Purol bij Doorzitten - Zonnebrand - Stukloopen Thijs IJs en de schat op de Maan. LEJDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 22 Juni 1934 RECHTZAKEN. LAND- EN TUINBOUW. DE ROYAL ASCOT WEEK. RADIO-PROGRAMMA. 1 DE INBRAAK IN HET KASTEEL NIJENRODE. (Vervolg van gisteren). In de middagzitting van de Amster- Öamsche rechtbank verschijnen Mees Gerritsen en Frits Biesing in het verdach tenbankje. Tegen belde verdachte requi- reert de officier ter zake medeplichtigheid aan de poging tot oplichting van de ver zekeringsmaatschappij, vrijspraak. Mees Gerritsen heeft zich daarop alleen te verantwoorden wegens verduistering. Als eerste getuige wordt Maag gehoord, een der verhuizers. Direct ontstaat er een fel debat tusschen hem en Mees Gerrit sen. Mees is opgewonden en wil de ver- dachtenbank uit om Maag met stevige argumenten te bestrijden. De veldwachter houdt hem echter vast. Mees heeft alles verraden roept getuige uit. Mees wil dan een uitvoerige uiteenzeitting geven van de geldelijke transactie tusschen de ver schillende heeren, aar de president cou peert den woordenstroom. Grothohan komt dan verklaren, dat hij f. 2000 had gekregen. Wie hem het geld ter hand had gesteld, wist hij niet meer. De detectleve Johanknegt, die weer goed bij stem ls, vertelt nog eens, wat hij van de zaak weet. Hoofdzakelijk heeft hl) over het terugbrengen van het goed on derhandeld met Mees. „Jazegt Mees, „ik heb Johanknegt „eerlijk" voor den gek gehouden, want ik vertrouw geen enkele detective". Johanknegt: Hoort u t, hij heeft me „eerlijk" voor den gek gehouden. Mees „citeert" dan eens de gerucht makende strafzaken, oa. de zaak Begeer, waarin de detective volgens hem ook een rol had gespeeld. Biesing, de compagnon van verd. Mees G. lijdt aan geheugenstoornis Hij weet op de vragen, welke hem als getuige wor den gesteld meestal niet anders dan met een schouderophalen te antwoorden. De twee compagnons zijn het niet erg eens en herhaaldelijk komt het tot bot singen, hoewel de toon oogenschljnlljk vriendschappelijk blijft. Het woord is dan aan den officier, mr. Van Dullemen. Deze acht ten opzichte van Mees Gerritsen de ten laste gelegde ver duistering bewezen, daar hij goederen heeft achtergehouden, terwijl hem was opgedragen ze af te leveren aan de ver zekeringsmaatschappij. Spr. wijst er op, dat verd. reeds voor een ander feit tot drie jaar gevangenisstraf is veroordeeld. Hij was het centrum in de onderwereld en als zoodanig zeer gevaarlijk. Weg°ns verduistering requireerde spr. een gevangenisstraf van zes maanden. De verdediger, mr. Th. Eskens, drong met klem aan op vrijspraak. De detective Johanknegt besluit de rij van verdachten in deze zaak. Hij staat terecht wegens heling subs, schuldheling. Als zijn verdediger treedt op mx. F. H. Kekosky. Nadat aan inspecteur Posthuma eenlge vragen zijn gesteld, wordt de heer Van der Dussen, verzekeringsexpert, gehoord. Met hem wordt de verzekeringskwestie nog eens nagegaan, veel nieuws brengt dit verhoor niet. Juffrouw Nöggerath, de ex-secretaresse van den detective, blijft bij haar reeds eerder afgelegde verklaringen. De agent van politie W. Klaassens ver telt, dat Johanknegt hem een pak ter hand had gesteld, met het verzoek dit te bewaren, daar het bij hem niet veilig was. Getuige moest het goed bewaren, daar er kostbaarheden in waren. Hij had het pakje bevestigd onder aan het blad van een tafel. President: Dat was een rare plaats, meestal doet men zoo iets toch in een af gesloten kast. Getuige: Die had ik niet. President: Dacht u er geen oogenblik aan. dat het zaakje niet in orde was? Getuige K.: Daar heb ik geen oogenblik aan gedacht, ik meende, dat het met een echtscheiding te maken had. Rechter De Gaay Fortman: Bij uw voorgeleiding ter zake uw eventueele ge vangenhouding hebt u een heel deemoedi ge en schuldbewuste houding aangenomen en dacht u al, dat u bij de politie niet ge handhaafd zou blijven. Verdachte: Ja, toen wist ik wat er ge beurd was en toen dacht ik: „kerel wat heb je gedaan". Officier: U wist toch. dat u kostbare dingen bewaarde, hebt nog gezegd: „bij brand gooi ik de heele tafel naar buiten". Volgens Juffrouw Nögerath had Klaas sens van Johanknegt opdracht gekregen het goed alleen maar met handschoenen aan te pakken. Getuige Klaassens ontkent dit. Mr. De Gaay Fortman: Doet u nog bij de politie dienst of bent u geschorst? Getuige: Ik ben nog geschorst Nadat get, Maag het nu zoo bekende verhaal over het nachtelijk avontuur op Nijenrode heeft gedaan werd de zitting geschorst tot hedenmiddag. In alle voorgaande zaken is de uitspraak bepaald op 28 Juni a.s. te twee uur. OPLICHTING TEN NADEELE DER VARKENSCENTRALE. Vertegenwoordiger te Brussel benevens een Belgisch koopman staan te Rotterdam terecht. In Februari van dit jaar is de politie te Rotterdam er achter gekomen, dat de Nederlandsche Varkenscentrale was opge licht voor een groote partij bacon van naar ruwe schatting minstens 25.000 K.Gdie voor uitvoer was afgegeven, doch die ia Nederland was verhandeld. Van de wetenschap, dat de Nederland sche Varkenscentrale nagenoeg geen con- trlöe uitoefende of de bacon, na aflevering door de fabriek ook inderdaad naar het buitenland werd uitgevoerd, hebben eenige personen, die hierin een middel zagen om geld te verdienen een handig gebruik ge maakt. Immers het voor het buitenland bestemde spek konden zij tegen 26 cent Per K.G. koopen, weliswaar met de ver plichting het dan te exporteeren. In het binnenland varieerden de prijzen van 45 tot 52'/i cent per KG. Bovendien behoef den zij de heffing van 9 cent per K.G. niet te betalen. De voor uitvoer bestemde var kens werden voorzien van een label doch deze werden dadelijk verwijderd en uit het pand Gaba te Rotterdam vonden dan de voor het buitenland bestemde varkens hun weg naar de binnenlandsche con sumptie. RECLAME 3237 In verband met deze knoeierijen zijn een aantal personen aangehouden. Behalve de vertegenwoordiger van de Nederlandsche Varkenscentrale te Brussel werd eveneens aangehouden de Belgische koopman H. C. v. d. E. van wlen beweerd wordt, dat hij de auctor intellectualis van het plan is geweest. Bovendien werden twee slagers te Ouderkerk a. d. IJssel aangehouden, bene vens een chauffeur, die verschillende rit ten van Boxtel naar Rotterdam met vrachten voor export bestemde bacon had gemaakt. Na het justitieel onderzoek zün de belde slagers te Ouderkerk a. d. IJssel bulten vervolging gesteld en van een vervolging van den chauffeur is in het geheel geen sprake, zoodat in deze affaire alleen de vertegenwoordiger van de Nederlandsche Varkenscentrale en de Belgische koopman v. d. E. zich voor de rechtbank te verant woorden hebben. Belden zijn gedetineerd. Aan hen wordt heling ten laste gelegd. Z(J zouden namelijk op verschillende tijdstip pen in of omstreeks Augustus 1933 te za- men en in vereeniging opzettelijk uit de opbrengst van door oplichting verkregen bacon voordeel hebben getrokken, door een aandeel In de winst In ontvangst te nemen Subsidiair wordt hun verweten, dat zij opzettelijk hoeveelheden door op lichting verkregen bacon hebben gekocht. In de zaak van den vertegenwoordiger der Varkenscentrale, den 36-jarigen koop man A. P. uit Brussel, thans gedetineerd, die verdedigd werd door mr. C. R C. Wijckerheld Bisdom, waren 20 getuigen gedagvaard, benevens zes van de zijde der verdediging: in die van den koopman H. C. v. d. E.. die bijgestaan werd door mr. J van Mastrigt waren vijftien getuigen, die ook reeds in de zaak van P. moesten worden gehoord, gedagvaard. Na uitvoerig getuigenverhoor heeft het O. M„ ten aanzien van P. een gevangenis straf geëlscht van 1 Jaar en tegen v. d. E. vier maanden, met aftrek "van de preven tieve hechtenis. Mr. C. N. van Mastrigt, die voor v. d. E. pleitte, wees er op, dat v. d E. zal moeten worden ontslagen van rechtsvervolging ln verband met het feit. dat het ten laste ge legde misdrijf is gepleegd in België. PI. vroeg verdachten onmiddellijke invrij heidstelling. Na raadkamer verklaarde de rechtbank het O. M. niet ontvankelijk ln zijn eisch en ontsloeg verd. E. van alle rechtsvervol ging en beval zijn onmiddellijke Invrij heidstelling. De uitspraak ln de zaak P. ls bepaald op 5 Juli a.s. LANDBOUWCRISISBELEID DER REGEERING. MEMORIE VAN ANTWOORD AAN DE EERSTE KAMER. OVERTREDING DER INVALIDITEITSWET In een zaak van den 33-jarigen veehou der C. J. B„ uit Alkemade, die door den Leidsehen kantonrechter is vrijgesproken van de hem ten laste gelegde overtreding van art. 313 der Invaliditeitswet, was de ambtenaar van het O. M. in hooger be roep bij de rechtbank te Den Haag ge komen. Een controleur der arbeidsinspectie uit Leiden, verklaarde dat de administratie hem op 22 December J.l. naar Alkemade had gezonden om eens te lnformeeren naar een tweetal jeugdige personen, die bij B. ln dienst waren. De ontvangst was verre van hartelijk. Nadat getuige op het erf van verdachte het doel van zijn komst, n.l. het in orde maken van een rentekaart. had medegedeeld, weigerde B. inlichtingen te geven en toen de controleur aandrong, ontving hij vuistslagen in het gezicht en werd hij het erf afgejaagd. B. ontkende. Geslagen had hij in het geheel niet. Hij had alléén maar geïnfor meerd met wlen hij te doen had en boven dien had hij wél geantwoord. Ja. met uw handen, zei de president. Het O. M vorderde een geldboete van f. 50 subs. 10 dagen. De verdediger voerde ter ontlasting van B aan. dat niet iedere ambtenaar bevoegd is tot het uitoefenen van controle. De invaliditeitswet geeft een bepaalden rang aan. Wat de mishandeling aangaat welke be slist door B. wordt ontkend, zeide pleiter, dat daartegenover slechts één getuige staat. Mitsdien concludeerde hij tot vrij spraak. Vonnis 28 Juni a.s. Verschenen is de memorie van antwoord inzake het landbouwcrisisbeleid der regee ring. De minister van Economische Zaken a. i. stelt er prijs op zijnerzijds nog eens naar voren te brengen, dat hij zich met het door zijn ambtsvoorganger gevoerde beleid heeft kunnen vereenigen en de door dezen reeds aangevangen maatregelen met in stemming heeft doorgevoerd, zoo deelt hij mede. Ondanks de genomen maatregelen heb ben prijsverlagingen plaats gevonden. Aan genomen mag worden, dat deze tendenz zich verder zal voortzetten. Het in 1634 aan steun uit te geven bedrag zal inderdaad niet ver van f. 220 mlllloen verwijderd blijven. Tot het garandeeren aan den landarbeider van een hooger loon dan het welk hij thans geniet, door dat loon van overheidswege vast te stellen, is de minis ter niet bereid, daar de regeering zich niet op dwingende wijze met het loonpeil in laat. Tegen excessen bU de arbeidsvoor waarden zal hij waken. Reeds eerder aan gekondigde maatregelen hiertegen zijn binnen enkele dagen te verwachten. Thans ls naar de meening van den minister het oogenblik aangebroken verder te gaan en de centralisatie voort te zetten. Het crisisbeleld zal ln den vervolge voor al uitgaan van het college van regeerings- commissarissen, bestaande uit den secreta ris-generaal van het departement van den minister, als voorzitter, drie regeerlngs- commlssarlssen en een commercieel advi seur, deze laatste eveneens stemgerechtigd ln het college. Tot diens taak zal het meer speciaal behooren de handelsbelangen te behartigen. Dit college van vijf personen staat rechtstreeks onder den minister. De taak van de centrale zal ln de toe komst meer dan thans het geval is een uitvoerende zijn. De meening van den minister over de eventueele benoeming van een directeur- generaal van den Landbouw is bekend. Hij moet diens benoeming intusschen aan zijn opvolger overlaten. Deze zal ook moeten beslissen of een eventueele functionaris alleen de reorganisatie van de directie van den Landbouw dan wel mede de uitvoering van de Landbouwertslswet-1933 zal moe ten bewerkstelligen. De door eenige ledjfn geuite vrees, dat ten gevolge van de téestbeperking in be trekkelijk korten tijd een 300.000-tal gras- kalveren in de binnenlandsche consumptie zal komen, acht de minister niet gegrond. Er is echter toegestaan tijdelijk een grooter aantal kalveren aan te houden dan over eenstemt met het totaal aantal kalveren, dat definitief mag worden aangehouden, doch dit aantal bedraagt hoogstens 150.000 stuks. Daardoor zal gedurende den zomer een grooter aantal graskalveren worden aangeboden dan in andere jaren het geval is. Inderdaad bestaat het gevaar, dat hier door een druk zal worden uitgeoefend op de prijzen, welke op de vleeschmarkt gel den. Het verloop van de prijzen zal daarom onder de voortdurende aandacht van den minister blijven. De gegevens, verkregen bij de varkens telling van 5 Mei 1934, wijzen er op, dat het aanbod van varkens binnen afzienbaren tijd belangrijk omlaag zal gaan. Wanneer dit het geval is, zullen de prijzen, welke op de vrij markt gelden, zich vanzelf weer aanpassen bij de prijzen, welke door de Nederlandsche Varkenscentrale betaald worden. Inmiddels overweegt de minister of het gewenscht is door de Nederlandsche Varkenscentrale meer varkens te laten af nemen, bestemd voor het binnenland. 24. Thijs en Sim en Glimmer kijken verbaasd naar boven en kunnen haast hun oogen niet gelooven die pijl zit in de maan! Zien kunnen zij het niet vanaf hun plaats vandaan; maar Wogram zei: ,'t Is heel goed te zien voor mij; ik heb goede oogen en sta er dichter bij". En kijk, daar is ook nog het touw. „Tot zoover gaat het goed", zegt Thijs, „maar zeg, wat komt er nou? 'k Begrijp nog niet hoe of het verder moet". „Nou", zegt Wogram, „denk maar niet dat ik Je fop; aan 't touw hljsch ik je doodeenvoudig opl" ASCOT IS EEN HOOFDSTUK OP ZICHZELF VAN ENGELAND's MAAT SCHAPPELIJKE GESCHIEDENIS. (Van onzen Londenschen correspondent). Prinses Juliana heeft den Gold Cup-dag te Ascot bijgewoond, den vermaarden sportdag in Engeland. Het loont, ln ver band daarmede, de moeite, iets over het tradloneele Ascot-festljn te vertellen. Want Ascot is een bezienswaardigheid van de hoogste orde. Het vertegenwoordigt een element in de Engelsche samenleving, het is onafscheidelijk van die samenleving en het kan niet worden overgeslagen indien men het Engelsche leven meer dan opper vlakkig wil leeren kennen. Ascot is nog belangrijk meer dan een van de aantrekkelijkste scenes in het be staan van het Engelsche volk, belangrijk meer ook dan een rennerij van paarden op de meest luisterrijke baan welke zich laat denken, belangrijk meer ook dan een promenade-plaats waar de dames van het land zich vertoonen in de nieuwste, de kleurigste, de opzichtigste zomertoiletten. Ascot is een hoofdstuk op zichzelf van Engeland's maatschappelijke geschiedenis. Men spreekt altijd van Royal Ascot. Het is inderdaad van den aanvang af een Koninklijke Instelling geweest. En dit spe ciale karakter wordt bewaard met de aan trekkelijke cavalcade, die alle vier dagen van Ascot Week" het program van den dag inluidt. De koninklijke familie stelt bij traditie extra belang in deze sport week, omdat het haar week is, „Royal Ascot Week". Zij vertoeft bij het naderen van de week in het eeuwen oude Windsor Castle, waaraan de naam van het regee- rend geslacht is ontleend. De Koning, de Koningin en hun kinderen gaan per auto naar een plek, niet ver van de renbaan, waar koetsen gereed staan om hen over een afstand van een mijl van de baan, de ..new mile" geheeten, naar het koninklijk paviljoen te brengen. De koetsen worden elk door vier paarden getrokken en postil jons in witte pruiken en scharlaken jassen berijden de schoone rossen. Het is een op gewekte intocht, vol kleur en vol decorum. De koetsen gaan als over een groen tapijt en het gansche tafereel is zoo zomersch, zoo kleurig en zoo blij, dat het, wanneer men het eens heeft gezien, in relief in de herinnering blijft staan. De Indruk wordt niet weinig verhoogd wanneer historisch besef dezen intocht doet zien als een luis terrijke evolutie van een eeuwen oud, met het koningschap vereeenzelvlgd gebruik. Want Royal Ascot bestaan al langer dan 200 jaar. Queen Anne, die haar naam heeft gegeven aan Engelsche meubels die in nieuwe imitatie gewild blijven, heeft andere aanspraken op dankbaarheid. De Engelschen danken hun Ascot aan haar initiatief. Toen zij in den zomer van 1711 een rijtoer maakte, ontdekte zij nabij het dorpje Ascot een veld dat haar bij uitstek geschikt voorkwam voor de paarden- rensport, een sport waarvan zij bijzonder veel hield. Hetzelfde jaar, in Augustus, hadden er de eerste paardenrennen plaats om een door H. M. uitgeloofden prijs. Dat was de geboorte van „Royal Ascot". De Koningin en haar gevolg kwamen in statie naar wat toen nog slechts een veld was, geïmproviseerd voor de rensport; en alle menschen van beteekenis in rang en stand volgden haar voorbeeld. Toen Queen Anne drie jaar later overleed en opge volgd werd door den Hannoverschen George I, leek het dat Ascot zijn regeering niet zou overleven. De eerste George was een Duitscher die geen woord Engelsch sprak en geen zier om paardenrennen gaf. Nochtans slaagden de aanzienlijke sport liefhebbers ln Engeland er in. Ascot in stand te houden, ook al kwijnde het. De volgende Koning, George II, bracht het jaarlijksch evenement weer tot bloei. Een van de prijzen, waar om wordt ge reden gedurende de Ascot Week, heet de ecllpse-prijs. Hij dateert van George II. Er was ln dien tijd een beroemd renpaard, ge boren gedurende een zonsverduistering, dat niet alleen alle rennen op Ascot maar ook op andere banen won. Met George n was de traditie voor Ascot geschapen en men weet dat wat in Engeland traditie wordt, niet zoo gemakkelijk meer ver dwijnt. De Gold Cup, die Donderdags werd verreden, in tegenwoordigheid van Prinses Juliana, i3 een Ascot-trophee die ook al bijna 180 jaar oud is. De derde George in troduceerde dezen prijs als bijzondere at tractie voor de „meeting" en tot op dezen dag is de ren om deze Cup de voornaam ste gebeurtenis van Ascot gebleven. De prijs zelf heeft een klassiek geworden Ascot-grap geleverd. De Gold Cup van 1907 werd gestolen. Het viel samen met de aan komst in Engeland van den Amerikaan- schen humoristischen schrijver Mark Twain en dit samengaan van twee feiten met nieuwswaarde werd op eenige cou rantenbiljetten als volgt aangekondigd: Gold Cup Stolen. Mark Twain arrivés in England. In 1813 werd het moreele recht van de dynastie op Ascot en zijn bijzondere functie bij de wet bevestigd. De renbaan werd koninklijke grond, werd voor altijd aan den souverein toegewezen, vooropge steld dat de grond steeds zou worden ge bruikt als een paardenrenbaan voor open baar gebruik. Meer dan 200 jaar zijn noodig geweest om Ascot te maken wat het is. Van de oorspronkelijke „common" vol grof gras, netels en klaver (zooals Londen er in zijn omgeving nog zooveel bezit) heeft men een landelijk lustoord gemaakt de perfectie nabijkomt. De grasvelden van Eton (ln de nabijheid) zijn de fijnste van Engeland. Maar die zijn dan ook bijna 500 jaar lang geschoren en gerold. De grasvelden van Ascot hebben niet zulk een lange bewer king gehad, maar ze lijken niettemin op tapijten van dik fluweel. De schoonheid van dit tooneel voor de grootste tuinpartij van het jaar met haar schilderachtige omgeving en haar vertoon van zomermode culmineert in de „Royal Enclosure", die met zijn schatten van bloemen een lust voor de oogen is. Maanden tevoren zijn tuinlieden bezig geweest Ascot zijn zo mersch toilet te geven met duizenden roode geraniums, gele margarieten, roze klimrozen, blauwe lobelia's, asters, horten sia's, geplant rond de hoofdtribune, dé muziektent en de restaurants. De bloe men en de smetteloosheid van het schil derwerk accentueeren het dubbele karak ter van Ascot, een renfeest, een tuinfeest. Toegangs kaarten voor de Royal Enclosure worden waarlijk niet alleen genomen door liefhebbers van de paardensport, maar even goed door hen die komen om te zien en gezien te worden. De modieuze kant van Ascot kan niet worden gemist, o.a. niet om economische redenen. De IJdelheids- parade zou niet kunnen worden gehou den, indien niet duizenden rappe handen weken tevoren bezig waren met de ver vaardiging van toiletten. Ascot is goed voor den handel der winkels en verschaft loonenden arbeid aan een verscheidenheid van werkers. VOOR ZATERDAG 23 JUNL Hilversum 301 M. VARA-Uitzending Gramofoonpl. 10.00: Morgenwijding VPRO 10.15: Voor Arb. 1. d. Contlnu- bedr. De Flierenflulters o.l.v. J. v. d. Horst, en C. Rijken (declamatie) 12.00: Klein VARA-ensemble o.l.v. F. Bakels, en Gramotoonpl. 2.00: Zenderverzorging 2.15: Voor de kinderen 3.00: „Strij ders van voorheen", causerie door A. v. Nierop, en Gramofoonpl. 3.30: Piano recital dr. P. A. Pisk 4.00: dr. Last Post: Vreemde dingen en menschen 4.20: Gramofoonpl. 5.00: De Notenkra kers o.l.v. D. Wins 5.30: Literaire cau serie A. M. de Jong 6.50: Gramofoonpl. 6.00: Vervolg concert 7.00: Groningsch uurtje mm.v. „Het Gron. Tooneel", B. H. Broekema (voordracht) en C. Steyn (orgel) 8.03: Gramofoonpl. 8.15: Vaz Dias 8.20: De Flierenflulters oj.v. J. v. d. Horst, m.m.v. C. Steyn (orgel) 9.00: „Een fabrieksarbeider spreekt" 9.20: VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. m.m.v. M. Gobets (tenor) 9.57: Propaganda-uit- zending m.m.v. A. de Vries (toespraak) en Gramofoonpl. 10.10: Blaasconcert o.l.v, Renes 10.25: Vaz Dias en VARA-Varla 10.30: „We gaan naar Birkhoven", spel van Van Duin. M.m.v. het VARA-tooneel oJ.v. ffi. v. Capellen 11.00: Strijken- semble met orgel o.l.v. H. de Groot 11.20 Gramofoonmuziek. Huizen 1875 M. KRO-programma 8.00: Gramofoonpl. 9.15: Reportage TT-races 9.45: Gramofoonpl. 10.30: TT-races 10.50: Gramofoonpl. 11.00: Toespraken 11.30: Gramofoonpl. 11.50: TT-races 12.40: Gramofoonpl. I.45: TT-races 2.30: Kinderuur 3.30 4.00: TT-races 4.15: Schlagermuzlek 4.45: TT-races 5.30: Schlagermuzlek 6.20: Causerie 6.45: Schlagermuzlek 7.15: Causerie 7.35: Gramofoonpl. 8.15: Vaz Dias 8.20: Orkestconcert 9.00: Zangvoordracht 9.15: Gramofoon- platen 9.30: Tweegesprek 9.45: Ver volg zangvoordracht 10.00: Orkestcon cert Om 10.30: Vaz Dias 10.55—12.00Ï Gramofoonmuziek. Daventry 1500 M. 10.3510.50: Mor genwijding 12.20: Northern Studio- orkest o.l.v. Bridge, m.m.v. D. Bentley (cello) 1.20: Commodore Grand-orkest o.l.v. Muscant 2.20: Gramofoonpl. - 2.50: Belfaster Omroeporkest o.l.v. E. Godfrey Brown 3.50: E. Pini's Tango orkest m.m.v. Diana Clare 5.05: Orgel spel H. Ramsay 5.35: Kinderuur 6.20' Berichten 6.45: Cricketreportage 6.55: Sportpraatje 7.10: Welsch inter mezzo 7.30: Reislezing 7.50: Piano duetten, door H. Bor en E. Brough 8.20: Variété-programma 9.20: Berichten. Lezing 9.55: „What the Fairies know" radio-fantasie van Abady 10.40: Voor dracht 10.45: Dansmuziek (gr.pl.) 10.5012.20: Ambrose en zijn Embassy Club Dans-orkest. Parijs Radio-Paris" 1648 M. 7.20 en 8.20: Gramofoonpl. 12.20: Goldy-orkest 8.20: „L'ètolle", operette van Chabrler. Leiding: Inghelbracht 10.50: Dansmu ziek. Kalundborg 1261 M. 12.20—2.20: Con cert uit rest. „Wlvex" 2.20: Reportage 3.505.50: Omroeporkest o.l.v. Reesen 8.20: Viool- en planorecital 9.05: Midzomerfeest m.m.v. koor en orkest 10.35: Deensche muziek o.l.v. Reesen II.20:12.35: Dansmuziek. Keulen 456 M. 6.25: Gramofoonpl. 7.20: Orkestconcert o.l.v. G. Ladewig 12.20: Blaasconcert SS-Standarta 55 o.l.v. Speek 1.20: „Die fröhlichen Fünf" 2.20: Gramofoonpl. 3.053.50: Vroolijk programma 4.20: Omroepkleinorkest uit Koningsbergen o.l.v. Wilcken 540: Vocaal en instrumentaal concert 7.20: Concert m.m.v. solisten, Mandoline-en semble en Dorpskapel o.l.v. K. Stoye 8.30: Zie Deutschlandsender 10.40—1 20:j Dansmuziek door Weragkamerorkest O.I.V. Keiper, en „Die fröhlichen Fünf". Leiding C. Baumgarten. Rome 421 M. 9.05: Lorelei", opera in drie actes van A. Catalani. Muzik. leiding E. Casolari en A. Votto Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12,20 Gramofoonplaen 1,30—2,20: Salon orkest 6,20: Gramofoonplaten 6,50: Kamermuziek 8,20: Koorconcert 9,20: Gramofoonplaten 10,30—12.20: Dansmuziek 484 M.: 12,20: Salonorkest 1,30: Gramofoonplaten 5,20: Dans muziek 6.35: Gramofoonplaten 8,20: Omroeporkest o.l.v. André 9,35: Ver volg concert 10,30—12,20: Dansmuziek. Deutschlandsender. 1571 M. 8,30: „In Werder steht ein Kirschebaum", spel van H Brennert 10.20: Berichten 10.40: Reportage 11,05: Weerbericht 11,20 12,50 Populair concert uit Keulen. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Zaterdag 23 Juni. lste Programma: Hilversum van 8-24 u. 2de Programma: Huizen van 824 uur. 3de Programma: 8.0015.50: Keulen 1620—17.20: Keulen 17.20—19.20: Brus sel (Fr. 19.20—20.20: Keulen 20.20 22.40: Brussel (Fr.) 22.40afl. Keu len. éde Programma: 8.208.50: Parijs Ra dio 12.20—17.35: Daventry 17.35— 18.00: Een der Eng. „National"-zenders 16.00—19.20: Brussel (VI.) 19.20—21.20: Daventry 21.20—22.45: Luxemburg 22 45—afl.: Daventry. De uitzending der R.O.V. geldt niet voor het locale Leidsche programma; in de plaats hiervan omvat programma 5 der R.O.V. den geheelen dag Daventry. Wijzigingen voorbehouden. 13 J

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10