PUR0L LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Dinsdag 26 Juni 1934 BINNENLAND. KERK- EN SCH00LNIEUWS. Geneest ROOKER! Dit is je tand- A CORRÉSPONDENTIE. RADIO-PROGRAMMA. DR. VAN AALST EN DE AMSTERDAMSCHE BANKIERS. EEN HARTELIJK AFSCHEID. In een gisteren gehouden vergadering der Amsterdamsche Bankiersvereeniging heeft de voorzitter, dr. Van Aalst, afscheid genomen. In zijn plaats werd tot bestuurs lid gekozen de heer mr. D. Crena de Jongh. Voorzitter werd de heer Paul May. Laatst genoemde huldigde daarna dr. Van Aalst en zeide dat de omstandigheden en ver houdingen, welke de wereld en daarmede Nederland beheerschen, nog zoo moeilijk en onzeker zijn, dat nog menigmaal een beroep zal gedaan worden op wat Treub noemde dr. Van Aalst's helderen blik, zijn koopmansgaven en zijn pushing power. Ik weet bij voorbaat, aldus spr., dat gij aan zoodanig beroep gevolg zult geven wan neer uw gezondheid zulks zal toelaten. Wanneer ik u dan ook tenslotte toewensch, dat gij nog zeer vele jaren geestelijk en lichamelijk zult mogen blijven wat gij thans zijt, dan doe ik dat ongetwijfeld voor uw eigen geluk en dat van mevrouw v-n Aalst, uw familie en vrienden, maar dan doe ik zulks mede voor het algemeen be lang van ons land en zijn volk. En wan neer gij dan bij De Nederlandsche Bank zult komen, dan zult gij daar steeds een welkom en gaame gezien bezoeker zijn, met wien mijn collega's en ik steeds gaarne bereid zullen zijn samen te werken om het algemeen belang, dat hij nastreeft te dienen. Mr. L. J. A. Trip, directeur van de Ned. Bank, zich wendende tot dr. van Aalst zei ongeveer het volgende: „Laat mij beginnen met te zeggen, dat de Directie van de Nederlandsche Bank het ten zeerste op prijs stelt, in deze ver gadering van de Amsterdamsche Bankiers vereeniging aanwezig te zijn en daarmede in de gelegenheid te zijn, afscheid te ne men van. en hare waardeering kenbaar te maken voor den scheidenden voorzitter. Daaraan wil ik vooraf laten gaan onzen gelukwensch aan den nieuwen voorzitter, wiens benoeming ik niet alleen zie als een welverdiende erkenning van zijn eigen schappen van objectiviteit, kennis en ka rakter, die ook de Nederlandsche Bank in haren Commissaris waardeert, maar bo vendien als een symbool van de goede ver standhouding en de aangename samen werking tusschen het particuliere bank wezen en de Nederlandsche Bank. Dit brengt mij aanstonds tot hetgeen ik in de eerste plaats tot u, hooggeachte heer van Aalst, wensch te zeggen. U heeft toch begrepen en doorzien, dat steeds en in het bijzonder in deze moeilijke en ab normale tijden, een goede verstandhou ding en een voortdurende en nauwe sa menwerking tusschen de circulatiebank en het particuliere bankwezen noodzakelijk is om de belangen, welke aan beiden zijn toevertrouwd, naar behooren te behartigen U heeft van den aanvang af, toen ik voor de eerste maal een beroep op uwe mede werking deed, aan dit beroep gevolg ge geven op een wijze, waarvan ik hier met de grootste waardeering wensch te getui gen. U heeft uwe krachtige en invloedrijke persoonlijkheid in dienst van die samen werking gesteld en, met de overige leiders van het Nederlandsche bankwezen inge zien, dat het hier gold het dienen van een algemeen belang, het steunen van het streven der Nationale Regeering en der Nederlandsche Bank. Ik heb wel eens van de taak van den bankier de definitie ge hoord, dat die taak bestaat in het verdie nen van geld. Welnu, gij hebt door uw werk en uw streven gedemonstreerd, dat daarnaast de plicht voor den bankier be staat om rekening te houden met de alge- meene belangen van Land en Volk, om zijn gaven, energie en talenten, zijn invloed en zijn politiek, voor zoover zulks met zijn plicht tegenover zijn bank vereenigbaari is. te richten op het landsbelang. Gij hebt dit in ruime mate gedaan. Hoewel ik mij er nimmer van bewust ben geweest, dat gij het verdienen van geld voor uwe Maat schappij hebt versmaad en wie zou u daarvan een verwijt kunnen maken? daarnaast hebt gij zeer groote en zeer ge wichtige diensten aan Amsterdam, aan Nederland, aan het bedrijfsleven in Ne derland en Nederlandsch-Indië bewezen. Ik mag dit zeggen, niet slechts op gezag van anderen, maar ook omdat ik dit ge durende vele jaren in het bijzonder tij dens de zoo moeilijke en gevaarlijke oor logsjaren van dichtbij heb gezien en mee gemaakt. Welhaast geen vergadering, waarin economische en financieele belan gen van Nederland behandeld werden, vond buiten uw tegenwoordigheid plaats en steeds wist gij in die vergaderingen, waarin de standpunten vaak scherp tegen over elkaar stonden, door uwe opgewekt heid. uwe "zeggingskracht, uw helder in zicht, die scherpte weg te nemen en een juiste oplossing te vinden. De scheidende voorzitter dr. C. J. K. van Aalst, dankte in een hartelijke toespraak de heeren May en Trip voor de vriende lijke woorden tot hem gericht, alsmede voor het geschenk hem door de leden aan geboden. Het geschenk, dat de scheidende voor zitter bij monde van den heer Paul May werd aangeboden, bestond uit een tweetal antiek zilveren kunstvoorwerpen. Naar wij vernemen zal op Vrijdag 29 Juni a.s. na 3 uur in het gebouw der Ne derlandsche Handel Maatschappij te Am sterdam gelegenheid bestaan afscheid te nemen van den aftredenden president dr. C. J. K. van Aalst. DE OPHEFFING VAN EEN AANTAL GERECHTEN. SALARISVERMINDERING IN N. HOLLAND. Bezuiniging van f. 136.000. Bij de Tweede Kamer is ingediend een suppletoire begrooting van Justitie. Op verschillende artikelen wordt te zamen f. 106.000 aangevraagd, waartegenover staat als gevolg van de opheffing van een aantal gerechten een bezuiniging van X. 136.000,—. Verlaging van 5 en 8 'li. In de in Januari gehouden vergadering van de Provinciale Staten van Noord-Hol land deed de heer Gerhard mededeeling van het voornemen spoedig een algemeene herziening van het salarisreglement ter hand te nemen. Ged. Staten komen nu met een ontwerp-herzieningsbesluit. Slechts in één opzicht wijkt het nu aan geboden ontwerp in beginsel van het gel dende reglement af. Nu, mede ten gevolge van het volledig pensioensverhaal, de be zoldigingen belangrijk worden verlaagd, achten Ged. Staten deze voor ambtenaren met een groot gezin in de lagere bezoldi gingsklasse niet meer voldoende. Zij stellen daarom voor thans over te gaan tot invoe ring van een kindertoelage van f. 52 per kind tot de voltooiing van het 18e jaar, te beginnen bij het derde kind. echter met deze beperking, dat de toelage niet geno ten wordt door ambtenaren, wier bezoldi ging f. 3000 of meer bedraagt, en dat ze ten aanzien van ambtenaren, wier bezoldiging minder dan f. 3000 beloopt, zoo noodig zoo veel verlaagd wordt, dat de toelage, ver meerderd met de bezoldiging genoemd be drag niet te boven gaat. In andere opzichten wenschen Ged. Sta ten den algemeenen grondslag van de sa- larleering niet aan te tasten. Inzonderheid achten zij het niet gewenscht den stand plaatsaftrek in te voeren, omdat invoering voor een groot deel van het personeel in verband met de geografische ligging van sommige takken van dienst tot onbillijke gevolgen zou leiden. Ged. Staten stellen voor de tot dusvgr genoten salarissen procentueel te verlagen in dier voege, dat de vermindering voor de lagere klassen 5 zal bedragen om daarna geleidelijk tot 8 'Ik voor de hoogste klasse van liet reglement te stijgen. Eé« verder gaande gelijkschakeling met het bezoldigingsbesluit 1934 achten Ged. Staten niet in het belang van de provincie. Ze zouden dan een bescheiden bezetting der hoogere rangen niet kunnen handha ven en zij zijn bevreesd, dat daardoor de kosten van de griffie, die thans niettegen staande de gunstige salarisregeling bij vergelijking met andere openbare licha men niet hoog zijn, zouden stijgen in plaats van dalen. Als men het verschil in titulatuur in aanmerking neemt wordt slechts voor en kele hooge ambtenaren een jaarwedde voorgesteld, die in beteekenende mate uit steekt boven die, welke door gelijksoortigen arbeid verrichtende rijksambtenaren wordt genoten. Doorgaande in de lijn in het aangebo den ontwerD-salarisreglement getrokken, meenen Ged. Staten het salaris van den technisch-adjunct-directeur van het P.E.N. 8.2'U en de bezoldiging van de hoof den van takken van dienst 8.4 'li lager te moeten stellen. CENTRALE BOND VAN TRANSPORTARBEIDERS. Congres te Utrecht. Gisteren ving te Utrecht in de groote zaal van het N.V. Huis de tweejaarlijksche algemeene vergadering aan van den Centralen Bond van Transportarbeiders. De heer J. Brautigam, sprak een openingsrede uit, waarin hij eraan her innerde, dat de twee afgeloopen jaren voor den bond een moeilijken tijd zijn geweest. Ook onze bond aldus spr. zag zich tegenover tal van aanvallen geplaatst. Daarna kwam spr. tot de financieele draagkracht van den bond, die hij rond uit onvoldoende moest noemen. Nadat de voorzitter hen, die in de afgeloopen periode het werk van den bond ontvielen, had herdacht en de aanwezigen welkom had geheeten, schetste hij de positie van de I.T.F. om daarna over te gaan tot een beoordeeling van den huldigen toestand en van den tijd. Spr. critiseerde daarbij het beleid van de regeering Coüjn. Hierna werd eenige begroetings-toespra. ken gehouden. Bij de bespreking van het beleid van het hoofdbestuur werd er door verschil lende afgevaardigden op aangedrongen om inzake de monetaire kwestie één lijn te trekken. De afdeeling IJmuiden was van meening dat een democratie in deze kapitalistische maatschappij een utopie is. Er diende naar de meening van den vertegenwoordiger dezer afdeeling gestreefd te worden naar een dictatuur van de arbeidersklasse. Ver schil van meening heerschte er onder de afdeelingen over het feit, dat, de heer Brautigam zitting had genomen in het Pelikaan-comité. Eenerzijds meende men dat deze comité's vaak een nationalistisch of militair karak. ter dragen of gaarne dragen, anderzijds echter oordeelde men het goed dat de be weging ook daar haar stem deed hooren. De heer Van der Wal CN.V.V.) wees erop dat de moeilijke tijdsomstandigheden hun stempel op het vereenigingsleven drukken Hoofd- en afdeelingsbesturen ondervinden critiek, die geen critiek meer is, maar laster. Dit dient bestreden te worden. De arbeidersklasse is niet gediend bij het tot een puinhoop slaan van deze maatschappij maar wel bij een constructieven opbouw. Spr. wees erop. dat er bij de vakbonden nog een gevoel van saamhoorigheid be staat. dat hen niet te ontnemen is. Heden wordt het congres voortgezet. DE WACHTGELDREGELING VOOR BURGERLIJKE AMBTENAREN. Op de vragen van mevr. BakkerNort betreffende wijziging van art. 6 der Wachtgeldregeling voor burgerlijke amb tenaren in verband met de uit de toepas sing van dit artikel voortvloeiende onge lijke behandeling van wachtgelders, luidt het antwoord van Minister de Wilde als volgt: Inderdaad kan art. 6, eerste lid, onder b. van het Wachtgeldbesluit voor burger lijke Rijksambtenaren in vergelijking met het bepaalde onder a van dat lid in som mige gevallen onbillijk werken. Bereids is een voorziening voor deze gevallen in voor bereiding. INDEELING DIENSTPLICHTIGEN. Wenschen betreffende inlijving lichting 1935. De ingeschrevenen voor den dienst' plicht, die hun wenschen met betrekking tot de inlijving niet reeds bij de keuring hebben opgegeven, of die iets anders zou den wenschen dan zij toen hebben mede gedeeld. hebben tot 15 Juli 1934 gelegen heid hun voorkeur op te geven aan den commandant van het. indeellngsdlstrict. Het verdient aanbeveling dit schriftelijk te doen. Deze voorkeur kan betreffen zoowel de indeeling bij de zeemacht als bij een be paald korps, als het garnizoen, den tijd van opkomst en de opleiding tot officier of onderofficier. Voor sommige gevallen zijn bij de keu ring bijzondere aanwijzingen verstrekt omtrent de wijze van aanmelding. Voor deze gevallen moeten die bijzondere aan wijzingen stipt worden opgevolgd, ook al wijken zij af van hetgeen hierboven te kennen is gegeven. De hier bedoelde bij zondere aanwijzingen hebben voorname lijk betrekking op vervroegde inlijving, in deeling bij den motordienst en opleiding tot reserve-officier-vlieger of reserve- officier-waamemer bij de luchtvaartaf- deeling. Belanghebbenden behooren er rekening mede te houden, dat niet aan ieders wen schen kan worden voldaan. ARBEIDSDUUR EN DE KOLENMIJNEN. Nederlandsche afgevaardigden naar de conferentie te Genève. Bij Kon. besluit zijn tot leden van de afvaardiging van Nederland naar de drie deelige bijeenkomst, welke 26 Juni 1934 te Genève bijeengeroepen is. ten einde en gelijktijdige en spoedige ratificatie van het ontwerp-verdrag betreffende den duur van den arbeid in de kolenmijnen te ver gemakkelijken, benoemd: a. tot afgevaardigde der Nederlandsche Regeering prof. mr. P. J. M. Aalberse, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal voorzitter van den Hoogen Raad van Ar beid: b. tot afgevaardigde, vertegenwoordi gende de mijneigenaren, mr. A. Haex, di recteur der Maatschappij tot Exploitatie van Limburgsche Steenkolenmijnen, te Heerlen; c. tot afgevaardigde, vertegenwoordi gende de mijnarbeiders, Ch. van de Bilt, voorzitter van den Algemeennen Neder- landschen Mijnwerkersbond, te Heerlen; d. tot technische raadslieden van den Regeeringsafgevaardigdemr. N. C. Couvée referendaris bij het Departement van Wa terstaat, en mej. mr. G. J. Stemberg, re ferendaris bij het Departement van So ciale Zaken, tevens secretaris der afvaar diging. o INVOERRECHT OP VLEESCH. De Minister van Financiën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de com missie van deskundigen voor de vaststel ling van de prijscourant op versch en ge koeld vleesch in haar vergadering van 23 dezer bedoelde prijscourant heeft vastge steld als volgt: rund- en kalfsvleesch, versch of gekoeld, 100 Kg. f. 66 paarde- vleesch, versch of gekoeld, 100 Kg. f. 40. Gedurende de maand Juli 1934 zal mits dien het invoerrecht voor de hierboven be doelde vleeschsoorten bedragen: 20 pCt. van de aldus vastgestelde waarde voor het rund- en kalfsvleesch, zijnde f. 11 per 100 Kg. bruto: 12'/j pCt. van de waarde, voor het paardevleesch vastgesteld, zijnde f. 5 per 100 K.G. bruto. HAAGSCHE RAAD OP HARING GETRACTEERD. De Haagsche raad was gistermiddag in een goede stemming ten gevolge van de onverwachte tractatie opnieuwe ha ring door het raadslid en Scheveningschen reeder den heer De Niet, wiens loggers gistermiddag verschen voorraad hadden aangebracht, en die den raad en pers tracteerde. Het resultaat van de nieuwe haring-fuif was, dat de raadsleden zoo dorstig werden, dat de thee in minder dan geen tijd was uitverkocht en vermoe delijk was dit de reden, dat de avondzit ting niet doorging. (Tel.) AANNEMERS EN BOUWVAKPATROONS. Te Arnhem is de algemeene vergade ring gehouden van den Ned. Christelijken Aannemers- en Bouwvakpatroonsbond, onder voorzitterschap van den heer J. Swarts, uit Groningen. Blijkens het jaarverslag over 1933 be draagt het aantal leden 342. De heer J. Swarts werd als voorzitter herkozen. Tot leden van het hoofdbestuur werden ge kozen de heeren J. v. d. Molen (Gronin gen); R. R de Groot (Friesland), F. Fok- kens (Gelderland), C. J. Smallenbroek 'Drente), G. J. Veldwijk (N. Holland), W. J. Godijn (Utrecht), J. Heeling (Overijsel), C. Schellevis (Z.-Holland), en C. B. Tim mermans (N. Brabant). In verband met het door de regeering toegezegde middenstandscrediet werd op voorstel van het hoofdbestuur besloten om voor het onderzoek, dat thans door de Middenstandsbank zal geschieden, plaat selijke commissies te benoemen. BEZOEK VAN DEN MINISTER VAN WATERSTAAT AAN DEN WIERLNGERMEER. Gisteren is door den minister van Wa terstaat, vergezeld door den directeur-gene raal van den Rijkswaterstaat, de heer dr. ir. Ringers, onder leiding van de Wlerin- germeer-directie een bezoek gebracht aan den Wieringermeer. Het werkkamp „Joodsche arbeid" werd eerst in oogenschouw genomen, waarna een tocht werd gemaakt langs de boerde rijen, welke aan het eind van dit jaar zullen worden uitgegeven. Ook de dorpen werden bezichtigd, waarbij in het bijzonder aan de Koningin Emma-hoeve te Sloot- dorp en aan de te Middenmeer gebouwde kerken aandacht werdi geschonken. PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG. ALPHEN AAN DEN RIJN. Lokaal Van Mandersloostraat: Nam. 7.15 uur, de heer Wijnen van Oldebroek. Chr. Geref. Kerk v. Reedestraat)Nam. halfacht, ds. De Man van Mlddelharnis. NED. HERV. KERK. Aangenomen: Naar Hoogland, W. C. Post humus Meyes te Rotterdam Naar Zut- phen, N. Padt te Zandvoort. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Bedum, H. Kakes te Mak- kum. Bedankt: Voor Monster, G. van Duinen, O. I. Legerpredikant met verlof te Gro ningen. CHR. GEREF. KERK. Aangenomen: Naar 's-Gravenzande, H. Velema te Drachten. INDISCHE KERK. Bedankt: J. H. Stellema, te Nieuw-Dor- drecht. o Ds. H. GUITTART t Te Raamsdonk is in den ouderdom van 56 jaar overleden ds. H. Guittart, predi kant bij de Ned. Herv. Gem. aldaar. Ds. Henderikus Guittart werd 8 Jan. 1878 geboren en in 1901 candidaat voor het Prov. Kerkbestuur van Overijssel, om 16 Febr. 1902 te Hindeloopen in zijn eerste gemeente te worden bevestigd. Hij stond achtereenvolgens te Minnertsga Dalfsen, Oosterhaule, Oosterend en verbond zich 6 Maart 1932 aan de gemeente van Raams donk. o— DE BLIJVENDE LAST. Het Zendingsbureau te Oegstgeest giro no. 6074 verzoekt ons plaats voor het volgende: De afgeloopen week, ofschoon niet be slist ongunstig, wat de inkomsten betreft, heeft toch niet geheel aan de verwach tingen beantwoord. En de komende dagen zullen beter moeten zijn, zal de ongeveer f. 20.000, die er ontbreken aan wat voor deze maand noodig is, nog ontvangen worden. Maar ook als dat gebeurt, zijn wij er niet. De groote moeilijkheid, waarmee wij in dezen tijd van het jaar te worstelen hebben is, dat er in de eerste maanden een groote achterstand ontstaat. Vele men- schen denken, dat door de Pinkstercol lecten de toestand zooveel beter is gewor den, dat zij daarna de Zending wel weer kunnen vergeten tot aan de najaars- zendingsweek. Maar dat is een misver stand. De Pinkstercollecte haalt niet den ontstanen achterstand in. Zoodoende moeten alle inkomsten van Juni gebruikt worden voor de kosten van het derde kwartaal van den arbeid in Indië. Maar intusschen loopen onze ver plichtingen hier te lande steeds meer op. Alleen daarvoor zouden wij onmiddellijk, afgezien van al het andere nog f. 50.000 noodig hebben. Wij zeggen deze dingen nog eens om daarmee sterk de aandacht te vestigen op de dezer dagen verspreide grafische voor stelling. Wij hebben sterk den indruk, dat de daarop gestelde vraag niet voldoende die aandacht heeft gehad. Wij willen daarop tenminste graag een veel spreken der en veel meer helpend antwoord ont vangen. o BUITENMIDDAG TE OEGSTGEEST. Wij verwijzen naar de in dit nummer voorkomende advertentie, betreffende den Buitenmiddag te Oegstgeest. Onderwerpen zijn: „Hebben wij jongeren nog een toe komst?" en „Hoe kunnen wij gelooven". Het muziekcorps van de Ned. Zendings school „Sangka Madali" verleent mede werking. Men verzuime niet dezen mooien middag bij te wonen. De programma's van dezen middag zijn dezer dagen verschenen en zien er keurig uit. Voor degenen, die graag van de gelegenheid gebruik willen maken om de mooie buitenplaats „Oud- Poelgeest" te bezichtigen, zij hier vermeld, dat het terrein om 2 uur wordt open ge steld, zoodat men dan ruimschoots hier voor de gelegenheid heeft. Bij ongunstig weer wordt de bijeenkomst gehouden in de Pauluskerk te Oegstgeest. RECLAME- S471 doorzitten zonnebrand 0oos3O-6O.Tube 80ct- NEDERL. BOND VAN PERSONEEL IN OVERHEIDSDIENST. Gisteren is begonnen het tweejaar- lijksch congres van den Ned. Bond van Personeel in Overheidsdienst in de Ko ningszaal van „Artis" te Amsterdam. Nadat de heer J. Blom namens de af deeling Amsterdam de aanwezigen had verwelkomd, hield de bondsvoorzitter, de heer F. van Meurs, een openingsrede. Met leedwezen deelde spr. mede, dat het ledental van den Bond. sinds Mei 1932 door de slechte tijden is verminderd. In enkele afdeelingen valt echter een voor uitgang van ledental aan te wijzen. Omtrent de plannen eener fusie met den C.N.A.B. deelde spr. mede, dat deze nog niet hun beslag hebben gekregen. De hoofdlijnen van de nieuw te stichten or ganisatie zijn. in vriendschappelijke samenwerking van beide bonden, inmid dels reeds getrokken. In het a.s. voorjaar van 1935 zal het fusiecongres worden ge houden. De voorwaarden voor een fusie zijn thans gunstiger dan ooit. Na deze rede werd begonnen aan de af handeling der agenda. HET VEER BIJ DRUTEN. Met ingang van gisteren is de nacht dienst van het veer te Druten opgeheven. Alleen op telefonisch verzoek zal 's nachts worden Overgezet RECLAME. 3479 Wandelaars. Ingezonden stukken tegen het verzetten van den Knobelmarsch der L.S.C. kunnen door ons niet worden opgenomen. Dit is een zaak, die alleen de L.S.C. aangaat. VOOR WOENSDAG 27 JUNI. Hilversum, 301 M. VARA-Uitzending 800: Gram.pl. 9.00: Klein VARA-En- semble o. 1. v. F. Bakels 9.30: „Onze keuken", door P. J. Kers 10.00: Morgen wijding VPRO 10.15: Voor Arb. i. cL Continubedrijven: Klein VARA-Ensemble 0. L v. F. Bakels, Hetty Beck (declamatie) en Mr. L. A. Donker (lezing) 12.00: ,De Notenkrakers" o. 1. v. D. Wins en Gram.pl. 2.00: Zenderverz. 2.15: Knip- les 3.00: Voor de kinderen 5.30: VARA-Orkest o. 1. v. H. de Groot 6.30:j RVU J. E. v. Tijen: Het luchtschip 7.00:1 Sportuitzending 7.15: Zang door Fientje de la Mar. a. d. vleugel Han Beuker 7.45: Rep. u. h. Werkloozenkamp der A.J.C. te Vierhouten 8.15: „Fidelio", opera van Beethoven. M. m. v. het Utr. Sted. Orkest. Toonkunstkoor en solisten. Leiding: H. v. Goudoever 9.15: W, Vliegen: Democratie en dictatuur 9.35: Vervolg opera-uitzending 10.35: Vaz Dias en VARA-Varia 10.45: De Fliere fluiters o. 1. v. J. v. d. Horst, m. m. v, C. Steyn (orgel) en Mia Dorel (zang) 11.15—12.00: Gram.pl. Huizen, 1875 M. NCRV-Uitzending 9.30: Gram.pl. 10.30: Morgendienst o. 8.00: Schriftlezing en meditatie 8.15— 1. v. Ds. J. A. Schep 11.00: Orgelspel R. Parker 12.15: Gram.pl. 1.00: Ensemble v. d. Horst 3.00: Chr. Lectuur 3.30— 3.45: Gram.pl. 4.00: Zang door E. dé Haas (sopraan), a. d. vleugel H. Laguna- del Valle 5.00: Kinderuur 6.00:j Gram.pl. 6.30: Afgestaan 7.00: Ned: Chr. Persbureau 7.15: Causerie Ds. K. H. Wallien 7.30: Landbouwhalfuur 8.00: Arnhemsche Orkestvereeniging o. I, v. H. J. Manks 9.00: Mr. E. J. E. G. Vonkenberg: Vooruitzichten voor den jurist 9.30: Vervolg concert. I. d. pauze om 10.10: Vaz Dias 10.30—12.00: Gram.pl. Daventry, 1500 M. 10.3510.50: Morgen wijding 12.20: Orgelspel Q. MacLean I.05: Western Studio Orkest o. 1. v. F. Tho mas. m. m. v. H. Wendon (tenor) 2.20J Het Trocadero Cinema Orkest o. L V, A v. Dam 3.20: Pianorecital C. Dixon 3.35: Het Sted. Orkest en koor van Folkestone o. 1. v. E. Newman, m. m, v. R. Garbousova (cello) 5.05: Gram.pl 5.35: Kinderuur 6.20: Berichten 6.50: Handei's Trio- sonate op. 2, no. 5. in g. kl. t. 7.10, 7.25 en 7.50: Lezingen 8.20: „The Kentucky Minstrels", revue-programma 9.20: Be richten. Causerie 9.55: „Lost Horizon", spel van Hilton en Burnham 10.55: Voordracht 11.0012.20: Roy Fox en zijn Band. Parijs .Radio Paris", 1648 M. 7.20 en 8.20: Gram.pl. 10.35: Orkestconcert 12.35: Goldy-orkest 8.20: Sohmitt- concert. Kalundborg, 1261 M. 12.20—2.20: Con cert uit rest. „Wivex" 320: Gram.pl. 3.505.50: L. Prell's Orkest 8.20: Sym- phonieconcert m. m. v. solisten, koren en orkest o. 1. v. Emli Reesen 10.00: Viool recital E. Bloch 10.35: Operettemuziek o. v. Reesen 11.2012.50: Dansmuziek door orkest en pianotrio. Keulen, 456 M. 6.25: Gram.pl. 7.20: Kurorkest o. 1. v. Folkerts 12.20: Gram.- platen 1.20: NS-Volkskoororkest o. 1. v. Gassmann 4.20: Könlgsb. Opera-orkest o. 1. v. Briickner 5.30: Concert 7.20; Weragkamerorkest o. 1. v. Kühn 8.50: Kwintetconcert 9.20: Voordracht 11.00 12.20: Dansmuziek d. h. Emdé-orkest, Rome, 421 M. 8.35: Gram.pl. 9.05: .Norma", opera van Bellini. Leiding: Votto. Koorl.: Casolari. Brussel. 322 en 484 M. 3.22 M.: 12.20: Gram.pl. 1.302.20: Max Alexys' orkest 5.20: Orkestconcert 6.20 en 6.50: Gra- mofoonpl. 8.20: Omroeporkest o. 1. v. André 10.30—11.20: Gram.pi. 484 M.f 12.20: Max Alexys' orkest 1.30: Zang voordracht 1.45—2.20: Gram.pl. 5.20: Dansmuziek 6.35: Vioolrecital 7.05; Gram.pl. 7.20: Zangvoordracht 7.35: Gram.pl. 8.20: dito 8.25: Hubert Kralns-herdenklng 9.10: Gram.pl. 10.30—11.20: dito. Deutschlandsender, 1571 M 8.30: Cause rie over het Saargebied 8.50: ,,Des Mee- res und des Aethers Wellen" 9.20: .Der Kanal". hoorspel van J. M. Bauer 10.20: Berichten 10.50: Radiopraatje 11.05: Weerbericht 11.2012.50: Dansmuziek uit Leipzig. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 27 Juni. lste programma: Hilversum van 824 u. 2e programma: Huizen van 8—24 uur. 3e programma: 8.0012.20: Deutschl.sen- der 12.20—14.20: Brussel Fr. 14.20— 17.20: Deutschi.sender - 17.20—19.35: Brus sel VI 19.35—20.50: Luxemburg 20.5021.20: Keulen 21.20—23.00: Luxemburg 23.00afl.: Keulen. 4e progTamma: 8208.50: Parijs Radio 10.35—11.50: Parijs Radio 12.20— 17.35: Daventry 17.35—18.20: Een der Eng. „National" zenders 18.2019.50: Brussel F,r. 19.50afl.: Boedapest of Londen Reg, De uitzending der R.O.V. geldt niet voor het locale Leidsche programma; ia de plaats hiervan omvat programma 5 der R.O.V. den geheeldi dag Daventry. Wijzigingen voorbehouden. B-0

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10