75ste Jaargang DONDERDAG 21 JUNI 1934 No. 22775 STADSNIEUWS. DEMPING LEVENDAAL. Het voornaamste Nieuws van heden. VISSCHERIJ-BERICHTEN. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentiën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35; per week 1.0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER biaoen EERSTE BLAD. GOUDEN DOCTORAAT PROF. DR. J. W. MULLER Sr. Prol. Muller. Vandaag herdenkt prol. dr. J. W. Muller, oud-hoogleeraar in de Nederlandsche taal kunde aan de Leidsche Universiteit den dag, waarop hij voor 50 jaar alhier promo veerde tot doctor ln de letteren en wijsbe geerte op een proefschrift getiteld: „De oude en de jongere bewerking van den Reinaert." Jacob Wijbrand Muller werd 14 Juni 1858 te Amsterdam geboren. Hij studeerde Ne derlandsche letteren aan de Universiteit alhier en volgde daarna gedurende twee semesters colleges aan de Universiteit te Bonn. Van 1882 tot 1888 was hij leeraar in het Nederlandsch en de geschiedenis aan het gymnasium te Haarlem; van 1888 tot 1902 lid van de redactie voor het Woor denboek der Ned. Taal en van 1902 tot 1915 hoogleeraar in de Nederlandsche taai en letterkunde aan de Universiteit te Utrecht, als opvolger van prof. dr. J. Ver dam. In laatstgenoemd jaar werd hij be noemd tot hoogleeraar in de Nederland sche taalkunde alhier, welk ambt hij aan vaardde op 6 October met een oratie over „Nederlandsch volksbesef en taalbesef." en dat hij vervulde tot 15 September 1924, toen hij wegens gezondheidsredenen aftrad. Zijn voornaamste werken zijn: „Die Rystorie van Reynaert die Vos" met inlei ding en aanteekeningen, tezamen met H. Logeman (1892): „Spelen van Cornells Everaert" met inleiding en aanteekenin gen, tezamen met L. Scherpé (13981920); „Van den vos Reinaerde", critische uit gave (1914); Critische Commentaar op „Van den vos Reinaerde" (1917) benevens artikelen van het Woordenboek (1888 1902). Bovendien leverde hij talrijke opstellen en boekbeoordeelingen in het Tijdschrift voor Nederlandsche taal- en letterkunde, Taal en letteren. De nieuwe Taalgids. Ver slagen en mededeelingen der Kon. Vlaam- sche Academie, Onze Eeuw, De Tijdspiegel, enz. NED. INSTITUUT VOOR VOLKSHUISVESTING EN STEDEBOUW. Excursie naar Leiden. Het Nederlandsch Instituut voor Volks huisvesting en Stedebouw zal as. Zaterdag een excursie naar onze stad houden. Het programm a luidt als volgt: 10 u. 45: Ont vangst door -het gemeentebestuur in de Lakenhal: voordrachten van de heeren A. M. de Blauw en G. F. E. Kiers over de uitbreiding van Leiden en de volkshuis vesting hier ter stede; 12 u. 15: Wandeling door oude stadswijken met bezichtiging van poorten en hofjes: 1 uur: Lunch in hotel „Den Burcht"; 2 uur: Vertrek met autobussen, aangeboden door het ge meentebestuur ter bezichtiging van de nieuwe woonwijken, Woningwet- en parti culiere bouw; 4 u. 30: Aankomst in den Leidschen Hout, alwaar door het ge meentebestuur een thee zal worden aan geboden; 5 u. 30: Vertrek per autobus. DE HEER A. J. SCIIONEVELD RAADSLID. Naar wij vernemen heeft de heer A. J. Schoneveld zijn benoeming tot lid van den gemeenteraad als opvolger van den heer B. J. Huurman Dzn. aanvaard. De heer Schoneveld had reeds eerder voor de A.-R. partij zitting in den raad, n.l. 1920—'23 en een korten tijd in 1926. Oudste raadslid volgens anciënniteit wordt thans de heer Th. B. J. JVihaer. HET FEESTPLAN VOOR 3 OCTOBER. DE ELF PROVINCIËN IN BEELD. Naar wij vernemen heeft het bestuur der 3 Octobervereeniging in zijn deze week gehouden vergadering besloten om het plan om in den optocht op den 'aa. her denkingsdag van Leiden's ontzet de elf provinciën uit te beelden, voor uitvoering in aanmerking te doen komen. Hierdoor vervalt dus het door mr. dr. Verburgt ter Mei-vergadering eveneens toegelichte historische plan betreffende den intocht van keizer Maximiliaan van Oostenrijk binnen Leiden. De heer Verburgt is bereid gevonden om ook voor dit optochtplan, waarvoor het denkbeeld werd geopperd door den heer Is. Leman en waarvoor de verschillende tafreelen ontleend zullen worden aan een tijdsverloop uit onze vaderlandsche ge schiedenis van 350 jaar, de noodige his torische gegevens te verzamelen en te ver strekken. o DR. C. S. LECHNER. Morgen 40 jaar arts. Morgen zal onze bekende stadgenoot, dr. C. S. Lechner, de nestor der plaatse lijke oogheelkundigen, den dag herden ken, waarop hij 40 jaar geleden tot arts werd bevorderd. Lechner behoort tot de stillen in den lande, wars van optreden naar buiten, die eigen leven leeft, een voorname geest met belangstelling in alles wat kunst en litte ratuur betreft; die, hoewel hem de zorgen des levens geenszins gespaard bleven, het vermogen behield om reminescenties der jeugd te kunnen doen schijnen in den steeds meer zich verdichtenden nevel van 's levens avondstond". Ik gebruik hier Lechner's eigene woorden uit het voor woord van zijn laatste genealogische werk. Want ook dit zal weinigen bekend zijn, naast een bekend oogheelkundige is Dr. Lechner gebleken een goed genealoog te zijn. Het is niet waarschijnlijk dat zulk een geest gesteld zou zijn op openbare huldi ging op dezen herinneringsdag, waarop zooveel aan het geestes-oog voorbij trekt. Hem is het stille uur liever, waarin de ziel naar lichtende wijsheid verlangt. Wij zul len niet vermelden welke functies in het openbare leven Dr. Lechner heeft bekleed, noch de opstellen van zijn hand in vakblad of elders. Hij zelf zou de eerste zijn daar aan niet de minste beteekenis toe te ken nen. Niettemin zal het Lechner goed zijn op dezen dag de verzekering te mogen ont vangen dat velen van zijn patiënten zijn goede zorgen in dankbare herinnering houden; dat zij en vele van zijn vrienden hem nog vele goede levensjaren toe- wenschen. Het moge op de hoogte steeds eenzamer worden, de blik wordt wijder. Naar wij vernemen heeft dr. Lechner den wensch te kennen gegeven zich aan alle eventueel huldebetoon te onttrekken. Hij zal morgen dan ook uitstedig zijn. PRO JUVENTUTE. Uit het jaarverslag van het district Lei den van „Pro Juventute" vernemen wij, dat in 1933 door den officier van justitie aan het bestuur 49 processen-verbaal voor rapport en advies werden toegezonden. Aan den Leidschen Voogdijraad werden op verzoek 17 gezinsrapporten uitgebracht. Het ledental verminderde met 5 en bedroeg op 31 December j.l. 30. Het bestuur bestaat uit: prof. mr. J. M. van Bemmelen. voor zitter. mevr. mr. S. BeekhuisAlta, mej. A. van Oven en P. C. G. A. Wijkmans, secre taris-penningmeester. o „HET GROENE KRUIS" Voorjaarsvergadering der afd. Leiden. Gisteravond werd onder voorzitterschap van dr. H. J. M. Boonacker de jaarlijksche algemeene voorjaarsvergadering gehouden van de afd. Leiden van „Het Groene Kruis" De notulen der vorige vergadering wer den na lezing door den secretaris, den heer H. Filippo WFzn., onveranderd vastge steld. Aan het vervolgens door den secretaris uitgebracht jaarverslag ontleenen we het volgende Het aftredende bestuurslid, mr. H. M. A. Coebergh werd herkozen, terwijl in een vacature werd voorzien door verkiezing van den heer H. P. H. Würtz. die zich zijn benoeming liet welgevallen. Het bestuur is samengesteld als volgt: dr. H. J. M Boonacker, voorzitter; H Fi lippo W.Fzn., secretaris; mejuffr. F. A. ie Poole, penningmeesteressemr. H. Bur- gersdijk. mr. H M. A. Coebergh, mejuffr. dr. Catha. Hovens Gréve, jhr. C. C. Röell, arts H. A. Schouten, mejuffr. dr. A. J. Steenhauer, H. P .H. Würtz. Aan 597 personen, waarvan 139 leden van het Ziekenfonds Boerhaave, werden in 1933 in totaal 1054 artikelen uitgeleend. Aan den wijkverplegingsdienst. bleven de zusters E. Evelein en M. F. de Wit verbon den. De zusters zorgden ook in 1933 weer voor de reiniging en ontsmetting der uit geleende artikelen. In het bijzonder wordt dank gebracht aan Zuster Evelein voor de goede zorgen, die zij ook aan dezen arbeid heeft willen wijden. Alle functionarissen kweten zich tot te vredenheid van het bestuur van hun taak. In 1933 werden door zuster Evelein 2597 en door zuster De Wit 2195 bezoeken by patiënten gebracht. Het aantal bezoeken van zuster De Wit is tengevolge harer vrij langdurige ziekte lager dan het anders zou geweest zijn. Een bedrag van f. 2992 werd ontvangen wegens de door de Zusters verleende hulp volgens de tarieven. Overzicht van het aantal leden: Inge schreven op 1 Januari 1933: 1179 leden, in 1933 nieuw ingeschreven 84 leden, tezamen 1263 leden; ln 1933 afgevoerd wegens be danken en overlijden 121 leden; inge schreven op 1 Januari 1934 1142 leden. Het ledental is derhalve met 37 gedaald. Deze daling wijst nog op ongunstige financieele tijden. Het cijfer der daling is gelukkig niet zoo groot als over 1932, toen het 83 bedroeg. Intusschen zal deze dalende lijn: 1 Jan. 1930 1347 leden, idem 1931 1304 leden, id. 1932 1262 leden, idem 1933 1179 leden, idem 1934 1142 leden, de volle aandacht van het bestuur moeten hebben om zoo mogelijk te verhinderen, dat het ledental te zeer slinkt. In December 1933 bestond de vereerii- ging 25 jaren. Met een enkel woord her denkt de secretaris hier het beginstadium van „Het Groene Kruis". Het was op 25 September 1908, dat in een vergadering van fondsgeneesheeren, welke in „In den Vergulden Turk" werd gehouden, door wijlen arts L. Muider de vraag werd gesteld, of het niet wenschelijk was tot oprichting van een Groene-Kruis- vereeniging te Leiden te komen. Een voor- loopige commissie (waarin ook dr. Schreu- aer, die tot voor kort voorzitter bleef, zit ting had) adviseerde in gunstigen zin. Circulaires werden gezonden aan een 12- tal ziekenfondsen en zoo werd ln de verga dering van 12 November 1908 van de Leid sche vereeniging van fondsgeneesheeren onder leiding van dr. Mulder, besloten het plan door te zetten. In December 1908 kwam de voorloopige commissie weer bij een en op 29 December 1908 had de con- stitueerende vergadering plaats. De namen van hen, die aan deze vergadering deel namen, mogen hier aan de vergetelheid worden ontrukt, t.w. mr. N. de Ridder, eere-voorzitter, J. A. Schreuder, L. Mulder, dr. Taverne, mej. Van Rhijn, J. Graf. mei. Naudin ten Cate, dr. J. Hulst, dr. Weebers, dr. W. de Jong en mr. J. C. van der Lip. Onder de huidige tijdsomstandigheden vond het bestuur geen vrijmoedigheid tot eenige feestelijke herdenking. Niettemin meende het iets te mogen en te moeten doen ter gelegenheid van het jubileum. Een gift van f. 400 ln termijnen uit te keeren in 1934 aan een min of meer noodlijdende zustervereeniging, die aan het werk der vereeniging zoo nauw ver want is, werd de uiting der jubileumdank baarheid. De vergoeding wegens de door de wijk verpleegsters in 1933 verleende hulp be dragen f. 2992 of f. 290 meer dan in 1932. Aan contributies over 1933 werd ontvan gen f. 3533. Dit bedrag is f. 111,50 minder dan in 1932 door de daling van 't ledental. Voor onderhoud en herstel van verple- glngsartikelen werd betaald f. 132,34. De verplegingsartikelen stonden 1 Jan. 1933 te boek voor f. 300. Er werd aange kocht voor f. 266,75 en als exploitatieverlies afgeschreven f. 366,75, zoodat op nieuwe rekening een bedrag van f.200 op de ba lans voorkomt. De werkkring van het ziekenfonds Boer haave blijft zich uitbreiden; „Het Groene Kruis" ondervond hiervan den invloed door een hoogere uitkeering. Het koersverschil op de effecten ad f. 184.66 werd afgewenteld op de reserve voor koersverschillen. Deze rekening wijst nu op de balans een saldo "Van f 2678,13 aan Het winstsaldo van 1932, dat uit den aard van 1933 ten goede komt. bedraagt f. 107,57 en na bovenvermelde reserveering en afschrijvingen blijft het voordeelig ex ploitatiesaldo van 1933 f. 69.60. Resumeerende kan opgemerkt worden, dat de financieele toestand der vereeni ging nog zeer bevredigend mag worden genoemd. Den secretaris en de penningmeesteresse mej. F A. ie Poole, gewerden woorden van dank door den voorzitter voor hetgeen zij in het afgeloopen jaar voor de vereeniging hebben gedaan, voor wat de penning meesteresse betreft in aansluiting aan het rapport der kascommissie, welke haar be wondering uitsprak voor het keurige be heer der financiën. Enkele opmerkingen naar aanleiding der verslagen werden door de verschillende functionarissen beantwoord. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waarop sluiting der algemeene vergadering volgde. TENTOONSTELLING „OUD-LEIDEN". Het blijkt een gelukkige gedachte van het bestuur der Vereeniging „Oud-Leiden" geweest te zijn, een tentoonstelling te or- ganiseeren in de Lakenhal, Leiden in beeld bregende, zooals de stad zich voordeed 50 jaar geleden. Immers de belangstelling blijft voortduren en wel in die mate. dat verlenging zeer welkom zal blijken te zijn. Tot den löden Juli zal de gelegenheid opengesteld blijven om zich te verplaatsen in den vroegeren aanblik van de stad en herineringen te verscherpen, welke een onuitwischbare bekoring medebrengen. Tevens geven eenige vitrines merkwaardige voorwerpen te zien, bij ontgravingen te voorschijn gekomen, alsook kunstvol snij werk in hout, dat eens menig patricisch huis versierde. Dc tentoonstelling is gra tis te bezichtigen tegen betaling van den gewonen toegangsprijs voor het Stedelijk Museum. Men zie ook de advertentie in dit Blad. DOORTREKKEN OEGSTGEESTERLAAN EN MARIËNPOELSTRAAT. B. en W. van Leiden hebben thans bij den Raad een voorstel inge diend tot demping van het Leven daal (behalve het stukje Barbara- brugSteenschuur) in werkver schaffing met Rijkssteun en goede aansluiting van den aldus verkre gen weg met den Hooge Rijndijk. Tevens stellen B. en IV. voor in te voeren een z.g. „Baat-belasting". Tenslotte willen B. en IV., eveneens in werkverschaffing, de Oegst- geesterlaan en Mariënpoelstraat doortrekken tot den Maredijk! Men zie het Derde Blad! DE N. Z. H. T. M. Een nadeelig saldo van f. 481.000. In de heden gehouden algemeene ver gadering van aandeelhouders in de Noord Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij N.V. werd verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar en werden de balans en winst- en verliesrekening per 31 Decem ber 1933 goedgekeurd. Het exploitatie-saldo bedr. f 639.875.62'/z (vorig jaar f. 652 915.89'/z) Na de normale afschrijvingen en de afschrijving van verliezen wegens wijzi ging of opheffing van enkele banvakken, sluit de winst- en verliesrekening, met inbegrip van het nadeelig saldo over 't jaar '32 (f. 108.065.22), met een nadeelig saldo van f. 480.775.34. Dividend-uitkeering heeft niet plaats (als vorig jaar). De aan de beurt van aftreding zijnde commissaris, de heer H. M. van Bemme len, werd herkozen. Aan het jaarverslag is het volgende ontleend In steeds sterker mate nam het aantal vervoermiddelen toe, zoowel van particu liere als openbare. Daarnaast bleef de vraag naar vervoer zoowel door de werk loosheid als door een algemeene daling der inkomens verminderen. De invoering van de kleine taxi's in Haarlem en Leiden droeg er voorts toe bij. dat het vervoer op de stadslijnen in ernstiger mate dan op de interlocale lij nen terugliep. Op de lijn LeidenOegstgeest daalden de ontvangsten met 14.6 °A>; de geëlectri- ficeerde lijn LeidenHaarlem gaf een ver meerdering van 226 Om de teruggang van net vervoer te beperken, werd. mede in verband met de plaats gevonden tariefsverlaging bij de Nederlandsche Spoorwegen, met ingang van 1 Juni een tariefsverlaging op al onze lijnen ingevoerd. Ofschoon deze verlaging zeker haar uit werking op het aantal vervoerde reizigers zal hebben gehad, heeft zij niet kunnen verhinderen, dat de ontvangsten aanzien lijk daalden. Het exploitatiesaldo verminderde met f. 13.000 en bednoeg rond f. 640.000. Aangezien dit saldo onvoldoende is, om de reeds in het vorig verslag aangekon digde toenemende lasten te dragen, werd het noodzakelijk aan het einde van het verslagjaar ingrijpende maatregelen onder oogen te zien. ten einde te trachten het financieel evenwicht te herstellen. Deze matregelen waren drieledig en be stonden in de eerste plaats in een beper king van de frequentie voor zoover die in verband met den achteruitgang van het vervoer aanvaardbaar werd geacht. Aan personeel en stroomkosten zal hierdoor een belangrijke besparing verkregen worden. Ter verdere verlaging der uitgaven werd een tweede algemeene loonsverlaging doorgevoerd, terwijl getracht is door een toeslag op de tarieven der grootere af standen eenige verhooging der inkomsten te verkrijgen. Deze maatregelen traden op 1 Januari 1934 in werking Ofschoon onjtrent de uitkomsten van 't jaar 1934 nog niets met zekerheid kan worden voorspeld, maakt de omstandig heid, dat de daling van het aantal reizigers ook in de eerste maanden van dit jaar met onverminderde kracht aanhoudt, het uiten van de verwachting, dat onze Maat schappij door de genomen maatregelen haar financieele positie buiten gevaar zal hebben gebracht, niet wel mogelijk. Het personeel bestond op 31 December uit 149 ambtenaren en 902 beambten, van wie respectievelijk 122 en 785 in vasten dienst. Bovendien zijn 152 man als hulp personeel in dienst. o WINKELWEEK-COMMISSIE. Op een gisteravond in „Zomerzorg" ge houden vergadering der Winkelweek-com missie zijn tot leden van het dagelijksch bestuur gekozen de heeren J. Beurze, voor zitter, T. F. Vlieland Jr., secretaris en P. van der Tas, penningmeester. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffing. A. A. Goedhart, Hooftstraat 305, Alphen a. d. Rijn. Winkelier in schoenen; schoen makerij. BINNENLAND. De belasting op goederen in de doode hand; behandeling van het wetsontwerp in de Tweede Kamer geschorst. (Pari. Over zicht, 3e Blad). Afscheid van dr. Van Aalst als presi dent van de Nederlandsche Handel-Maat- schappij. (Binnenland, 3e Blad). De strijd om een millioenen-erfenis in Friesland. (Gemengd, 3e Blad). BUITENLAND. De chef van den Franschen generalen staf, generaal Weygand, te Londen. (Bui- tenl., Ie Blad). Nieuwe aanslagen in Oostenrijk. (Bul- tenl., Ie Blad). De door Ghineesche zeeroovers wegge voerde Engelschen bevrijd. (Buitenl. en Tel., Ie Blad). Barthou te Boekarest; besluiten der Kleine Entente (Tel., Ie Blad.). Hitier op bezoek bij von Hindenburg te Neudeck (Tel., Ie Blad). STICHTING „HET LEIDSCHE BROKKENHUIS". Dezer dagen is een algemeene vergade ring gehouden van de stichting „Het Leidsche Brokkenhuis" op grond der ge wijzigde bepalingen van den Stichtings brief, welke o.a. mede het lidmaatschap openden voor medewerksters en medewer kers der Stichting. Als bestuursleden werden verkozen de navolgende personen, die de functies als volgt verdeelden: de heer F. H. Sobels, voorz.; de heer J. M. Vos Jr., vice-voorz.; de heer B van Kleef, penningm.; mevr. M. Koert; mej. A. Ris; Mevr. G. Stiasny; de heer P. H. J. Vreeburg; mej. A. M. de Vries; de heer J. W. Cahen, secr., Witte Singel 50, Tel. 2697 (b. g. g. 68). De heer Mr. P. A. van Toorenburg, die van de oprichting der stichting af het voorzitterschap heeft bekleed, stelde zich niet meer als bestuurslid beschikbaar. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het candidaats- examen geneeskunde de dames A. G. de Kwaadsteniet (Rotterdam), E. A. Eyk- man (Zoeterwoude), J. H. Moes (Den Haag) en de heeren A. B. van Haaften (Leiden), A. H. L. Belinfante (Scheve- ningen), Th. J. Damsté (Oegstgeest), E. B. Bosschieter (Rijnsburg), J. A. Molhuy- sen (Den Haag), F. E. J. A. Kroner (Den Haag, C. Th. Fontein (Leiden), C. de Langen (Rotterdam), P. C. Kraan (Oegst geest), J. S. Bedet (Goes), I. A. M. van Rij (Scheveningen), J. C. Wolterbeek (Leiden), W. M. Fokke (Den Haag), A. A. Schoen (Den Haag), L. O. Meyers (Den Haag) L. Witkamp (Delft), J. Kappers (Den Haag) en W. A. G. G. v. d. Kerk- hove (Scheveningen); Candidaatsexamen rechten de heeren A. J. Kronenberg (Wassenaar), J. Haverkorn van Rijsewijk (Den Haag), R. van der Lugt (Hillegers- berg)candidaatsexamen Romaansche taal de heer C. J. Starrenburg (Voorburg) doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heeren J. A. Roest van Limburg (Rotter dam) en A. J. A. Sweerts de Landas Wij- borgh (Rotterdam). Bevorderd is tot doctor in de genees kunde, op proefschrift getiteld: „Bijdrage tot de kennis der ontwikkeling van de algemeene haematogene militaire tuber culose", de heer A. J. M. Lohman (gebo ren te Den Haag). IJMUIDEN, 21 Juni 1934. Tarbot per K.G. f. 0.480.38; Griet per kist van 50 K.G. f. 2814; Tongen per K.G. f. 0.800.37Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 34. Middelschol per kist van 50 K.G. f. 3328.50; Zetschol per kist van 50 K.G. f. 2618.50; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 244.60; Schar per kist van 50 K.G. f. 3.80; Tongschar per kist van 50 K.G. f. 2522; Pieterman en Poontjes p. kist v. 50 K.G. f 4 304; Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 17; Kleinmiddel Schel visch per kist van 50 K.G. f. 1412; Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 183.60; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 50—30; Gullen per kist van 50 K.G. f.123.30; Lengen per stuk f. 0.80; Heilbot per K.G. f. 0.55; Wijting per kist van 50 K.G. f.3 1.80; Koolvisch per stuk f. 0.30; Makreel per kist van 50 KG. f. 5.50. Aangekomen 2 Stoomtrawlers: IJM. 19 met f.2218; IJM. 147 met f. 1030; de Deen- sche kotters: E. 436 met f.397; E. 390 met f.659; E. 45 met f.1081; en de loggers: K.W. 67 met f.442; K.W. 134 met f.411; K.W. 162 met f.394; K.W. 135 met f.470; K.W. 127 met f.445; K.W. 33 met f.396; K.W 49 met f.363; K.W. 44 met f.471; RO. 1 met f.592; SHV. 103 met f.402. VLAARDINGEN, 21 Juni. Binnengeko men de KW 31 met 104 kantjes. Prijzen groene haring f. 25.20f. 24.20; maatjes haring f. 23.20f 20.60; alles naar kwali teit.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1