/ieve/i £umm Stel eischen! Rook LAURENS IEÏDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 25 Juni 193^ ROUGE 35 ct. Een verblijf, waarop men niet gesteld was. In een achter een woning nabij Halfweg alhier staande schuur, werd in den nacht van Zaterdag op Zondag een man ontdekt. Wijl de bewoners die wel In de meening verkeerd zullen hebben, dat de ongc- wenschte bezoeker niet veel goeds ln z'n schild voerde op dit verblijf ln 't minst niet gesteld waren, werd direct bericht ge zonden naar de politie, die den man naar Hoofddorp bracht en voorloopig een an dere plaats voor nacht verblijf bezorgde. HILLEGOM. I Ledenvergadering Bond van Kleine Kweekers. De afd. Hillegom van den Bond van kleine kweekers heeft een ledenvergade ring gehouden, waarin na afdoening der huishoudelijke punten, door den bonds voorzitter den heer P. van de Nouland uit Voorhout is gesproken over hetgeen de bond wil en doet. Verleden jaar is succes behaald met de actie ln zake de waterschade. Aan den bond Is het te danken dat in verschillen de gemeenten credlet is verleend, alleen in Lisse en Hillegom gebeurde het niet. Hier stuurt het gemeentebestuur het blijkbaar aan op regeeringscrediet, waar spr. weinig voor voelt. Voorts sprak de heer v. d. Nouland over de saneering, mo gelijke uitbreiding van de teelt voor de kleinste kweekers en wat voor 1934 is be reikt. Een voorrecht is, dat de bond in Den Haag als vakorganisatie is erkend en nu aan één tafel vergadert met de andere vakorganisaties. De actie heeft succes ge had, wat de leden zullen moeten waar- deeren. Bij het stellen van vragen is gesproken over diverse onderwerpen en wenschen. Ook de stand van het gewas en de verkoop in het buitenland is besproken De voorzitter zeide, dat het bestuur niet stil zal zitten om alsnog een credlet van de gemeente te krijgen. Ingevolge mededeelingen over de te openen beurs te Noordwijk en de gevoerde besprekingen met den voorzitter van de Hillegomsche beurscommissie over toela ting van bondsleden tot de beurs alhier, bleek veel animo te bestaan om nogmaals contact te zoeken met de beurscommissie hier ter plaatse. Men zou verbrokkeling betreuren. Zelden voorkomende ringslangen. Hier zijn in de tuinen van de firma v. Zanten en Co. twee ringslangen waar genomen. Deze dieren zijn in de streek nooit eerder aangetroffen, terwijl zij m het oosten van ons land veel voorkomen. De ringslang is te herkennen aan oe gele en zwarte ring achter den kop om den hals. Zij bijten niet, zijn ongevaarlijk om dat zij geen gifklieren of giftanden heb ben. Opmerkelijk is, dat de eene slang nabij den Stationsweg is gezien en de andere nabij de Leldschestraat, een af stand van een half uur gaans. De kinderen van de openbare school voor gewoon lager onderwijs zullen dit iaar geen schoolreisje maken. Er is gebio- ken met de traditie om «nancieele en om paedagogische redenen. O KATWIJK. Het vischwater in deze gemeente, sinds eenige jaren gepacht door de hee- ren G. Koelewijn en G. v. Beelen, is thans door B. en W. ondershands verpacht aan den politieagent, den heer A. Kleinman alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. Aardappelen-smokkel. Door de politie alhier zijn van den han delaar H. V. v. d. M. te Katwijk aan Zee 50 kisten vroege aardappelen in beslag ge nomen die niet waren gedekt, noch door een vervoerbon, noch door een veilings verklaring. Dondermiddag om half drie zal in het voormalig gemeentehuis gelegenheid ge geven worden tot kostelooze inenting of her-inenting. De speldjesverkoop ten bate der Radio-Missiedag bracht hier ruim f. 48 op. KATWIJK AAN ZEE. Nog bijtijds gered! Gistermiddag, omstreeks 12 uur, werd een jongen uit Oegstgeest, die voor de uit watering aan het baden was, in zee ge trokken. Een paar van zijn vrienden spron gen hem na en wisten hem behouden aan wal te brengen, zij het in nagenoeg be- wusteloozen toestand: Hij had veel water binnen gekregen. Door toepassing van de methode Schafer wist mevr. Boot, secre taresse van de K.R.B. hem weer spoedig geheel bij te brengen. Geschenken voor het nieuwe Jeugdhuis. Voor de inrichting van het nieuwe Jeugdhuis in de Voorstraat werden de volgende giften ontvangen: 1 van f.100; 1 van f.50; 4 van f.25; 8 van f.10; 1 van f.7.50; 3 van f.5; 1 van f.3; 10 van f. 2.50 en 6 van f. 1. Toegezegd werd nog een gift van f. 50 a f. 100 en één van f. 25. Als prachtgeschenk werd aangeboden een schitterende electrische klok, alsmede een partijtje kopjes en theedoeken enz. en een groote mat in de hal met het woord „Welkom." Teraardebestelling van wijlen den heer A. den Haan. Zaterdagmiddag had onder veel belang stelling de teraardebestelling van wijlen den heer A. den Haan plaats. In het sterf huis hield ds. R. P. A. Rutgers een rouw dienst naar aanleiding van het laatste ge deelte van 1 Petrus 1. In den rouwstoet liepen o.a. mee het hoofd der o.l.s. de heer J. J. Kraal, R. P. Tjebbes, A. Kuyt en dr. J. C. A. Cleveringa. Op het kerkhof waren aanwezig de onderwijzeres aan de o. 1. s. mej. H. Wassenaar, zuster Mete ring en vele oud-leerlingen van den over ledene. Nadat de kist in den familiekelder was neergelaten, trad ds. Rutgers naar voren. Deze zeide, dat men hier aan het graf stond van een bekende in ons mid den. Wie kende meester Den Haan niet? Hoewel hier niet geboren, heeft hij zoo veel jaren hier gewoond en met Katwijk meegeleefd. Hoevelen zijn bij hem school gegaan; hij hield van zijn leerlingen en werd door hen bemind. Het was een slag voor hem, toen hij op wachtgeld werd ge steld en niet langer meer op school kon zijn. De nu overledene had nog zoo lang aan het algemeen welzijn zijn krachten willen besteden. HIJ had Oranje lief en heeft veel willen doen voor de Chr. Oran- jevereenlging. Ook had hij veel over voor de kranken en hulpbehoevenden, daar kan het „Groene Kruis" van getuigen. Hij had nog veel willen doen, maar moest het spoedig opgeven; God had een anderen weg met hem. Hij verloor zijn veerkracht en vertoefde den iaatsten tijd grooten- deels te huis. Spr. gedacht de weduwe en beide dochters en den zoon. die door de groote zeeën gescheiden, in den geest bij de begrafenis zal zijn. Ten slotte wees spr. op de roepstem, die van dit graf uitgaat om den Schepper te gedenken, voordat de kwade dagen komen. De heer Funke Küpper. schoonzoon van den overledene, dankte ds. Rutgers voor den geestelijken bijstand den overledene bewezen en dr. Cleveringa en zuster Meijering voor de verpleging aan den overledene betoond. Te Den Haag zijn geslaagd voor het examen van radio-telefonist Hendrik Mes- semaker van hier, en Jacob van Rooyen van Noordwijk aan Zee; belden zijn leer lingen van de Visscherljschool alhier. Alle examens zijn nu afgeloopen. Door een vrachtauto van A. v. d. O. uit de Zuidstraat is een lantaarnpaal in de Varkevisserstraat stukgereden. Me). M. de H.. uit Delft, tijdelijk ver blijf houdende op den Zuid-Boulevard, deed bij de politie aangifte van het feit, dat van haar rijwiel, dat zij voor haar tijdelijke woning had geplaatst, uit een tasch is ontvreemd een portemonnale, in houdende een bedrag aan geld. De politie stelt een onderzoek in. LISSE. Boottocht voor Ouden van Dagen. Door het Comité „Lisse Vooruit" is he denmorgen besloten tot het houden van een boottocht voor Ouden van Dagen op Vrijdag 29 Juni a.s. voor inwoners van Lisse en Lisserdijk. De tocht wordt gehou den met de salonstoomboot LJsel IV. Ver trek vanaf de Haven alhier te 1 uur pre cies. De tocht zal gaan langs de Haarlem mermeer, Schiphol, Nieuwe Meer en over de Kagermeren weer naar huis. De deel neming is opengesteld voor alle personen van 65 jaar af en jongere personen die hulpbehoevend zijn. Opgave tot deelne ming op Woensdag 27 Juni des avonds van half acht tot half tien ten kantore der firma Cammenga en Co. Heereweg alhier: voor Lisserdijk bij den heer J. G. Rands- dorp, Lisserdijk 459. De werkloosheid. Als werkzoekenden stonden in de afge loopen week bij de Gem. Arbeidsbeurs al hier ingeschreven: 279 landarbeiders, 7 schippersknechts, 9 timmerlieden, 8 met selaars, 6 opperlieden, 1 schilder, 2 lood gieters, 1 stoffeerder, 1 machinist. 5 chauf feurs, 1 bakkersknecht, 2 rijwielmonteurs, 3 fabrieksarbeiders, 2 transportarbeiders, 1 kellner, 2 monteurs, 5 mach. houtbew., 1 kantoorbediende, 1 kabelmonteur, 2 kis tenmakers, 1 winkelbediende, 1 incasseer der, 1 slagersknecht, 1 smid, 1 kantoor juffrouw, in totaal 344 (vorig jaar 241). Het Bloembollengcwas. Naar van bevoegde zijde meegedeeld wordt, heeft de weinige regenval ook zijn invloed doen gelden op het gewas der bloembollen. De vroege tulpen zijn verre van best te noemen. De Darwintulpen zijn iets beter. Voor zoover het thans reeds beoordeeld kan worden, is het hya- cinthengewas goed te noemen. Ook de cro- cussen zijn goed te noemen. Zaterdag had aan het einde van de Kanaalstraat een botsing plaats tusschen een jongen uit Abbenes die met zijn race fiets ln botsing kwam met twee vóór hem rijdende wielrijders. De jongen smakte te gen den grond en bekwam een schouder fractuur. Na door de E.H.B.O. verbonden te zijn is hij naar zijn woning te Abbenes vervoerd. o NOORDWIJK. Een duinbrand. Gisteren ontstond in een perceel duin- grond ten noorden van ons dorp in de on middellijke nabijheid van het laborato rium aan het Radiostation, door tot nog toe onbekende oorzaak brand. De politie zoowel als de brandweer met de motor spuit waren spoedig ter plaatse, doch be hoefden geen dienst te doen daar de brand door het flink optreden van een groep padvinders, bijgestaan door eenige aldaar aanwezige personen was gebluscht. Ongeveer een 300 M. jongedennen werd een prooi van het vuur. De oorzaak zal vermoedelijk wel weder moeten worden toegeschreven aan het wegwerpen van een brandende sigaar, sigaret of inciter. Men kan hiermede niet te voorzichtig zijn! Onze plaatsgenoot de heer H. Rother slaagde voor het eindexamen Kath. H.B.S. met 5-j. cursus. Onze plaatsgenoot de heer J. Bolhuis werktuigkundig student is in verband met zijn studie als volontair bij het luchtvaart bedrijf te Soesterberg werkzaam gesteld. De speldjesdag voor den K.R.O. heeft alhier f. 124 opgebracht. o RIJNSBURG. De wekelijksche schietoefeningen van de Burgerwacht zullen voortaan niet te 0.30 n.m., maar te 7 uur n.m. aanvangen. SASSENHEIM. Verslag Gasbedrijf 1933. Aan het verslag van het Gemeentelijk Gasbedrijf over 1933 ontleenen wij het volgende Het buizennet bedroeg aan het eind van 1933 12.833 Meter, in 1933 werd het net uitgebreid met 255 Meter, en wel 150 in de Berkenlaan en 105 Meter in de Iepen laan. De onderhoudskosten waren evenals in 1932 vrij hoog. als gevolg van het ver leggen van een gedeelte van 't buizennet. De kleinste aflevering had plaats op Maandag 5 Juni, n.l. 1107 knb. M.; en de grootste op Zaterdag 7 October, nl. 2070 kub. M. De prijs van het gas bedroeg 10 cent over den gewonen meter en 11 cent over de penning(munt)meter. Voor verbruik boven 500 kub. M. werd evenals vorige Jaren een reductie verleend van 5 cent per kub. M. Deze bedroeg over 145.129 k. M. een bedrag van f 7250,45, tegen f 8063,70 ln 1932. De inkoopsprijs van deze 145.129 k.M bedroeg f. 4353,87, zoodat de winst op het verbruik boven 500 k.M. f. 2902,58 is. De totale winst van het bedrijf bedraagt f. 3919,57. In totaal werd van Leiden afgenomen 577.301 kub. M., ter waarde van f27.270,26: Afgeleverd werden 543.621 kub. M voor een totaal bedrag van f. 849.196,10. Gasver- lies 5.84 pCt. (vorig jaar 3.78) in 33.740 kub. M. Bruto winst. f. 21.925,84, Er zijn geplaatst 504 gewone meters en 547 muntmeters. De opbrengst van meter- huur bedroeg f. 1939,33 of ruim 10 pCt. van het daarin gestoken kapitaal. De totale schuld bedroef f. 71.403,37; hierop werd in 1933 f. 3.242.63 afgelost, zoodat de schuld nu nog bedraagt f. 68.160,69. Van de vorderingen werd f. 85,77 als oninbaar afgeschreven (ln 1932 bedroeg dit f. 26.64 en in 1931 f. 9.78) De 'winst over 1933 wordt niet toege voegd aan de reserve, doch aan de ge meente uitgekeerd, daar het reservefonds het maximum heeft overschreden en daardoor toevoeging van 25 pCt. niet meer verplichtend is. VALKENBURG. Arbeidsongeval. Een arbeider van de kalkfabriek de heer G. P. had Zaterdag het ongeluk be kneld te raken tusschen een transport band. Hoewel de machine vlug stilstond en direct hulp geboden werd, was zijn arm ernstig verwond, hoewel niet gebroken. Dr. Hueting van Katwijk was spoedig ter plaatse en verleende de eerste hulp, waarna de patiënt in het Acad. Zieken huis verder behandeld is. VEURLEIDSCHENDAM. De reconstructie van de Broekweg. B. en W. deelen den raad mede, dat het credlet van f. 10.000 ten behoeve van de reconstructie van den Broekweg per 30 Juni a.s. ophoudt. Zij achten het ge- wenscht, de omzetting van de ter zake werkelijk gemaakte kosten en een vaste leening gelijkertijd te doen plaats hebben, met die van het credlet en rekening- courant a f. 75.000 ten behoeve van de verbetering van den Stompwijksche weg. De N.V. Bank voor Nederl. Gemeenten heeft zich bereid verklaard de termijn van 30 Juni 1934 te stellen op 30 Juni 1935. B. en W. stellen voor, op dit voorstel in te gaan. Schuit gezonken. In de Stompwijksche Vaart is 'n schuit, geladen met zand en grint, bestemd voor de Gemeentelijke Werkverschaffing, ge zonken. B. en W. stellen den raad van Stomp- wijk voor met de provincie ruiling van grond aan te gaan in de omgeving van het Sluisplein. De raadsvergadering van Stompwijk uitgeschreven voor Donderdag 28 dezer, wordt echter gehouden Vrijdag 29 dezer Aanvangsuur gelijk. Wegens overtreding der Crisis-Zui- velwet is door de ambtenaren der Crisis- Zuivelcentrale en de politie een inval ge daan bij H. aan den Westvlietweg; in beslag genomen werd een karnmachine en 33 K.G. boter. VOORSCHOTEN. NA DEN ROOFOVERVAL. Verdachte op vrije voeten. De slager G. uit Veur, verdacht de roof moord gepleegd te hebben in het café „De Gouden Leeuw" alhier, is na de ons ge melde overbrenging naar het Huis van Be waring te Den Haag, na verhoor door den rechter-commissaris op vrije voeten ge steld. De Raadsvergadering uitgesteld. In verband met het overlijden van Wet houder C. Eggink Sr is de raadsvergade ring van heden uitgesteld tot morgenavond 8 uur. De alhier gehouden „Zonnestraal"- collecte heeft opgebracht de somma van f. 138.32V2. Gelijk wij reeds berichtten, zijn de Autotocht voor Ouden van Dagen en de voetbalwedstrijd in verband met het over lijden van wethouder C. Eggink Sr., uitge steld. De nieuwe data zijn nu als volgt vastgesteld: Voetbalwedstrijd 10 Juli. Autotocht 12 Juli. RECLAME. 3409 Laurensl De sigaret voor den man die weet wat hij wil. De sigaret voor den rooker die aandacht schenkt aan prijs en kwaliteit. Laurens biedt hem het beste: biedt hem zuiver rookgenot voor elk kwartje dat hij besteedt. Daarom is Laurens zijn sigaret en Laurens alleen. PER 20 STUKS WASSENAAR. Goede vangst der politic. Sinds eenigen tijd bereikte de politie klachten over het wegnemen van fles- schen melk. Nu gelukte het haar de hand te leggen op den dader v. d. H. alhier. Bij de huiszoeking bleek, dat hij nog en- dere diefstallen op zijn geweten had. Er werd een heel museum diverse voorwer pen gevonden. V. d. H. werd ingesloten en zal voor den Officier te Den Haag worden voorgeleid. Tragische val. 's Middags te ongeveer vier uur reed de 16-jarige C. Sch„ winkeljuffrouw, wonen de te Rotterdam, per rijwiel van zee in de richting van het dorp. Toen zij de Klip was opgereden, viel zij van de fiets en overleed korten tijd daarna. Vermoe delijk is de te groote krachtsinspanning als doodsoorzaak aan te merken. Het lijk is overgebracht naar het politiebureau, ZOETERWOUDE. De installatie van den nieuwen Deken. Gistermiddag te 2 uur is in de R.K. Kerk aan de Zuidbuurt tijdens een plech tig Lof op de gebruikelijke wijze de nieuwe Deken de zeereerwaarde heer C. M. Jonckbloedt door Deken A. H. M. J. Ho- mulle uit Lelden geïnstalleerd. De kerk was geheel gevuld: de leden van het R.K. Kerk- en Armbestuur waren mede aanwezig. I ALPHEN. Aanrijdingen. Op den Gouwsluisscheweg kwam een tractor met aanhangwagen, bestuurder S. O. uit Leiden, Zaterdagmiddag in aanrij ding met een autobus van den dienst Bos koopAlphenAalsmeer. De autobus werd voor beschadigd, doch persoonlijke onge vallen hadden gelukkig niet plaats. Het ongeval werd veroorzaakt doordat de be stuurder van den tractor een wagen bela den met hooi van den landbouwer v. VI. wilde passeeren, die echter te breed was geladen. De bestuurder der autobus, die het ongeval zag aankomen en zijn wagen reeds tot stilstand had gebracht, had er op gerekend dat ook de tractor zou stop pen. De bestuurder der autobus deed aan gifte bij de politie, Door een jeugdig wielrijder H. L. uit Bodegraven werd Zaterdagavond bij de politie kennis gegeven van het feit, dat hij in de Prins Hendrikstraat werd aangere den door den bestuurder van een vracht auto, die na de aanrijding doorreed. De jongen werd verwond aan zijn rechter hand en kon bovendien slecht loopen, daar hij ook zijn heup had bezeerd. Voorts bleek zijn rijwiel beschadigd. Letter en nummer der auto zijn bij de politie be kend, zoodat deze zeker zal trachten den bestuurder te achterhalen. Prijsuitreiking B. V. L. Schietwedstrijd. Op de trouwzaal van het Huis der Ge meente had Zaterdagmiddag de prijsuit reiking plaats van de door den Bijz. Vrijw. Landstorm alhier gehouden interprovin ciale schietwedstrijden, waarvan wij den uitslag reeds hebben gemeld. Onder de tal rijke aanwezigen zagen wij o.a. benevens het bestuur der afd. den voorzitter en secretaris van de Landstormcommissie Zuid-Holland-West, n.l. majoor J. P. Boots en den res. lult. D. J. Karres. Majoor Boots hield een toespraak, terwijl de vooratter der afd. de heer W. J. Spreij wees op het belang der schietsport en de verschillende prijzen en medailles aan de prijswinners uitreikte met de gebruikelijke toespraken. Razzia op wielrijder. Zaterdagavond werd door een tot dusver onbekend gebleven wielrijder een groote consternatie verwekt. Bedoelde wielrijder, die nonchalant door de v. Mandersloo- straat kwam, reed een heer aan wiens pantalon scheurde. De wielrijder reed snel weg, achtervolgd door eenig publiek. In de Raadhuisstraat reed hij vervolgens me], G. S. aan, die hierbij verwondingen be kwam. Het aantal achtervolgers werd hierdoor nog grooter, terwijl nu ook de politie zich bij de achtervolgers voegde. Helaas had de razzia geen succes, althans men wist den wielrijder niet te ontdekken of te achterhalen. Zaterdagmiddag had het zoontje van v. d. K. tijdens het houden van athletiek- oefeningen op het A.V.V. terrein, toen hij met andere jongens uit de tribune sprong, het ongeluk te vallen en een arm te bre ken. Onze plaatsgenoot de heer G. van der Neul slaagde voor het examen Rijksklerk. het kind, aangezien enkele pezen warefK doorgesneden naar het Acad. Ziekenhuis, te Leiden vervoerd, alwaar het ter ver* pleging is opgenomen. Diefstal van vleesch. Door een slager uit deze gemeente werd bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat te zijnen nadeele uit zijn winkel eenig vleesch was ontvreemd. Het ingesteld onderzoek, bracht aan het licht, dat een concurent niet vreemd was aan deze diefstal. Van een en ander is proces-ver- baal opgemaakt. Verkeerstelling Spoorwegovergang Zijdeweg. Bij een door de politie gehouden ver keerstelling aan de spoorwegovergang aan den Zijdeweg, is gebleken, dat gedurende één week passeerden: 2624 motorrijtuiggr, 15546 r wielen, 527 bespannen voertuigen en 4738 voetgangers. Moge hieruit blijken, dat het onbewaak-- laten van dezen overweg in de toekomsJ groote gevaren zal mede brengen. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. BOSKOOP. Ernstig ongeluk. Toen de leerlingen van de Chr. School aan de Nieuwstraat de school verlieten, brak plotseling van de bovenverdieping een ruit, met het ongelukkig gevolg, dat deze terecht kwam op den 12-j. Teunis de Groot. Door het vallende glas. werd een der beenen van het kind dermate verwond, dat dokters hulp moest worden ingeroe pen, Na voorloopig te zijn verbonden, is Gunning aanbesteding Raadhuis Voor schot woningstichting „Patrimonium" Aangaan geldleening. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Aanwezig alle le den. Voorzitter de burgemeester, de heer K. Brug. Op voorstel van den voorzitter werd hgt lezen der notulen aangehouden tot de e.v. vergadering. Ingekomen was een schrijven van het departement van sociale zaken waaruit blijkt, dat de tegemoetkoming van Rijks wege inzake werkloozenuitkeering over 1933 thans definitief is bepaald op 74°/<i van de gedane uitgaven. Dit beteekent voor de gemeente een meevaller van pl.m. f. 6000. Verder was ingekomen van Ged. Staten een schrijven, houdende goedkeu ring van een in de vorige raadsvergade ring aangenomen begrotingswijziging. Van de commissie van beheer bewaar- schoolonderwijs en van de Chr. Ver. voor Vacantiekolonies waren ingekomen sub sidieaanvragen. Besloten werd aan eerst genoemde een subsidie toe te kennen van f. 400, evenals vorige jaren. Aan de Ver. v. Vacantiekolonies werd een subsidie toegekend van 75 ets. per leerling per dag. Door den voorzitter werd mededeeling gedaan van den stand van de invorde ring van verschillende gemeentelijke hef fingen, als schoolgeld, straatbelasting en hondenbelasting. Besloten werd van een post ontheffing te verleenen, terwijl een paar andere oninbaar werden geleden. Enkele achterstallige posten werden voor loopig aangehouden. Thans kwam aan de orde punt vier der agenda: Uitslag en gunning aanbesteding Raadhuis. De voorzitter deed mededeeling van den uitslag der aanbesteding van de verbouwing, waaruit bleek dat de laagste inschrijver was de heer Jac. E. Fletter- man te Zoeterwoude voor f. 19.766, terwijl daarop volgde gebr. Mol te Leiderdorp voor de som van f. 20.148. Bij de hierop volgende gedachtenwisseling oordeelde de heer Groenenedijk het beter, gezien de grootte van het bedrag thans voor ver bouwing benoodigd, dat een geheel nieuw raadhuis werd gebouwd op een ander ruimer terrein, hetzij dan op grond reeds aan de gemeente toebehoorende, of even tueel nog aan te koopen terrein. De voor zitter deelde deze meening niet. Hij vond de tegenwoordige plaats, ook met het oog op de ruimte, wel geschikt en meende, dat voor een geheel nieuw raadhuis op een ander terrein de kosten veel te hoog zouden loopen. Bovendien vond hij het niet gewenscht om in het stadium, waar- 3—1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7