DE VALKEN—C.G.W. VEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 22 Juni 1934 UIT DE RIJNSTREEK. KUNST EN LETTEREN. van Boëlmann. Zij bewees, dat Sassenheim ook op het gebied van kerkorgel-muziek een uitstekende kracht bezit, die voor de toekomst veel belooft. Dr. P. Ie Grand was de tolk der aan wezigen door „Crescendo" en haar direc teur dank te zeggen voor het genotene, waarna hij de bijeenkomst met dankgebed sloot. Uitstapje „Looft den Heer". De Chr. Zangvereen. „Looft den Heer" maakte deze week een uitstapje. Reeds vroeg ln den morgen vertrok het gezelschap per autobus richting Utrecht. Via de Bildt waar even gestopt werd, ging men naar Doorn. Hier werd het Rosarium van den Dultschen Keizer bezichtigd. Vervolgens naar Rhenen, waar men een bezoek bracht aan het schitterende dierenpark. Hiervan daan ging het regelrecht naar Arnhem. Vla Amersfoort ging men terug naar Hilversum waar men het prachtige raadhuis bezich tigde. Tevens werd een bezoek gebracht aan de studio der N.C.R.V. waar men het N.C.R.V.-lied zong. Eerst zeer laat ln den avond arriveerde men weer ln onze ge meente. Met veel genoegen kunnen de leden der Zangvereenlglng op dezen dag terug zien! Schietwedstrijd B.V.L. De B.V.L., afd. Sassenheim, heeft een schietwedstrijd uitgeschreven tegen Za terdag 23 Juni a.?. op het terrein van de firma gebr. M. en A. van Breda, Hoofd straat alhier. De schutters worden ingedeeld bij ver schillende klassen n.l. scherpschutters, schutters eerste klasse en schutters tweede klasse. Prijzen zijn: zilveren wisselbeker, verguld zilveren wisselmedallle en rozen- medaille, 12 medailles (A-klasse 3, B-klasse 6 en C-klasse 3 stuks). De eerste prijs van iedere klasse is een zilveren medaille. Er is gelegenheid tot schieten 's middags van 35 uur en 's avonds van 7 tot 9 uur. 8271 (Lalden) OPENINGSWEDSTRIJD op Zaterdag 23 Juni 7.30 uur met madewerking van Vtlkenburgsch Harmonie Entree 15 et - Rijwielstalling bij het terrein. VOORHOUT. Met ingang van 1 Juli a s. is de as sistent dienstgeleider der Directe Belastin gen enz., de heer R. Klosse, verplaatst van Nieuwerkerk a. d. IJssel naar Voor hout, terwijl met ingang van gemelden datum de heer J. J. A. L. Haeren, van zijn functie als waarnemend dienstgeleider voor deze gemeente is ontheven. ■o- VOORSCHOTEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: C. Looyesteln v&h Lelden, Rijndijk 86 M. Carton van Leiden, Leidscheweg 199b Z. Hoek van Wasse naar, Wijngaardenlaan 54 J. A. L C. Aarts van Hillegersberg, Leidscheweg 147 J. Postmus van Leiden, De Kempenaer- straat 17 M. M. Dobben van Alkemade, Donklaan 16 F. M. L. van der Trappen van Voorburg, Leidscheweg 41 C. H. Lieuwes van Zeist, Schoolstraat 106 R. Kohier, van Voorburg, Veurscheweg 22. Vertrokken: M. C. C, Droës naar Roer mond, Reimsbergerweg 7d H. Renee naar Lelden, Lage Rijndijk 12 b I. B. Sleeboom naar 's-Gravenhage, Iepiaan 8 G. W. van der Helm naar Sassenheim, St. Bernardus-gestlcht K. Knura naar Duitschland. Raadsagenda. Maandag 25 Juni a.s. 's avonds 8 uur vergadert de raad dezer gemeente ter be handeling van: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel in zake gratificatie controleur Gem. Armen zorg. 3. Voorstel inzake vaststelling ver goedingen ex-art. 101.1 en 101.9 aan de schoolbesturen. 4. Idem vaststelling kohier hondenbelasting. 5. Idem toelage aan een kweekellng. 8. Idem overneming van gron den. 7. Idem jaarwedderegeling burge meester, secretaris en ontvanger. 8. Idem tot intrekking van de raadsbesluiten, in zake korting jaarwedden gemeente-amb tenaren. 9. Idem wijziging raadsbesluit betreffende ultleenen van gelden. 10. Be sluiten Comptabiliteit. 11. Reclames school geld. 12. Benoeming commissie nazien re keningen der gemeente en der bedrijven. Gisteren zijn, onder toezicht van de politie, op het land van L. K., achter het Burgemeester Vernèdepark de bollen ge rooid en in beslag genomen, aangezien K. geen bloembollen had ingeleverd en zich niet had laten inschrijven. Oorspronkelijk stuitte men op eenig verzet, maar ten slotte heeft K. de toe gang tot zijn land geopend. Zaterdag a.s. wordt, ook in deze ge meente, zie advertentie van gisteren, de Zonnestraal Collecte gehouden ten be hoeve van de verpleging van T.B.C. Patiënten van alle gezindten, zonder onderscheid en uit heel het land. in het sanatorium voor arbeidstherapie „Zonne straal". In het comité van aanbeveling hebben voor deze gemeente oa. zitting ds. J. C. Houtzagers, ds. H. P. Fortgens, ds. M. van der Stoel, ds. A. In 't Veld. zuster Barmen 't Loo, de heeren J. Braggaar en W. Derogee. Een leder steune dit mooie werk zooveel kij kan. o WASSENAAR. Geslaagd te Den Hstag voor het «amen Akte L.O. (Rijkscommissie) mej. A. van der Veen, alhier. ZEVENHOVEN. Het zoontje van den heer A. geraakte water. Omstanders redde den knaap. VERKEER OP DEN RIJKSWEG LEIDEN—WOERDEN. Aangezien bij herhaling is gebleken, dat op den Rijksweg Leiden—Woerden, inzon- derlijk op Zon- en Feestdagen, groepen wielrijders op racefietsen, trainingsritten houden en door de wijze van rijden van deze wielrijders, gelet op de geringe breedte van den weg en het drukke verkeer daarop juist gedurende die dagen, de veiligheid van het wegverkeer herhaaldelijk in ge vaar wordt gebracht verzochten de A.N. W.B. en de K.N.A.C. aan den Districtscom mandant der RIJksveldwacht aan dit euvel paal en perk te stellen. Voornoemde ver- keersvereenigingen ontvingen hierop be richt, dat reeds meermalen tegenover be doelde wegmisbruikers is opgetreden, het geen echter met eigenaardige moeilijk heden gepaard ging. Intusschen is op dracht gegeven het toezicht zooveel moge- llijk te verscherpen. o ALPHEN. Loop der Bevolking. Gevestigd van: 's Gravenhage, Johannes G. Boeghelm, v. Mandersloosstr. 68 Voorschoten, Magdalena Noordenbos, Torenstraat 19 Leimuiden, Wilhelmina C. Vlasman, Pr. Hendrlkstr. 136 Wad- dinxveen, Leendert A. Pijpers, Groeneweg 19 a Lelden, Jan H. van 't Wout, Steek- terweg 244 Amsterdam, Neeltje Ykema, Pr. Hendrikstraat 29 a Rotterdam, Hen- drika C. Klop, Raadhuisstr. 44 Rotter dam, Hendrik Majoor, Raadhuisstr. 44 's Gravenhage, Cornells Nagtegaal, Concor- dlastraat 13 Utlngeradeel, Leëntje Nleuwland, Kerkvaartsweg 2. Vertrokken naar: Leiden, Pastteurstr. 32 a Adrlaan J. Boer en echtgen., Woubrugsche- weg 80 b Ter Aar, No. 170, Janna de Rooij, Noordeinde 2 Haarlemmermeer, Spaarnwouderweg 829, Johanna C. Booij, Bloemstr. 13 Voorburg, Rembrandtlaan 84, Maria M. Verschuur, Steenstraat 10 Naar Alkemade. Rijpwetering, Johannes N. Redegeld, Pr. Hendrikstr. 162 Hazers- woude, Hooge Rijndijk, Paul Grosse Locht- mann, Pr. Hendrikstr. 43 's Gravenhage, van Koetsveldstr. 22, Johanna G. Bezuijen, Raadhuisstraat 218. Burgerlijke Stand. Geboren: Annie Marie, d. van H. M. van Donk en N. Bruijnes Johannes, zn. van J. Ooms en G. J. Stout Willem, zn. van A. v. d. Vaart en E. A. v. d. Beek Pieter, zn. van P. A. Boere en H. van der Meij Dirk, zn. van C. Verkerk en C. A. Nieuwerf. Overleden: Dirkje van der Toorn, oud 73 jaren, echtgenoote van Evert Idelenburg. Gehuwd: Leendert Dirk Schouten, 23 jaren en Willemijntje Smit, 20 jaren Hendrikus Gerardus Jozef van Sark, 30 j. en Elisabeth Johanna Maria van Leeuwen Albertus Vonk. 26 Jaren en Adriana Maria van Winkel. 25 jaren Gerrit Sloof, 27 Jaren en Trijntje Kok, 20 jaren. Een ongeoorloofd ritje! Door een 17-jarigen avonturier werd gisterenavond te 's-Molenaars een auto tochtje gemaakt wat den jongen echter zeker slecht zal bekomen. In hotel ,,'s-Mo- lenaars" werd een bruiloft gehouden; de bruiloftsgasten hadden hun auto's neer gezet in de 's-Molenaarsbuurt. De jongen kon blijkbaar de verleiding niet weerstaan, om eens 'n uitstapje te maken. Gelet op de verschillende wagens, had hij keus ge noeg! Weldra bleek hij de hem meest ge- schikste wagen te hebben gevonden. Hoe ver zijn autokennis reikte is niet bekend, doch wel dat hij de motor op gang wist te krijgen, maar de rit duurde slechts enkele oogenblikken, want hij reed het hek voor de woning van den heer P. finaal omver, terwijl de wagen zwaar werd beschadigd. De pret was dus van korten duur! De po litie werd gewaarschuwd om tegen den jongeling proces-verbaal op te maken. In middels beteekende dit ongeoorloofde ritje voor de eigenaren van auto en hek een niet onbelangrijke schadepost. Met ingang van 1 Juli a.s. is aan onze plaatsgenoote mej. Wed. W. C. Bauer, sinds een 19-tal jaren werkzaam aan het Post kantoor alhier, als werkster ontslag ver leend; zij zal met pensioen gaan. o BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Masje, d. van C. Vreeken en L. van Ooijen. Ondertrouwd: J. H. Prins 33 j. en C. Streef land 28 j. Getrouwd: L. F. v. d. Boogaard 28 j. en H. Jacobi 22 j. C. J. Kastermans 32 j. en A. van Beek 26 j. F. Boer 26 j. en M. Bergshoeff 25 j. Overleden (te Lelden) E. Brouwer 50 j. Loop der bevolking. Vertrokken: W. Vink en gezin naar Al phen a. d. Rijn D. Scheer naar Leider dorp J. Hakkenberg naar 's-Graven hage N. de Jong naar Zegwaart J. Krijnen naar Amsterdam Th. E. van Rijn naar Zwammerdam T. Hagen naar Alkemade. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt Woens dag 27 Juni a.s. des nam. te 2 uur ln openbare vergadering bijeen. Opening Notulen Ingekomen stuk ken Mededeeling van B. en W. inzake de exploitatie van een bad- en zwem inrichting Benoeming van een commis sie inzake het voorstel tot aanvulling van het reglement van orde (invoering dank gebed) Vaststelling verordening tot verdeeling van de gemeente in stemdis- tricten Vaststelling verordening aan wijzing stemlokalen Benoeming leden stembureaux Benoeming waarn. ge meente-ontvanger Wij2dging begrooting voor 1933 Voorstel tot huurverlaging van de hulzen der wonlngbouwstlehting Voorstel tot verkoop van een stuk bouw terrein aan de Oranjestraat. Gedurende de maand Mei zijn aan het gemeentelijk slachthuis alhier ge slacht: 67 koeien, 1 paard, 137 varkens, 5 vette kalveren, 13 graskalveren, 1770 nuch tere kalveren, 2 schapen, 1 geit en 737 nuchtere kalveren voor export. Bij het correspondentschap der ar beidsbemiddeling staan als werkloos inge schreven: 22 fabrieksarbeiders, waarvan 10 gedeeltelijk; 14 losse werklieden, 5 op perlieden, 2 helers, 12 landarbeiders, I wa genmaker, 5 schippers, 1 electricien, 14 pakhuisknechts, 6 timmerlieden, 1 kan toorbediende (vr.), 2 grondwerkers, 3 schilders, 3 metselaars, l tuinder, 1 mo lenaar, 1 chauffeur. Tot secretaris der A R. Propaganda - club is benoemd de heer W. Verburg en tot penningmeester de heer H. J. Huisman. BOSKOOP. Toenemende werkloosheid. De werkloosheid, in deze gemeente, welke sterk was afgenomen, begint helaas thans weder grootere afmetingeen aan te nemen. De oorzaak hiervan moet gezocht worden in het beëindigen van de voorjaars werk zaamheden in de kweekerljen. De Bloemenhandel. De bloemenhandel te dezer plaatse, maakt op het oogenbllk geen besten tijd mede. Werden eenlge dagen geleden nog tamelijke prijzen betaald voor lste soort kasrozen, thans kan gezegd worden, dat het voor de kaskweekers niet meer loo- nend is. De warmte der laatste dagen Is mede oorzaak, dat er weinig vraag is, zoodat vele rozen doorgedraaid worden en der halve onverkoopbaar zijn Ook de prijzen der pioenrozen bleven vèr beneden de verwachtingen; dit artikel, dat thans weder afgeloopen is. kwam mede door de warmte in een te groote hoeveel heid ter veiling met als gevolg een lagen prijs Adres aan den Raad. Door den heer M. de Jong e.a., bewo ners van den Zwarteweg, onder deze ge meente, is bij den raad dezer gemeente een adres ingediend, houdende verzoek het daar heen te willen lelden dat zij aange sloten kunnen worden bij de drinkwater leiding van Reeuwijk, met dien verstande, dat zij geen hoogere waterprijzen moeten betalen dan diegene die bij de Boskoop- sche drinkwaterleiding zijn aangesloten. Adressanten die ook hun electrische stroom betrekken van Reeuwijk wijzen nadrukkelijk op het prijsverschil van Bos koop en Reeuwijk. Tooneelclnb D. Z. T. S. De arb. geh. onth. tooneelclub „Den zwakke tot Steun" heeft in de tooneelzaal van hotel Klaassen haar zomeruitvoering gegeven. Opgevoerd werd het tooneelspel in 4 bedrijven „In Huurkoop". Zooals gewoonlijk werd door deze too neelclub keurig en vlot gespeeld, zoodat de talrijk aanwezigen een genotvollen avond hebben gehad. Een gezellig bal besloot den avond. De heer A. Abbenbroek die geruimen tijd wegens ziekte .de vergaderingen van den raad niet heeft kunnen bijwonen, is thans zoover hersteld, dat hij zijn werk zaamheden als raadslid zal kunnen her vatten. De vlsscher J S. heeft zich bij de politie beklaagd, dat aan hem toebehoo- rende pallngfuiken, staande in den Voorofschen polder, door onbevoegden worden gelicht. Gevonden: paar zwarte regenpijpen, twee vesten portemonnaie met inhoud, sleutel en een paar dames handschoenen. o KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Johannes van Vliet 24 J. met Flora Dorrepaal 24 j. Wegens vertrek uit deze gemeente heeft de heer K. van Leeuwen bedankt als voorzitter van de Chr. Zangvereeniging „Koudekerk's Gemengd Koor". o LEIDERDORP. Raadsagenda. De raad aezer gemeente komt op Zater dag a.s. v.m. te 11.30 uur ln openbare vergadering bijeen. 1. Opening; 2. Notulen; 3. Ingekomen stukken en mededeelingen; 4. Uitslag en gunning aanbesteding Raadhuis; 5. Ver strekking voorschot aan de woningstich- tig „Patrimonium"; 6. Aangaan geldlee- ntng; 7. Rondvraag; 8. Sluiting. o NIEUWKOOP. Weggeioopen. Sedert eenigen tijd was bij den bloemist L. S. aan den Noordschen weg alhier werk zaam de 19-jarige H. H. S. die onder Re- geeringstoezicht staat. Sedert enkele dagen is hij op een rijwiel van zijn patroon met medeneming van een portemonnaie inhoudende f. 20 aan zilver geld verdwenen. De politie doet al het mogelijke om eenig spoor van hem te vin den, hetgeen tot heden echter nog niet gelukt is. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Maria, d. van J. Pie- tersen en C. J. W. Vroonhof. Ondertrouwd: G. W. Pauëlsen 37 j. en C. A. Winnubst 28 j. te Alkemade J. den Beer 30 j. en C. H. Bakker 25 j.J. van Capel 22 j. en C. den Beer 27 j. Getrouwd: D. van der Ent Braat 31 j. en A. L. Bodegraven 40 j. TER AAR. Op den Kerkweg kantelde een voer hooi, doordat de wagen brak. Er ontstond weinig stagnatie voor het verkeer, omdat de lading eenigszins aan den zijkant van den weg viel. Een dochtertje van v. O. te Langeraar viel van de trap en werd in bewusteloozen toestand opgenomen. Dr. v. d. W. van Aarl.veen was spoedig ter plaatse en ver leende de eerste hulp. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Arle Johannes Wilhelmus, zn. van H. Blesheuvel en J. H. Blonk Helltje Jacoba, d. van C. van der Ben en J. H. Verbree Dingeman, zn. van C. van Leeuwen en J. M. van der Graaf Leent) e d. van J. van der Loo en A. A. Broer. Getrouwd: A. J. van Dommelen en C. Koolmees. Ondertrouwd: W. A. Bron en J. van Els- wijk C. van Ooijen en A. van Holten. De Zuidplaspolder. Tot heemraden van den Zuidplaspolder zijn herkozen de heeren A. van der Breg- gen en Abr. Kroes. o WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Albertus Cornells Lïeverse 32 jaar en Johanna Theodora Maria Bak ker 27 j. o ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. Vergoeding onderwijs De salarisregeling De waterleiding Slooping boerderij „Altijd Wat" Verhuring Nutsbewaar- school Opheffing OX. school no. 2 Het uitbreidingsplan. De raad kwam ln openbare vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester, de heer P Hoogenboom. Aanwezig alle leden. De voorzitter opende met amtsgebed, waarna de notulen onveranderd werden vastgesteld. Mededeeling werd gedaan van verschil lende ingekomen stukken, welke voor kennisgeving werden aangenomen. Vaststelling vergoeding voor de bijz. scholen, ingevolge art. 101 der Lager- Onderwljswet, over het jaar 1931. De kos ten van de O.L. scholen over genoemd dienstjaar hebben bedragen f. 14.06 per leerling. Volgens deze maatstaf zal de vergoeding bedragen: voor de Chr. Nat. School f. 1349 78; voor de Ned Herv. School f. 1198.61; voor de RK. Meisjesschool f. 2397.23 en voor de R.K. Jongensschool f. 2073.85. Totaal f. 7019.45. Conform vast gesteld. De Gezondheidscommissie te Bodegraven is opgeheven en heeft haar eindafrekening vastgesteld, waaruit blijkt, dat het aandeel in het batig slot voor Zwammerdam f. 24.72 bedraagt. Z.h.st. goedgekeurd. Het Kohier Hondenbelasting 1934 werd vastgesteld met 69 honden le klas en 66 honden 2e klas tot een totaal bedrag van f. 342. Ged. Staten vragen voor 1 Juli het oor deel van den Raad over een ontwerp besluit tot vermindering der Jaarwedden van Burgemeester, Secretaris en Ontvan ger. B. en W. stellen voor met de nieuwe regeling accoord te gaan. De heer Koning achtte de voorgestelde verlaagde jaarwedde ad. f, 1300 van den Gemeente-Ontvanger nog te hoog. Spr. herinnerde aan het voorstel der Begroo- tings-commissie om dit salaris op f. 1000 terug te brengen, waarmede spr. déze bé trekking. de in dê avonduren wordt waar genomen. toch nog ruim bezoldigd acht. De voorzitter achtte een dergelijke ver laging niet gemotiveerd. In verband met een destijds door Ged. Staten gegeven wenk, wordt tevens voorgesteld om de jaarlijksche vergoeding van f.100 aan den Ontvanger voor kosten borgtocht, nu ook te laten vervallen, zoodat de korting dus practisch f 150 wordt, waarbij nog komt dat vanaf 1 Juli as van alle ambtenaren, dus ook van den Ontvanger, 70 °/o pen sioenpremie zal worden geheven. Spr. gaf een opsomming van de werkzaamheden die de ontvanger heeft te verrichten. Er is veel meer werk aan verbonden, dan de heeren we] meenen De heer Edelman steunde het voorstel v>an den heer Koning Spr. wees er op dat het Ontvangerschap hier geheel als bij betrekking wordt waargenomen, en als zoodanig meent spr. dat de gemeente ontvanger van alle ambtenaren het best bezoldigd wordt. Weth. v. Muiswinkel wees er op dat het Ontvangerschap ook een post van vertrou wen is. De ontvanger verricht zijn werk zoodanig, dat alles steeds prompt in orde is en dat is ook wat waard. De heer Linschoten denkt dat het voor stel van den heer Koning bij Ged. Staten geen succes zal hebben, omdat dit College een uniforme regeling voor de geheele province maakt. Bij een eventueele vaca ture zou spr door den ontvanger meer werk ter secretarie willen zien gedaan. Nu is er Ontvangerswerk, dat op de secretarie wordt verricht. Besloten werd met de nieuwe regeling accoord te gaan wat betreft de jaarwedde van Burgemeester en Secretaris. Het voor stel van den heer Koning om Ged. Staten te verzoeken de jaarwedde van den Ont vanger terug te brengen op f. 1000 werd aangenomen met 4 tegen 3 st., die der wethouders en de heer Linschoten. Voorstel tot wijziging Concessie Water leiding. overeenkomstig het advies van Ged. Staten. De N.V. Bodegraafsohe Waterleiding, die destijds voor de geheele gemeente, concessie voor waterlevering heeft gekregen, heeft geen bezwaar dat de buurtschap De Tem pel door de gemeente Reeuwijk' van drink water zal worden voorzien, doch wil in ruil voor deze tegemoetkoming, de foppende concessie-akte op een ander punt gewij zigd zien, n.l. wat betreft, het recht tot overname door de gemeente van dé ge goten Ijzeren buizen, na afloop van de concessie-termijn, in verband met een gelijk recht, dat volgens de huidige con cessie met de gemeente Bodegraven, ook aan die gemeente is toegekend. Aan twee is alzoo het recht van koop van hetzelfde voorwerp gegeven. De voorgestelde wijzi ging bedoelt nu aan Zwammerdam dit recht toe te kennen, voor zoover de ge meente Bodegraven van dit recht geen ge bruik maakt. B. en W. hebben omtrent de voorgestelde wijziging het advies inge wonnen van Ged. Staten welk College geen bezwaar heeft. Over dit punt werd breedvoerig van ge dachten gewisseld waarbij onder -het oog werd gezien dat de Raad geheel vrij wil blijven om als de concessie over een paar jaar eindigt, op een andere wijze water te betrekken of eventueel nieuwe concessie voorwaarden vast te stellen. Daarom be vredigde het advies van Ged Staten niet en werd ten slotte op voorstel van den heer Koning besloten nog geen beslissing te nemen, doch een ander rechtskundig advies ln te winnen. Verzoek om machtiging tot plaatsing hekwerk en bouw van garage met schuur bij de ambtswoning van den Burgemeester Door de omlegging van den Rijksweg is een gedeelte tuin bij de ambtswoning van den Burgemeester vervallen en moet een nieuwe afscheiding worden gemaakt. Tevens werd voorgesteld om gelijktijdig hiermede de bestaande schuur te sloopen en een nieuwe schuur met garage te bou wen. Na bespreking werd besloten de wijze van uitvoering van het hekwerk verder aan B. en W. over te laten en voor een en ander een crediet tot een maximum van f. 2500.beschikbaar te stellen. Wijziging verordening tot regeling van verhuur van tuinland. Goedgekeurd. Voorstel tot verhuur van weiland bij de boerderij „Altijd Wat". Bij gehouden in schrijving bleek hoogste bieder te zijn de heer W. Hoogendoorn Jr. te Alphen a. d. Rijn voor f. 90.—. Besloten werd het aan dezen voor het loopende jaar en op de overeengekomen voorwaarden te verhuren. Voorstel tot slooping der boerderij „Altijd Wat" met hooiberg, doch met uit zondering van een steenen schuur. De heer Koning zou deze slooping door werkloozen willen doen geschieden. Weth. van Muiswinkel zegt, dat bedon gen zal worden, dat het werk met werk loozen uit deze gemeente zal geschieden. 2 Sloopers hebben zich reeds daartoe be reid verklaard. De bedoelde schuur is nog in goeden staat en kan zeer goed worden gebruikt voor berging van gereedschappen enz. Wethouder Hoogendljk ziet er voor de gemeente financieel nadeel in, wanneer de werkloozen het zouden uitvoeren. De Voorz. gelooft ook dat het beter door particulieren kan worden gedaan, de ge meente ontvangt dan ten minste de in schrijvingssom en heeft verder geen risico of moeilijkheden met verkoop van hetgeen er af komt. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. Benoeming Gemeente-werkman. De voorz. herinnert er aan dat deze be trekking vanaf 1 Jan. j.l. reeds vacant is. Ongevraagd hebben zich reeds eenlge sollicitanten aangemeld, w.o. ook de zoon van den vorlgen gemeente-werkman, G. Honsbeek Jr., die gedurende de geheele vacaturetijd reeds met waarneming der werkzaamheden is belast. Na discussie wordt deze met 4 tegen 2 st. benoemd. Voorstel tot huur der Nutsbewaarschool voor O.L. school voor f. 6.p. w. B. en W. hebben het advies ingewonnen van den Inspecteur v. h. L. O. die bedoelde lokalen zeer geschikt acht en ln de tegenwoordige tijdsomsttandigheden de overplaatsing daarheen een gewenschte oplossing in het belang van het onderwijs vindt. Het Nuts- bestuur vraagt een huur van f. 6.p. w. B. en W. hoewel erkennende dat hierdoor weer een nieuwe last op de financiën wordt gelegd, stellen toch voor tot huur der lokalen over te gaan teneinde tegemoet te komen aan de redelijke wenschen der ouders die openbaar onderwijs voor hun kinderen verlangen. De heer Linschoten wil spr. vragen waaruit de meerdere uit gaven zullen moeten worden gedekt en ten tweede waarom 2 lokalen te huren als met 1 volstaan kan worden, daar toch 'n deel der leerlingen in de bestaande school kan blijven. 2 Lokalen te huren en de oude school leeg te laten, die toch ook nog moet worden onderhouden, is wel een dure ex ploitatie. Spr. kan wel meegaan om 1 lokaal te huren, dan kan met de halve huurprijs worden volstaan. Na discussie stelde de heer Koning voor B. en W. te machtigen een huurovereen komst tot hoogstens f. 4.— per week aan te gaan. Het voorstel werd met alg. st. aange nomen. Voorstel van Ged. Staten tot opheffing van de O.L. School no. 2 in den Tempel. Ged. Staten geven in overweging om uit een bezuinigingsoogpunt en met het oog op het steeds dalend aantal leerlingen, bedoelde school die vanaf 1 Januari j.l. een éénmansschool is geworden, met ingang van 1 Sept. a.s. op te heffen. Met de gemeente Reeuwijk kan dan een over eenkomst worden gesloten tot toelating der leerlingen op de O L. School aldaar. B. en W. achten opheffing der school wel een besparing voor de Rijksuitgaven doch niet direct voor de gemeente-financiën, zooals onder overlegging van cijfers en gegevens kan worden gestaafd. De voor eenige jaren nieuw gebouwde school met onderwijzerswoning waarvoor een kapitaal van f. 23000.is uitgegeven komen dan leeg en de tijdsomstandigheden zijn zeer ongunstig zoowel voor verkoop als" voor verhuur dezer gebouwen. B. en W. willen dan ook bij Ged. Staten bezwaren tegen de voorgestelde opheffing inbrengen, waarmede de Raad zich eenparig kan vereenigen. Aanbieding Uitbreidingsplan. Weth. Hoogendijk merkt op dat dit plan pas is ingekomen en stelt- daarom voor het eerst in handen van B. en W. te stellen. Aldus besloten. Wijziging Begrooting dienst 1933 en 1934. Conform vastgesteld. Na de rondvraag volgde sluiting. VEREENIGING VOOR NEDERL. MUZIEKGESCHIEDENIS. In de jongste vergadering van de „Ver- eenlging voor Nederlandsche Muziekge schiedenis" werd in de plaats van haar overleden voorzitter, den heer A. Aver- kamp, tot voorzitter gekozen prof. dr. A. Smijers, buitengewoon hoogleeraar in de muziek-wetenschap te Utrecht, bij wien vóór dezen het secretariaat van de veree- niging berust had. Verder werd het bestuur aangevuld door de benoeming daarin van den heer Eduard Reeser te Rotterdam, terwijl de heer B. v. d. Sigtenhorst Meyer te 's-Gravenhage het secretariaat op zich genomen heeft. NIEUWE UITGAVEN. Bij de Uitgevers-Maatschappij „De Amsterdamsche Keurkamer" is verschenen „De Nieuwe economische Staat", een studiereeks van mr. J. W. L. de Booy, dr. ir. M. D. Dijk en prof. dr. J. L. Pierson Jr. over: 1. De Economische Volkenbond; 2. Crisisbestrijding door internationale sa menwerking; 3. Korte theorie van de cor poratieve staatsinrichting. Prijs ing. f. 0.75, geb. f. 0,90. 8—2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7