CORRESPONDENTIE. OPLOSSINGEN. GOEDE OPLOSSINGEN. DE KLEINE VLIEGENIER. Nu was het opeens volop zomer, wat een warmte! Prachtige dagen, zoodat iedereen er van wilde genieten, dat merkte ik ook best dat er veel minder brieven waren, en dat neem ik niemand kwalijk hoor, dat is o zoo begrijpelijk. Ik ben gelukkig ook weer eens even uit geweest en heb al veel in den tuin kunnen zitten, en als ik vooruit blijf gaan, hoop ik in Juli weer naar buiten naar Klooster- zande in Zeeland te kunnen gaan. Vóór de groote vacantie geef ik natuur lijk nog prijsraadsels, dat weten jullie wel, dat doe ik immers ieder jaar en dan geef ik altijd een soort dat iedereen prettig vindt. Ziezoo, nu ga ik een woordje aan velen apart schrijven, want al zijn het met het mooie warme weer lang niet zooveel brie ven als anders, het zijn er toch nog aardig wat. Tinie Deegenaars, o, is de zwemschool daar, nu weet ik het wel. Wij woonden veel dichter bij de Plantage. Ja stuur maar anecdotes als je dat graag wilt. Janny en Rie de Moed, ja ik ben met het mooie weer al even uitgeweest en heb al veel buiten gezeten met die warme dagen. Lena ten Wolde, heb je al genoten van het zwemmen met die warme dagen. Och je mag mij vertellen wat je maar wilt, over thuis of school, van alles en nog wat, maar het hoeft heusch nooit lang te zijn. Alie van Cittert en Stiena van der Blij, ik geloof dat jullie niets blij waren met de warmte, want er stond in beide brieven zoo over puf puf wat een warmte. Ja de Rijn en Schiekade weet ik wel; ik heb lang in Leiden gewoond. Wat een pret maken jullie daar bij het zwemmen. Mientje Stikvoort, ik houd o zoo veel van dieren en zeker van hondjes. Heb jij een klein hondje? Wat voor soort is het? Van poesjes houd ik ook veel, die kunnen ook zoo trouw zijn, net zoo goed als honden. Neen ik heb nooit gezwommen. Viertal van Vliet, wat had Aaltje mij een flinken brief geschreven en zoo netjes. Als je je moeder even flink helpt bij het ver huizen als je brieven schrijft aan mij, dan zal ze een flinke hulp aan je hebben die dagen. Jacob Glasbergen, ga maar gerust mee doen en noem mij maar Tante. Lena van der Star, als je zin hebt, schrijf er dan een briefje bij, maar het is vol strekt geen noodzaak als je geen tijd hebt. Marjanne en Marius van den Anker, dat zijn dus zeker drukke feestdagen deze week bij jullie op het dorp? Gaan jullie ook naar alles kijken? Lies Deumer, ja met het mooie warme weer mocht ik weer eens naar buiten, dat was lang geleden. Sientje Timmermans, nu ben je toch zeker wel al telkens in zee geweest, want nu waren het zulke warme dagen opeens. Als je het druk krijgt met de repetities, be hoef je heusch geen langen brief te schrij ven, dat weet ik nog o zoo best van vroe ger. dat je dan heel veel werk kunt hebben. Pietertje en Saartje Lagendijk, het is heusch niets erg als je eens overslaat. Ja hoor, wees maar voorzichtig dat jullie niet in het water rollen, dat zou een groote schrik zijn. Annie Bink, dit raadsel van je zal ik eens plaatsen, dat beloof ik je. Annie Sollie dat begrijp ik wel dat je met het mooie weer lang buiten speelt, en dat je je zusje eens gaat rijden, och dan worden de raadsels wel eens vergeten, ik ben er niet boos om hoor. Drietal Mulder en Theo Swaak dank voor de goede wenschen voor beterschap. Ja, ik kan nu al veel buiten zitten als het warm is. - Piet van Schayk dat was jammer, dat je moeder net ziek was op zoo'n mooien zomer Zondag, want dan is het buiten heerlijk, of hebben jullie een tuin, dan kan je ook buiten zitten. Lientje Oostveen, wel gefeliciteerd met aanstaanden Zaterdag, prettig dat je dan 's middags vrij hebt, komt er ook een vriendinnetje op visite? Woont die oom in Leiden die tegelijk met je jarig is. Dank Nely voor haar briefkaart. Jopie Brilman ben jij ook al aan het zwemmen, ik lees toch in zóóvele brieven OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Handschoen. 2. Geen enkele, ze moeten er in ge daan worden, ze kunnen er niet zelf ingaan. 3. Mot Tom. 4. Schapewolken aan den hemel. 5. Volendam vol den lam. 6. Maurits M au Frits. 7. Walvlsch wal visch. 8. De letter n. over zwemmen. Begin je het al wat te kennen. Catrien v, Bemmel, dat begrijp ik op perbest dat er 's winters, als men binnen zit, veel meer komt van brieven schrijven. Stuur dan maar alleen de raadsels. Jo en Tieleman van der Linden zeker, die school op de Breestraat weet ik wel, die is er al zóó lang. Dat zal iedereen wel erg hopen, dat het in de zomervacantie mooi weer zal zijn. Leendert de Jong wat een massa raad sels heb je voor mij opgeschreven, het was een heel geschrijf hoor, er is zeker veel bij, dat ik kan gebruiken en voor en na eens zal plaatsen, Je hoeft nooit alle raadsels op te lossen, je mag uitkiezen welke jehet gemakkelijkste vindt. All de Blauw ja nu ga ik vooruit, heb al veel buiten gezeten en al even uit ge weest. Mag je nu met den zomertijd een uurtje langer buiten blijven? Rietje Trap je vraagt of ik wel eens in Noordwijk ben geweest ja zeker, ik heb er vroeger ook wel gelogeerd, ik vind het er heel mooi, de duinen zijn er ook zoo mooi. Francina de Wit dat vind ik heel aar dig wat je mij schrijft over dat andere krantje. Je hebt het druk dan. want voor mij los je de raadsels ook altijd trouw op. Vindt je sjoelbakken zoo'n pretig spel, ik ook. Conny van Vliet het is hier in den Haag ook prachtig weer geweest, zoodat ik al lekker in den tuin heb kunnen zitten, ik kan en mag nog niet den heelen dag op, moet nog veel rusten. Judith de Roodc ben je jarig als je dit leest, nu van harte gefeliciteerd en veel plezier dien dag. Terwijl ik nu schrijf, schijnt de zon ook net zooals toen jij zat te schrijven. Gerrit Los ja ik ben al eens even uit ge weest en ik heb in den tuin mogen zit ten. Had je 300 bonnen dat was heel wat, dan was er flink veel beschuit gegeten. Is het een mooi boek? Annie van Weizen was je toen uit ge weest met het mooie weer, dan begrijp ik best dat de raadsels eens worden ver geten. Dirk en Jacob Koome ja zie je die nieu we buurten weet ik niet, ik ben nu in jaren niet in Leiden geweest. Toosje Bouter je zegt bij ons op de Maresingel brandt de zon den heelen dag. Zijn er dan heelemaal geen boomen dus geen schaduw? Jaantje en Bep Braxhoven zoo, zaten de brieven in de blouse in plaats van in de brievenbus, dan begrijp ik, dat ik ze niet kreeg. Cor en Henk Bousie vóór de zomerva cantie krijgen jullie natuurlijk nog prijs raadsels. Als ik goed vooruit blijf gaan, dan ga ik in Juli naar buiten in Zee land. Hennie de l'Ecluse ga je logeeren in de Steeg of maar een dagje, want het is nu toch nog geen vacantie. Dorus de Geus ik heb je heusch niet Jopie genoemd, ik weet jullie namen al ja ren lang zoo goed. Zouden jullie het wel prettig vinden als er een zusje was, in plaats van allemaal jongens, ja voor je moeder zou dat later een goede hulp zijn. Sientje Ciere o neen ik eet nooit ijs, dat mag ik volstrekt niet. Hebben jullie alle drie een wit konijntje met roode oogjes, dat is aardig en wat hebben jullie alle drie aardige namen bedacht voor de dier tjes. Ik behoef niet den heelen dag meer op bed te liggen, mag al weer even uit en in den tuin zitten. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Den Haag, Van Beuningenstraat 42. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSEl ONTVANGEN VAN: Lena van der Star, Annie Keyzer, Wii Keyzer, Piet Lagas, Jacob Glasbergen, Lill van der Leeuw, Mar janna van den Anke Marius v. den Anker, Lies Deumer. Siertj Timmermans, Greetje de Leeuw, Nelly d Leeuw, Adrie van Nood, Johan van Noa Tineke van Nood, Maurits van Nood. Corri Bousie, Henk Bousie. Beppie Braxhovei Jaantje Braxhoven, Mijntje van den Bep Toosje Bouter, Dirk Koome, Jacob Koom Annie van Weizen, Nico H. Koning. Hen Brandt, Gerrit Los, Rika de Graaf. Antoo Bekooy, Rietje Trap, Wim Serlie, Tine va der Star, Koos Nleboer, Hennie de TEclusi Tini den Hollander. Francina de Wit, Bal de Wit, Ali de Blauw, Marie Brokaai Leendert de Jong, Gerard de Geus, Keesj de Geus, Dorus de Geus, Jannie de Watei Frans de Water, Gerard de Jong, Leende! de Jong, Jo van der Linden, Tieleman vai der Linden, Rie Hartevelt, Prijna Harte velt, Janny Hartevelt, Coot je Hartevel Beb Zeegers, Catrien van Bemmel, Adrian Boender, Bep Wielinga, Luca Wieling: Henk Brugman, Maartje Brugman, Rietj Stigter, Danie Stigter, Marietje Halbmeye: Bep Halbmeyer, Jopie Brilman, Lientj Oostveen, Arie Smlttenaar, Piet Smitte naar, Paula ten Hooven, Eduard tei Hooven, Daan Stigter, Piet van Schayk Johan Mulder, Hendrik Mulder, Nellie Mul der, Theo Swaak .Corrie Holleman, Johan nes Jacobus Planje. Gerda Sniecker, Ca rolientje Verbiest, Annie Sollie, Adriaa Pison, Conny van Vliet, Marietje van Vliet Mientje Stikvoort, Rina Vlaardingerbroek Stiena van der Blij, Ali van Cittert, Len ten Wolde, Janny de Moed, Rie de Moe Truus de Graaf, Jan de Graaf, Tinie De? genaars, Joop Hofstra. Nellie van Reenei Annie Bink, Pietertje Lagendijk, Saartj Lagendijk. Sari Minnee, Jacobus Moraa Leendert Moraal, Triny Blotkamp, Hen drientje Blotkamp, Judith de Roodf Sientje Ciere, Geertruida Blóte. Nadat ik de correspondentie al had ge eindigd kreeg ik nog verscheidene brie ven opgezonden uit Leiden van; Wijnat van den Berg, Wim Kruit, Bep en Ws Nieboer niets erg hoor als jullie met 1» mooie weer de raadsels eens vergeet! Annie Cats (zwem maar plezierig). Rietj Voorzaat (veel genoegen die week in Hil versum), Bep Snik en Mien van der Lin den (2 nieuwelingen, van harte weikon en mogen mij Tante noemen), Jopie Ve! mey (zoo prettig feest gevierd?), Attie i Blanken (ja hoor ik mag nu wel al naa buiten). Rie en Klaas Oudshoorn (o. da bosch weet ik wel en de Bataaf en he Vredespaleis, mij alles goed bekend. Wa die fabriek zoo aardig om te zien?) Moeder, als ik groot ben, word ik Als Oom Koos een vliegenier! Zegt klein Jantje. Bij 't vooruitzicht Heeft het ventje al plezier. Moeder, heb je soms een boodschap: Een pond koffie, suiker, thee 'k Vlieg dan eventjes naar Java, 'k Breng, wat je hebt noodig, mee. - Goed! zegt Moeder, 'k zal 'r aal denken, Maar.... dat duurt toch nog een pool Vóórdat jij, mijn kleine Jantje, Net zoo groot bent als Oom Koos! I En 'k heb nu al heel wat noodig. 1 Ga dus naar den kruidenier! Alles heb ik opgeschreven. Kijk, het lijstje heb ik hier! Even kijkt ons Jantje effen, Maar dan lacht op eens de guit En hij zegt 't Is goed, hoor Moede» Kijk je vast al naar me uit. Tot ik strakjes weer terugkom? Wantdan speel ik vliegenier I En de lange reis naar Java Eindigt bij den kruidenier! 't Gaat toch in een vliegmachine Immers altijd vreeslijk vlug! I 'kBen dan van mijn vliegtocht, Moed» In een wipje weer terug! ANNIE 0.1 (Nadruk verboden).

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 16