstraat weer naar de Josephkerk terug te keeren. o KATWIJK AAN ZEE. TEWATERLATING VAN „DE ZEEHOND." Onder groote belangstelling. Onder zeer groote belangstelling had de tewaterlating plaats van de boot van de Zeeverkenners van de Julianagroep der Chr. Padvinders, vanaf de helling van het Bootenhuis van Rijnland. De sloep is afkomstig van een mail-stoomer en is van het systeem „Whale-boot", d.w.z. met scherpe vóór- en achtersteven, wat de internationale eisch van een reddingboot is. Door speciale luchtkasten is het drijf- vermogen met lOVo verhoogd; de boot kan 29 personen bevatten, gerekend tegen een gewicht van 75 K.G. per persoon. Aanwezig waren de districts-comman dant van de Padvinders, de heer J. H. Delgorge uit Den Haag; de koopvaardU- officoer H. S. den Hartog uit Rotterdam, diepzeeverkenner, beoordeelaar bij het aankoopen der boot; ds. W. M. A. Kalk man. H. K. C. van de M. P. V. voor C. J. M. V.-troepen; dr. C. Stein, voorzitter en de heer A. Brouwer, secretaris van de Ju lianagroep alhier: de heer C. Jonker, be stuurslid en instructeur der Zeeverken ners; de heer W. A. van Mels, opzichter van Rijnland; wethouder O. A. Veltkamp; de directeur der Gemeentewerken ir. J. H. de Bruyn: vele hoofden van scholen, de heer Questro uit Lelden, assistent district commissaris enz. De verkenners en welpen stonden ter weerszijden van de helling opgesteld. De voorzitter dr. C. Steinz heette allen welkom. De burgemeester, die de tewater lating van de boot zou verrichten, was verhinderd aanwezig te zijn, Spr. heette welkom wethouder Veltkamp als vertegen woordiger van het gemeentebestuur en bracht dank aan den heer Den Hartog, voor zijn hulp en aan de heeren Brouwer en Jonker. Onder leiding van den laatste was ook de boot zelf door de jongens ge verfd. Bijzonderen dank bracht spr. te vens aan Rijnland voor het gebruik maken van het terrein en aan den heer v. Mels voor de ondervonden medewerking, bene vens aan het personeel van Rijnland en aan den timmerman C. v. d. Plas. Spr. verwelkomde o.a. den hoofdcommissaris- kwartiermeester ds. Kalkman en den heer Delgorge. Hierop noodigde hij ds. Kalk man uit om de tewaterlating te verrich. ten. Een heerlijk ideaal zullen de jongens nu verwezenlijkt zien, aldus ds. Kalkman. Vervolgens hield hij een vurige propagan distische rede voor de padvinderij. Wij moeten hier een padvindersvloot krijgen, die klinkt als een klok. Wij C.JM.V.-pad- vinders schamen ons het Evangelie van Jezus niet. Dan alleen zal het scheepje veilig zijn, als we zijn in Jezus hoede, die de veiligste loods is en die ons eens zal binnenloodsen ln de haven hierboven. De heer Delgorge wenschte de afd. Kat wijk met deze gebeurtenis geluk. Spr. nam schipper H. v. d. Maaden en stuurman N. Ravensbergen de belofte af: waarna hun de volmachten werden uitgereikt, gevolgd door een driewerf hoera! voor de geïnstal leerde leiders. Dan overhandigde hij de vlag in de nationale kleuren, waaronder Nederland groot is geworden. Nadat de vlag aan de boot bevestigd was, werd door spreker het certificaat van betrouwbaar heid der boot uitgereikt. Vervolgens wer den 2 coupletten van het Wilhelmus ge zongen, waarna ds. Kalkman de touwen doorhakte, waarna de boot, bemand met dj zeeverkenners onder leiding van den instructeur C. Jonker te water gleed en in den Rijn werd vooruitgeroeid. Ten slotte dankte dr. Steinz allen voor hun belang stelling. Ook door de officieele personen werd een roeitocht door de Binnensluizen met de „Zeehond" gemaakt. StrandevangeHsatie ,,'t Viscbnet". Evenals vorig jaar heeft de 8trand- evangellsatie ,,'t Vischnet", voorzitter ds. W. M A. Kalkman, besloten om des Dinsdags van half acht tot half negen des namid dags en des Donderdags van 4 tot 5 uur spreekbeurten te laten vervullen op de oude plaats op- het strand en des Zondags om 3 uur telkens op verschillende plaatsen. Hoewel de examens aan de Vlssche- rijschool reeds als geëindigd beschouwd waren, hebben eenlge vlsschers nog den wensch te kennen gegeven om hun het examen te laten afnemen ter verkrijging van het certificaat in kennis der inter nationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee. LISSE. Bijt. Vrijw. Landstorm. In de gehouden vergadering van de B. V. L. alhier werden met nagenoeg alge- meene stemmen benoemd tot commissie leden voor den B. V. L. de heeren W. P. de Jonge en J. C. van Woerden. Algemeene Salarisverordening Gemeente-personeel. Tengevolge van de wijziging van de Pen sioenwet is het verhaal van pensioenbij dragen verplichtend gesteld met Ingang van 1 Juli 1934 op de wedden en loonen van het personeel in publieken dienst. Ver haald moet worden een bedrag van 10 pCt. Bij de vaststelling der loonen en wedden van het personeel dezer gemeente, in gaande 1 Jan. 1934. lag het o.m. in de be doeling, dat de daarin opgenomen loonen en wedden onbelast zouden worden geno ten. In bovenbedoelde wijziging vonden B. en W. aanleiding het advies der Soc. Com missie in te winnen omtrent een even- tueele herziening van de thans bestaande salarisregeling. De Soc. Commissie overwoog, dat het blijkens de vastgestelde begrootingen voor het jaar 1934 niet ln het voornemen van den raad lag, om behoudens abnormale omstandigheden, wijzigingen in de loonen en wedden aan te brengen en adviseerde het College van B. en W„ nu verhaal van pensioenbijdragen verplichtend is gesteld, dezen te herzien overeenkomstig het hier- gaande ontwerp-regeling. B. en W. kunnen zich met deze herzie ning, waarbij het verhaal van de ver plichte pensioenbijdragen voor het zeer belangrijkste deel wordt opgevangen, wel vereenigen, weshalve B. en W. den raad voorstellen de voorgestelde ontwerp-rege ling ongewijzigd vast te stellen. De orga nisaties zijn hierover gehoord.' De Ned. R.-K. Bond van Overheidspersoneel en de Chr. Bond van Personeel in publieken dienst, hebben zich na ampele besprekin gen daarmede kunnen vereenigen, in het vertrouwen, dat in het bezoldigingsvraag- stuk van het gemeentepersoneel thans rust Intreedt, waartoe te meer reden be staat, omdat de voorgestelde regeling zich nog meer dan voorheen beneden het Rijkspeil beweegt. De Algemeene R.-K. Ambtenarenveree- nlging is met de regeling niet accoord kunnen gaan, omdat de voor ambtenaren voorgestelde wedden belangrijk lager zijn dan de normen in het rapport-Schouten aangegeven en dan die, welke door het Rijk worden aangenomen bij voorgeschre ven verlaging van het gemeentelijk sala rispeil. De A.R.K.A. heeft zich vrijheid van handelen voorbehouden. De loonen van de werklieden in deze gemeente worden in de ontwerp-regeling als volgt voorgesteld: Groep I f. 25.50—28.50; Groep II f26.50— 29.50; Groep m f. 27.50—30.50; Groep IV f. 28.50—31.50; Groep V f. 31.50—34.50 per week. De salarisregeling voor de ambtenaren is in meergenoemd ontwerp voor de Se cretarie: 1ste Ambtenaar f.25002700 2de Ambtenaar f. 17501950; 3de ambtenaar f. 1300—1500; typist f. 850—1050. Voor Openbare werken: Gemeente-op zichter f.3200—3600; ambtenaar-teeke- naar (tevens adm. Werkloozenzorg) f. 2150 —2450. Voor de Gas- en Waterleidingbedrijven: Directeur f.41004400; boekhouder-kas sier f.2325—2625; klerk f.750—950. Voor de bewaarschool-onderwijzeres: f. 1000—1300. De kindertoeslagen zijn hetzelfde ge bleven. Voor de politie: chef van politie f.2400 2650; phverv. chef van politie f.1950— 2150: veldwachter f. 18002000. Van al deze wedden en loonen wordt 10"/o pensioen verhaald. o NOORDWIJK. Verpachting consumptietent. Alhier heeft plaats gehad de publieke verpachting van de consumptietent aan het Noorderstrand. Ingeschreven was als volgt: Th. van den Berg. Noordwijkerhout, f. 110; Jac. de Haas, Plckéstraat Noord- wijk, f.165; G. H. Krau. Noordwijk. f.100; Ch. van der Voort, Noordwijk, f. 159.66. Ingekomen is een adres aan den raad van mej. Van Eeden, klerk bij de gasfa briek, houdende verzoek om salarisver- hooging. Ingekomen is een adres van Jacob Smit aan den raad, houdende verzoek een commissie van onderzoek te benoemen uit den raad om te onderzoeken de juistheid en betrouwbaarheid van de tegen hem in gediende ambtsrapporten, die tot zijn ont slag als agent van politie hebben geleid. Door B. en W. wordt aan den raad voorgesteld de huur van de voormalige schoolwoning aan de Hoofdstraat in Noordwijk aan Zee te verlagen van f.450 op f. 375. o OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: W. Schouten en gezin, bank werker, H. Morschweg 61, van Lelden H. de Vreede, los werkman, Duinzicht- straat 31, van Nootdorp C. Does, db., Leidsche straatweg 5, van Voorhout J. L. Wiersma, verpleegster, de Kempenaer- straat 13, van Den Haag M. C. Zut, db. de Kempenaerstraat 17. van Leiden H. M. Diemei, db„ Rhijngeester straatweg 161 van Voorhout A. Dirkse, stereotypeur, H. Morschweg, van Leiden W. J. J. Dys- selbloem, Rhijngeesterstraatweg 14, van Warmond E. C. C. Soumokil, geb. Frieser Mauritslaan J5, van Den Haag J. H. Ver doorn, geb. Huni, Oranjelaan 27, van Utrecht A. Zwaan, Valkenburgerweg 17, van Lelden. Vertrokken: F. H. Sundermann, van de Kempenaerstraat 62, naar Doorn, Drle- bergschestraatweg 39 P. G. H, M. Rut, ges, van de Kempmaerstraat 32, naar Lelden, Rijnsburgerweg 93 G. H. van Valburg, autohersteller, van Rijnsburger weg 152, naar Rotterdam, Oostelnde 90 a Jkvr. Kleijn, geb. van Beijma, van Ju li analaan 12, naar Wassenaar, van Z. van Nijeveldstraat 149 I. v. d. Zwan, db., van Pr. Hendriklaan 17, naar Noordwijk, Piet Helnstraht 30 A. A. Koelman, loodgieter van Dorpsstraat 52, naar Lelden, Rijns burgerweg 169 I. Verhoeven, instru- i mentenmaker, van de Kempenaerstr. 42, naar Eindhoven, Hertog Hendrik van Bra bantplein 14 J. Herreilers, geb. Vink, van Juffermansstraat 1, naar Alkmaar, Kennemerstraat 153. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Margaret ha, dochter van E. P. Mugge en H. A. Martljn, Overleden: Willem H. Marks, 77 jaar Margaretha Gerarda Maria van Dorp, 47 jaar (overleden te Leiden.) Ondertrouwd: Jacob Zwaan, 23 jaar, wo nende alhier en Trijntje van der Niet, 21 jaar, wonende te Noordwijk. Voor het door de afd. Rijnland van het Ned. Roode Kruis alhier gehouden examen ter verkrijging van het diploma voor het verleenen van EH.B.O. slaagden: mej. M. Allaart, mej. J Plalzier, mej. M. Ulttenbogaard, mej. C. M. M. van der Burg en de heeren H. de Pree, E. Blnsber- gen. A. J. van den Berg, M. Versteeg, H. J. Krijger, J. Bonnet, F. J. Bonnet, 6. A. Lubbe, P. Schippers en L. van Burg, allen alhier. Afgewezen werden twee candidaten. Het examen werd afgenomen door de doctoren H. J. M. Boonacker en P. van Dijk. o RIJNSBURG. Raadcagenda. De raad dezer gemeente komt morgen te 8 uur nam. in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. Jaar- wedde-regeling burgemeester, secretaris en ontvanger; 3. Wijzigingen gemeente- begrootingen 1933 en 1934; 4. Aanbieding rekeningen gemeente-bedrijven 1933: 5. Vaststelling verordening der Vrijwillige Brandweer; 6. Adres van het bestuur der Chr. H B S. te Leiden, om toekenning van een bijdrage 1931; 7. Besluiten betref fende pensioensgrondslagen; 8. Adressen inzake schoolgeld en hondenbelasting. o SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Engelbertha Suzanna, d. van J. M. van Hoorn en E. F. Knoppert. Loop der bevolking. Ingekomen: A. S. Ruigrok, Zandsloot- kade 30, van Hlllegom. Vertrokken: L. Dijkstra en echtgen.. Rijksstraatweg 39, naar Nieuwer-Amstel. o VOORSCHOTEN. Verkooping. Ten overstaan van notarissen P. Scha berg te Schiedam en W. A. Caron alhier, had in Hotel Deurloo de verkooping plaats van de woonhuizen aan de Wijngaarden- laan no. 23, 27, 29, 31, 33, 35 en 37 en het woonhuis Leidscheweg no. 68. Kooper was van de panden Wijngaar denlaan de heer G. L. Bol. Vondellaan 13, Rijswijk (Z.H.) voor f. 21.655. Het pand Leidscheweg werd opgehouden op f.3400. Gisteravond omstreeks 7 uur is de wielrenner J. S. uit Voorburg, in de Schoolstraat geslipt en gevallen. Hij be kwam een groote wond aan het linker- i onderbeen. Na ter plaatse door de E.H.B.O. te zijn verbonden, is hij naar dr. M. v. d. Stoel vervoerd ter verdere behandeling en later op den avond per auto naar zijn woning overgebracht. Het rijwiel werd zoo goed als vernield. Het verkeer en ook de tramdienst ondervond eentge stagnatie, daar het slachtoffer op de tramrails was gevallen. Op den te Wassenaar gehouden Nationalen Schietwedstrijd behaalde de Burgerwacht alhier een 15den prijs in de afd. korps geweer. De heer J. Noort be haalde een tweeden prijs personeele baan geweer. o— WARMOND. De opheffing der O.L. School goedgekeurd. Het besluit van den gemeenteraad tot opheffing van de O.L. School in deze ge meente is door Ged. Staten van Zuid- Holland goedgekeurd. Door den Minister van Sociale Zaken is de geldigheidsduur der steunregeling voor de werkloozen afkomstig van het bloembollenbedrijf, de N.V. Timmer fabriek de Padox alsmede voor de werk- looze bouwvakarbeiders verlengd tot 15 December 1934. o WASSENAAR. GEMEENTERAAD. Het snordersverbod Het waterarm wor den der duinen De salarisregeling De schoolgeldregeling De Wassenaarsche Bouwveeeniging. De raad vergaderde onder voorzitter schap van Burgemeester Wiegman. Af wezig de heeren mr. Kieviet de Jonge, Kim man en van Leijenhorst. Bij de ingekomen stukken was om. een voorstel van het lid van den raad. den heer W. Boender, om het snordersverbod in de politieverordeningen op te nemen. B. en W. stelden voor dit in handen te geven van de Commissie voor de herziening der Politieverordening. De heer Boender was bevreesd, dat het dan nog gerulmen tijd zal duren, voor het verbod in werking treedt. De taxi-ondernemers en de tram hebben momenteel veel schade. De voor zitter betoogde, dat deze kwestie eenige studie eischt waarna het voorstel van B. en W. werd aangenomen In behandeling kwam een verzoek van de Leidsohe Duinwater Maatschappij om ontheffing van de natuurmonumenten verordening ten behoeve van een te maken nieuwe watervang in Groot en Klein Berk- helde. Tevens kwam ln behandeling een voor stel van het lid dr. Verloop, om te voor komen. dat de duinen en het daartegen gelegen land waterarm worden. De voorzitter zelde. dat met betrekking tot dit onderwerp nog een brief en een telegram zijn Ingekomen van eigenaren van bloembollengronden en Villa's aan den voet der duinen, waarin gevraagd wordt de behandeling uit te stellen, totdat een onderzoek naar de wateronttrekking Is In gesteld Hij zeide dat B. en W. voorstellen het verzoek in te willigen omdat er naar hun meening geen gegronde reden tot afwijzing is. Schade van het natuurschoon van dezen watervang midden in de duinen valt niet te duchten Het voorstel Verloop is buiten de orde. Bovendiende kwestie van wateronttrek king is een zoo groot belang, niet alleen voor deze maar voor alle gemeenten ln de duinstreek, en kan hier niet worden be oordeeld. Het gaat hierom verleenen of weigeren van de vergunning. De heer Boender merkte op. dat de be doeling welke achter het verzoek van adressanten strekt deze is, dat er naar hunne terreinen een bedrijfskabel wordt gelegd om water te kunnen oppompen en het land te besproeien. Dit is thans niet aan de orde, aldus de voorzlter. Beoordeeld moet slechts worden of het natuurschoon wordt geschaad. De heer Idenburg is het hiermede eens. Het zou echter voor adressanten onbe vredigend zijn, wanneer alleen op het ver zoek van de Duinwater Mij. werd beslist en hun verzoek om een kabel te leggen in de pruliemand zou verhuizen. HU vroeg daarom of B. en W. ten aan zien van het laatste prae-advles willen uit brengen. Na discussie werd dit voorstel door B. en W. overgenomen. Het verzoek van de Leidsche Duinwater MaatschappU werd ingewilligd. Vervolgens werd behandeld de concept regeling van Ged. Staten voor de jaarwed den van Burgemeester Secretaris en Ont vanger. B. en W. adviseeren den Raad zich in het algemeen met deze regeling te vereenigen en op 2 punten de aandacht te vestigen,, n.l. op de IngrUpende verlaging van het salaris van den Ontvanger en de opvatting dat het karakter van het ambt van Bur gemeester aanleiding geeft om dienstjaren elders als Burgemeester of Secretaris door gebracht te laten medetellen, terwül dit niet zal gelden voor den Secretaris en den Ontvanger. De raad ging hiermede accoord. In een uitvoerig prae-advies stelden B. en W voor, met ingang van 1 Juli, wan neer 10 °/o pensioensverhaal op de salaris sen moet worden toegepast, in te trekken de vroegere besluiten tot verhaal van 3 '/i wegens bijdTage voor pensioen en tot kor ting van 3 tot 6 °/o met deze beperking, dat geen ambtenaren van deze wUzlging voordeel mogen genieten. De heer Boender bepleitte het geven van een toeslag aan die ambtenaren, die bU de nieuwe regeling achteruit gaan tot het tijdstip, waarop de voorstellen van de bezuinigingscommissie ter tafel komen. De heer Idenburg hield een pleidooi ln gelijken geest. HU meende, dat het rechts- bewustzün van de ambtenaren door het lngrUpen nu eens van den raad en dan weer van den Wetgever te zeer wordt aan getast Spr. wilde voorlooptg handhaven den status quo. Een amendement van dr. Idenburg om den status quo in afwachting van een eventueele herziening te handhaven, werd verworpen met 9 tegen 3 stemmen. Het voorstel van B. en W. werd daarna met 1 stem tegen aangenomen. Daarna kwam ln behandeling een ge- wUzLgde schoolgeldregeling voor het lager en uitgebreid lager onderwijs. De voornaamste wUzlging, welke werd voorgesteld, betrof de wUziging van het Inkomen waarbij schoolgeld verschuldigd Is tn dien zin. dat dit voor de eerste klasse van f.800 op f.900 werd bepaald, vervol gens een aanmerkelUke verhooging voor grootere inkomens. De heer Wildt MeUboom ontwikkelde be zwaren tegen verlegging van de grens. HU wees daarbU op de laatste wU'ziglngen der wet op de RUksinkomstenbelasting. welke beteekent verlegging naar inkomens van f. 1200 tot f. 1500 en voor gezinnen met 5 en meer kinderen. Als dïtteratief zou worden aangenomen, dan zou iemand, die f. 34 per week ver dient en 5 kinderen heeft, geen schoolgeld betalen. HU meende dat het verantwoorde- lUkheidsgevoel der ouders hierdoor zou worden aangetast. De heer Idenburg wees erop. dat er geen evenredigheid is tusschen het schoolgeld voor L.O. en UL.O. De voorzitter zegt dat de bedoeling van verhooging der grens is geweest het tegemoetkomen der minder draagkrachtigen. Intusschen heeft het door mr. Wlldt MeUboom aangehaalde voorbeeld spreker gefrappeerd. De heer Wildt MeUboom diende een voor stel in, om de inkomstengrens op f. 800 te handhaven. De heer v. Leeuwen was tegen dit voor stel. HU achtte het beter, dat een enkele geen schoolgeld betaalt, dan dat een ge- heele categorie van zeer kleine inkomens wordt verplicht te betalen. Na verdere discussie werd het voorstel Wildt MeUboom met 9 tegen 4 st. aange nomen. Tegen stemden de katholieken. Met gelUke stemverhouding werd het ge- heele voorstel daarop aangenomen. Daarna werd behandeld een voorstel om de winsten van het electrlolteits en het gasbedrijf over 1933 ln de gemeentekas te storten en de winst van de waterleiding aan het bedrijf uit te keeren. De heer Idenburg wees erop, dat onge- twqfeld hij en meerdere leden verheugd zijn over de goedkeuring van de begrooting voor 1934. Tot bestuursleden van de Wassenaarsche Bouwvereenlging werden herbenoemd de heeren Mr. P. B. H. van Groin Soeters en J. H Kimman. Aan de Muziekvereeniging „Excelsior" werd een subsidie van f.200 toegekend. Daarna kwam in behandeling een voor stel om aan de Wassenaarsche Bouwver eenlging een perceel grond te verkoopen nabU den Katwlikscheweg a f. 1 per M2. onder voorwaarde dat hierop een straat wordt gelegd en woningen voor ouden van dagen en behoeftigen worden gesticht voor een huurprijs van f. 3 per week en aan D. Vrijda*. Pieterskerk: 2de zomerconcert te 81/4 uur nam. Stadszaal: Alg. Verg. Genootschap M. s. G.. 8 uur nam. Zaterdag. Oud-Poelgeest: Sprekers ds. van Bruggen, ds. Goedhard en ds. Jansen Schoonhoven, 3 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Voor eeuwig de jouwe". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Mr. Robinson Crusoë." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat no. 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling. „De vrouw ln de schaduw." Casino-theater, Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Ich will nicht wissen wer du bist." Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt v. Maandag 25 Juni tot en met Zondag 1 Juli a.s. waargeno men door de apotheken: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 594 en J. E. M. ten DUk, Haven 18, Telef. 85. RECLAME. 8189 I1ÜA& mosterd H TAFELZUR Veldhuizen het aan den weg gelegen ter rein groot 4242 M2. a f. 7.58. Langs de Kaswatering zal dan een weg worden ge maakt door de gemeente. De heer Wildt MeUboom, het streven van het college waardeerend. ziet in het voor stel een verkapte subsidie. De vereeniging betaalt slechts f. 1 per M2. plus f. 1.50 voor straataanleg per M2. is in totaal f. 2.50 terwijl de particulier f. 7.50 moet betalen. Als de vereeniging dian een huurprijs van f. 3 kan berekenen zal de particulier zeker f .3.57 moeten hebben Nu kan men tegenwerpen dat het bou wen dezer huizen van sociaal belang is en de gemeente zal ontlasten van een groot bedrag aan steun. Maar dat is niet juist. Als de menschen steun behoeven, dienen allereerst de kerkelijke armbesturen bU te springen Verder vroeg spr. of de bouwver. met een huurprijs van f. 3 genoegen neemt. De heer Sohalekamp komt als regel op voor het particulier initiatief Een particulier kan geen woningen bouwen, die maar f. 3 op brengen. De heer Ruys zegt, dat de huurprijs zeker f3.40 moet worden. De bouwvereeni- glng wenscht op deze hulzen niet toe te leggen. Weth. Bolchel, geeft een toelichting. De heer van Leeuwen vond het jammer, dat de heer Wildt MeUboom, Maatschap- pelUk Hulpbetoon, de Armbesturen enz. heeft genoemd. Daardoor zou de meening kunnen postvatten, dat hier de wUk dei- bedeelden komt. Dat Is niet de bedoeling. De huizen worden bestemd voor ouden van dagen, die zUn achteruitgegaan of door kinderen worden gesteund enz. De heer dr. Idenburg meent, dat het 't best is. waar de vereeniging niet op haar basis van f.3 wil gaan bouwen, eerst op nieuw overleg te plegen. Besloten werd: zulks te doen met de commissie ter be studeering van het woningvraagstuk èn met de bouwvereeniging. Aan het R.K. Lyceum voor Meisjes te Den Haag werd over 1931 een subsidie van f.394 96 toegestaan voor 7 leerlingen uit deze gemeente, die deze inrichting bezoe ken. Hierop sluiting. Op stap! Alhier werd door de politie aangehouden een 14-jarige jongen uit Enschede. Hij verhaalde, dat hij van zUn moeder verlof had om naar Aalten te gaan. Maar in- plaats van naar Aalten, zou hq maar naar familie te RijswUk gaan. Er schijnt bij dat verhaal wel wat fantasie te zijn! HU is op transport gesteld naar zijn woon plaats. Op den alhier gehouden Nationalen Schietwedstrijd, uitgeschreven door de Wassenaarsche Politievereeniging werd W. Valkenburg hoogste korpsschutter Buks met 40 punten: Vrije baan buks 8e pr. W. Valkenburg alhier. 15e pr. P. J. v. d. Krogt alhier, 28e pr. H. van der Does alhier; Vaste baan 6e pr. W. Valkenburg; Perso neel: 8e pr. W. Valkenburg; hoogste korps- schutter Geweer R. Zijlstra met 60 pnt.; P. J. v. d. Krogt, W. Valkenburg. D. v. d. Bosch, A. Dek en J. Reynders allen alhier, resp. 3e, 6e, 8e, 9e en 20e prijs. Vrije Baan K.S.O. Personeele baan (geweer)D. v. d. Bosch, W. Valkenburg, L. A. v. d. Berg en P. J. v. d. Krogt resp. 4e, 5e, 21e en 23e pr. Personeele baan (geweer) J. Reinders en W. Valkenburg resp. 2e en 14e pr. Vaste baan (geweer) D. v. d. Bosch en P. J. v. d. Krogt resp, 8e en 10e pr. Jubileumbaan (geweer). G. Jape, W. A. A. J. Baron Schlmmelpenninck v. d. Oye en dr. J. H. Verloop allen alhier resp. Ie, 2e en 3e pr. Donateurs- en BegunstlgersbaanBurger wacht, Wassenaar 5e pr. Korps Geweer Afd. korps Geweer 17e pr. „Juliana". o ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Marinus van Vliet jm 25 j. van Ter-Aar en Apolonia van Tol Jd. 21 j. Door de heeren v. d. Bregge—Boerec en Van Wengerden resp. te Nieuwveen en te dezer plaatse werd ingeschreven voor den bouw eener Boerderij te Loenen aan de Vecht voor jhr. C. Dedel voor de som van f. 17.400, als zfinde met den heer Hon- drlkse te Vlanen de laagste inschrUvers. a-2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6