DE HOOGSTE WAARDE VOOR UW GELD EN DE BESTE SIGARET VOOR UW GEZONDHEID LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 28 Juni 1934 CORRESPONDENTIE. VRAGENRUBRIEK. KUNST EN LETTEREN. lijk een nog grooter chaos In den inter nationalen monetairen toestand zou heb ben geschapen en de handel ook meer zou hebben geschaad, dan thans reeds het geval is. Het nieuwe Fransch-Engelsche handels verdrag dat Zondag in werking treedt, is gisteren te Londen geteekend namens Frankrijk door den Franschen gezant, namens Engeland door de ministers Si mons en Runciman. De conferentie der voornaamste steen- koolproduceerende landen, die ln het In ternationaal Arbeidsbureau te Geneve is gehouden tér besttideerlng van de moge lijkheid van ratificatie der in 1931 aan genomen ontwerp-conventie inzake den arbeidstijd in de steenkoolmijnen, is na twee dagen zonder resultaat geëindigd. De regeeringsvertegenwoordigers zetten de moeilijkheden uiteen, die hun landen door ratificatie zouden ondervinden. Ook verschillende arbeiders-vertegenwoordigers gaven toe. dat in de huidige omstandig heden de conventie weinig kans had, ooit in werking te treden. De vertegenwoor diger der Engelsche werkgevers wees op de afwezigheid van Duitschland. een der voornaamste kolen-produceerende landen, doch zelfs wanneer ook Duitschland aan wezig was. zou men ln de huidige eco nomische omstandigheden niet aan rati ficatie kunnen denken. DUITSCHLAND. Diverse redevoeringen. Goebbels heeft te Kiel gesproken. Doe ring te Keulen, waar hem het eereburger schap der stad werd verleend Ooerlng had ook een onderhoud met kardinaal Schulte. Goering herhaalde dat ieder vrijheid van geloof heeft, dat de Nationaal-Socialisten kerk en geloof niet onderdrukken en dat nimmer maatregelen zijn genomen tegen ambtenaren alleen omdat zij Katholiek waren De Nationaal-Soclallstlschebeweging wenscht niets vuriger dan een godsdienst vrede. maar aangezien zij haar beginselen niet zal opgeven ,zal de Kerk zich moeten hervormen. Tenslotte drong de spreker er nog op aan vertrouwen te blijven stellen ln den leider; wie dit vertrouwen tracht te on dermijnen is een verrader. Wij hebben een leider zooals God geen enkel volk een heeft geschonken. Von Neurath heeft op de feestelijke bij eenkomst in de Kroll Opera te Berlijn ter gelegenheid van het congres van Dultsche Kamers van Koophandel en andere econo mische organisaties in het buitenland een rede gehouden, waarin hij wees op de groote veranderingen, die zich ln Duitsch land voltrokken hadden. Het was daarom goed, dat de Duitschers, die aanstonds in het buitenland weer aan het werk moesten, naar Duitschland waren geko men om daarvan indrukken op te doen. Von Neurath deed ten heroep op alle Duitsche Kamers <an Koophandel in het buitenland om mede t.a werken aan de bevordering van een Duitschen uitvoer. Duitschland wenschte zicb niet af te slui ten van het buitenland. Scherp keerde hij zich tegen het slagwoord „autarkie", dat thans in alle vooraanstaande Dultsche kringen een overwonnen standpunt was. Niemand in de Rijksregeering geloofde, dat Duitschland economisch van het bui tenland geïsoleerd moest of kon worden. Al dwingen de omstandigheden er ook toe, het Duitsche volk en bedrijfsleven onaf hankelijker te maken van den invoer van buitenlandsche levensmiddelen en grond stoffen. de internationale posi'le van het land maakt wederzijdsche handelsbetrek kingen met de nabuurlanden noodzakelijk. Wat de transferkwestie betrof, dit was geen kwestie van goeden of slechten wil, doch van feitelijke mogelijkheden. In het dlstriot Arnsburg is de Stahlhelm thans ook verboden. Dinsdag heeft de Dultsche Rijksbisschop Müller zijn eerste officleele bezoek ge bracht aan Halle. BIJ deze gelegenheid ls een plechtige dienst gehouden in de Ul- brichskerk. waarbij de Rijksbisschop de preek uitsprak. Na een receptie' '8 mid dags, door den opperburgemeester in de burgerzaal van het oude stadhuis, heeft d« Rijksbisschop 's avonds, bij een betoo ging der Dultsche Christenen, een rede gehouden. Bij de Uiteenzetting der groote lijnen, welke de geloofsbeweging der Duitsche Christenen leiden, stelde hij de vorming van een eenige Evangelische rijks- en volkskerk op den voorgrond. Hij schilder de zijn eigen weg naar Adolf Hitler, met wien hij in trouw tot den dood verbonden is, en zijne evolutie tot de natlonaal-socia- llétische beweging, die zoo Protestantsch, zoo Christelijk, zoo waar is, dat de nieuwe kerk op leven en dood verbonden ls met dezen nationaal-sociallstischen staat De bewering omtrent de bedreigde belij denis is een leugen. Men zou beter doen, toe te geven, dat de Evangelische kerk ln gevaar verkeert, wanneer er mensehen aan het werk zijn. om het werk van Hitier te ondermijnen. Uitvoerig hield de Rijksbisschop zich bezig met de aanvallen op zijn persoon. Wanneer iemand beweert, dat wij een Germaansch heidendom willen, dan is dat een onwaarheid. De Duitsche Evangelische kerk zal een wezenlijk Christelijke Duit sche Kerk zijn, of zij zal in het geheel niet zijn. Duitsch Christen zijn be teekent echter zich geheel voor de Duitsche volks beweging verklaren en niet slechts over Christus praten, maar Hem als den Hei land erkennen. In de kwestie der gewetens-,Tijheid be staat er geen verdeeldheid ln Duitschland. Er bestaat geen belijdenis-nood en een Pfarrer-noodbond zou noodzakelijker ge weest zijn in den tijd toen het Marxisme de kerk bedreigde. De minister van Financiën heeft op grond van de wet voor de erfhofsteden be paald, dat alleen de eigenaar van een erf- hofstede voortaan „boer" zal heeten. Alle andere- personen in het landbouwbedrijf, ook de pachters van een erfhofstede, heeten voortaan „Landwirt Namen als „Riltergutsbesttzer" of andere klinkende titels, worden afgeschaft. FRANKRIJK. Grondwetswijziging-rapport - De Stavisky-atfaire. Aan de leden van den Franschen Senaat ls uitgereikt het rapport van Senator Berenger en de naar hem genoemde com missie over het door Paul Boncour en 47 andere senatoren ingediende voorstel tot staatshervorming en grondwetswijziging. Het voorstel werd het eerst ter hand ge steld van de Commissie voor het Regle ment van Orde, die het na langdurige be raadslaging als toelaatbaar volgend de grondwet van 1875 aanbeval. Senator Bérenger verklaart ln het rap port, dat het republikeinsche regime een „régime d'opinion" is, dat voortdurend met de openbare meening in contact moet blijven. Het beste middel om revoluties te voorkomen ls niet. zich te verzetten tegen wat zij mogelijk maken, doch het grootst mogelijke doei daarvan bij de bestaande instellingen te doen aanpassen De we reldoorlog was een soort monsterachtige revolutie. De hervormingen dienden te blijven binnen het kader van artikel 7 van de Fransche grondwet van 1875, waarin gezegd wordt: „De republikelnsohe regee- ringsvonn kan geen onderwerp van her ziening zijn." Voor de Stavisky-commlssle verklaarde Henriot, dat de oplichter en inspecteur Boy elkaar te Biarritz ontmoet hebben ln den zomer van 1933. Hij wees er op, dat Behundorff, een bankier te Tours, Inlich tingen had gevraagd over Stavisky en dat men het rapport Cousin had teruggezon den. waarin de hoofdzaak omtrent de op lichtingen vermeld staat. De parketten te Tours en te Parijs hebben dus kennis ge had van dit rapport, maar de procureur te Parijs was een zwager van Chautemps en die te Tours was een beschermeling van Chautemps. En nochtans kon niemand Chautemps waarschuwen! riep Hen riot uit. De commissie van onderzoek naar de gebeurtenissen van 6 Februari J.l. heeft een reeks samenvattende conclusies aan vaard, betreffende de oorzaken van de onrustige stemming, welke de gebeurte nissen voorafging. Een andere reeks conclusies handelt over de wijze waarop Daladier ten op zichte van den procureur van de repu bliek, den prefect van politie en den direc teur van de Sureté is opgetreden. Een deel van de pers ls van oordeel, dat deze con clusies onrechtvaardig oordeelen over de respectievelijke verantwoordelijkheid van de drie genoemde functionarissen en zou de aan aanvaarding er van opvatten als een politiek gebaar. RECLAME. 3580 ENGELAND. Offlcieelc bevstiging van uitbreiding der luchtmacht - Tusschentijdsche verkiezingen - Wijziging in het Labour-bestuur. In het Hoogerhuls ls gisteren bevestigd, dat de luchtmacht zal worden uitgebreid. De conservatieve Lord Ellbank verzocht de regeering, de vorming van een impe riale luchtstrijdmacht voor de gemeen schappelijke verdediging Van het Britsche Rijk te willen overwegen en spoedig een imperiale luchtverdedlglngseconfefentle te Londen bijeen te roepen. De liberale Lord Mottistone steunde dit voorstel en elschtê, dat de regeering het land op de hoogte zou stellen van het ge vaar, waaraan het door luchtbombarde menten was blootgesteld. De regeeriiig diende maatregelen te nemen, om dit ge vaar te verminderen. Wanneer de Minister voor de Luchtvaart thans kon mededee- len, dat Engeland zijn luchtmacht ztu verdubbelen, zouden zijn woorden met n zucht van verlichting ontvangen worden, niet slechts in Frankrijk, maar ook |n Duitschland en andere Europeesche lan den, Rusland uitgezonderd. De leider der Labour-oppositie in het ■oogerhuls, Lord Ponsonby. bestreed liet denkbeeld van verdubbeling der Britsche luchtmacht ln scherpe bewoordingen, en de uitvoering ervan zou volgens hem lei den tot den val der regeering. In zijn antwoord verklaarde de Minis ter voor de Luchtvaart, Lord Londonderry, dat de regeering tot de laatste maanden redenen had gehad voor de hoop en de veronderstelling, dat de Ontwapeningscon ferentie een positief resultaat zou h«b- ben, waardoor vergrooting van de lucht strijdmacht onnoodlg zou zijn. De regee- rink kan echter niet langer hopen, dat door een internationale conventie de pro blemen, die geheel Europa verontrusten, ougelost zullen worden. De regeering heeft derhalve besloten, dat zij niet langer de maatregelen kan nalaten, die noodig zijn om te komen tot de noodzakelijke voorzorgen voor de lucht verdediging van het Britsche Rijk. Het was echter onmogelijk, thans reeds mede te deelcn in welke richting en op welke wijze de uitbreiding Zou geschieden. Bij de tusschentijdsche verkiezing te Weston-supermare heeft Orr-Erving de zetel voor de conservatieven behouden. Hij kreeg 21.203 stemmen, de liberaal Scott Stokes 7551 en de arbeider Mlllett 5715. In 1931 was Lord Erskine gekozen met 35.255 tegen 5905 st. op den arbeider Craig. zijh eenigen tegen-candidaat. Sedert in 1931 algemeente verkiezingen plaats vonden zijn thans reeds 43 tus schentijdsche verkiezingen gehouden, waarbij Labour 6 zetels van de conserva tieven hebben gewonnen. In andere ge vallen vonden geen wijzigingen plaats. Arthur Henderson is afgetreden als secretaris van de Laboilr-partij. Hij heeft zich bereid verklaard penningmeester der partij te blijven. Lansbury heeft aan het partijbestuur van Labour een brief gericht, waarin, hij verzoekt met het oog op zijn langzaam herstel en gevorderden leeftijd, te worden ontheven van het Secretarisschap van de parlementaire groep der partij. Het verzoek zal natuurlijk worden in- willigd. SPANJE. Concentratiekampen. CHIEF WHIP 10 VOOR 17 ic De Cortes hebben gisteren credieten in- gewillgd ten bedrage van 3'/t mlllloen peseta's voor de inrichting van concentra tiekampen voor vagebonden en verdachte personen, die een openbaar gevaar vor- I men. OOSTENRIJK. Een betooging tegen de Heimwehr. Onder het roepen „Weg met Btarhem- berg" hebben 400 soldaten van het bonds- leger te Graz een betooging tegen de Heimwehr gehouden Een groot aantal burgers sloot zich bij hen aan. Een aantal Heimwehrleden werd door de soldaten afgeranseld en eenige van hen werden gewond. De aanleiding tot de kloppartij was een beweerde over val van Helmwehrmannen op militairen, welke gisteren zou hebben plaats gehad. In strijd met de bevelen hadden de sol daten de kazerne Verlaten, waarheen ZIJ tenslotte door diensthebbende soldaten, bijgestaan door politie met de bajonet op het geweer werden teruggedreven. Officiers-patrouilles doorkruisten de stad om de orde te herstellen. DE NEDERL. MAATSCHAPPIJ VOOR TANDHEELKUNDE CONTRA Dr. J. P08. ROEMENIE. Onderzoek naar vermogen» van politieke leiden? Sinds eenigen tijd ondernemen verschei dene rechtsche groepen aanvallen op de Roemeensche politieke partijen, elschen dat deze ontbonden worden en beschul digen de partijleiders ervan dat zij zich door hun politieke actie verrijken. In antwoord op deze beschuldiging heb ben thans verscheidene tot democratische partijen behoorende afgevaardigden een merkwaardig voorstel gedaan. Zl] willen n.l. dat alle personen, die de laatste jaren een politieke functie bekleed hebben, zich bij de justitie aanmelden, om het ontstaan van hun vermogen te laten onderzoeken. Men weet, dat het Roemeensche parle ment twee jaar geleden een wet heeft aan genomen betreffende de controle op het particulier vermogen van alle staatsamb tenaren en hooggeplaatste personen. Door deze wet is het opperste gerechts hof gemachtigd om op wensch Van eiken staatsburger den oorsprong van het ver mogen van elkeen te onderzoeken, die een openbare functie bekleedt. Degenen, die het lniatief tot bovenge noemd voorstel hebben genomen, elschen ook nog, dat alle persoden, op wie de uit oefening van dit wettelijk gewaarborgde recht van den staatsburger ls toegepast, ervan afzien, een aanklacht wegens laster in te dienen tegen hen, die dê aangifte verrichten. CUBA. Het kabinet hervormd. Gelijk men weet, heeft het kabinet gis teren zijn ontslag genomen om een reorga nisatie mogelijk te maken. Nadat enkele uren besprekingen zijn gevoerd, is de re constructie tot stand gekomen, waarbij vier ministers vervangen zijn. Twee der nieuwe ministers zijn lid van de nationa listische partij. VEREENIGDE STATEN. Ernstige stakings-vernielingen. Gisteren is het in verscheidene plaatsen langs de Californlsche kust tot ernstige stakingsonlusten gekomen. Kort na het bekend worden van de resultaten der bemiddelings-onderhande- lingen, tot bijlegging van de reeds weken durende staking der stuwadoors, school den duizenden arbeiders samen, die onte vreden waren over de huns inziens te ge ringe tariefverbeteringen. De menigte stroomde samen voor de woningen van de ambtenaren der scheep vaartmaatschappijen. De politie was niet in staat de opgewonden arbeiders te ver hinderen, de huizen in brand te steken. Op de kaden wierpen zij spoorwegwagons van de rails en vernielden ze. in Oakland bestormden hondenden een fabrieksgebouw, liepen de fabrleksbewa- king onder de voet en stichtten brand. Na enkele oogenbllkken stond het gebouw in lichter laaie. Ook In Los Angeles hebben arbeidersmenigten gedemonstreerd voor de woonhuizen der werkgevers Ook hier bestormden zij de huizen, ofschoon deze, ter bescherming tegen aanvallen, ver schanst waren met prikkeldraadversper ringen. Spoedig stonden ook hier de hul zen van de door de arbeiders meest gehate werkgevers in brand. W. V.. Katwijk aan Zee. Daar de verpachting publiek was, heeft opname geen zin. J. H. en O. P., te L. De stoffen voch tig maken en Btrijken onder een gladden zachten doek, die niet pluist, Kort geding te Amsterdam. Voor den president der Amsterdamsche Rechtbank, mr, J. W. Huizinga, diende he denmorgen ln kort geding de klacht der Ned. Maatschappij voor Tandheelkunde en enkele Leidsche tandartsen tegen dr. J. Pos, te Leiden. Voor eischeres trad op mr. O. H. E. Nord Thomson te Lelden en voor gedaagde mr. J. E. W. Duys te 's-Qraven- hage. In zijn toelichting op de dagvaarding wees mr. Nord Thomson op de oude ge woonte gebaseerd op een ongeschreven standsgebrulk om ln de zooi intellectueele beroepen geen reclame maken, hetzij door middel van adverten ties in periodieken, hetzij door middel van schreeuwende wandborden, hetzij door lichtreclames en dergelijke Voor advo caten worden overtredingen berecht door den Raad van Discipline, voor de artsen en tandartsen kan dezelfde bevoegdheid worden toegeschreven aan den Medlschen Tuchtraad. In de Ned. Maatschappij voor Tandheelkunde zijn ongeveer 1.000 van de 1200 Nederlandsche tandartsen vereenlgd en voor hen gelden dus de door deze Maatschappij gemaakte of nog te maken regelingen. Niet echter voor de niet aan geslotenen: die daardoor een bevoorrech ting genieten boven hun collega's, daar zij niet gebonden zijn aan het verbod te ad- verteeren enz. Op deze wijze ontstaat een concurrentie, waartegen men machteloos staat en het beroep de stand onder vindt hiervan de nadeellge gevolgen. Wordt hieraan geen paal en perk gesteld, dan is het te verwachten, dat spoedig een chaos zal ontstaah. Uitvoerig besprak pleiter de agenda voor de morgen te houden verga dering der Maatschappij en het agenda punt op de reclame betrekking hebbend. De gedaagde, die geen lid is, heeft het waarschijnlijk daarom oirbaar geacht op een dergelijke wijze te adverteeren in dag-, week- en maandbladen; waar de tekst van alle advertenties verschillend ls, kan van een doelbewuste reclame-campagne gesproken worden. Vervolgens besohouwde pleiter de ethi sche zijde van dê 2aak, daar het prflctlsch niet mogelijk ls deugdelijke gebitten enz. te vervaardigen voor den prijs, waarmede gedaagde adverteert: terwijl daarenboven zijn werkwijze geheel ln strijd ls met de methoden der moderhe tandartsen, die meer en meer zich toeleggen op het con- serveeren van de natuurlijke elementen en niet op het vervangen van deze door kunstmatige, ftn hierdoor én door hét ver bod van adverteeren heeft het tandheel kundige beroep zich los gemaakt Vah den oorsprong: het marktplein. In afwachting van de volgens pleiter aan geen twijfel onderhevige uitspraak van het Medische Tuchtcollege verzocht pleiter ge daagde te verbieden voort te gaan met zijn reclamecampagne, welke er op gericht ls zich ten koste van andere ln Leiden ge vestigde en wel bij de Maatschappij aan gesloten tandartsen zich een prnctljk te veroveren, waarbij de waardigheid van den tandartsen-stand ernstig wordt be nadeeld en gesproken kan worden van on eerlijke concurrentie. Mr. Duys vroeg zioh allereerst af of deze zaak thuis behoort bij de rechtbank, van onverwijlde voorziening zooals de dag vaarding luidt, kan volgens pl. evenmin sprake zijn, daar slechts enkele tand artsen in den tijd voor de uitspraak van den Tuchtraad minder zullen verdienen. De eer en waardigheid van een stand kunnen door dezen stand tot ongekende hoogte worden opgevoerd; het vertrouwen ln een beroep als dat van tandarts erkent de wet wel. De materie is volgens mr. Duys het verliezen van patiënten door de tweede groep van elschers, daar ln 7 weken tijds door de kliniek van dr. Pos ruim 400 pa- tlëhten zijn behandeld. Uitvoerig besprak spr. in verband hiermede het sociale be lang van de kliniek en haar nut voor de volkshygiëne' van schending van het ver trouwen in de tandartsenstand kan ten eene male geen sprake zijn. Inwilliging van het verzoek van elscheressen kan slechts een anti-propaganda te voorschijn roepen bulten den wil van den president om. Wat het adverteeren door de tand artsen betreft, pl. bestreed de mededeeltn- gen van mr. Nord Thomeon door een groot aantal advertenties uit verschillende bla den en verschillende steden voor te lezen; hiertegen werd door de Ned. Maatschappij nooit geageerd. In zijn repliek noemde mr. Nord Thom son het pleidooi van mr. Duys In volko men overeenstemming met de opvattin gen van iemand, die op een dergelijke wijze reclame maakt en waardoor een in druk van kwakzalverij wordt gewekt. Door de gezamenlijke Leidsche tandartsen ls een kliniek ingesteld waartegen den kos- tenden prijs tandheelkundige hulp wordt verleend aan On- en minvermogenden; de tarieven blijven daar echter boven die van gedaagde. Volgens de opvattingen van des kundigen zal de stroom van patiënten ln de kliniek van gedaagde na eenigen tijd ondervinden, dat voor een dergelijken prijs geen tandheelkundige hulp kan worden verleend en dan zal het vertrouwen wel rdij [held wordt geschaad. Mr. Duys persisteerde bij zijn opvattin- degelijk zijn aangetast, evenals thans de waardij iys gen, dat het weldegelijk meer en meer een gewoonte onder tandartsen is geworden te gaan adverteeren; de kern van de zaak vond pleiters evenwel het trachten der Leidsche tandartsen om het eigenbelang door de rechtbank te doen beschermen. De uitspraak ls bepaald op Zaterdag 30 Juni a.s. te 10 uur v.m. o OP EEN TROEF MILITAIREN INGEREDEN. Een architect uit Amersfoort werd van daag door het Hof te Amsterdam veroor deeld tot een gevangenisstraf van vier maanden, benevens intrekking van 't rij- ■ljs voor den tijd van een jaar wegens iOrzaken van zwaar lichamelijk letsel. De man was ln December j.l. op den weg tusschen Amersfoort en Soesterberg met zijn auto Ingereden op een troep militairen. Verschillende soldaten werden gewond, een van hen zelfs zoo ernstig, dat hij korten tijd later overleed. De rechtbank had hem tot zes maanden veroordeeld, met Intrekking van het rijbe wijs. o HAAGSCHE RECHTBANK. De Rechtbank heeft heden uitspraak gedaan ln de volgende zaken: A. B24 Jaar, fabrieksarbeider te Lel den, die aldaar een rijwiel ontvreemdde en dit met een valsche kwitantie aan de Bank van Leening ter plaatse aanbood, werd veroordeeld tot 10 maanden gevan genisstraf. Fr. P., slotenmaker, afkomstig uit Duitschland, heeft getracht te Noordwljk bij den winkelier R. aldaar ln te breken. De rechtbank vex-oordeelde hem ter zake tot 8 maanden gevangenisstraf. Elsch 1V> jaar. A. A. H., bloembollenhandelaar te Rijns- burg, die op 1 Mei j.l. den agent J. uit Noordwijk, die hem ter zake van een ver keersovertreding verbaliseerde, heeft be dreigd en beleedigd, werd conform den eisch van het O. M. veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf, J. F. van R„ kantoorbediende te Hil versum, die op 4 Mei j.l. te Rijnsburg, als autobestuurder d6. B, aldaar aanreed, werd veroordeeld tot een geldboete van f, 100. subs. 50 dagen. Bevestigd werd het vonnis van den Kan tonrechter ten aanzien van: O, 3. B„ vee houder te Alkemade, die. verdacht was Van Overtreding van d® invaliditeitswet en van mishandeling van een controleur van den Raad van Arbeid, is vrijgesproken. Vrijgesproken werd! P. Chr, de H., koop man te Wassenaar, die terecht gestaan heeft onder verdenking van meineed. ISIDOOR TEIRLINCK OVERLEDEN. De heer leidoor Teirllnck. de vader vah den sonrij ver Herman Teirlinck en zelf een letterkundige en bekend folklorist, ls gisteren overleden. Hij wa9 in 1651 geboren en bekleedde het leeraarsambt in de wis kunde aan het lyceum te Brussel. De over ledene heeft verschillende werken op folk loristische en letterkundig gebied gepubli ceerd. o,a. de Flora diabolica. Grooten opgang heeft vooral zijn roman „Arm Vlaanderen", geschreven in samen werking met zijn zwager Reimond Styns, gemaakt. Tot zijn bekendste werken be- hooren voorts 't Brabantsch sagenboek (8 deelen). dat hij ln samenwerking met Al- fons de Cock schreef, het Zuid-Oost-Vlaan- dersch idioticon en zijn Relnaerd-studle. MAUR1TS WAGENVOORT. Ten huize van den heer Maurlts Wagen voort Journalist-letterkundige te 'sGra- venhage ls hem gistermiddag het hulde blijk overhandigd waaraan velen ter ge legenheid van zijn 76en verjaardag hebben medegewerkt. Door een lichte ongesteldheid van den Jubilaris kon de aanbieding niet in bree- den kring plaats hebben. De heer D, Hans, voorzitter van de hul digingscommissie (die met de heeren E. O. v, Bolhuis en jhr Jan Fetth het comité vertegenwoordigde), heeft bij die aanbie ding een korte toespraak gehouden. Spr. overhandigde den heer Wagenvoort Wet aan het huldeblijk hebbe gewerkt. een geschenk ln envelop met een Iij6t van hen. die aan het huldeblijk hebben mede- De heer Wagenvoort heeft voor deze hulde en voor het geschenk zijn zeer Har- tel lj ken dank betuigd. Van vele zijden waren telegrafische en schrlfteHJKe getukwehschen gezonden, IJ

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2