M M M "UI LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Vrijdag 22 Juni 1934 UIT DE OMSTREKEN. VRIJDAG NAMIDDAG OPENING ANDELSMAATSCHAPP A N D E L S M A A T S C H A P P IJ |ój AGENDA. AALSMEER. Jaarvergadering Volksonderwijs. De afd. Aalsmeer van Volksonderwijs, heeft haar jaarvergadering gehouden in hotel „De m Kolommen", onder voor zitterschap van den heer L. Mus. Na ope ning las de secretaris, de heer De Snayer, de notulen der vorige algemeene verga dering. welke overeenkomstig werden vast gesteld In het jaarverslag releveerde de secretaris om. verschillende successen, welke Volksonderwijs wist te boeken, in 't bijzonder de stichting van de o.l. school aan de Columbialaan Het aantal leden eing met 14 achteruit en bedroeg op 31 Deeemberd J.l. 134. De bibliotheek mag zich in een toenemende belangstelling van het lezend publiek verheugen. In het aleemeen klaagde de secretaris over de geringe belangstelling der leden. De w.n. pennigmeesteresse, mevr. Keessen-Harm- sen bracht verslag uit over 1932 en 1933. In 1932 was ontvangen f. 385 06 en uitge geven f. 238 24"., batig saldo f. 126.08'Y; in 1933 f. 331.97','t ontvangen en f. 213.39 uit gegeven, batig saldo f. 118.58'Y Boeken en kas werden door een commissie nagezien en in orde bevonden. De voorzitter bracht de pennigmeesteresse. mevr. Ritzema, hartelijke woorden van dank voor haar accuraat beheer. Als bestuursleden wer den herkozen de heeren J. v. d. Zwaard Azn.. De Snayer en mevr. Keessen-Harm- sen. In de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer M. v. Schalk, werd gekozen de heer W. v. d. Zwaard Jbz. Na rondvraag volgde sluiting. Op den gehouden Ouderavond der o.l. school Rozenstraat heeft de heer S. N. Posthuma. lid van het hoofdbestuur van den bond van Ned. Onderwijzers, gespro ken over het onderwerp „De Oude School" terwijl er verder gelegenheid was het werk der leerlingen te bezichtigen. Enkele punten betreffende feestjes e.d. werden besproken. Bij den dienst van Arbeidsbemidde ling alhier staan thans nog 136 werkloo- zen ingeschreven, waarvan 77 bloemisten en landarbeiders. De alhier gehouden speldjesdag ten bate van „Valkenheide" heeft opgebracht f. 98.94'/*. BENTHUIZEN. De uitslag van den 3den dubbele serie-schietwedstrijd, gehouden door de B.VL. is als volgt: Maximum aantal pun ten 300. 1. J. Blijleven, 289 punten; 2. G. C Diephout, 286 punten; 3. M. Havenaar, 285 punten; 4. W. Mets, 283 punten; 5. J. Rijlaarsdam, 283 punten. KATWIJK AAN DEN RIJN. Morgenavond om half acht zal de Chr Mond-Accordeonvereeniging „Cres cendo" (directeur de heer J. J. van Reij- den te Leiden) een muzikale rondwande ling maken door het dorp. KATWIJK AAN ZEE. DE WERKZAAMHEDEN AAN DE BUITENSLUIS. Wandelaars a.s. Zondag weer toegelaten. Daar het nieuwe brugdek van de Bui- tensluis dezer dagen gereed komt, zal de passage a.s. Zondag weer worden toege laten. Voor voertuigen als auto's, karren en zware motorfietsen blijft het verbod nog bestaan. Gedurende het leggen van het brugdek, waardoor het verkeer naar de overzijde geheel was afgesloten, dien de een noodovergang als passageweg voor personen onderlangs, terzijde van de sluis. Ovei een paar dagen is deze „buitenge wone" weg voor het publiek weer ontoe gankelijk. Voor kinderen was deze weg, die een trap af en vervolgens over smalle, éénleunige bruggetjes leidt, die de openin gen tusschen de vooruitstekende gedeel ten van de sluis overbruggen, niet zonder gevaar. Voor velen waren nu ook duide lijk de gedenksteenen te zien, die ter her innering aan de tot-stand-koming van 't groote werk. dat de Rijn weder in ver binding bracht met de Noordzee, in den verticalen wand van de sluis waren inge metseld. Een der twee gedenksteenen is geheel vernieuwd. Daarin is het volgende gegrift; ,X)e Rijn is weder met de Noord zee vereenigd", terwijl verder begin- en einddatum van het werk vermeld staan (7 Aug. 1804 en 21 Oct. 1807). In bas-relief vertoont het andere gedenkteeken verschil lende werktuigen, gegroepeerd om twee wapenbeelden, terwijl een daarboven ge plaatste kroon nog meer cachet aan het geheel geeft. Aanrijding. Op den hoek SluiswegTen Britten- straat had een aanrijding plaats tusschen een auto bestuurd door C. K. van den Drieplassenweg en een wielrijdster C. Z. van'de Meerburgkade. De auto reed op den Sluisweg richting Binnensluis geheel rechts van den weg met kalmen gang. De wielrijdster reed vrij snel uit de Ten Brit- tenstraat en wilde den Sluisweg recht oversteken. Zij lette niet op toen de auto passeerde en reed tegen het llnkerachter- wiel der auto aan, waardoor de vooras van het rijwiel brak. Zij kwam te vallen en werd gewond: een meisje zat nog ach ter haar op den bagagedrager. Volgens voorbijgangers trof den autobestuurder geen schuld. De Gebrs. de Jong alhier hebben heden een tweede zaak geopend in de Varkenvisserstraat hoek Tarbotstraat, voortaan onder den naam .Handelsmaat schappij Tokio". Naar de teekening van een der gebroeders bouwden de aannemers Verdoes en Vooys het groote woonhuis om in een ruime winkelzaak. De winkelruimte is 14 M. lang en bevat verscheidene modern ingerichte étalages met 3 toonbanken. Een g oot magazijn komt uit in de Tarbotstraat Het schilderwerk werd geleverd door Gebrs de Jong, de electrische aanleg door Jac. v Duyn en het loodgieterswerk door L. v. Duyn. Wij verwijzen voorts naar bijgaande advertentie. VAN HET FILIAAL SECRETARIS VARKEVISSERSTR. (hoek Tarbotstraat) Vanaf heden zullen béide zaken Voorstraat 52 en Secretaris Varkevisserstraat (hoek Tarbotstraat te Katwijk aan Zee worden voortgezet als 3228 T W K To| DV VRIJE BEZICHTIGING ZONDER VERPLICHTING TOT KOOPEN "W Bij niet al te warm zomerweer het was tamelijk winderig gaf het muziek gezelschap UJf.1., directeur de heer P. C. Langmuur het 3de openluchtconcert In de muziektent. LISSE. Diverse schoolreisjes. Naar wij vernemen zullen de schoolkin deren der openbare school wederom school reisjes maken in de maand Juli. Het staat nog niet vast waar de kinderen naar toe zullen gaan. Dat zal voor een groot deel afhangen van de gelden die hiervoor be schikbaar zullen zijn. Ook voor de kinderen der Ned.-Herv. School staan verschillende uitstapjes op het programma. De kinderen zullen ln 4 groepen uitgaan en wel naar het Bloe- mendaalsche strand of de Wassenaarsche- slag. Amsterdam (Artist, Rhenen en Door- werth. De leerlingen der hoogste U.L.O.- klassen gaan waarschijnlijk twee dagen naar Arnhem en omgeving. De kinderen hebben zelf het heele jaar voor deze reisjes gespaard door iedere week enkele centen te offeren. Voor die kinderen wier ouders hiertoe in het ge heel niet ln staat zyn, zal getracht wor den geld in te zamelen, opdat ook zij mede kunnen gaan. Raadsagenda. De gemeenteraad komt Donderdag 28 Juni in openbare vergadering bijeen ter behandeling der volgende agenda: 1. Benoeming Commissarissen N. V. Electriciteitsbedrijf. 2. Behandeling uitbreidingplan met bij- behoorende bebouwingsvoorschriften. 3. Voorstel wijziging 6Choolartsendienst. 4. Vaststelling tot invordering tot in vordering van een hondenbelasting. 5. Vaststelling van straatnamen der nieuwe straten bij de Veldhorststraat. 6 Vaststelling van een regeling verhuur tuingrond aan den heer J. H. Lefeber langs de Spekkenlaan. 7. Voorstel tot onderhandsche verhuring oude belt langs le Poellaan. 8. Voorstel verkoop bouwterrein. 9. Herziening wedden en loonen ge meente-personeel. 10. Adres van de plaatselijke afdeelingen van landbouw- en bouwvak-organisaties om tegemoetkoming in den steun aari werkloozen. 11. Vaststelling van de anderwijsvergoe- ding over 1931. 12 Verzoek Chr. H.B.S. te Leiden om bijdrage. 13. Vaststelling rekening Burg. Armbe stuur 1933. 14. Comptabiliteit. 15. Ing. stukken en mededeelingen Onderwijsvergoedingen. In 1931 bedroegen de kosten voor het openbaar onderwijs voor lagere en Ui.O.- school per leerling f. 34.71 en f. 38.87. B. en W. stellen den Raad voor in verband hiermede de vergoeding voor het bijz. on derwijs over het jaar 1931 als volgt vast te stellen: R.K. Jongens- en Meisjesschool St. Agatha" ieder f. 5500 Ned. Herv. School bestuur f. 3500. Geref. Schoolbestuur f.4000 R.K School (Engel) f.3500. Tot onderwijzer aan de R.K Jongens school alhier is benoemd de heer J. Hen- gelbroek te Beverwijk. Op Dinsdag as., gewone spreekuren, zal bij de plaatselijke geneesheeren de ge legenheid zijn opengesteld tot kostelooze inenting of herinenting. Volgens de laatste officieele telling stonden bij de Gem Arbeidsbeurs alhier ingeschreven 343 werkzoekenden, te weten: 280 landarbeiders, 28 bouwvakarbeiders en 35 tot andere groepen behoorend. In dezelfde week van het vorig jaar stonden 284 werkloozen ingeschreven De Harmonie „Trou moet Blijcken" zal Dinsdag a.s. het eerste openluchtcon cert geven van dit seizoen in de Gem. Mu ziektent aan de Veldhorststraat. Een aantal leden van den Chr. Vrou wenbond en introducée's hebben een auto tochtje gemaakt naar de Betuwe en deden zich in deze schoone omgeving te goed aan den Kersenoogst. Op de terugreis werd de Pyramide van Austerlitz bezocht. De dames hadden een bijzonder genoeg lijken dag. Onze plaatsgenoote mej. Fr. Tan der Heijden slaagde voor de acte onderwijze res L.O. Loop der bevolking. Gevestigd: J. C. Reekers, geb Krahmer, van Den Haag. Daguerrestraat 139, naar Voorstraat 83 A. C. van der Does, geb. Hazenoot, van Katwijk, Duinoord 46, naar Abr. van Royenstraat 34 J. W. Mugge, van Katwijk, Voorstraat 64, naar Kerk straat 48 G. J. van Steln. van Lisse, Akervoordel. 35. naar Voorstraat 111 G. van Roijen geb. Borreman, van Leiderdorp Kerklaanö, naar Hoofdstraat 35 Cl. Ch. Banck van Amsterdam Nassaukade 352, naar Nd. Boulevard 2 W Stelntoamp, van Den Haag. Pr Hendriklaan 4. naar Beethovenweg 8. Vertrokken: J. D de Rijk, van Oude Zeeweg 82. naar Blelswijk. Kruisweg 426 A. M. Alders, geb. van den Berg, van van Limburg Stirumstraat 11, naar Vitry Sur Seine (Fr.) Avenue Rouget de l'Isle 200. Burgerlijke Stand. Geboren: Leonardus Simon Antonlus, z. van L. Vliet Vlieland en D M. Bakker Jacobus Lambertus, z. van G. H. van Went en C. M. Aarts Ondertrouwd: J. van der Land en A. J. Nijman A. W. C. Alkemade en H. H. van Bragt. Getrouwd: P. Alders en A. M. van den Berg. Gevonden: witte poedel, fox-terrier, tramkaart voor Juni no. 2584 met foto, portm. met inhoud, paar gummi kinder sandalen, boodschappentasch, huissleutel, bril, portem. m. inh„ blauwe ceintuur, zwart taschje met inh., blauwe jas, blauw kinderjasje, autoband, rijwielbelastingmerk, foxterrier, autoband met velg, 2 nummer platen H 2847, 2 rollen wtnkelpapier, cein tuur, damestasch met inh., houten hamer, sleutel, strandschop, beige dameshand schoen, klnderportem. met Inh. een trut, korenblauw. Inlichtingen over boven staande voorwerpen worden uitsluitend des Woensdags en des Zaterdags van 121 uur nam. ten Politlebureele te Noordwijk-Bin- nen verstrekt. Door de politie ls tegen een tweetal personen proces-verbaal opgemaakt ter zake van het lichten van de gasmunt- meters. Door de politie" )s aangehouden als verdacht van diefstal van keukengerei, M. v. d. P„ tijdelijk alhier woonachtig. Door B. en W. zijn benoemd tot kampwachters voor de kampeerterreinen ln het Langeveld A. de Jong te Noordwijk aan Zee en P. van der Put te Noordwijk Binnen. Door den burgemeester dezer gemeen te zijn benoemd tot strand-agent G. P. Roet te Haarlem, en H. J. Neuteboom te Nieuwer-Amstel. NOORDWIJK. Het Noordelijk stille strand. Het gemeentebestuur ls er in geslaagd verschillende strandgedeelten ten Noorden van de badplaats, speciaal ln de omgeving van de eindpunten der duinslagen van den staat te pachten teneinde op het strand beter te kunnen optreden. Goed afgeloopenJ Bij het omrijden van den hoek Wilhel- minastraatVoorstraat botste een autobus tegen een boom, waardoor de zijwand van de bus geheel open gescheurd werd. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. Een Conconrs-Hippique. Naar wij vernemen, zal dezen zomer ln onze gemeente een concours-hlpplque worden georganiseerd op initiatief van de Vereeniging van Hindernlsrulters te Den Haag. Ter regeling van de organisatie ls reeds een commissie van voorbereiding gevormd. NOORDWIJKERHOUT. Beroepen. Ds. J. van Noort alhier, ontving een be roep der Ned.-Herv. Kerk te Workum. Vergadering Tuindersver. „De Eendracht". In „Het Wapen van Noord wij kerhout" vergaderden de leden der Tuindersver. „De Eendracht". De opkomst was zeer talrijk. De voorzit ter, de heer L. P. Heemskerk opende met een hartelijk welkom, liet het afge- loopen veiling-seizoen in 1933 de revue passeeren en sprak de hoop uit, dat het a.s. veilingselzoen voor allen goede resul taten moge opleveren en dat de veilingen loonende prijzen voor de tuinders zullen opbrengen. De secretaris de heer L. M. van Noort las hierop de notulen. De heer v. d. Weyden bracht hierna een volledig verslag uit van de veilingen over 1933. Er was in het geheel verveild voor f. 39.700.73. Detotale aanvoer bedroeg 78 500 zakken en 1130 sloffen aardbeien. Aan de tuinders werd uitbetaald f. 35.119.67; totaal werd aan de Banken afgelost f. 49.213 en f45.820. Aan salaris sen en provisie werd uitbetaald f. 11.320. De kas beschikt nog over f. 330.70. De eerste datum van de veiling in dit seizoen is bepaald op heden 20 Juni. De commissarissen verklaarden, dat het aantal Ingeleverde zakken in orde bevon den ls. Voortaan dienen alle producten te worden aangevoerd in de voorgeschreven model-zakken; alle andere zakken zullen geweigerd worden. Bij de rondvraag vroeg men de zakken- huur te verminderen wat ln overweging genomen zal worden. Woensdag 27 Juni des middags te 12 uur zal ln de Zilk en Donderdag 28 Juni eveneens des middags te 12 uur op het Dorp, gelegenheid gegeven worden tot kostelooze vaccinatie. Opgave hiertoe moet geschieden ter ge meente-secretarie vóór of op Zaterdag 23 Juni a.s. De vaccinatie geschiedt ln de Zilk in de school en op het dorp in de Bijbel- school. Naar wij vernemen, zijn de leerlingen dér 4e, 5e, 6e en 7e kl. der R.K. Meisjes school alhier, dezer dagen naar 't districts consultatiebureau Lelden der Prov. Z.H. Vereen, tot Bestrijding der Tuberculose vertrokken ter nader onderzoek, daar zich op deze school eenlge verdachte gevallen van t.b.c. zouden hebben voorgedaan. Bij informatie aan dit bureau vernamen wij, dat het onderzoek ln vollen gang ls. Om trent het resultaat kon mep ons echter nog niets mededeelen. OEGSTGEEST. Vergadering der N. S. B. In „Het Witte Huls" was gisteravond een openbare vergadering belegd van de groep Oegstgeest der N. S. B. De vergadering was slechts matig bezocht; voor het meeren- deel waren er belangstellenden van buiten de gemeente. De heer Meys uit Lelden sprak een woord van welkom en gaf hierop het woord aan den heer Neyl uit 's-Gra- venhage. Deze merkte op dat wij hier in gelukkige omstandigheden verkeeren, daar wij een nationaal ministerie hebben. Maar helaas is die eenheid een schljneenheld, gericht op allen tegen één, en geboren sinds het fascisme opkwam. HIJ wees daar na op het feit hoe minister Marchant zijn ontwapeningsgedachte verloochent en Colijn liberale politiek voert. Eerst heette het fascisme „belachelijk", later misdadig en landverraad, opgericht om ons land te maken tot een deel van Duitschland. Het tegendeel is echter waar, aldus spr. Juist een krachtige staat zal 't fascisme van over de grenzen keeren. Er zijn Inderdaad punten van overeenkomst, waar de beweging door heel Europa gaat, b.v. versterking van het Staatsgezag, een sterk leger, vooropstelling van het alge meen belang. Het gaat er ln de eerste plaats niet om op te marcheeren naar de 50.000 maar om het beginsel ln zich zelf aan te kweeken, opdat er zij bereidheid tot het offer. Het algemeen belang dient vóór te gaan boven het persoonlijk belang; wij moeten leeren tucht en orde. Is de een heid van het ministerie schijn, ook de een heid bij de S.D.A.P. brengt ons niet ver der. De klassestrijd moet verdwijnen, maar j tevens de onderdrukking van den arbeider. 1 Kapitaal en arbeid dienen saam te vloeien I en aangewend in dienst der gemeenschap. Zoo ook op politiek terrein. Ook hier ver- I snlpperlng van krachten, welke men even eens wil aanwenden tot een gemeenschap pelijk doel. Hieruit is het fascisme ge groeid. 't Is een moeilijke taak, ongetwijfeld niettemin een heerlijk werk, waarbij of fers van ons worden gevraagd. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen, terwijl de heer Bouw meester alhier gelegenheid kreeg deze per soonlijk toe te lichten. Het was tijdens de vergadering nu en dan vrij onrustig; één der aanwezigen werd aan beide zijden geflankeerd door een N.S.B.'er. Hierop volgde sluiting. Loop der Bevolking. Gevestigd: H J. Valk, Abspoelweg 18, van Leiden; M. M. v. d. Meer, Haarlem mertrekvaart 15, van Zoeterwoude; J. M. de Groot, Wijttenbachweg 25, van Sassen- heim; A. Naerebout, Haarlemmertrekvaart 10, van Lelden; A. A. H. du Toy van Hees en echtg., L. de Col.l. 18, van Den Haag; M. J. G. Tlddens, Warmonderweg 46, van Bloemendaal; S. C. Menslng geb. Gries- heimer, W. Spaargarenstr. 32 van Zand- voort; S. Barkema, Endegeest, van Lelden; A. E. M. Terpstra, idem, van Den Haag; J. Wingelaar. idem, van Rotterdam; L, P. Natzijl, Idem, van Nieuwkoop; R. J. Issel- man en vr„ Duinzichtstraat 11, van Lei den; A, A. Boeseman, Duiyonvoordestraat 10, van Zeist; B. C, Qulvooy, W. Boonstr. 1, van Lelden. Vertrokken: A. E. Dóbel, van Warmon derweg 28, naar Duitschland; H. M. L. Homan geb. Kube, van W. de Zwijgerlaan 25 naar Leiden, Pieterskerkkoorsteeg 15; J. Erlacher en gez., a/b, naar Llth (N.Br.); A. v. Varlk geb. Borgeld, van De Kempe- naerstraat 109, naar Leiden, Merelstraat 18; D. v. d. Meij geb. v. d. Meij en dr., van H. Morschweg 104, naar Noordwijk, Kerk straat 34; L. v. d. Hoonaard, van Dorps straat 42, naar Den Haag, Schakenburg- straat 363; N. Hoogendoorn, Endegeest, naar Oudewater; C. Fransen geb. van de Geer, van Warmonderweg 74, naar Cu- lemborg, Markt 35; Ph. van Akkeren, van Leidschestraatweg 11, n. Ned. Oost Indlë; P.'Post, van Haagschestraatwe'g 8, naar Den Haag, L. v. Cattenb. 24a; M. Wolmer- stett, Endegeest, naar Den Haag, Obrecht- straat 80; A. J. W. Kaas, van Terweeweg 78, naar Den Haag. Vogelkersstraat 58; H. J. Oudshoorn geb. v. Dijk, van De Kempenaerstraat 53, naar Brielle, Voor straat 61; F. J. Waals, van Rhijngeester- straatweg 161, naar Lelden, Groenhoven- straat 10; S. van Evert, van De Kempe naerstraat 113. naar Leiden. Fr. van Mierisstraat 23a. Burgerlijke Stand. Geboren; Johanna Cornelia, d. van D. Th. Hogervorst en A. v. d. Meij; Petronella Catharina, d. van G. J. Hoogervorst en M. p. v. d. Berg; Willibrordus Martinus Maria, z. van M. J. Heemskerk en M. C. A. Braun. Overleden: Gijsbertus Klljan, 71 Jaar. RHUNZICHTWEG VOOR DOORGAAND VERKEER OPENGESTELD. Vrijdag. In den Vergulden Turk: Jaarl. alg. verg. van aandeelhouders N.V. Leidsche Bouw- Mij. 3 uur nam. j Delft (Phoenixstraat 47): Alg. verg. van aandeelhouders N.V. Rljnlandsche Be- tonbouwmlj. 5 uur nam. IJ m u 1 d e n (Hotel Augustu)Alg. verg. N.V. Sleepbootmij. „IJmuiden". 11 u. voorm. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Kelne Angst vor Llebe". „Voor eeuwig de Jouwe". Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Mr. Robinson Crusoë." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat no. 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling. „De vrouw ln de schaduw." Casino-theater, Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Ich will nicht wer du bist". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Zondag 24 Juni a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. Het bestuur van de voetbalvereeniging S. C. O. alhier, deed bij de- politie aangifte van het feit, dat onbevoegden zich toe gang hadden verschaft tot het clubhuls, staande aan het voetbalveld aan den Hol dijk. Uit het clubhuls zijn eet- en drink waren ontvreemd geworden. De politie heeft de zaak ln onderzoek. De politie werd ln den nacht opgebeld dat er een begin van brand was ontstaan op het terrein van de nieuw te bouwen kerk der Geref. Kerk. Bij onderzoek der politie bleek een party krullen en hout vlam te hebben gevat. De brand is door de politie gebluscht. Een mooie verbetering! Dezer dagen ls bijna onopgemerkt het nieuwe gedeelte van den doorgetrokken Rijnzichtweg voor het doorgaand verkeer opengesteld. Een mooie verbetering is met dit werk tot stand gekomen. Het groote verkeer in de richting RijnsburgKatwijk is dus nu niet meer aangewezen op de Van Assendelftstraat, hetgeen zeer zeker voor auto's als een ware uitkomst ls te beschouwen! Aan het begin, by de R.-K. Kerk is nu een ruim uitzicht verkregen, terwyi daar aan beide zyden van de tram baan een vluchtheuvel is aangebracht Voor voetgangers zyn ln aansluiting met de Rhüngeesterstraatweg trottoirs aange legd, zoodat ook ln dit opzicht veiligheid is vooropgesteld. Op het kruispunt van dit nieuwe ge deelte naar den Ouden Rhynzichtweg is een monumentale bank verrezen, waar van de zykanten zijn versierd met bloem bakken, waarin bloeiende planten zijn aangebracht. Voor het behoud van deze keurige versiering zal naar wij verwachten een aanbeveling tot voorzichtigheid zeker overbodig zyn. Door de bulgingen van den weg zyn op de kruispunten naar Assendelftstraat en Oude Rhynzichtweg eenlge open vakken ontstaan, die zyn afgebakend met een laag hekwerk en dus bestemd voor plant soen. Langs het nieuwe gedeelte van den weg ls aan de eene zyde een prachtig bouw terrein vry gekomen dat, gezien de mooie omgeving, wel niet lang onbebouwd zal biyven. Het geheel ziet er nu werkeiyk keurig uit en verdient een compliment voor den staf van het bureau van gemeen tewerken, inzonderheid voor den heer A. J. P. Bakkers, onder wiens leiding de aan leg is uitgevoerd. RIJNSBURG. De Groentenhandel. Aan de groentenveiling waren plm. 200 balen aardappelen aangevoerd. By veel vraag Hepen de pryzen op. Besteed werd f. 1.20—f. 1.35 per kist van 25 K.G. Naar bospeen bestond minder vraag, daardoor zakte de prys tot 3'/24 et. per bos. By het correspondentschap der Ar beidsbemiddeling staan thans 56 werkzoe kenden ingeschreven, waarvan 50 landar beiders, 1 grondwerker, 1 schipper, 2 tim merlieden, 1 straatmaker en 1 fabrieks arbeider. o SASSENHEIM. Mooie uitvoering van „Crescendo." Het Chr. Fanfarecorps „Crescendo" gaf in het gebouw van de Geref. Kerk een uitvoering, onder leiding van haar dirigent den heer W. J. Smolders. Deze zomeruit- voering werd by wyze van proef binnen j gehouden, daar onze gemeente helaas geen geschikte gelegenheid heeft voor het geven van openluchtconcerten. Wy konden vaststellen, dat deze proefneming alleszins ls geslaagd. Het kerkgebouw, dat zich voor het geven van uitvoeringen uitstekend leent, was goed bezet. Uit de groote stilte tijdens het spelen mag de conclusie wor den getrokken, dat een en ander, by het publiek in den smaak viel. De byeenkomst werd door den voorz. van „Crescendo" ge opend met gebed waarna gemeenschap- peiyk werd gezongen Ps. 75 vrs 1, onder begeleiding van het gezelschap. Hierna werd begonnen met de afwerking van het programma, waarby reeds dade- Hjk bleek dat „Crescendo" technisch ook tegen de grootste moeilijkheden is opge wassen. Gaf de uitvoering van het eerste nummer, de ouverture „Euryanthe" van C. M. v. Weber bUjk van een buitengewone virtuositeit, niet minder was dat het geval met het tweede nummer het 3-deelige Di vertissement des Erinnyes van Jules Mas senet, welk nummer bovendien qua tempo voordracht en nuanceering aan directeur en leden zeer hooge eischen stelt, die glans ryk werden overwonnen. Een dergelijk werk kan niet door een dllettanten-ver- eenlging worden gespeeld, indien niet alle leden Individueel hun Instrument ten volle meester zyn. Moge hier en daar de klank combinaties van het werk op het eerste gehoor wat vreemd aandoen, van groote bekoring zyn evenwel de cantablle's, die daarin voorkomen. Vooral het tweede ge deelte, het „La Troyenne" getuigde van een zeer verfqnde weergave. Daartegen over werden het slot van zoowel het derde deel, die een ontstuimig karakter dragen, met groote bravoure uitgevoerd. Vooral iu dit nummer waarin zoo alzydige moeilijk heden voorkomen, bleek de wakkere diri gent het samenspel geheel meester, en mag worden getuigd dat „Crescendo" dit prachtwerk op byzonder goede wyze heeft weergegeven. Ook ln de ouverture „Egmont" van L. van Beethoven, kwamen de buitengewone capaciteiten van den heer Smolders naar vqren, vooral als in het slot het geheele koor tot één machtige jubel wordt opge voerd. „Crescendo" en de heer Smolders hebben het bewqs geleverd, dat ook met een Fan fare-orkest de moeiiykste werken kunnen worden gespeeld en mits met ernst be oefend en onder degelijke leiding de mach tigste forti evengoed als de teerste p.p. kunnen worden weergegeven. Door het or kest werden nog gespeeld de ouvert. „Prc- cioca" v. Weber en het „Ehre sei Gott van F. Mendelsohn. Bijzonder vermeld dient nog te worden het „The Holy City dat als solo voor tenor hoorn door den heer Helmus met mooie toon en goede voordracht werd weergegeven, met bege leiding van het kerkorgel. Tijdens de pauze werden wij door me,J- J<» Zandbergen vergast op de „Suite Gothique Cr a-a

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6