Thijs IJs en de schat op de Maan. i£H>SCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 19 Juni 1934 UIT DE RIJNSTREEK. INGEZONDEN. RECHTZAKEN. VISSCHERIJ-BERICHTEN. Rijdt bij voorkeur niette dicht op een anders achterlicht AARLANDERVEEN. I- Opheffing O. L. School door God. 81. goedgekeurd. Ged. Staten hebben goedgekeurd het raadsbesluit tot opheffing van de O. L. School alhier. ALPHEN. GEMEENTERAAD. Alle agendapunten aangenomen - Regeling betreffende de geneeskundige ver zorging van z.g. crisis-werk- loozen aangehouden. Gisteravond 7 uur kwam de raad der gemeente In openbare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester P. A Colijn. Se cretaris K. Salverda. Aanwezig 16 leden. Afwezig de héér Den TJ1J1. De voorzitter opende met gebed. Mededeelingen: Door Ged. Staten zijn onderschelden raadsbesluiten goedgekeurd, aangehouden evenwel hun beslissing betreffende den aankoop van grond aan de Lage Zijde. Op een vraag van den heer Van Kleef deelden B, en W. mede, dat aan de gesub sidieerde bewaarscholen een voorschot van twee kwartalen van de subsidie uitbetaald zal worden. De heer Lam kan zich niet zonder meer vereenigen met het medegedeelde omtrent de tolheffing op den Heerenweg. Hij noemt den huldigen toestand van dien weg eenig In Nederland en vindt het een schande, dat daar niets aan gedaan wordt. Spr. zou als voorwaarde willen stellen, dat binnen vier weken aan de verbetering van den weg begonnen moet worden. De voorzitter beaamt geheel het oordeel over den slechten toestand. Als het een gemeenteweg gold, zou ér reeds lang drukte van gemaakt zijn. Voorwaarden stellen geeft niets, omdat deze toch niet geaccepteerd worden; wél zijn B. en W. gaarne bereid ter bevoegder plaatse nog eens te Wijzen op den onhoudbaren toe stand. De heer Lam was daarmede tevreden gesteld. Met het oog op den toestand van de ge meentekas hebben B. en W. bezwaar om het terrein der gemeente aan de Stations straat ln te richten tot kinderspeelplaats. Behoudens toestemming van den Min. bestaat het Voornemen om den speeltuin Bloemhof na de namiddag-schooltijden en gedurende de vacaties weer open te stel len en de bewaking door daartoe geschikte steuntrekkenden te doen verrichten in contra-prestatie. Op een vraag van den heer VeTdonk wordt geantwoord, dat besloten is bij de Valbrug de noodige voorzieningen tot bescherming te treffen. Op aandrang van den heer Cocx ls aan Ged. Staten ver zocht om de gesloten verklaring van den Oostkanaalweg en van den Machtneweg te beperken tot beladen motorrijtuigen op meer dan twee wielen. Ingekomen was o. m. een schrijven van den Min. betreffende het ln overeenstem ming brengen van de salarisregeling van het gemeentepersoneel met het rijkssala rispeil. De voorzitter deelde mee. dat 'n schema dit punt betreffend, zoo goed als gereed is en zeer spoedig zal onderworpen worden aan het oordeel van de Comm. voor Geor ganiseerd overleg. Volgde behandeling der agenda. 1. Voorstel van B. en W. inzake verhu ring van de lokalen der landbouwhuis- houdschool aan de Hollandsche Maat schappij van Landbouw. - Z. h. st aange nomen 2. Voorstel van B. en W. 1. t. verkoop van grond aan de heeren A. Vis Pzn. en W. de Jong. - Aangenomen met de aanteeke- ning, dat de heer Veltman tegen is. 3. Voorstel van B. en W. inzake het aan gaan van een gemeenschappelijke regeling voor de toelating van leerlingen op de 0. L. school aan de Aardam met de ge meente Ter Aar. Zonder h. st. aangenomen. 4. Voorstel van B. en W. inzake het vast stellen der vergoeding ex. art. 101. Ie lid der lager onderwijswet 1920, ten behoeve van de bijzondere scholen. Zonder h. st. aangenomen. 5. Voorstel van B. en W. 1. z. het ver strekken van een kasgeldleening aan de gemeente Rotterdam groot f. 125.000 a 3 pet. voor het tijdvak 1 Juli1 Decem ber 1934. Zonder h. st, aangenomen. 6. Voorttel van B. en W. om te voldoen aan de door Gêd. St. gemaakte opmerkin gen Inzake: a. verordening op de heffing en Invordering eener hondenbelasting; b. de verordeningen op de heffing eener vermakelijkheidsbelasting, beide vastge steld den 26sten Maart j.l. Na een enkele opmerking van den heer Boeren wordt ook dit punt met alg. st. aangenomen. 7. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit van 9 Febr. 1931, houdende vergunning aan de N.V. Ge meenschappelijk Grond- en Hülzenbezit tot straataanleg. De Directeur van Gemeentewerken heeft medegedeeld, dat de heer W. den Hertog thans de eerst geweigerde medewerking verleenen wil, zoodat dit punt vervalt. 8. Voorstel van B. en W. l.z. wijziging Ier geméente-begrootlngen, diensten 1933 en 1934. De heer Boeren meent te mogen consta- teeren dat de gemeente een ongedacht voordeel van f. 6000 verkreeg. De voorz. ban dit Met voetstoots toegeven. De wijzi ging wordt goedgekeurd. 9. Voorstel van B. en W. l.z. wijziging der begrooting voor de water- en licht- tedrijven, dienst 1933. Zonder h. st. aangenomen. 10. Benoeming van een onderwijzeres tan de O.L. school Schoolstraat. De voor dracht luidt: no. 1 mej. G. Duyvetter te leiderdorp; no. 2 mej. W. C. Zoathout te Waddinxveen; no. 3 mej. A. J. E. Seheij- trend te Gouda. Met alg. st. werd no. 1 van de voor dracht benoemd. 11. Voorstel van B. en W. Inzake vast- celling eener regeling voor het verleenen 'an genees-, heel- en verloskundige hulp 'en behoeve van z.g. „crisis-werkloozen". Vóór de openbare beraadslaging over dit Punt ging de Raad in comité-generaal. Na heropening der vergadering deelde de voorz. mee, dat na de indiening van dit voorstel gebleken is, dat zeer binnenkort fen schrijven van het Departement te wachten is, met mededeelingen over deze kwestie Daarom stellen B. en W. thans voor dit punt voorlooplg aan te houden met uitzondering van de consenten voor verlos kundige hulp aan erlslswerkloozen, welke zullen worden versterkt aan de verloskun dige ter plaatse. Verder willen zij handhaven de Regeling zooals die overeengekomen ls met den ge neesheer te Aarlanderveen en een gelijke regeling treffen met dokter A. J. Groen. Met de overige geneesheeren willen B. en W. na de ontvangst van het Mïnlstrleele schrijven nog eens confereeren om dan naar wij hopen te komen tot een deflM- tleve regeling. Dit voorstel wordt nu met alg. st. aangenomen. Alvorens tot de rond vraag over te gaan, dringt de Voorz. er op aan dat voortaan de te stellen vragen eerst schriftelijk aan B. en W. medegedeeld zullen worden. De heer Boeren vraagt den Voorz. of deze in de Ver. van Burgemeesters wil trachten een gemeenschappelijk werk- object te vinden, dat voor de geheele om geving van belang kan zijn. De Voorz. wil daar gaarne zijn aandacht aan geven, doch geeft al dadelijk de ver zekering, dat het gevraagde zeer moeilijk te bereiken zal zijn, De heer Lam vraagt, of er nog geen beslissing gevallen is over de vraag welke zijde bij het verkeer over de Rijnbrug voorrang heeft. De voorz. zegt, dat daarover nog geen bericht inkwam. Er zal nog eens op antwoord aangedrongen wor den. Op een nadere vraag van den heer Lam deelt de voorzitter mede, dat de bor den voor het parkeerverbod nog Met aah- gebracht zijn, omdat gewacht wordt op de offlcieele vaststelling van een internatio naal model voor dergelijke borden Zoodra dit model bekend wordt kunnen de borden hier afgewerkt worden. De heer Cocx vraagt verbetering van den weg door Aarlanderveen, zoo mogelijk asphalteerlng en in elk geval wegneming van de bestrating ln het hart van den weg. De Voorz. kan dit Met toezeggen, omdat er geen geld voor is. Eerlang wordt weer begonnen met het samenstellen der begroo ting en dan moet de vraag beantwoord worden Met: Wat willen wij? of wat wen- schen Wij? maar: Wat kunnen wij? Eens deels verkeeren wij nu in de gunstige om standigheid, dat'wij weten waar wij aan toe zijn: De belastingen kunnen niet meer verhoogd worden. De heer B. Sprelj zegt. dat de bewoners van de Lindehovestraat teleurgesteld zijn, nu Cr geen voetstraat of verhoogd trottoir aangebracht wordt. De Voorz. zet uiteen, dat dit ook nagela ten wordt om de hoogere kosten. Hierna sluiting. Loop der bevolking. ingekomen van: Opsterland, Wagter de Vries, veehoudersknecht. Kerkvaartsweg 2 Sassenheim, Johanna A. Bekebrede, echtgen. van D. Hoogendoorn, zonder be roep, Raadhuisstr. 149 Noordwijk, Jo hanna M. Guldemond, zonder beroep, Rijnkade 7 Bloemendaal, Teuntje A. de Jong, dienstbode, Machineweg 16 Lel den, Dirk van Tongeren en gezin, koek bakker, Van Genderenstr, 1 Gorssel, Hendriks de Man, zonder beroep, Raad huisstr. 44 Rotterdam, kinderen Grauss, zonder beroep, Raadhuisstr. 44Goude rak, Pieter van der Graaf en gezin, vee houder, Nieuwesloot 1 's-Gravenhage, Cornells H. Hoogendoorn, boomkweeker, Groenweg 46 Gouda, Maria O. Tietz, zonder beroep, Raadhuisstr, 44 Duis- burg-Hamborn (Duitschland)Amelie Brüker, zonder beroep. Rozenstraat 14 Koudekerk (Z.-H.), GerhardUs L. Morsink en gezin, muzikant, Hoorn 166 Nijkerk, Johanna Altona, zonder beroep, Hoorn 184 Driebergen-RijsenbUrg, Anneke Ver beek, echtgen. van H. G. van Brummen, zonder beroep, Toussaintkade 27 Ter- Aar, Andries de Johg, sleepboot-kapitein, Zeümakerstr. 8 Gorssel, Egberdina M. L, ten Broeke. echtgen. van T. H. Bèlshul- zen. Zónder beroep. Hofzlchtstraat 31 Boskoop, Quirlnus J, Kroesemeijér, vee houdersknecht, OtWeg 15 Assen, Hen drik Kok. zonder beroep, Rldderbuurt 4. Vertrokkeh naar: Woubrugge B. 117, Grietje Anker, Rietveldschepad 1 - 's-Gra- venhage. Dirkje van Brugge, Bennekom- straat 65, Prinsenlaan 30 's-Graven hage, Lucas Jonge] an, Bennekomstraat 65, colporteur. Prinsenlaan 30 's-Graven hage, Maarten Ketel en echtgen., Newton- straat 45, Hooftstraat 25 Hoogwoud, De Gouw, Maartje Th. Bakker, Faadhuisstr. 44 Woubrugge, p/a. wed, M. Kroes, Dirkje S. van 'tWout, Hooftstraat 268 's-Gravenhage, Jacob Mosselstraat 53, Jo hannes C, de Bruin en gezin, Hofzlchtstr, 54 Apeldoorn, Kalverstraat 2, Rinke Cusveller, Raadhuisstraat 44. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha, d. van A. A. van der Spek en Sophia M. den Ouden Janna d. van N. Westerhoud en M. C. S. Ankerna Marlnus Johannes, zn. van M. M. de Jongh en D. W. H. van Bekkum Hen- drlka Gerarda Maria, d. van H. G. Bos en B. Huysman. Overleden: Carl Helns van Leeuwen, oud 8 jaren Henriette Louise Elisabeth Be- tram, 17 jaren. Gehuwd: Pieter Broer, 26 jaren en Janna de Rooij, 23 jaren Antonlus Allowiesius Jansen, 26 jaren en Johanna Marljtje van Winkel, 21 Jaren Adriaan Jacobus Boer, 29 jaren en Antonla Willemina den Hertog, 24 jaren. Serenade aan Ds. A. W. Voor». Door de muziekver. „Artl" werd ds. A. W. Voors in den tuin voor de pastorie gisteravond een serenade gebracht ln verband met zijn 40-jarlg jubileum als predikant. Ingezet werd met: „Dankt, dankt nu allen God", waarna nog ver schillende marschen ten gehoore werden gebracht. Ten bate van het tekort der kerk voogdij der N. H. Kerk Julianastraat werd een bedrag van ruim f. 600 gecol lecteerd. Door de directie der Martha-Stich- ting werd bij de politie kennis gegeven van de verdwijning van een 11-jarige verpleegde. Later kwam bericht, dat de jongen te Katwijk was aangehouden. Blijk baar was hem met dit mooie zomerweer de inrichting te eng geworden en wilde hij zich wat gaan verfrisschen aan zee. Tegen verschillende personen is door de politie reeds proces-verbaal opgemaakt wegens het zwemmen in het kanaal en den Rijn. Door de R.-K. muziekvereeniglng Leo XIII werd gisteravond een muzikale rondgang door onze gemeente gehouden ten bate van de kas der vereenlging. Ds. J. Schoneveld ontving ten bate van de diaconie der N. H. Kerk een gift van f. 100. Met ingang Van 1 Juni j.l. hebben B. en W. den heer P. Oliemans als brug wachter van de Haven en Hofbrug ont slag verleend, met toekenning van een toeslag op zijn pensioen ad f. 2 per week. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Godefridus Adrianus Leonar- dus, Z. van L. J. van der Hoorn en J. J. Witteman Greta Fokje, D, van Tj. de Vries en S. Los "Petronella Maria Ali- tOnia, D. van C. W,Kortekaas en M. M. A. Roeien Petrus Jacobus Johan, Z. van R. J. de Jeu en M. A. Zandvliet. Ondertrouwd Gerardus Wilhelmus Pauëlsen 37 j. en Cornelia Alida Wlnnubst 28 jaar. Getrouwd: Johannes Wilhelmus vah den Haak 27 j en Helena Cornelia Vermey 24 Jaar. BOSKOOP. De onbewaakte overweg. Op last van den burgemeester wordt door de politie aan den Zijdeweg nabij den overweg een verkeerstelling gehouden. Zooals wij reeds hebben medegedeeld, ls het de bedoeling van de spoorweg-auto riteiten dezen overweg onbewaakt te la ten. Bij de eerste dagen der telling is reeds gebleken, dat het verkeer aldaar buitengewoon druk ls. zoodat ongelukken in de naaste toekomst Met uit zullen blij ven; temeer daar het Uitzicht op den spoorweg aan een zijde geheel is beno men. 21. Thijs IJs klopt heel bescheiden aan, en wachtend blijven de drie vrienden staan. Eindelijk ging er een luik dan open en Glimmer, Thijs en Sim zetten 't bijna op een loopenWogram's hoofd, o, wat een schrik, was vreeslijk groot en dik en zijn stem was laag en zwaar: „Wie klopt er daar?" Dan zag hij de drie vrienden heel verschrikt staan kijken en zei: „Ik moet je wel gevaarlijk lijken; ik ben wat groot zooals je ziet maar Memand doe ik ooit verdriet. Zeg, willen jullie soms naar binnen komen?" Dit Voorstel deed nu Sim en Glimmer schroomen: „Hij is", zoo spraken zij „zoo vrees'lljk groot!" „Juist iets voor mij!" riep Thijs, „wat nood? Ik ga er in en jullie kunnen wachten!" Je snaipt nu zeker Wel hoe of de anderen over het dapper Thijsje dachten! .I (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Cople van de al of niet geplaatst* stukken wordt Met teruggegeven. VEILIG VERKEER? Mijnheer de Redacteur. Onze wegen worden rijkelijk door sproei wagens stofvrij gehouden, schitterend! Maar toch zit er een gevaarlijk kantje aan en wel het volgende: Ik ben zelf mo torrijder en mijn motor bezit een pracht- stel remmen. Ik moest bij de Kraaierstraat voor den verkeersagent stoppen (juist daarvóór was cr gesproeid) en remde af, maar mijn remcapaeltelten waren hopeloos en lk kreeg een gevoel, dat ik op glad ijs reed. Gelukkig liep alles goed af, maar het had ook andersom kunnen zijn. Nu ls mijn vraag langs dezen weg aan de autoriteiten te verzoeken om 't sproeien bij kruispunten te verbieden. Ik geloof dit té vragen uit naam van vele auto- en motorwielrijders. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor opname, Hoogachtend, G. A. KATER, Oegstgeest, Lid van „Veilig Verkeer". LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Bartholomeus Jacobus, zn. van P. W. J, Goddijn en M, A. Peeters. Ondertrouwd: E. B. Bonhof, jm. 28 j, en A. M. Griffioen, jd. 26 j. Overleden: W. Goedhart 80 j., weduw naar van J, A. Jansen. Bij het plaatselijk orgaan der arbeids bemiddeling staan deze week ingeschreven 56 werkloozen. LEIMUIDEN. Raadsagenda. De Raad dézer gemeente komt Donder dag 21 Juni a.s. des n.m. te halfnegen uur bijeen. Agenda: 1. Notulen; 2. Benoeming 2 le den in het Bestuur van de Bouwvereeni- ging „Gemeentebelang"; 3. Ingekomen stukken; 4. Jaarwedderegeling Burgemees ter, Secretaris en Ontvanger; 5, Crediet- verleening aan Bloemkweekers; 6. Comp tabele Besluiten; 7. Reclame Hondenbelas ting. o NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Johanne Theresla, d. van H. Eijs en M. Poelwijk Cornelia Ca- tharina, d. van P. Koperdraad en C. C. Bos. Overleden: R. Knaap, 66 jaar, echtgenoot van E. de Rijk. Ondertrouwd: M. Pieterse, 24 j. en O. Pietersen, 32 jaar. ROELOF ARENDSVEEN. Encycliek-meeting. Zondag 1 Juli a.s. zal alhier een ency cliek-meeting worden gehouden. Het ligt in het voornemen op dien dag tevens een optocht door het dorp te organiseeren, waaraan verschillende afdeelingen van den R.-K. Volksbond met hun muziek korpsen zullen deelnemen. ZWAMMERDAM. Loop der Bevolking. Gevestigd: Uit Stompwijk, Cornells Her- manus Opdam, Lagenburg 11 Uit Wad- dlnxveen, Johanna Maria Boekhorst, Over tocht 46 Uit Bodegraven, Johannes Teunls Verboom, Oude weg 16 Uit Ouderkerk a/d. IJssel, Marrigje Blonk, echtgenoote van J. T. Verboom, Oude weg 16 Uit Bloemendaal Maria Nugter, Over tocht 46 Uit Bodegraven, Adrianus Wil- lebrordus Veelenturf en gezin, Overtocht 75 Uit Bodegraven. Anna Geertruida Maria Vermeulen, Overtocht 62 Uit Alphen a/d. Rijn, Neeltje van Muiswinkel, Utrecht- sche straatweg 85 Uit Nieuwkoop, Mar rigje Stigter, echtgenoote van Lourens den Hollander, Verlengde Buitendorpstr. 161 a Uit Dortmund, Duitschland, Berta Wil- helmina Venjakob, Overtocht 46 Uit Dortmund. Gertrüd Hipier, Overtocht 46 Uit Haaften, Adrianus Keij, Oude Weg 21 Uit Nieuwkoop, Maria van Capel, Oud- Bodegraafsche weg 122. Vertrokken: Naar Gouda, Boomgaard straat 81, Wouter Verwaal, Oude weg 21 Naar Reeuwijk, 's-Gravenbroeksche weg E. 153, Arnoldus Antonle Konijn en Alida Jacomina Konijn, Tempel 57 Naar Bos koop, Bootstraat 1, Hendrik Konijn, Tempel 57 Naar Leiderdorp, Van der Valk Bou- manweg 31, Cornelia Kruijt, Utrechtsche straatweg 87 Naar Lange Ruige Weide, No. 175, Kors Verwelj, Broekveld 6 Naar Bodegraven, Wllhelminastraat 8, Jan Zaal en gezin, Utrechtsche straatweg 43 b Naar Nleuwer-Amstel, Amstelveen, Hen drik van Borselenkade 6, Aaltje van Vliet, echtgenoote van Pieter Adrianus Blok, Brugstraat 41 Naar Oegstgeest, Nassau- laan 22. Hendrika Johanna Cornelia Drie huls, Overtocht 60 Naar Reeuwijk, Mid delweg 66, Jan Pieter Edelman en gezin, Tempel 62 b Naar Bodegraven, Prins Hendrikstraat 5, Mensje Schllngman, we duwe Paulus van Vliet, Brugstraat 41 Naar Boskoop, Zuidkade 14, Hendrika Jo hanna van der Vlugt, echtgenoote van Jo hannes Josephus van Leeuwen, Tempel 76 Naar Wateringen, Strljpkade 12, Petrus Jacobus Olsthoorn, Utrechtsche straatweg 50 Naar Oegstgeest, Duinzichtstraat 56, Lijntje Goudkuil, Utrechtsche straatweg 56 Een mooie vangst! De vlssCher A. V. d. N. ving alhier in den Rijn twee edelkarpers, waarvan één het respectabele gewicht van Met minder dan 23 pond had. Deze bijzondere vangst had yeel bekijks! DE SPAARNESTROOM. Conform den elsch van den officier van Justitie veroordeelde de Amsterdamsche politierechter den schipper en machinist van de „Spaarnestroom" wegens meineed ieder tot een gevangenisstraf van 3 maan den. Voor den Raad van de Scheepvaart legden de beide beklaagden valsche ver klaringen af. KANTONGERECHT TE LEIDEN. C. van M, uit Rotterdam, had 21 April op den Maresingel zeer onvoorzichtig en roekeloos gereden en het rechterverkeer geen voorrang verleend waardoor hij den heer Potters die zich aldaar met 'n drie- wieligen motorfiets geheel op de rechter zijde bevond, had aangereden en de mo torfiets ernstig beschadigd werd. Ver dachte verklaarde in de meening te zijn geweest, dat de heer Potters hem voor rang had willen verleenen. Het O.M. eisch- te f. 10 boete of 5 dagen hechtenis. De kantonrechter deed onmiddellijk uitspraak en veroordeelde verdachte tot f. 30 boete of 15 dagen hechtenis. De koopman J. J. L. stond terecht om dat hij op 27 April op de Breestraat een tram links gepasseerd was, waardoor hij een achttienjarig meisje Arnoldus dat zich met haar flets op de rechterhelft van den weg had bevonden had aangereden. Het meisje was gevallen en had eenigen tijd niet kunnen werken; ook was haar flets ernstig beschadigd. De heer F. Bergman, chef-monteur had ook waargenomen, dat verdachte met een snelheid van 45 K.M. onnoodlg het linker gedeelte van den weg had bereden. Het O.M, elschte f. 10 boete of 5 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 25 boete of 10 dagen hechtenis. Verschillende taxi-chauffeurs die we gens overtreding van het snorverbod moes ten terechtstaan werden veroordeeld tot f. 2 boete of 2 dagen hechtenis. IJMUIDEN, 19 JUNI 1934 VISCHPRIJZEN. Tarbot peT KG. f. 0.500.30; Tongen per K.G. f. 0,75—0.33; Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 24; Middelschol f. 22— 19; Zetschol f. 18.50—17.50; Kleine Schol f. 162.15; Pieterman en Poontjes f. 1.30— 0.60; Groote Schelvlsch f. 12.50; Middel Schelvisch f. 17.50—11.50; Kletnmlddel Schelvlsch f. 125.10; Kleine Schelvisch f. 7—2.20; Kabeljauw per kist van 126 K.G. f. 3723; Gullen per kist van 50 K.G. f. 8—2.10: Wijting f. 4.50—3.50; Makreel f. 8.00—2.70. Aangekomen 4 Stoomtrawlers: IJM. 4 met f. 1973; IJM. 103 met f. 1026; IJM. 10 met f. 1925; IJM. 48 met f. 1745; de Deensch kotters E. 238 met f. 751; E. 369 met f. 653 besomming. Vlaardingsche markt Binnengekomen schepen: Vlaardingen 167 met 99 kantjes; Vlaardingen 208 met 128 kantjes, van 2 schepen: Katwijk 160 283 kantjes van 3 schepen; Katwijk 16 met 92 kantjes; Kat wijk 57 met 90 kantjes; K.W. 158 met 91 kantjes; SCH. 4 met 159 kantjes. Prijzen: Groene haring van f. 25.2028.00; Ge wone maatjesharing van f. 21.2024.30. Praairapport Hr. Ms, „Nautilus." 15 Juni. Tusschen 57 gr. 50' Nbr. en 58 gr. 10' Nbr. en 1 gr. 0' Ol en 1 gr. 30' 01. SCH. 39. 2 kantjes; SCH. 57, 51 kantjes; SCH. 66, 0 kantjes (vangst juist afgege ven); SCH. 104. 65 kantjes; SCH. 140, 70 kantjes; SCH. 186, 46 kantjes; SCH. 250, 11 kantjes; SCH. 263, 72 kantjes; SCH. 274, 60 kantjes; SCH. 325, 35 kantjes; SCH. 339, 50 kantjes; IJM. 149, 60 kantjes; K.W. 8, 41 kantjes; K.W. 14, 51 kantjes; K.W. 16, 84 kantjes; K.W. 31, 99 kantjes; K.W. 43, 41 kantjes (waarvan vermoede lijk gisteren reeds 33 afgegeven); K.W. 102, 5 kantjes; K.W. 122, 46 kantjes; K.W. 138, 59 kantjes; K.W. 160, 59 kantjes; K.W. 176, 2 kantjes; VL. 3, 40 kantjes; VL. 17, 67 kantjes; VL. 26, 47 kantjes; VL. 49, 68 kantjes; VL. 80, 42 kantjes; VL. 85, 84 kantjes; VL. 89, 53 kantjes; VL. 97, 14 kantjes; VL. 121, 11 kantjes; VL. 150, 31 kantjes; VL. 167. 95 kantjes; VL. 172, 7 kantjes; VL. 190. 52 kantjes; VL. 197, 50 kantjes; VL. 199, 14 kantjes; VL. 203, 10 kantjes. 16 Juni. Tusschen 58 gr. O' Nbr. en 58 gr. 25' Nbr. en 0 gr. 50' en 1 gr. 10' Ol. SCH. 82, 4 kantjes; SCH. 106, 12 kantjes; SCH. 140. 78 kantjes; SCH. 169, 12 kantjes, K.W. 2, 3 kantjes; K.W. 40, 0 kantjes; K.W. 122. 10 kantjes ivangst juist); K.W. 176, 3 kantjes; GDY. 61, 62 kantjes; VL. 40, 26 kantjes; VL. 70, 150 kantjes; VL. 84, 34 kantjes; VL. 172, 12 kantjes. 3—

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7