Om den grooten prijs van Europa 75,fe Jaargang Maandfa? 25 Juni 1934 No. 25 De motorraces te Assen. Het voornaamste Nieuws van heden. —o Van der Pluym de snelste Nederlander. o Zaterdag werd te Assen voor de tiende Snaai de groote prijs van Nederland ver reden, welke dit jaar tevens gold als de groote prijs van Europa. De deelneming was deze keer dan ook buitengewoon groot. 120 rijders hadden zich opgegeven, waar van slechts enkelen niet aan de start ver schenen. Het weer dreigde een oogenblik niet mede te werken daar er des Vrijdags zeer veel wind stond en des Zaterdags ochtends de lucht zeer betrokken was. Later bleek het zeer goed race-weer te zijn. Om 9 uur 30 des morgens startten de klassen 175 cM3., 250 CM3. en 350 cM3. In de 175 cM3. bleek de Belg van Goor op Benelll verreweg de snelste. HIJ reed zijn 14 ronden met een gemiddelde van 101.3 KM. per uur wat een nieuw record beteekende (vorig jaar 95.5 K.M. per uur). De snelste ronde reed hij met een gemid delde van 103.55 K.M. (vorig jaar 97.4). Als no. 2 en 3 kwamen Dlckwell op Barbé en v. Geert op Rush. De uitslag is: 1. Van Goor op Benelll, 242.2 Kil, in 2 U. 25 m. 34 2/5 sec.; 2. Dlckwell op Barbé in 2 u. 37 m. 36 see.; 3. Van Geert op Rush in 2 u. 39 m. 25 1/5 sec. In de 250 cM3. bleken de Duitsclie D.K.W.-rijders Winkler en Geiss geweldig snel. Om beurten aan den kop liggend lie pen ze ver uit op alle andere 250-ers. In de laatste ronde echter kreeg Geiss motorpech op slechts eenige honderden meters van de linlsh. Hierdoor werd Wink ler onbedreigd eerste met een gemiddelde van 122 KM. per uur (vorig jaar 118.1 K.M.). Geiss wandelde met zijn onbruik bare machine naar de finish en werd op 't laatste moment gepasseerd door Archer iNew-Imperial). Geiss werd derde doch draalde in zijn klasse de snelste ronde n.l. 126.9 K.M. per uur (vorig jaar 118.2 K.M.). Vierde werd Mellora op Excelsior. Van de Nederlanders kwamen als negende Jaap Fyma op Grindly-Peerless (113.5 K.M.). Hartman op Excelsior en 12e C. Huijbregts op New-Imperial (105.5 KM.). De uitslag is als volgt: 1. W. Winkler (DM.) 311.4 K.M. in 2 Sur 35 min. 37 sec.; 2. L. T. Archer (New Imperial) in 2 uur 36 min. 33 sec.; 3. A. Geiss (D.K.W.) in 2 u. 37 m. 15.3 sec.; 4. E. A. Mellors (Excelsior) in 2 u. 37 m. 55.2 sec.; 5. L. H. Davenport (Bayllss Thomas) in 2 u. 38 m. 20.3 sec.; 6. Tyrell Smith (Rudge) in 2 u. 39 min. 1.2 sec.; 7. C. T. P. Dodson (New Imperial) in 2 u. 39 m. 3.1 s.; 8. Paddy Johnston (Cotton) in 2 u. 46 m. 14.4 sec.; 9. Fijma (Grindlay Peerless), Ne- derlandsch kampioen, in 2 uur 49 min. 43.1 sec.; 10. A, Hartman (Excelsior) in 2 u. 52 m. 28.1 sec.; 11. Winkel (D.K.W.) in 2 u. 52 m. 48.1 sec.; 12. Huybrechts (New Impe rial) in 2 u. 58 m. 50 s.; 13. Marguerite (Lady) in 3 u. 1 min. 31.2 sec. In de 350 cM3. was weldra Simpson (Engeland) op Norton aan den kop en bij behield de leiding tot het einde met een geroddelde van 131.6 KM. per uur (vorig jaar 126.3 K.M.). Om de 2e plaats ontspon zich dadelijk een verwoede strijd tusschen de Engelschen Rusk, Mitchell en Nott, die pas in de laatste ronde beslecht wrd ten voordeele van Rusk op Velocette (131.4 K.M. per uur). Hoe vurig de strijd Fas bleek uit den snelsten tijd die Rusk in die klasse maakte (135.8 K.M.) per uur (vorig jaar 130.9 K.M.) Mitchell op Velo- oette werd derde (131.1 K.M. per uur) en Nott op Husqvarna vierde (130.8 K.M.) per uur). De machine van Mitchell was onge twijfeld sneller, maar Rusk reed veel beter rn kon zoodoende in de bochten inhalen wat hij op de rechte einden verloor. Dat hij eenmaal buitelde deerde hem niet. Nott viel ook eenmaal en kreeg later bougie- lech. De volgende Nederlanders werden geplaatst als achtste Schott op Velocette, dis tiende Visser op Lady (117.7 K.M.) en sis elfde Bosman. De uitslag was: L Simpson (Norton). 346 K.M. 2 uur 37 ■nin. 47 sec., gem. 131.6 KM. 2. Rusk (Velo cette). 2 uur 38 min 5 sec., gem. 131.4 K.M. 3. Mitchell (Velocette) 2 uur 38 min. 21 sec. Km. 131.1 KM. 4 Nott (Husqvarna) 2 uur 38 min. 50 sec., eem. 130.8 K.M. 5. Loof •imperia) 2 uur 45 min 46 sec., gem. 325.4 KM. 6. Klein (Norton) 2 uur 45 min. sec., gem. 125.3 K.M 7. Aranda (Velo cette) 2 uur 46 min. 39 sec., gem. 124.3 KM. 8. Schott (Velocette) 2 uur 53 min. 39 sec., gem. 119.5 KM. 9. Mellmann (N.S. U.) 2 uur 54 min. 18 sec., gem. 119.1 K.M. 10. Visser (Lady) 2 uur 56 min. 2 sec., gem. 117.7 KM. ll.Bosman (Velocette) 2 uur 56 min, 23 sec. gem. 117.5 KM. 12. Vieyra (Velocette) 3 uur 4 min. 19 sec., gem. 112.6 KM. Des middags volgde ter aanschouwe van misschien zeventigduizend toeschou wers de zware klasse. Om kwart over twee wordt gestart. Na een bijna onuttwirbaar kluwen blijkt Guthrie (Engeland) en Sundquist (Zweden) den kop te hebben genomen met v. d. Pluijm vlak op de hielen. Ie ronde 139 KM. per uur. Intusschen wordt bekend dat P, v. Wijngaarden voor W. Handley rijdt, Aranda niet gestart is evenmin als Tyrell Smith. Verder is de New Imperlal- rijder Dodson vervangen door S. Wood, de man de reeds vele lauweren op de T.T.- races plukte. Guthrie schiet intusschen met een gemiddelde van 141.6 KM. rond, op een halve minuut gevolgd door Demeuter. Dan volgt Nolr en dan v. d. Pluijm. daar Sundquist die kranig reed na le ronde bandenpech heeft. Wij zien na eenige mi nuten gewacht te hebben vervolgens de diverse rijders voorbijschieten. De vierde ronde brengt ons het teleurstellend nieuws dat v.d. Pluijm is afgezakt door pech tot de 13e plaats Deze ronde geeft ons ook nog de sensatie dat Flinterman bij de bocht vlak bij de tribune de droge sloot inrijdt. Zonder kwetsuren kan hij terugloopen naar het middenterrein doch hij moet als toeschouwer de verdere races meemaken, daar zijn motor onklaar is geworden. Slippen en vallen zijn niet van de lucht. 5e ronde. Lambert slipt op de zelfde plaats, haalt z'n motor uit de sloot, trapt er een beetje tegen en doet verder weer mede. Kranig werk na een dergelijken val, Van der Pluijm rijdt geweldig en hij heeft in de 6e ronde tot de 7e plaats opgehaald. In de 7e ronde gaat Guthrie nog aan den kop op ongeveer minuut gevolgd door Demeuter. dan Noir. Kalen v. d. Pluijm en v. Wijngaarden op de achtste plaats. De andere landgenooten de Ridder en Schott zijn uitgevallen. In de 8ste ronde blijkt dat Demeuter sterk op Guthrie inloopt. Men ziet thans Milhoux die in het begin 2 ronden achterstand had, doordat motor niet wilde starten, prachtig inloopen. Hij heeft nu nog ruim 1 ronde achterstand. Van d. Pluijm heeft weer pech en verhulst van de reeds ingenomen vijfde plaats naar de 13e. wat echter door gedeeltelijk uitvallen van verschillende rijders terug gebracht wordt tot de 7e plaats direct achter van Wijngaarden. In de 14e ronde Is Guthrie, de leider, in een bocht geslipt. Hij kreeg een hersen schudding en valt uit. Ook v. d. Pluijm heeft weer pech. De ketting van zijn motor is gebroken. Toch bezet hij nog de vierde plaats in de 16 ronde. De Nederlander van Gent valt uit. In de 19e ronde wordt Noir. die tot nu toe de derde plaats innam eerste gevolgd door Demeuter. Kalèn. v. d. Pluijm en G. Wood, vlok daarachter v. Wijngaarden Milhoux is thans 8e en 9e, v. Hamersveld. Kalèn krijgt pech en moet zijn motor repareeren. juist als hii met Demeuter vecht om de tweede plaats. Hij blijkt zijn motor niet te kunnen reparee ren en moet den strijd staken. De beide F.N.-rijders liggen aan den kop, gevolgd door onzen landgenooten v. d. Pluijm en Van Wijngaarden. In de laatste ronde krijgt Noir pech, waardoor hij de eerste plaats verliest aan Demeuter. Zelfs denkt men nog dat van der Pluijm tot de 2e plaats zal inloopen. doch na zeer veel moeite krijgt Nolr zijn motor weer aan den gang om dan den tweeden prijs te winnen. Van der Pluijm wordt derde en is door die schitterende race tevens kampioen van Nederland. 1. Demeuter (F.N.) ,415.4 KM. 3 uur 3 (F.N.) 3 uur 5 min. 29 sec., gem. 134.4 KM. 3. v. d. Pluijm (Husqvarna) 3 uur 10 min., 26 sec. gem. 130.8 KM. 4. P. v. Wijn gaarden (Norton) 3 uur 15 min. 17 sec. gem. 127.5 K.M. 5. Soendus (N.S.U.) 3 uur 16 min. 3 sec., gem, 127 K.M. 6. Milhoux (F.N.) 3 uur 16 min. 20 sec., gem. 126.7 K.M. 7. Bagger Schut (Eysink) 3 uur 21 min. 50 sec. gem. 123.4 K.M 8. Hamers veld (Eysink) 3 uur 22 min. 58 sec. gem. 122.8 K.M. 9, Lambert (Sarolea) 3 uur 23 min. 58 sec., gem. 122.1 K.M. 10. Bizzozero (Rudge) 3 uur 25 min 47 sec., gem. 121.2 K.M, 11. Reinberger (Montgomery) 3 uur 33 min. 31 sec., gem. 116.5 KM. VOETBAL. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. AJAX DOOR HERACLES GESLAGEN. Aanstaanden Zondag kan de beslissing vallen. Voor het tournooi om het kampioen schap van Nederland werd AJax in Almelo met 2—1 geslagen. Een schitterende revanche van Heracles, waarvan wij in tusschen al zoo'n beetje een voorgevoel hebben gehad! Willem II klopte Velocltas met 20 en de mogelijkheid blijft dus bestaan dat K.F.C., Ajax en Willem II met evenveel punten eindigen. Zondag worden gespeeld K.F.C.—Willem II en Ajax— Velocitas. Momenteel is de stand: KF.C. 7 4 2 1 14—4 10 Ajax 7 3 2 2 18—7 8 Willem II 7 3 2 2 13—15 8 Heracles 8 4 0 4 1220 8 Velocltas 7 1 0 6 719 2 Zooals men ziet heeft K.F.C. aan een gelijk spel tegen Willem n voldoende om kampioen te zijn. HeraclesAjax 21, ondanks concentratie! Na haar 91 nederlaag in Amsterdam won Heracles gisteren thuis volkomen ver. diend met 2—1 van Ajax. Indien de voorhoede van Heracles een beetje beter de kunst van doelpunten maken verstaan had, dan zou het een débacle voor de Amsterdammers geworden zijn. Vooral na de rust heeft de strijd zich bijna uitsluitend afgespeeld op de speel- helft van Ajax. Ajax was reeds den vorigen dag in „con centratie" gegaan! De Ajaxieden waren reeds Zaterdag in het naburige plaatsje Holten gearriveerd, waar zij in de stilte van het landelijke dorpje zich hebben voorbereid op dezen kamp, die voor de Amsterdammers van groote beteekenis was. Het spel golft aanvankelijk snel op en neer. Na 8 minuten geeft Van Reenen aan Ajax de leiding o—1. Heracles valt dan vinnig aan en wordt gaandeweg sterker. De middenlinie met den spil Freese aan het hoofd, speelt een prachtig stuwend spel en tegelijkertijd bewaakt Freese voortdurend den Ajaxmiddenvoor van Reenen. die aldus weinig kans krijgt. De druk on het Ajaxdoel wordt steeds sterker en in de laatste tien minuten voortdurend voor het doel, doch er is geen doorkomen aan. Na de rust blijft Heracles veel sterker. Slechts enkele malen komt de bal op de helft der thuisclub. Na 25 minuten maakt Schlosser gelijk (11) en 10 minuten voor het einde geeft dezelfde speler aan Heracles de leiding 2—1. Ajax ls geheel uitgespeeld en de Amsterdammers mogen tenslotte blij zijn dat zij er zóó zijn afge komen. VelocitasWillem n 02. Met 20 bleef de Zuidelijke kampioen, Willem H, in de meerderheid, een over winning, die zeker niet onverdiend ge noemd kan worden, doch die met wat meer geluk aan de Groningsclie zijde, evengoed een 20 nederlaag had kunnen zijn. Het feit, dat Velocitas den avond te voren in Utrecht tegen Feyenoord had gespeeld en buiten deze zware ontmoeting ook nog twee lange en vermoeiende trein reizen achter den rug had, was voor de Groningers erg in het nadeel, vooral na de rust, toen twee harer spelers moesten worden vervangen en de rest van het elf tal slechts met moeite den geheelen wed strijd kon uitspelen. Desondanks traden de Groningers ook in de tweede helft het meest aanvallend op. Over het geheel was het een matig ge speelden wedstrijd, met een zeer goed eer ste half uur, waarin aan beide zijden buitengewoon aantrekkelijk spel werd ge geven. Ondanks de vermoeienissen van den vorigen avond waren het de Gronin gers, die het tempo aangaven en door gaans voor doel het gevaarlijkst opereer den. Resultaten bleven echter uit, deels door de minder goede afwerking hunner aanvallen en het onfortuinlijk schieten, deels door het werkelijk uitstekend keep- werk van v. d. Aa en het betrouwbaar verdedigen van Spijkers en Smulders. Vooral Spijkers speelde gedurende den geheelen wedstrijd een prachtige back partij en heeft in talrijke hachelijke situ aties op het laatste oogenblik redding gebracht. Vrij onverwacht nam Willem II in de achttiende minuut de leiding, toen v. Ierland betrekkelijk van dichtbij in schoot, een overigens gemakkelijk houd bare bal, die den Velocitaskeeper, Kolt- hof, blijkbaar volkomen verraste. Tien minuten voor de rust werd v. d. Aa ge passeerd door een fraaien kopbal van Bonsema, welk doelpunt scheidsrechter Israels echter annuleerde, wegens het aanvallen van den keeper, voordat deze den bal in zijn bezit had. Deze teleurstel ling werkte schijnbaar deprimeerend op 't Velocitas-team, van welke inzinking de Tilburgers gebruik maakten om kort voor de rust den voorsprong te vergrooten. Het was van der Wouw. die deze goal uit een doelworsteling wist te maken. Na de pauze stelde Velocitas alles in het werk, den achterstand in te loopen, doch hoe zij i ook zwoegde, even zoovele malen werd zij onverbiddelijk teruggewezen. Steeds meer raakten de gastheeren uitgeput en of schoon zij tot het eind toe in het veld iets sterker bleven slaagden zij er niet in den achterstand te verkleinen. Het spel werd steeds onaantrekkelijker en ging tenslotte als een nachtkaars uit. VELOCITAS WINT DEN VOETBALBEKER Een 32 zege op Feyenoord (na verlenging.) Op het terrein van U.V.V. is Zaterdag avond de eindstrijd om den K.N.V.B.-beker gespeeld tusschen Velocitas en Feyenoord, welke na verlenging door de Groningers werd gewonnen. De belangstelling voor dezen strijd was groot. In het begin gingen de krachten vrijwel gelijk op, doch technisch waren de Feyen- oord-mannen in de meerderheid. Vooral van Heel speelde goed, doch door het doortastende spel van de Velocitas-voor- hoede kon zijn spel zich niet geheel ont plooien. Toen Meulema (Velocitas) den bal achter v. d. Male liet verdwijnen, werd deze goal door den scheidsrechter niet toe gekend. De keper van Velocitas verrichtte, vooral in de eerste speelhelft, goed werk. Aan beide kanten werd best gespeeld, maar tot doelpunten kwam het de eerste drie kwartier niet. De tweede helft werd inge zet met een doelpunt voor Velocitas, dat gevolgd werd door een tweede, die echter geen van beide werden toegekend. Hoewel Velocitas in de meerderheid bleef, kwam er nog steeds geen doelpunt. Steeds waren de Groningers voor het Rotterdamsche doel. Een kwartier voor het einde, toen van Heel in samenwerking met Vrauwdeunt de voorhoede van Feyenoord aan het werk had gezet, wist Burg het eerste doelpunt te maken. Eenige oogenbliklcen later had Bas Pauwe er reeds 20 van gemaakt. Doch langzamerhand kwamen de Gro- ningsche voetballers, die er even uitwaren, weer op zetten. Een Rotterdamsche back schoot in eigen doel, 21 hetgeen aanlei ding voor Velocitas was er alles op te zet ten. En inderdaad maakte Bonsema gelijk. Vóór het eindsignaal gefloten wordt, volg den er geen doelpunten meer, zoodat met gelijken stand 2—2 het einde kwam. Na een poosje gerust te hebben werd de strijd verlengd. Reeds bij den eersten aan val van Velocitas was het Van der Velde, die het winnende doelpunt scoorde. Hier door kwam Velocitas in het bezit van den K.N.V.B.-beker. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN „BODEGRAVEN". De Nederlaagwedstrijden van Bodegra ven zijn gisteren voortgezet met twee ontmoetingen tegen Utrecht-elftallen, welke beide overwinningen voor de thuis club opleverden. Bodegraven I kwam met een gewijzigde opstelling in het veld en speelde ondanks de hooge temperatuur vooral voor rust tegen de uitstekende Utrechtploeg een aardigen wedstrijd. Reeds na 5 minuten spelen weet de middenvoor der gasten na een snellen Utrecht-aanval onhoudbaar te scoren, 01, doch kort hierop maakt de linksbinnen van Bodegraven gelijk. Het spel gaat snel op en neer. Met een goed schot bezorgt de linksbinnen van Bode graven zijn club de leiding. 21. Bode graven komt er steeds beter in en de mid denvoor geeft den doelman der gasten geen kans. 31. Na de hervatting hebben de gasten over het algemeen het beste van het spel ge had, doordat de halflinie van Bodegraven haar aanvallende taak te veel verwaar loosde. Na eenige snelle aanvallen van Utrecht, is het slotte de midvoor. die door breekt en den achterstand verkleint, 32. Dezelfde speler maakt er nog 42 van, hoewel het ons wilde voorkomen, dat dit doelpunt niet geheel vrij van hands was, hetgeen echter den arbiter ontging en het einde kwam met een 42 zege der thuis club. De ontmoeting van de reserveploegen gaf een volkomen geüjkopgaanden strijd te aanschouwen, welke tenslotte met de oneven goal door Bodegraven werd ge wonnen. De gasten namen vrij spoedig de leiding, doch uit een corner kopte de midhalf van Bodegraven het leder naar den vrijstaanden rechtsbuiten, die op zijn beurt fraai inkopte. Na de hervatting namen de gasten we derom de leiding, doch met een boogschot bracht wederom de rechtsbuiten van Bo degraven partijen op gelijken vooet, ter wijl kort daarna de rechtsbinnen van Bodegraven met een uitstekend doelpunt de overwinning tot een feit maakte, 3—2. Ook de Junioren van Bodegraven brachten het er goed af. Het A-elftal be reikte uitspelend tegen O.N.A ,A een ge lijk spel 22, terwijl de B-ploeg haar eerste overwinning boekte, door Gouda D met niet minder dan 91 te verslaan. Bij de motorraces te Assen zijn alle records verbeterd; Demeuter (België) won op F.N. den grooten prijs van Europa; Van der Pluym de snelste Nederlander. Om 't voetbalkampioenschap van Neder land; overwinningen van Heracles en Willem n. Velocitas won den Ned. Voetbalbeker met 32 tegen Feyenoord, na verlenging. Het intern, concours-hippique te Am sterdam; Italië won den landenwedstrijd. J. Elzinga (Leidsche Zwemclub) gekozen in het Nederlandsch Zevental voor den wedstrijd tegen Duitschland. ZUIDWIJCK I— LEIDSCHE BAKKERSGEZELLEN. Heden nemen de Bakkersgezellen deel aan de Bekerwedstrijden, uitgeschreven door de Leidsche voetbalvereeniging D.A.L. Zij spelen voor de eerste ronde tegen Zuid- wijck I op het Zuidwijck terrein aan den Maaldrift, aanvang zeven uur. FINALE JUBILEUMSERIEWEDSTRIJDEN „ALPHIA". Zaterdagmiddag hadden te Alphen de finales plaats van bovenstaande wedstrij den. In de verliezersronde bekampten de zustervereenigingen Alphia'en A.R.C. el kaar, welke strijd met 41 in het voor deel van A.R.C. eindigde. Alphia had eenigszins gewijzigde voor hoede terwijl ook A.R.C. vollediger uit kwam dan verleden week. Over het ge heel was het een matige wedstrijd met beide elftallen om de beurt sterker waarbij A.R.C. vinniger op den bal zat dan Alphia In de eerste helft wisten de A.R.C.ers het eerst door Vellekoop de leiding te nemen, doch nog vóór de rust maakte Alphia ge lijk toen Bijl van A.R.C. zoo in het nauw kwam, dat hij hard in eigen doel schoot 11. Na de rust bleef het spel op en neer gaan met ongewijzigden stand, doch ein delijk wist Van Dam A.R.C. weer de lei ding te bezorgen 12. Alphia kwam nu sterk opzetten maar van haar voorhoede ging te weinig kracht uit om succes te boeken, hoewel er zich eenige gemakke lijke kansen voordeden. Ook A.R.C. liet enkele van die kansen onbenut, maar te gen het einde wist zij toch nog haar voor sprong met 41 te vergrooten, met welke cijfers zij tenslotte de derde prijs won. De ontmoeting tusschen de beide win naars van verleden week Alphen n en Quick Boys werd na harden strijd door Alphen H met 42 verdiend gewonnen. Ook deze ploegen kwamen in een sterkere formatie uit dan de vorige keer. Alphen is het eerst aanvallend en krijgt de kee per der Boys volop gelegenheid zijn talen ten te toonen. Hoewel de Katwijksche voorhoede ook lang niet stil zit is de Al phen-aanval toch gevaarlijker en het is v. d. Louw die uit een der aanvallen zijn club de leiding geeft. 1—0. Tot de rust blijft deze stand gehandhaafd. De tweede helft is Alphen EE tegen de verwachting in weer het eerst gevaarlijk en weten v. d. Louw en Rijsdam met twee tamme maar goed gerichte schoten de stand tot 3—0 op te voeren. Dit wordt Quick Boys blijk baar te bar en vol vuur gooien zij er nog een schepje op met het resultaat dat Al phen teruggedrongen wordt en de Katwij- kers binnen 10 minuten door den links binnen hun achterstand tot 32 weten te verkleinen. Het wordt nu uitkijken voor de Alphen-achterhoede wat zij gelukkig beseft. De aanvallen van Q. B. worden minder talrijk en als rechtsbuiten Rijsdam met een schuin schot, dat de Q. B. keeper overigens had moeten stoppen, de stand op 42 brengt, is de spannig er uit. Wel houden de blauw-witten tot het einde vol doch de Alphen-achterhoede is op haar post en laat zich niet meer passeeren. Alphen n won hierdoor den eersten en Quick-Boys den tweeden prijs. Met een hartelijk woord werden deze prijzen na afloop door Alphia's voorzitter de heer Smit uitgereikt, waarmede deze door Al phia goed georganiseerde seriewedstrijden weer tot het verleden behoorden. Ook dit keer werden de wedstrijden weer door versterkte gramofoonmuziek opgeluisterd, wat erg in den smaak viel, terwijl eenige Alphialeden tijdens de pauze tusschen de wedstrijden enkele athletieknummers ver toonden, wat eveneens gewaardeerd werd. LIEFDADIGHEIDSWEDSTRIJD TE ALPHEN. Ten bate van het Crisis-Comité en het fonds Hulp in Nood te Alphen wordt al daar Woensdagavond een wedstrijd ge speeld tusschen Victoria en Hercules Deze wedstrijd zal gespeeld worden te half acht op het H.B.S.-terrein, gelegen a. d. Steen straat. De elftallen zijn als volgt samen gesteld: Hercules: doel: M. Windhorst; achter: H. v. Egmond en G. v. Leeuwen; midden: H. Windhorst. A. Ram en T. v. Egmond; voor: P. Windhorst (aanv.), J. Windhorst, G. v. Leeuwen, A. Windhorst en H. de Blanken. Victoria: doel: M. Radstok (aanv.); ach ter: B. Koopman. P. Zuidam; midden: J. v. 't Wout, W. de Knijff en P. de Knijff; voor: G. Koopman, J. Rijnsburger, J. Oosterman J. Kaptein en F. J. Oostermann. PROMOTIE 2e KLASSE. Voor de Zuidelijke promotie-competitie 2e klasse won Juliana gisteren met 82 van De Baronie, terwijl Middelburg met 30 over Tegelen triomfeerde. De stand is nu: Juliana 5 4 10 15—6 9 MiddclrurE 5 3 11 12—8 7 Tegelen 6 2 13 12—13 5 Baronie 6 C 1 5 15—27 JJ

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 11