75sle Jaargang MAANDAG 25 JUNI 1934 No. 22778 Feuilleton-Prijsvraag. OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. BUITENLAND. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAG BLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 CtB. per regel voor advertentiën uit Leiden en plaateen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cbs. per regel. Kleine advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aanbal woorden van 30. Inoasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Öts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT? Voor Leiden per 3 maanden f.2.36; per week .v.v.v.. f.0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd agn, per week „0.19 Franco per post f.2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. Ieder, die zich deze maand op ons Blad abonneert, zenden wij op ver zoek gratis de reeds verschenen nummers van ons blad van 23 Mei 1934 af, op welken datum wij met de plaatsing van onze Prijsvraag feuilleton zijn begonnen. AFSLUITING RIJVERKEER POTGIETERLAAN. Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter aigemeene kennis, dat de Potgieterlaan, in verband met het uit voeren van rioleerings- en bestratings- werken, vanaf Dinsdag 26 Juni a.s. tijde lijk voor alle rijverkeer is afgesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. 3449 AFSCHEID K. H. KROON. Als voorganger der Geref. Gem. in H.V. Candidaat K. H. Kroon, die de Geref. Kerk in H. V. geruimen tijd heeft gediend als hulpprediker heeft gisterenavond we gens vertrek naar Andijk afscheid geno men van deze gemeente. Voor deze af- scheidsure bestond groote belangstelling. Nadat de heer Kroon een gedeelte uit Joh. 10 gelezen had. bepaalde spr. zijn ge hoor bij de verzen 11, 12 en 13 uit Joh. 10. Na een korte inleiding stond spr. allereerst uitvoerig stil bij het Schriftwoord „Ik ben de Goede Herder" hierin duidelijk latende uit komen, dat deze Herder Zijn leven stelt voor de schapen. Jezus Christus is het, die met dit Zijn Woord, allen maakt tot het geen wij zijn. Spr. schetste vervolgens waarin het Goede Herder-zijn bestaat om dan met nadruk te herinneren aan het gevaar, de eeuwige honger en kommer, waaraan wij menschen bloot staan. Wij zijn schapen, aldus spr. en op ons komt een onbe kende wolf aan. een wolf die de schapen vermoorden wil. Maar gelukkig er is red ding bij Jezus Christus, die deze wolf op Golgotha heeft overwonnen. Christus is het, die ons alleen voor dit gevaar kan be hoeden. Verlaat de huurling, als hij den wolf ziet komen, de schapen, de Goede Herder daarentegen niet. Hierna week de heer Kroon erop dat wij geen eigendom van ons zelf of van een ander zijn. maar het eigendom van Jezus Christus. Is de toorn des Heeren schrik wekkend, nog grooter is Zijn eeuwige lief de. Ga ik, aldus spr., weg uit Leiden, de Goede Herder blijft, opdat wij steeds meer en meer onderwezen worden in Zijnen dienst. Tenslotte wees spr. op de eenige troost, die den waren geloovige strekt tot blijd schap oip daarna nog met klem van woor den op te wekken te zoeken naar de ééne. groote kudde met den éénen Herder opdat wij hiertoe mogen behooren. Na deze predikatie richtte spr. woorden van dank tot kerkeraadsleden, gemeente en catechisanten. Bij monde van den heer De Niet. die sprak namens den kerkeraad van Leiden en tevens van Noordwijk werd cand. Kroon dankgezegd voor zijn arbeid in deze ge meente. waarna hem werd toegezongen Gez. 63 4 en 5. PARKCONCERT. Het Leidsche Harmonie-Gezelschap „De Post", directeur de heer M. Bolderdijk. zal het eerstvolgende concert van den Bond van Leidsche Harmonie- en Fanfare-ge zelschappen verzorgen. Dit concert zal ge geven worden op Vrijdag 29 Juni a.s. 's avonds 8 uur precies in het Plantsoen (Musis Sacrum). Stoelen zijn te huur tegen den gerin gen prijs van vijf cent. Eventueel „niet doorgaan" van het concert zal bekend gemaakt worden door middel van de kaar ten aan de gewone adressen. Het programma luidt: 1. 5e Lustrum, marsch, M. Bolderdijk. 2. La Peupée de Neurenberg, ouverture. Adam. 3. La Flüte enchantée, fantaisle, Mozart. 4. Dolores, wals, Waldteufel. Pauze. 5. Per Aspera ad Astra, marsch, E. Urbach. 6. Zonnestralen, ouverture, P, E. van Overbeeke. 7. Faust Ballet (7 deelen), Chr. Gounod, a. Allegretto Mt de Valse, b. Adagio, c. Allegretto, d. Moderato Maesto, 2. Mode rato con Moto, f. Allegretto, g. Allegro Vivo. 8. Telefunken, marsch, Joh. Evert. ADRES AAN DEN RAAD. Inzake de oprichting van een Christelijke Fröbelschool. Aan den raad dezer gemeente is onder staand adres verzonden: Geeft met verschuldlgden eerbied te kennen, het Bestuur van de Vereeniging voor Christelijke Fröbelscholen te Leiden, goedgekeurd bij K.B. van 6 Maart 1924, Stbl. No. 74. dat het niet zonder teleurstelling heeft kennis genomen van de besluiten van don Gemeenteraad van 24 Juli 1933 inzake de stopzetting van de subsidiëering van nieuw op te richten bewaarscholen. dat het evenwel de motieven daartoe volkomen eerbiedigt, dat evenwel de groote. en door de ver schuiving van de leeftijdsgrens voor toe lating tot de lagere school, klimmende behoefte aan christelijk fröbelonderwijs in de aan de Heerenstraat grenzende stadswijken het voor ons bestuur moeilijk is werkeloos bij de pakken te gaan neer zitten. dat het daarom wil trachten met hulp en steun der gereformeerde gezindheid in deze gemeente, een fröbelschool op te richten en te exploiteeren zonder subsidie van de gemeente. dat het bestuur zich daarom wendt tot uwen Raad met het verzoek aan onze Vereeniging te willen verhuren de 4 ach terste lokalen van de leegstaande voor malige openbare school aan de Heeren straat voor den tijd van twee jaren met drie optiejaren, ten einde in die lokalen een fröbelschool te stichten en in stand te houden, dat ons bestuur, zoo uw Raad dit ver zoek inwilligt, de vrijheid moet hebben in de gehuurde lokalen en op de speel plaats de allernoodzakelijkste verande ringen aan te brengen, die noodig zijn om lokalen en speelplaats voor het geven van fröbelonderwijs in te richten. dat aard en omvang dezer werkzaam heden aan de goedkeuring van het col lege van Burgemeester en Wethouders zullen worden onderworpen. Redenen waarom het bestuur uwen Raad verzoekt goedgunstig op dit verzoek te willen beschikken. Namens de Vereeniging voor Christ. Fröbelscholen: wg T S. GOSLINGA, voorzitter, wg G DE LIND v.WIJNGAARDEN- '6' OOSTVEEN, Secretaresse. L. V. V. ,D. V. S.". Feestelijke herdenking van het 15-jarig bestaan. De concertzaal „Concordia" was Zater dagavond keurig met bloemen versierd;; naast het .podium was de groen-zwarte D.V.S.-vlag temidden van groen opgesteld. De zaal was nagenoeg geheel gevuld, toen de heer P. Piket, secretaris van D.V.S. de feestelijke bijeenkomst ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan met een hartelijk woord .van welkom opende. Aanvankelijk, aldus spreker, was het plan van het be stuur dit feit niet feestelijk te herdenken, doch op aandringen van leden en velen die het goed met D.V.S. meenen, zijn wij er ten slotte toe overgegaan. De vereeniging heeft voor- en tegenspoed gekend en is vooral ook van het laatste niet verschoond .gebleven. Dank zij de medewerking van leden, donateurs en begunstigers is D.V.S. op heden kerngezond. De verrichtingen van de elftallen zijn over het algemeen bevre digend Vooral de Juniores doen den laat- sten tijd uitstekend werk, zoodat vele oude ren er een voorbeeld aan zouden kunnen nemen. Nadat spreker dank had gebracht voor de bloemenhulde door L.V.B. en di verse zusterverenigingen gebracht, ein digde hij met allen een genoeglijken avond toe te wenschen. Direct daarop volgde een huldiging van het volledig bestuur, dat daartoe op het podium had plaats genomen. De heer P. Hillebrand sprak hen toe en schetste aller eerst den heer P. Piket als een volijverig secretaris, waaraan D V.S. veel te danken heeft, een hard en accuraat werker, wien een boekenkast werd aangeboden; daarna huldigde hij den penningmeester, den heer J. de la Rie, wien door den heer P. Hille brand eveneens groote lof werd toege zwaaid en die een mooi inktstel in ont vangst mocht nemen, terwijl de heer J. Hillebrand als commissaris van materiaal een fraai stilleven ontving. Na deze huldiging, welke door daverend applaus uit de zaal werd onderstreept, werd met de afwerking van het program een aanvang gemaakt. The Hofenk Band had er de stemming al heel gauw in en zorgde tusschen de nummers door dat deze er wel inbleef. De heer J. C. van Heuzen oogstte veel bijval met zijn liedjes. Het Eerste Leidsche Klucht- en Revue gezelschap onder regie van Nard Boer. bracht een tweetal één-acters, waarbij vooral „De Macht der Vrouw" zeer insloeg en herhaaldelijk de lachsalvo's deed op laaien. De heer van Eijk zong te zamen met den heer Barning eenige liedjes en oogstte daarmede veel en welverdiend applaus. Mej. HarteveldGroenendijk en een danspaar zorgden voor afwisseling op het programma. Het geheel vormde een waardige lustrum-viering. Een geanimeerd bal onder leiding van mej. Jeanne de Wekker besloot dezen feestavond, Kapwerk en grimeering waren uitste kend verzorgd door den heer P.. v, d. PijL VER. VOOR INTERNATIONAAL JEUGDVERKEER. Jeugdreizen naar Amerika, Engeland, Frankrijk en Oostenrijk. Men schrijft ons: De Vereeniging voor Internationaal Jeugdverkeer, alhier bemiddelt niet slechts uitwisseling van leerlingen (dit jaar vooral naar België), maar organiseert ook groep- reizen naar verschillende landen. Voor het eerst zal er een excursie naar Noord-Amerika plaats hebben en wel in samenwerking met den. ook hier te lande, bekenden jeugleider Dr. Sven Knudsen en Mrs. Knudsen uit Boston..Met het gezel schap jonge Amerikanen, dat ook dit jaar Nederland zal bezoeken, zullen er. volgens het plan, groepen van Deensche, Zweed- sche, Zwitsersche. Hongaarsche en Neder- landsche jongens en meisjes op 4 Augus tus met de Statendam naar New York ver trekken, waar de jonge Amerikanen, even als in andere plaatsen, gastvrijheid bij Amerikaansche families zullen genieten. Voor deze zeer bijzondere reis staat een zeer aantrekkelijk programma ter beschik king. Naar Engeland worden tal van groepen gezonden en wel op 14 Juli. 11 en 25 Augustus; deze naar de leeftijd gevormde groepen gaan naar Ipswich, Rubery, Worthing, Reading, Anglesey, of Londen, waai- zij in vacantiehuizen met jonge menschen van andere landen zullen ver blijf houden. Naar Frankrijk (Boulogne s/ Mer) ver trekt er een groep op 4 Augustus met de Statendam voor een verblijf van 3 weken in de Colonie de vacances, geleid door M. enMme. Prudhommeaux. Wat de excursie naar Oostenrijk betreft, zoo zoude het te betreuren zijn. indien deze, wegens de onzekere toestanden daar, niet doorging: ook met het oog op de vele voorbereidingen, die daar voor een feeste lijke ontvangst der jonge Nederlanders worden getroffen. Bezoeken aan Inns- brück, Traunkirchen en Schloss Grub in Hallstatt staan op het programma. DE CONVERSIELEENING DER GEMEENTE LEIDEN. Een aanzienlijke reductie zal moeten worden toegepast. Naar wij vernemen is de inschrijving op de conversieleening der gemeente Leiden, groot f. 1.120.000.rentende 4 °/o 's-jaars, zoodanig, dat bij de toewijzing een aan zienlijke reductie zal moeten worden toe gepast. o HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Carl. Brandse, Hansenstraat 73. Leiden, brandstoffenhandel; vracht en luxe-auto-verhuurinrichting. Bijvoeging uitgeoefend bedrijf: Jacht haven „Het Zwanengat", Haarlemmer vaart, hoek Leede te Warmond. GOEDKOOPE KNLPKAARTEN BIJ DE N. Z. H. Naar wij vernemen zullen hinnenkort bij de N.Z.H.T.M. Knipkaarten tegen ge reduceerd tarief worden ingevoerd. GEM. KWEEKSCHOOL. Geslaagd voor de 4de en laatste groep de heeren H. Louwe, H. Nieuwland, A. van Norden en G. A. Waldkötter, allen alhier en H. Schiere te Boskoop. Afgewezen één. Totaal geëxamineerd 24 candidaten. Totaal geslaagd 21 candi- daten. o De Wethouder van Financiën, de heer Goslinga, zal deze week spreekuur houden op Dinsdagmiddag half drie, in plaats van op Woensdag. Geslaagd voor het examen rijksklerk der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, mej. E. C. Bouter, alhier. Ie kantoor, de heer G. v. d. Neut, 2e kan toor, de heer J. P, Ouwerkerk. inspectie directe belastingen le afdeeling 'en de heer K. W. van Theenen te Hillegom. Voor het eindexamen M. S. G. afdee ling Electrotechniek is geslaagd de heer A. C. Verbooght alhier. Onze stadgenoot de heer W. F. Kars tens is geslaagd voor 't notarieel examen eerste deel. Reserve-majoor H. J. A. van Son, van het 6e regiment veld-artillerie en onder de wapenen in de legerplaats bij Oldebroek tot het bijwonen van oefeningen, vertrekt 27 dezer met groot verlof. Het bestuur van de Ver. tot opleiding van Bewaarschoolhouderessen, gevestigd alhier had in een tweetal adressen be zwaar gemaakt tegen het voornemen van Provinciale Staten van Zuid-Holland om het provinciaal subsidie aan deze vereeni ging geleidelijk op te heffen. Desondanks handhaven Gedeputeerde Staten hun voorstel. Zaterdagmiddag is de 43-jarige N. S„ toen hij per rijwiel de Steenstraat wilde oversteken, aangereden door een taxi. be stuurd door den 22-jarigen J. J. de T. S. kwam te vallen en werd vrij ernstig aan het been verwond. DE ALGEMEENE TOESTAND. Optimisme van Kellogg Barthou in Belgrado Amnestie in het Saar- gebied De internat, arbeids- conferentie gesloten. De Duitsche regeering heeft aanwijzing gegeven, dat ten teeken van afwijzing van Versailles, dat 15 jaar geleden werd ge sloten en om uiting te geven aan den rouw vanwege het feit, „dat het Duitsche volk nog steeds onder den harden druk van dit dictaat staat", op 28 Juni a.s van alle dienstgebouwen van het Rijk, de lan den en de gemeenten de vlag halfstok zal hangen. Een demonstratie, die ongetwijfeld weer onnoodig kwaad bloed zal zetten in bree- den kring. Bijzonder opvallend in deze zware tijden is een verklaring van den vroegeren Ame- rikaanschen minister Kellogg, waarnaar 't Kellog-pact is genoemd, dat hij samen met Briand uitwerkte. Deze laat een op- timistischen klank hooren, waar hij zeide: „Een nieuwen wereldoorlog acht ik niet waarschijnlijk. De landen zijn tot bezin ning gekomen. Zij hebben niet vergeten en zullen ook niet vergeten, de ver schrikkingen. de ellende en de beest achtigheid van het laatste wereldconflict. In paniekstemming is veel over oorlog gesproken, maar wij zijn nog niet zoover. De ontwapeningsbesprekingen kunnen wel tijdelijk mislukken, omdat de staats lieden het over de voorwaarden eener ont wapening niet eens kunnen worden, maar dat beteekent nog geen nederlaag voor den vrede. Het buiten de wet stellen van den oor log moet langzaam gaan, omdat de oor log een instelling van duizenden jaren is geweest. Maar elk jaar dat voorbijgaat zonder oorlog brengt de wereld dichter bij haar uiteindelijk doel: „Den Wereldvrede". Met groote bevrediging zie ik hoe de laatste jaren overal anti-oorlogspacten, verzoenings- en arbitrage-overeenkomsten zijn gesloten en andere stappen zijn ge daan welke gericht zijn op den vrede". Barthou is uit Boekarest vertrokken en per jacht van koning Alexander te Bel grado gearriveerd, waar hij eveneens har telijk is ontvangen. De koning van Roemenië heeft den spe- cialen correspondent van de Parijsche Matin een interview toegestaan. Het is noodzakelijk, dat de beide vol ken elkander nog beter leeren kennen. In Roemenië kent men Frankrijk en de élite van de Fransche bevolking kent ook Roe menië Maar de groote massa van het Fransche volk weet nauwelijks iets over het Roemeensche land. Voor Roemenië is thans het oogenblik gekomen de jongere generatie tot medewerking aan de regee ring de gelegenheid te geven, want het land heeft krachten noodig, die door het politieke leven nog niet verbruikt zijn. Beteekent dit wijziging in de Roemeen sche regeering? De regeeringscommlssle voor het Saar- gebied heeft den landsraad een amnestie- voorstel voor delicten in het Saargebied doen toekomen. Het voorstel, dat waar schijnlijk reeds a.s. Woensdag door den landraad zal worden aangenomen, en dan op 1 Juli van kracht zal worden, is ver deeld in drie hoofdstukken. Het strekt zich uit zoowel tot zuiver politieke strafbare handelingen als tot delicten uit economischen nood. Wat be treft politieke delicten worden straffen, die bij de inwerkingtreding der verorde ning rechtsgeldig zijn en nog niet zijn geboet, kwijtgescholden, wanneer zij be staan uit vrijheidsstraffen tot 5 jaar of een geldboete of uit beide. Vrijheidsstraf fen van langer duur worden eerst met 5 jaar verkort, waarna de rest gehalveerd wordt. Daarbij komt gevangenisstraf in de plaats van tuchthuisstraf. Aanhangige processen worden gestaakt, wanneer het delict is begaan vóór 11 Juni 1934 en wan- Zaterdagmiddag arriveerde aan het station alhier zeventig militairen van 't R.V.A. uit de legerplaats Oldenbroek, die aldaar militaire oefeningen hadden ge houden. Zaterdagmorgen is de 44-jarige mej. C. Vdoordat zij de verkeersregelen niet in acht nam. op den hoek van den Zijlsingel en de Evertsenstraat aangereden door den 22-jarigen wielrijder H. E. Mej. V. kwam daarbij zóó ongelukkig terecht, dat zij het rechterbeen brak en door den Eerste-Hulp- dienst naar het Academisch Ziekenhuis moest worden overgebracht. Zaterdagmiddag om ongeveer vijf uur is trein 3391 komende van Leiden bij het binnenkomen op het centraal station te Utrecht tegen een anderen trein, die voor het vertrek gereed stond, aangebotst. Hoewel de schok groot was, werd geen der passagiers verwond, en bleef het tot materieele schade beperkt. In de Stedelijke Werkinrichting waren opgenomen: Datum. Volw. pers. Kind. Totaal Maandag 18 Juni 52 52 Dinsdag 19 Juni 54 54 Woensdag 20 Juni 56 56 Donderdag 21 Juni 54 54 Vrijdag 22 Juni 52 52 Zaterdag 23 Juni 53 53 BINNENLAND. H.M. de Koningin is in Haar vacantie- verblijf te Brig, in Zwitserland, aange komen. (Binnenland, 3e Blad.) Memorie van Antwoord inzake wijziging der landbouw-Crisiswet verschenen; er wordt gestreefd naar sterke concentratie. (3e Blad.) De heer Ketelaar gehuldigd ter gelegen heid van zijn 75sten verjaardag. (Binnen land, 3e Blad) Zware brand in bollenhuis te Hillegom. (3e Blad.) BUITENLAND. Optimistische verklaring van Kellogg. (Buitenl., le Blad.) De Fransche minister Barthon te Bel grado. (Buitenl., le Blad.) De Internationale Arbeidsconferentic is verdaagd. (Buitenl., le Blad.) Amnestie in het Saargebied. (Buitenl., le Blad.) Weer een rede van Goebbels. (Buitenl., le Blad.) neer geen zwaardere straf dan geldstraf of gevangenisstraf tot 5 jaar te verwach ten is. Nieuwe vervolgingen worden niet aanhangig gemaakt. In een bijgaand memorandum wordt er op gewezen, dat met het begin der werk zaamheden van de plebiscietcommissie een gewichtig tijdvak voor de voorbereiding der stemming aanvangt Een der belang rijkste voorwaarden voor een ordelijk ver loop der stemming is de handhaving van orde en rust. De regeeringscommlssle koestert den dringenden wensch, dat zij in de vervulling van haar taak door de geheele bevolking wordt gesteund. De ver ordening wordt uitgevaardigd om bij het in functie treden van de plebiscietcom missie een periode van rust en vrede in te luiden. In grensgevallen moeten de be palingen van het amnestievoorstel ruim worden toegepast. De Internationale Arbeidsconferentie heeft Zaterdag haar werkzaamheden be ëindigd. Vóór de verdaging is de raad van beheer van het Internationaal Abeldscon- ferentie voor de volgende drie jaar ge kozen. Deze Raad bestaat, zooals bekend, uit zestien vertegenwoordigers van regee ringen, acht werknemers- en acht werk gevers-vertegenwoordigers. Volgens de statuten worden acht der regeeringszetels bezet door de belangrijkste industrielan den, n.I. Duitschland. Frankrijk, Engeland Italië, België, Britsch-Indië, Japan en Canada. De andere acht zetels werden bij de stemming toegewezen aan Spanje, China, Polen, Finland, Argentinië, Tsjecho Slowakije,, Brazilië en Mexico. De conferentie heeft zich ook nog bezig gehouden met het probleem der 40-uren- week. De werkgeversgroep stond op het standpunt, dat de kwestie bgter geheel van de agenda zou kunnen worden afge voerd. Tenslotte werd een resolutie aan genomen die er den raad van beheer de beslissing over geeft, de kwestie weer aan te vatten indien de kansen in dit opzicht beter worden en haar onder omstandig heden op de agenda van de conferentie van het volgende jaar te plaatsen. FRANKRIJK. Wederom politieke botsingen. In verschillende Fransche provincieste den is het Zaterdag en Zondag tot onlus ten gekomen, waardoor politie en gendar merie genoodzaakt waren, krachtdadig in te grijpen. Vooral te Lorlent kwam het tot ernstige botsingen toen communisten en socialisten protesteerden tegen een betoo ging van de organisatie „Croix de Feu". Met steenen en andere voorwerpen wer den politie en mobiele garde, die de be- toogers wilden uiteendrijven, gebombar deerd Een luitenant werd door een steen midden in het gezicht geraakt. De politie was den toestand niet langer meester en kreeg versterking van de marine-brand weer, die de menigte met eenige stralen uiteen wilde drijven, doch eveneens aan gevallen werd, zoodat de politie en de mo biele garde tenslotte van haar vuurwape nen gebruik ging maken. Het gevecht, dat af en toe zeer heftig was, duurde tot één uur 's nachts. Toen was de politie weer meester van den toestand. Een groot aan tal personen werd gearresteerd. Vijftien leden der mobiele garde vier polltie-man- nen en vier marine-brandweerlieden liepen verwondingen op. Te Parijs heeft een stoet van 5000 oor logsverminkten gedemonstreerd tegen de verlaging der pensioenen. De stoet trok eerst langs de opera en vervolgens in de richting van de Are de Triomphe. Daarbij werd den mannen echter de weg versperd door politieagenten Het kwam tot een vechtpartij, waarbij enkele beambten licht werden gewond.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1