ZONNESTRAAL COLLECTE RUST EN VREUGD KATWIJK AAN ZEE Thijs IJs en de schat op de Maan, LEiDSCH DAGBLAD - Tweede Nad Donderdag 21 Juni 1934 UIT DE OMSTREKEN. fiehededlcmdschefandfiasta Bazoekt onze Strandkiosk op hel Stille, Noorderstrand Tenten en Stoelenverhuur IIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIilllllllüllllllilllllllHI OP ZATERDAG 23 JUNI iiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiii liet verslag van den Keuringsdienst van vee en vleesch over 1933. Deze stukken tierden voor kennisgeving aangenomen. Een tweetal reclame's hondenbelasting werden Ingewilligd, waarna een reeks be noemingen volgde. In de commissie tot wering van het schoolverzuim werden met alg. st. benoemd de heeren F. Kroes voor ffoubrugge en Th. Bosman voor Hoog- made; ter benoeming van een lid in de schattingscommissie verkreeg de heer G. san Straalen alle stemmen en als lid ln ie Landbouwcommlssie werd de heer P. F. Noordam benoemd met 52 stemmen. Alsnu volgde prae-advles van B. en W. op het verzoek van den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk, houdende het verzoek de brug over de Woudwatering des Zondags geslo ten te houden. Dit verzoek werd gemoti veerd met de mededeeling, dat de brug wachter en de leden hunner gezinnen door dienst niet in de gelegenheid waren hunne kerkelijke plichten te vervullen. De voor- sitter deed mededeeling van het stand punt van verschillende College's, die ter- sake moesten worden gehoord; voorts wa ren tal van adressen ingekomen van schlp- persvbereeniglngen, beroeps- en plezler- saarders, welke met klem van redenen den Raad verzochten hun toch al reeds zeer moeilijk bestaan niet geheel te dupee ren door afsluiting op Zondag van deze groote waterweg AmsterdamRotterdam. Intusschen zijn B. en W. er in geslaagd, de instructie van de brugwachters zóó te wijzigen, dat gedurende den Zondag een brugwachter in dienst moet zijn, waar door bijna volledig aan het verzoek is vol daan. B. en W. stelden daarom voor, het verzoek verder af te wUzen. De heeren Boot en Noordam uitten zich als voor standers van Zondagsrust- en heiliging, doch zoolang het vrachtauto-verkeer op Zondag ongestoord kan doorgaan, zouden de schippers door aanneming van het ver zoek in een zeer onbillijke verhouding tomen te staan. Het verzoek werd z. h. st. afgewezen. Volgde voorstel tot wijziging der verordening op de besmettelijke ziekte- gelden. De betrokken Ministers hebben bezwaar de bestaande verordening, zooals die door de Raad is vastgesteld, ter goed keuring aan de Kroon voor te dragen, om dat naar hun oordeel de Raad meer naar de gemeente-flnanciën heeft gezien dan naar de volksgezondheid. Herhaalde pogin gen mochten geen succes boeken, waarom B. en W. voorstelden de verordening te wijzigen in dien zin, dat de bijdrage in de kosten door eventueel betrokkenen aan merkelijk lager zal worden. De heerTondu kon zich met dit voorstel niet vereenigen en kon deze taal ln regeerlngsstukken niet begrijpen; de Raad toch heeft ten allen tijde de gemeenteflnanelën op het oog en niemand anders dan de Raad kan hier over oordeelen. De volksgezondheid staat bier buiten. Op voorstel van den heer T. werd besloten de bestaande verordening nogmaals aan te bieden ter goedkeuring. Krachtens de nieuwe, door Ged. Staten tntworpen salarisregeling zullen zoowel de anvang- als eindsalarlssen van den Burgemeester, Secretaris en Ontvanger moeten worden verlaagd en wel van den Burgemeester met f.200, den Secretaris met f400 en den Ontvanger met f50 per jaar, een en ander ongeacht het pensioen- verhaal, dat op 10% zal worden gebracht. Omdat deze nieuwe regeling van hooger- hand wordt opgelegd, stelden B. en W. voor hiermede accoord te gaan''.' Dé heer Tondu vroeg waarom de Raad eigenlijk nog vergadert; alles wordt van uit Den Haag voorgeschreven, doch daar behoeft de Raad zich zonder meer maar niet bij neer te leggen. Het werk voor de ambte naren stapelt zich dagelijks op; steeds wordt meer van hun gevergd; spr. is tegen deze verlaging. Het wordt een gewoonte om over crisis enz. te spreken; iedereen doet daar tegenwoordig blijkbaar gaarne aan mee zegt spr., doch als ik rond mij heen ziet, ls overal geld voor. Mocht hij steun vinden, dan zal spr. voorstellen tegen dit voorstel te stemmen. Na discus sie vond spr. evenwel geen steun, waarna het voorstel z. h. st. werd aangenomen. De heer Tondu wilde geacht worden te heb ben tegengestemd. Op verzoek van den heer Disseldorp werd besloten het met hem loopende contract inzake de nood- slachtplaats met 1 Juli a.s. te doen eindi gen. B. en W. werden gemachtigd een ge lijke overeenkomst aan te gaan met den heer H. de Kleer, die bereid is, voor gelijke vergoeding een aan de elschen de voor schriften voldoende gelegenheid in te richten. Nadat perceel wijk B No. 177 op voorstel van B. en W. gezien het daarom trent uitgebrachte rapport van den gem.- opzichter, door den Raad onbewoonbaar werd verklaard en op voorstel van den heer de Vette den tijd van bewoning op ten hoogste 3 maanden was bepaald, werd de vergadering, na rondvraag, gesloten. WADDINXVEEN. De toestand van Burgemeester Troost. Naar wij vernemen blijft burgemeester Troost herstellende. Het herstel gaat zeer langzaam, maar toch is er hoop, dat in hegin Juli de burgemeester in onze ge- ffleente terugkeert. HAARLEMMERMEER. Oprichting uitbouwfonds. In de gecombineerde vergadering van den Kerkeraad en de Kerkvoogden en Notabelen der Hervormde gemeente Haar lemmermeer werd besloten- tot de oprich ting van een z.g. uitbouvytonds met het doel te trachten geldén'bijeen te brengen voor het bestrijden va-n de voor onderhoud, teparatie of vernieuwingv^n ,bestaande tebouwen genoodigde extra-uitgavên, als mede voor de stichting 'van een nieuw Kerkgebouw in de Badhoevebuurt. Aanrijdingen. Nabij Halfweg botste een wielrijder met tooveel kracht tegen een passeerende auto °P, dat hij op verschillende plaatsen ver bond werd, terwijl zijn flets deerlijk werd Rhavend. Op den Hoofdweg werd een 5-jarlg ®eisje, dat naar het midden van den weg "ep en niet lette op de signalen van een "aderende auto, door dit motorrijtuig aan treden. Aan het hoofd verwond werd de J'eine opgenomen en onder geneeskundige «handeling gesteld. Den chauffeur trof aan het ongeluk geen «huid. RECLAME- 8188 I DOOS 20 CT-TUBE 40 gN 60 CT. I KATWIJK AAN ZEE. Laatste werkzaamheden aan den Zuid-Boulevard Nadat een 18-tal dagen geleden met de bestrating van den verlengden Zuid- Boulevard begonnen is, nadert deze nu haar voltooiing. Heden werd begonnen met de betegeling van het trottoir; de voltooiing der bestrating van den Boule vard kan in den loop van de volgende weiek tegemoet gezien worden. Ook de tunnel onder den straatweg voor de pa tiëntjes van het Zeehospitium is zoo goed als gereed. Onder opzichterschap van den heer G. J. v. d. Voort is met het werk den 30sten Januari begonnen. 70.000 kub. Meter zand werd vervoerd. Als bewijs van de droogte gedurende de laatste maanden kan vermeld worden, dat gedurende dat tijdperk het werk wegens regen slechts l'/t uur moest neergelegd worden. Geheel aan het Zuideinde van den ver lengden Boulevard komt een ruim auto parkeerterrein. De houten werkkeet, die nog bij het begin van de doortrekking staat, zal naar het strand overgebracht en neergezet worden tusschen het beton nen moletje van het Zeehospitium en de tent van de Reddingsbrigade, waar de gemeente deze loods zal gebruiken om 'er rijwielen te laten stallen. Visscher ij-examens. Bij de in de Visscherljschool alhier ge houden examens voor het certificaat in kennis van de internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee ge slaagd: Willem Hoek, L. v. d. Plas, Gijs v. Duyvenbode. Teun Geyteman, Willem de Jong, Dirk v. d. Oever, Abraham Jonker, Arie van Duyn, Jac. v. d. Plas, Huig v. d. Bent, Jac. v. Duyn, Joh. Boezaard, Dirk v. Duyvenbode, H. van Duyn, P. v. d. Bent, P. v. Duyvenbode, Maart v. Duyn, Matthijs Peeman, Corn. Guyt, Jan Guyt. Allen zijn leerlingen van den heer C. Varkevisser, directeur van de Visscherijschool alhier. Rijksgedelegeerde was kapitein J. H. Götz, lid der examen-commissie voor stuur lieden. Het aantal geslaagden voor deze exa mens is 484 geweest. De heer A. den Haan. t Hedenmorgen te kwart voor negen is in den ouderdom van ruim 69 jaar overleden de heer A. den Haan, oud-onderwijzer aan de O. L. S. alhier. doch als men hiertoe niet in staat is alle beschikbare bloemen aan de tentoonstel lingscommissie bestaande uit het geheele bestuur, af te staan. Het ingezondene zal ook aan een keuring worden onderwor pen, waarvoor mooie prijzen beschikbaar zullen zijn. De voorzitter bracht verslag uit van de vergadering van voorzitters en secreta rissen, gehouden te Zwolle. Hierna werden aan de fa. Konijnenburg en Mark een 3-tal diploma's van de Maatschappij uitgereikt, voor inzendingen Gladiolen, aan den heer C. Soeteman voor Dahlia Ina v. d. Meer en aan de fa. Nieu- wenhuis en v. Dlest voor Spirea Bremen. Opgave voor Chrysanthen potten en voor inzendingen ln het Casino kunnen geschieden bij den secretaris den heer A. R. Overvelde. Na keuring en verloting der aanwezige planten en bloemen, verzocht de voorzitter allen naar vermogen mede te werken tot het doen slagen der ten toonstellingen, om de eer der afd. hoog te houden. Hierna sluiting. o NOORDWIJKERHOUT. De collectanten der St. Jozefkerk maakten per autobus een plezierreis naar Schiphol. OEGSTGEEST. ZENDINGSDAG DER CHR. GEREF. KERK Op Oud-Poelgeest. Gisteren is vanwege de classis 's Gra- venhage der Chr. Geref. Kerk op Oud- Poelgeest een Zendingsdag gehouden, die zeer veel belangstellenden heeft getrok ken. Behalve een groot aantal predikan ten merkten wij ook op zendeling Bikker, met verlof hier te lande, eri' den toradja Sima Bastiaan. 't Was vooral wel deze laatste, rond wien zich de belangstelling concentreerde. Ds. L. H. van der Meiden van 's Gra- venhage sprak het welkomstwoord, waarin hij tevens gelegenheid vond mej. Willink hartelijk te danken voor de bereidwillige heid, haar landgoed af te staan. Hierna heeft spr. gesproken over: „De geopen baarde verborgenheid", Ds. W. Bijleveld van Haarlem sprak vervolgens over ,,De verloren penning", waarna het woord was aan ds. A. Dubois van Oud-Beyerland. Na de pauze, waarin ruimschoots ge legenheid was voor een wandeling op deze prachtige buitenplaats, heeft ds. J. A. Riekel gesproken over „Het minste van alle zaden". Hierna sprak de miss. dienaar des Woords ds. A. Bikker, die begin Augustus weer naar zijn arbeidsveld Mamasa zal ver trekken. Op boeiende wijze vertelde spr, van zijn werk op den zendingsakker Van zichtbare resultaten mocht zendeling Bikker gewagen, doch tevens wees hij op den roep van de zwarte toradjes om het evangelie. Een ontroerend moment was het, toen Iste tent bij de Watering Bergplaats voor Tenten en plaatsen van Tenten Prima consumptie Billijke prijzen. 3)98 Beleefd aanbevelend. NOORDWIJK. Een Bloembollenbeurs. Te beginnen met Donderdag 5 Juli af wordt alhier op initiatief van de afd. Noordwijk van den Z.H. Bond van Kleine Kweekers, iederen Donderdag Bloembollen- beurs gehouden in een zaal van Café „De Zwaan" aan de Voorstraat. VERGADERING NED. MIJ. VOOR TUINBOUW- EN PLANKUNDE. Tentoonstellingen in Juli. De maandelijksche bijeenkomst ln hotel Royal mocht zich weer in een goede op komst verheugen. De voorzitter de heer H. de Boer, verwelkomde de aanwezigen en besprak het ingezondene als Lathyrus, Irissen, Anemonen, Crascula Brloflia en Gloczinia's. Ook wees hij op de vermaarde Gentsehe culturen, welke eveneens aan de culturen te Boskoop en Aalsmeer te dan ken zijn aan von Slebold, waarover spr. interessante mededeelingen deed. Na le zing der notulen werd een schrijven be helzende de aankondiging der jaarlijksche Lathyrus-tentoonstelling, weike dit jaar gehouden zal worden te Haarlem ln het Krelagehuis op 6, 7 en 8 Juli a.s., voor kennisgeving aangenomen. In verband met een schrijven van het H B. over het stellen van candidaten, werd besloten te s'eunen de candidatuur van Wassenaar de heer Ruijs en voor de vakgroep de heer Maarse uit Aalsmeer. Vervolgens deelde de voerz. mede dat de plaatselijke expo sitie van Lathyrussen zal plaats hebben Vrijdag 13 Juli a.s. in Hotel Royal. Van de 8 soorten aan de deelnemers uitgereikt, moet van ieder minstens 15 bloemen wor den ingezonden. De inzendingen zullen uiterlijk 6 uur opgesteld moeten z'Jn, om de Jury in de gelegenheid toe stellen de keuring naar behooren te kunnen uitvoe ren daar denzelfden avond de afrteelings- vergaderlng gehouden zal worden. Naast deze onderlinge tentoonstelling is door enkele bestuursleden naar voren ge bracht het houden van een groote ten toonstelling in het Casino te Noordwijk aan Zee, Naar aanleiding van dit voorstel, had het bestuur bereids de besprekingen hierover geopend met de exploitanten van het Casino, die hier zeer sympathiek te genover stonden, eventueel hun volle me dewerking zouden verleenen en dienaan gaande uitnemende voorstellen deden, welke het bestuur ten volle konden ac cepteeren. Het hoofddoel dezer tentoon stelling zal zijn het inzenden van Lathy russen. doch ook andere planten en bloe men zijn welkom .De tentoonstelling zal gehouden worden op 16, 17 en 18 Juli a.s. Dit voorstel werd goedgekeurd waarna de voorzitter rijer medewerking verzocht, allereerst door het inzenden van 'n stand, Sima Bastiaan, de donkerbruine toradja, in zijn landstaal getuigde van de wonder baarlijke zegenende kracht, die er van het Evangelie uitgaat. Ds. H. Janssen, leger- en vlootpredi- kant in alg. dienst, heeft een slotwoord gesproken. In bemoedigende woorden sprak hij het echtpaar Bikker en den toradja toe. Tenslotte liet hij hen toezingen Ps. 121 4. Het was een goede <jag; bij velen zal ongetwijfeld de liefde en het gebed voor de zending opnieuw aangewakkerd zijn. Wij vermelden nog, dat in de collecte een bankbiljet van honderd gulden is ont vangen en dat de firma Van Nelle gratis haar koffie en thee beschikbaar heeft gesteld ten bate van de zending. o RIJNSBURG. Muzikale rondgang. Hedenavond, aanvangende 8 uur, zal de muzlekvereeniging „Wilhelmina" 'n rond gang door het dorp maken, om daarna den sluitingsavond van den bazar voor de kleuterschool op te luisteren/- 1 De wekelijksche schietoefeningen te Katwijk van den B.V.L. zullen voortaan niet Donderdag- maar Dinsdagavond plaats hebben. o VOORHOUT. Tijdig gered. Het 5-jarig dochtertje van den heer Chr. v. L. uit de Boekhorstlaan speelde voor haar woning. Ongemerkt kwam de kleine te water te vallen. De passeerende dochter van H. v. d. H. eveneens uit de Boek horstlaan alhier, wist de kleine drenkeling door zich te water te begeven, spoedig op het droge te brengen, waardoor het meisje aan een wissen dood is ontsnapt. o WASSENAAR. Inbraak in bouwkeet. Tijdens de afwezigheid van B. ui,t Wes tergeest (Fr.) en H. uit Leeuwarden werden te hunnen nadeele uit een keet bij een bouwweek aan de Bloemcamplaan ont vreemd; een nieuw colbertcostuum, een nieuwe pantalon, een wekker en een kof fertje, alles ter waarde van vijftig gulden. De daders zijn door het uitsnijden van een ruit aan de straatzijde binnengeko men. De politie stelt een onderzoek in. o VOORSCHOTEN. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling alhier staan als werkzoeken den 124 personen ingeschreven, t. w. 12 timmerlieden, 3 metselaars, 5 opperlieden. 4 grondwerkers, 3 schilders, 46 land- en tuinbouwarbetders, 17 los-arbeiders, 4 zilverbewerkers, 3 loodgieters, 2 bankwer kers, 3 chauffeurs, 1 radio-techniker, 1 betonwerker, 1 houtbewerker, 1 monteur, 1 electriclen, 2 kantoorbedienden, 2 schip pers. 4 smeden, 1 surveillant, 1 letterzet ter, 1 loopknecht, 1 schoenmaker, 1 be drijfsleider, 1 werkster, 1 splnmeester, 1 scheepmaker, 1 bouwkundig opzichter. ten bate der T.B.C. bestrijding. 3209 HET COMITÉ ZEV ENHOVEN. Te water geraakt. J. V., die per fiets over een plank langs de z.g. balkjes passeerde, bleef aan de leuning haken en kwam met zijn rijwiel in den tocht terecht. Hij wist zichzelf te redden. De verkoop der speldjes ten bate van „Herwonnen Levenskracht" bracht f. 22 op. VEUR. GEMEENTERAAD. De zelfstandigheid van Veur - Aandrang bij Ged. Staten op spoed. Onder voorzitterschap van Burgemeester Keljzer kwam de Raad dezer Gemeente in openbare vergadering bijeen. Secr. de heer H. J. van Delft. Aanwezig alle leden, behalve de heer Kranenburg wegens ern stige ongesteldheid van zijn oudsten zoon. De Voorzitter opende met gebed. De notu len werden onveranderd goedgekeurd. Ingekomen waren: Goedkeuring Ged. Staten raadsbesluit betreffende aangaan rekening-courant overeenkomst met de Bank van Ned. Gemeenten. Goedkeuring vanden Kroon van dp verordening op de heffing eener Straatbelasting. Goedkeu ring begrooting 1934. Goedkeuring raads besluit uitvoering werken aan de Smits laan. Rapport kasopneming Gemeente- Ontvanger en rapport Verificatie Bureau. Verslag keuringsdienst 1933, en verslag landbouwcursus 1933 en begrooting 1934. enz. enz. Na een vraag van den heer Koerts en na toelichting door den voorzit ter werden de stukken voor kennisgeving aangenomen. Vaststelling kohier Straatbelasting, be lastingjaar 1934, wordt z. h. s. goedge keurd. Wijziging gemeentebegrooting, dienstjaar 1933. De heer Zuijdwijk merkte op. dat er een post bij staat van de O. L. School voor tegels, electrisch licht en leerx middelen en vond dit bedrag te laag. De Voorzitter: dit bedrag is volgens de veror dening vastgesteld; Weth. de Koning heeft deze zaak onderzocht en het bedrag is juist berekend. De wijziging werd dan z, h. s goedgekeurd. Voorstel tot verlaging rente geldleening N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten werd na een vraag van den heer Schrader en na toelichting door den Voorzitter z. h. s. aangenomen. Voorstel met betrekking tot ontwerp besluit van Ged. Staten tot nadere regeling der jaarwedden van Burgemeester, Secre taris en Ontvanger. De heer Schrader kon zich met het voorstel van B. en W. vereeni gen; hij kan de houding van Ged. Staten niet begrijpen en zou niet willen, dat iemand van de handelwijze van Ged. Sta ten de dupe zou worden. Spr. zou wen- schen, dat dit eens ter dege onder de aan dacht van Ged. Staten zou worden ge bracht. De Voorzitter: de Commissie, welke indertijd is benoemd, zou een conferentie krijgen met Ged. Staten, doch dit is niet geschied tot heden. Het is in deze Ge meenten nu eenmaal een eigenaardige verhouding; er is reeds zoo dikwijls op verandering aangedrongen. De heer Schra der; er moet verandering komen en spoe dig ook. Spr. wil nu Ged. Staten eens laten weten, dat men het wachten moe is. De heer Zuijdwijk sloot zich aan bij den heer Schrader. HIJ wilde een einde maken aan de cumulatie van betrekkingen en Veur zelfstandig maken. De heer Raaphorst zeide, dat deze zaak nu reeds l'/t Jaar han gende ls en er noodlg verandering komen moet, vooral nu Veur een goede toekomst tegemoet gaat. Want ofschoon de toestand nu niet rooskleurig is, ls deze toch de laatste jaren wel verbeterd. Hij bespreekt de cumulatie van bedrijven en vroeg, waar een ambtenaar die eveneens een nevenbe trekking heeft, zijn hoofdbetrekking heeft. De Voorzitter: de hoofdbetrekking is ln de plaats, waar de functionaris woonachtig is, terwijl hij in de andere Gemeenten geen nevenbetrekking, doch een andere betrek king bekleedt. De heer Borst: De stem van den Raad mag wel bij Ged. Staten worden gehoord. Spr. wilde, dat de Raad zich hier nu duidelijk uitspreekt, daar een conferen tie toch niet veel zal uithalen. Er moet nu aan alle onzekerheid een einde komen. Wij zitten geregeld in de klem en Ioopen dan met het een en dan met het ander vast. Ged. Staten dienen rekening te houden met de wenschen van Veur. Met de voor stellen kon spr. zich vereenigen, echter niet met het 2e voorstel betreffende het plaatsen van de Gemeente in een andere jklasse. De Voorzitter: B. en W. hebben steeds hun uiterste best gedaan om een uitspraak te krijgen en willen gaarne een brief aan Ged. Staten schrijven. Wat de plaatsing in de 6e klasse betreft, merkte de Voorz. op, dat Veur in deze klasse behoort en dus ook wel in deze klasse zal worden ingedeeld. Er werden hierover breedvoerige besprekin gen gevoerd, waarna een voorstel Schrader om er bij Ged. Staten met klem op aan te dringen zoo spoedig mogelijk een uitspraak te krijgen en aan alle onzekerheid een einde te maken en om Veur zoo spoedig mogelijk tot een zelfstandige Gemeente te maken, met alg. st. werd aangenomen. De voorstellen werden z. h. st. aangeno men, terwijl de heer Borst bij het 2e voor stel wenschte aangeteekend te hebben, dat hij hieraan geen behoefte gevoelt. Het voorstel tot ruiling van eigendommen (omgeving Schutsluis te Leidschendam) werd z. h. s. aangenomen. De heer Raaphorst merkte op, of B. en W. en den Raad het niet noodig achten een Commissie van Bijstand te benoemen, daar nu alle werkzaamheden door den Gem, Opzichter alleen moeten geschieden. De Voorzitter zeide, dat de Raad in deze spoedig bevredigd zal worden. Een vraag was ingekomen van de heeren Koerts en Schrader, hoe het staat met de bouwver ordening. De Voorzitter: Dat dit wat lang duurt vindt zijn oorzaak ln het feit, dat hier een juridische kwestie hangende is inzake aansluiting waterleiding. Er wordt echter druk aan gewerkt; spr, hoopte, dat over een paar weken de verordening ge reed is. De heer Schrader vroeg om er op aan te dringen, dat het uitbreidingsplan spoedig komt; de voorzitter zal hiervoor zorg dragen. De heer Raaphorst vroeg inlichtingen over het te veel opgenomen erfpacht, waarover de Voorzitter de noodige toelich tingen geeft. Nog was een vraag ingekomen van den heer Raaphorst, of er iets bekend is over de nieuwe sluizen. De Voorzitter zeide, dat B. en W. hier van niets bekend is, waarop de heer Raap horst opmerkte, dat hij van velen gehoord heeft, dat het plan van de baan is. Hij vroeg om te trachten te weten te komen, of het nieuwe sluizenplan afgewimpeld is. De Voorzitter: dit zal naar voren komen bij het uitbreidingsplan. De heer Zuijdwijk drong aan op afma king van de brug bij de Roode Molen, daar de toestand daar onhoudbaar ls en de menschen belemmerd worden in de uit oefening van hun bedrijf en hiervan schade ondervinden. Weth. de Koning zeide, dat de schuld niet ligt bij B. en W„ doch zoo juist het plan door Ged. Staten is goedgekeurd. Er zal nu met spoed aan gewerkt worden. Hij besprak de E.H.B.O.: er zijn ver schillende menschen, die zich hiervoor disponibel willen stellen en hij vroeg hier voor de volle medewerking van B. en W. en om aan hen gratis een lokaal ter beschik king te stellen. De Voorzitter zeide, dat er in Veur geen lokaal disponibel is; B. en W. zullen echter hieraan hun volle medewer king verleenen. De heer Zuijdwijk bracht dank aan den Voorzitter voor de groote medewerking, dat de menschen gedurende de 4 zomermaanden van den spertijd ont heven zijn. Hierna sluiting. 23. Aan een pijl bevestigde Wogram een groot katrol; en daar door haalde hij een heel lang touw, een heele rol. Dan knielde hij op den bodem neer, richtte zijn pijl licht als een veer en pafmet een klap schoot hij hem af. „Kijk", zei hij „die schoot ik naar de maan kijk hem eens prachtig gaan!" Spiedend oogde hij de pijl weer na, riep dan: „Hij zit er ln, zoo waar als ik hier sta! Zie het touw vloog mee het luchtruim in maar 't was zoo lang dat hier nog liggen einde en begin I" 8-9

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7