Thijs IJs en de schat op de Maan. IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 26 Juni 1934 UIT DE RIJNSTREEK. NAGEKOMEN BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. BUITENLAND. SPORT. a -j NOORDWIJK. Raadsagenda, De Raad dezer gemeente komt Vrijdag 29 Juni a s., des nam. te twee uur in open bare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Mededeelingen. 3. Vaststelling notulen. 4. Verzoek Meeuweuoord inzake tenten bergplaats op strand. 5. Aankoop grond in het Langeveld van de gemeente Amsterdam. 6. Verzoek om verlaging van huur teel- land aan Heerenweg door Th. van Oosten. 7. Verzoek om verlaging van huur wo ning Hoofdstraat 1 door Y. Elzinga. 8. Voorstel tot het huren van strooken strand van den Staat. 9. Wijziging begrooting 1933 en, zoo noo- dlg 1934. 10. Vaststelling kohier hondenbelasting 1934. 11. Voorstel tot ontheffing betaling schoolgeld 1933/34. De onderlinge Lathyrustentoonstel ling, die oorspronkelijk zou worden gehou den in Hotel Royal op 13 Juli a.s. is ver vroegd en zal thans worden gehouden op Woensdag 11 Juli a.s.; ook de ledenverga dering zal op dien dag plaats hebben. Te Den Haag slaagde voor het exa men van Radiotelefonist onzen plaats genoot de heer J. van Rooyen. o RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Helltje, d. v. N. H. Wiesmeijer en Anna de MooiJ Hendrik Nicolaas Dirk. z. v. H. Binnendijk en Cornelia Wll- lemina van der Gugten. Getrouwd: Dirk Albert den Haan, 23 j. en Neeltje Marbus, 25 J. te Noordwijk. De heer C. van Delft In den ouderdom van ruim 87 Jaar is alhier overleden de heer C. v. Delft Kz., een onzer oudste dorpsgenooten. Op het gebied van landbouw en veeteelt was de overledene jarenlang een bekend en ge ziene persoonlijkheid. Tot op hoogen leef tijd was hij o.a. lid van den gemeenteraad en bestuurslid van den polder Norsebel. o SASSENHEIM. Schietwedstrijd B. V. L. Zaterdagmiddag hield de afd. Sassenheim der B.V.L. een schietwedstrijd op het ter rein van de Fa. Gebr. M. en A. van Breda. Er werd in drie klassen geschoten, n.l. scherpschutters, schutters eerste en schutters tweede klasse. De uitslag is als volgt: Groep scherpschutters: le prijs P. Moo- lenaar Fz., 92 punten; 2e prijs, N. Lugtig- held, 89 punten: buiten mededinging M. J. van Breda, 89 punten; 3e prijs, G. C. v. d. Berg, 88 pnt; 4e prijs, A. G. J. C. v. Breda, 85 punten. Groep schutters, eerste klasse: le prijs, C. Staring, 95 pnt.; 2e prijs dr. P. le Grand 95 pnt.; 3e prijs J. D. Heijns, 89 pnt.; 4e prijs M. clJong, 88 pnt.; 5e prijs, P. G. Benschop. 87 pnt.; 6e prijs, P. A. v. Egmond 83 punten. Groep schutters, 2e klasse: le prijs, K. W. v. Breda 90 punten; 2e prijs. W. Zand bergen, 88 pnt.; 3de prijs, J. Verdoes, 87 'pnt.; 4e prijs, A. P. Ruigrok, 82 punten. De wisselbeker voor het hoogste aantal punten in twee series (951, werd toegekend aan C. Staring. De wisselmedaille voor het hoogste aantal punten in één serie (49) M. J. van Breda. Tevens werd deze defini tief gewonnen daar deze medaille thans driemaal achter elkaar werd gewonnen De prijzen zullen worden uitgereikt op een nader te bepalen avond. Het Waterbedrijf in 1933. Het aantal waterverbruikers steeg van 1060 tot 1066; wegens meer verbruik dan de bij vastrecht toegestane hoeveelheid moesten 198 aangeslotenen in totaal een bedrag van f. 1133,75 bijbetalen. Ingekocht werden 85.820 kum. M. tot een bedrag van f. 8130,86 en afgeleverd 72.158 kub. M., zoodat er een verlies is van 13.662 kub. M. Dit verschil is nog steeds abnormaal hoog en niet te verklaren. Wederom is door Sassenheim voorgesteld 2 meters achter elkaar te plaatsen, teneinde controle te verkrijgen op de juiste aanwijzing. Over de hoedanigheid van het water kwamen slechts reclames voor van ver bruikers, wier perceel was aangesloten aan het eindpunt van een distributielei ding. Door spuien werd dit verholpen. De distributieleiding werd met 314 Meter uitgebreid en bedraagt thans 15.407 Meter. De distributieleiding in den „Zuidhoek" is nog steeds niet rendabel al is het tekort ad f. 600 f. 100 gulden lager dan in 1902. De boekwaarde van het bedrijf bedroeg op 31 Dec. 1933 f. 99.629.86, terwijl in 1933 werd afgeschreven f. 1512,32'/!. De winst over 1933 bedraagt f. 2938,13'/!. Wegens vertrek heeft mevr. Du BoeuffKlaassen bedankt als presidente van de meisjesvereeniging „De jonge Kracht". In de laatste bijeenkomst werd van haar afscheid genomen. Zij werd daarbij hartelijk toegesproken door de dames KlijnMarbus en S. Oudshoorn. Haar werd dank gebracht voor al wat zij voor „De Jonge Kracht" geweest is. Als aandenken werd haar een boekwerk aan geboden. De alhier gehouden speldjesdag ten bate van de K.R.O.-Missiedag heeft opge bracht f. 61.02. o VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Getrouwd: L. Kooien 24 j. en M. van Egmond 20 j. Overleden: T. J. den Hollander 9 mnd. Loop der Bevolking. Gevestigd: Joha. R. van Buren, van St. Martin N.W.I. S. K. Vreeswijk en echtg. van Den Haag H. Schalk en gez. van Voorhout G. J. Pop en vr. van Bergen N.H. Hermina Veenhor van Scherpen- zeel. Vertrokken: Johanna M. W. Kuhn naar Den Haag Maria C. Leenhouts naar Biervliet A. M. Zoet naar Wassenaar Margaretha C. Slobbe naar Overveen. WARMOND. De in deze gemeente gehouden col lecte (speldjesdag) ten bate van de K.R.O heeft opgebracht een bedrag van f. 75. RECLAME- 3498 ELTAX 666 TOURINGCARS Begunstigd door fraai zomerweer gaf de R.-K. Muziekvereeniglng St. Matthias" haar eerste zomerconcert op de gemeentelijke muziektent. Een prachtig concert, flink publiek en een dankbaar ge hoor. Een achttal nummers werd ten gehoore gebracht, w.o. een tweetal waar mede de vorige week een eersten prijs werd behaald in de eere-afdeeling op het Bondsconcours. Voor deze gelegenheid was de muziektent versierd met groen en lampions, als hulde aan deze vereeniglng en haar kranigen directeur, den heer G. Dik Het was een genotvolle avond! WASSENAAR. Ongevallen. Op den Schouwweg reed op zijn motor de heer De K. uit Amsterdam. Voor hem reed een met paard bespannen wagen. Toen De K. dit rijtuig wilde passeeren, stak Juist een wielrijder den weg over. Een aanrijding kon niet voorkomen wor den De wielrijder bekwam geen letsel, maar mevr. K. die op de duo zat, werd aan de linkerknie verwond. Zij werd in het café V. binnengebracht en daar door dr. Hubbellng verbonden, waarna zij met een auto naar Amsterdam werd vervoerd. Het 17-jarig meisje V., uit Den Haag, viel in het Meyendel van haar fiets en kwam daarbij terecht in het prikkeldraad langs den weg, waardoor zij haar rech terarm en hand verwondde. Zij werd door de politie verbonden. Toen v. O. met zijn bestelauto de v. d. Oudermeulenlaan wilde inrijden werd hij aangereden door de achter hem rijdende personenauto van V. uit Antwerpen. Beide rijtuigen hadden materieele schade. W. uit Delft, die zijn colbertjasje even in de duinen had neergelegd, kwam tot de ontdekking, dat jasje en inhoud verdwe nen waren. Gevonden voorwerpen: Een gewicht, hok met witte muizen, bloc-note, hond, rijksdaalder, damesceintuur, portemonnale met Inhoud, boek, vetspuit, rijwielbelas- tlngmerk, bril, schrift, bos sleutels, twee aktentasschen met inhoud, belastingmerk, boodschappentasch met inhoud, loupje, knipmes, R.-K. gebedenboek, kinderfiets, zakagenda, duif. o ZEV ENHOVEN. De komst van ds. K. J. Cremer bij de Geref. Kerk alhier, welke bepaald was op Zondag 1 Juli a.s., is tot een nader datum uitgesteld. De hooioogst wordt met bekwamen spoed Ingezameld. Kwaliteit en kwantiteit is uitstekend. ALPHEN. Een Nationale Landdag. Op 4 Augustus a.s. zal alhier een Nat. Landdag worden gehouden, georganiseerd door het Kringbestuur van den kring „Rijnland" van den Nat. Bond „Het Mobi lisatie Kruis". Binnen enkele dagen hopen wij nadere bijzonderheden te kunnen melden. Twee teenen afgekneld. Een elfjarig zoontje van den landbou wer van L., langs den Westkanaalweg al hier, had het ongeval met een voet bekneld te geraken tusschen de klap en het land- hoofd van de voor de ouderlijke woning gelegen ophaalbrug. Den ongelukkige wer den hierbij twee teenen afgekneld. Dr. M. verleende de eerste hulp en liet den jon gen overbrengen naar het Acad. Zieken huis te Leiden. Door de Ned. Ver. v. Huisvrouwen wordt getracht ook in onze gemeente een afd. van deze vereeniging op te richten. BOSKOOP. Speldjcsverkoop. De speldjesdag van den „K.R.O." Missie dag heeft circa f. 69 opgebracht. Brand in houtakker. Zeer waarschijnlijk is door het z.g. brandje stichten aan den Biezenweg in een houtakker brand uitgebroken. Door toegeschoten personen werd de brand gebluscht en zoodoende erger voor komen. De schade Is evenwel aanzienlijk. o LEIDERDORP. De werkloosheid. De werkloosheid is eenigermate aan het afnemen. Thans staan nog 47 personen als werkzoekend ingeschreven. Op Donderdag 28 Juni a.s. des mid dags van 2—3 uur zal er gelegenheid zijn tot kostelooze inenting van hen die zich daartoe bij dr. G. A. de Bruyne, Hoofd straat 10, aanmelden. Het bouwen van 9 woningen voor de woningstichting „Patrimonium" is op gedragen aan den heer J. Warnaar te Lelden. o TER AAR. Turndemonstratie. Op het terrein van de R.K. Jeugdorga- nisatie's gaf een turnvereeniging uit Alphen aan den Rijn een geslaagde demonstratie in Zweedsohe en andere gymnastiek. Er was vrij veel publiek op het terrein, terwijl .iArti et Rellgroni" voor muzikale afwisseling zorgde. Mej. S. kwam bij het bestellen van telegrammen met haar rijwiel te vallen en moest zich derwege onder geneeskun dige behandeling stellen. De politie ver leende eerste hulp. KEURING VAN VOLKSTUINTJES. Gisteren hield de vereeniglng tot aan leggen en onderhouden van Volkstuintjes „Ons Belang" haar Jaarlijksche keuring van de tuinen. De jury bestond uit de heeren H. Veen- dorp. W. Bink en L, Verhaar, had geen gemakkelijke taak om een juiste beoor deeling te geven. De uitslag was als volgt: M. Boudewijn, M. Tichelman en C. de Ruiter elk 9 pun ten; H. Dorst 8'/i punt. J. J. Zonneveld. M. v. d. Lelie, W. P Doove, A, Hofman, J. Singerllng en L. Koekenbakker elk 8 pun ten; A. Vrolijk J. Jansen, C. Schild. W. Poelijoe, J. Teegelaar, B. Buitendijk, P. Brugman en G. Herkens elk 7'/i punt. DE ZAAK-ROELOFSEN. Beklaagde tot twee maanden gevangenis straf veroordeeld. De Rotterdamsche rechtbank deed uit spraak in de zaak van den Rotterdam- schen slager H Roelofsen, die terecht heeft gestaan wegens beleediging van dr. C. van Glnkel, directeur van het slachthuis te Wageningen, van oud-minister Th. J. Ver schuur en dr. Berger. Beklaagde werd ver oordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. ONTWAPENING. NEW-YORK, 26 Juni. (V.D.). In vlootkringen is men van meening dat Groot-Brittannië voornemens is zijn vroe gere suprematie ter zee te heroveren. De bladen wijzen er op, dat Amerika thans voor een drievoudig alternatief staat, n.l. of wel duizend millioen dollar uit te geven voor schepen, die niet aan de Amerikaan- sche behoeften voldoen, dan wel de vrije hand te hernemen om te bouwen in over eenstemming met de behoeften van Ame rika, of wel de gedachte aan vlootpariteit met Engeland te laten varen. Verder wordt de meening uitgesproken dat waar Groot- Brittannië voelt dat het de kosten voor vlootuitforeiding niet kan opbrengen en de oorlogsschulden als practisch opgeheven beschouwt, vioolbouw de herstelbeweging zou bespoedigen en ook de bescherming in het Verre Oosten zou versterken en het Britsche prestige zou vergrooten. HELSINGFORS, 25 Juni. (V.D.). Vol gens alhier uit Moskou ontvangen berich ten, heeft Sovjet-Rusland een order voor vier kruisers van 7000 ton en voor vier destroyers in Frankrijk geplaatst. LONDEN. 26 Juni. (V. D) In verband met het Britsche vlootprogram heeft Nor man Davis te kennen gegeven, dat een verdere opheldering noodzakelijk was, wanneer de conferentie van 1935 tot een succes wilde worden. Aan een dejeuner, dat door Mac Donald aangericht was. ter eere van mevrouw Roosevelt, de moeder van den President der Vereenigde Staten, zijn in dit verband informeele besprekingen gehouden. De Amerikanen toonden zich verwon derd over de plannen tot uitbreiding van de vloot, gelijk deze bekend werden ge maakt in een conferentie van technische deskundigen. Tijdens het dejeuner heeft Mac Donald de daardoor ontstane span ning eenigszins verlicht door er op te wijzen, dat de voorgestelde uitbreidingen slechts van toepassing zouden zijn wan neer de verdragen van Washington en Londen zouden vervallen, tenzij het vol gend jaar deze verdragen herzien en her nieuwd zouden worden. Van officieele zijde wordt nog mede gedeeld, dat de besprekingen voorloopig nog slechts een Informatorlsch karakter dragen. REGEERINGSCRISIS OP CUBA. HAVANNA, 26 Juni (V.-D.) Tenge volge van de oneenlgheld in de regeering hebben de verschillende Ministers gisteren hun ontslag aangeboden. Het doel hiervan was president Mendieta de vrije hand te laten en hem in de gelegenheid te stellen naar eigen overtuiging de verschillende ministers of wel in hun functie te her stellen, dan wel te vervangen. Naar verluidt, houdt de A.B.C. vast aan zijn eisch. dat de regeering in zijn handen wordt gelegd. o ENGELAND EN DE SOVJETS. LONDEN, 26 Juni. (Reuter) De „Daily Herald" meldt, dat in de betrek kingen tusschen Engeland en Sovjet- Rusland een nieuwe stap is gedaan naar normale verhoudingen. Er is n.l. besloten om aan de weder- zijdsche gezantschappen te Londen en Moskou een militaire attaché toe te voegen. Sedert den val van het Tsaren-regiem, aldus de „Daily Herald" zijn er in Rus land geen attaché's meer geweest. Op 27 Juni a.s. zal door de tubercu lose vereeniging een collecte worden ge houden ter versterking van de kas, die geheel uitgeput blijkt te zijn. Naar wij vernamen, verleent het plaatselijk Roode Kruis comité bereidwillig zijn tusschen- komst voor het doen inzamelen der gelden, die voor het verleenen van hulp aan t.b.c. lijders zoo onmisbaar zijn. Verwacht mag worden, dat ieder naar vermogen bijdraagt, ten einde de vereeniging in staat te stel len haar menschlievende taak zoo goed I mogelijk ten uitvoer te brengen. FRANSCH-ENGELSCH HANDELS VERDRAG. PARIJS, 26 Juni. (Reuter) Nu de ministerraad het tusschen Frankrijk en Engeland te Londen tot stand gekomen handelsverdrag heeft goedgekeurd, zal de definitieve onderteekening plaats heb ben ln het Engelsche ministerie van bui- tenlandsche zaken op 27 Juni a.s. DRIE MISDADIGERS ONTSNAPT. OELSNITZ' ((Silezië) 26 Juni (VU.) Gisteravond is ln de gevangenis alhier een brutale moord gepleegd. Toen de opzich ter over de gevangenen Otto Becker de cel van den wegens politieke vergrijpen sinds een jaar in hechtenis zijnden, 34- jarlgen Wenzel Ottmar binnengegaan was, werd hij plotseling door dezen overvallen en met een handdoek gewurgd Ottmar maakte zich meester van de sleutels der cellen en bevrijdde den 35-jarigen Bruno Gebhardt en den 30-jarigen Karl Schroe- ter uit hun cellen. Door hulpgeroep lokten zij vervolgens de vrouw van den inspecteur die ln den tuin bezig was, naar haar woning, en dwongen haar onder bedrei ging met den dood de achterdeur te openen, waarna zij de vlucht namen Zij klommen over den muur die het terrein omgeeft, en zijn sindsdien verdwenen. De vrouw van den inspecteur sloeg alarm, waarop onmiddellijk alle maatregelen ge nomen werden om do nabije grens af te sluiten. Politie, gendarmerie en S.A. stel len een onderzoek in. ZUINIGHEID IN JAPAN GEBODEN. TOKIO, 28 Juni. (V.D.). Strenge be zuiniging zal het leidende beginsel zijn bij de opstelling van de begrooting van het volgende jaar. Het kabinet heeft in een zitting van hedenmorgen desbetreffende besluiten genomen, waarbij o.a. bepaald wordt, dat maatregelen moeten worden beraamd om de financiën te stabllseeren, voodbereidngen moeten worden genomen om de begrooting in evenwicht te brengen, leeningen moeten worden verminderd, nieuwe eischen van de verschillende mi nisteries tot een minimum worden beperkt, en dat credleten voor crisissteun moeten worden opgeschort met uitzondering van gelden voor die streken, die ernstig ln noodtoestand verkeeren. Na den Kabinetsraad heeft de Minister van Financiën aan de pers een onderhoud toegestaan, waarbij hij den nadruk legde op de vitale noodzakelijkheid van vermin dering ln het uitgeven van leeningen, daar wanneer hier niet intijds een be perking wordt in acht genomen, ernstige consequenties voor de nationale financiën er het gevolg van zouden zijn. GETTLE WEER BEDREIGD. LOS ANGELES, 26 Juni. (Reuter) Gettle, die, zooals men weet, eenigen tijd geleden werd ontvoerd, doch uit de handen van de misdadigers kon worden verlost, heeft twee dreigbrieven ontvan gen, waarin wordt geëischt, dat hij 6000 dollar zal betalen, aangezien hij verkla ringen heeft afgelegd, tengevolge waar van zijn ontvoerders gearresteerd konden worden. Indien hij niet betaalt, zoo wordt ge dreigd, zal zijn huis met dynamiet wor den opgeblazen en zullen zijn vrouw en vier kinderen ernstig worden verwond. o VERKIEZINGEN OP IERLAND. DUBLIN. 26 Juni. (Reuter) In de Iersche vrijstaat worden vandaag ver kiezingen gehouden voor de gemeente raden. In totaal moeten 106 nieuwe be stuurslichamen worden gekozen. Duizenden candidaten zijn gesteld. Morgen worden de stemmen geteld, zoo dat de meeste resultaten Woensdagavond bekend zullen zijn, enkele wellicht pas Donderdagmorgen. De verkiezingen beteekenen hoofdzake lijk een krachtproef tusschen De Valera en O'Duffy. waarvan de laatste een po litiek van verzoening en samenwerking met Engeland wenscht te volgen. BRANDSTICHTERS GEARRESTEERD. CHICAGO, 26 Juni. (Reuter) De politie heeft een bende brandstichters gearresteerd, bestaande uit elf mannen en een vrouw. Men verdenkt hen er van verantwoor delijk te zijn voor de meeste groote branden te Chicago ln de afgeloopen drie jaar. Vermoedelijk moet zestig procent van de schade van vijf millioen dollar, welke in het afgeloopen Jaar door branden is aangericht op hun rekening worden ge schreven. SPAANSCHE KERK IN BRAND GESTOKEN. VALENCIA, 26 Juni. (VU.). In het dorp San Oebrian de Campos sloegen gis teravond plotseling vlammen uit de paro chiale kerk. Er werd onmiddellijk groot alarm gemaakt en met algemeene hulp slaagde men er nog tijdig in het vuur tot staan te brengen. Het hoofdaltaar en twee zij-altaren zijn vernield. Het schijnt dat de brand door kwaadwilligen ge sticht is. ROEIEN. DIE LEYTHE-PLOEGENSCHOUW. Aan de roeiwedstrijden van de studen- tenroeivereeniging „Aegir", die op Zater dag en Zondag a.s. te Groningen zullen worden gehouden, wordt door de roeiver- eeniging „Die Leythe" deelgenomen met twee ploegen. De overnaadsche dames-stijlvier, die reeds op de Hollandia- en Koninklljke- roeiwedstrijden respectievelijk een twee den en eersten prijs heeft gewonnen, toont weer goed beheerscht roeien. De heer P. Herfst, coach van deze stijlploeg, verdient dan ook zeker een waardeerend woord voor zijn goede lei ding. Toch schijnt het ons toe, dat de kwa liteit van de vier minder goed is, dan van de overeenkomstige ploegen, die wij andere jaren op de banen hebben kun nen bewonderen. Zonder twijfel heeft deze vier op de aanstaande wedstrijden echter weer een groote kans, daar zij tot nu toe nog steeds als een van de beste ploegen van dit jaar mag worden gere kend. De ploeg bestaat uit de volgende dames; mej. N. Teljeur (boeg). M. van Soest, L. Gooszen, R. Flim (slag) en mej. Eerdmans (stuurvrouw). De jonge vier .heeren, Is de tweede ploeg, die deze vereeniglng naar Gronin gen stuurt. Het is de eerste wedstrijd, die door deze ploeg geroeid zal worden. De kansen op succes zijn echter groot. Alle roeiers hebben nog wel hun kleine foutjes, doch de balans der boot ls goed en de snelheid, die deze ploeg in zijn fa natieke, taai volgehouden spurts weet te ontwikkelen, is werkelijk geweldig. Ook zijn starts zijn goed en de boot wordt dadelijk goed opgenomen. Alle lof dan ook aan den coach, dr. C. J. A. v. ïterson. De boeg van deze ploeg ls klei ner dan de overige roeiers en heeft de fout, dat hij in zijn pogingen om zijn slag even lang te maken als die van de anderen, gaat overreachen. Tevens snoept hij zoo nu en dan van zijn catch. De Twee, een nieuw roeier, heeft zich uitstekend weten aan te passen bij zijn ploeggenooten. Hij maakt een flinken langen slag, doch zwaait hierbij een weinig door. Drie moest zijn bankje beter kunnen bedwingen en roeit tevens wat vermoeid. De slag geeft een goed en pit tig tempo aan en toont zich hier op zijn plaats; een enkele maal wil hij nog wel eens aarzelen bij zijn inpik. De ploeg is als volgt samengesteld: J. W. Boehmer (boeg), Chr. Flim, G. Velds en J. Flim (slag), G.W. Thoden v. Velzen (stuurman). Zonder twijfel zal „Die Leythe" met belde ploegen in Groningen een goed fi guur slaan. 2r. Het maanlandschap ls woest en kaal; t is donker daar de kleuren zijn er vaal.... Mistroostig staan nu Thijs en Sim en Glimmer bij elkaar. Zij zijn er maar wat inu gedaan? Zij weten 't niet en zien elkander aan. „Kom aan", zegt Thijs, „we moeten Krak gaan zoeken. Wij zullen gansch de maan doorsnuff'len, tot in alle hoeken. Maar één van ons houdt wacht, blijft hier; je kan nooit weten of niet een vreemdsoortig dier Wogram zijn pijl zal trachten te vernielen. Dan konden wij hier niet meer weg tenzij we naar beneden vielen". Thijs en Sim nu krijgen ruzie wie van hun wel hier zou moeten blijven. „Ach kom", roept Glimmer, „sta daar nu niet te kijven lk blijf hier; ik doe dat met plezier. Wanneer dan jullie soms binnen de vier-en-tv/intig uur niet t'ruggekomen mochten zijn ga ik er zelf op uit en maak die Krak eens klein. Misschien pakt jullie nog die vent dan zal hij merken dat hij aardman Glimmer nog niet kent". Die regeling was goed en Thijs en Sim vertrokken welgemoed.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7