CORRESPONDENTIE. Prijsraadsels! Extra veel prijzen! Leest toch goed allen wat er boven en onder het prijsraadsel staat. Dat vraag ik toch altijd zoo dringend en steeds weer merk ik dat het niet is gebeurd. Daar er In de laatste maanden zóóveel liefhebberij is, verzocht ik de Redactie L. D. of ik bij deze laatste beurt prijsraadsels voor de groote zomer- vacantie eens extra veel boeken mocht ver loten. Het werd mij direct toegestaan, is dat niet heerlijk! Nu verloot ik 20 boeken en daarvan 8 onder de getrouwen, want het spreekt vanzelf, dat Ik de getrouwen een extra kans van harte gun, en dan 6 onder allo grooteren en 6 onder alle kleineren. Ik heb het nog nooit zóó mooi kunnen doen. En nu treffen jullie het ook mooi, dat je er langer tijd voor krijgt, om het netjes en goed op te lossen. In plaats van Maandags behoeven de brieven pas 3 dagen later, namelijk Donderdag 5 Juli binnen te zijn. Als er niets tusschenkomt ga ik In de eerste dagen van Juli naar Kloosterzande (Zee land) een adres jullie goed bekend van de vorige zomers. Wie gewoon is de brieven over de post te zenden, moet dat dus voortaan naar het Zeeuwsche adres doen. Het zal mij plezier doen, als velen een kansje komen wagen, ik heb ook eenige dagen meer om alles na te kijken, dus Leidsche jeugd doet je best en schrijft eens netjes het gedicht van De twaalf Zusters voor mij óp, je hebt een week den tijd er voor dus behoeft Je niet te haasten. Nu moet ieder apart het versje opschrij ven en eigen naam en leeftijd er onder, niet zooals bij de gewone raadsels mag, dat één het opschrijft en daar dan meer dere namen onder. Leest allen al het bovenstaande. Annie v. Weizen, verlangt de kleine zoo naar haar verjaardag? Telt ze de nachtjes? Nu wensch haar veel pleziér van mij. Margje Liebert, flink hoor dat jij nu een briefje hebt geschreven, nu Nico weg was. Speel je prettig met het weegschaaltje? Groeten aan Nico. Drietal de Geus, ja hoor, dat was hier In den Haag ook heel erg dat waaien en stuiven, als ik even uitmocht, kreeg ik alles vol stof en zand, niets prettig. Ja, ik hoop nu goed genoeg te zijn om begin Juli naar bulten te gaan en daar dan wat sterker te worden. Marjanna en Marius van den Anker, zoo, zijn jullie overal naar gaan kijken. Dat plaatje was heel netjes gekleurd hoor Marius. Vindt je het een gezellig werkje? Sientje Timmermans, wat ben je ijverig aan het typen geweest voor mij; ik vind dat je het al heel flink doet. Ja, kijk.eens als ik mijn correspondentie aan jullie schrijf, Is dat eenige dagen vóór dat jullie het gedrukt in de kinderkrant leest en dat kan een heel groot verschil zijn in het weer. Lies Deumer, nog wel gefeliciteerd met 23 Juni. Heb je een prettigen dag gehad? Neen hoor, kreukels vind ik niets lekker en zeekraal en lamsooren eten we daar nooit. Toosje Bouter, was het prettig met het kleine neefje? Houdt je zooveel van kleine kinderen; ik ook. Hennie de l"Ecluse, dat merkte ik aan je mooie ansicht, dat je naar Gelderland was geweest. Zeker, ik ben ook meermalen in Gelderland geweest. Dat raadsel van dien tijger raden kinderen heusch niet. Gerda Spiecker, je raadsel is goed en krijgt later eens een beurt. Jo en Tieleman van der Linden, o ja, er wordt op zóóvele plaatsen naar regen ver langd, anders bederft er heel veel door de droogte. Cor en Henk Bousie, zorg maar dat de kinderkrant met het prijsraadsel niet weg raakt. Neen, ik heb geen radio; in Kloos terzande, waar ik nu naar toe hoop te gaan, wel, maar dan luister ik liever naar mooie muziek. Henk Luttje, vond je dat zoo prettig, dat ik je antwoordde? Je wenscht mij ook al tijd zoo hartelijk beterschap. Ali de Blauw, ik ben ook erg dankbaar, dat ik vooruitga, zoo lang ziek zijn ieder jaar is ellendig. Nico Koning, och is Henk ziek, wensch hem dan beterschap uit mijn naam. Ik be grijp dat het nu hard werken is, maar ik hoop dat je ook nog tijd kunt vinden voor het prijsraadsel. Lientje Oostveen, dat zal een tafel vol zijn geweest al die cadeaux, die je kreeg. Je hebt nu ook weer groote voorraad post papier. Stap stap stap! wie komt daar Deftig tripp'lend aan? 't Is mevrouw de Eend, die Naar het bal wil gaan In haar mooiste kleeren; hi Jurk van roode zij (Nadruk verboden.) Plet van Schayk zoo, hebben jullie een grooten tuin, die op de Haagweg uitziet, dit is prettig. Gerrit Los was je Zaterdag jarig, nog wel gefeliciteerd en kwamen je groot ouders toen den Zondag, dat waren dan 2 feestdagen achter elkaar en zal je wel genoten hebben. Mientje Stikvoort dat kan ik heusch niet allemaal in de kinderkrant uitleggen wat mij scheelt, ik heb weer lang moeten liggen en moet nu nog erg voorzichtig zijn. Vele van die raadsels, die je stuurt, hebben er al Ingestaan. Luca Wielinga, hebben ze je zoo be dorven, heb je zoovele mooie cadeaux ge had, dat is heerlijk hoor. Rina Vlaardingerbroek, ben jij ook al jarig geweest, ik lees maar steeds over verjaardagen en cadeautjes eni vriendin nen, die op visite kwamen, wat een pret. Ja die twee die je noemde, doen trouw mee. Jaantje en Beppie Braxhoven hebben Jullie kleine poesjes, lief hè vooral als ze gaan loopen en spelen. Bep en Wim Nieboer met de prijsraad sels moet ieder apart schrijven, en er naam en leeftijd onder zetten dat moet zoo voor het loten. Ans en Rietje Vollenga, denk er om dat met de prijsraadsels ieder apart schrijft en er naam en leeftijd bij zet. Was je vader op Zondag jarig, dat was toch thuis ook heerlijk of ga je liever naar Katwijk? Vier zusjes Hartevelt willen jullie er ook om denken dat met het prijsraadsel leder apart schrijft. Was er al eens iemand van jullie gelukkig bij het loten, jullie doen zoo trouw mee, moogt ook meeloten met de getrouwen. Rietje Trap Zondagavond was het hier erg vochtig, toen mocht ik niet buiten zitten. Viertal van Vliet jullie weten het ook niet waar, bij de prijsraadsels alle vier apart. Bij de prijsraadsels liever geen extra lange brieven. Cor de Wilde dat raadsel zal, vrees ik niet gauw geraden worden door de jeugd. Marietje Laterveer, wat een massa anecdotes heb jij voor mij opgeschreven, daar kan ik zeker heel veel van gebruiken. Ik hoop ook op veel mooi weer in Klooster, zande, maar ik hoop heel erg geen hitte golf daar kan ik heelemaal niet tegen. Mijntje van den Berg als je dit leest, is die heerlijke dag waar je je zoo op ver- Is het te verwond'ren, Dat zij is zoo blij? 'k Wensch haar veel plezier, hoor! En ik ging wat graag Met haar mee Zou 't mogen, Als ik 't vrlend'lljk vraag? heugde, net voorbij, nog wel gefeliciteerd hoor. Prettig hè als zoo'n dag dan allerlei familieleden komen. Joh. Jac. Planje dat raadsel is mij al van vele kanten toegezonden. Joop van Dorp nu je hebt een goeden oom Kees die je dadelijk voetbalschoenen gaf, je hebt hem zeker hartelijk bedankt. Hij zou wel erg lachen hoor als ik hem daarvoor bedankte. Beb Snik en Mien v. d. Linden als je iets bijzonders vertelt of vraagt, dan zal ik er zeker op antwoorden in de cor respondentie. Eempien Wassenaar ben je niet meer thuis, ben je dag en nacht bij je tante? ben je dan al van school af? Ben je 13 jaar geworden, nog wel gefeliciteerd. Aan allen de groeten terug. Ali van Cittert en Stiene van der Blij nog een jarige, nu Stiene, ik doe vandaag niets als feliciteeren, ik hoop dat je een vroolijken feestdag had. Ik zal de raadsels uitzoeken, Ali en degene, die goed zijn, zal ik voor en na plaatsen. Wim Serlie o, ik houd ook zooveel van kleine poesjes en als ze dan zoo aardig aan het spelen zijn, is dat zoo vermakelijk, ik begrijp best, dat je er erg om moet lachen. Rietje Laman dank je wel voor het mooie kiekje. Vindt je vervelend dat je nu een bril moet dragen, maar het is natuurlijk beter voor je oogen, anders zouden ze het heusch niet hebben gezegd. Jo Brilman alweer nog een jarige, het houdt vandaag niet op dat ik moet felici teeren met verjaardagen. Nu behoor je dus tot de grooteren. Lezen alle tantes als ik je antwoord, dit is aardig hoor. Tinie Deegenaar zoo ijverig aan het korfballen? prettig dat je dan in een wedstrijd mee mag doen. Oefen maar goed Dus weten allen het goed, de volgendé week geen raadsels, want jullie mogen langer over de prijsraadsels doen. De brieven over de post moeten op zijn laatst Donderdag 5 Juli in Kloosterzande (Zee land) zijn, en de gewone brieven mogen tot Donderdag 5 Juli aan het Bureau LD. bezorgd worden. Leest allen over de 20 boeken. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Vanaf begin Juli Kloosterzande (Zee land),

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 16